NAŽIVO

Nemecko obvinilo Rusko z páchania „vojnových zločinov“ po útokoch na ukrajinských civilistov a energetickú infraštruktúru krajiny počas najchladnejšej zimy od začiatku vojny. „Cieľom tejto vojny je unaviť Ukrajinu. Ide o jasné porušenie medzinárodného humanitárneho práva a Rusko sa podľa nás v tomto prípade dopúšťa vojnových zločinov,“ uviedol hovorca vlády Steffen Meyer.

14:45

Jadrová elektráreň Kašiwazaki-Kariwa obnovila svoju činnosť po prvý raz od tragédie vo Fukušime.

14:25

Rakúsko hrozí prísnymi pokutami migrantom, ktorí nedokončia integračné kurzy o rakúskych demokratických hodnotách a kurzy nemeckého jazyka.

14:18

Ukrajina si predvolala maďarského veľvyslanca v Kyjeve, aby protestovala proti avizovanej petícii Maďarov namierenej voči pomoci EÚ vo výške 800 miliárd dolárov Ukrajine.

14:03

Europoslanci podporili návrh na využitie mechanizmu takzvanej posilnenej spolupráce pri poskytnutí pôžičky Ukrajine vo výške 90 miliárd eur na roky 2026 – 2027. Tento postup umožní Slovensku, Česku a Maďarsku nezapojiť sa do iniciatívy.

13:37

Trump pohrozil Iránu zničením v prípade, že by naňho zaútočil. „Celá krajina vyletí do vzduchu,“ povedal.

13:36

V Klinickej vojvodskej nemocnice v Rzeszówe ako prvý v regióne použili metódu liečby poruchy mitrálnej chlopne zabezpečujúcej správny tok krvi v srdci, ktorá nevyžaduje otvorenie hrudníka.

13:35

Slovenské veľvyslanectvo v Aténach upozorňuje na silnú búrkovú aktivitu sprevádzanú intenzívnym nárazovým vetrom, ktorá v stredu a vo štvrtok zasiahne väčšinu územia Grécka.

13:34

Air Force One s Trumpom na palube pristál vo Švajčiarsku s meškaním pre menšiu elektrickú poruchu na predchádzajúcom lietadle.

13:33

António Costa povedal, že EÚ je proti podkopávaniu medzinárodného poriadku založeného na pravidlách a spochybňovaniu základných aliancií, nemôže akceptovať, že právo silnejšieho prevažuje nad právami slabších, a odmieta ďalšie clá zo strany USA, ktoré vníma ako podkopanie obchodnej dohody z júla 2025.

13:31

Európsky parlament zmrazil dohodu s Mercosur a postúpil ju Súdnemu dvoru EÚ.

13:15

Narastajúce geopolitické napätie v súvislosti s vyjadreniami americkej administratívy a ambíciami získať Grónsko nikoho nemôže tešiť. Pred i po stredajšom rokovaní vlády to zdôraznili minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak (nezávislý) i minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč (Smer-SD).

13:08

Nemecká prokuratúra v stredu uviedla, že polícia zadržala ruského a nemeckého štátneho príslušníka podozrivých z členstva v zahraničných teroristických organizáciách. Údajne podporovali milície Luhanskej a Doneckej ľudovej republiky

13:08

Klub akcionárov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS) podporí ďalšie pokračovanie Dlhopisového programu VVS. Keďže odozva akcionárov na dlhopisový program je pozitívna a spolupráca sa ukázala ako vzájomne prospešná, dohodli sa obe entity na jej predĺžení. V utorok (20. 1.) preto združenie a vodárenská spoločnosť podpísali dodatok k memorandu o spolupráci. I

12:06

Výrobca energetických nápojov Red Bull v minulom roku zvýšil predaj a tržby. Rakúska spoločnosť oznámila, že v roku 2025 celosvetovo predala 13,97 milióna plechoviek Red Bullu, čo bolo o 10,2 % viac ako rok predtým. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA, ktorá sa v stredu odvolala na denník Salzburger Nachrichten.

12:05

Poľský premiér vyzval Európu, aby sa postavila proti „nepriateľom“, pričom mal zrejme na mysli Trumpa a jeho nároky na Grónsko.

„Umiernenie je vždy znakom slabosti. Európa si nemôže dovoliť byť slabá – ani voči svojim nepriateľom, ani voči spojencom. Umierenie znamená absenciu výsledkov, len poníženie. Európsky dôraz a sebavedomie sú v súčasnosti nevyhnutnosťou,“ napísal Tusk na X.

11:34

Witkoff vyhlásil, že sa s Putinom stretne už zajtra, 22. januára.

11:29

Obvineniu z prečinu výtržníctva čelí 47-ročný Mykhailo B., ktorý v pondelok (19. 1.) ráno na železničnej stanici v Ivanke pri Dunaji (okres Senec) sledoval dievča čakajúce na vlak. Neskôr si mal rozopnúť a stiahnuť nohavice a onanovať. TASR o tom informoval bratislavský policajný hovorca Lukáš Pecek.
Po tom, ako ho dievča spozorovalo, sa dal muž autom na útek. „Netušil, že vystrašené dievča si stihlo jeho vozidlo odfotiť, toto konanie oznámiť rodičom, ktorí na miesto privolali policajnú hliadku,“ skonštatoval Pecek.
Polícia muža v krátkom čase vypátrala a eskortovala na príslušné policajné oddelenie. Vznesené bolo voči nemu obvinenie. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

11:19
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Laššáková: Regionálnu kultúru vnímam inak ako môj predchodca

Rozbehnuté rekonštrukcie či rozpracovanú kultúrnu dohodu s Kubou zdedila ministerka Ľubica Laššáková (Smer-SD) po svojom predchodcovi Marekovi Maďaričovi. Naopak, jej pridanou hodnotou je dôraz na regionálnu kultúru, ktorý doteraz v rezorte chýbal. Povedala to v diskusii na TABLET.TV

❚❚
.

Po dvanástich rokoch pôsobenia v mestskom aj krajskom zastupiteľstve v Banskej Bystrici je podľa Laššákovej prirodzené, že má k regionálnej kultúre blízko. “Človek má potom lepší prehľad o tom, ako fungujú kultúrne inštitúcie mimo Bratislavy. Verím, že sa mi podarí veci dotiahnuť aj do podoby zákona,” povedala ministerka, ktorá považuje regionálnu kultúru za jednu z priorít rozpočtu svojho rezortu.

S priebehom dvoch veľkých rekonštrukčných projektov, Krásnej Hôrky a Slovenskej národnej galérie (SNG), však spokojná nie je. “Rekonštrukcie boli rozbehnuté, ale mala som a stále mám pocit, že sa dostali do závozu. V Krásnej Hôrke je preinvestovaných niekoľko miliónov, za 5,5 milióna sa dalo urobiť viac. A hlavne mi prekáža čas, za šesť rokov sme už mali byť ďalej. Rekonštrukcia Slovenskej národnej galérie tiež nejde podľa mojich predstáv ani predstáv tých, ktorí pred rokmi prišli s úmyslom rekonštruovať ju,” povedala.

Dodala, že ďalší postup bude závisieť od výsledku auditu. “Všade posielam audítorov, už je mi to aj nepríjemné. Ale iba seriózny audit vám ukáže, kde sa stali chyby a keď ich viete rozanalyzovať, poviete si ako ďalej. Audit je nutný aj v SNG,” poznamenala Laššáková.

.

V prípade Slovenského národného divadla (SND) však ministerka na výsledok auditu nečakala a rovno pristúpila k výmene generálneho riaditeľa Mariana Chudovského za dovtedajšieho riaditeľa ekonomicko–technického úseku Vladimíra Antalu. “Nedalo sa počkať. Kým verejný odpočet Slovenského národného divadla niekedy v mesiacoch apríl – máj ukázal, že schodok je 700-tisícový, ku koncu polroka avizovalo SND schodok ďalších 600.000 eur. Blížil sa začiatok 99. divadelnej sezóny. Boli za mnou odborári z divadla a prosili ma, aby som situáciu riešila,” vysvetlila ministerka.

SND sa podľa nej dostalo do situácie, že nebolo schopné vyplatiť časti pracovníkov pohyblivé zložky mzdy a hrozilo, že o nich príde. “Keď som sa k tomuto kroku rozhodla, bolo na účtoch SND 20.000 eur, nevyplatené faktúry za 350.000 eur, dlhy, ktoré predstavovali viac ako milión eur. Reč čísiel bola pre mňa natoľko veľavravná, že som sa rozhodla konať,” tvrdí Laššáková.

“Áno, pohyblivé zložky mzdy sa zamestnancom doplatili. Dodržala som slovo. A dodržím ho aj naďalej, až kým nebude SND finančne úplne konsolidované. Verím, že časom pochopia, že som to urobila pre nich a pre to, aby svoje výplaty na účtoch mali. Lebo sa pokojne mohlo stať, že o tomto čase by ich už nemali,” reagovala na otázku ohľadom záväzkov divadla voči zamestnancom.

Pre faktické povýšenie ekonomického riaditeľa na generálneho sa rozhodla aj na základe komunikácie, ktorú našla na ministerstve. “Na ministerstve máme celkom slušnú zbierku mailov, v ktorých pán súčasný riaditeľ Antala upozorňoval náš ekonomický odbor, že v divadle je finančný problém. Možno sa tieto maily k môjmu predchodcovi ani nedostali, v každom prípade sa neriešili,” povedala.

Dodala, že v zatiaľ je s konsolidáciou situácie spokojná. “Pán Antala má čas do januára, lebo som ho poverila na pol roka, a potom si povieme, čo áno a čo nie. Ale skutočne je rozdiel, či niekto urobí inscenáciu za 70.000 eur a odohrá ju štyridsaťkrát, ako sa to robí v iných divadlách na Slovensku, alebo či urobí inscenáciu za 200-, 300- či 400-tisíc a odohrá ju dvakrát. To je čistý hazard s financiami. A určite musia serióznejšie pristúpiť k práci aj zamestnanci marketingu,” dodala ministerka.

.

Na nedávnej návšteve Kuby dotiahla do konca dohodu o programe vzájomnej kultúrnej spolupráce na štyri roky, ktorú začal pripravovať ešte Marek Maďarič. “Pokračovala som v návrhu zmluvy o vzájomnej spolupráci, ktorý rozpracoval môj predchodca. Ja som nevidela žiaden dôvod, prečo by som ju nepodpísala. Politika v kultúre nemá čo robiť,” odpovedala Laššáková na otázku, či je správne podpisovať dohody tohto typu s nedemokratickými štátmi.

“Kuba má unikátne tradície, hudobné, tanečné či baletné korene. A Slovensko má vzácne kultúrne, historické a umelecké korene. Otvárajú sa tam možnosti pre našich umelcov. V rámci deblokácie kubánskeho dlhu môže kubánska strana prijať našich spevákov, študentov konzervatórií. Navštívila som niekoľko škôl, ktoré sa zaoberajú umeleckou výchovou detí, napríklad baletnú školu Alicie Alonso, čo je baletná hviezda svetového mena,” povedala.

Za významný pokladá tento rok aj z hľadiska spoločného pripomínania si okrúhlych výročí s Českou republikou. “Boli to naozaj zmysluplné, veľmi pekné a dôstojne pripravené oslavy zo slovenskej aj českej strany. Zúčastňovala som sa na mnohých týchto rokovaniach, pod palcom to mal riaditeľ Slovenského inštitútu v Prahe Vlado Valovič. Program u nás, či už v Košiciach, Martine, alebo Ružomberku bol absolútne profesionálne pripravený. Pražskí kolegovia po rokoch rekonštrukcie napríklad otvorili Národné múzeum v Prahe, čo bolo naozaj veľkolepé. Oslavy storočnice ešte určite budú rezonovať,” povedala.

Ministerstvo má podľa nej aj ambíciu moderovať diskusiu o lepšej ochrane novinárov, ktorá sa stala aktuálnou aj pre tohtoročnú vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Vznikajú pritom niektoré nečakané problémy, napríklad ako máme v dobe internetu a sociálnych médií vôbec definovať pojem “novinár”.

“Vznikajú rôzne nové internetové médiá a vzniká otázka, kto je vlastne novinár. Založili sme pracovnú skupinu, ktorá v sebe zahŕňa zástupcov médií, vydavateľov, ale aj zástupcov rezortu spravodlivosti a vnútra. Táto pracovná skupina sa 4. decembra stretne už druhýkrát a jej členovia prinesú vlastné návrhy a inšpirácie, ako poňať túto otázku,” povedala.

.

“Možno sa to zdá jednoduché, ale je to komplikované. Skupina by mala dospieť k vymedzeniu pojmu novinár a jeho začleneniu do spoločnosti, čo je potrebné na prípravu zákona o ochrane, ale ja k tomu dodávam, že aj zodpovednosti novinárov,” konštatovala ministerka.

V diskusii reagovala aj na kritiku Mareka Maďariča, ktorý upozornil, že v aktuálnom rozpočte chýba 4,7 milióna eur na podporu filmovej produkcie. Tieto zdroje sa mali využiť tak, že by sa producentom, ktorí na Slovensku investujú zákonom definovanú sumu do výroby filmu, dvadsať percent investície vrátilo. Podľa ministerky bude táto prax pokračovať, len sa zmení technika vyplácania peňazí.

“Situácia je iná, ako tlmočil môj predchodca. Audiovizuálny fond aj v budúcom roku, takisto ako v tomto roku, má k dispozícii šesť miliónov eur. Pokiaľ ide o vratky, funguje to tak, že filmári majú za úlohu naplánovať si už v tomto roku filmy, ktoré chcú robiť na budúci rok. Napríklad si ich naplánujú desať. Ale realita bude taká, že sa z rôznych dôvodov podarí vyrobiť iba dva alebo tri.

Doteraz to fungovalo tak, že tvorcovia automaticky dostali za všetkých desať filmov tých 20 percent vratky. Ale keďže vyrobili len dva alebo tri, tak sa vratka vždy koncom roka automaticky vracala do Audiovizuálneho fondu,” vysvetlila ministerka. “V decembri už nikto nedokázal tieto peniaze zužitkovať. Je teda logické, že sa peniaze budú uvoľňovať priebežne a taká je aj dohoda. Bude sa to robiť každý štvrťrok,” zhrnula.

Medzi priority rezortu zahrnula okrem podpory kultúry a umenia aj celú škálu ďalších činností od agendy cirkví a spisovného jazyka až po štátne vedecké knižnice. Zvláštnu pozornosť však chce venovať regionálnej kultúre a špeciálne folklóru. “Prioritou je to, aby mohli byť zamestnanci kultúry hrdí na to, že pracujú v kultúre a aby boli adekvátne finančne ocenení,” uzavrela ministerka.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Peter Bielik

Anton Čapkovič

Branislav Čech

Erik Majercak

Michal Durila

.
.
.

Pripravil pascu? Trumpova „Rada mieru“ skrýva malý háčik

Trump môže zostať na čele ním presadzovaného „Rady mieru“ aj po odchode z Bieleho domu, uviedol americký úradník pre agentúru…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Kaliňák a Zůna sa zhodli: Krajinám treba väčšiu obrannú a priemyselnú sebestačnosť

Slovenský minister obrany Robert Kaliňák sa s českým rezortným šéfom Jaromírom Zůnom zhodli na potrebe zabezpečiť pre krajiny väčšiu obrannú…

21. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko bohatne na zlate

Od začiatku vojny na Ukrajine zarobilo Rusko stovky miliárd dolárov na raste cien zlata

21. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európsky parlament zmrazil zmluvu s Mercosurom a dal ju preskúmať Súdnemu dvoru Európskej únie

Po prekonaní významných politických prekážok a po viac ako dvoch desaťročiach čelí táto obrovská obchodná dohoda ďalšiemu odkladu –  teraz…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vysvetlíme, čo je Trumpova Rada mieru

Radu mieru pôvodne vytvoril americký prezident Donald Trump ako medzinárodný orgán, ktorý mal dohliadať na povojnovú obnovu Pásma Gazy. Šéf Bieleho…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Musk vs. Ryanair. Americký miliardár naznačil kúpu aeroliniek a šéfa firmy nazval „skutočným idiotom“

Americký technologický magnát Elon Musk spustil na sociálnej sieti X anketu, v ktorej sa pýtal používateľov, či by mal kúpiť…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Potiahneme do vojny? Vo svete surovej sily sa Únia musí zbaviť opatrnosti, povedala Leyenová

Šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v stredu varovala, že Európska únia (EÚ) musí zrýchliť posilňovanie svojej ekonomiky a…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Splnomocnenkyňa vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti poslala odkaz Šimečkovi

Simona Zacharová, splnomocnenkyňa vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti vysvetľuje lídrovi opozície Michalovi Šimečkovi ako…

21. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Permanentná revolúcia ulice ako zbraň tých, čo „neprehrýzli“ volebnú porážku

Štafetu mobilizácie ulice prevzali študenti

21. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Kyjev smeruje ku katastrofe

Kyjev smeruje k humanitárnej katastrofe, vyhlásil primátor mesta Kličko v rozhovore pre The Times

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 01. 2026 | Aktualizované 21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Aktualizované 21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Skúsili ste už všetko, ale stále sa nemôžete zbaviť bolesti? Objavte nový pohľad

Skúsili ste už všetko, ale stále sa nemôžete zbaviť bolesti? Objavte nový pohľad prostredníctvom psychosomatiky a naučte sa praktické kroky,…

21. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto tu komu nezákonne vykopával dvere?

Naďovci vnímajú domovú prehliadku u „slovenskej pirátky” Zuzany Šubovej ako prekročenie červených čiar. Šéf Demokratov na vystúpení aj so Šeligom…

21. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Na margo údajného obvinenia Matečnej hovorí minister o možnom prekrytí kauzy Šubová

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč považuje situáciu s údajným obvinením jeho predchodkyne Gabriely Matečnej za zvláštnu

21. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Expartnerka Gábora Borárosa tragicky zomrela. Z fotiek behá mráz po chrbte

Mladá vodička Mercedesu dnes skoro ráno na ceste prvej triedy č. I/63 medzi Veľkým Mederom a obcou Dolný Štál v…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

„Macron je v pasci“: Dvojité štandardy vo vystúpení francúzskeho prezidenta v Davose

François Asselineau, líder francúzskej opozičnej strany Union Populaire Republicaine, poukazuje na to, že prezident Macron podporil nelegálnu vojenskú operáciu USA…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Netradičná vojna. Kanada simulovala hypotetické vojenské vpády USA

Kanada simulovala hypotetické vojenské vpády USA a potenciálnu odpoveď, ktorá zahŕňa povstalecký boj ako v Afganistane, informuje The Globe and…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Slovensko nesmie byť úspešné

Slovami z nadpisu by mohla byť označená politická činnosť už niekoľko po sebe nasledujúcich politických reprezentácií pôsobiacich v slovenskej politike…

21. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Zmení Medvedev občianstvo? Konečne odpovedal na otázku

Ruský tenista Daniil Medvedev vylúčil zmenu svojho občianstva počas aktuálne prebiehajúcej špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine. Víťaz US Open z…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Varšava ukončuje programy pomoci pre Ukrajincov

Poľská vláda navrhla postupné zrušenie programov núdzovej pomoci pre ukrajinských utečencov, ktoré zaviedla po začatí vojny medzi Ruskom a Ukrajinou…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nespravodlivo obvinení: Jozef Brhel starší

Prinášame vám článok pôvodne uverejnený na pravnelisty.sk, ktorého autorom je prof. JUDr. Eduard Burda, PhD., ktorý pôsobí ako profesor na…

21. 01. 2026 | Z domova | 20 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Z domova | 20 min. čítania | 0 komentárov

.

Syn Beckhamovcov potopil rodičov. Vytiahol, čo mu spravili a prečo nie sú v kontakte

Brooklyn Beckham je najstarší syn bývalého futbalistu Davida Beckhama a matky Victorie. Nedávno sa na sociálnej sieti vyjadril k vzťahu…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Video: Pravdivé dejiny Slovanov

Slovensko, 21. januára 2026 - Najnovšia kniha Oskára Cvengroscha Pravdivé dejiny Slovanov prináša novú koncepciu dejín, zostavenú na základe oficiálnych…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Najväčší úder drogovým gangom v dejinách Európy. Polícia rozbila sieť syntetických drog

Európska polícia v stredu oznámila, že rozbila rozsiahlu sieť výrobcov syntetických drog pôsobiacu vo viacerých krajinách. Zásah označila za „najväčšiu…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Niektorí európski lídri môžu súhlasiť s odovzdaním Grónska Spojeným štátom

Niektorí európski lídri môžu súhlasiť s odovzdaním Grónska Spojeným štátom – v snahe „vyhovieť“ Trumpovi, informuje agentúra Bloomberg s odvolaním…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Eutanázia: Progresívne víťazstvo na dohľad, keďže pravica opúšťa bojisko

Kontroverzný francúzsky zákon o eutanázii bol prijatý Národným zhromaždením v máji 2025 a v súčasnosti ho posudzuje Senát. Napriek tomu,…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Mene tekel…

Můj oblíbený politický komentátor, Pavel Šik, se ve svých fejsbůkových příspěvcích v posledních dnech zamýšlí, jestli Trumpovi náhodou neruplo v…

21. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Skrytá sila v pomaranči o ktorej ste zrejme ani len netušili

Pomaranče sú výborným zdrojom vitamínu C, čím zvyšujú odolnosť voči infekciám. Na pokrytie odporúčanej dennej dávky vitamínu C stačí denne…

21. 01. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dánsky europoslanec ostro reagoval na ambície Trumpa: „Poviem to slovami, ktorým budete rozumieť: Pán prezident, choďte do ri*i!“

Dánsky poslanec Európskeho parlamentu Anders Vistisen vyvolal v Európskom parlamente rozruch ostrým výpadom voči Donaldovi Trumpovi

20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Nemecko obvinilo Rusko z páchania „vojnových zločinov“ po útokoch na ukrajinských civilistov a energetickú infraštruktúru krajiny počas najchladnejšej zimy od začiatku vojny. „Cieľom tejto vojny je unaviť Ukrajinu. Ide o jasné porušenie medzinárodného humanitárneho práva a Rusko sa podľa nás v tomto prípade dopúšťa vojnových zločinov,“ uviedol hovorca vlády Steffen Meyer.

14:45

Jadrová elektráreň Kašiwazaki-Kariwa obnovila svoju činnosť po prvý raz od tragédie vo Fukušime.

14:25

.

Nekompetentnosť alebo neohľaduplnosť? Fotografie, ktoré vám dvihnú tlak

Nekompetentnosť sa niekedy prejaví nenápadne, inokedy tak očividne, že vás prinúti zastaviť sa a neveriacky krútiť hlavou nad tým, čo…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Prvá lekárska evakuácia z Medzinárodnej vesmírnej stanice v histórii

Vesmírna stanica sa po prvýkrát vo svojej viac než 25-ročnej histórii stala miestom, z ktorého musela byť vykonaná lekárska evakuácia…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Biskupi štátu Virgínia sľubujú, že budú „bojovať“ proti radikálnemu pro-potratovému pozmeňovaciemu návrhu s „maximálnou odhodlanosťou“

Biskupi Michael Burbidge a Barry Knestout vyjadrili znepokojenie nad pozmeňovacím návrhom, ktorý „by prakticky umožnil neobmedzené potraty v akomkoľvek štádiu…

21. 01. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pre Ukrajinu narýchlo vymýšľajú "osobitnú" Európsku úniu

Ukrajina, 20. januára 2026 - Svet „založený na pravidlách“ mizne, režimy padajú, vo svetovej politike sa dejú predtým nepredstaviteľné veci,…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Svätec dňa: Svätá Agnesa

Svätá Agnesa Rímska patrí k najuctievanejším kresťanským mučeniciam a jej životný príbeh je už po stáročia symbolom neochvejnej viery a…

21. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Exministerku agrorezortu Gabrielu Matečnú mali obviniť

Polícia zatiaľ nepotvrdila ani nevyvrátila informáciu o obvinení bývalej ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej, ktorú v utorok zverejnil portál Aktuality.sk. Hovorca…

20. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Peter Bielik

Anton Čapkovič

Branislav Čech

Erik Majercak

Michal Durila

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov