NAŽIVO

Parížske múzeum Louvre oznámilo, že v dôsledku štrajku zamestnancov je v pondelok výnimočne zatvorené. Personál vstúpil do štrajku niekoľkokrát počas uplynulých týždňov, pričom žiada zvýšenie miezd a zlepšenie pracovných podmienok. Osobám, ktoré si rezervovali na pondelok vstupenky do múzea, automaticky vrátia peniaze. Informovali o tom agentúry Reuters a AFP.

13:29

Bangladéš vyhlásil „stav vysokej pohotovosti“ pozdĺž svojich hraníc s Mjanmarskom po tom, čo jeho zložky zadržali 53 členov Armády spásy arakanských Rohingov (ARSA) po prekročení bangladéšskeho územia, uviedli v pondelok predstavitelia polovojenských síl v Dháke. Informovala o tom správa agentúry AFP.

13:29

Šéfka zahraničnej politiky Európskej únie (EÚ) Kaja Kallasová plánuje navrhnúť nové sankcie voči Iránu po tom, čo si zásahy iránskych bezpečnostných zložiek proti demonštrantom v Iráne vyžiadali už stovky obetí. Informuje o tom magazín Politico s odvolaním sa na rozhovor Kallasovej, ktorý bol zverejnený v pondelok.

„EÚ už uvalila na Irán rozsiahle sankcie – na tých, ktorí sú zodpovední za porušovanie ľudských práv, aktivity v oblasti šírenia jadrových zbraní a podporu Teheránu pre ruskú vojnu na Ukrajine – a ja som pripravená navrhnúť ďalšie sankcie v reakcii na brutálne potláčanie demonštrantov (iránskym) režimom,“ povedala Kallasová pre Politico.

13:27

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) hodnotí pozitívne pokračovanie priaznivého trendu v administrácii priamych platieb Pôdohospodárskou platobnou agentúrou (PPA) za rok 2025, dokonca zvýšenie sumy vyplatenej na preddavkoch priamych platieb. Pozitívne je tiež vyrovnanie sa PPA s obrovským sklzom v implementácii projektových podpôr. Uviedla to pre TASR Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK.

13:26

Peking v pondelok vyhlásil, že dosiahol dohodu s Európskou úniou (EÚ) o vývoze elektrických vozidiel z Číny na európsky trh. Informuje o tom správa agentúry AP.

Čínske ministerstvo obchodu uviedlo, že EÚ vydá usmernenia týkajúce sa minimálnych cien pre čínskych vývozcov automobilov.

13:25

Trump opäť vyhlásil, že Zelenskyj nemá „žiadne karty (trumfy)“, ale má len jeho – Trumpa.

V rozhovore pre The New York Times mu pripomenuli tento jeho známy výrok, ktorý vyslovil počas hádky s ukrajinským prezidentom v Oválnej pracovni pred rokom.

„Je to pravda. No, nemá žiadne trumfy. Nemal ich – nemal žiadne trumfy od prvého dňa,“ odpovedal Trump.

Povedal, že Zelenskyj nemá karty ani teraz, ale má „len jedno – Donalda Trumpa“.

13:15

Čína odsúdila územné nároky USA na Grónsko.

Ministerstvo zahraničných vecí ČĽR vyhlásilo, že Washington „by nemal využívať iné krajiny ako zámienku na dosiahnutie svojich egoistických záujmov“.

Trump skôr vyhlásil, že ak USA neprevezmú kontrolu nad Grónskom, urobí to Rusko alebo Čína.

13:12

Dánsko reagovalo na obvinenie USA z „okupácie“ Grónska.

Dánsky veľvyslanec v USA Jesper Møller vyhlásil, že za status samosprávy v rámci kráľovstva hlasovali samotní obyvatelia Grónska a všetkých päť strán v parlamente ostrova minulý týždeň rozhodlo, že sa nechcú pripojiť k USA.

Vyzval USA, aby „riešili bezpečnostné problémy v Arktíde ako partneri a spojenci“.

13:06

V nasledujúcom období prírastok zahraničných návštevníkov bude výrazne dominovať nad domácim dopytom. Kľúčovým faktorom je rozdielny ekonomický vývoj v regióne. Uviedol to Tomáš Boháček, analytik 365.bank, v komentári k údajom o novembrovom cestovnom ruchu, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

12:33

Poľské energetické siete (PSE), ktoré spravujú prenosovú sústavu, zaznamenali vo štvrtok 9. januára rekordné zaťaženie elektroenergetickej sústavy, ktoré dosiahlo 29,2 gigawattu. Napriek pretrvávajúcim mrazom však podľa spoločnosti zostáva bezpečnosť dodávok elektriny neohrozená, informuje agentúra PAP.

12:26

Z eurofondov určených pre Slovensko v aktuálnom programovom období v celkovej sume 12,79 miliardy eur vyčerpala SR k 31. decembru minulého roka 1,639 miliardy eur. Predstavovalo to čerpanie na úrovni 12,81 %, oproti predchádzajúcemu mesiacu sa zvýšilo o 0,5 percentuálneho bodu (p. b.). Informovalo o tom Ministerstvo financií (MF) SR.

12:03

Fínska polícia v pondelok oznámila, že prepustila nákladnú loď Fitburg, ktorú úrady v decembri zadržali pre podozrenie z poškodenia podmorského telekomunikačného kábla medzi Helsinkami a estónskym Tallinom. Vyšetrovanie však naďalej pokračuje, informuje správa agentúry Reuters.

„Fínska a estónska polícia ukončili svoju prácu na palube plavidla, a preto môže byť zadržanie ukončené,“ uviedol vo vyhlásení šéf fínskeho Národného vyšetrovacieho úradu Risto Lohu.

12:02

Palestínske militantné hnutie Hamas v nedeľu uviedlo, že rozpustí svoju súčasnú vládu v Pásme Gazy hneď po tom, čo kontrolu nad týmto územím prevezme palestínsky technokratický výbor, so vznikom ktorého počíta mierový plán sprostredkovaný Spojenými štátmi. Informovala o tom agentúra AP.

12:00
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Nejslabší článek

Zatímco se všichni zabývají trasgender boxem na olympiádě v Paříži, dívají se na plavce co vylezou ze Seiny a zvracejí, případně je alespoň trochu zahřeje u srdíčka z tureckého střelce z pistole, který si bez velkého tréningu, bez pomůcek a bez sponzorů vystřílel stříbro a pak si šel zakouřit, já budu pokračovat v komentování blízkovýchodního konfliktu, protože začátky války při olympiádě, případně těsně po olympiádě, jsou trendem posledních let

Otvárací ceremoniál OH v Paríži
❚❚
.

Takhle začala válka v jižní Osetii, čtyři dny po skončení olympijských her v Soči zabralo Rusko Krym a pár dní po skončení zimní olympiády v Pekingu začala válka na Ukrajině. A hádejte, kdy se rozjela občanská válka v Sýrii? V poslední době olympijské hry přímo svádějí k válce. Staří Řekové byli jinačí frajeři. Ti kvůli olympiádám přerušili svoje války. Posvátný mír, vole! Moderní olympionici kvůli válkám přerušili olympijské hry a dnešní velcí i malí geopolitičtí hráči používají hry symbolizující vzájemnost a porozumění mezi národy jako výborný moment překvapení. Nehodnotím, jen cynicky konstatuji.

Vypadá to, že pařížská olympiáda se obecnému trendu nevyhne… Jak řekl Ládik Větvička, při české inauguraci prezidenta Pavla zaútočila maďarská raketa vzduch země na křídlo zámku, kde byla ubytována prezidentka Čaputová a zároveň ruský dron zničil hotel, kde se ubytoval prezident Zelenský…

Pardon, ono se to odehrálo ve zlém Íránu a šlo o ještě zlejšího Ismajíla Haníju, politického šéfa Hamásu. V takovém případě je všechno samozřejmě v nejlepším pořádku, husarskému kousku izraelských sil je třeba zatleskat a všichni se můžeme pohoršovat nad těmi, kteří mají pocit, že další zásada určité férovosti a diplomatických zvyklostí vzala za své, je to založeno v globálním matrixu a vrátí se nám to při té nejblbější možné příležitosti. Prostě chcípnul jeden z největších hajzlů, svět se díky tomu stane lepším místem…

.

…asi tak stejně lepším, jako když Američané odstranili zlého Saddáma Husajna. To byl ve své době přece ten nejhorší bastard (který měl obrovské zásoby chemických zbraní, které se nikdy nenašly) a stálo za to ho odstranit. Svět si jeho smrtí oddechl… Od té doby se v Iráku objevily desítky násobně horších bastardů z Islámského státu, kteří infiltrovali celý muslimský svět a teď je cvičí ukrajinská rozvědka, aby se jim v Mali dobře bojovalo s ruskými Wagnerovci… A jde jim to. Jde jim to podobně dobře jako v roce 2012 v Sýrii.

Nutno říci, že Izraelci nebyli první. Začal s tím Donald Trump, když nechal zabít podobným způsobem generála Sulejmáního na jeho návštěvě v Iráku. Kolaterální škody v podobě obyčejných Iráčanů, kteří měli tu smůlu, že se nacházeli poblíž rakety Hellfire, nikoho nedojaly. Doník byl přece NÁŠ prezident… Opět nehodnotím, jen ještě cyničtěji konstatuji.

Ismaíl Haníja už někde v islámském nebi obcuje s dvaasedmdesáti pannami a v jeho funkci už je někdo další… vsadím se že někdo, kdo ho celé roky kritizoval za přílišnou měkkost a vstřícnost k západním satanům… To jsme jim to nandali… vojenské velení Hamásu sice řeší někdo úplně jiný a v Gaze se nic nezměnilo, ale příznivci Izraele si mohli užít vlnu pozitivních emocí. Zhruba stejných, jako si příznivci Ukrajiny užívali příval pravdy a lásky, když se dozvěděli, že Rusové rabují pračky, aby měli čipy do raket.

Mimochodem… jak asi vypadají ti rukojmí někde v tunelech pod Gazou, kvůli kterým se do té války přece šlo? Teď, když Izraelci zabili Haníju, tam v tunelech se nikdo nebude mstít na nevinných civilistech, že?

Svět se v Brusel obrací…

.

Na jaře jsem měl na návštěvě jednoho českého zbrojaře. Ten mi řekl větu, která mi utkvěla a od té doby ji používám. „Všichni vědí, že je to všechno v prdeli, ale nevědí, jak z toho ven.“ Mám pocit, že tohle má být ta liberální cesta. Jak odvést pozornost liberální veřejnosti od prohrané války na Ukrajině? Válkou na blízkém východě.

Koneckonců, Írán je z celé té slavné osy zla ten nejslabší článek. Má revolučně naladěnou populaci, je pod sankcemi ještě z doby, kdy sankce fungovaly, Sice se teď rychle integruje do protizápadních struktur, ale ještě zdaleka s tím není hotov. Dopravní koridory jsou zatím slabé, ropovody a plynovody moc nejsou, a zdá se, že západní generálové ještě nevzali v potaz, že drony a levné rakety poněkud změnily pravidla hry. Koneckonců, je to rok od neúspěšné ukrajinské ofenzívy a dodnes naši analytici vysvětlují, že to v podstatě byla dobrá ofenzíva, kterou zhatily nepodstatné maličkosti. Generálové a západní poradci to vymysleli v podstatě správně, ale obyčejní ukrajinští vojclové to zvorali… Já vím, jsem hnusný cynik.

Proti bombardování Íránu nemá nic ani Trump a zřejmě ani ten jeho viceprezident Vance. Oba mají na šílené Ajatoláhy spadeno už dlouho. Bidenovi se do toho moc nechtělo, protože jeho voliči přejí Izraeli všechno nejhorší, ale Biden je mimo hru, někde ho zavřeli do LDNky a všichni ti Blinkeni, Pellosiové, Yelenové a jiní američtí Lipavští jsou, zdá se, dostatečně bojovně naladěni. A nebo se Netanjahu prostě chystá stébel, protože obyčejní Izraelci proti němu masově protestovali už předtím než Hamás podnikl svůj výpad a válka v Gaze nijak nepomohla tomu, aby demonstrovat přestali. Jo, naše mééédia o tom nemluví, ale izraelská armáda nikdy neměla víc odepření poslušnosti než teď… V době, kdy se chystají na válku s půlkou muslimského světa naráz…

A Hamás je prodloužená ruka Turecka, nikoliv Íránu… Mě tato skutečnost poněkud znepokojuje, ale co jsem já v porovnání s našim geniálním kinderministrem zahraničí, že?

Včera v noci už Hizballáh dělal větší bum bum, aerolinky ruší lety do Izraele a všeobecně se čeká, že Írán během dvaasedmdesáti hodin něco spustí. Koneckonců, Izrael oficiálními kanály Íránu oznámil, že je na totální válku připraven… Že jsou Peršané zbabělci a na velkou válku si netroufnou, i když jim při oficiálních příležitostech odstřelují pozvané hosty? Nepoměřoval bych je naší národní povahou. I zbabělé a bojácné zvíře, když ho zaženete do kouta, se nakonec otočí a kousne. Zpravidla hůř než byste od něj čekali.

.

A zase si pak můžeme říkat, jak Írán nevyprovokovaně zaútočil…

Když nemůžeme porazit Rusko a Čínu, tak bychom třeba alespoň ten Írán mohli, ne? Ať našim liberálním voličům ukážeme alespoň nějaký úspěch, když už se nepodařila ani ta transgender agenda a ani digitalizace stavebního řízení, ne? Máme k tomu ty nejlepší předpoklady. Íránci totiž nejsou lidé. Stejně jako Rusové. Jsou to jen hnusní militanti, okupanti, teroristé, mongoloidní hordy, co bojují polními lopatkami a už brzy budou poraženi naší skvělou izraelskou armádou, která je úplně nejlepší na světě. Jakmile zaútočíme, stane se totéž co u Robotyne… nepřátelé se podělají strachy a utečou, jak uvidí první izraelský bojový stroj. Minová pole neřešme, drony neřešme, nedokončenou Gazu neřešme, my tady na Západě máme všechno nejlepší.

Omlouvám se, také bych raději cynicky psal o olympijských transmužích, strefoval se do pirátky Gregorové za její urválkovštinu, vysmíval se Bartošovi za největší snížení uhlíkové stopy v českých dějinách, protože se nevydávají stavební povolení, případně bych před Fialou výsměšně chrastil sirkami… Ale já se prostě bojím, že když válka nefunguje, chce to víc války. A navíc si nejsem vůbec jistý, jestli je KoZa vůbec v kondici, přeprat i blbej Írán. Obzvlášť když mu všechny vojenské zásoby shořely na Ukrajině.

Daniel Vidlák

 

Článok pôvodne vyšiel na portáli vidlakovykydy.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.

Cukor mu už došiel. Bol to signál Trumpa Putinovi

Zmocnenie sa ropného tankera Marinera, ktorý plával pod ruskou vlajkou, bolo signálom Trumpa Putinovi, informuje The Telegraph s odvolaním sa…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Kéry k útoku na Schutza: „Zneužívanie incidentu na politické útoky neakceptujem“

Cez víkend sa dostala na verejnosť správa o útoku na Petra Schutza, politického komentátora známeho najmä v progresívnych kruhoch. Novinár bol cez…

12. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Svedok opisuje Trumpov zásah v Caracase. Amerika použila zvukové zbrane

„Ako keby mi mala explodovať hlava,“ hovorí svedok zásahu USA v Caracase. Spojené štáty použili pri zajatí venezuelského prezidenta Nicolása…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Eurokomisár pre obranu opäť pobavil: „Trúfne si“ Brusel na Moskvu s armádou 100-tisíc vojakov?

Podľa Andriusa Kubiliusa, eurokomisára pre obranu, by Európska únia  a jej členské štáty „mali zvážiť“ vytvorenie stálej armády so 100 000…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nespravodlivo stíhajú lekárov, ktorí „kladú pacientov na prvé miesto“. Kennedy otvára oči Nemecku

Americký minister zdravotníctva Robert F. Kennedy Jr. vzniesol jasné obvinenia voči nemeckému súdnictvu, vláde a zdravotníckemu systému krajiny v súvislosti s pandémiou COVID-19.…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ruskí sérioví vrahovia

Každý už pravdepodobne počul o Andrejovi Čikatilovi. Osudy „angarského maniaka“ Michaila Popkova alebo otravkyne detí Tamary Ivanutiny sú však málo…

12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Historik komentuje udalosti posledných dní. Výrok Štefanca ho šokoval: Keď Pán Boh chce niekoho potrestať, zoberie mu rozum

Cirka pred 2500 rokmi žil v starom Grécku bájkar Ezop. Satirickým spôsobom opisoval rôzne ľudské vlastnosti, ktoré pripisoval zvieratám. Jeho…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ficov výrok o Kallasovej rezonuje v ruských médiách

Bývalá estónska premiérka Kaja Kallasová by mala byť nahradená na poste šéfky zahraničnej a bezpečnostnej politiky Európskej únie, vyhlásil v…

12. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pápež Lev XIV. ostro kritizoval Západ. Spomenul interrupcie, eutanáziu aj obmedzenie slobody prejavu

Pápež Lev XIV. počas svojho prvého novoročného príhovoru varoval pred stratou slobody prejavu, kritizoval súčasný vývoj vo svete a vyjadril obavy…

12. 01. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

„Psie záprahy… Rusko, Čína… NATO.” Trump hrozí na všetky strany

Trump vyhlásil, že obrana Grónska „doslova pozostáva z dvoch psích záprahov“. Podľa neho sú v tejto oblasti prítomné ruské a…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Arktída sa stáva frontovou líniou,“ varuje popredný predstaviteľ NATO

Na bezpečnostnom fóre vo švédskom meste Sälen najvyšší vojenský veliteľ NATO pre Európu Alexus Grynkewich zdôraznil rastúci strategický význam Arktídy.…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovenský herec Milan Ondrík zožal veľký úspech, za svoj herecký výkon získal prestížnu medzinárodnú cenu

Slovenský herec Milan Ondrík zožal veľký úspech aj napriek obrovskej konkurencii. Producenti Veronika Pšteková a Anton Škérko priniesli z 37.…

12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Riaditelia škôl hodnotia zákaz mobilných telefónov

Zákaz mobilných telefónov od 1. januára 2025 hodnotia riaditelia škôl veľmi pozitívne. Podľa ich spätnej väzby kolektívy začínajú viac žiť,…

12. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

„Irán má veľké problémy“ – Trump už zvažuje pozemnú inváziu

Americký prezident Donald Trump na palube Air Force One nešetril ostrými slovami: oznámil, že Teherán „prekročil červenú čiaru“ a môže…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Komentátora denníka SME Petra Schutza mali napadnúť v košickom Auparku, čaká na operáciu

Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu poobede v košickom nákupnom centre Aupark mal napadnúť neznámy muž. Ako informoval denník,…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Sociálne siete deformujú naše deti. Zákaz je cesta, domnieva sa Hlas

Matúš Šutaj Eštok sa vyjadril v prospech možnosti zákazu sociálnych sietí pre deti a mládež. Pozreli sme sa na názory…

11. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruský protivzdušný raketový komplex S-300 zničil stíhačku F-16 ukrajinských ozbrojených síl

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 01. 2026 | Aktualizované 12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Aktualizované 12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump vs. EÚ

Nemecko navrhne vytvorenie spoločnej misie NATO na monitorovanie a ochranu bezpečnostných záujmov v Arktíde, aby zmiernilo napätie so Spojenými štátmi…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vyššie dôchodky od januára 2026. Kto si polepší a komu ich „zje“ exekúcia?

Sociálna poisťovňa vstupuje do roka 2026 s valorizáciou dôchodkových dávok, ktorá má zmierniť dosahy rastúcich životných nákladov, no zároveň prináša…

12. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Brusel vyhlásil vojnu kresťanskej Európe

Viktor Orbán na kongrese Fideszu jasne odkázal: Brusel dnes nie je ochrancom Európy, ale nepriateľom európskej kresťanskej civilizácie. Bruselská elita…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Sto sedm pro důvěru vládě…

Zatímco svět je ve stavu pohotovosti, protože výsledek mocenské přetlačované v Íránu v podstatě určí velikost současné americké moci, vrátíme…

12. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

"Dokázať celému svetu, že som dobrý, že náš tím je dobrý!" Hviezda KHL Adam Ružička priblížil ambície na olympiáde a prehovoril o osobnej zmene

Slovenský hokejový útočník Adam Ružička pôsobiaci v Spartaku Moskva sa koncom minulého týždňa dozvedel, že bol nominovaný za Zimné olympijské…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Patrioti predkladajú návrh na ďalšie hlasovanie o nedôvere voči von der Leyenovej

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu predkladá ďalší návrh na vyslovenie nedôvery voči  Ursule von der Leyenovej a Európskej komisii pod jej…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nájdite 3 rozdiely na tomto obrázku za 19 sekúnd!

Rozdiely medzi dvoma takmer rovnakými obrázkami dokážu poriadne potrápiť oči aj myseľ. Práve preto patria hádanky typu „nájdi rozdiely“ medzi…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Zrážka auta s rušňom si vyžiadala dve obete

Dva ľudské životy si vyžiadala v nedeľu popoludní tragická dopravná nehoda v obci Dolné Naštice v okrese Bánovce nad Bebravou.…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Regióny | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Regióny | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Nevyhlásená vojna alebo odvodoví vojenskí komisári proti Ukrajincom

Rusko, 12. januára 2026 - Kyjevský režim označil za nepriateľov tých, ktorí zaň nechcú zomrieť   Lov mužov na uliciach…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

„Kým nie je neskoro!“ Trump hrozí Kube

Trump hrozí Kube, že Kubánci musia uzavrieť „dohodu“ so Spojenými štátmi, „kým nie je neskoro“

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najmenší vták na svete: Kolibrík včelí z Kuby

Najmenší vták na svete fascinuje vedcov aj milovníkov prírody svojimi neuveriteľnými rozmermi. Napriek tomu, že váži menej ako minca, dokáže…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Pri zatknutí Madura použili americké jednotky záhadnú zbraň

Počas operácie na zajatie Nicolasa Madura použili americkí vojaci silnú neznámu zbraň, ktorá zneškodnila venezuelských vojakov a techniku, píše denník…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Parížske múzeum Louvre oznámilo, že v dôsledku štrajku zamestnancov je v pondelok výnimočne zatvorené. Personál vstúpil do štrajku niekoľkokrát počas uplynulých týždňov, pričom žiada zvýšenie miezd a zlepšenie pracovných podmienok. Osobám, ktoré si rezervovali na pondelok vstupenky do múzea, automaticky vrátia peniaze. Informovali o tom agentúry Reuters a AFP.

13:29

Bangladéš vyhlásil „stav vysokej pohotovosti“ pozdĺž svojich hraníc s Mjanmarskom po tom, čo jeho zložky zadržali 53 členov Armády spásy arakanských Rohingov (ARSA) po prekročení bangladéšskeho územia, uviedli v pondelok predstavitelia polovojenských síl v Dháke. Informovala o tom správa agentúry AFP.

13:29

Šéfka zahraničnej politiky Európskej únie (EÚ) Kaja Kallasová plánuje navrhnúť nové sankcie voči Iránu po tom, čo si zásahy iránskych bezpečnostných zložiek proti demonštrantom v Iráne vyžiadali už stovky obetí. Informuje o tom magazín Politico s odvolaním sa na rozhovor Kallasovej, ktorý bol zverejnený v pondelok.

„EÚ už uvalila na Irán rozsiahle sankcie – na tých, ktorí sú zodpovední za porušovanie ľudských práv, aktivity v oblasti šírenia jadrových zbraní a podporu Teheránu pre ruskú vojnu na Ukrajine – a ja som pripravená navrhnúť ďalšie sankcie v reakcii na brutálne potláčanie demonštrantov (iránskym) režimom,“ povedala Kallasová pre Politico.

13:27

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) hodnotí pozitívne pokračovanie priaznivého trendu v administrácii priamych platieb Pôdohospodárskou platobnou agentúrou (PPA) za rok 2025, dokonca zvýšenie sumy vyplatenej na preddavkoch priamych platieb. Pozitívne je tiež vyrovnanie sa PPA s obrovským sklzom v implementácii projektových podpôr. Uviedla to pre TASR Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK.

13:26

Peking v pondelok vyhlásil, že dosiahol dohodu s Európskou úniou (EÚ) o vývoze elektrických vozidiel z Číny na európsky trh. Informuje o tom správa agentúry AP.

Čínske ministerstvo obchodu uviedlo, že EÚ vydá usmernenia týkajúce sa minimálnych cien pre čínskych vývozcov automobilov.

13:25

.

Senzácia! Slovák bodoval v Svetovom pohári skokov na lyžiach. Mladík Kapustík sa zapisuje do histórie

Skokan na lyžiach Hektor Kapustík dosiahol v nedeľu v poľskom Zakopanom veľký úspech, keď prvýkrát v kariére vybojoval body vo…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Najmodernejší nemecký systém PVO nedokáže Orešnik zachytiť

Nový systém protiraketovej obrany Arrow-3, nasadený v Nemecku, nie je pripravený na zachytenie rakety „Orešnik“, píše Die Welt

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Plán odplaty: Rusko, po incidente s tankerom Marinera, pripravuje pre USA prekvapenia

Rusko tak ľahko nezabudne na incident s tankerom Marinera. Pripravujú sa štyri varianty odplaty a to je len prvá fáza…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hnízdil pre HS: Kto cez covid hovoril o zdraví, bol dezinformátor. Kto teraz hovorí o mieri, je dezolát. Ako môžu žiť zdraví ľudia v atmosfére vojny, keď vojnová propaganda beží na plné obrátky?

Jan Hnízdil je známy český všeobecný a rehabilitačný lekár, zdravotný poradca, publicista, a je aj jedným z priekopníkov českej psychosomatickej…

11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Otváranie dverí môže zachrániť život: Prečo by vodiči mali používať holandský úchop

Otváranie dverí auta sa môže zdať ako úplná banalita, no v skutočnosti ide o návyk, ktorý môže rozhodovať o zdraví…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja?

Bola Veľká Tartaria úmyselne vymazaná z oficiálnej historiografie? A keď, tak prečo? Kto boli jej obyvatelia? Neboli to dnešní Tatari?…

10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov