NAŽIVO

Maďarský premiér Viktor Orbán oznámil, že veľká maďarská delegácia navštívi v najbližších dňoch Moskvu, aby diskutovala o ekonomických otázkach.

17:25

Pracoviská Okresného úradu Dunajská Streda nebudú v termíne od 8. do 10. decembra poskytovať služby. Stane sa tak z dôvodu otvárania nového klientskeho centra. V termíne 11. a 12. decembra nebudú poskytovať služby ani oddelenia dokladov a evidencie vozidiel. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva vnútra SR Matej Neumann.
V dňoch nedostupnosti pracovísk môžu občania využívať služby ďalších piatich centier v Trnavskom kraji, konkrétne v Galante, Trnave, Hlohovci, Skalici či Senici. Služby v priestoroch nového Klientskeho centra na Jesenského ulici budú verejnosti k dispozícii od 15. decembra.

15:33

Londýnska polícia v sobotu oznámila, že zatkla štyroch ľudí po tom, ako na vitrínu s britskými korunovačnými klenotmi v Toweri hodili jedlo, údajne jablkový dezert a puding.

Metropolitná polícia uviedla, že policajti reagovali „na základe hlásenia o poškodení vitríny s britskou korunou“.

K zodpovednosti sa prihlásila málo známa samozvaná skupina občianskeho odporu s názvom Take Back Power (Získajte späť moc). Video z incidentu zverejnila na sociálnych sieťach.

15:15

Rokovania v Abú-Dhabí s ruskou a americkou výpravou prebehli „výborne“, vyhlásil šéf GUR Kyrylo Budanov v odpovedi na otázku o priebehu rokovaní.

V Abú-Dhabí Budanov viedol rokovania s predstaviteľmi ruskej spravodajskej služby, ku ktorým sa neskôr pridali Američania.

„Neponáhľame sa. Všetky rokovania musia prebiehať v tajnosti, pretože (inak) nebudú úspešné. Predsa nechcete, aby sme ich pokazili?“, odpovedal Budanov

15:05

Republiková rada mimoparlamentnej strany Demokrati na svojom sobotňajšom zasadnutí v Banskej Bystrici potvrdila vymenovanie Michala Kiču za podpredsedu strany. Vo funkcii tak nahradí Andreu Letanovskú, ktorá síce predsedníctvo Demokratov opustila, avšak naďalej zostáva členkou strany. Novou členkou predsedníctva sa zároveň stala Monika Podhorány Masariková. Predstavitelia strany o tom informovali po zasadnutí republikovej rady na tlačovom brífingu.
Predseda strany Jaroslav Naď ďalej ozrejmil, že podpisy ich referenda za vyhlásenie predčasných volieb by chceli prezidentovi SR odovzdať v januári budúceho roka. Strana má tiež ambíciu uspieť v budúcoročných komunálnych voľbách.

15:02

Obchod s ropou medzi Ruskom a Indiou sa znížil, ale nezastavil, informuje agentúra Bloomberg na základe analýzy rozsahu vývozu ropy z Ruska do Indie.

Podľa údajov agentúry obchod klesol na 600 000 barelov denne, čo je najmenší objem od začiatku vojny, ale stále výrazne prevyšuje predvojnové ukazovatele.

„Ak sa obchodná dohoda (medzi USA a Indiou – pozn. red.) bude naťahovať, vytvoria sa ďalšie cesty, ktoré indickým kupujúcim umožnia naďalej legálne nakupovať neautorizované ruské barely,“ komentuje pre Bloomberg Jun Go, analytik ropného trhu v Sparta Commodities.

14:49

Chodkyňa neprežila zrážku s autobusom v Poprade. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove na sociálnej sieti informovalo, že tragická nehoda sa stala v piatok (5. 12.) vo večerných hodinách v blízkosti Ulice J. Wolkera.
„Autobusu pri odbočovaní na parkovisko do cesty vstúpila chodkyňa mimo priechodu pre chodcov. Úsek bol riadne vyznačený dopravnou značkou ‚zákaz vstupu chodcov‘. Žiaľ, v neskorých nočných hodinách svojim ťažkým zraneniam 57-ročná žena podľahla,“ uviedla polícia.
Dodala, že 71-ročného vodiča podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Presná príčina a miera zavinenia nehody sú predmetom vyšetrovania.

14:24

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa chystá v pondelok odletieť do Londýna.

Podľa jeho slov bude cesta súvisieť s rokovaniami o ukončení vojny, ktoré ukrajinská delegácia v súčasnosti vedie v USA.

13:22

Prezident SR Peter Pellegrini pripustil možnosť, že návrh zákona o zmene Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO) na nový úrad po preštudovaní vráti na prerokovanie do parlamentu. Ako uviedol, môže sa tak stať s veľkou pravdepodobnosťou. Hlava štátu to odôvodnila tým, že chce mať istotu, že Slovensko nebude mať problém na domácej a predovšetkým na medzinárodnej scéne. Podľa jeho informácií sú pri návrhu naďalej pochybnosti zo strany Európskej únie. Vyplýva to z vyjadrení prezidenta v relácii STVR Sobotné dialógy.

13:08

Jediným východiskom pre vládnu koalíciu, aby dovládla do riadnych parlamentných volieb, je vrátiť sa naspäť k poctivému napĺňaniu programového vyhlásenia vlády (PVV), riešeniu reálnych problémov ľudí a vyhýbať sa vlastným sporom. Myslí si to prezident SR Peter Pellegrini. Uviedol to v relácii STVR Sobotné dialógy.

12:48

Vo veku 82 rokov v sobotu zomrela slovenská prozaička, novinárka, scenáristka a dramaturgička Oľga Feldeková. Pre TASR to potvrdila rodinná známa Feldekovcov Anna Ölvecká.

Oľga Feldeková/Zdroj screenshot
12:25

O rozsvietenie vianočného stromčeka na Námestí SNP v Banskej Bystrici sa aj tento rok postará Mikuláš. Jeho príchod do centra mesta je naplánovaný v sobotu o 17.00 h. V sprievodnom programe nebudú chýbať vystúpenia detí či jazda vianočným vláčikom.
Ako informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková, na námestie zavíta anjel na chodúľoch, ktorý bude všetkým návštevníkom rozdávať rolničky. „Práve rolničkami privoláme Mikuláša a jeho pomocníkov, ktorí sa následne spolu s primátorom postarajú o rozsvietenie vianočného stromčeka,“ uviedla.
O program sa postarajú žiaci z tanečného odboru Základnej umeleckej školy J. Cikkera. V sobotu večer bude podľa jej slov možné nasadnúť aj na vianočný vláčik, ktorý bude jazdiť od pobočky Slovenskej pošty na Hornej ulici.

12:24

Sobotná prechádzka mestom Trenčín so sprievodkyňou Zuzanou Novodvorskou priblíži predvianočné a vianočné zvyky a tradície. Informovala o tom trenčianska hovorkyňa Erika Ságová.
Účastníci prechádzky sa dozvedia, kto postavil prvý betlehem, odkedy sa v domácnostiach ozdobuje vianočný stromček, prečo pred štedrou večerou rozkrajujeme jabĺčko a hádžeme orechy do kútov či prečo sa má na Nový rok konzumovať najmä bravčové mäso.
Prechádzka sa začne od 16.00 h pred Kultúrno-informačným centrom na Mierovom námestí v Trenčíne, potrvá asi 90 minút a je bezbariérová.

12:20

V oblasti Plášťovce (okres Levice) došlo k prekročeniu informačného prahu pre PM10, nenastali však podmienky pre vydanie upozornenia na smogovú situáciu. V najbližších 24 hodinách sa očakáva zlepšenie rozptylovej situácie. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe. Naďalej platia aj výstrahy pred hmlou a povodňou.
Pre celý Banskobystrický, Prešovský a Žilinský kraj stále platí výstraha prvého stupňa pred hmlou, a to do 12.00 h. Takisto pre okresy Ilava, Považská Bystrica, Púchov, Gelnica, Rožňava a Spišská Nová Ves.
Do 12.00 h platí aj výstraha prvého stupňa pred povodňou v okrese Pezinok.

12:15

Polícia začala trestné stíhanie pre požiar auta na Kopčianskej ulici v Bratislave, ku ktorému došlo v sobotu ráno. Zisťovateľ príčin vzniku požiarov nevylúčil cudzie zavinenie. TASR o tom informovala hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Katarína Bartošová.
„Dnes v skorých ranných hodinách pri vykonávaní hliadkovej služby na Kopčianskej ulici si policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V všimli, že na parkovisku pred obytným domom horí zadná časť osobného motorového vozidla značky Fiat, a to konkrétne zadná pneumatika na strane vodiča,“ opísala Bartošová.
Hasičom sa požiar vozidla podarilo uhasiť. Presná výška spôsobenej škody, ako aj presné okolnosti, za ktorých k požiaru došlo, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

12:04

Na ceste I/14 na horskom priechode (HP) Šturec od šiesteho po 13. kilometer padajú na vozovku skaly. Miestami sa na cestách vyskytuje i hmla. Slovenská správa ciest (SSC) na to upozornila na svojom webe zjazdnost.sk.
„Na značnej časti najmä stredného a východného Slovenska sa vyskytuje hmla s dohľadnosťou do 200 metrov, hmla s dohľadnosťou do 100 metrov sa vyskytuje na Orave v oblasti Tvrdošína a na Spiši v okolí Spišskej Novej Vsi,“ priblížila SSC.
Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami suchý. Rovnako zjazdné sú cesty prvej, druhej a tretej triedy a horské priechody. Povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami suchý.

11:58

Federálny sudca na Floride nariadil zverejnenie niektorých dokumentov súvisiacich s vyšetrovaním zosnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina. Medzi dokumentami, na ktoré sa rozhodnutie vzťahuje, sa nachádzajú zápisy veľkej poroty z federálneho konania proti Epsteinovi a jeho komplicke Ghislaine Maxwellovej.

08:37

Ochranný štít Černobyľskej jadrovej elektrárne na Ukrajine už nemôže plniť svoju hlavnú bezpečnostnú funkciu pre poškodenie dronom, uviedla v piatok Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE).

08:36

Predstavitelia Islamabadu a Kábulu oznámili, že v piatok došlo k stretom medzi pakistanskými a afganskými pohraničnými silami. Agentúra DPA pripomína, že pred približne dvomi mesiacmi zahynuli desiatky osôb počas najhorších cezhraničných zrážok za posledné desaťročia.

08:26

Vo veku 75 rokov zomrel po mŕtvici vo štvrtok v kalifornskej Santa Barbare americký herec japonského pôvodu Cary-Hiroyuki Tagawa. Zahral si vo filmoch ako Mortal Kombat, Pearl Harbor alebo Posledný cisár.

06:34

Hlavný zahraničnopolitický poradca Kremľa v piatok povedal, že ruský prezident Vladimir Putin a vyslanec USA Steve Witkoff dosiahli úroveň porozumenia, pri ktorej sa ich rozhovory stali „skutočne priateľské“.

06:33

Frank O. Gehry, jeden z najvýznamnejších a najoriginálnejších architektov v dejinách americkej architektúry, zomrel v piatok vo veku 96 rokov vo svojom dome v Santa Monice v Kalifornii. Gehry bol okrem iného spoluautorom návrhu pražského Tancujúceho domu. Informáciu o jeho úmrtí potvrdila šéfka jeho kancelárie.

06:32

Kadyrov oznámil, že budovu v meste Groznyj zasiahol ukrajinský dron. Pri útoku podľa neho vznikli škody, nevyžiadal si však civilné obete.

Včera 20:01

Rubio kritizoval EÚ za uloženie pokuty 120 miliónov eur pre spoločnosť X. „Pokuta vo výške 140 miliónov dolárov od Európskej komisie nie je len útokom na X, je to útok na všetky americké technologické platformy a amerických občanov zo strany zahraničných vlád,“ napísal Rubio na X.

Včera 19:56
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

M. ŠEFČOVIČ: Slovensko má dostať od EÚ veľa, až 344 eur na jedného občana

Bratislava 20. februára (TASR) – Summit Európskej únie (EÚ), ktorý sa konal 7. a 8. februára, bol pre Slovenskú republiku veľmi úspešný z hľadiska výrazného navýšenia celkového objemu prostriedkov v eurofondoch, ako aj z hľadiska ďalších priorít. "Len samotná intenzita pomoci na hlavu vo výške 344 eur hovorí o tom, že negociácie boli veľmi úspešné," povedal dnes pred Výborom Národnej rady SR pre európske záležitosti podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič.

"Všetky priority, ktoré prezentovala slovenská strana, boli rešpektované a podarilo sa dosiahnuť aj niekoľko pozitívnych výsledkov v otázke flexibility, v otázke dĺžky čerpania európskych prostriedkov v tomto aj v budúcom finančnom období," povedal Šefčovič. "Verím, že ak sa správne nastaví čerpanie eurofondov v SR na ďalšie obdobie, tak by suma 20 miliárd eur, ktoré pritečú do SR, mala pomôcť dramaticky pozitívne zmeniť to, ako SR vyzerá, v akom stave má ekonomiku a ako moderne bude pôsobiť v nasledujúcej dekáde," dodal.

Menej spokojná je s vyrokovaným rozpočtom na najbližších sedem rokov samotná EK a výhrady avizuje aj Európsky parlament (EP). "Pre EK mal výsledok dvojakú príchuť," priznal Šefčovič. Členské štáty totiž po prvý raz odsúhlasili na nasledujúce finančné obdobie menej peňazí, ako ich bolo v súčasnom období. Podľa Šefčoviča je to výraz snahy o šetrenie, ktorá je v čase ekonomickej krízy typická pre celú Európu. Dodal, že on osobne očakáva mierny pozitívny obrat v ekonomickom vývoji Európy už v druhom polroku 2013 a výraznejšie oživenie v nasledujúcom roku.

Aj preto v rokovaniach medzi Európskou radou, komisiou a parlamentom zaznela požiadavka, aby bolo možné po dvoch – troch rokoch realizovať revíziu európskej perspektívy. Je totiž možné, že sa ekonomická situácia členských štátov zlepší natoľko, že bude možné uvažovať o navýšení rozpočtu.

Ďalšou požiadavkou je vyššia flexibilnosť pri využívaní rozpočtu. Ak sa dnes nejaká položka nepodarí v danom roku vyčerpať, vracia sa späť do rozpočtov členských štátov. Ak by bol rozpočet pružnejší, bolo by ju možné preniesť do nasledujúceho roku.

A do tretice, diskutuje sa aj o navýšení vlastných zdrojov Európskej únie, teda takých, ktoré by nečerpala z rozpočtov členských štátov. Takýmto príjmom by mohla byť napríklad daň z finančných transakcií. Podľa Šefčoviča by sa "odvody" členských štátov do európskeho rozpočtu znížili o čiastku, ktorú by EÚ získala priamo.

.

Tieto opatrenia by podľa Šefčoviča pomohli EÚ efektívnejšie využiť aktuálnu, hoci aj zníženú, finančnú perspektívu.

Európska únia sa podľa neho za posledné štyri roky mimoriadne posunula v procese dobudovávania hospodárskej a menovej únie, ktorý akcelerovala finančná a neskôr ekonomická kríza. Tento proces je aj tohoročnou prioritou EK. "Ďalšou prioritou bude posilňovanie konkurencieschopnosti. Chceme sa zamerať na dobudovanie jednotného trhu v oblasti telekomunikácií, energetiky, dopravy. Chceme urobiť maximum pre rast zamestnanosti," povedal s tým, že špecifickým problémom je nízka zamestnanosť mladých v niektorých štátoch. Posledné dve priority EÚ sa týkajú posilňovania bezpečnosti a globálneho postavenia EÚ.

Podpredseda EK informoval poslancov NR SR aj o dohodách o voľnom obchode, ktorými chce EÚ zvýšiť dynamiku svojej ekonomiky. Takúto dohodu sa podarilo uzavrieť s Južnou Kóreou, prebiehajú rokovania s Kanadou a Singapurom a pripravujú sa s USA a Japonskom. Ak by sa podarilo do dvoch rokov vyrokovať so Spojenými štátmi kvalitnú dohodu, bol by to podľa Šefčoviča výrazný pozitívny impulz. "Už momentálne máme obchod, ktorý sa blíži k dvom miliardám dolárov denne," upozornil. Zároveň vyzval Národnú radu SR na dialóg s Európskou komisiou o potrebných reformách.

Predseda Európskej rady Herman Van Rompuy sa 18. februára stretol na prvej rozprave s poslancami Európskeho parlamentu (EP) zameranej na budúci sedemročný rozpočet únie na obdobie 2014-2020. Van Rompuy vyzval europoslancov, aby sa dvakrát zamysleli predtým, ako odmietnu podobu eurorozpočtu prijatú na summite EÚ zo 7. a 8. februára.

Lídri štyroch najsilnejších frakcií v EP – Európskej ľudovej strany (EĽS), Progresívnej aliancie socialistov a demokratov (S&D), Aliancie liberálnych demokratov (ALDE) a Zelených krátko po ukončení summitu v nevídanej zhode názorov uviedli, že budúca finančná perspektíva únie vo výške 960 miliárd eur je pre EP neprijateľná, lebo nepodporuje ekonomický rast a tvorbu zamestnanosti.

.

Podobný názor prejavil aj predseda EP Martin Schulz, ktorý ešte pred rozpočtovým summitom varoval lídrov EÚ, že europarlament vďaka novým právomociam ukotveným Lisabonskou zmluvou bude hlboko "skresaný" rozpočet EÚ vetovať.

Najsilnejšie frakcie v EP požadujú seriózne zásahy do sedemročného rozpočtu a hrozia použitím veta, ak k tomu nedôjde. V prípade použitia veta by EÚ fungovala na základe rozpočtových provizórií podľa výšky rozpočtu z roku 2013. Takéto jednoročné rozpočtové perspektívy podľa Van Rompuya neponúkajú únii nijakú perspektívu na rozvoj.

Van Rompuy zdôraznil, že premiéri a prezidenti na summite počas 25 hodín trvajúcich debát len veľmi ťažko dospeli k dohode o viacročnom finančnom rámci. A dodal, že tento vzácny kompromis by mal byť odobrený aj Európskym parlamentom.

UPOZORNENIE: TASR k správe ponúka zvukový záznam.

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Ján Droppa

Michal Durila

Dušan Hirjak

Milan Šupa

.
.
.

Zrazu je ticho. O priebehu mierových rokovaní mlčia všetky strany

Dnes sa má v USA uskutočniť už tretie stretnutie ukrajinskej delegácie v zložení tajomníka Rady národnej bezpečnosti a obrany Rustema…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Správy o smrti Oľgy Feldekovej sa potvrdili. Syn Martin Feldek objasnil, že otec sa so smrťou manželky ešte nevyrovnal

Správy o smrti Oľgy Feldekovej sa potvrdili. Vo veku 82 rokov v sobotu zomrela slovenská prozaička, novinárka, scenáristka a dramaturgička…

06. 12. 2025 | Aktualizované 06. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Aktualizované 06. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Vláda celý týždeň nerieši reálne problémy tejto krajiny, ale zástupnú tému.” Prezident pripustil možnosť, že návrh k ÚOO po preštudovaní vráti parlamentu

Prezident SR Peter Pellegrini pripustil možnosť, že návrh zákona o zmene Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad po preštudovaní…

06. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rubio upriamil pozornosť na Venezuelu, Ukrajinu považuje za prehratú tému

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio sa odkláňa od témy Ukrajiny a sústredí sa na Venezuelu, píše Daily Mail s…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tomáš Bobček valcuje poľskú ligu. Je najlepším slovenským útočníkom?

Už po skončení bojov v základnej kvalifikačnej skupine na MS 2026 v USA, Kanade a Mexiku sme v našom komentári…

06. 12. 2025 | 0 komentárov

Dvojitá zrada: Koniec koalície môže byť znovu témou dňa

Pamätáte na štvoricu rebelov HLASu okolo Jána Ferečnáka? Jeden z nich sa „pichol” do ministerského kresla a na stranu nemá…

06. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prezident dnes podľa Remišovej potvrdil morálny úpadok a neschopnosť vládnej koalície

Prezident SR Peter Pellegrini pripustil možnosť, že návrh zákona o zmene Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad po preštudovaní…

06. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Začína vojna? Muskova X dostala pokutu od EÚ. Politici sa búria

Európska komisia udelila spoločnosti X pokutu vo výške 120 miliónov dolárov za „klamanie používateľov“. Rozhodnutie Európskej únie o udelení pokuty…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Utajená skupina, ktorá rozhoduje o budúcnosti nášho súkromia

V Bruseli sa rodí legislatíva, ktorá môže umožniť štátu vidieť do našich mobilov aj súkromných dát. Kto ju pripravuje? A…

06. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Dotýkať sa zmrazených ruských aktív je nebezpečné a môže vyvolať odvetné kroky Moskvy

Takto sa vyjadrila Valerie Urbenová, generálna riaditeľka belgického fondu Euroclear, v ktorom sú uložené ruské aktíva

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Europoslanec Milan Uhrík avizuje koniec Migračného paktu

Europarlamentným frakciám ESN, Patriotom a „Ľudovcom“ (EPP) sa podarilo presadiť niekoľko nových bodov do Migračného paktu EÚ. Europoslanec Milan Uhrík…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dvojaký liberálny meter v praxi

Krajský súd v Bratislave 2. decembra zakázal Matejovi Drličkovi, odvolanému riaditeľovi SND, akokoľvek sa verejne vyjadrovať o súčasnej ministerke kultúry Martine…

06. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európou otriasa škandál za škandálom. Ako z toho von? Generál navrhuje riešenia

Korupcia na Ukrajine, korupcia v európskych štruktúrach a korupcia všade okolo nás – aj toto je obrázok dnešného sveta. Generál…

06. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Delegácie USA a Ukrajiny sa stretnú aj dnes. K žiadnemu “vážnemu prelomu” nedošlo

Vyjednávači z Bieleho domu a Ukrajiny sa dohodli na „rámcových bezpečnostných opatreniach“ a diskutovali o „možnostiach odstrašenia“ s cieľom ukončiť…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Naď sľubuje hlbokú orbu, namiesto toho iba mulčuje

Predseda Demokratov vo štvrtok na sociálnej sieti oznámil, že na generálnej prokuratúre podávajú trestné oznámenie pre kauzu Voderady. Na prípad…

06. 12. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Durov vyjadril kritiku voči cenzúre, akú presadzuje EÚ. Muska sa zastal

Zakladateľ Telegramu Pavel Durov kritizoval Európsku úniu za pokus o cenzúru internetu. Nepriamo sa zastal aj svojho konkurenta Elona Muska 

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozpory v Merzovej koalícii narastajú. Ako ďalej Nemecko?

Hlasovanie o dôchodkovej reforme, ktoré sa uskutočnilo v piatok  v Nemecku, vyvolalo ideologické rozpory vnútri vládnej koalície Friedricha Merza. Situácia, ktorú…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Tretinu ruskej ropy prepravujú západné tankery. Chcú to zakázať

EÚ a G7 chcú úplne zakázať prepravu ruskej ropy západnými loďami, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na šesť zdrojov

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko aj Čína budú reagovať na umiestnenie amerických striel stredného doletu v Japonsku

Rusko, 6. decembra 2025 - USA po prvýkrát umiestnili v Japonsku systémy protiraketovej obrany.   Moskva uplatní kompenzačné vojensko-technické opatrenia,…

06. 12. 2025 | 0 komentárov

Pakistan má protilodnú balistickú strelu. Návrh na stavbu prvej slovenskej lietadlovej lode

Pakistan, 6. decembra 2025 - Podľa informácií viacerých západných a indických špecializovaných námorných portálov Pakistan definitívne vstúpil do exkluzívneho klubu…

06. 12. 2025 | 0 komentárov

Nemecká mládež štrajkuje proti novým pravidlám vojenskej služby

Nemecký parlament schválil nové pravidlá pre nábor do armády, informuje BBC

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Kickl zo strany FPÖ požaduje ústavnú záruku hotovosti v Rakúsku

Rakúsky politik Herbert Kickl, líder strany Slobodná strana Rakúska privítal nedávnu ústavnú reformu Slovinska ako prelom v oblasti finančnej slobody…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Takmer každá krajina sveta má zlaté rezervy. Kto ich vlastní: štát, alebo „páni peňazí“?

Rusko, 5. decembra 2025 - Európska centrálna banka rýchlo usadila talianskych poslancov na ich miesto - konštatuje ruský analytik Valentin…

06. 12. 2025 | 0 komentárov

Tieto fotografie vám dokážu, že niektoré veci môžu byť väčšie ako si myslíte

Keď vidíme niečo na fotografii, často netušíme, že to môže byť väčšie, než si predstavujeme — až kým sa neobjaví…

06. 12. 2025 | 0 komentárov

Vo veku 90 rokov zomrel „dirigent z gulagu“ Levko Dohovič

Vo veku 90 rokov zomrel dirigent Levko Dohovič. Na sociálnej sieti to potvrdil Ukrajinský národný zbor Karpaty, ktorý Dohovič založil,…

06. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ľavicová opozícia by Maďarom ukradla peniaze

Program strany Tisza obsahuje presne to, čo ľavica vždy robila: škrty - vyhlásil Antal Rogán, minister vedúci kanceláriu predsedu vlády…

06. 12. 2025 | 0 komentárov

Garantuje EÚ dôstojný život našim deťom?

Ak ste zachytili letákovú akciu progresívcov, potom viete, že volajú po moci pod zámienkou, že Slovensko sa stáva akousi čiernou…

06. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Strelec s gólom pri výhre Middlesbrough 4:1. Pozrite sa ako skóroval

Slovenský útočník David Strelec prelomil dva a pol mesačnú pasáž bez streleného gólu v anglickej Championship, keď v piatok večer…

06. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Maďarský premiér Viktor Orbán oznámil, že veľká maďarská delegácia navštívi v najbližších dňoch Moskvu, aby diskutovala o ekonomických otázkach.

17:25

Pracoviská Okresného úradu Dunajská Streda nebudú v termíne od 8. do 10. decembra poskytovať služby. Stane sa tak z dôvodu otvárania nového klientskeho centra. V termíne 11. a 12. decembra nebudú poskytovať služby ani oddelenia dokladov a evidencie vozidiel. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva vnútra SR Matej Neumann.
V dňoch nedostupnosti pracovísk môžu občania využívať služby ďalších piatich centier v Trnavskom kraji, konkrétne v Galante, Trnave, Hlohovci, Skalici či Senici. Služby v priestoroch nového Klientskeho centra na Jesenského ulici budú verejnosti k dispozícii od 15. decembra.

15:33

Londýnska polícia v sobotu oznámila, že zatkla štyroch ľudí po tom, ako na vitrínu s britskými korunovačnými klenotmi v Toweri hodili jedlo, údajne jablkový dezert a puding.

Metropolitná polícia uviedla, že policajti reagovali „na základe hlásenia o poškodení vitríny s britskou korunou“.

K zodpovednosti sa prihlásila málo známa samozvaná skupina občianskeho odporu s názvom Take Back Power (Získajte späť moc). Video z incidentu zverejnila na sociálnych sieťach.

15:15

Rokovania v Abú-Dhabí s ruskou a americkou výpravou prebehli „výborne“, vyhlásil šéf GUR Kyrylo Budanov v odpovedi na otázku o priebehu rokovaní.

V Abú-Dhabí Budanov viedol rokovania s predstaviteľmi ruskej spravodajskej služby, ku ktorým sa neskôr pridali Američania.

„Neponáhľame sa. Všetky rokovania musia prebiehať v tajnosti, pretože (inak) nebudú úspešné. Predsa nechcete, aby sme ich pokazili?“, odpovedal Budanov

15:05

Republiková rada mimoparlamentnej strany Demokrati na svojom sobotňajšom zasadnutí v Banskej Bystrici potvrdila vymenovanie Michala Kiču za podpredsedu strany. Vo funkcii tak nahradí Andreu Letanovskú, ktorá síce predsedníctvo Demokratov opustila, avšak naďalej zostáva členkou strany. Novou členkou predsedníctva sa zároveň stala Monika Podhorány Masariková. Predstavitelia strany o tom informovali po zasadnutí republikovej rady na tlačovom brífingu.
Predseda strany Jaroslav Naď ďalej ozrejmil, že podpisy ich referenda za vyhlásenie predčasných volieb by chceli prezidentovi SR odovzdať v januári budúceho roka. Strana má tiež ambíciu uspieť v budúcoročných komunálnych voľbách.

15:02

.

Mocenské boje na Ukrajine eskalujú. Došlo k prestrelke medzi vojakmi a tajnou službou. Prsty v tom má elita

Ukrajinou otriasla prestrelka medzi tajnou službou a armádou. Incident jasne poukazuje na vnútorné boje o moc uprostred prebiehajúcej vojny. Ktoré…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Dokážete vyriešiť tento matematický príklad za 9 sekúnd?

Tento rýchly matematický príklad preverí vašu schopnosť logického uvažovania, rýchlosti myslenia a rozpoznávania vzorcov - a ak ho zvládnete do…

06. 12. 2025 | 0 komentárov

Francúzsko chcelo zostreliť drony nad svojou jadrovou základňou. Nedokázalo to

Vo Francúzsku sa pokúsili zostreliť bezpilotné lietadlá nad námornou základňou Île Longue, kde sú umiestnené jadrové ponorky s balistickými raketami,…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovinsko sa stalo tretím štátom Európskej únie, ktorý chráni platby v hotovosti

Slovinsko sa stalo treťou krajinou Európskej únie, ktorá ústavne chráni právo platiť v hotovosti, po Maďarsku a Slovensku, informuje online…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Najnovší prieskum: PS vedie. Demokrati pred KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome novembra a decembra, zvíťazilo by v nich hnutie Progresívne Slovensko . Volilo…

05. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Ján Droppa

Michal Durila

Dušan Hirjak

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov