NAŽIVO

Louvre od januára 2026 zvýši vstupné pre návštevníkov z krajín mimo Európskeho hospodárskeho priestoru o 45 percent. Od 14. januára 2026 budú musieť občania mimo EHP, ktorý zahŕňa členské krajiny EÚ, Island, Lichtenštajnsko a Nórsko, zaplatiť za prehliadku Louvru 32 eur.

Včera 20:20

Babiš na mimoriadnej schôdzi Poslaneckej snemovne českého parlamentu vyhlásil, že ho chce údajne opäť niekto zabiť. České médiá podľa jeho slov vytvárajú atmosféru ako médiá na Slovensku a pripomenul atentát na Fica. Ďalej uviedol, že Agrofert sa stal terčom politického boja a strany končiacej vlády o ňom klamú.

Včera 20:10

Maďarský minister vnútra Sándor Pintér povedal, že maďarskí občania a cudzinci, ktorí navštevujú Maďarsko, sú v bezpečí a cítia sa bezpečne.

Včera 19:49

Rokovania o bezpečnom odchode bojovníkov Hamasu, ktorí sa ukrývajú v podzemných tuneloch na juhu Pásma Gazy, pokračujú.

Včera 19:49

Európske krajiny sa nezhodujú v otázke vyzbrojenia Ukrajiny bez finančnej podpory zo strany USA, píše The Washington Post.

„EÚ je rozdelená. V oblasti zahraničnej politiky musí 27 rozdelených subjektov (štátov) koordinovať každý svoj krok,“ cituje noviny europoslanca Branda Benifeya.

Včera 19:48

Spotová cena zlata dosiahla do 14.15 h SEČ 4156,89 USD za troyskú uncu. V porovnaní so záverom predchádzajúceho obchodovania to predstavuje pokles o 0,2 %.

Včera 19:35

Francúzsko, Nemecko, Taliansko a Británia vyzvali Izrael, aby zastavil narastajúce násilie osadníkov voči palestínskym civilistom na okupovanom Západnom brehu Jordánu.

Včera 18:58

Martin Kuba oznámil, že po 22 rokoch odchádza zo strany ODS a zakladá nový politický subjekt.

Včera 18:49

Šéfka diplomacie EÚ Kaya Kallasová vyhlásila, že „veľmi rýchla cesta k mieru nie je pre Ukrajinu výhodná“.

Včera 18:13

Ukrajinca podozrivého zo sabotáže na plynovode Nord Stream vydali z Talianska do Nemecka. Očakáva sa, že súd vydá príkaz na jeho vzatie do väzby.

Včera 17:58

Podľa Fialu dosiahli celkové výdavky Česka naprieč jednotlivými ministerstvami a ďalšími úradmi na pomoc Ukrajine od začiatku vojny 91,3 miliardy korún. Suma zahŕňa humanitárnu aj vojenskú pomoc či projekty ekonomickej diplomacie.

Včera 17:57

FBI začala rozsiahle vyšetrovanie „teroristického útoku“ po streľbe na príslušníkov Národnej Gardy USA v blízkosti Bieleho domu vo Washingtone.

Včera 17:56

Europoslanci podporili návrh na zvýšenie transparentnosti v súvislosti s vplyvom tretích krajín na tvorbu politík EÚ. Pozíciu EP podporilo 392 europoslancov, 88 bolo proti a 133 sa zdržalo hlasovania.

Včera 17:55

Namíbijský politik Adolf Hitler Uunona si nechal zmeniť meno. Zo svojich oficiálnych dokumentov si dal odstrániť meno Hitler.

Včera 17:20

Orbán povedal, že Srbi sa v týchto ťažkých časoch môžu spoľahnúť na pomoc Maďarov.

Včera 16:56
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa nového prieskumu až 53 percent Škótov chce hlasovať proti nezávislosti

Prieskum nebral v úvahu 10 percent ľudí, ktorí sa ešte nerozhodli, ako budú hlasovať

❚❚
.

Proti odtrhnutiu Škótska od zvyšku Británie mieni v referende na budúci týždeň hlasovať 53 percent Škótov. Ukázal to dnes nový prieskum. On-line prieskum pre noviny Daily Rekord uskutočnila agentúra Survation. Vyplýva z neho, že pre nezávislosť Škótska chce hlasovať 47 percent opýtaných. 

Prieskum nebral v úvahu 10 percent ľudí, ktorí sa ešte nerozhodli, ako budú hlasovať, napísala agentúra Reuters. Britský premiér David Cameron dnes v škótskej metropole Edinburgh vášnivo presviedčal voličov, aby v nadchádzajúcom referende o suverenite Škótska podporili celistvosť Británie, ak mu nechcú “zlomiť srdce”.

 

.

Cameron počas kampane uviedol, že Spojené kráľovstvo je výnimočná krajina, a ak by ho Škótsko opustilo, cítil by sa “zdrvený

Britský premiér David Cameron dnes v škótskej metropole Edinburgh vášnivo presviedčal voličov, aby v nadchádzajúcom referende o suverenite Škótska podporili celistvosť Británie, ak mu nechcú “zlomiť srdce”.

Na snímke britský premiér David Cameron

“Svoju krajinu milujem viac než svoju stranu,” uviedol premiér počas kampane v Edinburghu pred historickým plebiscitom stanoveným na 18. septembra. Cameron zdôraznil, že Spojené kráľovstvo je výnimočná krajina, a ak by ho Škótsko opustilo, cítil by sa “zdrvený”.

Premiér škótskych voličov ďalej varoval, že prípadné hlasovanie za nezávislosť bude nezvratné. Kampane sa paralelne v iných mestách zúčastnili ďalší dvaja britskí politici – líder opozičných labouristov Ed Miliband v Glasgowe a vodca liberálnych demokratov, vicepremiér Nick Clegg v Selkirku.

Škótsky prvý minister Alex Salmond vyhlásil, že sa britským politikom nedá veriť. Ich príchod do Škótska bude podľa neho vzpruhou pre hnutie za nezávislosť, pričom kampaň trojice čelných britských činiteľov označil za “panickú a bezradnú”.

.

 

Ak sa Škóti rozhodnú pre nezávislosť, bude Cameron čeliť silnému nátlaku, aby odstúpil necelých osem mesiacov pred voľbami

Kampaň premiéra Camerona a jeho kolegov je vnímaná ako náhlivé opatrenie po zverejnení výsledkov najnovších prieskumov verejnej mienky, podľa ktorých počet zástancov škótskej nezávislosti prudko stúpol a prvýkrát prekročil počet jej odporcov. 

Lídri troch hlavných britských politických strán ukázali zriedkavú jednotu, keď podporili návrh na rozšírenie právomocí Škótska, ak odmietli nezávislosť.

Cameron sa doteraz držal v pozadí kampane za zotrvanie Škótska v Spojenom kráľovstve vzhľadom na neobľúbenosť jeho Konzervatívnej strany v Škótsku, vo voľbách v roku 2010 získali konzervatívci z 59 škótskych kresiel v britskom parlamente iba jediné. Dnes však varoval, že budúcotýždňové referendum sa nesmie stať protestným hlasovaním.

.

“Keďže je to hlasovanie, ľudia si myslia, že je to ako všeobecné voľby,” ale mýlia sa, zdôraznil. “Ak máte plné zuby zasr… Toryovcov, kopnite ich do riti. Toto nie je rozhodnutie o najbližších piatich rokoch, ale o budúcom storočí,” citovala ho agentúra DPA.

Podľa agentúry Reuters, ak sa Škóti rozhodnú pre nezávislosť, bude Cameron čeliť silnému nátlaku, aby odstúpil necelých osem mesiacov pred voľbami. Stávky na to, že bude ešte tento rok vystriedaný vo funkcii, skočili po zverejnení ostatných prieskumov na 4:1. Niekoľko členov jeho strany ho vyzve na odstúpenie, ak bude treba nájsť vinníka odtrhnutia Škótska, citoval Reuters svoj zdroj v radoch konzervatívcov.

 

Cameron, Clegg a Miliband dnes odcestujú do Škótska, pričom navštívia mestá a dedinu s cieľom presvedčiť všetkých obyvateľov, aby zostali súčasťou Británie 

Nad rezidenciou britských premiérov na londýnskej Downing Street veje od utorka škótska vlajka. Objavila sa tam v čase, keď premiér David Cameron spúšťa ďalšiu kampaň, ktorou chce Škótov presvedčiť, aby na budúci týždeň v referende hlasovali proti nezávislosti Škótska.  

Prvý pokus o vyvesenie škótskej vlajky (The Saltire) – zástavy s modrým podkladom a bielym uhlopriečnym krížom – zlyhal, keď sa zastavila v polovici žrde a potom sa po nej skĺzla dolu, informovali dnes britské denníky. Druhý pokus bol už úspešný, konštatovala britská tlač.

Dôkazom toho, ako veľmi britskú politickú elitu znepokojujú najnovšie prieskumy verejnej mienky, podľa ktorých by tesná väčšina Škótov podporila oddelenie od Británie, je aj návrh šéfa labouristickej opozície Eda Milibanda, aby sa škótske vlajky na znak podpory 307 rokov trvajúcej aliancie Anglicka a Škótska objavili na verejných budovách v celej Británii.

Ed Miliband, David Cameron a šéf liberálnych demokratov Nick Clegg v utorok oznámili, že dnes odcestujú do Škótska, aby sa tam priamym kontaktom s voličmi pokúsili zastaviť rast prívržencov škótskej nezávislosti.

Miliband, ktorý sa zúčastnil na vztyčovaní škótskej vlajky na radnici v Liverpoole, vyhlásil: “V najbližších dňoch chceme navštíviť mestá a dediny po celom Spojenom kráľovstve, aby sme Škótsku vyslali jasné posolstvo: Zostaňte s nami!”.

Cameron v utorok požiadal Škótov, aby v budúcotýždňovom referende nehlasovali za nezávislosť Škótska. Premiér zároveň sľúbil, že urobí všetko, čo je v jeho silách, aby udržal Britániu jednotnú.

.

Referendum o nezávislosti Škótska sa uskutoční 18. septembra. V mesiacoch pred začiatkom kampane prieskumy opakovane naznačovali, že referendum sa skončí porážkou nacionalistov. V ostatných týždňoch sa však rozdiel medzi oboma tábormi začal zmenšovať a podľa v utorok zverejneného prieskumu stúpenci zotrvania Škótska v Spojenom kráľovstve deväť dní pred referendom najtesnejším rozdielom jedného percentuálneho bodu viedli nad zástancami nezávislosti.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.

Na čo čaká Zelenskyj, keď odmieta ústupky požadované USA v rámci mierového plánu?

V súčasnosti sa rokovania o ukončení vojny na Ukrajine, ktoré sa zintenzívnili po zverejnení Trumpovho mierového plánu, opäť dostali do…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Ako streliť vlastný gól? Progresívci majú návod

Prinášame Vám postoj Mariána Kéryho, predsedu Zahraničného výboru NR SR zo SMER-u, ktorý píše o tom, ako si progresívci otvorením…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kremeľ sa konečne vyjadril: Čo vieme o stretnutí Putina a Orbána?

Kremeľ sa konečne vyjadril – denník Mandiner zverejnil, čo je známe o stretnutí maďarského premiéra Viktora Orbána a prezidenta Ruskej…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vo väzbe počas predošlých vlád zomierali ľudia. „Pokrytci z Matovičovej éry nás nebudú učiť o spravodlivosti,“ reaguje minister vnútra

Včerajšia parlamentná debata sa pôvodne niesla v pietnom duchu. Pri požiari v rómskej osade zahynula matka a jej tri dcéry.…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Putin sa vyjadril k americkým sankciám pre energetické spoločnosti aj k mierovému plánu

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že americké sankcie uvalené voči spoločnostiam Lukoil a Rosneft sú pre neho “prekvapením”.  Vyjadril sa…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Za bombový útok na Krymský most pôjde osem ľudí do väzenia na doživotie

Ruský súd poslal vo štvrtok do väzenia na doživotie osem ľudí, ktorí boli uznaní za vinných v súvislosti s výbuchmi…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľké prekvapenie na Tehelnom poli. Slovan zdolal španielskeho favorita

Slovan Bratislava zaznamenal prvé víťazstvo v Konferenčnej lige UEFA v aktuálnej sezóne, keď vo štvrtok večer na domácej pôde zdolal…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Driscoll do Kyjeva, Witkoff do Moskvy. Ako to teraz vyzerá s rokovaniami?

Vedúci kancelárie prezidenta Ukrajiny Andrij Jermak potvrdil, že ďalšie rokovania s americkou delegáciou o mierovom pláne sa uskutočnia “do konca…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Glück pre HS: Je otázne, či má byť generálny prokurátor absolútne nedotknuteľný. Podozrenia z ovplyvňovania politicky citlivých vecí musia byť vysvetlené

O čo ide v prípade údajného zasahovania GP Maroša Žilinku do živých vecí na Krajskej prokuratúre v Žiline? Porušil prokurátor Balogh mlčanlivosť tým,…

27. 11. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

„Európsky štít demokracie“ je v skutočnosti operačný systém cenzúry

Obhajcovia slobody prejavu už mesiace varujú, že iniciatíva „Európsky štít demokracie“ , ktorú predstavila Európska komisia, nie je ani tak…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov zástupca na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov: Pozor na Rusko!

Trumpov zástupca Driscoll na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov, že Rusko dosiahlo taký objem výroby diaľkových rakiet, ktorý…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pročko prehral súd so Sujom. Teraz bude musieť platiť

Miroslav Suja z hnutia Republika prostredníctvom sociálnej siete informuje, že vyhral spor s poslancom Jozefom Pročkom a ten sa mu…

27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Za múrmi Zimného paláca: Tento krásny príbeh úspešnej slovenskej autorky je inšpirovaný skutočnými udalosťami

Tri Tatiany – jeden príbeh. A jeden muž, ktorý na krku nosí anch a myslí si, že ovláda osud. Knihu…

27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

The Economist: Rokovania o mieri na Ukrajine sú stále živé

Napriek korupčnému škandálu, ktorý zasiahol Ukrajinu, stále prebiehajú rokovania o mieri. Na fronte sa však situácia zhoršuje, píše The Economist

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lukašenko vyzval Zelenského, aby „zastavil vojnu“

Bieloruský prezidnet Alexandr Lukašenko vyzval Zelenského, aby „zastavil vojnu“ ak chce, aby Ukrajina zachovala svoje zostávajúce územia a nestratila Odesu…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Keď verejnoprávnosť uhne z cesty: TASR zamlčala podstatu kauzy Balogh a Žilinka

Verejnoprávna agentúra má stáť nad politickým konfliktom. Ak však prestane opisovať, čo sa skutočne stalo, a začne ponúkať len rámec,…

27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Europoslankyňa: „Je cieľom Európskej únie zmariť každý pokus o mier?“

Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová v Európskom parlamente vyzvala, aby sa jej kolegovia  “zamysleli a prestali sa správať ako urazení tínedžeri,…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na scénu vstúpil nový dezinfokanál – lenže pozor! Šíri sofistikovanú propagandu

Do slovenského mediálneho priestoru vstúpil ďalší informačný, respektíve dezinformačný kanál – lenže pozor! Nejde o neškodný profil, práve naopak. Šíri…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nekonečná ľahkosť Šimečkovho oportunizmu

Zneužije v nekalom politickom boji prvé posledné. Dobre ho vyškolili, nech už to bol ktokoľvek…

27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kto zničil blahobyt Západu? Názor globalistu na príklade Poľska

Rusko, 27. novembra 2025 - \"Poľsko podporilo Ukrajinu s 45 balíkmi pomoci so zbraňami a muníciou, a pracujeme na ďalších\"…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Členstvo v EÚ pre Srbsko áno, pre Ukrajinu nie

Členstvom Srbska by Európska únia získala, tento proces však Brusel brzdí, zatiaľ čo Ukrajina, ktorá prevádzkuje korupčný aparát na najvyššej…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Pred rodinným domom v Martine došlo k explózii, zasahuje tam polícia

Pred rodinným domom v Martine došlo k explózii. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dezinformácia ako zbraň hromadného ničenia

Rusko, 27. novembra 2025 - Faktov na analýzu je prekvapivo málo a na pokojnú a štruktúrovanú analýzu ich nie je…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Tomáš Taraba podáva podnet na GP za nekonanie jeho predchodcov pri Istrocheme

Minister životného prostredia Tomáš Taraba podáva podnet na Generálnu prokuratúru (GP) SR pre nekonanie svojich predchodcov pri ochrane zdrojov pitnej…

27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Muž, ktorý podstúpil tetovanie očí, odhaľuje nebezpečenstvo celého procesu

Tetovanie očí jedného britského nadšenca tetovaní prerástlo do takého extrému, že podstúpil zákrok, ktorý odborníci označujú za mimoriadne nebezpečný -…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Minister obrany sa v kauze darovania stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu nevzdáva

Minister obrany Robert Kaliňák sa v kauze darovania stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu nevzdáva. Rezort obrany podal proti zastaveniu stíhania sťažnosť.…

27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kríza Liverpoolu sa prehlbuje, kouč Slot sa o budúcnosť zatiaľ neobáva

Tréner futbalistov anglického klubu FC Liverpool nemá obavy o svoju budúcnosť na Anfielde, a to ani napriek nedávnym nepriaznivým výsledkom…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Úrad boja proti organizovanej kriminalite zasahuje v Košiciach, vyšetruje škodu z eurofondov za 9,7 mil. eur

V Košiciach zasahuje protikorupčná jednotka Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru. V rámci akcie s krycím názvom Bioplyn…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Louvre od januára 2026 zvýši vstupné pre návštevníkov z krajín mimo Európskeho hospodárskeho priestoru o 45 percent. Od 14. januára 2026 budú musieť občania mimo EHP, ktorý zahŕňa členské krajiny EÚ, Island, Lichtenštajnsko a Nórsko, zaplatiť za prehliadku Louvru 32 eur.

Včera 20:20

Babiš na mimoriadnej schôdzi Poslaneckej snemovne českého parlamentu vyhlásil, že ho chce údajne opäť niekto zabiť. České médiá podľa jeho slov vytvárajú atmosféru ako médiá na Slovensku a pripomenul atentát na Fica. Ďalej uviedol, že Agrofert sa stal terčom politického boja a strany končiacej vlády o ňom klamú.

Včera 20:10

Maďarský minister vnútra Sándor Pintér povedal, že maďarskí občania a cudzinci, ktorí navštevujú Maďarsko, sú v bezpečí a cítia sa bezpečne.

Včera 19:49

Rokovania o bezpečnom odchode bojovníkov Hamasu, ktorí sa ukrývajú v podzemných tuneloch na juhu Pásma Gazy, pokračujú.

Včera 19:49

Európske krajiny sa nezhodujú v otázke vyzbrojenia Ukrajiny bez finančnej podpory zo strany USA, píše The Washington Post.

„EÚ je rozdelená. V oblasti zahraničnej politiky musí 27 rozdelených subjektov (štátov) koordinovať každý svoj krok,“ cituje noviny europoslanca Branda Benifeya.

Včera 19:48

.

V Poprade zmeny vo vedení. Končia Bohunčák aj Koval, vzniká Správna rada ako poradný orgán vedenia

V hokejovom klube HK Poprad sa v tomto týždni len tak hemží novinkami. Po oznámení Ivana Droppu ako nového asistenta…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Farebná matematická skladačka: Hlavolam pre tých najšikovnejších

Farebná matematická skladačka preverí vašu logiku, postreh aj schopnosť rýchlo myslieť - a kto ju dokáže vyriešiť, patrí medzi najschopnejších…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Šéfka fínskej diplomacie chce do mierového plánu o Ukrajine zahrnúť zredukovanie ruskej armády

Fínska ministerka zahraničných vecí Elina Valtonenová sa domnieva, že ak mierový plán počíta s obmedzeniami pre ukrajinské ozbrojené sily, potom…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Víťazka súťaže Najsilnejšia žena sveta prišla o titul, keď organizátori zistili, že je muž

Súťaž Najsilnejšia žena sveta 2025 v texaskom Arlingtone vyvolala kontroverziu po tom, ako americká súťažiaca Jammie Bookerová, ktorá cez víkend…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










"Ku škodlivým ideológiám je potrebné sa vyjadrovať": Poslanec Djordjevič podporil protest proti progresivizmu

Slovensko, 27. novembra 2025 - “Mesto Košice sa najprv rozhodlo natvrdo zamedziť nášmu Protest proti progresivizmu, ktorý sa má konať…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Dostupnosť bývania sa zhoršila, no hypotéky stúpajú. NBS vysvetľuje prečo

Cenová dostupnosť bývania na Slovensku sa v posledných rokoch výrazne menila a jej vývoj sa často rozchádzal s aktivitou na…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov