NAŽIVO

Američania v piatok popreli informácie o tom, že lietadlovú loď USS Abraham Lincoln zasiahli iránske drony. Reagovali tak na tvrdenia iránskej štátnej televízie, ktorá tvrdila opak.

 

18:32

„Nepriateľské lietadlá uskutočnili nálet na štvrť so starovekými zrúcaniami v meste Súr,“ informoval libanonská národná tlačová agentúra.

 

18:30

Španielsky premiér Pedro Sánchez v piatok povedal, že vo vzťahoch so USA by mala prevládať „lojálna spolupráca“ nad „konfrontáciou“. 

 

18:12

Trump vyhlásil, že Kuba „čoskoro padne“.

„Chcú uzavrieť dohodu, preto tam pošlem Marca (Rubia) a uvidíme, čo z toho bude. Mimochodom, Kuba čoskoro padne, to s tým nesúvisí, ale Kuba tiež padne. Tak veľmi chcú uzavrieť dohodu,“ vyhlásil Trump.

18:11

Americký minister zahraničných vecí informoval ministrov zahraničných vecí arabských krajín, že vojenská operácia proti Iránu môže trvať ešte niekoľko týždňov, informuje Axios s odvolaním sa na zdroje.

Podľa nich Marco Rubio zdôraznil, že súčasný vojenský záujem USA sa zameriava na iránske raketové odpalovacie zariadenia, ich zásoby a výrobné zariadenia.

Arabským ministrom tiež povedal, že oficiálnym cieľom USA nie je zmena režimu v Iráne, ale dal najavo, že Washington by chcel vidieť pri moci iných ľudí.

18:09

Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó vystúpil na proteste občianskej iniciatívy Hnutie národného odporu, ktoré sa uskutočnilo pred sídlom veľvyslanectva Ukrajiny v Budapešti. Vyjadril sa, že Brusel posiela Ukrajine viac peňazí, než dokáže Ukrajina vygenerovať v čase mieru. 

S prijatím Ukrajiny do EÚ sa obáva, že Maďarsko bude zatiahnuté do vojny.

18:04

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj absolvoval návštevy viacerých ukrajinských jednotiek v Doneckej oblasti. Vybraným vojakom udelil štátne vyznamenanie.

17:58

Loď Charles de Gaulle sa už nachádza v Stredomorí. Izraelská armáda naďalej pokračuje v útokoch na Bejrút.

16:34

Nemecký kancelár Friedrich Merz skonštatoval, že vojna, ktorá sa odohráva na Blízkom východe, nesmie viesť k rozpadu iránskeho štátu. 

16:32

V piatok popoludní začal Izrael už 15. vlnu útokov na Irán. Za cieľ si stanovili infraštruktúru spojenú s iránskym vedením v Teheráne a v Isfaháne.

16:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Kresťania v Sýrii sa cítia byť čoraz viac ohrození útokmi islamistov

Ammán 6. septembra (TASR) – Sýrski povstalci sa v stredu zmocnili kresťanskej dediny Malúlá v strednej časti krajiny, ale už vo štvrtok sa z nej znova stiahli. Išlo o súčasť ich ofenzívy, ktorej cieľom je získať kontrolu nad strategicky dôležitou horou Kalamún severne od Damasku, v blízkosti hraníc s Libanonom.

Do horskej dediny Malúlá, ktorá leží 1500 metrov nad morom, v stredu vstúpilo niekoľko povstaleckých brigád vrátane jednotiek Frontu an-Nusra, napojeného na teroristickú sieť al-Káida. Udalosť opísala agentúra Reuters.

Povstalci ovládli strategicky dôležitý strážny post na vstupe do mesta, ktorý dovtedy kontrolovali vládne jednotky a polovojenské oddiely lojálne režimu prezidenta Bašára Asada.

Útok povstalcov na Malúlá je podľa pozorovateľov dôkazom veľmi krehkej pozície kresťanskej menšiny v Sýrii, ktorej duchovní vodcovia pred časom vyjadrili vernosť prezidentovi Asadovi.

"Tento post na vstupe do Malúlá začal pred niekoľkými dňami ohrozovať naše pozície v horách. Neutralizovali sme ho. Nikdy sme nemali v úmysle zostať v Malúlá," vysvetlil význam operácie povstalcov jeden z jej veliteľov, abú Chálid z brigády Revolucionári z Báb Amrú, čo je názov jednej zo štvrtí v meste Homs.

Povstalecké oddiely tento týždeň zintenzívnili svoje operácie na úpätí hory Kalamún, ktorých terčom sú základne a pozície Asadovi verných jednotiek.

.

Väčšina obyvateľov mestečka po vypuknutí bojov o kontrolné stanovište ušla. O život prišlo najmenej desať vojakov vládnej armády. Počet obetí na strane protivníka nie je známy, ale SANA informovala, že "armádne jednotky operujúce severovýchodne od Malúlá eliminovali teroristickú skupinu patriacu k frontu Džabhat an-Nusra a zlikvidovali nástroje, ktoré používali na páchanie svojich zločinov".

Vzhľadom na reštrikcie sýrskych úradov voči novinárom tieto informácie však nie je možné overiť z nezávislých zdrojov.

Kresťanské spoločenstvo v Sýrii, ktoré sa obáva nástupu islamistov v krajine, zostalo z veľkej časti v ústraní, Keď sa v roku 2001, po desaťročiach vlády klanu Asadovcov, v krajine začali pokojné protesty.

Kresťanské spoločenstvo v Sýrii, ktoré sa obáva nástupu islamistov v krajine, zostalo z veľkej časti v ústraní, keď sa v roku 2001, po desaťročiach vlády klanu Asadovcov, v krajine začali pokojné protesty.

V občianskej vojne, ktorá vypukla pred vyše dvoma rokmi, bojuje len niekoľko desiatok kresťanov. Režim v konflikte podporuje sekta alavitov, ku ktorej patrí aj Bašár Asad, na strane opozície bojujú väčšinou sunniti.

.

Časť kresťanov vždy bola a je v opozícii voči režimu Asadovcov, ale mnohí sa napriek tomu obávajú, že za vlády islamistov dôjde k represiám voči kresťanskej menšine. Asadovský režim, ktorý je pri moci od 60. rokov, sa vždy opieral o zložité spojenectvo alavitov, vodcov kresťanských a sunnitských komunít i vplyvných solventných sunnitských obchodníkov z Damasku a Aleppa.

Francúzsky spravodajský server DirectMatin.fr dnes napísal, že vstup islamistických povstalcov do Malúlá je ďalším zvratom vo vývoji občianskej vojny v Sýrii. Doteraz totiž v dedine a okolí vcelku pokojne – na základe akejsi džentlmenskej dohody – pôsobili vládne sily, a umiernení povstalci v okolitých horách. Tých však nahradili islamisti, ktorí sa spomínaného kontrolného stanovišťa zmocnili po samovražednom atentáte zo stredy rána, pri ktorom zahynuli všetci hliadkujúci vládni vojaci.

Islamisti tak vstúpili do dediny prakticky bez boja, keďže zostávajú obyvateľstvo bolo neozbrojené. Po obsadení lokality začali povstalci miestnych ponižovať a zastrašovať. Vyplienili aj miestny farský úrad, zničili sošky a nútili kresťanov, aby skandovali "Alah je veľký". Po niekoľkých hodinách dedinu ostreľovalo vládne letectvo, ktoré odtiaľ povstalcov vyhnalo. Miestni obyvatelia sú však presvedčení, že islamisti sa vrátia.

Podľa francúzskeho historika a znalca kresťanských dejín Sýrie Frédérica Pichona je posolstvo útoku na Malúlá jasné: povstalci chcú kresťanov zastrašiť a dať im jasne najavo, že súčasný režim ich už nedokáže chrániť, pričom opozičné jednotky majú dostatok nástrojov na útok, ktorý môžu uskutočniť kedykoľvek a kdekoľvek.

Pichon však súčasne poukázal na solidaritu, ktorú kresťanom v dedine preukázali miestni moslimovia. Malúlá bola totiž roky symbolom pokojného spolunažívania kresťanov a moslimov, čomu sa teraz radikálni islamisti snažia zabrániť, podotkol Pichon.

.

Historik upozornil, že Malúlá je jednou z posledných štyroch lokalít na svete, kde sa ešte stále hovorí po aramejsky, jazykom, ktorý používal aj Ježiš.

Predpokladá sa tiež, že chrám v miestnom kláštore sv. Sergeja je najstarším na svete. Archeológovia sa domnievajú, že bol postavený ešte pred prvým nicejským koncilom, ktorý sa konal v roku 325 n.l. V kláštornom komplexe boli aj vzácne arabské ikony zo 17. storočia. Pred niekoľkými týždňami ich však odtiaľ niekto ukradol.

V dedine je tiež ženský gréckokatolícky kláštor sv. Tekly, ktorý navštevujú i moslimskí pútnici, keďže má povesť, že po modlitbách v ňom dochádza k zázračným uzdraveniam.

Ako pripomína Reuters, v Sýrii žije asi 850.000 kresťanov, čo je 4,5 percenta obyvateľstva, pričom asi 400.000 sú katolíci hlásiaci sa k sýrskej, maronitskej, chaldejskej či arménskej cirkvi.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Pellegrini: Vláda ani po šiestich rokoch od pandémie neodpovedala na otázku, kto zlyhal pri jej riadení

Prezident Peter Pellegrini si dnes pripomenul šesť rokov od vypuknutia pandémie COVID-19 na Slovensku

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Cena ropy značky Brent už prekročila hodnoty z roku 2024

Cena ropy značky Brent už prekročila 91 dolárov za barel. Takúto hodnotu nedosiahla od apríla 2024. Odborníci sa obávajú výrazného…

06. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Do 7. marca bude v Benátkach zasadať Benátska komisia, na svojom 146. zasadnutí sa bude venovať aj zákonu SR o neziskových organizáciách

Do 7. marca bude v Benátkach zasadať Benátska komisia, na svojom 146. zasadnutí sa bude venovať aj zákonu SR o…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hrad Krásna Hôrka nebol piatkovým požiarom ohrozený

Hrad Krásna Hôrka nebol ohrozený požiarom, ktorý vypukol v piatok v katastri obce Krásnohorské Podhradie v okrese Rožňava. Vyplýva to…

06. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlavný problém USA vo vojne s Iránom

Od začiatku týždňa USA aktívne presviedčajú krajiny Blízkeho východu, aby sa pripojili k útoku na Irán

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

.
.

Európska komisia prelomila mlčanie a vyjadrila sa k Zelenského brutálnym vyhrážkam Orbánovi

Európska komisia označila Zelenského vyhrážky voči Orbánovi za „neprijateľné“

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Hlavný problém USA vo vojne s Iránom

Od začiatku týždňa USA aktívne presviedčajú krajiny Blízkeho východu, aby sa pripojili k útoku na Irán

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukradnutá miliarda dolárov: Maďarsko vyhlásilo Ukrajine vojnu a odhalilo korupčné praktiky Zelenského

Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha obvinil v piatok Maďarsko, že v Budapešti zadržalo skupinu zamestnancov ukrajinskej banky, ktorí údajne…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Syn nebohého gen. Milana Lučanského zaslal na Európsky súd pre ľudské práva reakciu na intervenciu Verejného ochrancu práv

V súvislosti s intervenciou Verejného ochrancu práv k podmienkam kolúznej väzby a k okolnostiam úmrtia generála Milana Lučanského predložil jeho…

06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trump vyhlásil, že neplánuje pozemnú operáciu v Iráne

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
.

Miliónár, ktorý našiel cestu von z matrixu

Cesta von z matrixu je otvorená pre každého, ale nie každý je pripravený po nej vykročiť. Knihu nájdete tu

06. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump má vážny problém

Vplyvný miliardár zo Spojených arabských emirátov Khalaf Ahmad Al Habtoor, ktorý vedie Dubajskú národnú poisťovňu, obvinil Trumpa z vtiahnutia Blízkeho…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev má tri dni na to, aby spustil ropovod Družba

V prípade, že Kyjev neobnoví dodávky ropy do troch pracovných dní, Maďarsko vytvorilo päťčlennú delegáciu, ktorá preskúma stav ropovodu Družba,…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Minister Susko považuje mainstream za fabriku na polopravdy

Podľa ministra spravodlivosti Borisa Suska sa stalo „módnym trendom“, že mainstreamové médiá sa hrajú na jediných arbitrov pravdy. Týmito slovami reaguje…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Krajčovič pre HS: Tento rok bude pre obchod, ale aj spotrebiteľov jedným z najťažších

Slovenský spotrebiteľ je unavený. Päť rokov kríz zmenilo spôsob, akým nakupujeme. Maslo, káva, ale aj mäso sa dnes predávajú už…

06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

Slovnaft prešiel na obmedzený režim

Rafinéria Slovnaft už 39 dní nedostáva ropu cez ropovod Družba a prešla na obmedzený režim výroby. V najbližších dňoch začne…

06. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Púchovský sa vzdáva. Čo sa mohlo odohrať v zákulisí?

Známe meno v oblasti samozvaných bojovníkov proti takzvaným „hoaxom” končí v čele vlastného vlajkového projektu

06. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Europarlamentní Patrioti označili výroky Zelenského voči Orbánovi za „neprijateľné“. Premiéra sa zastala dokonca aj opozícia

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu odsúdila výroky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktoré sú podľa nej evidentnými vyhrážkami voči premiérovi Viktorovi…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Kremeľ vyzýva Maďarsko, aby aktivovalo článok 5 NATO kvôli hrozbám Zelenského

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kto bude ďalší, ktorému sa bude prezident Zelenský takto vyhrážať?

Sociálne siete vyhrážkami Zelenského na Orbánovu adresu ožili. Niektorí slovenskí politici zaujali tvrdý postoj. Zhrnuli sme stanoviská niektorých z nich…

06. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Vnímam veľmi negatívne, že vláda a jej splnomocnenec dodnes nedali ľuďom odpoveď na otázky, kto pri riadení pandémie zlyhal

Šieste výročie prvého prípadu ochorenia COVID-19 na Slovensku má byť pripomienkou, že zdravie je pre ľudí najvyššou prioritou a pri…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovná prestrelka Trumpa s Carlsonom: Kritika Iránu vyvolala ostrú reakciu

Novinár Tucker Carlson, ktorý predtým podporoval Trumpa, kritizoval útok USA na Irán a nazval ho „absolútne odpornou zlomyseľnou vojnou“. Trump…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Prešiel takmer deň od zverejnenia videa, v ktorom sa Zelenský vyhrážal Orbánovi. A médiá? Tie zaryto mlčia

Šéf Úradu vlády Juraj Gedra zverejnil kritické stanovisko ku včerajšiemu vyjadreniu prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského na adresu Viktora Orbána, maďarského…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fico po výrokoch ukrajinského prezidenta vyjadril solidaritu Orbánovi

Premiér SR Robert Fico vyjadril vo štvrtok plnú solidaritu predsedovi maďarskej vlády Viktorovi Orbánovi v súvislosti s predchádzajúcimi vyjadreniami ukrajinského…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vyvolení, očista, stopka z Bruselu. Ochrana zostáva, ale po starom

Reforma mala vyčistiť „hniezdo“. Po zásahu ÚS a signáli z Bruselu sa systém vracia do starých koľají

06. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Zločinecká organizácia? Huliak podáva trestné oznámenie pre 30-miliónovú kauzu SFZ

Minister cestovného ruchu a športu oznámil podanie trestného oznámenia na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo zosnovania zločineckej skupiny v súvislosti…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Syn generála Lučanského odovzdal pamätnú uniformu a dostal dar

Na policajnom prezídiu sa pripravuje umiestnenie busty generála Milana Lučanského, ktorý v decembri 2020 skonal za podivných okolností vo väzbe. Jeho…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj sa vyhrážal Orbánovi likvidáciou. Szijjártó reagoval

Zelenskyj sa dnes pred médiami nepriamo vyhrážal, že môže dať Orbána zabiť. Naznačil, že s Orbánom môže komunikovať “armáda ich…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť kritizoval Zelenského

Trump opäť kritizoval Zelenského a nazval ho prekážkou ukončenia vojny, píše denník Politico

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Huliakovci sa pustili do Dankových rezortov

Poslancom za Stranu vidieka, vrátane ministra športu Rudolfa Huliaka, stiekla trpezlivosť s ich niekdajším partnerom, podpredsedom Národnej rady SR Andrejom…

06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko „zvíťazí silou“ a prinúti Ukrajinu odblokovať tranzit ropy cez „Družbu“

Maďarsko „zvíťazí silou“ a prinúti Ukrajinu odblokovať tranzit ropy cez „Družbu“, vyhlásil Orbán

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Kuba tiež padne“: Trump v rozhovore pre Politico predpovedal pád komunistického režimu

Predpokladal, že zhoršenie situácie na ostrove je čiastočne výsledkom tlaku zo strany USA, vrátane zastavenia dodávok venezuelskej ropy, ktorá kedysi…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bátovská Fialková dosiahla obrovský úspech vo vytrvalostných pretekoch v Kontiolahti

Biatlonistka Paulína Bátovská Fialková, ktorá len nedávno oznámila, že po sezóne skončí s kariérou, obsadila fantastické tretie miesto vo vytrvalostných…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Když válka stojí všechno…

Válka ještě netrvá ani týden a už v podstatě pohřbila poslední žalostné zbytky západní legitimity. Za pět dní stála válka…

06. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Réway priblížil, prečo neodišiel do Ameriky, ako avizoval po škandále a vyhadzove v Liptovskom Mikuláši

Bývalý veľký talent slovenského hokeja Martin Réway, ktorý bol draftovaný Montrealom Canadiens, no v zámorskej profilige sa nepresadil, bol v…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Fínska vláda chce zrušiť zákaz rozmiestňovania jadrových zbraní na svojom území

Fínsko plánuje zrušiť obmedzenia, ktoré zakazujú prítomnosť jadrových zbraní na jeho území, aby zosúladilo svoju legislatívu s politikou jadrového odstrašovania…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó si šiel do Moskvy potvrdiť záruky dodávok ruskej ropy

Maďarský minister zahraničných vecí hľadal v Moskve záruky pre dodávky ruskej ropy, píše Hungary Today. Chcel zabezpečiť, aby aj napriek…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Susko odhalil pravdu o vyšetrovaní daňových podvodov, korupcie a ekonomickej kriminality

Verejnosti je dlhodobo prezentovaný názor, že Slovensko je rajom pre podvody a korupčné kauzy. Minister spravodlivosti Boris Susko však tvrdí, že…

05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump zaútočil na Irán kvôli cudzej chybe – a to je úplná katastrofa

USA, 5. marca 2026 - V USA teraz zúri búrka - a na svetlo sveta vyšli nielen demokratickí búrkoví vtáci, ktorí úprimne…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Národniari vyzývajú Fica, aby Slovenská republika blokovala pôžičku pre Ukrajinu

Jedinou krajinou, ktorá blokuje pôžičku pre Ukrajinu, je podľa Slovenskej národnej strany Maďarsko, avšak obe krajiny, Maďarsko aj Slovensko, majú…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov