NAŽIVO

V Egypte tento rok zadržali viac než 3000 utečencov z Eritrey, pričom niektorí hlásili mučenie a sexuálne násilie. Upozornila na to organizácia Human Rights Concern – Eritrea, informuje AFP.

10:41

Ministri zahraničných vecí EÚ budú podľa šéfa nemeckej diplomacie Johanna Wadephula apelovať na Maďarsko, aby prehodnotilo blokovanie ďalšieho balíka sankcií proti Rusku. Wadephul vyhlásil, že Budapešť by nemala „zradiť svoj boj za slobodu“ a EÚ ju vyzve, aby svoj postoj prehodnotila, uviedla Reuters.

„Nemyslím si, že je správne, aby Maďarsko zradilo svoj vlastný boj za slobodu a európsku suverenitu,“ poznamenal v tejto súvislosti Wadephul.

Wadephul
Na snímke Johann Wadephul / Foto: TASR/AP/dpa-Annette Riedl

 

10:40

Neidentifikované drony v noci zasiahli prečerpávaciu stanicu Kalejkino v Tatársku, kľúčový uzol ropovodu Družba. Podľa ruských médií, ktoré citovali blogerov na Telegrame, vznikol na mieste požiar, no úrady hlásili len menšie škody a žiadne obete.

10:39

Poslanec Igor Červený sa stal českým ministrom životného prostredia po tom, čo ho v pondelok na Pražskom hrade vymenoval prezident Petr Pavel. Tým sa skončil spor medzi hradom a stranou Motoristi sebe o nomináciu Filipa Turka, ktorého prezident odmietol.

10:37

Čína v pondelok vyzvala Spojené štáty, aby zrušili jednostranné clá, ktoré prezident Donald Trump oznámil po zrušení jeho globálnych ciel Najvyšším súdom USA. Podľa čínskeho ministerstva obchodu protekcionizmus nikam nevedie a Peking bude chrániť svoje záujmy. Informovala agentúra AFP.

„Čína nalieha na Spojené štáty, aby zrušili svoje jednostranné colné opatrenia voči svojim obchodným partnerom,“ uviedlo vo vyhlásení čínske ministerstvo obchodu.

08:27

Ceny ropy v pondelok ráno klesli približne o jedno percento. Prípravy tretieho kola rokovaní medzi Iránom a USA zmiernili obavy z eskalácie v ropnom regióne, zatiaľ čo plánované zvýšenie amerických ciel zvýšilo neistotu ohľadom globálnej ekonomiky. Informovali agentúry Reuters a Bloomberg.

Brent sa ráno obchodoval za 71,02 dolára za barel.

08:24

V Tokiu vyslobodili všetkých 20 ľudí, vrátane dvoch detí, ktorí uviazli vo výťahu mrakodrapu Tokyo Skytree na viac než päť hodín. Nikto neutrpel zranenia.

Porucha výťahov zároveň dočasne zadržala na vyhliadkovej plošine aj približne 1200 návštevníkov. Informovala televízia NHK.

mrakodrap-jd2026022307
Na snímke Tokyo Skytree je vidieť za súmraku z observatória Tokijskej metropolitnej vlády v Tokiu / Foto: SITA/AP-Louise Delmotte
07:44

Najmenej 17 ľudí zahynulo a 24 utrpelo zranenia po tom, čo sa autobus smerujúci do Káthmandu zrútil z horského svahu k rieke. Zranených z vraku vyslobodili a previezli do nemocnice, uviedla agentúra AP.

07:41

USA požadujú, aby sa na Ukrajine už v lete konali nové voľby, ale Zelenskyj nesúhlasí bez bezpečnostných záruk.

„Zelenskyj tvrdí, že tieto bezpečnostné záruky musia byť zabezpečené, kým bude môcť zvážiť ďalšiu požiadavku Ameriky – požiadavku USA na uskutočnenie všeobecných volieb na Ukrajine do leta,“ píše BBC, ktorá urobila rozhovor s prezidentom Ukrajiny.

Zároveň sa ešte nerozhodol, či bude opäť kandidovať.

07:38

Iránski študenti druhý deň po sebe protestovali pri spomienke na obete januárových masových demonštrácií. Na viacerých univerzitách došlo k potýčkam medzi pro- a protivládnymi skupinami, informujú AFP a Reuters.

demonštranti-jd2026022304
Na snímke demonštranti, ktorí požadujú zmenu režimu v Iráne, smerujú k iránskemu veľvyslanectvu v Londýne / Foto: TASR/AP-Jeff Moore/PA via AP
07:23

Mexické bezpečnostné sily zabili šéfa kartelu Jalisco, Nemesia Rubéna Osegueru Cervantesa známeho ako „El Mencho“. Bývalý policajt, na ktorého USA vypísali odmenu 15 miliónov dolárov, viedol kartel CJNG od roku 2011. O jeho smrti informovali miestne médiá s odvolaním sa na úrady. Správu priniesli agentúry AFP a AP.

07:21

Šesť ľudí zahynulo po tom, čo sa na jazere Thac Ba na severe Vietnamu zrazila osobná loď s plavidlom prevážajúcim kamene. Nehodu potvrdili štátne médiá, informuje AFP.

07:20

Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľu vyhlásil, že rozvoj jadrových síl je po skončení poslednej dohody s USA jeho „absolútnou prioritou“. Zároveň prisľúbil ďalšie posilňovanie armády a námorníctva s využitím skúseností z vojny na Ukrajine. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Vladimir Putin
Na snímke Vladimir Putin / Foto: TASR/AP/Vyacheslav Prokofyev/Sputnik, Kremlin Pool Photo
07:19

Americké a kanadské aerolínie v nedeľu zrušili desiatky letov do viacerých oblastí Mexika po násilnostiach, ktoré vypukli po zabití drogového bossa Nemesia Rubéna Osegueru Cervantesa.

Kartely následne zablokovali cesty horiaci­mi vozidlami, aby sťažili zásah bezpečnostných síl. Informovali o tom agentúry AFP a AP.

07:17

Severokórejský líder Kim Čong‑un bol na 9. zjazde Kórejskej strany práce opätovne zvolený za generálneho tajomníka. Podľa agentúry KCNA delegáti tým ocenili jeho úlohu pri budovaní ozbrojených síl pripravených čeliť akejkoľvek hrozbe. O zvolení informovali AFP aj Jonhap.

Čína: Kim čong-un pricestuje budúci týždeň do Pekingu
Na snímke severokórejský vodca Kim Čong-un / Foto: Korean Central News Agency/Korea News Service
07:15

V niekoľkých iránskych univerzitách sa od včera konajú protestné zhromaždenia a dochádza k konfliktom, informuje agentúra Reuters.

Iránska televízia odvysielala video, na ktorom osoby označené ako „vydávajúce sa za študentov“ útočia na stúpencov vlády na technologickej univerzite v Teheráne a hádžu na nich kamene.

06:58
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ľ. VASILIŠIN: Kraj by mal mať aj daňové kompetencie

Prešov 2. novembra (TASR) – Do kresla predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) by sa po novembrových voľbách chcel posadiť aj 49-ročný Prešovčan, daňový poradca a súdny znalec v oblasti ekonómie a účtovníctva Ľubomír Vasilišin. PSK podľa neho potrebuje najmä hospodársky pozdvihnúť a zastaviť nárast nezamestnanosti. Jeho prioritou je obnova Programu revitalizácie a zavedenie regionálnej meny súbežnej k euru, Prešovského dukátu. Ľubomír Vasilišin kandiduje za stranu 7 statočných. Rozhovor s Ľ. Vasilišinom je súčasťou projektu, kde TASR predstavuje kandidátov vo voľbách na predsedov VÚC.

-Aké sú vaše dôvody na kandidatúru na post predsedu kraja, ako prebiehalo rozhodovanie či kandidovať?-

Dôvody sú dlhodobejšie a súvisia so vznikom strany 7 statočných, ktorú sme sa rozhodli založiť ako nepolitici, ktorým sa zdá, že Slovensko sa uberá zlou cestou, neriešia sa bežné problémy, len sa politikárči. Som podpredsedom strany pre ekonomiku, a keďže chceme ako strana aj niečo robiť, pokladáme rozhodnutie postaviť kandidáta do týchto volieb za morálnu povinnosť. Dlhodobo si myslíme, že sa treba zapojiť do komunálnej politiky, ktorá je základom života tejto krajiny.

.

-S akými prioritami vstupujete do týchto volieb?-

Jednoznačne zvýšenie zamestnanosti v regióne, a to po prvé prácou pre nezamestnávateľných a dlhodobo nezamestnaných v Programe revitalizácie, protipovodňových a protieróznych opatrení kolegu Kravčíka a po druhé zavedením regionálnej meny Prešovský dukát, ako meny súbežnej k euru. Ak ľudia majú eurá, minú ich kdekoľvek, tieto peniaze sa nemusia vrátiť ani na Slovensko a nie to do regiónu, živíme tu nadnárodné spoločnosti a podobne. Regionálna mena je jednou z ciest, ona skončí iba v regióne a pomáha rozvinúť región i zamestnanosť v ňom.

Myslím, že na Slovensku je každému známa mena súbežná k euru, teda jedálne či stravné lístky, ktoré sú biznisom pre obchodné spoločnosti. Jedálne lístky sa používajú na nákup tovarov, vyplácajú sa nimi mzdy, ale tiež končia inde, kde chceme, končia vo vreckách obchodných spoločností. Súbežná mena funguje vo viacerých regiónoch vo svete. Vo Švajčiarsku je súbežná mena WIR (s obratom r.2012 dve mld. USD), v Anglicku napríklad bristolská libra. Podobne ako fungujú tieto meny, si predstavujem aj platenie a fungovanie našej prešovskej meny.

Tiež si myslím, že samospráva vznikla práve preto, aby spájala aj menšie obce a pomáhala im. Je nutné, aby pracovníci PSK priamo vypracovávali a pomáhali s projektmi pre obce a mestá tak, aby sa eurofondy aj reálne dostali aj do najmenších obcí.

.

-Ako vnímate súčasnú situáciu v školstve v Prešovskom kraji?-

Nie som odborník v tejto oblasti, pracujem skôr s financiami a ekonomickými vecami, ale mám pocit, že PSK nepôsobí aktívne ako zriaďovateľ v tomto procese. Verím, že riaditelia škôl by mali aktívne komunikovať s rodičmi a s podnikateľmi v regióne, aby nám zo škôl nevychádzali nezamestnaní. Racionalizácia škôl je podľa mňa umelé riešenie. Ak predsa škola nemá žiakov, nemôže sa uživiť, racionalizácia by teda mala nastávať sama od seba a nie pokynom PSK. Rodičia vedia, aké majú deti a mali by vytvárať tlak na školy a študijné odbory. Stredné školy musia byť spojené s univerzitami a priamo s trhom, riaditeľmi firiem. Práve toto tu nefunguje.

.

-Je kraj pripravený na stále rýchlejšie starnutie populácie? Aké riešenia navrhujete v oblasti zdravotníctva?-

Mám pocit, že VÚC sa vzdal úlohy zabezpečovať zdravotníctvo riešením, že predali časť akcií nemocníc súkromným investorom, čo nepovažujem za prvotne zlé, ale treba stavať aj nové zariadenia a rekonštruovať nemocnice, a to sa nedeje. PSK musí byť aktívnym zriaďovateľom nemocníc a nesmie sa vzdať úloh v zdravotníctve. Už teraz sú sociálne zariadenia preplnené a ľudia tam žijú v nedôstojných podmienkach. Nesmieme sa brániť vzniku nových zariadení aj súkromných. Rodičia tu zostávajú sami, lebo deti musia odchádzať za prácou. Ak dáme deťom prácu, postarajú sa o rodičov. Plne podporujem najmä opatrovateľské služby a mobilnú starostlivosť v domácom prostredí.

Pri tejto oblasti sa musím vyjadriť ešte k jednej veci, ktorá ma osobne veľmi trápi, a to je oblasť, ktorá spôsobuje sociálne pnutie. Je to pôsobenie nebankových subjektov a ich zneužívanie najmä sociálne slabších či dôchodcov. Nemali by pôsobiť na našom trhu a ja sám by som využil všetky moje právomoci ako predseda kraja na to, aby som tieto subjekty odstránil z nášho trhu. Toto je problém, ktorému sa nemôžeme vyhýbať len preto, že ho nemáme v kompetencii.

-Myslíte si, že kraj doteraz venoval dostatočnú pozornosť opravám ciest II. a III. triedy? Je cestná infraštruktúra v Prešovskom kraji dostatočne rozvinutá?-

Diaľnice sú pre tento kraj prvoradé, nikto tu nepríde podnikať, kým tu nebudeme mať cesty, plus regionálne letiská. Som za tunelový variant diaľničného obchvatu Prešova a aj Kuzmányho ulica je prínosom, no ak sa nebude riešiť severný obchvat, z Prešova sa stane lievik a nastane neriešiteľná situácia. Viem, že kraj má malé kompetencie v oblasti celoštátnych ciest, no chybu vidím v doterajšom vedení kraja. Keď má súčasný predseda PSK šéfa svojho úradu poslanca Smeru, a keď so silou, akú má táto strana, nevie presadiť cesty v našom kraji, potom predpokladám, že nie je vôľa vo vláde na riešenie problémov s cestami v našom kraji. No zásadným problémom je aj financovanie krajov a je potrebná zásadná zmena financovania samospráv. Nestačí, že kraj šetrí a vláda nie. Kraj by mal mať aj daňové právomoci, a to v oblasti dane z príjmov aj v oblasti sadzieb DPH, lebo vtedy by mal aj iné možnosti na riešenia rozvoja kraja a príchodu zamestnávateľov.

-Je propagácia kraja a rozvoj cestovného ruchu v PSK dostatočný?-

.

Myslím si, že propagácia kraja má medzery. Náš kraj má veľké dispozície na rozvoj. Cestovný ruch je však roztrieštený. Rozvinie sa iba vtedy, ak sa napríklad znížia daňové sadzby na služby v cestovnom ruchu, ak sa vyriešia problémy s tým, že propagujeme veci či miesta iba čiastkovo a nie ako komplexný výlet na východné Slovensko. Chýba tu ponuka siete zaujímavých miest a niekoľkodňových pobytov. Miesta ako Tatry, Spiš, Svidník a okolie či Bardejov by sa mohli spájať do siete výletov, tzv. balíčkov služieb. Ako to má vyzerať, je zrejmé napr. z propagácie Rakúska.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marek Brna

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

René Pavlík

Milan Šupa

Miroslav Urban

.
.

Ukrajinské drony zaútočili na kľúčový uzol systému Družba v ruskom Tatársku

Ukrajinské drony v noci na pondelok zaútočili na ruskú Tatársku republiku, pričom cieľom bola ropná prečerpávacia stanica Kalejkino pri meste…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Zdechovský sa opäť utrhol z reťaze. Tentokrát útočí na Maďarsko a nahráva do karát Magyarovi

Český europoslanec Tomáš Zdechovský, stranícky kolega lídra maďarskej opozície Pétera Magyara, sa vyhrážal Maďarsku

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj prichádza s nápadom, ktorý by poškodil krajinám EÚ

Ukrajina chce umiestniť západných vojakov na frontovej línii alebo v jej blízkosti, ale Európania s tým nesúhlasia, vyhlásil ukrajinský prezident…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Toto Ukrajinu veľmi zabolí

Slovensko sa ocitlo v ropnej kríze, presnejšie, vláda musela uvoľniť ropu zo železnej rezervy, aby zásobovanie Slovenska ropnými produktami úplne…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Podozrivý telefonát v priamom prenose

Do televízneho kanálu C-SPAN zavolal muž s hlasom podobným Trumpovi a predstavil sa ako „John Barron“, Republikán z Virgínie. Objavili sa…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako zlepšiť vaše zdravie. Radí odborník

Kniha Spite, pite, dýchajte od amerického odborníka na spánok Michael Breus, PhD., prináša praktický pohľad na to, ako môžu jednoduché…

23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Požiar ochromil chod uzla kľúčového pre prevádzku ropovodu Družba

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pripomienka moralizátorom o ultimáte Roberta Fica

Dovolím si pripomenúť moralizátorom o ultimáte Roberta Fica, že imperiálny kapitalizmus sa vždy opieral o silu, ktorú uplatňoval a uplatňuje…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemá kto robiť na dôchodky? My vám ich sem dovezieme

Neuveriteľné – existujú západní „teoretici”, ktorí sľubujú „záchranu” našej civilizácie úplným otvorením hraníc migrantom; dokonca ich cieleným dovážaním. A čo…

23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

EÚ dnes nebude môcť schváliť sankcie proti Rusku

EÚ dnes nebude môcť schváliť sankcie proti Rusku, ktoré sú naplánované na zajtrajšie výročie začiatku plnohodnotnej vojny, vyhlásila šéfka európskej…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj odmieta ustúpiť z hlavného bodu

Zelenskyj je „kategoricky proti“ stiahnutiu ukrajinských vojsk z Donbasu, aj keby to znamenalo zastavenie paľby

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Šport má Slovákov spájať, nie rozdeľovať. Na ZOH sme však videli opak

Slovenská olympijská reprezentácia rozdelila Slovensko na dva tábory. Progresívny tábor kritizoval účasť hokejistov z KHL zatiaľ čo iným boli proti…

23. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Čo donútilo NASA odložiť pilotovanú misiu obletu Mesiaca?

Technické problémy prinútili NASA odložiť pilotovanú misiu na oblet okolo Mesiaca. Americká vesmírna agentúra uviedla, že príčinou je problém s…

23. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Mnohým je tu smutno, niektorí z toho aj žijú

Pro-opozičná propaganda mala cez víkend rušno…

23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA mení kurz. Obrana Európy už nie je hlavnou prioritou NATO

Trumpova administratíva tlačí na vojenskú alianciu NATO, aby prehodnotila svoje politiky. V rámci EÚ sa preto šíri neistota ohľadom budúcnosti Ukrajiny…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina momentálne prežíva jednu z najťažších demografických kríz na svete a mení sa na krajinu vdov a sirôt

V krajine prudko klesá pôrodnosť, čoraz viac ľudí má problémy s plodnosťou alebo odkladá rozhodnutie o narodení detí. Zároveň rastú…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jágr zhodnotil Slovákov na ZOH. V Slafkovskom vidí seba

Slovenský útočník Juraj Slafkovský bol po včerajšom finálovom zápase medzi Kanadou a USA menovaný do all-stars tímu celého podujatia. Ešte…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Ladislav Kužela končí vo funkcii riaditeľa Nemocnice svätého Michala

Ladislav Kužela končí vo funkcii predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Univerzitnej nemocnice – Nemocnice svätého Michala . Pre TASR to…

23. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Několik mrzáků…

Moji dlouholetí čtenáři vědí, že prakticky vůbec nepíšu o sportu. Toto téma mě celoživotně míjí. Sám jsem nikdy sportovní typ…

23. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Pôst je “kráľovskou sieňou ticha”: Pastiersky list arcibiskupa Jána Oroscha

Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch sa prihovoril veriacim arcidiecézy pastierskym listom, ktorý sa čítal namiesto homílie pri všetkých svätých omšiach…

23. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ktorý ľadovec si vyslúžil titul ôsmeho divu sveta?

Ľadovec patrí medzi najúchvatnejšie prírodné útvary na planéte a jeden konkrétny ľadovec sa často označuje ako ôsmy div sveta. Tento…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Arákčí: Teherán má právo na sebaobranu, ak rokovania s USA zlyhajú

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v nedeľu varoval, že Teherán sa bude brániť každému útoku Spojených štátov, ale zároveň…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šatan: Nemôžeme robiť reprezentáciu na základe želania jednej politickej frakcie

Po príchode slovenskej hokejovej reprezentácie z Milána malli krátky mediálny brífing aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja a zároveň generálny…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Premiér: Slovensko nie je banánová republika, ktorá hneď urobí všetko, čo si želá Brusel alebo Kyjev, či Washington, alebo Moskva

„Ak nám prezident odkazuje, že si máme kúpiť plyn a ropu niekde inde ako v Rusku, hoci to je ťažšie…

22. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

Po odstránení vodcu kartelu vypuklo v Mexiku peklo. USA tiež zohrali svoju úlohu v operácii

Mexiko, 23. februára 2026 - Ulice veľkých miest v Mexiku sú zahalené nepokojmi, stretmi s políciou a skutočnými bojmi. Na…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Žaloba sítě X proti pokutě a roli Evropské komise jako regulátora, žalobce i soudce

Muskova firma X podala tento týden žalobu proti pokutě ve výši 120 mil. eur, kterou v prosinci obdržela na základě…

23. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší pokus o atentát na Trumpa? Svedkom streľby bol ukrajinský podnikateľ

Trumpova ochranka zastrelila ozbrojeného muža, ktorý sa pokúsil vniknúť do rezidencie Mar-a-Lago, kde sa nachádza sídlo amerického prezidenta. Podľa správ…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hrozný deň v práci? Tieto fotografie vám zmenia názor

Hrozný deň v práci môže mať pre každého inú podobu, no niekedy stačí pár sekúnd a situácia sa zmení na…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Trumpa „zrazili z vrcholu“

Čo znamená rozhodnutie Najvyššieho súdu USA o clách a aký bude vplyv na Irán a Ukrajinu?

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V Egypte tento rok zadržali viac než 3000 utečencov z Eritrey, pričom niektorí hlásili mučenie a sexuálne násilie. Upozornila na to organizácia Human Rights Concern – Eritrea, informuje AFP.

10:41

Ministri zahraničných vecí EÚ budú podľa šéfa nemeckej diplomacie Johanna Wadephula apelovať na Maďarsko, aby prehodnotilo blokovanie ďalšieho balíka sankcií proti Rusku. Wadephul vyhlásil, že Budapešť by nemala „zradiť svoj boj za slobodu“ a EÚ ju vyzve, aby svoj postoj prehodnotila, uviedla Reuters.

„Nemyslím si, že je správne, aby Maďarsko zradilo svoj vlastný boj za slobodu a európsku suverenitu,“ poznamenal v tejto súvislosti Wadephul.

Wadephul
Na snímke Johann Wadephul / Foto: TASR/AP/dpa-Annette Riedl

 

10:40

.

18 fotiek ľudí, ktorým je váš názor úplne ukradnutý

Názor okolia dokáže mnohých ľudí ovplyvniť, no existujú aj takí, ktorým je každý cudzí názor úplne ľahostajný. Títo ľudia sa…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj v panike: Odvetu Slovenska a Maďarska nečakal

„Ultimáta by mali byť adresované Kremľu, nie Kyjevu,“ uviedlo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení, ktorým reagovalo na hrozby…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Brusel vyzval Washington, aby dodržiaval podmienky obchodnej dohody z minulého roka

Európska komisia v nedeľu vyzvala Washington na dodržiavanie podmienok obchodnej dohody, na ktorých sa Spojené štáty a Európska únia (EÚ)…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vojna na Ukrajine si podľa nových odhadov vyžiadala 150-tisíc obetí

Počas vojny na Ukrajine zahynulo v dôsledku bojových operácií 150-tisíc ľudí. Takéto výpočty uvádza nemecká výskumná nadácia Rockwool Foundation Berlin,…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ukrajine chýba najmenej štvrť milióna vojakov, aby prelomila situáciu na fronte

Ukrajina musí zmobilizovať minimálne 250-tisíc dodatočných vojakov a zabezpečiť omnoho viac zbraní, aby mohla zmeniť situáciu na fronte

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

René Pavlík

Milan Šupa

Miroslav Urban

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov