NAŽIVO

V piatok sa pred sídlo veľvyslanectva Ukrajiny v Budapešti uskutoční protest, ktorého cieľom je protestovať proti ukrajinskému vydieraniu Maďarska blokovaním ropovodu Družba.

20:24

Iránska televízia uviedla, že drony vypustené Revolučnými gardami zasiahli loď USS Abraham Lincoln.

20:08

Trump odvolal ministerku pre vnútornú bezpečnosť USA Kristi Noemovú.

20:07

Britská polícia prepustila tri osoby podozrivé zo špionáže pre Čínu. Je medzi nimi aj manžel poslankyne Labouristickej strany Joani Reidovej.

20:05

Péter Magyar odkázal Zelenskému, že žiadny zahraničný líder sa nemôže vyhrážať žiadnemu Maďarovi, a to ani členom odchádzajúcej Orbánovej vlády.

19:55

Trump označil Zelenského za prekážku uzavretia dohody s Ruskom. Podľa Trumpa je Putin pripravený rokovať o ukončení vojny na Ukrajine.

19:54

Poslanecká snemovňa nevydala Babiša ani Okamuru na trestné stíhanie. Parlament tak nevyhovel žiadosti súdu.

19:53

Arákčí povedal, že Irán nežiada ani prímerie, ani rokovania s USA. Irán zatiaľ neplánuje uzavrieť Hormuzský prieliv.

19:52

Hegseth vyzdvihol americkú operáciu zameranú na zneškodnenie lodí údajne pašujúcich drogy v Tichom oceáne a v Karibiku. Táto operácia je podľa neho natoľko úspešná, že je teraz náročné nájsť nové ciele.

19:51

Izraelská polícia oznámila, že všetky posvätné miesta vo východnej časti Jeruzalema zostanú až do konca tohto týždňa pre verejnosť zatvorené.

19:50

Prezident Libanonu Džúzíf Awn požiadal Macrona, aby zabránil Izraelu v útokoch na južné predmestia Bejrútu.

19:47

Irán zaútočil dronmi na americké veliteľstvo v Arbíle v Iraku. Pri útoku nebol zranený žiadny maďarský vojak.

19:02

Skupina konzervatívnych anglikánskych duchovných oznámila vznik Rady Globálnej anglikánskej konferencie pre budúcnosť. Podľ agentúry Reuters ide o priame spochybnenie autority arcibiskupa z Canterbury.

18:18

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu vyjadrila znepokojenie z opakovaných a zintenzívnených útokov na energetickú infraštruktúru Ukrajiny, predstavujúcich hrozbu pre jadrovú bezpečnosť.

18:17

Ministerstvo zdravotníctva Libanonu uviedlo, že počet mŕtvych po útokoch Izraela v Libanone sa zvýšil na 102 a zranenia utrpelo od pondelka 638 ľudí.

18:16

Trump chce byť osobne zapojený do výberu budúceho iránskeho lídra. Syna Chameneího označil za neprijateľnú voľbu.

18:14
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Lysyčansk dobyli ruské jednotky nečakane rýchlo

Proruskí separatisti v sobotu oznámili, že “kompletne” obkľúčili mesto Lysyčansk v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny. Ukrajinská strana tieto tvrdenia poprela

Zábery z Lysyčanska, ktoré sa objavili na Telegrame
❚❚
.

“Dnes sa spoločným úsilím podarilo Národnej milícii Luhanskej ľudovej republiky a ozbrojeným silám Ruskej federácie obsadiť posledné strategicky dôležité vyvýšeniny. To nám umožňuje povedať, že mesto Lysyčansk je kompletne obkľúčené,” uviedol hovorca separatistických síl podporovaných Ruskom Andrej Maročko.

“Boje v okolí Lysyčansku pokračujú. Našťastie však mesto nebolo obkľúčené a je pod kontrolou ukrajinskej armády,” uviedol hovorca ukrajinskej národnej gardy Ruslan Muzyčuk pre ukrajinskú televíziu.

Ruské sociálne siete oslavujú. Kadyrov oznámil v dobrej nálade dobytie mesta. Lysyčansk padol mimoriadne rýchlo. “Blahoželám obyvateľom Lysyčanska a všetkým účastníkom špeciálnej vojenskej operácie k ďalšiemu jasnému a bezpodmienečnému víťazstvu nad ukrajinskými nacistami! Urobili sme to a urobili sme to tak rýchlo a najkrajšie, ako sa len dalo! Nech žije Rusko a nech žije náš najvyšší veliteľ Vladimir Putin!,” povedal Kadyrov vo videu.

.
Situácia na frontoch večer 2.7.2022

2. júl 2022 – deň faktického oslobodenia Luhanskej ľudovej republiky – informujú Rusi

Lysyčansk, posledná veľká osada, ktorá bola pod kontrolou ukrajinských orgánov. Po štyroch mesiacoch špeciálnej vojenskej operácie prešla Luhanská ľudová republika plne pod kontrolu ruských ozbrojených síl.

“Spojenecké sily plánujú oslobodiť Belogorovku (pri Lysyčansku v LĽR) do konca dnešného dňa,” uviedol predstaviteľ 6. kozáckeho pluku Platova LĽR. “Je to posledná osada pod ukrajinskou kontrolou v Luhanskej oblasti. Jej oslobodením sa oslobodí aj celý región.”

Dokončením obsadenia Lysyčanska Rusko dokončí polovicu svojej “špeciálnej operácie” – prinajmenšom tej, ktorú ohlásilo (“ochrana Donbasu”), napísal na svojom kanáli Telegram ukrajinský poradca ministra vnútra Viktor Andrusiv.

“Pre ruskú armádu je dobytie Lysyčanska akoby výron “poslednej nádeje”. A je to logické. Pretože v skutočnosti ide o vytvorenie kontroly nad Luhanskou oblasťou… Počas tohto posledného útoku sú pripravení vypáliť 45-tisíc nábojov denne. Tento údaj od vrchného veliteľa AFU Zalužného je pôsobivý. Ide o stovky vagónov munície! Takéto zásoby nie je možné rýchlo obnoviť,” je presvedčený Andrusiv.

.

Podľa jeho názoru proti tejto taktike vystupujú ukrajinské ozbrojené sily: starajú sa o svoju techniku, zastavujú nepriateľskú ofenzívu, vyčerpávajú nepriateľa a zároveň “ponechávajú možnosť ústupu”.

Arestovič uviedol, že ruské jednotky nevstúpili do centra Lysyčanska a nachádzajú sa na južnom okraji mesta.

“Ruská strana, zastúpená známym tyk-tokerom, tvrdila, že Severodoneck obsadila približne pred 45 dňami. Trvalo im to mesiac a pol… Nie sú v centre Lysyčanska, nemajú ho pod kontrolou. Situácia je však hrozivá. Všetko sa vyrieši v priebehu jedného alebo dvoch dní,” vyhlásil.

To znamená, že Arestovič vyvracia tvrdenia LNR a Kadyrova, že Lysyčansk bol obsadený.

Oslobodenie Lysyčanska – opis situácie z ruských zdrojov

.

Rýchle dobytie Lysyčanska sa uskutočnilo v rozpore s prognózami, podľa ktorých mala AFU Lysyčanskú pevnosť dlhodobo potláčať a vyprázdňovať. Vďaka brilantným taktickým akciám skupín Toškivka a Popasna sa podarilo získať úplnú kontrolu nad centrálnymi a západnými štvrťami samotného mesta, ako aj nad Lysyčanskou ropnou rafinériou, dedinami Zolotarivka a Novorjazancevo. Úplné vyčistenie Lysyčanska bude dokončené v najbližších dňoch.

Približne pred tromi dňami sa do operácie zapojilo severné zoskupenie spojeneckých síl, ktoré rýchlo vytvorilo pontónový prechod cez Severský Donec od mesta Kremenna a takmer za pochodu porazilo silnú baštu AFU v obci Privolie. Tento útok umožnil úplne uzavrieť hrdlo Lisičanského kotla, čím sa eliminovala možnosť ústupu ukrajinských síl smerom na Bilohivku a Seversk.

Neskôr jednotky spojeneckých síl a špeciálny policajný pluk Achmata Hadžiho Kadyrova vytlačili ukrajinské jednotky z centrálnych štvrtí Lysyčanska na južné predmestie. V dôsledku toho sa ocitli v zóne paľby z ručných zbraní a ATGM spojeneckých jednotiek, ktoré získali kontrolu nad Bílou Gorou a priľahlou vrchovinou.

V nasledujúcich dňoch sa očakáva, že naše jednotky budú postupovať smerom na Belogorovku a Seversk. Potlačenie pevnosti Belogorovka zahŕňa veľmi náročný útok na západnú filtračnú stanicu. Nachádza sa tu opevnenie s rozvinutou podzemnou infraštruktúrou. 1 km južne od Belogorovky budú musieť naši vojaci vyhnať nepriateľské protitankové a guľometné posádky z kriedových háld, ktoré tvoria 15-metrovú dominantu.

Získanie kontroly nad touto osadou bude znamenať úplnú likvidáciu taktického výbežku Lisičansk, čo uvoľní ďalšie sily a prostriedky na útok na Seversk a Artemivsk.

 

Kyjev posiela zle vycvičených bojovníkov územnej obrany zo západných regiónov krajiny na východ kvôli veľkým stratám na Donbase

Informoval o tom denník New York Times.

“Vážne straty na živej sile na Donbase… prinútili ukrajinské sily naverbovať posily zo západu. Mnoho… jednoducho nie sú pripravené na túto zvýšenú úroveň boja. A tréning… je obmedzený: niekedy dva týždne alebo menej,” uvádza sa v dokumente.

Treba poznamenať, že niektoré jednotky územnej obrany už utrpeli značné straty. Napríklad koncom jari sa jedna formácia z okolia Kyjeva, pozostávajúca zo 100 mužov, zmenšila takmer o tretinu už v prvý deň svojho pôsobenia na východe.

.

 

Špeciálna operácia, 2. júla. Hlavné z pohľadu ruskej strany:

– Náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl generál Gerasimov skontroloval rozmiestnenie ruských jednotiek na Ukrajine

– Na čele viacerých ministerstiev v DNR budú stáť skúsení manažéri z Ruska, uviedol šéf republiky

– Čečenský vodca tvrdí, že Lysyčansk dostali pod kontrolu spojenecké jednotky

.

– Ukrajinskí militanti pri odchode z Lysyčanska vyhodili do vzduchu a zničili niektoré dôležité administratívne budovy vrátane radnice

– Ruské sily zničili štyri ukrajinské čaty raketometov a 39 kontrolných bodov za 24 hodín

– Ruské letectvo v noci zničilo päť kontrolných stanovíšť a tri muničné sklady ukrajinskej armády

– Bieloruský prezident hovorí, že bieloruská strana je zatiahnutá do konfliktu na Ukrajine, ale Minsk si to neželá

– Ukrajinská armáda sa pred niekoľkými dňami pokúsila zaútočiť na vojenské zariadenia v Bielorusku, ale všetky rakety boli zachytené, povedal Lukašenko

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Zelenskyj sa vyhrážal Orbánovi likvidáciou. Szijjártó reagoval

Zelenskyj sa dnes pred médiami nepriamo vyhrážal, že môže dať Orbána zabiť. Naznačil, že s Orábnom môže komunikovať “armáda ich…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj: Spojené štáty požiadali Ukrajinu o pomoc pri obrane proti iránskym dronom

Spojené štáty požiadali Ukrajinu o pomoc pri obrane proti iránskym útočným dronom na Blízkom východe. Vo štvrtok to oznámil ukrajinský…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ropovod Družba poškodil ruský útok, reaguje na tvrdenia SIS ukrajinská ambasáda

Ruský dron zasiahol 27. januára ropnú nádrž na objekte ropovodu Družba, pričom išlo o útok na najväčší ropný rezervoár v…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fínska vláda chce zrušiť zákaz rozmiestňovania jadrových zbraní na svojom území

Fínsko plánuje zrušiť obmedzenia, ktoré zakazujú prítomnosť jadrových zbraní na jeho území, aby zosúladilo svoju legislatívu s politikou jadrového odstrašovania…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hasiči zasahujú pri rozsiahlom požiari konzervárne v Moravskom Svätom Jáne

Hasiči zasahujú pri rozsiahlom požiari konzervárne v Moravskom Svätom Jáne v okrese Senica. Podľa dostupných informácií v objekte došlo aj…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

Ivan Štubňa

.
.

Zelenskyj sa vyhrážal Orbánovi likvidáciou. Szijjártó reagoval

Zelenskyj sa dnes pred médiami nepriamo vyhrážal, že môže dať Orbána zabiť. Naznačil, že s Orábnom môže komunikovať “armáda ich…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Fínska vláda chce zrušiť zákaz rozmiestňovania jadrových zbraní na svojom území

Fínsko plánuje zrušiť obmedzenia, ktoré zakazujú prítomnosť jadrových zbraní na jeho území, aby zosúladilo svoju legislatívu s politikou jadrového odstrašovania…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó si šiel do Moskvy potvrdiť záruky dodávok ruskej ropy

Maďarský minister zahraničných vecí hľadal v Moskve záruky pre dodávky ruskej ropy, píše Hungary Today. Chcel zabezpečiť, aby aj napriek…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Susko odhalil pravdu o vyšetrovaní daňových podvodov, korupcie a ekonomickej kriminality

Verejnosti je dlhodobo prezentovaný názor, že Slovensko je rajom pre podvody a korupčné kauzy. Minister spravodlivosti Boris Susko však tvrdí, že…

05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Maďarsko je v pohotovosti“. Viktor Orbán oznamuje mimoriadne opatrenia

Teroristické organizácie, ktoré sa premiestnili do západnej Európy, môžu pre vojnu v Iráne „prejsť do akcie“, varuje maďarský premiér Viktor…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Recepty pre zdravé črevo. Či jednoduchá a účinná prevencia rakoviny hrubého čreva

Nech je jedlo vaším liekom. Ak čakáte knihu o najlepšej diéte alebo recepty na zázračné chudnutie z prášku, či ako…

05. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Irán pohrozil útokmi na izraelské veľvyslanectvá po celom svete

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Národniari vyzývajú Fica, aby Slovenská republika blokovala pôžičku pre Ukrajinu

Jedinou krajinou, ktorá blokuje pôžičku pre Ukrajinu, je podľa Slovenskej národnej strany Maďarsko, avšak obe krajiny, Maďarsko aj Slovensko, majú…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Karta sa obrátila. USA žiadajú Ukrajinu o pomoc

USA požiadali Ukrajinu o pomoc v súvislosti s iránskymi dronmi, píše Focus

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Družba, Zelenskyj, Orbán a Fico sú hlavné témy európskej tlače

Niekoľko zahraničných denníkov informuje o najnovších informáciách v prípade vyšetrovania odstávky ropovodu Družba

05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Traja poprední lídri naznačili, že Izrael vtlačil USA do vojny s Iránom

Marco Rubio, Mike Johnson a Tucker Carlson naznačujú, že Izrael vtlačil USA do vojny proti Iránu, informuje Life Site News

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajina riskuje, že v apríli zostane bez vonkajšej pomoci

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Stratené milióny a smrť generála: Príliš vysoký účet

Nové poznatky o stíhaní bývalej politickej opozície vyrážajú dych. Narobili totiž prievan aj vo vašej peňaženke…

05. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

K poškodeniu ropovodu Družba podľa SIS nedošlo

Slovenská informačná služba tvrdí, že 27. januára nedošlo k poškodeniu ropovodu Družba, ktoré by zabránilo preprave ropy na územie Slovenska…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Majiteľ CSG Michal Strnad prehovoril o údajnom prepojení jeho skupiny na ministra Kaliňáka

Majiteľ CSG Michal Strnad prehovoril o údajnom prepojení jeho skupiny na ministra obrany Roberta Kaliňáka. Podľa medializovaných informácií spoločnosť Fingood,…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nebude to len pár týždňov. USA urobili zásadný krok

Vojna v Iráne môže trvať až do septembra, píše Politico

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Británia sa domnieva, že jej základňu na Cypre v nedeľu napadli

Británia sa domnieva, že jej základňu na Cypre v nedeľu napadli dronom Hizballáh alebo proiránski bojovníci v Iraku, informuje The…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

V rámci akcie Kajúcnik dal vyšetrovateľ ÚIS podnet na väzbu pre dvoch obvinených

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby v rámci akcie Kajúcnik podal podnet na väzobné stíhanie dvoch obvinených Jána Čurillu a Pavla Ďurku…

05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vstúpi Azerbajdžan do vojny proti Iránu?

Útok bezpilotných lietadiel na letisko v Nachičevane, z ktorého Baku obvinilo Irán a už sľúbilo odvetu, vyvolal špekulácie, že Azerbajdžan…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Cynizmus ako režim dňa

Raketové mapky, dvojitý meter a krajina bez PVO. Hrozbu vyrobili, hrozbou strašia

04. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Presuň zápalku a vytvor 5 obdĺžnikov: Otestuj svoje IQ za 13 sekúnd

Presuň zápalku a dokáž, že tvoje logické myslenie je na vyššej úrovni. Táto rýchla výzva preverí tvoju pozornosť, predstavivosť aj…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Prezident ukončil disciplinárku šéfa SIS, potrestá ho zrážkou zo mzdy

Prezident SR Peter Pellegrini ukončil disciplinárne konanie voči riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Pavlovi Gašparovi. Za dopravnú nehodu z minulého roka…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kováčik zvolal tlačovku. Vyhlásil, kedy odíde z čela SFZ

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik takmer týždeň po znovu zvolení na piatkovej konferencii zväzu tvrdí, že chce vraj tejto…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Minister športu má ostrý odkaz pre kolegu z vlády: Taraba „robí radosť milionárom“

Minister športu Rudolf Huliak má pre svojho kolegu, ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (SNS),  pikantný odkaz – podľa neho Taraba…

05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšikovia Dunajskej Stredy vyzliekli hráčov z dresov po zahanbujúcej pohárovej prehre

V stredu večer DAC Dunajská Streda, ktorá je v Niké lige na druhej priečke, prehrala v pohárovom zápase Slovnaft Cupu…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Premiér diskutoval so študentami Gymnázia Malacky o Európskej únii či konflikte na Blízkom východe

Predseda vlády SR Robert Fico vo štvrtok diskutoval so študentami Gymnázia Malacky. Témou bola Európska únia, ale aj aktuálny vojnový…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Orbánov tvrdý odkaz Zelenskému: „Nedovolíme, aby nás vtiahol do jeho vojny, ide o budúcnosť Európy"

Maďarsko, 5. marca 2026 - Pod zámienkou útokov na svoju infraštruktúru v Ľvovskej oblasti na konci januára Ukrajina zastavila dodávky…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Juraj Králik: Zistenia Najvyššieho kontrolného úradu o SNG za obdobie 2022 – 2024 sú mimoriadne vážne

Zistenia Najvyššieho kontrolného úradu SR o Slovenskej národnej galérii (SNG) za obdobie 2022 – 2024 sú mimoriadne vážne. Skonštatoval to…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Djokovič predpovedá niečo z ríše snov

Srbský tenista Novak Djokovič je presvedčený, že sa americká tenisová legenda Serena Williamsová vráti na súťažne kurty. Priznal, že sa…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V piatok sa pred sídlo veľvyslanectva Ukrajiny v Budapešti uskutoční protest, ktorého cieľom je protestovať proti ukrajinskému vydieraniu Maďarska blokovaním ropovodu Družba.

20:24

Iránska televízia uviedla, že drony vypustené Revolučnými gardami zasiahli loď USS Abraham Lincoln.

20:08

Trump odvolal ministerku pre vnútornú bezpečnosť USA Kristi Noemovú.

20:07

Britská polícia prepustila tri osoby podozrivé zo špionáže pre Čínu. Je medzi nimi aj manžel poslankyne Labouristickej strany Joani Reidovej.

20:05

.

Bieda európskej politiky vo svetle iránskeho konfliktu

V dôsledku kumulatívneho efektu sebazničujúcich energetických sankcií EÚ voči Ruskej federácii a útokov USA a Izraela na Irán a následnou…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Ochutnali vlastnú medicínu: 18 fotografií, kde karma udrela okamžite

Ochutnali vlastnú medicínu v tých najtrápnejších momentoch a, samozrejme, niekto bol pri tom s fotoaparátom. Stačí sekunda nepozornosti, zlá frajerina…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Progresívci vidia len vlastné záujmy

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko každým svojím krokom potvrdzuje, že záujmy Slovenskej republiky preň nie sú prioritou. Upozornil na to poslanec…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj a Družba: Kto chce, hľadá spôsob. Kto nechce, hľadá dôvod

Slovenský premiér Robert Fico sa po tom, čo zastavil dodávky elektriny na Ukrajinu kvôli sporu o ropovod Družba,  stal vyvrheľom.…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Mene tekel…

Na mé oblíbené benzínce, kde tankuju, poskočila cena nafty od pátku o čtyři koruny a cena benzínu o tři. Ceny…

05. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov