NAŽIVO

Británia uviedla, že na Ukrajine prevádzkuje štyri zariadenia na opravy a údržbu obrnených vozidiel a vojenského vybavenia pre vojnu s Ruskom.

08:06

Austrálsky regulátor pre online služby eSafety varoval pornografické webové stránky, že na základe nových predpisov na ochranu detí na internete od pondelka platí povinnosť blokovať prístup pre osoby mladšie ako 18 rokov. Informuje agentúra AFP.

07:41

Americké ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že schválilo predaj zbraní a muničnej podpory Izraelu v hodnote 151,8 milióna dolárov a to bez toho, aby záležitosť predložilo na posúdenie Kongresu.

07:41

Iránske Revolučné gardy uviedli, že na americkú leteckú základňu Zafra v Spojených arabských emirátoch zaútočili preto, že podľa nich bol práve odtiaľ riadený útok na dievčenskú školu v Iráne. Informuje AFP.

07:20

Letecký úrad v Katare čiastočne opätovne otvorí svoj vzdušný priestor pre obmedzenú leteckú dopravu.

Cieľom opatrenia je umožniť evakuačné lety, ako aj prevádzku nákladných lietadiel.

07:11

Generálny tajomník OSN António Guterres usúdil, že situácia, ktorá sa odohráva na Blízkom východe, sa môže kedykoľvek vymknúť spod kontroly. 

Včera 19:58

Francúzska obojživelná vrtuľníková loď Tonnerre sa už nachádza v oblasti Stredozemného mora. Má za úlohu posilniť prítomnosť francúzskych ozbrojených síl.

Do tejto chvíle bola nasadená v rámci misie NATO na severe Európy.

Včera 19:55

Iracký premiér Muhammad Šijá Súdání a prezident autonómneho Kurdistanu v Iraku Nečirvan Barzání zastávajú rovnaký názor. Podľa nich by iracké územie nemalo byť použité ako spúšťač útokov proti susedným štátom.

Včera 19:51

Vyše 300 ľudí bolo v piatok unesených ozbrojenými militantmi. Útok sa odohral v severovýchodnej Nigérii v meste Ngoshe.

Včera 19:47

Vo Francúzsku by sa mali 15. a 22. marca uskutočniť komunálne voľby. Francúzi však upodozrievajú Rusko z pokusu zasahovať do týchto volieb.

Včera 19:42

Ruské spoločnosti v najbližšej dobe presmerujú časť dodávok LNG z Európy do priateľských krajín, bez čakania na ďalšie obmedzenia zo strany EÚ, vyhlásil ruský vicepremiér Novak.

Podľa jeho slov sa do zoznamu krajín dostanú okrem iného Čína, India, Thajsko a Filipíny.

Včera 19:21

Američania v piatok popreli informácie o tom, že lietadlovú loď USS Abraham Lincoln zasiahli iránske drony. Reagovali tak na tvrdenia iránskej štátnej televízie, ktorá tvrdila opak.

 

Včera 18:32

„Nepriateľské lietadlá uskutočnili nálet na štvrť so starovekými zrúcaniami v meste Súr,“ informovala libanonská národná tlačová agentúra.

Včera 18:30
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Lučanský: Nie som predĺžená ruka Roberta Kaliňáka

Nový policajný prezident Milan Lučanský sa nebojí tlaku, ktorý pred ním v súčasnej spoločenskej situácii neustál exminister vnútra Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD). Kauzy spojené s jeho osobou považuje za vysvetlené a ako prvý šéf polície je ochotný odkryť svoje majetkové pomery. Odmieta, že by bol na post dosadený ako predĺžená ruka exministra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), s ním podľa vlastných slov nikdy neriešil záležitosti týkajúce sa činnosti polície na inej ako odbornej úrovni.

❚❚
.

Vo svojom prvom rozhovore po menovaní do funkcie označil za najväčšie výzvy polície na Slovensku migráciu a terorizmus. Pre TASR tiež deklaroval, že má eminentný záujem na objasnení vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

 

Stali ste sa policajným prezidentom, avšak len dočasným, kým nevstúpi do praxe nová legislatíva, ktorá zmení pravidlá jeho výberu. Čo to pre vás znamená?

.

Úspešne previesť policajný zbor do štádia, keď sa táto voľba uskutoční a bude menovaný nový policajný prezident.

 

Tesne pred vami neuspela kandidatúra Mariána Slobodníka, ktorého zať podnikal s Ladislavom Bašternákom. Uvažovali ste v tejto situácii dlho nad ponukou, ktorú vám dala ministerka vnútra?

O takýchto ponukách uvažujete dlho v každom prípade, aj keď som bol oslovený na post prvého viceprezidenta, aj teraz som uvažoval dlho.

 

.

Koľko času ste mali na rozhodnutie? Kedy prišla tá ponuka?

Nebola to ponuka, ale bolo zmienené moje meno, aby som pouvažoval na touto možnosťou, tak ako bolo zrejme asi oslovených viacero ľudí. Zvážil som, bol som oslovený opakovane a ponuku som prijal.

 

Je to zaujímavá ponuka viesť políciu v napätej spoločenskej situácii po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice?

Je raz také náročné viesť policajný zbor, keď sa musíte brániť voči útokom, ktoré prichádzajú zo všetkých strán, ako keď je situácia pokojná a človek má priestor na rozvíjanie kreatívnych činností.

.

 

Nebojíte sa tlaku, ktorý neustál napríklad minister vnútra Tomáš Drucker? Zrejme sa teraz bude rozoberať na vás všetko, napríklad aj kauza vášho bytu na Floride.

Nebojím sa. Napríklad, tú kvázi kauzu bytu na Floride som dávno vysvetlil, či už v rámci previerok NBÚ, alebo preverovania pôvodu majetku v trestnom konaní. Veľmi podrobne som zdokladoval, že som vyplatil tie peniaze, z čoho som ich vyplatil, keď som vyplácal ďalších spoločníkov z tohto bytu. Nemám žiadne obavy, zlé svedomie.
Je to asi tak, že keby som chcel niečo tajiť a kryť, tak to napíšem na niekoho iného, nebudem to predsa písať na seba. Takisto by som zo svojej platobnej karty, mám len jeden účet, neplatil a nekupoval nábytok a doplnky v Ikei v USA. Naozaj, nejde o luxusný apartmán, ako bolo popísané. Je to jednoduchý dvojizbový byt v kondomíniu, ktorých sú tam tisíce a nie je to žiadna luxusná štvrť.

 

Síce nemusíte zo zákona, ale ste ochotný zverejniť svoje majetkové pomery?

Svojmu nadriadenému podávam majetkové priznanie každý rok a nemám problém zverejniť, čo vlastním.

 

Médiá o vás píšu ako o človeku, ktorý je blízky bývalému ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. Je známe, že ste museli ustúpiť nominantovi SNS a Kaliňák si vás stiahol z postu policajného viceprezidenta na inšpekciu. Aký máte spolu vzťah?

Môj vzťah s bývalým ministrom je čisto pracovný. Bol som na poste prvého viceprezidenta štyri roky a plnil som si úlohy, ako mi boli stanovené.

 

.

Ako budete vnímať kritiku, že na čelo polície sa teraz dostala predĺžená ruka exministra Kaliňáka?

Nebudem s tým súhlasiť. Nemám žiadne ani väzby, ani vzťahy, alebo, že by som s ním chodieval niekde na dovolenky, alebo na večierky. Jedine, kde sme sa stretávali, boli oficiálne udalosti, ako je policajný deň alebo vianočný koncert. Vôbec nie súkromne, a už vôbec nie, že by som s ním riešil záležitosti týkajúce sa činnosti policajného zboru na inej ako odbornej úrovni.

 

Súhlasíte s bývalým premiérom Robertom Ficom, že Kaliňák bol najlepším ministrom vnútra?

Z pohľadu policajta si dovolím tvrdiť, že je jeden z ministrov, ktorý zabezpečil čo najlepší a najkomfortnejší priestor pre všetkých policajtov. Naozaj si spomínam na časy, keď sme mali problémy s motorovými vozidlami, s ich opravami, s materiálno-technickým zabezpečením, nehovoriac o zbraniach. Bol to minister, ktorý sa snažil urobiť pre chod polície maximum, a to najlepšie, čo vedel.

.

 

Ministerka oznámila, že svoje rozhodnutie o novom policajnom prezidentovi bude konzultovať s premiérom Petrom Pellegrinim. Stretli ste sa osobne s premiérom?

Stretol som sa s ním osobne na policajnom dni v Slovenskej Ľupči, keď bol ešte ako predseda parlamentu.

 

Teraz nemal potrebu s vami hovoriť?

.

Nehovorili sme spolu.

 

Taktovku nad policajným zborom preberáte po dosiaľ najdlhšie slúžiacom policajnom prezidentovi Tiborovi Gašparovi. Ako ho vnímate?

Vnímam ho ako kolegu, ktorý spravil pre policajný zbor dosť veľa. V niektorých oblastiach to beriem ako takú výzvu a možnosť, sa mu pokúsiť vyrovnať. Napríklad, v tom ako vystupoval a komunikoval. Nie je nič, v čom by som sa chcel voči nemu vyhraniť, môžem ho len a len pochváliť, ako sa snažil viesť policajný zbor, ako sa snažil niektoré veci riešiť aj vo vzťahu k migrácii, k dopravnej nehodovosti.

 

Podľa vás bolo nespravodlivé, že predčasne skončil vo funkcii?

K tomu sa ťažko vyjadrím, nechcem hodnotiť, čo všetko stálo za tým, že musel z funkcie odísť, ale bolo to jeho rozhodnutie.

.

 

Čo by ste vy urobili na jeho mieste?

Neviem, musel by som byť v jeho situácii.

 

Polícia čelí kritike opozície, že ju ovládla nitrianska skupina Bödörovcov. Čo na to hovoríte?

Polícia bude vždy čeliť kritike opozície, lebo na to je opozícia, aby kritizovala.

 

.

Vy si to nemyslíte, že by získala nejaká takáto skupina vplyv?

Myslím si, že máme na to orgány, ktoré, keď sa budeme striktne držať zákona, tak majú právomoc a možnosť riešiť tieto otázky. Počas môjho pôsobenia v inšpekcii bolo dosť veľa podnetov, ktoré sa riešili, avšak všetko len anonymy. Po dlhých šetreniach sme niekedy ostali na bode nula, ostali sme plávať.

 

V prejave ste povedali, že chcete čeliť výzvam, pred ktorými polícia stojí a menovali ste otázku migrácie a terorizmu. Naozaj sú to v súčasnosti najväčšie výzvy polície na Slovensku?

Snažím sa pozerať dopredu, lebo niekedy môže byť neskoro zaoberať sa vecami, ktoré už sú. Pozrite sa na okolité štáty, alebo že dnes (streda 30.5. – pozn. TASR) bol útok v Bruseli, kde zahynuli štyria policajti. Myslím, že by sme mali klásť mimoriadny dôraz aj na toto.

 

Na Slovensku sa kritizuje dlhodobo, že tu nebol za korupciu odsúdený žiaden vrcholový politik. Máte ambíciu, aby sa to zmenilo počas vašej éry?

.

Viete, keď niekedy čelíte veciam, ktoré sa dejú v konkrétnych časových súvislostiach, tak hovoriť o konkrétnych víziách je ťažké. Počkajme si na nejaké výsledky a potom môžeme hodnotiť, či bolo správne rozhodnutie, že som tento post zobral a možno bude potom priestor na ďalšie fungovanie policajného zboru.

 

Máte predstavu, ako dlho budete vo funkcii?

Všetko záleží od politikov a od toho, ako rýchlo prejde schvaľovací proces v rámci Národnej rady.

 

Myslíte, že to budú mesiace?

Ja som v tomto dosť skeptický, lebo keď si zoberieme susedné Česko, tak tam prebiehala reorganizácia v rámci Generálnej inšpekcie bezpečnostných zborov päť rokov. Je možno na nás, či pôjdeme rýchlou cestou, kde budeme šiť horúcou ihlou, a potom budeme znášať následky ešte dlhé obdobie a budeme to meniť, alebo si zvážime pomalší a kvalitnejší postup. To však nie je na mne.

.

 

Mali by ísť aktuálne legislatívne zmeny ohľadom polície pomalšie?

Nie, ja som určite za to, aby to bolo rýchlo, ale aby to nebolo na úkor kvality.

 

Čo hovoríte na návrh ministerstva vnútra, ktorý je v pripomienkovom konaní?

Tento návrh sa rieši aj v súbehu s fungovaním inšpekcie. Tam vidím viacero nástrah. Problematika menovania policajného prezidenta by sa možno dala urýchliť a spraviť skôr.

 

.

Čo hovorí doterajší šéf inšpekcie na názor, že by sa mala dostať spod vplyvu ministra vnútra?

V danom štádiu zatiaľ podľa mňa nikto nič lepšie nevymyslel. V Česku to odtrhli a teraz volajú po tom, aby tam boli civili a nie bývalí policajti, aby nemali prepojenia na bývalých kolegov. To je dosť nemysliteľné, lebo každé trestné konanie má svoje špecifiká a musí ich robiť len človek, ktorý s tým prišiel do styku.

 

Vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy novinára a jeho snúbenice nedospelo po viac ako troch mesiacoch ku konkrétnejšiemu výsledku. Je to dôvod na znepokojenie?

Vyšetrovanie vraždy nie je dokladanie rožkov do regálu v nákupnom centre. To nie je tak, že dáte niekomu úlohu, on tam príde a doloží tie rožky. Keď si zoberieme štatistiku, tak Slovensko je v popredí objasnenosti vrážd, či už mafiánskych, náhodných, ale aj na objednávku. K vražde novinára sa neviem vyjadriť, nakoľko som na nej nerobil.

.

 

Budete sa o to zaujímať?

Určite sa pri mojom nástupe budem informovať, akým smerom sa to uberá, či je dosť ľudí na túto prácu vyčlenených, či majú podmienky, aby sa táto práca dotiahla do úspešného konca, bol zadržaný páchateľ a tento trestný čin bol objasnený. Verte, že mám taký istý eminentný záujem na tom, aby sa táto vražda objasnila, aby bol páchateľ postavený pred súd a spravodlivo potrestaný.

 

Vy to vidíte reálne?

Vraví sa, ak neobjasníte vraždu do 48 hodín, zvyšujete náskok páchateľa. Nemyslím si ale, že je správne, aby sme postupovali takým spôsobom ako teraz, že sa médiá až moc miešajú do samotného vyšetrovania a tým sťažujú postupy ľudí a znemožňujú kvalitné rýchle objasnenie tejto veci, ktoré už je teraz o mravčej práci.

 

Pôjdete do výberového konania na policajného prezidenta podľa nových podmienok?

To je hypotetická otázka, neviem vám na ňu odpovedať.

 

Nevylučujete to teda.

Čas ukáže. Ja nemám nejaké ambície a vždy som sa dostal do funkcie nie tým, že som sa niekde tlačil a prosil, ale vždy som bol oslovený. Nadriadený vždy zhodnotili, či na funkciu mám alebo nie. Teraz je ťažké sa baviť, či mám alebo nemám záujem. Uvidíme, čo prinesú ďalšie mesiace. Dnes je enormný tlak na túto pozíciu a nezahŕňa to len to, ako ste zdatný fyzicky a duševne odolávať, ale je to aj tlak na rodinu a okolie a myslím, že to zanecháva dosť veľké následky a človek má čo robiť, aby sa s nimi vyrovnal.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Venhart: Jadrové riziko sa v súvislosti s útokom na Irán nezmenilo

Jadrové riziko sa v regióne v súvislosti s útokom na Irán podľa predsedu Slovenskej akadémie vied a jadrového fyzika Martina…

07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Festival Vysoké hory v Žiline ponúkne autorské prezentácie aj premietanie filmov

Štyri filmy a sedem autorských prezentácií prináša festival Vysoké hory v Žiline. Ako informovali organizátori podujatia, dejiskom 31. ročníka festivalu…

07. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

V sobotu sa uskutoční snem KDH aj kongres SaS

Opozičné KDH bude mať v sobotu celoslovenský snem. Na programe majú voľbu podpredsedov aj členov predsedníctva hnutia. Opozičnú stranu SaS…

07. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Krásnohorskom Podhradí pobežia na pomoc dievčatku so vzácnym ochorením

V Krásnohorskom Podhradí v okrese Rožňava sa v sobotu postavia na štart bežci, aby pomohli Noémi – dievčatku so vzácnym…

07. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri zrážke s autobusom na ceste I/61 v Opatovej sa zranil motocyklista

Zranenia vyžadujúce si prevoz do nemocnice utrpel pri piatkovom strete s autobusom na ceste I/61 v trenčianskej mestskej časti Opatová…

07. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Andrej Sablič

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

.
.

Policajtov Jána Čurillu a Pavla Ďurku prepustil súd na slobodu

Policajtov Jána Č. a Pavla Ď., ktorých Úrad inšpekčnej služby zadržal v rámci akcie Kajúcnik, nevzal Mestský súd Bratislava I…

07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Najnovší trójsky kôň EÚ proti slobode

Komisia opakovane využívala krízy vo svoj prospech a rozvážne využívala každú ťažkosť na ospravedlnenie ďalšej centralizácie moci na úkor členských…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko je pre nich iba „tá krajina”, ale formovať by ju chceli

Niektorých rozrušilo, že vláda avizuje možnosť zmeny voľby zo zahraničia z korešpondenčnej na hlasovanie na ambasádach. Antikampaň je v plnom…

07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tretina, ktorou opozícia poškodila Slovensko. Politická skratka obehla Európu

Opozícia zmenila metriku, agentúry to rozniesli a lovci hoaxov to „prehliadli“. Finančná správa dnes vracia čísla na zem

07. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Už to tak skoro vypadá…

Ceny ropy dostoupaly na devadesát dolarů za barel, Hormuzský průliv je stále uzavřen a i když Trump ujišťuje svět, že…

07. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja? Limitovaná ponuka je tu

Kniha Zničenie Tartárie od Jozefa Pachera zaznamenala veľký úspech a niekoľko mesiacov bola beznádejne vypredaná. Teraz je tu dobrá správa,…

07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Peňaženky plné mať nebudeme. Koľko ešte občan vydrží?

Minister Erik Tomáš ohlásil rast minimálnej mzdy k hranici tisíc eur. Lenže v spojení s aktuálnym odvodovým zaťažením, infláciou a…

07. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump má Starmera opäť v zuboch

Po nedávnych komentároch, že britský premiér Keir Starmer zo seba nemá robiť Winstona Churchilla, si americký prezident Donald Trump opäť…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukradnutá miliarda dolárov: Maďarsko vyhlásilo Ukrajine vojnu a odhalilo korupčné praktiky Zelenského

Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha obvinil v piatok Maďarsko, že v Budapešti zadržalo skupinu zamestnancov ukrajinskej banky, ktorí údajne…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ruskí hendikepovaní športovci mali byť v Taliansku vypískaní. A čo USA a Izrael?

Na včerajšej prehliadke národných tímov v rámci otváracieho ceremoniálu Zimných paralympijských hier 2026 v Miláne sa prvý raz za posledných…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Čína stavia prvý dron s prelomovou technológiou – z bambusu

Výskumníkom z Číny sa podarilo zostrojiť dron s krídlami z bambusu. Prototyp má byť ľahší a výrazne lacnejší ako modely z…

07. 03. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

"Najsmutnejší deň!" Ovečkin sa nevie zmieriť s tým, že Washington sa zbavil dlhoročnej opory

Deň pred uzávierkou prestupov v kanadsko-americkej NHL Washington Capitals oznámil výmenu dlhoročného elitného obrancu Johna Carlsona do Anaheimu Ducks. Táto…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Syn nebohého gen. Milana Lučanského zaslal na Európsky súd pre ľudské práva reakciu na intervenciu Verejného ochrancu práv

V súvislosti s intervenciou Verejného ochrancu práv k podmienkam kolúznej väzby a k okolnostiam úmrtia generála Milana Lučanského predložil jeho…

07. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Blahoslavená Sandra Sabattini

Priateľka chudobných

07. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Iracká Victoria horí po iránskom raketovom útoku. Americké základne v Perzskom zálive sa stávajú nepoužiteľnými

Irán, 7. marca 2026 - Aj v Iraku už protiamerické milície útočia a ničia americkú prítomnosť lacnými malými dronmi. Americká…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

.

Miliónár, ktorý našiel cestu von z matrixu

Cesta von z matrixu je otvorená pre každého, ale nie každý je pripravený po nej vykročiť. Knihu nájdete tu

06. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump má vážny problém

Vplyvný miliardár zo Spojených arabských emirátov Khalaf Ahmad Al Habtoor, ktorý vedie Dubajskú národnú poisťovňu, obvinil Trumpa z vtiahnutia Blízkeho…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Je neslušné používať ChatGPT na písanie e-mailov? Etiketa umelej inteligencie v praxi

ChatGPT dnes mnohí používajú na písanie e-mailov, správ či pracovnej komunikácie. Niektorí to považujú za praktickú pomoc, iní za neosobné…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Hlavný problém USA vo vojne s Iránom

Od začiatku týždňa USA aktívne presviedčajú krajiny Blízkeho východu, aby sa pripojili k útoku na Irán

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Paralympijské hry sú oficiálne otovrené. Sedem krajín bojkotovalo ceremoniál kvôli politike

Športovci zastupujúci 28 krajín potvrdili svoju zúčasť sa na nástupe športovcov počas oficiálneho otváracieho ceremoniálu Zimných paralympijských hier 2026 v…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Kyjev má tri dni na to, aby spustil ropovod Družba

V prípade, že Kyjev neobnoví dodávky ropy do troch pracovných dní, Maďarsko vytvorilo päťčlennú delegáciu, ktorá preskúma stav ropovodu Družba,…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát

Moldavsko, 6. marca 2026 - Minulú jeseň sa v Moldavsku konali škandalózne parlamentné voľby. Sorosova chránenkyňa Maia Sanduová s plnou…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Európska komisia prelomila mlčanie a vyjadrila sa k Zelenského brutálnym vyhrážkam Orbánovi

Európska komisia označila Zelenského vyhrážky voči Orbánovi za „neprijateľné“

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Olivy a ich najväčší producent na svete

Olivy patria medzi najdôležitejšie plodiny stredomorského regiónu a zohrávajú významnú úlohu v potravinárstve aj ekonomike. Pestujú sa najmä v krajinách…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Minister Susko považuje mainstream za fabriku na polopravdy

Podľa ministra spravodlivosti Borisa Suska sa stalo „módnym trendom“, že mainstreamové médiá sa hrajú na jediných arbitrov pravdy. Týmito slovami reaguje…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Krajčovič pre HS: Tento rok bude pre obchod, ale aj spotrebiteľov jedným z najťažších

Slovenský spotrebiteľ je unavený. Päť rokov kríz zmenilo spôsob, akým nakupujeme. Maslo, káva, ale aj mäso sa dnes predávajú už…

06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

Slovnaft prešiel na obmedzený režim

Rafinéria Slovnaft už 39 dní nedostáva ropu cez ropovod Družba a prešla na obmedzený režim výroby. V najbližších dňoch začne…

06. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Púchovský sa vzdáva. Čo sa mohlo odohrať v zákulisí?

Známe meno v oblasti samozvaných bojovníkov proti takzvaným „hoaxom” končí v čele vlastného vlajkového projektu

06. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Kremeľ vyzýva Maďarsko, aby aktivovalo článok 5 NATO kvôli hrozbám Zelenského

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Europarlamentní Patrioti označili výroky Zelenského voči Orbánovi za „neprijateľné“. Premiéra sa zastala dokonca aj opozícia

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu odsúdila výroky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktoré sú podľa nej evidentnými vyhrážkami voči premiérovi Viktorovi…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kto bude ďalší, ktorému sa bude prezident Zelenský takto vyhrážať?

Sociálne siete vyhrážkami Zelenského na Orbánovu adresu ožili. Niektorí slovenskí politici zaujali tvrdý postoj. Zhrnuli sme stanoviská niektorých z nich…

06. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Prezident: Vnímam veľmi negatívne, že vláda a jej splnomocnenec dodnes nedali ľuďom odpoveď na otázky, kto pri riadení pandémie zlyhal

Šieste výročie prvého prípadu ochorenia COVID-19 na Slovensku má byť pripomienkou, že zdravie je pre ľudí najvyššou prioritou a pri…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Andrej Sablič

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov