NAŽIVO

Izraelská operácia špeciálnych síl v Libanone, ktorej cieľom bolo nájsť pozostatky izraelského letca Rona Arada nezvestného od roku 1986, si vyžiadala najmenej 41 mŕtvych a 40 zranených. K zásahu došlo na východe krajiny v meste Nabí Šít.

Libanon Izrael útok Nabí Šít
Na snímke ľudia si prezerajú materiálne škody po nočnom leteckom útoku izraelskej armády na mesto Nabí Šít na východe Libanonu v sobotu 7. marca 2026 / Foto: SITA/AP-Ali Salem
Čítať viac | Včera 20:12

Americký prezident Donald Trump v sobotu vyzval krajiny Latinskej Ameriky, aby proti drogovým kartelom použili vojenskú silu, ktorú označil za jediný účinný spôsob boja proti organizovanému zločinu v regióne. Zároveň ponúkol podporu Spojených štátov vrátane presných raketových úderov proti lídrom kartelov.

Trump
Na snímke americký prezident Donald Trump rozdáva perá po podpísaní vyhlásenia, v ktorom sa zaväzuje bojovať proti kartelovej trestnej činnosti na summite Shield of the Americas v sobotu 7. marca 2026 v Trump National Doral Miami v Dorale na Floride / Foto: SITA/AP-Rebecca Blackwell
Čítať viac | Včera 20:07

Irán bude naďalej útočiť na susedné krajiny, ktoré napomáhajú nepriateľským štátom v agresii proti nemu, uviedol najvyšší predstaviteľ iránskej justície Gholám Hosejn Mohsení Ežeí.

Včera 20:05

Americké a ekvádorské ozbrojené sily vykonali spoločné útoky na území Ekvádoru. Ide o prebiehajúce operácie zamerané na boj proti obchodovaniu s drogami v tejto juhoamerickej krajine. Informuje AFP.

Včera 20:04

Americký prezident Donald Trump oznámil založenie novej vojenskej koalície. Tá má byť zameraná na „odstránenie kartelov“ zo západnej pologule.

Členstvo v nej podľa jeho slov formálne potvrdilo zatiaľ 17 krajín.

Včera 20:03

USA začali počas vojny na Blízkom východe využívať britské základne na určité operácie proti Iránu, oznámila vláda v Londýne.

USA Británia Irán
Bombardér amerických vzdušných síl B1-B Lancer pristáva na leteckej základni vo Fairforde v grófstve Gloucestershire v západnom Anglicku v sobotu 7. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Ben Birchall/PA via AP
Včera 20:00

Tisíce ľudí sa v sobotu zhromaždili na protestoch v nemeckých mestách Berlín a Düsseldorf. Protestujúci požadovali slobodu pre Irán, približne týždeň po tom, ako Izrael a Spojené štáty zaútočili na túto krajinu. Informuje DPA.

Berlín Protest
Na snímke demonštrant drží transpert s nápisom Vďaka Bibi na proteste za slobodu Iránu pri Brandenburskej bráne v Berlíne v sobotu 7. marca 2026 / Foto: TASR/DPA-Christoph Soeder
Včera 19:58

Indonézsky prezident Prabowo Subianto vystúpi z Rady mieru amerického prezidenta Donalda Trumpa, pokiaľ nebude prospešná pre Palestínčanov. Informuje AFP.

Včera 16:55

Poľská opozičná strana PiS zvolila Przemyslawa Czarneka za svojho kandidáta na post premiéra v parlamentných voľbách v roku 2027. Informuje PAP.

Včera 16:55

Kenskú metropolu Nairobi v noci na sobotu zasiahli silné dažde. Tie vyvolali rozsiahle záplavy a vyžiadali si najmenej 23 mŕtvych.

keňa
Na snímke ľudia sa brodia cez zaplavenú ulicu po silných dažďoch v kenskej metropole Nairobi v sobotu 7. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Andrew Kasuku
Včera 16:53

Americký minister obrany Pete Hegseth nevylúčil možnosť, že Rusko poskytuje Iránu spravodajské informácie o pozíciách amerických vojenských cieľov.

Včera 15:13

Poľský premiér Donald Tusk sa domnieva, že vojna v Iráne je výhodná pre Rusko.

„Vojna na Blízkom východe pokračuje a chaos sa šíri. Ceny ropy rastú. Washington môže zrušiť sankcie voči ruskej rope. Kto na tom vlastne získa?“ napísal Tusk v X.

Včera 14:41
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

MZVaEZ SR: Minister Miroslav Lajčák rokoval v Štokholme s partnermi

Bratislava 9. septembra (TASR) – Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes, v prvý deň svojej oficiálnej návštevy Švédskeho kráľovstva, stretol so svojim partnerom, ministrom zahraničných vecí Carlom Bildtom. Obaja konštatovali, že vzťahy medzi Slovenskom a Švédskom sú bezproblémové a vyslovili sa za ďalšie prehlbovanie aktívneho politického a ekonomického dialógu, čím sa Bratislava a Štokholm môžu sústrediť na oblasti spoločného záujmu na európskej ako aj globálnej úrovni.

Ministri diskutovali o vývoji aktuálnej situácie v Sýrii, vrátane reakcií medzinárodného spoločenstva, aj v nadväznosti na víkendové stretnutie šéfov diplomacií Európskej únie a USA vo Vilniuse. M. Lajčák a C. Bildt sa zhodli na tom, že kľúčovú úlohu v tomto procese zohráva OSN a je dôležité počkať si na výsledky jej inšpekčnej misie. "Prioritou zostáva politické riešenie situácie v Sýrii," zdôraznil v tejto súvislosti minister Miroslav Lajčák.

Ministri diskutovali aj o situácii v krajinách Východného partnerstva a zhodli sa, že dôležitým faktorom je dosiahnutie maximálne možného úspechu na summite vo Vilniuse a udržanie európskej perspektívy pre východných partnerov. Slovensko a Švédsko zdieľajú rovnaké názory na proces rozširovania EÚ a sú jeho veľkým podporovateľom. Najmä krajiny Západného Balkánu sú v centre pozornosti oboch krajín a je v ich záujme dosiahnutie ich čo najskoršej európskej integrácie. V tomto ohľade obaja ministri skonštatovali okrem iného podporu pre negociačný proces EÚ so Srbskom a normalizáciu vzťahov medzi Srbskom a Kosovom.

Na stretnutí s ministerkou pre európske záležitosti Birgittou Ohlssonovou si partneri vymenili názory na aktuálnu situáciu v EÚ a v eurozóne. "V záujme oboch krajín je silná a moderná Európska únia, schopná reagovať na aktuálne výzvy a zároveň dôveryhodná pre vlastných občanov," skonštatoval Miroslav Lajčák. Dodal, že rok 2014 bude kľúčovým vzhľadom na voľby do Európskeho parlamentu a voľbu novej Európskej komisie. Ministri prediskutovali aj tému ľudských práv, ktorá je v popredí záujmu EÚ a osobitne Švédska, a vyjadrili svoj záujem na posilnení ochrany a rešpektu základných ľudských hodnôt v krajinách Európskej únie ako aj v tretích krajinách.

Šéfa slovenskej diplomacie prijal aj predseda parlamentu Per Westerberg. Obaja partneri sa vzájomne informovali o aktuálnej politickej a ekonomickej situácii na Slovensku a vo Švédsku aj s ohľadom na prezidentské voľby v SR a parlamentné voľby vo Švédsku v budúcom roku. Predseda Parlamentu Švédska sa zaujímal o skúsenosti a hodnotenie členstva SR v Eurozóne. Partneri konštatovali, že primárnym cieľom EÚ zostáva stabilizácia ekonomickej situácie a podpora udržateľného rastu a zamestnanosti. "Je nevyhnutné, aby partneri v Európskej únii prebrali zodpovednosť za štrukturálne reformy a posilňovanie konkurencieschopnosti, pričom kľúčová je podpora pre silný jednotný trh," uviedol Miroslav Lajčák. Partneri si vymenili aj informácie o spôsoboch riešenia aktuálneho problému nezamestnanosti mladých v oboch krajinách na národnej aj európskej úrovni.

Popoludní vystúpili Miroslav Lajčák a Carl Bildt na seminári na prestížnej Vysokej škole ekonomickej a následne diskutovali so študentmi o téme "Perspektívy Východného partnerstva v kontexte summitu vo Vilniuse". Obaja ministri konštatovali podporu európskej perspektíve pre partnerské krajiny a zaviazali sa pokračovať v úsilí o dosiahnutie pozitívnych výsledkov na summite EÚ s východnými partnermi v novembri v Litve. V rámci seminára informoval minister Carl Bildt, že Švédsko sa rozhodlo zapojiť do financovania projektov v krajinách Východného partnerstva v spolupráci s Medzinárodným vyšehradským fondom (MVF). V rámci pilotnej iniciatívy poskytuje Švédsko pre MVF finančný príspevok vo výške 1 milión švédskych korún (110 000 EUR) pre rok 2013 s výhľadom ďalšej spolupráce aj v roku 2014. Tento krok je ďalšou podporou pre posilňujúcu sa regionálnu spoluprácu medzi Švédskom a krajinami strednej Európy, aj v rámci užších vzťahov medzi Severobaltskou spoluprácou (NB8) a Vyšehradskou štvorkou (V4).

.

V podvečerných hodinách sa minister Miroslav Lajčák zúčastní spoločne so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí Švédska Frankom Belfragem na slávnostnom koncerte pri príležitosti štátneho sviatku SR a 20. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky, kde vystúpi s príhovorom, v ktorom zhodnotí doterajšie výborné slovensko-švédske vzťahy a načrtne perspektívy ich ďalšieho rozvoja nielen v politickej a v ekonomickej rovine, ale aj v posilňovaní kontaktov medzi občanmi oboch krajín.

V rámci prvého dňa svojej návštevy Švédskeho kráľovstva si Miroslav Lajčák v rámci spomienkového aktu uctil pamiatku bývalej ministerky zahraničných vecí Švédska Anny Lindhovej pri príležitosti 10. výročia jej tragického úmrtia. Anna Lindhová bola výraznou osobnosťou v zahraničnej a európskej politike a okrem iného bola silnou podporovateľkou európskej integrácie pre krajiny strednej Európy, vrátane Slovenska.

Zajtra odcestuje M. Lajčák do Uppsaly, kde sa stretne so zástupcami tamojšej univerzity, s predstaviteľmi Uppsalského kraja a navštívi okrem iného aj miestne inovačné centrum, ktoré je zdrojom moderných a inovatívnych technológií na vysokej svetovej úrovni.

TASR informovala tlačový odbor MZVaEZ SR.

.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Trump ponúkol Latinskej Amerike raketové údery proti drogovým kartelom

Americký prezident Donald Trump v sobotu vyzval krajiny Latinskej Ameriky, aby proti drogovým kartelom použili vojenskú silu, ktorú označil za…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Horskí záchranári ratovali uviaznutého paraglajdistu aj bežkárku

Horskí záchranári v sobotu ratovali 47-ročného paraglajdistu slovenskej národnosti, ktorý zostal zakliesnený v korune stromu v oblasti Novej hole na…

07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Prešove začali s jarnou deratizáciou

Mesto Prešov v rámci riadnej preventívnej činnosti v týchto dňoch realizuje prvú etapu celoplošnej deratizácie verejných priestranstiev, potrvá približne do…

07. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump zatína päste a hrozí Iránu ďalšími ničivými údermi: „Dnes bude zasiahnutý veľmi tvrdo!“

Americký prezident Donald Trump v sobotu naznačil, že Spojené štáty môžu výrazne rozšíriť vojenské útoky proti Iránu a zasiahnuť aj…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Majerský po sneme KDH: Urobíme všetko pre to, aby Robert Fico v politike skončil

Človek a rodina musia byť opäť na prvom mieste, na sobotňajšom sneme opozičného KDH v Ružomberku to povedal jeho predseda…

07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Andrej Sablič

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

.
.

Výsledky prvého týždňa vojny v Iráne a jej perspektívy

Pred týždňom USA a Izrael zaútočili na Irán a zabili najvyššieho vodcu krajiny ajatolláha Chameneího, jeho spolupracovníkov, mnoho ďalších vojakov…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump zatína päste a hrozí Iránu ďalšími ničivými údermi: „Dnes bude zasiahnutý veľmi tvrdo!“

Americký prezident Donald Trump v sobotu naznačil, že Spojené štáty môžu výrazne rozšíriť vojenské útoky proti Iránu a zasiahnuť aj…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Majerský po sneme KDH: Urobíme všetko pre to, aby Robert Fico v politike skončil

Človek a rodina musia byť opäť na prvom mieste, na sobotňajšom sneme opozičného KDH v Ružomberku to povedal jeho predseda…

07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Kurdi urobili rázne rozhodnutie, môže to veľa ovplyvniť

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina má ďalší vážny problém

Za tri mesiace zimy Ukrajina minula 700 protilietadlových rakiet pre systém Patriot. To je rovnako , ako USA a ich…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja? Limitovaná ponuka je tu

Kniha Zničenie Tartárie od Jozefa Pachera zaznamenala veľký úspech a niekoľko mesiacov bola beznádejne vypredaná. Teraz je tu dobrá správa,…

07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Izraelské komando zabilo na východe Libanonu desiatky ľudí

Izraelská operácia špeciálnych síl v Libanone, ktorej cieľom bolo nájsť pozostatky izraelského letca Rona Arada nezvestného od roku 1986, si…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šeliga a Naď tvrdia, že rebelujúci poslanec Hlasu je obvinený pre podozrenia z korupcie, minister vnútra o tom nemá žiadne informácie

Demokrati tvrdia, že rebelujúci poslanec Hlasu je obvinený pre podozrenia z korupcie. „Dostali sa k nám informácie, že jeden zo…

07. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spor o ropovod Družba sa vyostruje, Orbán hrozí zastavením tranzitu tovaru

Napätie medzi Maďarskom a Ukrajinou sa vyostruje v súvislosti s prerušením dodávok ropy cez ropovod Družba. Európska komisia potvrdila, že…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Kongres SaS odmietol návrh, aby bol Sulík na kandidátke do ďalších volieb. V republikovej rade skončili Bittó Cigániková a Barto

Opozičná strana SaS je stabilným prvkom. Je pevnou súčasťou politickej alternatívy a naši partneri s nami môžu rátať ako s…

07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Irán varoval Európu: Stávate sa legitímnym cieľom

Iránsky námestník ministra zahraničných vecí Majid Tacht-Ravanchi upozornil, že Európa sa stáva legitímnym cieľom, ak podporuje USA a Izrael:

07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Policajtov Jána Čurillu a Pavla Ďurku prepustil súd na slobodu

Policajtov Jána Č. a Pavla Ď., ktorých Úrad inšpekčnej služby zadržal v rámci akcie Kajúcnik, nevzal Mestský súd Bratislava I…

07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruské jednotky výrazne postúpili na východ od Sumy

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Najnovší trójsky kôň EÚ proti slobode

Komisia opakovane využívala krízy vo svoj prospech a rozvážne využívala každú ťažkosť na ospravedlnenie ďalšej centralizácie moci na úkor členských…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Seriál vhodný nielen v období pôstu. “Vyvolení” prekonal svoj vlastný Guinnessov svetový rekord

Úspešný seriál „Vyvolení“ , ktorý zobrazuje život a službu Ježiša Krista, sa opäť zapísal do histórie. Na fanúšikovskej konferencii „ChosenCon“…

07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Už to tak skoro vypadá…

Ceny ropy dostoupaly na devadesát dolarů za barel, Hormuzský průliv je stále uzavřen a i když Trump ujišťuje svět, že…

07. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko je pre nich iba „tá krajina”, ale formovať by ju chceli

Niektorých rozrušilo, že vláda avizuje možnosť zmeny voľby zo zahraničia z korešpondenčnej na hlasovanie na ambasádach. Antikampaň je v plnom…

07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Nebezpečné vyhrážky zbraňou. Maďarská tenistka informovala o šokujúcom vydieraní

Maďarská tenisová reprezentantka Panna Udvardyová odhalila nebezpečné vyhrážky smrťou jej aj členom jej rodiny, ktoré dostala cez aplikáciu WhatsApp. Informoval…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Merkelová vyzvala Európu k dialógu s Ruskom a k väčšej nezávislosti od USA

Bývalá nemecká kancelárka Angela Merkelová vyzvala Európu k dialógu s Ruskom a k väčšej nezávislosti od USA

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prvá medaila pre Slovensko! Rexová vybojovala bronz

Zimné paralympijské hry priniesli pre Slovensko prvú medailu v úvodný súťažný deň po otváracom ceremoniáli. Zaslúžila sa o ňu v…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Tretina, ktorou opozícia poškodila Slovensko. Politická skratka obehla Európu

Opozícia zmenila metriku, agentúry to rozniesli a lovci hoaxov to „prehliadli“. Finančná správa dnes vracia čísla na zem

07. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Kto sú Kurdi a prečo sú najväčším národom bez vlastného štátu

Kurdi patria medzi najväčšie etnické skupiny na svete, ktoré nemajú vlastný nezávislý štát. Odhaduje sa, že ich populácia dosahuje približne…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Vyšachujú Kollára? SNS pripravuje nový zákon

Koaličná Slovenská národná strana avizuje prípravu návrhu zákona, ktorý zakáže aktívnym politikom vlastniť majetkový podiel v médiách alebo byť ich…

07. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo je vojna proti Iránu pre Rusko oveľa nebezpečnejšia ako sa zdá

Irán, 7. marca 2026 - Včera ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vyhlásil, že „duch Anchorage sa vytráca“. Málokto si…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump “vážne zvažuje” vyslanie amerických vojsk do Iránu

Americký prezident Donald Trump „vážne zvažuje“ vyslanie amerických vojsk do Iránu

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Peňaženky plné mať nebudeme. Koľko ešte občan vydrží?

Minister Erik Tomáš ohlásil rast minimálnej mzdy k hranici tisíc eur. Lenže v spojení s aktuálnym odvodovým zaťažením, infláciou a…

07. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ruskí hendikepovaní športovci mali byť v Taliansku vypískaní. A čo USA a Izrael?

Na včerajšej prehliadke národných tímov v rámci otváracieho ceremoniálu Zimných paralympijských hier 2026 v Miláne sa prvý raz za posledných…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump má Starmera opäť v zuboch

Po nedávnych komentároch, že britský premiér Keir Starmer zo seba nemá robiť Winstona Churchilla, si americký prezident Donald Trump opäť…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Iránske útoky spôsobili nedostatok výsadkových letísk: USA posielajú do oblasti ďalšie lietadlové lode

USA, 7. marca 2026 - Po lietadlovej lodi Abraham Lincoln vyslalo americké námorníctvo ďalšiu lietadlovú loď, Gerald Ford, na pobrežie…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Izraelská operácia špeciálnych síl v Libanone, ktorej cieľom bolo nájsť pozostatky izraelského letca Rona Arada nezvestného od roku 1986, si vyžiadala najmenej 41 mŕtvych a 40 zranených. K zásahu došlo na východe krajiny v meste Nabí Šít.

Libanon Izrael útok Nabí Šít
Na snímke ľudia si prezerajú materiálne škody po nočnom leteckom útoku izraelskej armády na mesto Nabí Šít na východe Libanonu v sobotu 7. marca 2026 / Foto: SITA/AP-Ali Salem
Čítať viac | Včera 20:12

Americký prezident Donald Trump v sobotu vyzval krajiny Latinskej Ameriky, aby proti drogovým kartelom použili vojenskú silu, ktorú označil za jediný účinný spôsob boja proti organizovanému zločinu v regióne. Zároveň ponúkol podporu Spojených štátov vrátane presných raketových úderov proti lídrom kartelov.

Trump
Na snímke americký prezident Donald Trump rozdáva perá po podpísaní vyhlásenia, v ktorom sa zaväzuje bojovať proti kartelovej trestnej činnosti na summite Shield of the Americas v sobotu 7. marca 2026 v Trump National Doral Miami v Dorale na Floride / Foto: SITA/AP-Rebecca Blackwell
Čítať viac | Včera 20:07

Irán bude naďalej útočiť na susedné krajiny, ktoré napomáhajú nepriateľským štátom v agresii proti nemu, uviedol najvyšší predstaviteľ iránskej justície Gholám Hosejn Mohsení Ežeí.

Včera 20:05

Americké a ekvádorské ozbrojené sily vykonali spoločné útoky na území Ekvádoru. Ide o prebiehajúce operácie zamerané na boj proti obchodovaniu s drogami v tejto juhoamerickej krajine. Informuje AFP.

Včera 20:04

Americký prezident Donald Trump oznámil založenie novej vojenskej koalície. Tá má byť zameraná na „odstránenie kartelov“ zo západnej pologule.

Členstvo v nej podľa jeho slov formálne potvrdilo zatiaľ 17 krajín.

Včera 20:03

.

Tragédia v Trnovci nad Váhom, požiar rodinného domu neprežili dve osoby

Požiar rodinného domu v Trnovci nad Váhom neprežili dve osoby. O tragédii informovala nitrianska polícia. Ako spresnila, policajti z Močenku…

07. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Je neslušné používať ChatGPT na písanie e-mailov? Etiketa umelej inteligencie v praxi

ChatGPT dnes mnohí používajú na písanie e-mailov, správ či pracovnej komunikácie. Niektorí to považujú za praktickú pomoc, iní za neosobné…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Ukradnutá miliarda dolárov: Maďarsko vyhlásilo Ukrajine vojnu a odhalilo korupčné praktiky Zelenského

Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha obvinil v piatok Maďarsko, že v Budapešti zadržalo skupinu zamestnancov ukrajinskej banky, ktorí údajne…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Polícia vyšetruje násilnú činnosť v Bratislave, našli dvoch mŕtvych

Policajti vyšetrujú násilnú trestnú činnosť v treťom bratislavskom okrese. Na ulici Pri Starej prachárni našli dve telá bez známok života.…

07. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Malatinec: Šimkovičová uprednostnila bratislavskú kaviareň pred vidiekom

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová uprednostnila bratislavskú kaviareň pred vidiekom, upozorňuje podpredseda Strany vidieka a poslanec NR SR Roman Malatinec. Reaguje…

07. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Andrej Sablič

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov