Igor Korotčenko

NAŽIVO

Spojené kráľovstvo a Francúzsko si predvolali iránskych veľvyslancov v súvislosti so správami o rozsiahlych zásahoch proti demonštrantom v ich krajine.

17:13

Nemecký Rheinmetall potvrdil, že začiatkom roka 2026 dodá Ukrajine prvé bojové vozidlá pechoty Lynx KF41.

17:11

Trumpova vláda označila tri odnože Moslimského bratstva v Libanone, Jordánsku a Egypte za teroristické organizácie a uvalila sankcie na ich členov.

17:03

Uganda nariadila vypnutie internetu v celej krajine. Stalo sa to dva dni pred voľbami.

16:59

Úrad OSN požiadal o rýchle a nezávislé prešetrenie minulotýždňového incidentu v Minneapolise, pri ktorom agent ICE zastrelil 37-ročnú ženu za volantom auta.

16:49

Londýnska polícia uviedla, že množstvo vrážd v meste v prepočte na počet obyvateľov klesol na najnižšiu úroveň od roku 1997, kedy sa začali viesť porovnávacie záznamy.

16:40

Poslanecký klub Občianskej koalície Donalda Tuska chce legislatívne obmedziť používanie sociálnych sietí pre deti a mladistvých do pätnástich rokov. Návrh zákona majú dokončiť do konca februára a predložiť ako poslaneckú iniciatíva.

16:33

Podľa Babiša je cieľom novej českej vlády dosiahnuť, aby Česko bolo bezpečnou a prosperujúcou krajinou, pričom českí občania budú pre vládu na prvom mieste.

16:32

Veliteľ indickej armády Upendra Dwivédí obvinil Pakistan, že vysiela drony do časti sporného regiónu Kašmír, ktorý spravuje India.

16:31

Ukrajinskí poslanci odmietli nomináciu Denysa Šmyhaľa do funkcie ministra energetiky a prvého vicepremiéra.

16:29

Grónsko sa nestane súčasťou USA, vyhlásil premiér ostrova Jens Frederik Nielsen na spoločnej tlačovej konferencii s dánskou premiérkou.

„Grónsko nebude patriť im a nebude riadené Washingtonom. Ak sa ostrov ocitne pred voľbou – USA alebo Dánsko, zvolí si (dánske) kráľovstvo. Situácia je veľmi vážna. Nachádzame sa v epicentre búrky. Obyvateľstvo Grónska je už dlhú dobu pod týmto tlakom,“ vyhlásil Nielsen.

16:26

Na železničnej trati v obci Vlachy v okrese Liptovský Mikuláš došlo v utorok poobede k nehode, pri ktorej vlak zrazil človeka. Informovalo o tom operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline. Na mieste zasahuje päť príslušníkov HaZZ z hasičskej stanice v Liptovskom Mikuláši s dvoma kusmi techniky.

16:00

Denník Financial Times s odvolaním sa na troch nemenovaných predstaviteľov informoval, že lídri Británie, Francúzska, Kanady, Nemecka, Talianska, Ursula von der Leyenová a Zelenskyj sa budúci týždeň plánujú stretnúť s Trumpom v snahe získať jeho podporu pre bezpečnostné záruky pre Ukrajinu. Stretnutie sa uskutoční vo švajčiarskom letovisku Davos.

15:41

Ursula von der Leyenová odsúdila podľa nej neprimerané použitie sily a pokračujúce obmedzovanie slobody v Iráne. Rastúci počet obetí prebiehajúcich protivládnych protestov označila za desivý a uviedla, že v úzkej spolupráci s Kajou Kallasovou navrhne sankcie.

15:39

Dánsky minister zahraničných vecí Lars Lokke Rasmussen oznámil, že spolu s grónskou ministerkou zahraničných vecí Vivian Motzfeldtovou sa stretnú v Bielom dome s J. D. Vanceom a Marcom Rubiom.

15:20
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Korotčenko navrhol, aby “lotyššký pes” dostal kopačku do zubov

Ruský vojenský expert sa vyjadril k rozhodnutiu lotyšského parlamentu vyhlásiť Rusko za “sponzora terorizmu”:

Igor Korotčenko
Na snímke Igor Korotčenko
❚❚
.

“Lotyšskí politici prekročili všetky prijateľné hranice. Tradičná diplomatická ” zainteresovanosť” v tomto prípade nestačí. Všetci títo čokli, ktorí vycerili zuby na Rusko, si dobre uvedomujú, že dostanú kopanec čižmou do zubov.

Ich ekonomiku musíme vynásobiť nulou. O to viac, že je to jednoduché – stačí vypnúť plyn, a to je všetko.

Ak odstavíme Lotyšsko od plynu, preukážeme svoju politickú subjektivitu a schopnosť nie hovoriť, ale konkrétne odpovedať. Západ sa svojimi sankciami snaží zničiť ruské hospodárstvo. A mali by sme sa prestať oddávať ilúziám, že medzinárodné vzťahy sa jedného dňa obnovia. Neobnovia sa,” povedal Korotčenko.

.

 

Lotyšsko ide do extrémov schované za chrbát NATO a riskuje, že nás všetkých vtiahne do vojny

Lotyšsko by malo prehodnotiť už vydané povolenia na pobyt a víza a zrušiť ich tým, ktorí podporujú ruskú inváziu na Ukrajinu. Uviedol to dnes prezident Egil Levits na zhromaždení obetí politických represií v Ikšķile.

Podľa Levitsa by sa povolenia na pobyt už nemali vydávať osobám s trvalým pobytom v Lotyšsku, ktoré v budúcnosti prijmú ruské občianstvo. “Budú musieť opustiť našu krajinu,” povedal prezident.

“Obchodovanie s povoleniami na pobyt zo strany predchádzajúcich vlád, ich neodôvodnená veľkorysosť pri vydávaní povolení na pobyt ruským občanom, za ktorou sa skrývali len partikulárne záujmy niektorých politických podnikateľov, vytvárali bezpečnostné riziká a prispievali k dvojjazyčnosti. Nastal čas prehodnotiť dôsledky týchto neúspešných a nebezpečných politík,” povedal Levits.

Lotyšsko sa spolieha na pomoc NATO v prípade, že Rusko bude riešiť tento jeho prístup k svojim občanom. Ak sa nechceme nechať vtiahnuť, ako členovia NATO, ktorí by mali ísť bojovať kvôli provokáciám Lotyšska, musíme túto krajinu aj pomocou nástrojov EÚ umravniť. Lotyšsko nerobí svoju politiku, ale koná na povel USA, keď vyvíja nátlak na Rusko a znervózňuje ho.

.

Lotyšsko si pravdepodobné myslí, že USA zaň prídu bojovať, ale to je iba ilúzia. USA sa na kontinente nedokážu ani nemôžu, kvôli hrozbe atómovej vojny, postaviť Rusku.

 

Lotyšsko sa neobmedzuje na potláčanie ruskojazyčného obyvateľstva iba na obmedzenie vstupu do EÚ

Lotyšské ministerstvo spravodlivosti pripravuje zákon, ktorý obmedzí používanie ruského jazyka v práci a na verejných miestach. Pre portál Delfi to uviedol minister spravodlivosti Janis Bordans. Ťažko si predstaviť, že by napríklad Slovensko prijalo takéto diskirminačné zákony voči maďarskej menšine a ešte ťažšie, že by Európska únia mlčala podobne, ako mlčí v prípade Lotyšska.

Minister sa sťažoval, že v Lotyšsku “existuje prax súčasného používania lotyštiny a ruštiny v každodennej komunikácii, na miestach poskytovania služieb a na pracoviskách”.

Otázka, či sa to dotkne aj záznamníkov, vrátane rôznych spoločností súkromného alebo verejného sektora, ktoré podľa Bordansa často ponúkajú zákazníkom komunikáciu nielen v lotyštine, ale aj v ruštine, sa ešte musí prediskutovať. Politik však pripúšťa, že by sa to mohlo týkať aj takýchto prípadov.

.

Treba poznamenať, že podľa posledného sčítania obyvateľstva z roku 2011 tvorí ruskojazyčné obyvateľstvo takmer 38 % (etnickí Rusi pritom tvoria približne 25 % obyvateľstva krajiny). V Rige je zároveň viac ako 50 % rusky hovoriacich.

 

Podobné názory zastáva aj Poľsko, Česko a Slovensko

Poľsko dúfa, že vytvorí mechanizmus, ktorý by Rusom zabránil získať víza do krajín EÚ. Námestník ministra zahraničných vecí Piotr Wawrzyk to povedal v rozhovore pre Poľský rozhlas.

Na tento účel bude potrebné vypracovať systém, ktorý umožní obísť neochotu niektorých veľkých krajín (Nemecko, Francúzsko, Holandsko atď.) pozastaviť platnosť dohody o zjednodušení vízového režimu pre ruských občanov.

Poľsko už niekoľko týždňov rokuje o tejto téme s protirusky naladenými členmi EÚ. Podľa Wawrzyka podobný názor na tieto otázky majú aj Litva, Lotyšsko a Estónsko, Česká republika a Slovensko. “Rozhodnutie v tejto otázke môžeme očakávať v najbližších týždňoch,” predpokladá námestník ministra.

 

Európske štáty k nevydávaniu víz Rusom povzbudzuje Ukrajina

Vízové obmedzenia pre ruských občanov sú potrebné na to, aby ich podnietili k vzbure proti Putinovi.

Tento názor vyjadril na Twitteri poradca vedúceho ukrajinskej prezidentskej kancelárie Mychajlo Podoljak.

“Šesť mesiacov vojny ukázalo, že masové vraždy, jadrové vydieranie, Buča či Mariupoľ ich nezaujímajú. Len rozhovory o nemožnosti dostať sa k vízam ich môžu priviesť k uvedomeniu si vojny a zodpovednosti. A to je prvý krok… k ruskej revolte,” píše Podoljak.

Treba poznamenať, že ruská opozícia má presne opačný názor.

.

Litovský minister zahraničných vecí Gabrielius Landsbergis si myslí, že ruská opozícia by nemala dostávať schengenské víza, aby ju to povzbudilo k zvrhnutiu Putina v krajine. Nesúhlasil s tým, že úplný zákaz vstupu do Schengenu pre všetkých Rusov, ktorí sa nebúria proti Putinovej vláde, nahráva Putinovi.

“Musíme si odpovedať na ďalšiu otázku – s akým Ruskom chceme mať do budúcnosti do činenia? Keď hovoríme, že v Rusku môže byť 5-10 percent ľudí, ktorí sú proti vojne, hovoríme už o miliónoch. Chcete tieto milióny v Rusku alebo mimo neho? Verím, že zmena prichádza zvnútra. A ak veríme, že nás čaká budúcnosť demokratického Ruska, príde zvnútra,” povedal Landsbergis pre Deutsche Welle.

 

Ruská opozícia to však vidí úplne opačne

Stojí za zmienku, že samotná ruská opozícia si to nemyslí. Sú si istí, že ak sa opoziční aktivisti vrátia do Ruska, okamžite ich dajú do väzenia. A akékoľvek protesty budú potlačené.

“Ak Rusi nebudú môcť cestovať do Európy, zvrhnú Putina? Nie, to je úplný nezmysel. Ani roky tvrdých sankcií neviedli k revolúcii v Severnej Kórei, na Kube alebo v Iráne. Totalitné diktatúry zvyčajne nie sú zvrhnuté revolúciou – pretože sa spoliehajú len na násilie. Myšlienka “urobme ich chudobnými, všetko im zoberme a oni sa potom vzbúria proti svojmu tyranovi” je od základu nesprávna a nikdy v žiadnej krajine nefungovala: chudobní ľudia sa nebúria. Práve naopak, chudobní ľudia sú oporou každého totalitného režimu,” napísal na svojej FB stránke Leonid Volkov, blízky spolupracovník Navaľného.

.

Podľa neho je myšlienka zákazu vstupu Rusov do EÚ sprofanovaním skutočného boja proti Putinovi.

“Situácia teraz vyzerá tak, že bez reálnej možnosti pokročiť v ekonomickom tlaku na Putinov režim (plynové embargo…), ale cítiac tlak svojich voličov, sa niektorí európski politici snažia prísť s krokmi, ktoré budú vnímané ako účinné a populárne zároveň. Len bohužiaľ, také neexistujú,” napísal Volkov.

 

Viac na túto téme si môžete prečítať v tomto článku
Pobaltské krajiny hazardujú so svojou existenciou: Estónsko sa chystá blokovať ruskú flotilu v Baltskom mori a Lotyšsko sa blyslo ešte agresívnejšími nápadmi – Hlavné správy (hlavnespravy.sk)

 

.

Prerušenie diplomatických vzťahov s Lotyšskom a Estónskom by bolo krajným opatrením Moskvy v reakcii na ich rozhodnutie o zákaze vydávania víz ruským občanom, ale nemožno to vylúčiť, povedal pre Izvestija šéf zahraničného výboru Rady federácie Grigorij Karasin. Zákaz vstupu pre Rusov nebol jediným nepriateľským krokom. Lotyšský parlament tiež označil Rusko za “štátneho sponzora terorizmu”.

Lotyšský verejný činiteľ Janis Kuzins vysvetlil, že rozhodnutia Rigy možno čiastočne považovať za pokus mobilizovať nacionalisticky zmýšľajúce sociálne skupiny pred októbrovými parlamentnými voľbami. “Obyvatelia našej krajiny sa rozdelili na dva tábory. Mnohí takúto politiku podporujú, ale existuje veľká časť obyvateľov – a tu hovorím o etnických Lotyšoch -, ktorí si uvedomujú, že sa to rovná úplnej diskriminácii a porušovaniu ľudských práv,” poznamenal.

“Bolo by kontraproduktívne hovoriť o nejakých “tit-for-tat” alebo “semit-for-tat” a symetrických odvetných opatreniach. Musíme len vyzvať ľudí, aby používali zdravý rozum, dodržiavali poriadok a zastavili politické šialenstvo. Prerušenie vzťahov je krajným opatrením, ale nič sa nedá vylúčiť, aj keď by sme boli neradi, keby naši susedia zašli tak ďaleko,” zdôraznil Karasin. Zdôraznil však, že reakcia Ruska bude tvrdá a zrejme aj rôznorodá.

Aby mal mier šancu, je potrebné zabezpečiť, aby dialóg medzi Európskou úniou a Ruskom pokračoval, uviedla bulharská poslankyňa Európskeho parlamentu Elena Yoncheva. Podľa nej sú v zásobe diplomatické nástroje, ktoré môžu pomôcť zastaviť to, čo sa deje na Ukrajine. Prerušenie všetkých väzieb, a to aj medzi ľuďmi, je veľkou chybou, – zdôraznila.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS

.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Marek Brna

Andrej Valihora

.
.
.

Harabin je oslobodený. Najvyšší súd zamietol odvolanie prokurátora v kauze schvaľovania ruskej agresie

Najvyšší súd SR dnes potvrdil nevinu bývalého sudcu, exministra spravodlivosti a bývalého šéfa Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina vo veci…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Elon Musk vyhlásil, že sníva o stretnutí s mimozemšťanmi

Na tento účel SpaceX plánuje vybudovať veľké kozmické lode, ktoré budú schopné dopravovať ľudí na Mesiac, Mars a iné planéty

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Naď by najradšej bojoval cudzími životmi

Exminister obrany Jaroslav Naď na plné hrdlo vyhlásil, že nerozumie tomu, prečo premiér Robert Fico nechce poslať našich vojakov umierať…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump do Iránu posiela „americkú pomoc“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že americká pomoc iránskym protestujúcim je „už na ceste“, a povedal, že prerušil všetky rokovania…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa rúca propaganda

Roky nám súčasná slovenská opozícia a jej spriaznené médiá vtĺkali do hláv jednu mantru: „NATO je naša záruka bezpečnosti, ochranný…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

USA operujú tajnými zbraňami

Pentagón tajne kúpil tajnú zbraň, ktorá môže byť príčinou záhadného „havanského syndrómu“, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje. Nie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko sa bojí nemeckej sily

Francúzsko sa obáva prudkého vojenského posilnenia Nemecka na pozadí možného nástupu pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko k moci, píše Bloomberg

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ

Európska obrana je ako bezzubý tiger. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov, predovšetkým Európskej komisie, domnieva sa generál Jozef…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Armáda, „čínske mozgy“ a ruský „Murmansk BN“: Irán potlačil vlnu nepokojov a neutralizoval Starlink

Teherán našiel odpoveď proti podnecovateľom nepokojov. V článku ruských novín Svobodnaja Pressa o tom informujú novinári Aleksander Uralskij a Konstantin…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Ďalší rozpor v koalícii. Hlas nepodporí návrh SNS, odmieta znižovanie trestov za extrémizmus

Koaličná strana Hlas-SD nepodporí novelu Trestného zákona z dielne poslancov Národnej rady SR za koaličnú SNS. Návrh je podľa nej…

13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hladná furt 4 – Rýchle a jednoduché recepty

WAU! Štvrtá kniha tejto milovanej série. Opäť je to poriadna zbierka receptov pre všetkých hladošov, ktorí ľúbia fajné jedlo, no…

13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Život sa v roku 2026 skomplikuje. Začne vláda konečne reagovať na každodenné problémy ľudí?

Trestný zákon upravený, kultúra opravená, hodnotové otázky v Ústave vyjasnené. Je najvyšší čas na riešenie existenčných otázok obyčajných ľudí –…

13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine, informuje…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Magyar Pellegrinimu odkázal, že pojem Felvidék bude používať aj naďalej

Predseda maďarskej mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA Péter Magyar v utorok na sociálnej sieti odkázal prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu, že pojem…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie. Diskutovalo sa o raketovom útoku Orešnik

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie venované Ukrajine, na ktorom sa diskutovalo o raketovom útoku „Orešnik“ na Ľvovskú oblasť

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj a Trump sa môžu stretnúť už čoskoro

Americký prezident Donald Trump a prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj sa môžu stretnúť už čoskoro, píše portál Finnancial TImes

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla zámienku

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla právne opodstatnenie, informuje BBC

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Dana Čahojová sa bude uchádzať o post primátorky Bratislavy

Dlhoročná starostka bratislavskej Karlovej Vsi Dana Čahojová sa bude v tohtoročných komunálnych voľbách uchádzať o post primátorky Bratislavy. Kandidovať bude…

13. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka označil novelu Trestného zákona od SNS za nezodpovednú a krátkozrakú

Novela Trestného zákona z dielne poslancov SNS je nezodpovedná a krátkozraká. Vyhlásil to generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Pre navrhované…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vesmírna hanba? Rusko súťaží v štartoch rakiet s Novým Zélandom

Do USA a Číny má už tak ďaleko ako na Mesiac. A predtým na Čínu hľadelo zhovievavo zvrchu. Pritom predáva…

13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Vláda hľadá cestu k reštartu Slovalca, Fico tlačí na lacnejšiu energiu

Utorková návšteva predsedu vlády Roberta Fica v hlinikárni Slovalco v Žiari nad Hronom znovu otvorila otázku návratu energeticky náročného priemyslu…

13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

STVR pod Flašíkovou: audit šetrí na ľuďoch, zmluvy bežia ďalej

Nové vedenie je pri produkcii odkázané na úzky trh, otázniky však vyvolávajú bežné dodávky, služby a symbolické „paradoxy“ spoluprác

13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

S iránskym režimom je koniec, podľa Merza sa pri moci drží len násilím

Nemecký kancelár Friedrich Merz v utorok vyhlásil, že iránsky režim dožíva svoje posledné dni, keďže tlak na islamskú republiku rastie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

BBC žiada súd o zamietnutie Trumpovej žaloby o 10 miliárd dolárov

Britská verejnoprávna televízia BBC plánuje požiadať federálny súd na Floride o zamietnutie žaloby amerického prezidenta Donalda Trumpa vo výške 10…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Podarí sa Trumpovi blesková vojna v Iráne alebo tam uviazne?

USA, 13. januára 2026 - Čo je to „Trumpov svet“? Možno ho považovať za výkyv v americkej politike, alebo Trumpove kroky odrážajú…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Ústavný súd odmietol sťažnosť Matúša Šutaja Eštoka proti kontumačnému rozsudku

Ústavný súd SR odmietol ústavnú sťažnosť ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) proti vlaňajšiemu „kontumačnému“ rozsudku Mestského súdu Bratislava IV…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Drahá chémia. Podarí sa Trumpovi zraziť svetové ceny ropy s pomocou Venezuely?

Jedným z oficiálne oznámených dôvodov útoku USA na Venezuelu a únosu Madura bolo to, že vlády tejto krajiny „ukradli Američanom…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

Víťazstvo Fideszu je čoraz istejšie

Podľa najnovšieho prieskumu maďarského inštitútu Nézőpont, ak by sa voľby konali túto nedeľu, získal by vládnuci Fidesz 47 percent hlasov,…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Spojené kráľovstvo a Francúzsko si predvolali iránskych veľvyslancov v súvislosti so správami o rozsiahlych zásahoch proti demonštrantom v ich krajine.

17:13

Nemecký Rheinmetall potvrdil, že začiatkom roka 2026 dodá Ukrajine prvé bojové vozidlá pechoty Lynx KF41.

17:11

Trumpova vláda označila tri odnože Moslimského bratstva v Libanone, Jordánsku a Egypte za teroristické organizácie a uvalila sankcie na ich členov.

17:03

.

Grónska vláda za žiadnych okolností neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi

Grónska vláda vyhlásila, že neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, po tom, čo americký prezident Donald Trump uviedol,…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Farmári v Paríži protestujú proti obchodnej dohode EÚ s Mercosurom

Desiatky traktorov v pondelok ráno dorazili do Paríža, kde francúzski farmári protestujú proti obchodnej dohode, ktorú Európska únia uzavrela so…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovského s tromi bodmi menovali za druhú hviezdu duelu s Vancouverom

Hokejistom Montrealu Canadiens sa v domácej hale Bell Centre darí, čo potvrdili aj dnes v noci, keď v nej privítali…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Odtiaľ budeme hroziť Trumpovi. Francúzi a Angličania pristávajú v Grónsku

Brusel, 13. januára 2026 - Bloomberg priniesol svojim čitateľom ohromujúcu správu: Francúzsko a Veľká Británia pripravujú výsadok svojich pozemných síl…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Letisko Bratislava už je v prevádzke, lety však môžu počas dňa meškať

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave je už aktuálne v prevádzke. Lety budú vybavované podľa letových poriadkov. Počas dňa však…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Regióny | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Regióny | 5 min. čítania | 0 komentárov

Európe ponúkajú na výber medzi Ukrajinou a Grónskom

Brusel, 12. januára 2026 - Americká armáda začala pracovať na pláne invázie do Grónska. Ako informuje denník The Daily Mail,…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Poľský prezident blokuje implementáciu digitálneho zákona Európskej únie z dôvodu obáv o slobodu prejavu

Poľský prezident Karol Nawrocki vetoval vládny návrh zákona, ktorý by v Poľsku implementoval Zákon Európskej únie o digitálnych službách .…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS

.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Marek Brna

Andrej Valihora

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov