Andrej Kiska

NAŽIVO

Minister zahraničných vecí ČR Macinka je toho názoru, že misia na Ukrajinu by mohla zmierniť postoj Slovenska a Maďarska.

Včera 20:24

Denisa Saková (Hlas-SD) oznámila, že členské krajiny Európskej únie nenašli kompromis ako riešiť vysoké ceny za elektrinu. 

Včera 20:21

Donald Trump oznámil, že šéfke personálneho oddelenia Bieleho domu Susie Wilesovej diagnostikovali rakovinu prsníka. Naďalej však bude aj počas liečby pokračovať vo svojej pracovnej činnosti.

Susie Wilesová (68) je prvou ženou, ktorá sa ocitla na poste šéfky personálneho oddelenia Bieleho domu.

Včera 19:34

Volker Türk, komisár OSN pre ľudské práva, je znepokojený z informácie, že stále pokračuje mučenie zadržaných osôb vo Venezuele. 

Včera 19:30

Iránske Revolučné gardy pohrozili útokmi na americké spoločnosti, ktoré sa nachádzajú v krajinách Perzského zálivu. Neuviedli presne, o aké spoločnosti pôjde, no minulý týždeň na Telegrame uviedli potencionálne ciele.

Včera 19:26

Obyvatelia v Rusku zaznamenali výpadok aplikácia Telegram.

Audio- a videohovory cez Telegram a aplikáciu WhatsApp sú v Rusku blokované od polovice roka 2025. Zároveň sa šíria informácie, že od 1. apríla by mal byť Telegram v Rusku úplne zakázaný.

Včera 19:21

Ministri zahraničných vecí EÚ odmietli vyslať vojenské lode do Hormuzského prielivu, uviedla šéfka európskej diplomacie Kaya Kallasová.

Včera 18:26

Turecké ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že „rozhodne odsudzujeme izraelskú pozemnú operáciu v Libanone, ktorá zhoršuje nestabilitu v regióne“.

Včera 17:55

Boli schválené nové sankcie voči 19 iránskym predstaviteľom a subjektom, ktorí sú zodpovední za závažné porušovanie ľudských práv v krajine. Členské štáty Európskej únie tak učinili v pondelok v Bruseli.

Včera 17:53

V kauze týkajúcej sa financovania svojej kampane pred prezidentskými voľbami v roku 2007 zo zdrojov z Líbye sa pred súd postavil bývalý francúzsky prezident Nicolas Sarkozy. Ten všetky pochybenia poprel.

Včera 17:50

Český prezident Petr Pavel prijal na Pražskom hrade ministerku financií ČR Alenu Schillerovú. Diskutovali o schválenom rozpočte na rok 2026. Nepozdáva sa mu schválený rozpočet na obranné výdavky.

Včera 17:45
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Krajský súd odsúdil exprezidenta Kisku. Prvá reakcia sa dala čakať

Krajský súd v Prešove rozhodol, že exprezident Andrej Kiska je vinný z daňového podvodu a vymeral mu ročný podmienečný trest s odkladom na dva roky. Voči verdiktu odvolacieho súdu sa už nemožno odvolať. Kiska čelil obžalobe z pokračovacieho prečinu daňového podvodu, vinu odmietal. Kauza súvisí so zaúčtovaním nákladov spojených s propagáciou Kisku pred prezidentskými voľbami v roku 2014

Andrej Kiska
Na snímke uprostred Andrej Kiska
❚❚
.

Kiska sa na súde nezúčastnil. Krátko po vynesení verdiktu zverejnil status: “Fico sa vyhráža nepohodlným sudcom disciplinárnym konaním a medzi sudcami zavládol strach. Inak si neviem vysvetliť dnešné rozhodnutie Krajského súdu, ktorý v tomto špinavom politickom procese neuznal naše jasné dôkazy o mojej nevine. V boji za očistenie môjho mena neprestanem, kým sa pravda neodhalí a dávame dovolanie na Najvyšší súd.”

Kiska je tak právoplatne odsúdeným zločincom. Trestného činu sa dopustil v súvislosti s financovaním svojej predvolebnej kapane v prezidentských voľbách. Je preto otázne, ako sa dívať na jeho prezidentovanie, keď v súvislosti so získaním tohto postu sa dopustil trestnej činnosti.

Krajský súd rozhodoval o odvolaniach exprezidenta aj prokuratúry voči verdiktu Okresného súdu Poprad z októbra 2023. Ten odsúdil Kisku za pokračujúci zločin daňového podvodu, pričom mu vymeral trest odňatia slobody na dva roky s podmienečným odkladom na tri roky, peňažný trest 15.000 eur a zákaz vykonávať funkciu konateľa a štatutára obchodnej spoločnosti na obdobie šiestich rokov. Prokuratúra žiadala prísnejší nepodmienečný trest, obhajoba, naopak, oslobodenie spod obžaloby.

.

Krajský súd tak zmiernil pôvodný trest pre Kisku, a to vzhľadom na novelizáciu Trestného zákona, ktorá zmenila právnu kvalifikáciu skutku zo zločinu na prečin so znížením trestnej sadzby, ako aj skrátením premlčacej doby. Kiskovi na rozdiel od Kučkovského naplnenie premlčacej lehoty súd neuznal, keďže ako prezident mal počas výkonu päťročnej funkcie imunitu.

“Podľa názoru sudcu okresného súdu, ako aj obžaloby tieto faktúry nemali byť prijaté do účtovníctva firmy KTAG, keďže neboli predmetom ich živnosti. S týmto právnym názorom sa v plnom rozsahu stotožňuje aj krajský súd,” povedal predseda senátu odvolacieho súdu v odôvodnení rozhodnutia.

Obhajcovia Kisku argumentovali, že odpočet DPH bol oprávnený a ak by aj bol neoprávnený, nejde o trestný čin. Zároveň poukazovali na to, že Kiska v čase daňového podania v máji 2014 už desať dní nebol konateľom firmy.

Podľa prokurátora krajskej prokuratúry súd dal za pravdu obžalobe. “Prokuratúra vníma či už rozsudok prvostupňového súdu alebo rozsudok odvolacieho súdu ako potvrdenie toho, že orgány prípravného konania viedli trestné konanie zákonným spôsobom, zo zákonných dôvodov, a že bolo správne postaviť obžalovaného inžiniera Andreja K. pred súd a podať na neho obžalobu, aby súdy rozhodli o tom, či sa dopustil trestného činu,” povedal.

 

.

Premiér: Kiska bol bábkový prezident, ktorý sa na post dostal i daňovým zločinom

Slovensko malo v rokoch 2014 – 2019 bábkového prezidenta, ktorý sa k funkcii dostal okrem iného aj spáchaním vážneho daňového zločinu. V reakcii na štvrtkové rozhodnutie súdu o vine exprezidenta Andreja Kisku to uviedol predseda vlády Robert Fico (Smer-SD).

Fakt o daňovom podvode bývalej hlavy štátu je podľa Fica mimoriadne negatívnou reklamou pre Slovensko. “Na daňovom zločine Andreja Kisku je závažné aj to, že ho vedome spáchal v rámci prezidentskej predvolebnej kampane, čím poškodil a znevýhodnil všetkých ostatných kandidátov, ktorí v roku 2014 kandidovali do prezidentského úradu,” zdôraznil premiér.

Kisku, podobne ako jeho nástupkyňu Zuzanu Čaputovú, označil za umelý produkt protislovenských síl s cieľom “dostať do prezidentského paláca človeka, ktorý bude realizovať politiku jedného jediného povinného názoru prichádzajúceho zo západu”. Volá zároveň po tom, aby k podobným prípadom v budúcnosti nedošlo. “Slovensko potrebuje suverénnych, vzdelaných, národne orientovaných prezidentov a nie bábky, ako bol Kiska či Čaputová,” vyhlásil šéf exekutívy.

 

Žilinka: Prístup krajskej prokuratúry Prešov v trestnej veci Kisku bol vysoko profesionálny

Krajská prokuratúra (KP) Prešov v trestnej veci exprezidenta Andreja Kisku svojím zdržanlivým a vecným spôsobom komunikácie i bezvýhradným napĺňaním zásady stíhania len zo zákonných dôvodov prispela k posilneniu dôvery verejnosti v právny štát i k orgánom prokuratúry. Vyhlásil to generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

.

Vyzdvihol spôsob, akým prešovská krajská prokuratúra od začiatku trestného stíhania exprezidenta poskytovala informácie o trestnom konaní. “Išlo o prístup prísne zodpovedajúci zákonnej povinnosti zdržanlivosti vyjadrovania prokurátora, plne rešpektujúci prezumpciu neviny. Prístup bez subjektívnych stanovísk, snahy o bulvarizáciu a verejného prezentovania vyjadrení, ktoré by neprípustne prispievali k preneseniu dokazovania do mediálneho prostredia,” uviedol Žilinka. Upozornil, že prokuratúra si udržala vysoko profesionálny prístup i napriek útokom, osočovaniu a spochybňovaniu.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Opozícia kričí „protizákonný prílepok“. Ide o právo, alebo o hru o čas?

Vicepremiér Tomáš Drucker potvrdil, že zákon o transformácii ÚOO chce koalícia zrušiť prílepkom. Otázka znie, či to dokáže urobiť v…

16. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Doživotná licencia Office 2021 Pro za 31,55 € a Windows 11 Pro za 13,55 €. Ďalšie aktualizácie za výhodné ceny!

Podpora pre Office 2019 a 2016 bola oficiálne ukončená a nie je možné ju predĺžiť. To predstavuje kritickú hrozbu pre…

17. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina hlási, že od Slovenska dostala oficiálny list alebo skôr prázdne gesto

Ukrajina dostala od Slovenska oficiálny list o ukončení núdzových dodávok elektrickej energie, informuje spoločnosť „Ukrenergo“

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Do éteru sa dostala kľúčová nahrávka telefónneho rozhovoru: EÚ spolupracuje s Kyjevom a nemá záujem na spustení ropovodu Družba

Európska komisia nie je ani zďaleka odhodlaná riešiť otázku obnovy ropovodu Družba – vyplynulo to z neformálnej diskusie, v ktorej…

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Talianska banka UniCredit predložila ponuku na prevzatie Commerzbank v hodnote 35 miliárd eur

Talianska banka UniCredit v pondelok predložila ponuku na prevzatie Commerzbank v hodnote 35 miliárd eur, čo vyvolalo pobúrenie v Berlíne…

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

René Pavlík

Dušan Hirjak

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Milan Šupa

.
.

Ukrajina hlási, že od Slovenska dostala oficiálny list alebo skôr prázdne gesto

Ukrajina dostala od Slovenska oficiálny list o ukončení núdzových dodávok elektrickej energie, informuje spoločnosť „Ukrenergo“

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Opozícia kričí „protizákonný prílepok“. Ide o právo, alebo o hru o čas?

Vicepremiér Tomáš Drucker potvrdil, že zákon o transformácii ÚOO chce koalícia zrušiť prílepkom. Otázka znie, či to dokáže urobiť v…

16. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Doživotná licencia Office 2021 Pro za 31,55 € a Windows 11 Pro za 13,55 €. Ďalšie aktualizácie za výhodné ceny!

Podpora pre Office 2019 a 2016 bola oficiálne ukončená a nie je možné ju predĺžiť. To predstavuje kritickú hrozbu pre…

17. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Do éteru sa dostala kľúčová nahrávka telefónneho rozhovoru: EÚ spolupracuje s Kyjevom a nemá záujem na spustení ropovodu Družba

Európska komisia nie je ani zďaleka odhodlaná riešiť otázku obnovy ropovodu Družba – vyplynulo to z neformálnej diskusie, v ktorej…

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Washington nevie, či je nový iránsky najvyšší vodca ešte nažive, povedal Trump a opäť vyzval spojencov na pomoc s Hormuzským prielivom

Americký prezident Donald Trump v pondelok vyhlásil, že nevie, či je nový iránsky najvyšší vodca Modžtaba Chameneí stále nažive, a…

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

„Masaker, aký tu ešte nebol“. Na Západe zaznel zvonček kvôli plánu USA

Americkí vojaci čelia v konflikte s Iránom bojom najvyššej intenzity, vyhlásil profesor Helsinskej univerzity Tuomas Malinen

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spojenci sa stavajú skepticky k Trumpovej požiadavke na vyslanie vojenských lodí do Hormuzského prielivu

Alianční spojenci a ďalšie západné krajiny v pondelok odmietli požiadavku amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby členovia Organizácie Severoatlantickej zmluvy pomohli…

16. 03. 2026 | Aktualizované 16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Aktualizované 16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Väčšina Maďarov stojí za premiérom. Fidesz rastie na sile, Zelenského vyhrážky opozícii nepomohli

Najnovší prieskum verejnej mienky z Maďarska ukázal, že väčšina obyvateľov krajiny kritizuje prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského a hlboko odsudzuje jeho vyhrážky voči…

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Nemci, Francúzi, Briti, Taliani, Číňania a Japonci odmietli Trumpovu výzvu

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

16. 03. 2026 | Aktualizované 16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Aktualizované 16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
.

Policajti Ján Čurilla a Pavol Ďurka budú stíhaní na slobode

Policajti Ján Čurilla a Pavol Ďurka budú stíhaní na slobode. V pondelok o tom rozhodol Krajský súd v Bratislave. Zamietol…

16. 03. 2026 | Aktualizované 16. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Aktualizované 16. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina odmietla trojstranné rokovania týkajúce ropovodu „Družba“

Maďarsko vyhlásilo, že Ukrajina odmietla trojstranné rokovania týkajúce sa tranzitu ropy cez ropovod „Družba“, ktoré boli naplánované na dnešok a…

16. 03. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Jednoduchá a účinná prevencia rakoviny hrubého čreva

Čas na zlé správy. Na Slovensku sa kolorektálny karcinóm ročne diagnostikuje takmer 4 000 osobám a každý rok naň zomiera…

16. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 03. 2026 | Aktualizované 16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Aktualizované 16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Stratili Putin a Trump záujem o mierové rokovania na Ukrajine?

Ukrajinské médiá v poslednom čase šíria s odvolaním sa na zdroje v prezidentskej administratíve a Verchovnej Rade myšlienku, že po…

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér diskutoval s predsedom Európskej rady aj o obnovení toku ropy cez Družbu

Slovenská vláda nemôže akceptovať jednostranný a pre SR škodlivý krok ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zastaviť tranzit ruskej ropy. Zároveň očakáva,…

16. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Oscarový herec Penn ide za Zelenským, a potom na front

Americký herec Sean Penn, ktorý včera večer získal Oscara, vynechal ceremoniál a odcestoval do Kyjeva. Podľa AFP sa dnes stretne…

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

AfD plánuje predložiť návrh kandidáta na prezidenta Nemecka

Najsilnejšia nemecká opozičná strana zvažuje predložiť nomináciu kandidáta na post spolkového prezidenta, informuje TEC.  Rastúca politická sila strany AfD by…

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Na Marse našli „párty klobúk“

Vedci si na snímkach z Marsu všimli neznámy „lesklý“ geometrický objekt pripomínajúci „párty klobúk“ alebo tiež “delostreleckú nábojnicu”, ktorý bol…

16. 03. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tusk vyhlásil, že riziko vystúpenia jeho krajiny z EÚ sa stáva reálnou hrozbou

Poľský premiér Donald Tusk vyhlásil, že riziko vystúpenia jeho krajiny z EÚ sa stáva reálnou hrozbou

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Shiffrinová sa rozplakala. Japonka vychválila superhviezdu, ktorú premohli emócie

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová ovládla svoj milovaný a dá sa povedať, že aj patentovaný, slalom vo švédskom Åre. Po pretekoch…

16. 03. 2026 | 0 komentárov

Moskva údajne sľúbila, že prestane verbovať Keňanov

Rusko súhlasilo, že prestane verbovať občanov Kene do bojov na Ukrajine. Oznámil to v pondelok kenský minister zahraničných vecí Musalia…

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pripravujú USA nový 11. september, aby obvinili Irán?

Irán, 16. marca 2026 - „Počul som, že zvyšok Epsteinovho tímu pripravil sprisahanie s cieľom zinscenovať udalosť podobnú teroristickým útokom…

16. 03. 2026 | 0 komentárov

Muži odhalili, aké zvláštne veci robia ich partnerky

Partnerky sú často v stereotypoch zobrazované ako tie poriadkumilovné, ktoré udržiavajú domácnosť čistú a organizovanú. Realita je však oveľa pestrejšia…

16. 03. 2026 | 0 komentárov

Zelenského kamoši si užívajú na jachtách v Monaku, tvrdí Danko

Predseda strany SNS a podpredseda NR SR Andrej Danko sa vyjadril na adresu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že „tak drzý…

16. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lobotkova priateľka bude moderátorkou televízneho športového spravodajstva

Televízia Markíza na sociálnej sieti Instagram oznámila, že jej športový spravodajský tím sa rozrastá o modelku Simonu Leskovskú, ktorá sa…

16. 03. 2026 | 0 komentárov

Dostane sa vôľa transľudí nad zákon? Je tu prvý precedens

Zákony členských štátov EÚ už nemusia byť v každom prípade suverénne. Najnovšie rozhodnutie Európskeho súdneho dvora ukazuje, že Brusel sa…

16. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rostech o tankoch T-72B3M

Rusko, 16. marca 2026 - Tanky T-72B3M sú vďaka svojmu modernizačnému potenciálu platformou s takmer neobmedzenými možnosťami, informovala spoločnosť Rostech.…

16. 03. 2026 | 0 komentárov

Melicher zhodnotil 1. ŠSD aj posledný vývoj vzťahov Slovensko – Ukrajina

13. 3. 2026 sa uskutočnilo slávnostné ukončenie 1. školy sociálnej demokracie. Podujatie sa uskutočnilo v zimnej oranžérii bratislavského hradu. Podujatia…

16. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dizajn, ktorý je tak zlý, že si zaslúži byť zahanbený na internete

Dizajn má ľuďom uľahčovať život, byť funkčný a zároveň estetický. Niekedy sa však stane pravý opak a dizajn skončí ako…

16. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Minister zahraničných vecí ČR Macinka je toho názoru, že misia na Ukrajinu by mohla zmierniť postoj Slovenska a Maďarska.

Včera 20:24

Denisa Saková (Hlas-SD) oznámila, že členské krajiny Európskej únie nenašli kompromis ako riešiť vysoké ceny za elektrinu. 

Včera 20:21

.

Babrák Trump, naše opozičné panoptikum a snem SNS

Ak si niekto na začiatku druhého Trumpovho mandátu myslel, že Trump bude podobne ako pri jeho prvom mandáte prezidentom mieru,…

16. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko a ďalšie krajiny EÚ oznamujú Ukrajine, že do EÚ bude môcť vstúpiť až o 10 až 20 rokov

Nemecko a ďalšie krajiny EÚ oznamujú Ukrajine, že do EÚ bude môcť vstúpiť až o 10 až 20 rokov, uviedol…

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šéf paralympijského výboru komentoval sťažujúcich sa Ukrajincov. "Dúfam, že sa poučíme!"

Včera sa v Taliansku skončili zimné paralympijské hry a Ukrajina bojkotovala aj tento akt. Informovali sme, že ukrajinskému paralympijskému výboru…

16. 03. 2026 | 0 komentárov

Starmer odmietol Trumpovu výzvu na vyslanie britských lodí do Hormuzského prielivu. Vyjadril sa aj Pistorius

Britský premiér Keir Starmer odmietol výzvu amerického prezidenta Donalda Trumpa na vyslanie britských lodí do Hormuzského prielivu – napriek prezidentovmu…

16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Gedra: Ak EÚ nepretlačí obnovenie toku ropy cez Družbu, tak si nezaslúži žiadnu budúcnosť

Ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského treba dotlačiť k spusteniu ropy a nebudeme potrebovať žiadne štátne kompenzácie palív, ktoré si dnes aj…

16. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

René Pavlík

Dušan Hirjak

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Milan Šupa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov