Má Trump šancu zvíťaziť ? Prieskum hovorí za všetko

Bratislava 19. marca 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Charlie Neibergall)

 

Prieskum tiež ukázal, že 53 percent Američanov si myslí, že Joe Biden je skorumpovaný, informuje portál REMIX News

Donald Trump
Na snímke Donald Trump

Podľa nového prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila spoločnosť McLaughlin & Associates v spolupráci s maďarskou nadáciou Századvég, by bývalý prezident Donald Trump s prehľadom porazil súčasného prezidenta Joea Bidena.

Prieskum, ktorý pochádza z februára a je zameraný na štáty, v ktorých sa bojuje o priazeň voličov, ukázal, že veľká väčšina – 66 % – Američanov v týchto kľúčových štátoch sa domnieva, že krajina je pod vedením Bidena na zlej ceste. Okrem toho približne 41 % uviedlo, že sú veľmi nespokojní, čo je oveľa viac ako tých, ktorí sú len trochu nespokojní (26 %).

Len 34 percent bolo optimistických, pričom len 9 percent tvrdilo, že USA idú správnym smerom. Medzitým 24 percent uviedlo, že veci idú len “trochu” dobre, uvádza maďarský spravodajský portál Mandiner, ktorý o prieskume informoval.

prieskum
Výsledok prieskumu

Republikánsky orientovaní respondenti, samozrejme, dosiahli ešte horšie hodnotenie, keď 87 % z nich uviedlo, že USA sú na zlej ceste. Šesťdesiatpäť percent tvrdí, že je “silne” na zlej ceste, a 22 percent uviedlo, že je to tak trochu. Iba 13 percent republikánov uviedlo, že USA sú na správnej ceste (4 percentá uviedli, že “veľmi dobre”, a 10 percent uviedlo, že skôr dobre).

V prieskume bolo opýtaných 1 600 občanov v tzv. štátoch, v ktorých sa bojuje o priazeň voličov, ako sú Arizona, Georgia, Michigan, Pensylvánia, Wisconsin a ďalšie, pričom všetci respondenti boli označení ako “pravdepodobní voliči”. Tieto štáty, v ktorých sa bojuje o priazeň voličov, sa považujú za mimoriadne dôležité vzhľadom na volebný systém USA.

Podľa nového prieskumu 56 % voličov v týchto štátoch neschvaľuje Bidena, pričom väčšina z nich ho rozhodne neschvaľuje (42 %). Údaje tiež ukázali, že 42 percent respondentov má o Bidenovi priaznivý obraz, ale väčšina z nich nebola veľmi nadšená. Pre 25 percent mal Biden len “trochu” priaznivý obraz, zatiaľ čo len 17 percent uviedlo, že má o prezidentovi veľmi priaznivý obraz. Ďalšie 2 percentá odmietli odpovedať.

prieskum
Výsledok prieskumu

Nesúhlasné hodnotenie bolo medzi republikánmi veľmi vysoké, pomer priaznivých a nepriaznivých odpovedí bol 89:10, pričom 2 percentá respondentov neodpovedali. Z prieskumu vyplýva, že ak sa o Trumpovi hovorí, že “rozdeľuje”, Biden je na tom rovnako.

Pokiaľ ide o Trumpa, jeho nesúhlasné hodnotenie medzi všetkými respondentmi je 57 percent a 41 percent si ho spája s pozitívnym obrazom. Medzi republikánmi má 70 percent priaznivý obraz o bývalom prezidentovi, oproti 29 percentám, ktoré ho vnímajú nepriaznivo.

prieskum
Výsledok prieskumu

Napriek tomu, že Trump má o 1 bod vyššie nepriaznivé hodnotenie, pri priamom súboji medzi Bidenom a Trumpom sa zdá, že voliči vo voľbách v roku 2024 uprednostnia Trumpa. Prieskum ukázal, že Donalda Trumpa by v roku 2024 volilo 48 % opýtaných, zatiaľ čo Joea Bidena len 43 %. Ďalších 9 percent nebolo rozhodnutých.

Prieskum tiež ukázal, že Trumpovi priaznivci sú o niečo viac odhodlaní voliť svojho kandidáta, pričom 33 percent uviedlo, že je rozhodnutých, na rozdiel od 31 percent medzi voličmi demokratov.

prieskum
Výsledok prieskumu

Rovnaké preferencie sa prejavili aj pri všeobecnom hlasovaní do Kongresu, keď 48 % voličov uviedlo, že by volilo republikánov, a 43 %, že by volilo demokratov.

Okrem toho sa zdá, že Republikánska strana má viac voličov, ktorí tvrdia, že budú “určite” voliť republikánov v porovnaní s demokratmi (31 percent v porovnaní s 27 percentami). Podiel nerozhodnutých voličov bol 10 percent.

prieskum
Výsledok prieskumu

Zdá sa však, že medzi republikánmi existujú určité rozpory v otázke, kto by mal kandidovať na kandidátke GOP. Medzi republikánmi 51 % tvrdí, že by v primárkach hlasovali za Trumpa, zatiaľ čo DeSantis si zabezpečil 41 % hlasov. Ďalších 7 percent nie je rozhodnutých. Iné prieskumy ukazovali, že Trump má v republikánskom primárnom boji výraznejší náskok, ale prieskum od McLaughlin & Associates a Századvég Foundation zahŕňal len týchto dvoch kandidátov a vynechal z potenciálneho primárneho boja ďalších potenciálnych uchádzačov, napríklad Nikki Haleyovú.

DeSantis má medzi republikánmi prevažne pozitívny imidž – 70 percent opýtaných uviedlo, že floridského guvernéra vnímajú priaznivo. Ďalších 14 percent uviedlo, že DeSantisa neschvaľujú, ale 10 percent voličov uviedlo, že na neho nemajú žiadny názor a 6 percent uviedlo, že ani nevedia, kto to je.

prieskum
Výsledok prieskumu

Zdá sa, že voliči si tiež myslia, že Trump je vhodnejší na súboj s Bidenom. Keď sa prieskumníci pýtali, kto je schopný poraziť Joea Bidena v roku 2024, 57 % respondentov uviedlo Trumpa, zatiaľ čo 42 % odpovedalo “niekto iný”.

prieskum
Výsledok prieskumu

Hlboká nespokojnosť v Spojených štátoch

Prieskum sa zameral aj na zisťovanie zmýšľania americkej verejnosti a pýtal sa: “Odkedy bol Biden zvolený za prezidenta, máte sa lepšie alebo horšie?”

Výsledky ukázali, že 48 % všetkých respondentov sa cítilo byť na tom horšie, 32 % uviedlo, že nepociťuje žiadnu zmenu a 20 % má pocit, že sa majú lepšie ako predtým.

Horšie výsledky dosiahli republikáni, keď 79 percent respondentov uviedlo, že sa majú horšie, 15 percent, že rovnako, a necelých 6 percent, že sa majú lepšie.

Ďalšia otázka znela: “Od roku 2020 sa USA posúvajú dopredu alebo dozadu?”

Tu boli výsledky ešte negatívnejšie, keď 65 percent respondentov uviedlo, že USA idú dozadu, nie dopredu, zatiaľ čo len 35 percent si myslí, že idú dopredu. Výsledok republikánov je markantný, 90 percent respondentov tvrdí, že dozadu, a len 11 percent, že dopredu.

prieskum
Výsledok prieskumu

Údaje tiež ukazujú, že mnohí Američania na tom nie sú psychicky najlepšie: 42 percent ľudí pociťuje hnev, frustráciu a zúfalstvo, 39 percent strach a obavy a len 19 percent hrdosť a vlastenectvo.

Republikánski voliči sú nešťastnejší ako demokrati: 53 percent z nich tvrdí, že pociťuje hnev, frustráciu a zúfalstvo; 38 percent pociťuje obavy; a len 9 percent pociťuje hrdosť a vlastenectvo.

Inflácia zostáva pre voličov problémom číslo jeden, 22 percent republikánov ju označilo za svoj hlavný problém, zatiaľ čo 19 percent nezávislých voličov ju uviedlo ako svoj hlavný problém.

Američanov menej znepokojujú sociálne otázky, hoci napríklad migrácia bola tretím najväčším problémom, ktorý Američania uviedli – 6 percent. Jedenásť percent republikánov ju označilo za druhú najdôležitejšiu otázku. Rasu a diskrimináciu uviedli ako hlavnú otázku len 4 percentá Američanov a potraty uviedlo len 1 percento.

Prieskum tiež zistil, že 20 percent všetkých Američanov uviedlo Čínu ako hrozbu číslo jeden, čím sa podľa respondentov stala najväčšou hrozbou, ktorej krajina čelí. Ako druhého najhoršieho nepriateľa USA však uviedli Joea Bidena, ktorého uviedlo 7 percent respondentov, spolu so 14 percentami republikánov.

 

Biden má slabé výsledky v konkrétnych otázkach

Keď sa Bidenov výkon hodnotí podľa jednotlivých tém, dosahuje priepastné výsledky vo všetkých kategóriách, vrátane tém ako vládne výdavky, obmedzenie nelegálnej migrácie, boj proti Číne, boj proti korupcii a zníženie inflácie. Schválenie v týchto kategóriách sa pohybovalo od 24 do 32 percent, zatiaľ čo miera nespokojnosti bola od 68 do 76 percent.

Z prieskumu vyplýva, že na každého voliča, ktorý bol s Bidenom v týchto otázkach spokojný alebo “skôr” spokojný, pripadali dvaja alebo traja nespokojní voliči. U republikánov bol výsledok skutočne katastrofálny, keď 90 až 92 percent respondentov uviedlo, že sú nespokojní, v porovnaní s 8 až 10 percentami spokojných.

Každý piaty respondent uviedol ako Bidenovu slabinu jeho pokročilý vek (20 percent), zatiaľ čo 15 percent respondentov označilo za jeho najväčšiu slabinu Bidenovo zdravie a psychickú kondíciu.

Vyniká aj to, že 26 percent voličov tvrdí, že prezident nemá žiadne úspechy, zatiaľ čo 44 percent republikánov tvrdí to isté.

Bidenov tábor môže znepokojovať aj jeden konkrétny údaj, a to konkrétne: 53 percent všetkých respondentov uviedlo, že Biden je skorumpovaný, pričom v prípade republikánov tento počet stúpol na 82 percent.

prieskum
Výsledok prieskumu

Pokiaľ ide o hlavné otázky, 90 percent respondentov súhlasilo s tým, že “Amerika by mala patriť americkému ľudu, nie byrokratom vo Washingtone”; 87 percent respondentov uviedlo, že si želá zásadné zmeny, ale očakáva aj zavedenie rozpočtového stropu a očistenie od “čínskeho komunistického vplyvu”; a 78 percent by ukončilo vojnové výdavky. Tri štvrtiny respondentov uviedli, že “Amerika patrí americkému ľudu, nie ilegálnym prisťahovalcom”, a 69 percent respondentov uviedlo, že “nastal čas zmiesť radikálnu ľavicu z Washingtonu”.

Ďalších 68 percent respondentov uviedlo: “Už toho bolo dosť. Infláciu Joea Bidena si už nikdy nemôžeme dovoliť”.

prieskum
Výsledok prieskumu

Vojna na Ukrajine

Pokiaľ ide o vojnu na Ukrajine, 57 percent voličov tvrdí, že Trump by priniesol želaný mier, a väčšina Američanov, 77 percent, tvrdí, že USA by mali podporovať mier, zatiaľ čo 23 percent tvrdí, že konflikt by mal pokračovať, kým nebude Putin porazený.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

17:39

Americký prezident Joe Biden sa v piatok odmietol vyjadriť k obžalobe svojho predchodcu Donalda Trumpa. Tá súvisí s údajnou platbou pornoherečke Stormy Danielsovej za mlčanie o ich afére pred voľbami v roku 2016. Trump sa stal prvým exprezidentom USA, ktorý čelí obžalobe za trestné činy.

17:23

Britský kráľ Karol III. si v piatok uctil v nemeckom Hamburgu vyše 30.000 obetí bombardovania mesta Spojencami počas druhej svetovej vojny.

Karol s manželkou Kamilou položili veniec ku kostolu svätého Mikuláša, ktorý je v súčasnosti pamätníkom. Vypočul si tiež, ako hamburská evanjelická biskupka Kirsten Fehrsová číta litánie venované zničeniu anglického mesta Coventry nemeckým bombardovaním v roku 1940.

16:54

Estónske ministerstvo zahraničných vecí v piatok oznámilo, že Moskva vyhostí z Ruska jeho diplomata. Ide o odvetnú reakciu na rovnaký krok Tallinnu, ktorý nedávno vyhostil ruského diplomata.

16:05

Pápeža Františka podľa očakávania v sobotu prepusteia z nemocnice Gemelli v Ríme, kde sa lieči na zápal priedušiek (bronchitídu). Jeho uzdravovanie pokračuje “normálnym” spôsobom, dokonca jedol spolu s personálom a ochrankou na večeru pizzu. Bude tiež prítomný aj na omši na Kvetnú nedeľu na vatikánskom Námestí svätého Petra.

16:03

Prezident USA Joe Biden v piatok vyzval Rusko na prepustenie novinára amerického denníka The Wall Street Journal (WSJ). Súd ho poslal vo štvrtok do väzby pre podozrenie zo špionáže.

14:37

Rusko vylúčilo možnosť uzatvorenia prímeria na Ukrajine, hoci na takýto krok a obnovenie mierových rokovaní bez kladenia akýchkoľvek podmienok vyzvalo aj Bielorusko, ktoré je spojencom Moskvy. V piatok to povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

14:37

Pätnásť osôb utrpelo zranenia pri silnej explózii a následnom požiari štvorposchodovej budove v západonemeckom meste Eschweiler v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, ku ktorej došlo vo štvrtok večer. Ako v piatok oznámila polícia, dve osoby vrátane niekoľkotýždňového dieťaťa sú v ohrození života.

14:11

Poslanci maďarského parlamentu schválili v piatok návrh uznesenia, v ktorom vyzývajú všetkých členov medzinárodného spoločenstva, aby konali v záujme dosiahnutia mieru na Ukrajine a aby sa vyhýbali krokom, ktoré by viedli k rozšíreniu vojny.

14:10

Po signáloch z Maďarska si je Švédsko už “menej isté”, že sa do júla môže stať členom Severoatlantickej aliancie (NATO), oznámil švédsky minister zahraničných vecí Tobias Billström.

13:53

Vladimir Putin schválil novú verziu koncepcie zahraničnej politiky Ruska. V nej sú USA výslovne označené za hlavného iniciátora a podporovateľa protiruskej línie, uviedol Lavrov.

13:44

Vojna na Ukrajine spôsobila, že sa závažné porušovanie ľudských práv stalo “šokujúco bežným” javom, upozornil v piatok vysoký komisár OSN pre ľudské práva Volker Türk. Podľa neho ruský vpád na Ukrajinu spôsobil to, že sa pozornosť ľudstva odvrátila od riešenia globálnych existenčných hrozieb

13:43

Pápež František bude zrejme v sobotu prepustený z rímskej nemocnice, kde sa lieči na zápal priedušiek. V piatok to oznámil Vatikán.

13:43

Nórska polícia v hlavnom meste Oslo skonfiškovala 800 kilogramov kokaínu v krabiciach ovocia. Ide o doposiaľ najväčšie zhabané množstvo tejto drogy v Nórsku.

13:40

Britský kráľ Karol III. a jeho manželka Kamila, ktorí sú na trojdňovej návšteve Nemecka, cestovali v piatok dopoludnia rýchlovlakom spoločnosti Deutsche Bahn z Berlína do Hamburgu.

13:23

Lukašenko povedal, že sa musí s Putinom dohodnúť, že v prípade potreby pošle do Bieloruska strategické jadrové zbrane.

Moskva má zatiaľ v úmysle poslať Bielorusku len taktické jadrové zbrane.

“Ak to bude potrebné, rozhodneme sa s Putinom a umiestnime tu aj strategické zbrane. Pri obrane našich krajín a národov sa nezastavíme pred ničím. Západ to musí pochopiť,” povedal.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Svoboda skončil v komisii športovcov Českého olympijského výboru

0 icon

Praha 31. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Bývalý český reprezentant v modernom päťboji David Svoboda skončil v komisii športovcov Českého olympijského výboru (ČOV). Pavel Benc, riaditeľ Armádneho športového centra Dukla, mu zároveň udelil pokarhanie za jeho vyjadrenia k vojne na Ukrajine a k návratu ruských a bieloruských športovcov do medzinárodných súťaží…

Pripravte sa na multipolárny menový svet

0 icon

Washington 31. marca 2023 (HSP/ft/Foto:TASR/AP-Sergei Karpukhin, Sputnik, Kremlin)   Podľa Financial Times, americký dolár stále dominuje na dlhopisových trhoch, ale niektoré údaje naznačujú, že by sa situácia mohla zmeniť Tento mesiac Rusko a Čína vyvolávajú vo Washingtone novú nervozitu. Dôvodom sú predovšetkým ich inscenované prejavy diplomatickej jednoty okolo Ukrajiny a…

V Moravanoch zrušili mimoriadnu situáciu pre vyvieranie banskej vody z vrtu

0 icon

Moravany 31. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   V obci Moravany v Michalovskom okrese vo štvrtok (30. 3.) odvolali mimoriadnu situáciu vyhlásenú 15. marca pre vyvieranie banskej vody zo starého prieskumného vrtu. Voda s vysokým obsahom chloridov už prestala z vrtu vytekať a ohrozovať tak životné prostredie. TASR to potvrdil starosta…

Medvedev: V Európe sa objavil nový bláznivý nápad. Čo na to poviete?

0 icon

Bratislava 31. marca 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Ekaterina Shtukina/Sputnik)   Bývalý ruský prezident a terajší podpredseda ruskej Rady bezpečnosti Dmitrij Medvedev na sociálnej sieti Telegram zverejnil komentár s názvom: V Európe sa objavil nový bláznivý nápad vyslať na Ukrajinu "mierové sily" pod záštitou NATO. Čo na to poviete? Medvedev pripomína, že krajiny Aliancie…

V rodinnom dome v Novej Bašte objavili dvoch ľudí bez známok života

0 icon

Nová Bašta 31. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   V rodinnom dome v obci Nová Bašta v okrese Rimavská Sobota objavili v piatok dve osoby bez známok života. Išlo o starší manželský pár, seniorov vo veku 78 a 79 rokov. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej…

Smer-SD: Ak niekto manipuluje nahrávky, tak sú to média a obhajoba Čurillovcov

0 icon

Bratislava 31. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Facebook)   Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico namieta obžalovanie exministra vnútra Roberta Kaliňáka. Spochybňuje pritom výpovede bývalého šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho. Fico naďalej hovorí o deštrukcii právneho štátu Šéf Smeru-SD tvrdí, že exminister je obžalovaný na základe jednej vety, doteraz vo veci nebol vypočutý…

Niečo sa zmenilo: Západ si už nie je istý úspechom ukrajinskej protiofenzívy

0 icon

Bratislava 31. marca 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Daniel Cole)   Západ rokuje o mierových silách, čo znamená, že sa po rozhodnom boji pripravuje na rokovania s Ruskom. Mierové sily môžu vstúpiť na územie len vtedy, ak s tým budú súhlasiť všetky strany. NATO si uvedomuje, že protiútok AFU by mohol byť aj neúspešný,…

Táto hanba presahuje naše hranice: Kauzu Mikulca nemôžu jej aktéri odkopnúť pod koberec!

0 icon

Bratislava 31. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Aktualizované 31. marca 2023 15:05 Mimoriadne zasadnutie Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť k informáciám o porušovaní zákonov a zákonných postupov na Ministerstve vnútra (MV) SR a v Policajnom zbore, ktoré vyplynuli z výsledkov kontroly Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), bude v…

Gyárfášová: Cesta k demokracii nie je priamočiara ani nezvratná

0 icon

Bratislava 31. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Slovensko zažilo za uplynulých 30 rokov turbulentné obdobie. V Novembri '89 bola na Slovensku veľká eufória, ktorá však rýchlo vyprchala. Nasledovali 90. roky a odklonenie od integračnej cesty, zaostávanie za susedmi v regióne. Po porážke mečiarizmu prišli kľúčové reformy, Slovensko vstúpilo do Európskej…

Putin schválil dôležitý dokument. USA by sa mali mať na pozore

0 icon

Bratislava 31. marca 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin)   Vladimir Putin schválil novú verziu koncepcie zahraničnej politiky Ruska. V nej sú USA výslovne označené za hlavného iniciátora a podporovateľa protiruskej línie, uviedol Lavrov Radikálne zmeny v medzinárodnom živote si vyžiadali vážne úpravy koncepcie zahraničnej politiky Ruska a ďalších dokumentov, uviedol…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Milan Náhlik

Facka

0icon

Tak ako smrdí zdochlina, ktorú je cítiť až na sto honov,  tak isto dnes smrdel návrh Igora Matoviča o znížení platov poslancov, ktorý nekompromisne parlament odmietol. Za normálnych okolností, keby pán Matovič prišiel s takýmto návrhom na začiatku svojho vládneho obdobia, kedy silou parného valca na čele s ním ako pre

Peter Poláček

Odhaľovanie Utajovaného Poznania 2: život a smrť.

0icon

Ak by som mal jednou vetou charakterizovať o čom je moja trilóg

Juraj Tušš

Informačné škatuľky, alebo prečo starého psa novým kúskom nenaučíš

0icon

Aby sme chápali súčasnej napätej situácií vo svete, nebezpečným udalostiam v našom okolí, aby sme rozumeli manipulačným techni

Erik Majercak

Vojnoštváči Čaputová, Naď, mainstream a iní klamú mladšiu generáciu, že Rusko je náš nepriateľ

0icon

Vojnoštváči v demisii, rezidentka, korporátne zahraničím vlastnené médiá propagujú, že Rusko je náš nepriateľ, musíme proti nemu bojovať podporou Ukrajiny a najlepšie je ho zničiť, či dať také podmienky vzťahov, aby „navždy skončilo“. Dodávajú zbrane a oni samotní zo Slovenska robia nepriateľa Ruska. Potom, keď všetko zbabrú

Marek Brna

Slováci môžu prekypovať hrdosťou

0icon

Sme azda najtolerantnejší národ na svete. Dllhodobo znášame porobu v mnohých formách. Začnime Rómami. Máme údajne 10% obyvateľstva Rómov. Chápeme ich, snažíme sa byť nápomocní. Dlhodobo. A oni to cítia a preto nás majú radi. Rómovia majú Slovákov radi. Veď kde inde na svete by mali takých ohľaduplných, súcitných spoluobč

Armádny Magazín

Budúcich pilotov čínskeho námorníctva začínajú selektovať od štrnástich rokov

0 icon

Čína, 31. marec 2023(AM) –Námorníctvo Čínskej ľudovej oslobodzovacej armády začalo s výberom absolventov stredných škôl v 14 provinčných regiónoch, aby sa zúčastnili na programe pre tínedžerov. Podľa údajov Náborovej služby kadetov námorného letectva sa na ňom zúčastnilo asi 4 500 záujemcov. Program bol schválený čínskym námorníctvom a ministerstvom školstva a bol…

Anglosasi v konfrontácii s Čínou premenili Austráliu na nepotopiteľnú lietadlovú loď

0 icon

USA, 31. marec 2023(AM) – Austrália sa stala jedným z desiatich najväčších dovozcov zbraní na svete. V polovici marca Biely dom v rámci vojenskej aliancie AUKUS súhlasil s nákupom 220 rakiet Tomahawk pre Austráliu. A takisto v rámci AUKUS, tohto "anglosaského NATO", Austrália nakúpi osem ponoriek s jadrovým pohonom v hodnote 268…

V „jadrovej misii“ s Bieloruskom si Rusko nechalo to najdôležitejšie v zálohe

0 icon

Rusko, 31. marec 2023 (AM) – Senzačný výrok Vladimíra Putina o jadrovej spolupráci medzi Ruskom a Bieloruskom mnohí vnímali ako priamy rozkaz na rozmiestnenie ruských atómových hlavíc v zahraničí. V slovách ruského lídra je však množstvo veľmi jemných detailov. Niektoré nuansy naznačujú, že Rusko nechalo posledný krok na tejto ceste v…

Vážna láskavosť pre Peking zo strany Moskvy

0 icon

Irak, 31. marec 2023(AM) – Zelenský nevie, čo má ešte robiť, aby sa mohol porozprávať s čínskou hlavou štátu Si Ťin-pchingom. Sedí pri telefóne, čaká, píše listy... Vyhlásil, že je pripravený prijať súdruha Si v Kyjeve. V odpovedi však bolo ticho. "Sme pripravení ho tu prijať," povedal ukrajinský líder v rozhovore…

Andrej Fursov: Vedieť, kde je tvoje miesto!" Ruský systém a tajné "náboženstvo" Západu

0 icon

Rusko, 31. marec 2023 (AM) – Je potrebné povedať, že európska civilizácia vo všeobecnosti patrí vo svojej spoločenskej podstate k najmaterialistickejším. Jej historickým subjektom je v podstate naturallborealistický duch - naturallborealistický nie v zmysle ničenia prírody, ale v zmysle jej podmaňovania, pretvárania a transformácie na umelú, historicky vytvorenú su

TopDesať

Ako by si sa zachoval v tejto modelovej situácii? Výsledok môže o tebe veľa prezradiť

0 icon

Vieš, ako by si sa zachoval v tejto modelovej situácii? Výsledok môže o tebe veľa prezradiť! V živote je veľa vecí, ktoré o tebe môžu veľa prezradiť, napríklad každodenné zvyky a reč tela. Dokonca aj výber smartfónu môže odhaliť aspekty tvojej osobnosti! Zvykli sme si na myšlienku, že existujú 2…

10 hlúpych každodenných vecí, pri ktorých sa pozastavuje zdravý rozum. Robíš ich aj ty?

0 icon

Zdravý rozum je niečo, čím sa nemôže pýšiť ktorýkoľvek človek. V každej skupine existuje jedna osoba, ktorá robí tak hlúpe veci, že nad nimi ostáva iným rozum stáť. Kýchnutie si bez zakrytia úst dlaňou, zaberanie dvoch miest v prostriedkoch MHD, ... Tu je desať jednoduchých príkladov vecí, ktoré mnohí z nás robia…

7 divov starovekého sveta: Ako vyzerali v čase svojej najväčšej slávy?

0 icon

Čo spravíš ako prvé pri plánovaní výletu? Šup na TripAdvisor alebo jednu z tisíciek ďalších webových stránok, ktoré radia, čo si určite nenechať ujsť v tej-ktorej destinácii. Pred érou internetu museli ľudia objavovať pamiatky priamo na mieste. Turisti minulosti sa museli obracať na odborné rady. A tak nejako vznikol zoznam 7 divov starovekého sveta. Zoznam…

Trápi ťa chrápanie? Skoncuj s ním vďaka týmto trikom

0 icon

Možno to robíš a ani o tom nevieš. Chrápanie trápi mnoho ľudí po celom svete. Niektorých dokonca až tak veľmi, že podstupujú rôzne operácie. My ti dnes ukážeme zopár trikov, ktoré ti možno dokážu pomôcť - prípadne tvojim blízkym. Aj keď si možno neuvedomuješ, že to robíš, chrápanie môže pokaziť…

Keď sa architekti a projektanti ukážu v tom najhoršom svetle

0 icon

V dnešnom článku uvidíš naozajstné "zaujímavosti", ktoré sú nepeknou vizitkou architektov a projektantov. Títo architekti a projektanti sa ukázali v tom najhoršom svetle. Áno viem, podobných článkov sme tu už mali fúru. Tento je aj tak troška odlišný. Architekti, projektanti alebo proste obyčajní ľudia spravia sem tam chyby. Je to normálne,…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali