NAŽIVO

Slovensko vyčerpalo 1,5 miliardy eur z eurofondov a zároveň k 30. novembru tohto roka splnilo aj záväzky mechanizmu N+3. Mechanizmus stanovuje, že finančné prostriedky pridelené štátu na konkrétny rok musia byť vyčerpané a riadne vyúčtované do konca tretieho kalendárneho roka po ich pridelení.

13:06

Belgicko odmietlo plán Európskej komisie, aby na podporu ukrajinskej ekonomiky a jej vojnového úsilia boli počas nasledujúcich dvoch rokov použité zmrazené ruské aktíva. Belgicko tvrdí, že tento návrh má vysoké finančné a právne riziká.

13:05

Rusko je pripravené stretnúť sa s USA toľkokrát, koľko bude potrebné v záujme ukončenia vojny na Ukrajine. 

13:02

Adresná energopomoc bude v roku 2026 poskytovaná podľa tzv. bonity energetickej domácnosti. Jej hraničná hodnota, do ktorej sa bude poskytovať pomoc, bude 1930 eur na kalendárny mesiac. Pri výpočte bonity sa celkové príjmy domácnosti prepočítajú na upravený počet jej členov, vrátane detí. Vyplýva to z nariadenia vlády, ktorým sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona o adresnej energopomoci. Materiál z dielne Ministerstva hospodárstva SR schválil v stredu vládny kabinet, účinný bude od 8. decembra.

12:41

Oprávnené domácnosti, ktoré majú nárok na štátnu energopomoc, by mali mať v budúcom roku zastropovanú cenu silovej elektriny na úrovni 72,7 eura za megawatthodinu. Vyplýva to zo všeobecného hospodárskeho záujmu, ktorý schválila vláda.

12:40
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

V Kyjeve už všetko konečne chápu. USA a Rusko vedú hybridnú vojnu, Ukrajina je len americkým pešiakom

Bernard Shaw svojho času sarkasticky uviedol, že jediná, historická skúsenosť, ktorú je schopná väčšina ľudí z histórie prijať je skúsenosť, že ľudia nedokážu žiadnu historickú skúsenosť prijať. Portál rusvesna si všíma tento postreh Bernarda Shawa so zreteľom na posledný vývoj na Ukrajine

❚❚
.

Ukrajinci si už bolestne uvedomili, že vojnu síce dokáže začať jedna strana sporu, s prijatím mieru však bude musieť súhlasiť aj druhá strana sporu. Ukrajinci rozpútali na americký príkaz občiansku vojnu na Donbase, do ktorej sa Američania snažili vtiahnuť aj Rusko, k tomu aby sa vojna skončila však musia povedať svoje obyvatelia Donbasu. Dnes vo svete existuje 60 vojnových ohnísk, jedným z týchto vojnových ohnísk je aj konflikt Ukrajiny a Donbasu.

Pre Ukrajinu a Donbas existujú len dve cesty, ako vzájomný konflikt ukončiť. Jednou z ciest je kapitulácia jednej zo strán. Donbas sa však kapitulovať nechystá, takže ak si chce Kyjev vybrať možnosť kapitulácie, bude musieť prísť ukrajinskí vyjednávači s návrhom ukrajinskej kapitulácie do Donecka, čo je ale takisto málo pravdepodobné.

Ďalšou možnosťou je, že sa Doneck a Ukrajina pokúsia dohodnúť. Existujú Minské dohody, ktoré podporuje Putin, Merkelová i Macron. Ukrajinský prezident Zelenský je však pod silným tlakom USA a Američania si mier na Ukrajine neželajú. Vedú voči Rusku hybridnú vojnu a potrebujú destabilizovať situáciu na Ukrajine, pretože si chcú z Ukrajincov vychovať poslušnú zástupnú armádu v boji proti Rusku. Súčasní ukrajinskí politici, ktorí americké predstavy plnia a spoločne s ukrajinskými médiami zvyšujú rusofóbiu v ukrajinskej spoločnosti, budú ale nakoniec za svoje skutky pykať.

.
Na snímke zľava nemecká kancelárka Angela Merkelová, francúzsky prezident Emmanuel Macron a ruský prezident Vladimir Putin

Američania potrebujú, aby protiruská hystéria neutíchala, pretože len na základe protiruskej hystérie tak budú môcť udržať pri živote pre Európu nevýhodné protiruské sankcie. Ak nebude Američanmi umelo vyprovokovanej protiruskej hystérie, nebudú ani sankcie. Ak nebudú sankcie, Američania stratia svoj vplyv na Európu i možnosti na Európe parazitovať.

Nie všetci Ukrajinci sú však hlupáci. Veľká časť ukrajinského obyvateľstva už prehliadla americké plány i plány ukrajinských politikov. Vo voľbách v roku 2019 odstavili skompromitovaného proamerického Porošenka, pretože chceli na Ukrajine zmenu, tú však Zelenský dosiaľ vykonať nedokázal. Čoraz viac Ukrajincov však chápe, že dve z troch superveľmocí (Rusko a USA) vedú hybridnú vojnu a Ukrajina je len drobným pešiakom na americkej strane šachovnice. V prípade potreby Američania pešiaka obetujú bez najmenších problémov a váhania.

Američania nemajú priateľov, majú len svoje záujmy. Koho už Američania nepotrebujú, toho bez sentimentu odstránia. Na túto skutočnosť by ukrajinskí politici nemali zabúdať, pretože ináč skončia ako iracký Saddám (pomáhal USA v boji proti Iránu), čilský Pinochet (zlikvidoval Allendeho a udržal Chile v americkom područí) či juhoafrický Booth (Južná Afrika bojovala proti socialistickým štátom v Afrike, po páde ZSSR prestali Američania podporovať apartheid a Juhoafrickú republiku ovládli cez Mandelu a jeho prívržencov, ktorí Američanom vydali diamantové bane a celé nerastné bohatstvo), A rovnako by skončil aj turecký prezident Erdogan, keby mu Rusi pri Američanmi zinscenovanom pokuse o prevrat v Turecku v roku 2016 nepomohli.

Podľa ruských expertov sa situácia na Ukrajine už vyvíja podľa gruzínskeho scenára. K rovnakému názoru dospel aj kyjevský politológ Ruslan Bortnik, ktorý tvrdí, že spolu s Porošenkom utrpela porážku celá skupina proamerických jastrabov, ukrajinskí jastrabi boli dosadení Američanmi len preto, aby rozpútali konflikt na Ukrajine. Informácie priniesol portál Rus Vesna.

Bortnik tvrdí, že ukrajinské elity sa dostali do situácie, že už nedokážu situáciu hodnotiť pragmaticky a časť ukrajinských elít proste už len bez odvrávania plní americké predstavy. Ďalšie rusko-ukrajinské vzťahy sa už vyvíjajú podľa gruzínskeho scenára a Ukrajinu očakáva ťažké obdobie. V prípade, ak budú Američania Ukrajincov tlačiť k silovým spôsobom riešenia konfliktu na Donbase, prejde Ukrajina podobnou bolestnou cestou ako Gruzínsko. Gruzínci napriek tichej americkej podpore utrpeli porážku v Abcházsku i Osetínsku a dnes sú Gruzínci ekonomicky ešte viac závislí na Rusku ako v minulosti, pretože aj Turci sú viac závislí na Moskve.

.

Podľa Bortnika, keď Američania rozpútali Majdan na Ukrajine v roku 2014, ruskí analytici správne odhadli že pôjde o hybridný konflikt, ktorý nebude mať rýchle riešenie. Ruskí analytici otvorene už v roku 2014 tvrdili, že pôjde o dlhoročný konflikt, ktorý nakoniec politicky a ekonomicky vyčerpá ukrajinský potenciál.

Ukrajina od roku 2014 utrpela značné ekonomické straty a životná úroveň kedysi v roku 1991 najbohatšej sovietskej republiky sa znížila na úroveň nerozvinutých krajín centrálnej Afriky. Obyvateľstvo Ukrajiny už situáciu pochopilo a hlasovalo nohami, mladšia generácia uteká za hranice do EÚ, Turecka či Ruska. Otázne je, ako dlho ešte Ukrajinci vydržia experimenty naoktrojované Ukrajincom Američanmi a dokedy bude Ukrajincov baviť znášať ekonomické straty a príkoria len preto, lebo je to výhodné Američanom, ktorí potrebujú ukrajinské baranidlo v hybridnej vojne voči Rusku.

Ruskí, americkí i európski politici chápu že ukrajinskú krízu sa v najbližšom období nepodarí vyriešiť, pretože si to Američania neželajú. Ukrajinská kríza sa bude riešiť úmerne s tým ako sa budú oslabovať pozície USA. Pozície USA sa oslabujú postupne, kríza okolo Nord Stream-2 či Turkish Stream, prípadne povinného odkupovania predražených amerických zbraní a pod. podrobuje transatlantické vzťahy medzi Európou a USA značnej zaťažkávajúcej skúške.

Ak si porovnáme aký vplyv mali USA vo svete v roku 1991 (rozpad ZSSR), 2001 (začiatok americkej “expanzie proti terorizmu”), 2008 (neúspechy Američanov v Gruzínsku), 2014/2016 (čiastočné neúspechy Američanov na Ukrajine či v Sýrii) 2018/2019 (čiastočné neúspechy Američanov Irán a Venezuela), tak vidíme, že jednopolárny svet je jednoznačne minulosťou a v multipolárnom svete nedokážu Američania úspešne dostať pod kontrolu Rusko a Čínu. Navyše kritické hlasy voči USA čoraz častejšie počuť aj z tábora amerických vazalov a tento trend sa bude stupňovať, čo je pre svet pozitívna informácia.

V súvislosti s Ukrajinou kyjevský politológ Bortnikov predpokladá, že v roku 2020 budú Američania značne vyťažení vnútropolitickým zápasom o prezidentské kreslo. Na Ukrajine sa môže čiastočne radikalizovať situácia, pozície Zelenského sa opätovne pokúsia získať ukrajinskí jastrabi v čele s Porošenkom. Ukrajinskí jastrabi sú úzko prepojení s americkým prezidentským kandidátom Bidenom, prípadné víťazstvo Trumpa a posilnenie Trumpových pozícii môže byť pre Porošenka a spol. nebezpečné. Ak sa dostanú za svoje protitrumpovské lži do problémov Biden a protitrumpovská opozícia, oslabí sa americká ochranná ruka nad ukrajinskými jastrabmi.

.

Zelenského nevníma Bortnikov za silného prezidenta, jeho politická moc bude značne obmedzená, rovnako pozície ukrajinských jastrabov však nie sú silné. Konflikt na Ukrajine bude trvať aj počas roku 2020 a bude Ukrajinu i naďalej politicky, vojensky a ekonomicky vyčerpávať tak ako predpovedali ruskí analytici v roku 2014. Ukrajina sa môže pokojne ponoriť do marazmu dlhotrvajúcej vojny, dôsledky pre Ukrajinu však môžu byť v konečnom dôsledku oveľa horšie, ako boli dôsledky občianskej vojny pre Juhosláviu a Srbsko.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.

Najväčší korupčný škandál v EÚ v súčasnosti. Nad Leyenovou sa opäť zmráka, problémov je viac. Môžu spustiť reťazovú reakciu

Najväčší korupčný škandál v EÚ v 21. storočí s diplomatickou akadémiou zasiahne pozíciu predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej,…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Kotlár: Odďaľujem predloženie správy o pandémii, chcem dokončiť objasňovanie

Splnomocnenec vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár odďaľuje čas predloženia svojej správy o…

03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Situácia je vážna. Tisíc ukrajinských vojakov sa ocitlo v obkľúčení v Mirnograde

Tisíc ukrajinských vojakov sa ocitlo v obkľúčení v Mirnograde a žiada o pomoc, píše Bild s odvolaním sa na jedného…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vláda posúdila možnosti žaloby v prípade ukončenia dovozu plynu z Ruska

Pokiaľ budú po prijatí nariadenia o postupnom ukončení dovozu zemného plynu z Ruska pretrvávať relevantné právne výhrady, ktoré by mohli…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brutálna vražda syna ukrajinského politika. Vo Viedni našli jeho upálené telo

Pod traťou Ostbahn vo Viedni bolo v spálenom tmavom Mercedese s ukrajinskými značkami nájdené telo muža.  Len 21-ročný muž bol mučený…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Predstaviteľky opozície chcú vyvodenie dôsledkov voči Lajčákovi, zaslali otvorený list Ficovi a spustili petíciu

Predstaviteľky opozície zaslali otvorený list premiérovi Robertovi Ficovi so žiadosťou, aby prestal chrániť kamarátov sexuálneho predátora Jeffreyho Epsteina. Veronika Remišová…

03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyhlásenia Ušakova po stretnutí Whitkoffa a Kushnera s Putinom

Vyhlásenia Ušakova po stretnutí Whitkoffa a Kushnera s Putinom:

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dokonalý darček: Svetové hity v jednom balíčku

Prinášame vám zaujímavú ponuku. Svetové hity pri ktorých kúpe ušetríte viac ako 5 eur a máte poštovné zadarmo

03. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecké ozbrojené sily okradli

Nemecké ministerstvo obrany informovalo, že koncom novembra došlo k rozsiahlej krádeži. Neznámi páchatelia ukradli tisíce nábojov z nákladného vozidla na…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Bude radšej hrať golf ako byť dvojkou v reprezentácii? Znovu ožíva konflikt Calzona - Greif

Slovenská futbalová reprezentácia zažila rozpačitý rok 2025. Najskôr sa síce nedostala do B-divízie Ligy národov, no v jeseni si napravila…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Nový riaditeľ Slovenského rozhlasu: Čo od neho môže verejnosť očakávať?

Peter Janků prichádza do čela Slovenského rozhlasu v čase, keď rozhlasová aj televízna časť STVR stoja pred úlohou naplniť verejnoprávne…

03. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Česko obnovujú priateľské vzťahy. Progresívci sa môžu aj hádzať o zem

Po nástupe Andreja Babiša do kresla premiéra českej vlády získa Vyšehradská štvorka na sile. Hnacím motorom je slovensko-maďarsko-česká spolupráca, čo…

03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kremeľ pre zákaz dovozu ruského plynu predpovedá Európskej únii úpadok

Kremeľ v stredu vyhlásil, že rozhodnutie Európskej únie pristúpiť k úplnému zákazu dovozu ruského plynu do jesene 2027, Úniu len…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Záujem o úvery Štátneho fondu rozvoja bývania rastie. Obnova bytových domov aj naďalej dominuje

Záujem o výhodné úvery zo Štátneho fondu rozvoja bývania má v roku 2025 rastúcu tendenciu. Do konca 3. kvartálu tohto…

03. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ozbrojenci na motorke vypálili „osem alebo deväť“ rán na SUV, ktoré šoféroval peruánsky prezidentský kandidát

Peruánsky prezidentský kandidát Rafael Belaúnde vyviazol v utorok z útoku ozbrojencov na svoje auto zakrvavený, ale nie vážne zranený, uvádza…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zákulisné tlaky: Ferenčák sa zastrája, vláde hrozí oslabenie

Poslanec Ján Ferenčák mal rušný deň. Hlasovanie o jeho odvolávaní z postu šéfa eurovýboru bolo napokon preložené o týždeň

03. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Čínske úrady vyšetrujú výrobcov sexuálnych bábik s detskými črtami

Čínske orgány v stredu oznámili, že továreň v juhočínskej provincii Kuang-tung, ktorá mala údajne vyrábať sexuálne bábiky s „detskými črtami“,…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V NATO neexistuje konsenzus ohľadom vstupu Ukrajiny

V NATO neexistuje konsenzus ohľadom vstupu Ukrajiny, vyhlásil generálny tajomník aliancie Rutte

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Požiar zasiahol večer byt v Kráľovskom Chlmci, evakuovali deväť ľudí

Požiar zasiahol v utorok večer byt v bytovom dome v meste Kráľovský Chlmec v okrese Trebišov. Príslušníci Hasičského a záchranného…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rastúci problém „zabíjania zo cti“ v Európe

V máji minulého roka dvaja bratia údajne zviazali svoju 18-ročnú sestru lepiacou páskou, zapchali jej ústa a utopili ju v…

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Rubio potvrdil, že Rusko požaduje stiahnutie ukrajinských vojsk z Donbasu

„To, o čom sa práve teraz hádajú, je územie s rozlohou približne 30 – 50 kilometrov a 20 % Doneckej…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemeckí učitelia bijú na poplach

Podľa vedúceho odborového zväzu nemeckých pedagógov stále viac žiakov základných škôl v Nemecku nevie vykonávať tie najzákladnejšie úlohy, ako je…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Oplatí sa Rusom vôbec uzavrieť teraz mier?

Podľa Dugina všetky signály naznačujú, že americký prezident Donald Trump sa chce z ukrajinskej vojny stiahnuť. Je úplne zrejmé, že…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Európska komisia predstaví novú doktrínu ekonomickej bezpečnosti

Európska komisia predstaví novú doktrínu ekonomickej bezpečnosti. Má ísť o usmernenia, ktorých cieľom je predvídať obchodné hrozby a zaujať strategickejší…

03. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Dvaja mladiství migranti prepustení po útoku mačetou na majiteľa stánku v Dortmunde v Nemecku

Sýrsky majiteľ kiosku utrpel zranenia, ktoré mu zmenili život potom, čo v sobotu dvaja mladíci, 13-ročný Sýrčan a 13-ročný Nemec…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia sa pri tvorbe rozpočtu riadi mottom: „Európanom brať, Ukrajine dávať“

Európska únia navrhuje rozpočet na roky 2028 – 2034 v objeme až 2 bilióny eur. Veľmi sa netešme, Brusel v ňom…

03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Srdcová čiara: Čo o vás prezrádza tvar vašej srdcovej línie?

Srdcová čiara je v palmistrii jednou z najzáhadnejších čiar, a podľa virálneho osobnostného testu môže odhaliť viac o vašej emocionalite,…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Nemecko „vo voľnom páde“, priemysel varuje pred najhoršou krízou od Druhej svetovej vojny

Popredná nemecká priemyselná skupina varuje, že krajina čelí „najhlbšej kríze“ od povojnových rokov a vyzýva vládu nemeckého kancelára Friedricha Merza,…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Zelenskyj získava v Paríži podporu Európy pred rokovaniami v Moskve pod vedením USA

Ukrajinský prezident sa stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom v Paríži, aby diskutovali o sankciách, bezpečnostných zárukách a mierových rokovaniach…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa stalo pri nehode Kukumberga? Polícia, záchranári aj Slovan Bratislava priniesli nové informácie

V utorok ráno sme informovali o vážnej dopravnej nehode, ktorej účastníkom bol aj hokejista Slovana Bratislava a mládežnícky reprezentant Slovenska…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Trump počas zasadnutia kabinetu vyhlásil, že Pentagón zaútočí na narkoteroristov na pevnine

Americký prezident Donald Trump v utorok počas zasadnutia kabinetu potvrdil, že smrtiace útoky Pentagónu na narkoteroristov sa čoskoro presunú z…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výsledok päťhodinových rokovaní Putina a Whitcoffa: Vyčistíme územie silou

Rusko, 3. decembra 2025 - Stretnutie Putina a Whitcoffa sa skončilo, trvalo takmer päť hodín. Rusko a USA sa dohodli,…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Taliansko odkladá dekrét o vojenskej pomoci Ukrajine

Taliansko odkladá dekrét o vojenskej pomoci Ukrajine, informuje agentúra Reuters

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Juraj Slafkovský skóroval v presilovke. Nová rola mu začína svedčať

Rodák z Košíc strelil v kanadskom derby medzi Montrealom a Ottawou Senators svoj ôsmy gól v sezóne, pričom päť z…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

NATO: Aliancia prisľúbila ďalšie americké zbrane pre Ukrajinu a vyzvala Moskvu

Krajiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy v stredu prisľúbili nákup amerických zbraní pre Ukrajinu v hodnote stoviek miliónov dolárov. Ruského prezidenta Vladimíra…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov