NAŽIVO

Orbán oznámil, že sa na budúci týždeň vydá na celoštátne turné, aby v rámci predvolebnej kampane verejne vystúpil v šiestich mestách.

Včera 19:57

Gubernátor Alexandr Bogomaz oznámil, že ukrajinský raketový útok na ruské mesto Briansk zabil najmenej šesť ľudí ďalších 37 zranil.

Včera 19:54

Witkoff vyhlásil, že Rusko neposkytuje Iránu spravodajské informácie o pozíciách amerických jednotiek a zariadení na Blízkom východe.

Včera 19:39

Spoločnosť Framatome a firma VUJE podpísali memorandum o porozumení o spolupráci v oblasti jadrovej energetiky.

Včera 19:06

Cena ropy Brent klesla na 84 dolárov za barel.

Pripomíname, že pokles cien začal včera po vyhlásení Trumpa , že vojna s Iránom je „takmer na konci“.

Hoci neskôr svoje slová fakticky poprel.

Včera 19:01

Petr Pavel uviedol, že ak ČR nebude schopné reagovať na problémy a konflikty za jeho hranicami, môže sa dostať do izolácie a zostane pozadu.

Včera 19:00

Maďarský parlament schválil návrh prešetriť prípad zaistenej zásielky ukrajinskej hotovosti a zlata v Maďarsku.

Včera 18:59

Zelenskyj oznámil, že ukrajinskí vojenskí experti tento týždeň navštívia Katar, Spojené arabské emiráty a Saudskú Arábiu. Ozbrojeným zložkám poskytnú svoje skúsenosti so zostreľovaním iránskych dronov.

Včera 18:58

Irán podnikol nové útoky proti Izraelu. Podľa armády boli cieľom vojenské a spravodajská zariadenia.

Včera 18:57

Putin telefonoval s Pezeškijánom. Vyzval na deeskaláciu v súvislosti s konfliktom na Blízkom východe.

Včera 18:54

Z údajov ruskej Federálnej služby práce a zamestnanosti vyplýva, že do konca roka 2025 absolvovalo v Rusku alternatívnu civilnú službu 3212 ľudí.

Včera 18:53

Zelenského uviedol, že Turecko je pripravené usporiadať ďalšie kolo trojstranných rokovaní o ukončení vojny.

Včera 18:51

Wadephul navštívil Izrael. Na rokovaniach sa stretol s Gideonom Saarom.

Včera 18:49

Novým šéfom Európskej prokuratúry sa stane Andrés Ritter. EPPO ku koncu roka 2025 vyšetrovala približne 3600 aktívnych prípadov.

Včera 17:36

Vláda Sýrie na základe dohody medzi vládou v Damasku a sýrskymi Kurdmi vymenovala za námestníka ministra obrany Sipana Hema.

Včera 17:26

Španielska vláda oznámila, že rozšíri bezplatnú zdravotnú starostlivosť aj na migrantov bez dokladov.

Včera 17:25
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Liberálna opozícia plánuje zvyšovať ohrozenie integrity Slovenska

Menšinové riešenia predvolebných programov opozičných strán (Za ľudí, PS/Spolu, SaS, Dobrá voľba, Sme rodina) zvyšujú ohrozenie územnej celistvosti Slovenskej republiky a obavy mnohým občanov. Ukazuje sa, že tieto strany chcú aj naďalej nebezpečne šíriť napätie v národnostných vzťahoch v Slovenskej republike a s Maďarskom, rozoštvávať a podnecovať nenávisť medzi občanmi ďalšími diskriminujúcimi zákonmi. Pokrytecky zneužívajú neznalosť situácie občanov žijúcich mimo južných území, účelovo kalkulujú s ich hlasmi a chystajú tak podraz na voličoch

❚❚
.

Práva, ktoré plánujú priznať národnostným menšinám vedú jednoznačne k ešte väčšiemu narastaniu rozdielu medzi majoritou a menšinami a tým k zhoršeniu situácie na národnostne zmiešaných územiach Slovenskej republiky. S takouto ponukou rozpadajúceho sa štátu sa len ťažko budú cítiť všetci Slováci a občania bezpečne a isto, a už vôbec nie dobre a hrdo.

Opozičné menšinové riešenia sú falošné a pokrytecké. Pre získanie voličských hlasov zneužívajú neznalosť a nezáujem slovenskej väčšiny žijúcej mimo južných území o situáciu v prihraničných oblastiach.

V predvolebných programoch všetkých politických strán tzv. liberálnej opozície nachádzame nebezpečné časované bomby. Jednotlivé kapitoly naivne až komicky a s absolútnou neznalosťou situácie na zmiešaných územiach (alebo zámerne?) predstavujú vlastnú národnostnú politiku ohrozujúcu štát a jeho obyvateľov a diskriminačnú pre slovenskú väčšinu.

.

Detinsky a prostoducho sa domnievajú, že zvyšovaním už aj tak nadštandardných menšinových práv, za ktoré tak pokrytecky a úlisne bojujú menšinové strany nastane údajná harmonizácia medzi slovenskou väčšinou a národnostnými menšinami.

Podľa konkrétnych návrhov a popisovaním stavu v kultúrnej, vzdelávacej a samosprávnej oblasti evidentne čerpajú informácie iba z jednej strany. Názory, podmienky, zabezpečenie základných ľudských práv, odstránenie diskriminácie a kultúrne potreby slovenskej väčšiny sú im totálne ukradnuté.

Ak sa k liberálnym plánom pridajú menšinové požiadavky kolektívnych práv, samosprávy so špecifickým právnym postavením, školskej autonómie, uzákonenia druhého štátneho jazyka a ďalších nadštandardných zákonov s podporou maďarskej vlády a maďarských extrémistických polovojenských gárd môžeme byť v krátkej budúcnosti reálne postavení pred maďarské nároky na slovenské zvrchované územie.

Doposiaľ strany SaS, PS/Spolu a Dobrá voľba, ktoré majú vo svojich programoch zrušenie zákazu dvojitého občianstva nevysvetlili, aké riešenie majú na to, ak nastane hromadné (tajné či verejné) nadobúdanie maďarského štátneho občianstva, kto zabezpečí, že dvojitý občan nebude zamestnaný na dôležitých pozíciách verejnej správy, najmä ministerstva vnútra SR.

Rozširovaním dvojjazyčnosti obmedzia tieto strany používanie štátneho jazyka s cieľom uzákonenia maďarčiny ako druhého štátneho jazyka. Na uzákonenie národnostných symbolov (navrhuje PS/Spolu) plánovaného zabratého územia stačí už len paragrafové znenie, lebo názov (Južné Slovensko – Dél Szlovákia), hymna (Felvidék himnusza), vlajka a znak (Maďarska) sú na verejnosti už známe a používané. Zámery sú nebezpečnými precedensmi a jednými z podmienok budúceho autonómneho parlamentu a samosprávneho riadenia územia, podobne ako v iných autonómiách.

.

 

Zodpovednosť za budúcnosť

Oprávnene mnohí obyvatelia pociťujú obavu o územnú súdržnosť Slovenska. Príklad krvavého autonómneho Kosova a Metohije (A. Kiska chce uznať nezávislosť), dlhodobého konfliktu o autonómiu rumunského Sedmohradska, Katalánska a Južného Tirolska, obete na životoch, zdraví, majetku, s traumou a trvalými následkami všetkých obyvateľov štátu vôbec nemusia byť nereálne, ale musia byť pre zodpovedných slovenských voličov dostatočná výstraha.

Opozičné strany, ak už chcú úprimne osloviť menšiny, mali by im ponúknuť zachovanie ich status quo a Slovákom spravodlivé a nediskriminačné vyrovnanie práv slovenskej väčšiny na zmiešaných územiach v zmysle Ústavy SR. Nechápu, že všeobecný dopyt obyvateľstva po ďalších menšinových právach už neexistuje, ak nepočítame účelové požiadavky akože ich zástupcov – menšinových politických strán a občianskych združení.

Namiesto rozdúchavania národnostných vášní, ktoré v dejinách nikdy neskončili dobre a vždy spôsobili utrpenie na oboch stranách, radšej oslávme tento rok sté výročie podpísania trianonskej mierovej zmluvy, kedy sa Slováci navždy vymanili zo žalára uhorských národov. S ubezpečením a prianím, aby sa už nikdy nevrátil stav ako za viedenskej arbitráže, ktorý si tak dobre pamätajú ešte naši rodičia a starí rodičia. Aby už nikdy po slovenských uliciach nepochodovali maďarské hortyovské (či iné cudzie) vojenské čižmy s maďarskými zástavami, bojovými pokrikmi „Slovák nie je človek“, „Slovenčina – drevený jazyk“, s vystrašenými obyvateľmi ukrytými vo svojich domoch a slovenskými deťmi týranými za nepoužívanie maďarčiny. Aby už nikdy nemuseli utekať slovenské rodiny na sever Slovenska z vlastných území okupovaných cudzími agresormi a aby už nikdy nemuseli naši predkovia obetovať svoje životy, zdravie a majetok za obranu našej vlasti.

.

Nie je to dostatočné ponaučenie? Asi nie, lebo sústavne sme svedkami, že iredentizmus sa nezastaví pred ničím. Slovenská republika musela čeliť maďarskému a zahraničnému tlaku a obhájiť výstavbu gabčíkovskej priehrady, že prípad H. Malinovej bol účelovo vykonštruovaný, musela ponižujúco ochraňovať suverenitu štátneho jazyka SR (novelizácia 2009), sústavne čelí provokáciám a vyvolávaniu národnostnej nenávisti na futbalových zápasoch (s DAC D. Streda), šovinistickým útokom na slovenské veľvyslanectvo v Budapešti a musela zvládnuť aj vlaňajšiu demonštráciu so záplavou maďarských vlajok proti zákazu hrania maďarskej hymny na Slovensku.

Slovenskí voliči by mali byť aj tentokrát zodpovednejší ako sú ich politickí zástupcovia a dobre si rozmyslieť, či majú záujem o scenár rozpadajúceho sa štátu so všetkými jeho konečnými dôsledkami, ktorý ponúka ako svoju víziu, čiže halucináciu, blud, prelud či fantazmagóriu väčšina slovenských liberálnych politických strán.

Margaréta Vyšná

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Štátna zdravotná poisťovňa upozornila na podvodné e-maily

Všeobecná zdravotná poisťovňa upozornila na súčasnú podvodnú e-mailovú kampaň. Informovala o tom v utorok hovorkyňa uvedenej inštitúcie Danka Capáková. Spresnila,…

10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Izraelská armáda: Polovica iránskych rakiet odpálených na izraelské územie nesie kazetové hlavice

Izraelská armáda odhaduje, že približne polovica iránskych rakiet vypálených na Izrael obsahuje kazetovú muníciu, ktorá predstavuje zvýšené riziko pre civilistov…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Blanár udelil diplomatické hodnosti 25 slovenským diplomatom

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár v utorok odovzdal 25 dekrétov o udelení diplomatických hodností slovenským diplomatom. Pri…

10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Po zásahu v Lipanoch došlo k napadnutiu hasičov a poškodeniu techniky

Po uhasení požiaru pri rómskej osade na ulici Za traťou v Lipanoch v okrese Sabinov došlo k poškodeniu vozidla Hasičského…

10. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Režim v Iráne sa nepoddá

Vojna s Iránom potrvá ešte minimálne dva týždne a je nepravdepodobné, že skončí zvrhnutím režimu ajatolláhov, informuje izraelské vydanie Ynet…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

.
.

Daniel Bombic je vinný z extrémizmu

Daniel Bombic, obžalovaný z viacerých extrémistických trestných činov, tvrdí, že nie je hrozbou pre spoločnosť. Za trestné stíhanie vedené voči…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Režim v Iráne sa nepoddá

Vojna s Iránom potrvá ešte minimálne dva týždne a je nepravdepodobné, že skončí zvrhnutím režimu ajatolláhov, informuje izraelské vydanie Ynet…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina môže čeliť oslabeniu protivzdušnej obrany

Totiž, vojna s Iránom vyčerpáva svetové zásoby systémov Patriot, informuje agentúra Bloomberg

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sú známe výsledky rokovaní premiéra Fica s predsedníčkou EK. Ako dopadnú dodávky ropy pre Slovensko?

Premiér Robert Fico po stretnutí s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou vyhlásil, že sa dohodli na obnovení tranzitu…

10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj: Nové kolo mierových rokovaní s Moskvou by sa mohlo konať budúci týždeň

Spojené štáty navrhli ďalšie kolo rokovaní medzi Moskvou a Kyjevom o ukončení vojny na Ukrajine, ktoré by sa mohlo konať…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Szijjártó o panike na Ukrajine

Predvolanie maďarského veľvyslanca na ministerstvo zahraničných vecí Ukrajiny svedčí o tom, že v Kyjeve vypukla panika po tom, ako Budapešť…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Známy autor vedeckých kníh prichádza s titulom o histórii ľudskej vynaliezavosti

Známy autor vedeckých kníh prichádza s titulom o histórii ľudskej vynaliezavosti – a s ňou spojených prelomov a pádov. Knihu…

10. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vyhlásil, že Rusko chce využiť vojnu s Iránom

Podľa neho Rusko chce využiť vojnu s Iránom a „možné predĺženie americkej vojenskej operácie“, vyjadril sa po správe GUR

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Ministerstvo zahraničia: Slovensko nateraz uzatvára repatriácie z Blízkeho východu

Slovensko tento týždeň uzatvára proces repatriácií občanov SR, ktorí uviazli v regióne Blízkeho východu a Perzského zálivu. Ministerstvo zahraničných vecí…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Volkswagen ruší pracovné miesta – zisky klesli takmer o polovicu

Zisky koncernu Volkswagen klesli v roku 2025 takmer o polovicu. Obchodné konflikty, ťažkosti v Číne a zmena stratégie v Porsche…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zacharová pre HS: Do mimovládok ide ročne cez 400 miliónov eur, štát ich musí kontrolovať. Niektoré z nich suplujú činnosť politických strán

Mimovládne neziskové organizácie a ich transparentné fungovanie a financovanie sú témou, ktoré zapĺňa verejný aj mediálny priestor na Slovensku už…

10. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

Polícia potvrdila streľbu na americký konzulát v Toronte

V Toronte došlo v utorok k streľbe na americký konzulát, informovala miestna polícia s tým, že na svitaní prijala hlásenie…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Leyenová: Odklon Európy od civilnej jadrovej energetiky bol strategickou chybou

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová označila odklon Európy od civilnej jadrovej energetiky za „strategickú chybu“. Podľa nej vojna…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Hrozivé straty”. Médiá odhalili, čím Irán zaskočil Trumpa

Teherán sa na bojové operácie pripravil lepšie, ako očakával tím amerického prezidenta Donalda Trumpa, píše The New York Times s…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Kandidáta na nového náčelníka generálneho štábu ozbrojených síl predstaví rezort do konca marca

Kandidáta na nového náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR predstaví rezort vláde SR a prezidentovi Petrovi Pellegrinimu do konca marca.…

10. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Maďarská vláda zadrží prostriedky Oščadbanky. Išlo o niekoľko desiatok miliónov eur, dolárov a kilogramy zlata

Maďarská vláda prijala rozhodnutie o zmrazení finančných prostriedkov a zlata Oščadbanky na dobu vyšetrovania, ktoré potrvá 60 dní

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Kamenický zopakoval základné heslo opozície: “Škodiť, škodiť a škodiť!”

Ladislav Kamenický , minister financií SR, upozorňuje na to, ako sa opozícia teší zo situácie, že na Slovensku môže nastať…

10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán poprel Trumpove slová o skorom ukončení vojny

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

“Veľká pohroma” – to presne znamená Trumpov telefonát Putinovi

Americký prezident Donald Trump zavolal svojmu ruskému kolegovi Vladimírovi Putinovi kvôli problémom, s ktorými sa stretol po útoku na Irán.…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Predsedníčka súdnej rady Marcela Kosová žiada od Beáty Jurík z PS verejné ospravedlnenie

Vyjadrenia predstaviteľov politickej strany Progresívne Slovensko voči predsedníčke súdnej rady Marcele Kosovej, predovšetkým však poslankyne Beáty Jurík, ktoré odzneli na…

10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zuzulová uviedla, prečo vychováva svoje deti bez prepychu a luxusu

Bývalá slovenská elitná lyžiarka Veronika Zuzulová sa na svojom instagramovom profile vyjadrila k výchove detí. Naznačila, že úmyselne sa ich…

10. 03. 2026 | 0 komentárov

Nový ajatolláh Iránu okamžite rozhneval Izrael a USA

Irán, 10. marca 2026 - Novým najvyšším vodcom Iránu sa stal druhý syn zosnulého ajatolláha - Mojtaba Chameneí. Kandidatúru schválila…

10. 03. 2026 | 0 komentárov

Blanár rokoval s ruským veľvyslancom

Šéf rezortu diplomacie Juraj Blanár rokoval s novým ruským veľvyslancom Sergejom Vadimovičom Andrejevom o mierových riešeniach aj dodávkach energetických surovín…

10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ubytovanie, ktoré zlyhalo na plnej čiare: 15 hotelov, ktoré hostia museli zahanbiť na internete

Ubytovanie by malo byť jednou z najpríjemnejších častí každej dovolenky, no niekedy sa z neho stane skôr zdroj frustrácie než…

10. 03. 2026 | 0 komentárov

Kresťan skončil život homosexuála, skoro ho potom zavreli

Neuveriteľné, a predsa sa stalo: Muž, ktorý sa verejne priznal, že zanechal homosexuálny spôsob života, keď sa stal kresťanom, mohol…

10. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Zúrivosť európskych vojnových štváčov": Rusko a USA sa zhodli na rovnakom cieli

Fínsko, 10. marca 2026 - „Rusko varuje NATO pred jadrovou apokalypsou!“ - takýmto titulkom straší britský denník Daily Express svojich…

10. 03. 2026 | 0 komentárov

Gedra a Glück vyzývajú Šimečku, aby “nešaškoval”

Poslanci Richard Glück , predseda brannobezpečnostného výboru; a Juraj Gedra, šéf Úradu vlády SR, spoločne reagujú na apel Michala Šimečku…

10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prieskumná ukrajinská skupina bola zničená pri pokuse o preniknutie do Kupjanska

Ukrajina, 10. marca 2026 - Ruská armáda pokračuje v ofenzíve a zaznamenáva nové obsadené územia a osady. Dnes ráno ruská…

10. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Orbán oznámil, že sa na budúci týždeň vydá na celoštátne turné, aby v rámci predvolebnej kampane verejne vystúpil v šiestich mestách.

Včera 19:57

Gubernátor Alexandr Bogomaz oznámil, že ukrajinský raketový útok na ruské mesto Briansk zabil najmenej šesť ľudí ďalších 37 zranil.

Včera 19:54

Witkoff vyhlásil, že Rusko neposkytuje Iránu spravodajské informácie o pozíciách amerických jednotiek a zariadení na Blízkom východe.

Včera 19:39

.

Rozlúčka hoaxom. Púchovský potvrdil, prečo do školy nepatrí

Formálne odišiel, problém však zostal. Teraz je na ťahu ministerstvo

10. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Trump prezradil detaily rozhovoru s Putinom

Úplné vyhlásenie Trumpa o včerajšom rozhovore s Putinom

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Súdny proces s Bombicom pokračuje jeho záverečnou rečou

Súdny proces s Danielom Bombicom, známym aj ako Danny Kollar, ktorý je stíhaný pre viacero skutkov spájaných s extrémizmom, pokračuje…

10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tvrdé odkazy na linke Fico-Šimečka. Ale čo bude s nákladmi na život?

Keď ide o ceny energií, ide o všetko – ceny ropy vybehli v dôsledku konfliktu na Blízkom východe na sto…

10. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Green Deal a sankcie likvidujú fabriky

Europoslanec Milan Uhrík spolu s Ondrejom Ďuricom z hnutia Republika, informujú na sociálnej sieti, že kvôli progresívcom a ich politike…

10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov