Europoslanec Štefanec sa so Savčenkovou stretol začiatkom septembra. Ich spoločné stretnutie komentoval nasledovne: „…dnes som ju mohol v Bruseli privítať osobne ako kolegyňu. Naďa je morálnou autoritou, ktorá už dávno presiahla hranice Ukrajiny!“
Morálna autorita však podľa mediálnych informácií víri spoločenskú situáciu na Ukrajine. Hneď po svojom prepustení totiž trvala na rokovaniach s predstaviteľmi Luhanskej a Doneckej republiky. Inokedy však vyzývala k nutnosti bojovať až pokiaľ Rusko nevráti Krym. Je preto otázne, či táto „morálna autorita, ktorá presiahla hranice Ukrajiny“, nepripraví svetu prekvapenie, ktoré tomuto nepokojnému svetu pripravil aj „ostrov stability“ – Turecko.
ZÁZRAKY sa dejú aj v dnešnej dobe!
.Ešte pred rokom som držal v Europarlamente (aj s kolegami) hladovku za oslobodenie…
Posted by Ivan ŠTEFANEC on 7. september 2016
Tento príspevok vyvolal vlnu diskusie, v ktorej padli aj názory „aj sa pochválila, koľkých civilov mučila alebo nebodaj zamordovala? Ste veľkou hanbou Slovenska a KDH.“ „Pán Štefanec, nehnevajte sa, ale táto žena, ktorá zabíjala, nemôže byť morálna autorita. Podľa kresťanského učenia to nie je hodné obdivu. Treba sa podľa toho aj správať a nielen mať slovo ” kresťanské” v názve strany,“ napísala diskutujúca.
Trójsky kôň
Na konci júla sme vás informovali, že český prezident Miloš Zeman čelí závažnému obvineniu zo strany mimovládnej inštitúcie, think-tank Európske hodnoty. Analýza menovanej organizácie tvrdí, že Zeman hrá v českom priestore rolu trójskeho koňa Ruskej federácie, kde systematicky preberá a opakuje základné tézy pozície Kremľa (viac TU).
PATRÍME NA ZÁPAD
Od augusta 1968 uplynulo takmer polstoročie, od novembra 1989 skoro 30 rokov. Sme v EÚ a v NATO. Vzť…Posted by Ivan ŠTEFANEC on 22. august 2016
Hovorca Zemana Jiří Ovčáček pre iDNES.cz reagoval, že ide o hlúposti bez obsahu, ktoré sú akoby opísané z normalizačných príručiek. „Je zrejme, že boj s ruskou propagandou je výnosným biznisom,“ dodal. „Natíska sa otázka nezávislosti a financovania tohto údajne mimovládneho webu, keďže viac ako 300 tisíc korunami na jeho činnosť prispelo ministerstvo školstva vedené ČSSD.” Analýzu zároveň označil za súčasť kampane proti hlave štátu.
A práve europoslanec Štefanec podporuje vznik takejto inštitúcie aj u nás. „Podporujem iniciatívu českého think-tank Evropské hodnoty a verím, že niečo podobné vznikne čoskoro aj na Slovensku,“ zverejnil na svojom profile na sociálnej sieti.
Uviedol tiež, že „musíme jasne hovoriť, že Slovensko patrí do demokratickej, vyspelej a zjednotenej Európy, nie do područia ruských oligarchov a generálov.“ Je pravdou, že skutočne patríme do Európy, ale tej, ktorá postupne zabúda na svoje kresťanské korene a snaží sa o pretlačenie liberálnych „práv“, ako je napríklad údajné právo na potrat. Aktuálne patríme do tej Európy, ktorá sa vracia do predchádzajúcej éry, kedy sú ľudia s odlišným názorom označovaní za rusofilov, trójskych koňov či agentov Kremľa ako aj tmárov, homofóbov či konzervatívcov – keďže byť kresťanom sa v dnešnej demokratickej a vyspelej Európy „nenosí“. Použijúc slová košického arcibiskupa Bernarda Bobera nie je to dnes ani bezpečné, ani žiadané.
Preto pôsobí prekvapivo požiadavka Štefanca ako europoslanca za KDH, aby aj na Slovensku pôsobila organizácia podobná českej, ktorá ľudí s odlišným názorom označuje nálepkami. To sme tu už ale mali, a práve proti tomu protestovali ľudia na námestiach. Dnes to tu máme opäť, avšak v otočenom garde – niektorí to totiž verejne požadujú.