NAŽIVO

Na železničnej trati v obci Vlachy v okrese Liptovský Mikuláš došlo v utorok poobede k nehode, pri ktorej vlak zrazil človeka. Informovalo o tom operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline. Na mieste zasahuje päť príslušníkov HaZZ z hasičskej stanice v Liptovskom Mikuláši s dvoma kusmi techniky.

16:00

Denník Financial Times s odvolaním sa na troch nemenovaných predstaviteľov informoval, že lídri Británie, Francúzska, Kanady, Nemecka, Talianska, Ursula von der Leyenová a Zelenskyj sa budúci týždeň plánujú stretnúť s Trumpom v snahe získať jeho podporu pre bezpečnostné záruky pre Ukrajinu. Stretnutie sa uskutoční vo švajčiarskom letovisku Davos.

15:41

Ursula von der Leyenová odsúdila podľa nej neprimerané použitie sily a pokračujúce obmedzovanie slobody v Iráne. Rastúci počet obetí prebiehajúcich protivládnych protestov označila za desivý a uviedla, že v úzkej spolupráci s Kajou Kallasovou navrhne sankcie.

15:39

Dánsky minister zahraničných vecí Lars Lokke Rasmussen oznámil, že spolu s grónskou ministerkou zahraničných vecí Vivian Motzfeldtovou sa stretnú v Bielom dome s J. D. Vanceom a Marcom Rubiom.

15:20

Vo Francúzsku sa začal odvolací proces s Marinou Le Penovou v kauze sprenevery finančných prostriedkov EÚ.

15:11

Z vyhlásenia sýrskej štátnej tlačovej agentúry SANA vyplýva, že po nedávnom upokojení tvrdých bojov v Aleppe sýrska armáda opäť vyhlásila oblasti východne od mesta za „vojenskú zakázanú zónu“.

14:51

Juhokórejský prokurátor predložil návrh, aby tribunál odvolanému prezidentovi Jun Sok-jolovi uložil trest smrti. Exprezident je obvinený zo vzbury v súvislosti s vyhlásením stanného práva v decembri 2024.

14:07

Kaczyňski vyzval na zjednotenie vlasteneckého tábora pred parlamentnými voľbami v roku 2027. Podľa neho by spojené pravicové sily mohli voľby vyhrať bez väčších ťažkostí.

13:37

Viac než 100 detí zahynulo pri útokoch a násilí v Pásme Gazy od začiatku prímeria v tejto palestínskej enkláve. Uviedol to hovorca Detského fondu OSN James Elder.

13:30

Po tom, ako v Poslaneckej snemovni českého parlamentu v utorok neprešiel návrh opozície na zaradenie bodu o odvolaní predsedu snemovne Tomia Okamuru z funkcie, zvažujú opozičné strany ďalšie možnosti. Predseda hnutia STAN Vít Rakušan na následnom brífingu uviedol, že opozícia sa s odmietnutím nehodlá zmieriť.

13:30

Rusko začalo trestné stíhanie v súvislosti so smrťou deviatich novorodencov v pôrodnici v sibírskom banskom meste Novokuzneck. Uviedol to štátny Vyšetrovací výbor. Hlavný lekár nemocnice bol dočasne zbavený funkcie až do ukončenia vyšetrovania.

13:29

Severokórejský vodca Kim Čong-un minulý rok vymenil troch vysokých úradníkov zodpovedných za jeho osobnú bezpečnosť.

13:03
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Matka Božia nám dáva zbraň – ruženec a škapuliar

Panna Mária Ružencová

❚❚
.

Táto pomoc Panny Márie sa ukázala ako účinná a dodnes je sv. ruženec silnou zbraňou proti bludárom, čoho sú si dobre vedomí a úprimne ho nenávidia. Vďaka tomuto zjaveniu a daru sv. ruženca bola zachránená Európa pred nadvládou mohamedánov i protestantov a pevne dúfame, že bude zachránená opäť.

Modlitbu sv. ruženca šírila predovšetkým rehoľa, ktorú založil sv. Dominik. Mimoriadne sa o jej rozšírenie zaslúžil bl. Alan de la Roche v 15. storočí, ktorý založil prvé ružencové bratstvo. Panna Mária sa zjavila aj jemu a odovzdala mu 15 prisľúbení pre tých čo sa budú modliť ruženec.

.

Pomoc Panny Márie Ružencovej sa prejavila v osudových bitkách pri Lepante a pri Viedni, keď hrozilo, že moslimské hordy ovládnu kresťanskú Európu. Pápež, sv. Pius V. vyzýval všetkých kresťanov aby sa v deň boja modlili ruženec. On sám sa uchýlil s kardinálmi do baziliky Panny Márie Snežnej a modlil sa. Odrazu počas dňa vstal a nariadil, aby všetci ďakovali za víťazstvo. Správa o víťazstve prišla až omnoho neskôr. Vtedy povedal: „A teraz prepustíš Pane služobníka svojho v pokoji!“ Neskôr ustanovil na pamiatku sviatok Panny Márie Ružencovej.

 

Panna Mária Karmelská – Škapuliarska

Na snímke Panna Mária podáva škapuliar sv. Šimonovi

Toto významné zjavenie sa odohralo 16. júla v roku 1251 v anglickom Cambridgi karmelitánskemu mníchovi sv. Šimonovi Stockovi. Karmelitánsky rád založil počas krížových výprav do Svätej zeme Berthold z Kalábrie v roku 1156, v pohorí Karmel, ktoré oddeľuje Galileu a Samáriu. Niektorí mnísi odišli kvôli saracénskym útokom do Európy, kde sa rád postupne rozšíril.

V Anglicku sa predstaveným rádu stal sv. Šimon Stock. V onen horeuvedený deň sa mu zjavila Panna Mária a povedala mu: „Prijmi, milý syn môj, tento škapuliar ako odznak svojho rádu a môjho bratstva, pre teba a pre všetkých karmelitánov mimoriadne znamenie milosti; kto s ním zomrie, nezakúsi večný oheň. On je znamenie spásy, ochrana v nebezpečenstvách, záruka pokoja a večnej zmluvy.“ Potom zmizla a zanechala mu v ruke škapuliar, akúsi zmenšenú verziu rúcha, ktoré prikrýva plecia, hruď a chrbát a nosia ho dominikáni, františkáni, karmelitáni, augustiniáni a iní rehoľníci.

.

Sv. Šimon založil škapuliarske bratstvo a slávnostne ho schválil v roku 1322 pápež Ján XXII. Bratstvo sa rýchlo rozšírilo do celého sveta a škapuliar nosili mnohí svätci a nosia ho dodnes mnohí laici.

 

Záver

Horeuvedené zjavenia predstavujú skutočne len vrchol ľadovca. Keby sme mali vypočítať všetky zdokumentované zjavenia, ako to urobil známy mariológ René Laurentin, dospeli by sme k úctyhodnému číslu 2400. Už z tohto počtu je zrejmé, že Panna Mária ako starostlivá Matka bdie nad kresťanmi a snaží sa im pomáhať. Povinnosťou našej synovskej lásky je s vďakou prijímať rady, pomoc a napomenutia Panny Márie. Preto si máme Cirkvou odporúčané a vierohodné súkromné zjavenia ctiť a čerpať z nich duchovnú potravu.

Na druhej strane nás nesmierna vážnosť a dôstojnosť Božej Matky nabáda k tomu, aby sme boli pri dôvere v súkromné zjavenia veľmi opatrní. Ako píše Lorenzo Scupoli vo svojom Duchovnom boji, diabol môže vyvolať aj rôzne zjavenia svätých na to, aby zmiatol veriaceho, uviedol ho do zúfalstva, či vzbudil v ňom pýchu a domýšľavosť. Rozumný katolík má strach zo zjavení. Zľakla sa aj samotná Panna Mária pri Zvestovaní a archanjel Gabriel ju musel upokojovať.

.

Podobne sme čítali vyššie ako sv. Epifanus pri zjavení Panny Márie v Konštantínopole povedal: „Vidím a bojím sa.“ K zjaveniam musíme pristupovať s posvätnou bázňou a opatrnosťou, nie s domýšľavou zvedavosťou a nádejou, že budeme vyvolení a slávni, alebo že nám bude odhalené niečo, čo Cirkev a ostatní kresťania nevedia.

Dobový trend, ktorý učí pristupovať veriacich k Panne Márii, anjelom, svätým či dokonca k Pánu Ježišovi s familiárnosťu, často hraničiacou až s drzosťou a nevkusom bez posvätnej bázne, dnes formuje ľudí, ktorí si neuvedomujú svoju malosť oproti Bohu a jeho poslom. Namýšľajú si, že si môžu s Bohom „pokecať“ ako s nejakým kamarátom, priamo a hocikedy. To je však veľký omyl.

Priamy kontakt s Bohom je milosť taká nevýslovná a zaväzujúca, že len málokto by bol schopný uniesť takú zodpovednosť, ak by nebol svätý a Boh ho na to nepripravil. Katolík má svätú apoštolskú a katolícku Cirkev, ktorá mu sprostredkúva Božie Zjavenie skrze Vieru, Tradíciu a Učenie; a priamy kontakt s Bohom skrze obetu sv. omše. Na spásu viac nepotrebuje. Ak dostane zjavenie súkromné, mal by sa pokorne triasť nad takou milosťou a pýtať sa ako Bohu môže prejaviť svoju vďačnosť za tento nezaslúžený dar.

Veriť v súkromné zjavenia nie je povinnosťou kresťana. Súkromné zjavenia nie sú potrebné na spásu, podobne ani viera v tieto zjavenia. Kresťan katolík je povinný veriť bez zjavení, na základe učenia Cirkvi a Svätého Písma. Svätci a skromní katolíci sa nedožadujú zjavenia, to by bola voči Bohu nesmierna opovážlivosť, naznačujúca, že na to, aby dotyčný uveril, musí Boh vykonať ešte niečo navyše, okrem toho, čo vykonal spásnym obetovaním Svojho Syna.

V tom môže byť pre nás stredoveký prístup k súkromným zjaveniam veľmi podnetný. Zjavenia nepodceňovať, ale byť opatrný. Brať ich predovšetkým ako súkromnú milosť a čakať na schválenie Cirkvou. Veriť, ak bude niekto osobne tvrdiť, že mal zjavenie a je to vierohodná osoba, lebo Bohu nie je nič nemožné, ale použiť toto zjavenie, posolstvo, napomenutie na vlastné zdokonalenie a nie na senzáciu. Skúmať, či zjavenia nie sú v rozpore s učením Cirkvi a akonáhle by to tak bolo, tak okamžite ich odmietnuť. Pretože ako písal sv. Pavol: „Aj keby prišiel anjel z Neba a hlásal vám niečo iné ako sme vám hlásali my, nepočúvajte ho.“

Článok pôvodne vyšiel na christianitas.sk

Viac článkov s náboženskou tématikou nájdete v kategórii Svetonázor.

Pošlite nám svoj príbeh s Bohom.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Marek Brna

Andrej Valihora

.
.
.

Harabin je oslobodený. Najvyšší súd zamietol odvolanie prokurátora v kauze schvaľovania ruskej agresie

Najvyšší súd SR dnes potvrdil nevinu bývalého sudcu, exministra spravodlivosti a bývalého šéfa Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina vo veci…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

USA operujú tajnými zbraňami

Pentagón tajne kúpil tajnú zbraň, ktorá môže byť príčinou záhadného „havanského syndrómu“, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje. Nie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Naď by najradšej bojoval cudzími životmi

Exminister obrany Jaroslav Naď na plné hrdlo vyhlásil, že nerozumie tomu, prečo premiér Robert Fico nechce poslať našich vojakov umierať…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko sa bojí nemeckej sily

Francúzsko sa obáva prudkého vojenského posilnenia Nemecka na pozadí možného nástupu pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko k moci, píše Bloomberg

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa rúca propaganda

Roky nám súčasná slovenská opozícia a jej spriaznené médiá vtĺkali do hláv jednu mantru: „NATO je naša záruka bezpečnosti, ochranný…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Armáda, „čínske mozgy“ a ruský „Murmansk BN“: Irán potlačil vlnu nepokojov a neutralizoval Starlink

Teherán našiel odpoveď proti podnecovateľom nepokojov. V článku ruských novín Svobodnaja Pressa o tom informujú novinári Aleksander Uralskij a Konstantin…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší rozpor v koalícii. Hlas nepodporí návrh SNS, odmieta znižovanie trestov za extrémizmus

Koaličná strana Hlas-SD nepodporí novelu Trestného zákona z dielne poslancov Národnej rady SR za koaličnú SNS. Návrh je podľa nej…

13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hladná furt 4 – Rýchle a jednoduché recepty

WAU! Štvrtá kniha tejto milovanej série. Opäť je to poriadna zbierka receptov pre všetkých hladošov, ktorí ľúbia fajné jedlo, no…

13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Život sa v roku 2026 skomplikuje. Začne vláda konečne reagovať na každodenné problémy ľudí?

Trestný zákon upravený, kultúra opravená, hodnotové otázky v Ústave vyjasnené. Je najvyšší čas na riešenie existenčných otázok obyčajných ľudí –…

13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ

Európska obrana je ako bezzubý tiger. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov, predovšetkým Európskej komisie, domnieva sa generál Jozef…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine, informuje…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Magyar Pellegrinimu odkázal, že pojem Felvidék bude používať aj naďalej

Predseda maďarskej mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA Péter Magyar v utorok na sociálnej sieti odkázal prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu, že pojem…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie. Diskutovalo sa o raketovom útoku Orešnik

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie venované Ukrajine, na ktorom sa diskutovalo o raketovom útoku „Orešnik“ na Ľvovskú oblasť

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj a Trump sa môžu stretnúť už čoskoro

Americký prezident Donald Trump a prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj sa môžu stretnúť už čoskoro, píše portál Finnancial TImes

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla zámienku

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla právne opodstatnenie, informuje BBC

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dana Čahojová sa bude uchádzať o post primátorky Bratislavy

Dlhoročná starostka bratislavskej Karlovej Vsi Dana Čahojová sa bude v tohtoročných komunálnych voľbách uchádzať o post primátorky Bratislavy. Kandidovať bude…

13. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Žilinka označil novelu Trestného zákona od SNS za nezodpovednú a krátkozrakú

Novela Trestného zákona z dielne poslancov SNS je nezodpovedná a krátkozraká. Vyhlásil to generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Pre navrhované…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vesmírna hanba? Rusko súťaží v štartoch rakiet s Novým Zélandom

Do USA a Číny má už tak ďaleko ako na Mesiac. A predtým na Čínu hľadelo zhovievavo zvrchu. Pritom predáva…

13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Vláda hľadá cestu k reštartu Slovalca, Fico tlačí na lacnejšiu energiu

Utorková návšteva predsedu vlády Roberta Fica v hlinikárni Slovalco v Žiari nad Hronom znovu otvorila otázku návratu energeticky náročného priemyslu…

13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

STVR pod Flašíkovou: audit šetrí na ľuďoch, zmluvy bežia ďalej

Nové vedenie je pri produkcii odkázané na úzky trh, otázniky však vyvolávajú bežné dodávky, služby a symbolické „paradoxy“ spoluprác

13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

S iránskym režimom je koniec, podľa Merza sa pri moci drží len násilím

Nemecký kancelár Friedrich Merz v utorok vyhlásil, že iránsky režim dožíva svoje posledné dni, keďže tlak na islamskú republiku rastie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

BBC žiada súd o zamietnutie Trumpovej žaloby o 10 miliárd dolárov

Britská verejnoprávna televízia BBC plánuje požiadať federálny súd na Floride o zamietnutie žaloby amerického prezidenta Donalda Trumpa vo výške 10…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podarí sa Trumpovi blesková vojna v Iráne alebo tam uviazne?

USA, 13. januára 2026 - Čo je to „Trumpov svet“? Možno ho považovať za výkyv v americkej politike, alebo Trumpove kroky odrážajú…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Ústavný súd odmietol sťažnosť Matúša Šutaja Eštoka proti kontumačnému rozsudku

Ústavný súd SR odmietol ústavnú sťažnosť ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) proti vlaňajšiemu „kontumačnému“ rozsudku Mestského súdu Bratislava IV…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Drahá chémia. Podarí sa Trumpovi zraziť svetové ceny ropy s pomocou Venezuely?

Jedným z oficiálne oznámených dôvodov útoku USA na Venezuelu a únosu Madura bolo to, že vlády tejto krajiny „ukradli Američanom…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

Víťazstvo Fideszu je čoraz istejšie

Podľa najnovšieho prieskumu maďarského inštitútu Nézőpont, ak by sa voľby konali túto nedeľu, získal by vládnuci Fidesz 47 percent hlasov,…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Grónska vláda za žiadnych okolností neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi

Grónska vláda vyhlásila, že neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, po tom, čo americký prezident Donald Trump uviedol,…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Farmári v Paríži protestujú proti obchodnej dohode EÚ s Mercosurom

Desiatky traktorov v pondelok ráno dorazili do Paríža, kde francúzski farmári protestujú proti obchodnej dohode, ktorú Európska únia uzavrela so…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Na železničnej trati v obci Vlachy v okrese Liptovský Mikuláš došlo v utorok poobede k nehode, pri ktorej vlak zrazil človeka. Informovalo o tom operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline. Na mieste zasahuje päť príslušníkov HaZZ z hasičskej stanice v Liptovskom Mikuláši s dvoma kusmi techniky.

16:00

Denník Financial Times s odvolaním sa na troch nemenovaných predstaviteľov informoval, že lídri Británie, Francúzska, Kanady, Nemecka, Talianska, Ursula von der Leyenová a Zelenskyj sa budúci týždeň plánujú stretnúť s Trumpom v snahe získať jeho podporu pre bezpečnostné záruky pre Ukrajinu. Stretnutie sa uskutoční vo švajčiarskom letovisku Davos.

15:41

Ursula von der Leyenová odsúdila podľa nej neprimerané použitie sily a pokračujúce obmedzovanie slobody v Iráne. Rastúci počet obetí prebiehajúcich protivládnych protestov označila za desivý a uviedla, že v úzkej spolupráci s Kajou Kallasovou navrhne sankcie.

15:39

.

Slafkovského s tromi bodmi menovali za druhú hviezdu duelu s Vancouverom

Hokejistom Montrealu Canadiens sa v domácej hale Bell Centre darí, čo potvrdili aj dnes v noci, keď v nej privítali…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Odtiaľ budeme hroziť Trumpovi. Francúzi a Angličania pristávajú v Grónsku

Brusel, 13. januára 2026 - Bloomberg priniesol svojim čitateľom ohromujúcu správu: Francúzsko a Veľká Británia pripravujú výsadok svojich pozemných síl…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Letisko Bratislava už je v prevádzke, lety však môžu počas dňa meškať

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave je už aktuálne v prevádzke. Lety budú vybavované podľa letových poriadkov. Počas dňa však…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Regióny | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Regióny | 5 min. čítania | 0 komentárov

Európe ponúkajú na výber medzi Ukrajinou a Grónskom

Brusel, 12. januára 2026 - Americká armáda začala pracovať na pláne invázie do Grónska. Ako informuje denník The Daily Mail,…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Poľský prezident blokuje implementáciu digitálneho zákona Európskej únie z dôvodu obáv o slobodu prejavu

Poľský prezident Karol Nawrocki vetoval vládny návrh zákona, ktorý by v Poľsku implementoval Zákon Európskej únie o digitálnych službách .…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo obrany Ruskej federácie oznámilo, čo zasiahlo Orešnikom

Uvádza sa, že tam prebiehala oprava a údržba leteckej techniky Ukrajinských ozbrojených síl, vrátane lietadiel F-16 a MiG-29, a vyrábali…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Marek Brna

Andrej Valihora

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov