LOZ: Výpovede podá minimálne 1948 lekárov, počty naďalej stúpajú

NAŽIVO

V Madride sa začal proces s katalánskym politikom Jordim Pujolom, ktorý je obvinený z korupcie. Proces sa sústreďuje na pôvod majetku Jordiho Pujola.

Včera 20:15

Sudánske polovojenské Sily rýchlej podpory vyhlásili jednostranné trojmesačné prímerie. Urobili tak po tom, čo šéf sudánskej armády Abdal Fattáh Burhán v nedeľu odmietol americký návrh na humanitárne prímerie v občianskej vojne s RSF.

Včera 20:08

Server 24.hu uviedol, že chorvátska prokuratúra zverejnila výsledky vyšetrovania nehody maďarského vojenského vrtuľníka z 21. júna 2023, pri ktorej zahynuli traja príslušníci maďarských ozbrojených síl.

Včera 20:05

Cena ropnej zmesi Brent s dodávkou v januári dosiahla do 19.15 h SEČ 63,12 USD za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 56 centov (0,90 %). Cena ropy WTI, rovnako s januárovým kontraktom, dosiahla 58,60 USD/barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje rast o 54 centov (0,90 %).

Včera 20:03

V Istanbule bude v budúcnosti kŕmenie pouličných psov zakázané a psy budú mať zakázaný vstup do verejných priestorov v tejto tureckej metropole, rozhodli o tom v pondelok orgány v provincii Istanbul.

Včera 19:30

Trump v apríli navštívi Čínu, čo oznámil na svojej sociálnej sieti.

„Práve som mal veľmi dobrý telefonický rozhovor s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Diskutovali sme o mnohých témach, vrátane Ukrajiny/Ruska, fentanylu, sóje a iných poľnohospodárskych produktoch. Dosiahli sme dobrú a veľmi dôležitú dohodu pre našich skvelých farmárov – a situácia sa bude len zlepšovať… Teraz sa môžeme sústrediť na celkový obraz. V tejto súvislosti ma prezident Si pozval na návštevu Pekingu v apríli, s čím som súhlasil, a ja som ho pozval na recipročnú štátnu návštevu USA neskôr v tomto roku. Dohodli sme sa, že je dôležité udržiavať častý kontakt, na čo sa veľmi teším,“ uviedol Trump.

Včera 19:10

Izraelská mimovládna organizácia na ochranu kultúrneho dedičstva Emek Šaveh odsúdila zámer izraelských úradov, ktoré chcú v blízkosti archeologickej lokality Sebastia na okupovanom Západnom brehu Jordánu vyvlastniť súkromné palestínske pozemky.

Včera 19:04

Humanitárna nadácia pre Gazu oficiálne ukončila svoje operácie v Pásme Gazy po tom, čo minulý mesiac po začiatku prímeria pozastavila svoju činnosť.

Včera 18:40

Trump telefonoval s Si Ťin-pchingom a diskutovali okrem iného aj o ukončení vojny na Ukrajine.

Čína po rozhovore vyhlásila, že dúfa v čo najskoršie dosiahnutie „spravodlivej dohody, ktorá odstráni príčiny“ vojny.

Včera 18:38

Akcie spoločností v oblasti vojenského priemyslu klesajú na pozadí mierových rokovaní o Ukrajine, informuje The Wall Street Journal.

Konkrétne akcie nemeckej spoločnosti Rheinmetall klesli za posledných 5 dní o 14 % na 1460 eur.

Včera 18:35

Senát Najvyššieho súdu v Brazílii jednomyseľne hlasoval za ponechanie Bolsonara v policajnej väzbe. Bolsonarovo umiestnenie do väzby nariadil sudca Alexandre de Moraes, podľa ktorého by exprezident mohol utiecť z domáceho väzenia.

Včera 18:29

Sikorski oznámil, že si predvolal izraelského veľvyslanca v Poľsku v súvislosti s tým, že jeruzalemský inštitút Jad Vašem neopravil podľa neho zavádzajúci príspevok o Poľsku a dejinách holokaustu.

Včera 18:27

Súd s predstaviteľmi holandského lodiarskeho a priemyselného konglomerátu Damen Shipyards, ktorý je podozrivý z porušenia sankcií uvalených EÚ na Rusko, sa v pondelok začal v meste Zwolle. Spoločnosť je obvinená z toho, že napriek sankciám pokračovala v dodávkach tovaru a technológií do Ruska.

Včera 18:27

Putin uviedol, že verzia amerického návrhu na ukončenie vojny na Ukrajine, s ktorou sa Rusko oboznámilo, by v zásade mohla tvoriť základ konečného mierového urovnania.

Včera 17:56

Spoločnosti eustream a jej maďarský partner FGSZ sa dohodli na zvýšení pevnej kapacity plynovodu na prepojovacom uzle Veľké Zlievce – Balážske Ďarmoty zo súčasných 3,5 na 4,38 miliardy kubických metrov ročne.

Včera 17:34
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Výpovede podá minimálne 1948 lekárov, počty naďalej stúpajú. Premiér lekárov vyzval k zodpovednosti

Výpovede podá minimálne 1948 lekárov, pričom ich počet naďalej stúpa. Výpovede začnú podávať postupne vo štvrtok a piatok (30. 9.). Informoval o tom šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský

LOZ: Výpovede podá minimálne 1948 lekárov, počty naďalej stúpajú
Na snímke predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský
❚❚
.

Podľa neho ide o lekárov z približne 27 nemocníc Slovenska. Týka sa to fakultných aj univerzitných nemocníc, pripojili sa aj krajské a súkromné. K hromadným výpovediam sa podľa neho pridali aj niektorí lekári z tretích krajín, ktorí na Slovensku pôsobia.

“Som na týchto lekárov hrdý, že sa postavili za svojich pacientov natoľko, že riskujú aj svoj pracovný pomer a podali výpoveď v snahe zlepšiť podmienky pre nemocnice a pacientov,” vyhlásil Visolajský.

Výpovede podľa jeho slov podali lekári z kľúčových oddelení, ako sú traumatológia, interné, kardiológia, anestéziológia, intenzívna medicína, pediatria, gynekológia či novorodenecké oddelenie.

.

“V Bratislave bez týchto lekárov nie sú schopné fungovať veľké nemocnice,” upozornil.

Šéf LOZ pripomenul, že odborári dlhodobo upozorňujú na zlú situáciu v zdravotníctve. Opakovane skritizoval vládu, že na viaceré z ich požiadaviek nepredstavila konkrétne riešenia.

“Našich osem požiadaviek vnímame ako komplexné riešenie, aby sa slovenské nemocnice nadýchli a začali sa zlepšovať. Ak budeme plniť jednu alebo dve, tak nám to nepomôže,” skonštatoval.

Deklaroval, že rozumie, že niektoré zmeny vyžadujú dlhší čas.

“Ponúkli sme cestu, aby sme spravili dohodu medzi vládou a lekármi, kde vláda predostrie riešenia, ktoré ide robiť – v akých krokoch, v akých termínoch a ako to garantuje,” skonštatoval, s tým, že takéto memorandum zatiaľ nedostali.

.

“Napriek tomu, že v pondelok (26. 9.) sme boli s ministrom Lengvarským, kde som ho o to opätovne požiadal,” spresnil Visolajský.

LOZ opätovne pripomenulo, že je pripravené sadnúť si za rokovací stôl. Kritizuje kroky Lengvarského, ktorý lekárom odkázal, že si počká na počet výpovedí.

“Lekári dali v histórii výpovede už vo viacerých krajinách, ale neviem o takej, kde by minister zdravotníctva lekárom pred výpoveďami toto odkázal,” poznamenal.

Iné riešenie podľa jeho slov lekári nemajú.

“Mrzí nás, že sme dohnaní takto do kúta, ale, žiaľ, iné riešenie my lekári už nemáme,” dodal.

.

LOZ už dlhšie avizuje podanie výpovedí lekárov na znak nesúhlasu s aktuálnymi podmienkami v systéme. Združenie ešte vo februári predstavilo osem požiadaviek, ktoré by mohli zdravotníctvu pomôcť. Napriek návrhu zvýšenia miezd zdravotníkov, o ktorom sa aktuálne rokuje v parlamente, Visolajský vyzval lekárov na podanie výpovedí.

Akcia hromadných výpovedí lekárov otriasla slovenským zdravotníctvom koncom roku 2011. Odchod asi 1200 lekárov z nemocníc vtedy viedol k vyhláseniu núdzového stavu. Do akcie sa pôvodne zapojilo vyše 2400 lekárov, nakoniec na svojej výpovedi trvala asi polovica z nich. Zdravotníci sa vtedy rozhodli siahnuť po radikálnom riešení pre neakceptovanie ich požiadaviek.

 

Richard Raši: Vláda zlyháva pri platoch zdravotníkov, ohrozuje životy ľudí

Vláda SR zlyháva pri riešení situácie s platmi zdravotníkov, svojou nečinnosťou ohrozuje životy a zdravie občanov. Vyhlásil to nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Richard Raši na štvrtkovej tlačovej konferencii. Poukázal na vyjadrenia Lekárskeho odborového združenia (LOZ) o avizovaných výpovediach minimálne 1948 lekárov.

Na snímke poslanec NR SR Richard Raši

“Nekonaním vlády a neriešením požiadaviek zdravotníkov môže dôjsť ku kolapsu zdravotného systému,” podčiarkol Raši s tým, že vláda sa nepoučila z pandémie a opätovne zlyháva pri riešení problémov občanov.

Kabinet sa podľa neho stáva bezpečnostným rizikom pre Slovensko. Hovorí o hazarde so životmi ľudí. Upozornil, že po odchode lekárov bude ohrozené poskytovanie celkovej zdravotnej starostlivosti, aj tej neodkladnej.

Poslanec kritizoval postup predstaviteľov vlády pri rokovaniach so zdravotníkmi, ktoré k ničomu neviedli. Vláda napokon podľa jeho slov prijala zákon, s ktorým prakticky nie je spokojný nikto. Skonštatoval, že priestor a čas riešiť pripomienky tu bol a že sestry i lekári boli ústretoví ku kompromisom.

 

KDH vyzýva lekárskych odborárov aj vládu na ústretovosť pri rokovaniach

Mimoparlamentné KDH vyzýva lekárskych odborárov aj vládu na ústretovosť pri rokovaniach. Pripomína potrebu zachovania zdravotnej starostlivosti pre pacientov. TASR o tom informovala hovorkyňa hnutia Lenka Halamová

kdh
Ilustračné foto

“V tejto situácii je dôležité zachovanie zdravotnej starostlivosti a jej dostupnosti pre všetkých pacientov a pri vyjednávaní zachovať právo a povinnosti zo strany štátu aj lekárskej obce. KDH preto vyzýva na ústretovosť z oboch strán tak, aby nebola pacientovi upretá a zanedbaná zdravotná starostlivosť,” uviedla lekárka a tímlíderka KDH pre zdravotníctvo Monika Kolejáková.

.

Hnutie z dlhodobého hľadiska považuje požiadavky Lekárskeho odborového združenia (LOZ) za legitímne, ich splnenie však podľa neho nie je možné realizovať hneď. Podotkla, že hromadný odchod takmer 2000 lekárov, o ktorom vo štvrtok informovali odborári, sa dotkne každého obyvateľa aj zdravotníkov, ktorí zostanú.

“Splnenie podmienok pod tlakom neprispeje k dlhodobej stabilizácii sektora, ako sme to mohli vidieť v posledných 12 rokoch,” skonštatovala Kolejáková.

LOZ vo štvrtok informovalo, že výpovede podá minimálne 1948 lekárov, pričom počty naďalej stúpajú.

Podľa šéfa LOZ Petra Visolajského lekári inú možnosť nemajú, deklaruje však, že sú pripravení ďalej konštruktívne rokovať. Lekárski odborári už dlhšie avizovali podanie výpovedí na znak nesúhlasu s aktuálnymi podmienkami v systéme.

 

.
Premiér: Výzvou k zodpovednosti apeloval na lekárov, aby prehodnotili výpovede

Zdravý rozum a zodpovednosť by mali mať navrch nad očakávaniami, že sa za krátky čas podarí vyriešiť všetky bolesti, ktorými sektor zdravotníctva desaťročia trpí. Verí v to predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO), ktorý opätovne vyzval lekárov, aby prehodnotili svoj zámer odísť zo slovenského zdravotníctva.

Premiér zároveň netají, že hromadné výpovede nepovažuje za fér. Odvoláva sa pritom na to, že práve jeho vláda prináša po dlhých rokoch ignorovania problémov zmeny, ktoré majú zabezpečiť skvalitnenie zdravotníctva, vrátane lepších podmienok pre tých, ktorí v ňom pracujú.

“Ľudia nemôžu byť rukojemníkmi v hre o váš zaslúžený komfort, ktorý však vieme spoločne docieliť,” deklaroval Heger smerom k lekárom. Zdôraznil, že spoločný cieľ a tým i požiadavky lekárov nie je možné splniť z večera do rána.

Lekárske odborové združenie (LOZ) vo štvrtok informovalo, že výpovede podá minimálne 1948 lekárov, pričom počty naďalej stúpajú. Podľa šéfa LOZ Petra Visolajského lekári inú možnosť nemajú, deklaruje však, že sú pripravení ďalej konštruktívne rokovať. Lekárski odborári už dlhšie avizovali podanie výpovedí na znak nesúhlasu s aktuálnymi podmienkami v systéme.

Združenie ešte vo februári predstavilo osem požiadaviek, ktoré by mohli zdravotníctvu pomôcť. Napriek návrhu zvýšenia miezd zdravotníkov, o ktorom sa aktuálne rokuje v parlamente, Visolajský vyzval lekárov na podanie výpovedí.

.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR vo štvrtok deklarovalo pripravenosť ďalej s lekármi rokovať, je otvorené i novej požiadavke LOZ o podpísaní memoranda k plánu riešení aktuálnej situácie v zdravotníctve.

 

Ministerstvo zdravotníctva je otvorené požiadavke lekárskych odborárov o podpísaní memoranda
Ministerstvo zdravotníctva je otvorené novej požiadavke Lekárskeho odborového združenia (LOZ) o podpísaní memoranda k plánu riešení situácie v zdravotníctve. Uviedlo to v reakcii na hromadné výpovede takmer 2000 lekárov, o ktorých vo štvrtok informoval šéf lekárskych odborárov Peter Visolajský. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) zároveň avizuje stretnutia s riaditeľmi nemocníc aj odborármi.

“Požiadavka síce prišla len tento pondelok, ministerstvo už na druhý deň poskytlo a zverejnilo záväzný odpočet krokov s konkrétnymi dátumami realizácie. Dnes cez médiá odkázali, že poskytnutý odpočet nestačí, požadujú inú formu – konkrétne memorandum vlády,” podotkol Lengvarský.

Ubezpečil však, že ministerstvo bude pri príprave memoranda maximálne súčinné.

“V skorej dobe sa mám s LOZ stretnúť a budeme sa vzájomne informovať, aké sú konečné požiadavky a akým spôsobom majú byť plnené,” doplnil.

Lengvarský deklaruje, že ministerstvo situáciu s výpoveďami pozorne sleduje. Konkrétne kroky bude riešiť až na základe konkrétnych znalostí. Tie sa majú odvíjať aj od stretnutia s riaditeľmi všetkých nemocníc, ktoré sa má uskutočniť v pondelok (3. 10.).

“V priebehu piatka a víkendu som nechal spracovať za jednotlivé nemocnice konkrétne počty lekárov v konkrétnych odbornostiach, tiež ich štruktúru, teda či sú so špecializáciou alebo bez špecializácie,” priblížil minister.

.

Rezort odmieta tvrdenia lekárskych odborárov o nezáujme a ničnerobení.

“Ešte závažnejšie je tvrdenie, že ministerstvo nič nerobí, len čaká na počet výpovedí. To je krajne nepravdivá informácia. Ministerstvo rokuje nielen s lekármi, ale aj so zástupcami ďalších zdravotníckych povolaní,” poznamenalo ministerstvo.

Pripomína, že rieši širšie spektrum problémov, ktoré “dusia” slovenské zdravotníctvo.

“Pričom len na časť z nich upozorňuje aj LOZ,” skonštatovalo.

Rezort poukazuje napríklad na investície do zdravotníctva, zavádzanie DRG systému či otázku spravodlivejšieho nastavenia zdravotných odvodov.

 

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Martin Kovac

.
.
.

Kaliňák: Transformácia Úradu na ochranu oznamovateľov je potrebná, pretože nerešpektuje legislatívu

Zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov a jeho transformácia na nový úrad je potrebná pre objektivitu jeho fungovania. Po rokovaní koaličnej…

24. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Posledná ponuka na výpredaj Black Friday! Microsoft Office 2021 Pro len za 29,28 €! Zaplaťte raz a používajte ho navždy!

Výpredaj Black Friday je ideálnou príležitosťou na obrovské úspory – ide o najvyššie zľavy, aké ste mohli vidieť počas roka!…

25. 11. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Opäť sa pletú do našich záležitostí. Eurokomisia bude od Slovenska žiadať vysvetlenie

Európska komisia bude od Slovenska žiadať vysvetlenie vo veci vládou schváleného návrhu zákona, ktorý počíta so zrušením Úradu na ochranu…

24. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov mierový plán pre Ukrajinu „už neexistuje“

Trumpov mierový plán pre Ukrajinu pozostávajúci z 28 bodov „už neexistuje“, vyhlásil účastník rokovaní v Ženeve, poradca úradu prezidenta Alexander…

24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Fico: O návrhu Európskej komisie o zmrazených ruských aktívach by mal rokovať aj parlament

Návrh Európskej komisie na „konfiškáciu“ ruských zmrazených aktív a ich použitie na vojenské potreby Ukrajiny je podľa predsedu vlády SR…

24. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Spoveď rakúskej učiteľky: „Učím 4 triedy, dokopy 100 žiakov. Len jedno dieťa hovorí nemecky…“

Christine je učiteľkou na základnej škole vo Viedni. Učí približne 100 žiakov. Takmer žiadne dieťa nepoužíva nemčinu ako materinský jazyk

24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pre milovníkov Poirota prichádza trojitá dávka: Elegancia, logika a záhady

Piaty výber z diela Agathy Christie poteší všetkých milovníkov klasickej detektívky, ako aj fanúšikov najslávnejšieho literárneho detektíva na svete Hercula…

24. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Všetko smeruje k tomu, aby mierové dohody už nepodpisoval Zelenskyj

Z frakcie „Sluha ľudu“ plánuje vystúpiť viac ako 10 poslancov, a Arachamia sa môže stať novým predsedom Rady, informuje bývalý…

24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Huliak chce k zákonu o hazarde rokovať s SNS, podľa Michelka SNS názor nemení

O podpore vetovanej novely zákona o hazardných hrách bude minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak rokovať s poslancami za…

24. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Šimkovičová: Fond na podporu umenia funguje, máme v rukách fakty

Fond na podporu umenia funguje. Na pondelkovej tlačovej konferencii o tom ubezpečila ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) a predstavitelia…

24. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Správy o možnom ukončení vojny “veľmi negatívne ovplyvňujú ukrajinské ozbrojené sily”

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 11. 2025 | Aktualizované 24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 14 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Aktualizované 24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 14 min. čítania | 0 komentárov

Aké sú mierové podmienky „koalície ochotných“ – protinávrh amerického mierového plánu?

Veľká Británia, Nemecko a Francúzsko prepracovali americký mierový plán bod po bode. Text vykazuje výrazné odchýlky v témach týkajúcich sa…

24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

NKÚ zistil porušenia pri prideľovaní dotácií na ministerstve obrany

Najvyšší kontrolný úrad SR zistil porušenia zákona pri prideľovaní dotácií občianskym združeniam či samosprávam na ministerstve obrany. V kontrolovaných rokoch…

24. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Gašpar: Dohoda je, že Hlas nebude hlasovať s opozíciou pri odvolávaní ministra

Koaličný Hlas-SD nebude narúšať koaličnú zmluvu tým, že by hlasoval s opozíciou pri odvolávaní ministra. Povedal to novinárom podpredseda Národnej…

24. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pri nehode električiek v Košiciach utrpelo zranenia osem ľudí

Pri pondelkovej zrážke dvoch električiek v košickej mestskej časti Západ utrpelo zranenia nateraz nezisteného rozsahu osem ľudí. TASR o tom…

24. 11. 2025 | Aktualizované 24. 11. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Aktualizované 24. 11. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dezifnormátori pod hlavičkou “nezávislej žurnalistiky” úradujú stále tvrdšie

Povedzme si priamo: bežné médiá, sponzorované zo zahraničia, nemajú záujem vykresliť realitu o veciach verejných ani medzinárodných vzťahoch v jej…

24. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

“Pripravili sme aktualizovaný dokument o mieri.” Zverejnili text spoločného vyhlásenia Ukrajiny a USA

„Pripravili sme aktualizovaný dokument o mieri.“ Jermak zverejnil text spoločného vyhlásenia Ukrajiny a USA po stretnutí v Ženeve o Trumpovom…

24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Rubio o mierovom pláne:„Je zrejmé, že aj Rusi majú v tejto veci čo povedať“

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio je veľmi optimistický, pokiaľ ide o vyhliadky na mier v blízkej budúcnosti. Po rokovaniach…

24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mladý slovenský futbalista mal onedlho prestúpiť inam. Športovec však nečakane zomrel

Futbalový klub OFK Krtovce na sociálnej sieti oznámil smutnú správu o úmrtí svojho len 20-ročného hráča Nikolasa Drzika \"Včera večer…

24. 11. 2025 | 0 komentárov

Čo bude s STVR a médiami celkovo?

Predstavitelia Progresívneho Slovenska v utorok na tlačovej konferencii informovali, že majú obavy o smerovanie verejnoprávnej televízie a rozhlasu. Ich kritika…

24. 11. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa história opakuje: Matica v ohni médií v roku 1875 aj dnes

Koncom 19. storočia sa Matica slovenská nestala terčom len politickej moci, ale aj sústredenej mediálnej kampane. Maďarské denníky Hon a…

24. 11. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Za zločinný útok na Irak sa neskôr ospravedlnili Blair, Clintonová dokonca aj Šimečka, len „humanista“ Havel mlčal

Slovensko, 24. novembra 2025 - Václav Havel bol svetovými médiami pod kuratelou západných tajných služieb maľovaný ako vzorný humanista. Lenže…

24. 11. 2025 | 0 komentárov

Bober: Podpis Základnej zmluvy medzi cirkvou a Slovenskou republikou bol významným krokom

Podpísanie Základnej zmluvy medzi SR a Svätou stolicou bolo pre Slovensko významným krokom k uznaniu a stabilizácii vzťahu medzi štátom…

24. 11. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európa si opakovane strieľa do nohy… Zaplatia za to aj Slováci?

Európa chce dosiahnuť technologickú nezávislosť od Číny a USA, čo je v princípe dobrý a chvályhodný úmysel, hoci prichádza už zjavne s krížikom po…

24. 11. 2025 | Ekonomika | 9 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Ekonomika | 9 min. čítania | 0 komentárov

V Belgicku odbory odštartovali trojdňový štrajk proti vládnym škrtom a reformám

V Belgicku sa od pondelka začína trojdňový štrajk, ktorý vyhlásili odbory na protest proti vládnym škrtom a plánovaným zmenám v…

24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

„Európske gestapo“. Prečo postupne strácame demokratické slobody?

Nemecko, 24. novembra 2025 - Prízraky Tretej ríše ožívajú z temnoty. Prednedávnom, keď komentoval situáciu vo väčšine krajín Európskej únie,…

24. 11. 2025 | 0 komentárov

Smrť zdravého rozumu: „teplí” barani pre progresívcov

Podľa denníka The Washington Post iniciatíva s názvom Rainbow Wool vyrába luxusné produkty výhradne z vlny baranov, ktorí „prejavujú záujem…

24. 11. 2025 | 0 komentárov

Zastavme to, kým nie je neskoro

Pred pár dňami sa v Prahe odohral krvavý útok. 17- ročné dievča zaútočilo nožom na 81- ročného dôchodcu. Uviedla v…

24. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa z obyčajných vecí stanú nečakané poklady

Poklady môžu byť ukryté na miestach, kde by sme ich najmenej čakali, a často o ich hodnote netušíme, kým ich…

24. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V Madride sa začal proces s katalánskym politikom Jordim Pujolom, ktorý je obvinený z korupcie. Proces sa sústreďuje na pôvod majetku Jordiho Pujola.

Včera 20:15

Sudánske polovojenské Sily rýchlej podpory vyhlásili jednostranné trojmesačné prímerie. Urobili tak po tom, čo šéf sudánskej armády Abdal Fattáh Burhán v nedeľu odmietol americký návrh na humanitárne prímerie v občianskej vojne s RSF.

Včera 20:08

Server 24.hu uviedol, že chorvátska prokuratúra zverejnila výsledky vyšetrovania nehody maďarského vojenského vrtuľníka z 21. júna 2023, pri ktorej zahynuli traja príslušníci maďarských ozbrojených síl.

Včera 20:05

Cena ropnej zmesi Brent s dodávkou v januári dosiahla do 19.15 h SEČ 63,12 USD za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 56 centov (0,90 %). Cena ropy WTI, rovnako s januárovým kontraktom, dosiahla 58,60 USD/barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje rast o 54 centov (0,90 %).

Včera 20:03

.

91-ročná profesorka Katarína Horáková. Stále učí ľudí, ako sa dožiť dlhovekosti v zdraví

Čo jesť a čo nejesť aby sme boli zdraví? Žijeme v dobe stresovej, a rýchlej. Veľa ľudí sa stravuje zle. Mnohí…

24. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Superpočítač vypočítal šancu Slovenska dostať sa na MS 2026. Dostane sa cez náročnú baráž?

Slovenskí futbalisti si po 2. mieste v kvalifikačnej skupine A o postup na majstrovstvá sveta v roku 2026 zahrajú v…

24. 11. 2025 | 0 komentárov

Slovinci referendom odmietli asistovanú samovraždu

Slovinci v nedeľňajšom referende odmietli zákon, ktorý by umožňoval nevyliečiteľne chorým pacientom ukončiť svoj život, píše agentúra AP

24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev presunul "pluk smrti" do Vovčanska, aby udržal pozície

Ukrajina, 24. novembra 2025 - Obrana Ozbrojených síl Ukrajiny v smere Vovčansk naďalej slabne, velenie naliehavo presúva ďalšie jednotky do…

24. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Toto boli tie najdlhšie vojny v dejinách sveta

Najdlhšie vojny v histórii ľudstva odhaľujú, aké hlboké a pretrvávajúce môžu byť mocenské, náboženské či územné spory. Tieto konflikty sa…

24. 11. 2025 | 0 komentárov

Uhrík v Budapešti: „Naším cieľom je poraziť systém, ktorý momentálne vládne v Bruseli, ktorý ničí Slovensko“

Delegácia europarlamentnej frakcie ESN navštívila maďarský parlament. Jeden z jej zakladateľov, europoslanec Milan Uhrík , tam odovzdal dôležitý odkaz

24. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Dominik Greif vychytal penaltu a čisté konto

Greifov Olympique Lyon v nedeľu uhral na pôde AJ Auxerre bezgólovú remízu 0:0 len vďaka výbornému výkonu bývalého brankára Slovana…

24. 11. 2025 | 0 komentárov

Cenzúra za dverami. Sloboda slova opäť v ohrození

Európske regulačné orgány čelia kritike – pri prebiehajúcej revízii Zákona o digitálnych službách ignorujú obavy týkajúce sa cenzúry a slobody…

24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Martin Kovac

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov