Módna kolekcia značky PS/Spolu. Progresívna budúcnosť?

Bratislava 31. decembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

 

Možno predpokladať, že po skončení vianočného obdobia, sa predvolebný zápas rozbehne naplno. Všetky predvolebné módne kolekcie, čiže programy politických strán uchádzajúcich sa o priazeň voličov, ešte nie sú známe. Volebná koalícia strán PS/Spolu zverejnila program do volieb v roku 2020 pod názvom „Bod zlomu“, ktorý keď si človek prečíta, tak sa vôbec nečuduje tomu atraktívnemu názvu.

Táto módna kolekcia totiž „prekvapivo“ obsahuje niektoré prvky dialektického marxizmu, konkrétne fenomén vnútorného či vonkajšieho nepriateľa, proti ktorému je potrebné bojovať všetkými prostriedkami, s cieľom zachrániť demokraciu na Slovensku. Metodologicky, ale i obsahovo, sa tým kopíruje stará marxistická ideologická doktrína tej jedinej správnej ideológie pred rokom 1989

Na snímke vľavo predseda politického hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban a vpravo predseda SPOLU – občianska demokracia Miroslav Beblavý

V skutočnosti tento vyhlásený triedny boj, prezlečený za ochranu demokracie a európskych hodnôt, môže byť ideologickým ospravedlnením pre budúce legislatívne obmedzovanie základných ľudských práv občanov SR (napr. sloboda prejavu, rodičovských práv), ktorí nezastávajú tie správne a želané politické a hodnotové názory. Plánované ideologické vytváranie nového triedneho nepriateľa demokracie a EU touto koalíciou PS/Spolu skrze nové formy masívnej mediálnej propagandy, nápadne pripomína totalitné praktiky spred roka 1989.

Módna kolekcia označená dynamickým a nádej (a pre niekoho hrôzu) vzbudzujúcim názvom „Bod zlomu“ (volebný program PS/Spolu), je prezentovaná v sofistikovanom ideologickom jazyku, ktorým sa rafinovane zakrývajú nebezpečné ideologické pojmy a programové ciele.

Upútal najmä programový cieľ v kapitole „Ľudské práva a občianska spoločnosť“ má byť „odstraňovanie všetkých foriem útlaku a znevýhodnení spôsobených sociálnym pôvodom, materiálnym nedostatkom, zdravotným stavom, vekom, pohlavím, národnosťou či sexuálnou orientáciou“. To má byť realizované najmä na novom ministerstve pre ľudské práva, občiansku spoločnosť a obranu demokracie SR, ktoré vraj zabezpečí odstránenie všetkých foriem tzv. diskriminácie. Zdá sa, že toto bude exkluzívnym miestom, z ktorého sa bude totalitne diktovať tá správna pravda, záväzná pre všetkých.

Ešte viac zaujal bod 4.2. módnej kolekcie pod názvom „Ochrana dôstojnosti a telesnej integrity žien“ chcú realizovať tak, že budú „…presadzovať ratifikáciu Istanbulského dohovoru…“ a pripravia „…návrh zákona o reprodukčnom zdraví a právach…“. Ďalším cieľom vychádza z tvrdenia, že „..Umelé prerušenie tehotenstva považujeme za krajné riešenie,“ ale  budú „…obraňovať právo ženy na telesnú integritu a ochranu súkromia, a to zachovaním súčasnej legislatívy“. To v praxi znamená pokračovanie potratovej genocídy slovenského národa so všetkými medicínskymi rizikami a dôsledkami na zdravie žien, ako aj demografickými negatívnymi dopadmi v podobe absencie ľudských zdrojov v hospodárstve a sociálnom dôchodkovom systéme.

Je tragikomické, že ochrancovia ľudských práv chcú postaviť túto ochranu dôstojnosti žien na zabití ich vlastných nenarodených detí. Nuž každá revolúcia požierala vlastných. Antický Kronos tiež asi nie je výnimkou, takže jeho hostina bude pokračovať, aby sa zabezpečila dôstojnosť žien a ich integrity.

Takže na jednej strane je potrat nenarodených krajné riešenie problémov ale v mene ideológie tzv. reprodukčných práv a ideologicky vymysleného práva na potrat (chápaného ako služba) chcú „progresívne spolu“ naďalej riešiť tieto problémy vraždou nevinnej ľudskej bytosti. Skutočne zaujímavé je toto progresívne chápanie základných ľudských práv. Na novom ideologickom ministerstve ľudských práv sa iste uplatnia ideologickí mimovládkoví manipulároti, ktorí sa nevedia inak uživiť, a ktorí budú občanom SR s neskrývanou radosťou vysvetľovať a legislatívne nariaďovať pomocou vyhlášok a zákonov, čo si majú myslieť a robiť.

Možno že sa  toto vymyslené „právo ženy“ zabiť nenarodenú ľudskú bytosť aj zakomponuje do ústavy SR, aby sa SR stala modernou krajinou, v ktorej sa nenarodení nebudú báť umierať. Na demografický kolaps a jeho negatívne sociálne a hospodárske dôsledky už majú pripravené progresívne riešenie v podobe prijímania migrantov z Afriky a Ázie, ktorí nám iste rýchlo dostavajú napr. jadrovú elektráreň v Mochovciach, ako aj všetky tunely a diaľnice, ktoré si nevieme za 30 rokov postaviť sami. Iste sa pri tom nedopustia žiadnej korupcie veď bude na nich dohliadať tá správna protikorupčná vláda SR, zložená sz takých „nových“ politikov a „odborníkov“ akých možno vidieť na kandidátke.

Korunu všetkému nasadil bod 4.3. pod názvom „Životné partnerstvá“, v ktorom sa progresívci občanom SR verejne vyhrážajú, že predložia „návrh zákona o životných partnerstvách, ktorý reguluje práva a povinnosti osôb, ktoré nežijú v manželstve, no zákonom stanoveným spôsobom deklarujú vôľu žiť v životnom partnerstve“, ako keby dnes platné zákony neumožňovali reguláciu týchto práv a povinností už teraz.

Prekročením červenej prirodzenej antropologickej čiary sa SR dostane na šikmú plochu postupnej deštrukcie prirodzených vzťahov medzi mužom a ženou (manželstvo a rodina), keďže tzv. životné partnerstvá nie sú ničím iným, len ideologickým eufemizmom pre zavedenie statusu legálnosti pre zväzky osôb rovnakého pohlavia, či zväzky osôb, ktoré majú zmenené pohlavie alebo ani nevedia kým dnes sú. Tieto partnerstvá chcú totiž legislatívne a reálne napodobňovať prirodzené manželstvo, ktoré je zmluvou medzi jedným mužom a jednou ženou. Dôkazom je obsah progresívnej módnej kolekcie, nazvanej volebný program, v ktorej sa hneď vysvetľuje, čo si pod eufemizmom životné partnerstvá predstavujú.

Totiž podľa progresívcov „…súčasťou návrhu bude požiadavka, aby inštitút životných partnerstiev bol prístupný párom bez ohľadu na to, či sú tvorené osobami rovnakého alebo opačného pohlavia“, ale vraj tento „legislatívny koncept životných partnerstiev bude postavený na odlišnej úprave oproti manželstvu, najmä pri úprave vzniku a zániku životného partnerstva“. Takže programovým ideologickým zámerom koalície PS/Spolu je antropologická revolúcia v manželskej a rodinnej legislatíve SR, v ktorej chcú legalizovať zväzky, ktoré odporujú ľudskej prirodzenosti a dôstojnosti muža a ženy, ako aj vedeckým poznatkom napr. z medicíny, biológie, fyziológie, genetiky, somatiky či biofyziky a biochémie fungovania mužského a ženského organizmu.

Legislatívnou genderovou hádankou je: na akej odlišnej právnej úprave (oproti manželstvu) chcú toto postaviť, keď ideologickým cieľom týchto legislatívnych úprav je priznanie práv, ktoré prirodzene prislúchajú výlučne manželom (mužovi a žene – rodičom), párom osôb rovnakého pohlavia?

Samozrejme, že tak ako v minulosti, keď toto niektoré politické strany presadzovali na západe, tak aj genderoví progresívci (politici) ideologicky vyhlasujú, že nechcú adopcie detí, ale len právne usporiadať zopár banalít ako je napr. nazeranie do zdravotnej dokumentácie (je paradoxom, že dnes manžel bez explicitného súhlasu nemôže nazerať do zdravotnej dokumentácie svojej manželky), ktoré sú považované sa najväčší právny problém SR.

Spomenutá skúsenosť tzv. šikmej plochy z krajín západnej vyspelej EU však hovorí jasne, kde je konečný cieľ týchto antropologických šialenstiev v legislatíve. Nórsky Barnevernet (v preklade „ochrana detí) a jeho neľudské praktiky nám ukazuje novú a nádhernú antropologickú budúcnosť slovenskej rodiny, ktorú nám naplánovali propotratoví a antirodinní teroristi z PS/Spolu.

Vitajte v novom progresívnom svete antropologickej ideológie, kde to, čo je prirodzené a dobré zo svojej podstaty (manželstvo a rodina), je najprv legislatívne postavené na úroveň toho, čo je neprirodzené a zlé (partnerstvá). Neskôr, keď si ľudia zvyknú, bude to, čo je neprirodzené a zlé, považované už za normálne. Status normálnosti je pre týchto antropologických revolucionárov nesmierne dôležitý, lebo už dnes sa pokúšajú pomocou ideologickej indoktrinácie ovplyvňovať deti na slovenských školách. A keďže ideologický svet vždy smeruje k totalite, je tu dôležitá otázka: bude nakoniec to, čo je prirodzené a dobré (manželstvo a rodina)  nežiadúce?

René Balák

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Zaočkovanie tretiny Slovenska by podľa vedcov zabránilo 98 percentám úmrtí na COVID-19

0 icon

Bratislava 19. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Zaočkovanie tretiny obyvateľov Slovenska vakcínou proti novému koronavírusu by zabránilo približne 98 percentám úmrtí na ochorenie COVID-19. Išlo by najmä o obyvateľov Slovenska nad 50 rokov, ktorí túto skupinu tvoria. V utorkovej online diskusii iniciatívy Veda pomáha to uviedli slovenskí vedci a odborníci…

Nedostatok certifikátov či problémy v logistike? Ministerstvo zdravotníctva upozorňuje: Na potvrdenie o testovaní nie je výlučne určený modrý certifikát

0 icon

Bratislava 20. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Na potvrdenie o testovaní nie je výlučne určený "modrý" certifikát. Na mobilnom odberovom mieste (MOM) si môžu dať občania potvrdiť aj dokument stiahnutý zo stránky ministerstva zdravotníctva. Nájdu ho pod názvom Potvrdenie o vykonaní testu. TASR to potvrdil komunikačný odbor Ministerstva…

Pozor na formuláre na podávanie daňového priznania k DPH

0 icon

Bratislava 20. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook/FinancnaSprava)   V pondelok, 25. januára 2021, je posledný termín na podanie daňového priznania k DPH a kontrolného výkazu k DPH za december 2020, resp. za 4. štvrťrok 2020. Pozor si však klienti finančnej správy musia dať na eFormulár, ktorý použijú. Upozorňujeme, že daňové priznanie je…

Srbi proti NATO: Podarí sa im získať kompenzácie za onkologické „vedľajšie účinky“ bombardovania ochudobneným uránom?

0 icon

Moskva 20. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)   Prvá žaloba v Srbsku proti NATO s požiadavkou náhrady škôd za onkologické ochorenia po bombardovaní Juhoslovanskej zväzovej republiky (JZR) muníciou s ochudobneným uránom v roku 1999 bude podaná na Belehradský Najvyšší súd k dnešnému dňu Podľa slov advokáta, ktorý materiály pripravuje, rozhodujúci význam bude…

Matovič sa bojí Sulíka. Má sľúbenú polovicu klubu Za ľudí. Ak bude chcieť položí vládu

0 icon

Bratislava 20. januára 2021 (HSP/Foto-Dano Veselský)   Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) vyhlásil, že SaS by mohla rozbiť koalíciu prostredníctvom vnútornej nejednotnosti strany Za ľudí. Priznal tiež, že minister hospodárstva Richard Sulík nakúpil antigénové testy od "dopredu vybranej firmy". Premiér Matovič 9. januára v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy vyhlásil,…

Podmanický: „Výzvy Naďa a Krajčího, aby policajti zasahovali proti zberu podpisov je tak bezbrehý hyenizmus a hulvátstvo, že ma zdvihlo zo stoličky“

0 icon

Bratislava 19. januára 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Starosta kysuckej obce Stará Bystrica a nezaradený poslanec parlamentu Ján Podmanický je aj napriek tomu, že niektorí občania žiadajú samosprávy o testovanie, osobne proti týmto "manévrom", ktoré sú podľa neho skôr rizikom pre zdravie, ako prínosom. Konzervatívec Ján Podmanický na sociálnej sieti priznal, že…

Administratívna záťaž pri odosielaní údajov za koncesionárske poplatky sa má podnikateľom odbúrať

0 icon

Bratislava 20. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Povinnosť pre podnikateľské subjekty preukazovať vyberateľovi koncesionárskych poplatkov počet zamestnancov by sa mohla zrušiť. Po novom sa má zaviesť automatické pravidelné mesačné zasielanie údajov potrebných na vznik a trvanie povinnosti platiť úhrady za služby verejnosti Sociálnou poisťovňou priamo vyberateľovi, ktorým je Rozhlas a…

Britská mutácia bola na Slovensku už v novembri, v Trenčíne mohla pred sviatkami dominovať. Analytik vysvetľuje, ako to mohlo ovplyvniť opatrenia

0 icon

Bratislava 20. januára 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Britská mutácia koronavírusu tvorila 57 % pozitívnych prípadov z decembrového plošného testovania v Trenčíne. Ako uvádza na svojej facebookovej stránke Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ SR), jeho prvý výskyt sa podarilo potvrdiť v zmrazenej vzorke zo 14. novembra 2020 "V rámci testovania metódy sa…

Bratislava zverejnila predbežné počty odberových miest v mestských častiach

0 icon

Bratislava 20. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Bratislava zverejnila predbežné počty odberových miest na plošné testovanie na COVID-19 v jednotlivých mestských častiach. „Testovanie v Bratislave naďalej intenzívne pripravujeme tak, aby sa každý na testovanie dostal a robíme maximum pre to, aby bolo pohodlné a bez dlhého čakania," uviedlo mesto na…

Kotlebovci hlasovali proti návrhu zvýšiť počet vojakov v Bosne a Hercegovine

0 icon

Bratislava 20. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Na rokovaní Zahraničného výboru NR SR v utorok 19. januára hlasovali kotlebovci proti návrhu na zvýšenie počtu slovenských vojakov pre vojenskú operáciu Eufor Althea v Bosne a Hercegovine. Pre agentúru SITA to uviedol člen výboru Milan Vetrák (OĽaNO) s tým, že koaliční poslanci…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Boris Mesár

Fungujú lockdowny (okrem plánu na zničenie ekonomík) ? Publikované dokumenty

0icon

Ďalej uvádzame niekoľko publikovaných prác, ktoré zisťujú, že lockdowny  mali malú alebo žiadnu účinnosť (napriek neuveriteľným škodám), spolu s kľúčovým citátom alebo dvoma od každého: 1. „Neexistujú dôkazy o tom, že by reštriktívnejšie nefarmaceutické intervencie („ výluky “) významne prispeli k ohnutiu krivky nových prípadov v Anglicku, Francúzsku, Nemecku, Iráne, Taliansku,…

Jozef Slávik

Sme takí, akí sme ....

0icon

Je to aj názov jednej populárnej pesničky od skupiny Elán, ktorá vypovedá o tom, akí v skutočnosti mladí ľudia sú. Môj blog je však určení všetkým nám, mladým, dospelým aj tým skôr narodeným. Málokto má odvahu postaviť sa pravde čelom, postaviť sa s neskrivenou chrbticou pred zrkadlo pravdy a vidieť…

Gustáv Murín

Je čas odísť - odkaz generálnemu riaditeľovi RTVS

0icon

Jaro, poznáme sa už viac ako 30 rokov a nebolo by tomu tak, keby som Ťa nepoznal, ako špičkového profesionála, čo najmä Rozhlas postavil na žiadúcu úroveň. V týchto dňoch Ťa opäť nepoznávam, ale z tej najhoršej stránky. V Slovenskej televízii som začínal ešte ako vysokoškolák na pozícii asistenta produkcie. Hneď na to som…

Patrik Spišiak

Je v súčasnej dobe politika zadlžovania nerozumná?

0icon

Mnoho ľudí, ktorí používajú zdravý rozum a sú proti zadlžovaniu si nevšimli, že doba sa zmenila a Slovensko má v súčasnosti menu Euro. To znamená, že naše ekonomické pôsobenie už nie je iba Slovensko, ale zasahuje všade, kde sa Euro používa. Čo to, teda pre bežného človeka znamená? Napríklad to,…

Robo Bačinský

Toto platím zo svojich daní? Čaputovej ,,uhlíkové“ farizejstvo, a Mikulca s Naďom, ako prototyp papalášstva???

0icon

V dobe, keď sa priamo pred očami Čaputovej rúca chod štátu, keď západu otrocky oddaní politickí diletanti demontujú demokraciu a z vlastnej krajiny si urobili s.r.o – čku, keď dochádza k úmrtiu nevinného generála v Kolíkovej base a tá sa z toho rehoce, keď reprezentanti štátu ignorujú vlastné nariadenia, keď…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Fakty o Čile, ktoré zmenia tvoj pohľad na túto krajinu!

0 icon

Mnoho ľudí si spája Čile s korením rovnakého mena a vznešenými horami, ktoré zaberajú široké územia tejto krajiny. Ako každý iný človek, aj obyvatelia tejto krajiny majú kultúrne zvláštnosti, ktorým cudzinci len ťažko porozumejú. Niektoré z ich zvykov sú ale také neobvyklé, že by mohli šokovať nepripraveného turistu. 1. Miestni obyvatelia majú…

Historické fotografie, ktoré ťa uchvátia!

0 icon

Historické fotografie nám môžu povedať veľa o minulosti. Fotografi sú obrovskou pomocou pre historikov, dokázali zachytiť najdôležitejšie udalosti a najzaujímavejšie fakty. Historické fotografie vedia jedným obrazom vysvetliť atmosféru celej éry. Bohužiaľ, najúchvatnejšie zábery sa do školských učebníc nedostali. Preto sa mohlo ľahko stať, že si nasledujúce historické fotografie nikdy nevidel,…

Tajomná správa z vesmíru - 2.časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku o neznámom signáli, ktorý zachytil v roku 1977 istý astronóm Jerry R. Ehman a ktorý trval 72 sekúnd. Ba čo viac, vyzeralo to, akoby niekto signál s kódom 6EQUJ5, vysielal zámerne. Systém Big Ear neumožňuje prehľadávať vesmír. Funguje tak, že sa zameria na jedno miesto na oblohe a využije rotáciu Zeme.…

Mount Everest, najvyššia hora sveta, je o dva metre vyššia

0 icon

Presná výška najvyššej hory sveta, Mount Everest, je predmetom diskusií už viac ako 170 rokov, ale po tom, čo geológovia nazývajú doposiaľ najdôkladnejším prieskumom Mount Everestu, bolo dohodnuté konečné meranie. Rast Mount Everest, ktorý vyrastá asi dve metre od svojich predchádzajúcich oficiálnych meraní, údajne odzrkadľuje hrdosť Nepálčanov, ktorí zdieľajú horu so…

Žena sa bála susedovho pitbulla, až kým jej nezachránil život

0 icon

Na svete môžu byť miliardy milovníkov psov, ale zároveň sa nájdu ľudia, ktorí majú z našich štvornohých miláčikov strach. Rovnako to bolo aj u starej panej, ktorá sa bála susedovho pitbulla. Vo väčšine prípadov je tento strach iracionálny a pretrvávajúci, ale keď sa niekto cíti nepríjemne v blízkosti psov, nedá…

Vo svete IT

Nahrajte si do ľubovoľného Xiaomi smartfónu ovládanie hlasitosti z MIUI 12.5

0 icon

Xiaomi koncom minulého roka predstavilo nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla viacero vylepšení. Odhliadnuc od nových funkcií vrátane desktopového režimu Semi-desktop, ktorý podporuje hŕstka zariadení, tak spoločnosť zároveň predstavila aj niekoľko dizajnových úprav rozhrania. Jednou zo zmien je aj nové grafické rozhranie ovládania hlasitosti zariadenia, kde okrem iného pribudla aj nová…

Qualcomm nečakane predstavil procesor Snapdragon 870. Pre aký typ zákazníka bude primárne určeným?

0 icon

Spoločnosť Qualcomm v prvej polovici decembra minulého roka predstavila mobilný procesor Snapdragon 888. Hoci sa špekulovalo, že po jeho boku bude predstavená aj Lite verzia procesora, tak sa tak nakoniec nestalo. Najnovšie však spoločnosť predstavila nový procesor. Rovnako však nejde o Lite verziu, ale o úplne nový model procesora Snapdragon 870. Snapdragon…

Vo Windows 10 sa objavila závažná chyba! Pomocou otvorenia tejto adresy, vám padne celý systém!

0 icon

Len niekoľko dní dozadu bezpečnostný analytik, Jonas Lyke, objavil vo Windows 10 závažnú chybu v NTFS, ktorá je schopnou znefunkčniť disk počítača. Dnes sa opäť dostáva Lykovi extra pozornosti, dôvodom je, že objavil ďalšiu väčšiu chybu v systéme Windows. Na tému upozorňuje portál bleepingcomputer. Závažná chyba, ktorú vyvoláte otvorením URL…

Nové Honor smartfóny s podporou mobilných služieb Google by mali prísť už o pár mesiacov

0 icon

Uvalenie sankcií na spoločnosť Huawei zo strany administratívy USA znamenalo pre čínskeho telekomunikačného giganta množstvo problémov, s ktorými sa potýka doteraz. Čínsky výrobca elektroniky musel siahnuť po úplne nových dodávateľoch, ako aj po vlastnom softvérovom riešení pre zariadenia Huawei a Honor, keďže nemohol využívať služby americkej spoločnosti Google. Situácia sa…

Zaujímavá diskusia: Dokáže arašidová chrumka zničiť Medzinárodnú vesmírnu stanicu?

0 icon

Vo vesmíre platí, že aj malý objekt, ktorý cestuje vysokými rýchlosťami, môže pre astronautov, ale aj vesmírnu stanicu, znamenať obrovský problém. Internetom sa však nedávno rozbehla diskusia, či by aj obyčajná chrumka mohla predstavovať vo vesmíre problém. Odpoveď priniesol portál IFL Science. V septembri minulého roka bola Medzinárodná vesmírna stanica donútená…

Armádny Magazín

Satanovskij o zatknutí Navaľného: Návrat bez triumfu

0 icon

Rusko, 20. január 2021 (AM) - Navaľnyj sa vrátil do Ruska z Nemecka. Dôvody nie sú také dôležité. Možno dostal príkaz - je čas stať sa posvätnou obeťou. Možno si naozaj chce vyskúšať kráľovskú korunu na hlave. Alebo sa rozhodli pokúsiť sa pod ním rozpútať masové nepokoje. Prečo je horší ako Tichanovská, Saakašvili alebo Pašinjan?

Japonsko plánuje vypustenie dreveného satelitu

0 icon

Japonsko, 20. január 2021 (AM) - Drevené satelity, ktoré by po dokončení svojej misie horeli bez toho, aby znečisťovali atmosféru sa pravdpodobne už o pár rokov budú vznášať nad našimi hlavami.   Ľudia ovládajú orbitálny vesmírny let niečo vyše 60 rokov a do vesmíru už bolo vyslaných asi 5 500

Kam chce namieriť svoje zbrane vojenské námorníctvo USA v najbližšom desaťročí

0 icon

USA, 20. január 2021 (AM) - "Zadržovať a víťaziť." Náčelník štábu Vojenského námorníctva USA admirál Michael Giday prezentoval Navigačný plán na najbližšie desaťročie. Hlavné v ňom je, že americké loďstvo má dominovať vo svetovom oceáne. Cieom globálnej kontroly je p

Izraelský analytik Kedmi: Kvôli Rusku nemôžu už Spojené štáty s nikým viesť vojnu

0 icon

Izrael, 20. január 2021 (AM) - Washington už nebude môcť odvrátiť pozornosť Američanov od vnútorných problémov pomocou nekonečných vojen kvôli vážnemu posilneniu ruskej vojenskej sily. Občiansky konflikt v USA dosiahol takú intenzitu, že už nie je možné „vypustiť paru“ pomocou ďalšej „malej víťaznej vojny“ v zámorí. Vyjadruje to s presved

Minister obrany Naď: „Rektorka im nepredĺžila zmluvu. Čo k tomu dodať, je to obrovská strata pre ľudstvo…“

0 icon

Slovensko, 19. január 2021 (AM) Na Akadémii policajného zboru v roku 2021 už ako pedagógovia nebudú pôsobiť poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) a politológ Eduard Chmelár. Obaja známi akademici sa ako jedni z mála pravidelne kriticky vyjadrujú na adresu politikov súčasnej vládnej koalície.

Svetlo sveta

Rusi sa na sviatok Zjavenia Pána ponárajú do mrznúcej vody

0 icon

Na sviatok Zjavenia Pána sa davy ruských pravoslávnych veriacich zúčastňujú každý rok na tradičnom ponáraní sa do mrznúcej vody. Deje sa tak napriek tomu, že v niektorých častiach krajiny dosahujú teploty -40 stupňov celzia. Podľa ruskej polície sa v sobotu počas sviatku Zjavenia Pána ponorilo do mrznúcej vody približne 2,…

MÚDROSŤ

0 icon

Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

0 icon

V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

0 icon

V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

0 icon

(*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali