NAŽIVO

Aprílový kontrakt na zlato si na burze Comex polepšil o 83,50 dolárov a uzavrel na 5080,90 dolárov za uncu. Spotové zlato v piatok vzrástlo na 5107,45 dolárov za uncu.

Včera 19:58

Mexické médiá informovali, že armáda zabili mexického drogového bosa Nemesia Rubéna Osegueru Cervantesa, známeho ako „El Mencho“.

Včera 19:55

Aprílový kontrakt na ropu WTI v piatok stúpol o 8 centov na 66,48 USD za barel. Ropa Brent s aprílovým kontraktom uzavrela so ziskom 10 centov na 71,76 USD za barel.

Včera 19:48

Pri Sabahu na ostrove Borneo došlo k  zemetraseniu s magnitúdou 7,1.

Včera 19:36

Talianske úrady informovali, že pri pádoch lavín v horských oblastiach v Taliansku zahynuli najmenej dvaja ľudia zahynuli pri pádoch lavín v horských oblastiach na severe Talianska.

Včera 19:35

Minister zahraničných vecí Juraj Blanár odcestuje v pondelok (23. 2.) do Bruselu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci. Hlavnými témami rokovania ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ budú vojna na Ukrajine a vývoj na Blízkom východe vrátane izraelsko-palestínskeho konfliktu či situácie v Iráne a Sýrii. V rámci pracovného programu v Bruseli sa Blanár zúčastní tiež na stretnutí šéfov diplomacií s vysokopostaveným predstaviteľom pre Gazu Nikolajom Mladenovom.

Včera 19:30

Automobilové opravovne Ministerstva vnútra SR nakúpili šesť áut typu SUV za 463.800 eur s DPH. Dodá ich firma Porsche Slovakia. Vyplýva to zo zmluvy, ktorú zverejnili v centrálnom registri. Zmluva je účinná od 17. februára. Dodávateľ musí autá dodať najneskôr do 120 dní od tohto dátumu, prípadne skôr, keď ich bude mať k dispozícii.

Včera 18:47

V kamennom sarkofágu v Assisi vystavili telesné pozostatky katolíckeho svätca Františka z Assisi.

Včera 18:38

Arákčí si myslí, že stále je dobrá šanca na diplomatické riešenie sporu medzi Iránom a USA o jadrový program Teheránu.

Včera 18:37

Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa na ZOH 2026 v Miláne dostal do All-Star tímu turnaja – ako jeden z najmladších hráčov sa vo veku 21 rokov zaradil medzi absolútnu elitu olympijského hokeja.

Včera 18:13

Aj prezident USA fandil svojmu tímu, ktorý si dnes po 46-rokoch vybojoval zlatú medailu na ZOH (USA získali zlato naposledy v roku 1980). Trump na svojej sociálnej sieti zdieľal sériu podporných príspevkov. „Toľko výhier!!!!“, napísal. V skoršom príspevku zdieľal nadšenie z finálového zápasu: „Aká hra!!!,“ uviedol. Zlatým medailistom tiež zablahoželal : „Blahoželáme nášmu skvelému americkému hokejovému tímu. ZÍSKALI ZLATO. WOW!“

trump
Trumpov príspevok / Foto: Screenshot
Včera 18:00

USA porazili Kanadu v mužskom hokeji na olympijských hrách v napínavom predĺžení, americký mužský tím vyhral 2:1. Americký mužský tím naposledy získal zlatú medailu v mužskom hokeji na olympijských hrách v roku 1980.

Včera 17:01

V Lotyšsku zachránili dvoch ľudí z ľadovej kryhy v Baltskom mori. Obaja sa prechádzali po čiastočne zamrznutom mori neďaleko obce Plienciems.

Včera 16:25

Americká tajná služba zastrelila muža, ktorý vstúpil do bezpečnostného perimetra areálu Mar-a-Lago. Trump bol v tom čase v Bielom dome.

Včera 15:33

Federálny úrad pre letectvo oznámil, že v súvislosti s dronovými útokmi na Moskvu obmedzili  štyri letiská v Moskve z bezpečnostných dôvodov prevádzku.

Včera 15:31
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Kollár, Miškov a Babitzová chcú vymeniť Smer-SD, aj opozíciu

Podnikateľa a lídra strany Sme rodina Borisa Kollára označil podpredseda #Siete Andrej Hrnčiar v televíznej diskusii za osobu zo šoubiznisu s tým, že jeho vyjadrenia komentovať nechce. „Je mi veľmi vtipné toto vyjadrenie pána z Martina

❚❚
.

„Túto výčitku počúvam častejšie a už jej mám naozaj dosť. Povedzme si, komu odoberáme hlasy,“ reagovala Babitzová na otázku, či sa neobáva prepadu hlasov, ktoré voliči dajú jej strane Šanca. Na postup do parlamentu totiž musí každý samostatne kandidujúci subjekt prekročiť hranicu piatich percent a Šanca, podobne ako SKOK a Sme rodina, túto hranicu zatiaľ v prieskumoch neprekračuje.

„Odoberáme hlasy stranám, ktoré neboli schopné spolupráce ani v tom najlepšom možnom momente, keď mali spolu vládnuť a vlastnú vládu si po roku a pol položili,“ pripomenula Babitzová. „Odoberáme hlasy stranám, ktoré boli Ficovi štyri roky neschopnou a slabučkou opozíciou. A odoberáme hlasy stranám, ktoré neboli schopné vytvoriť nejaký blok, aby prevážili Smer a išli spoločne do volieb. Takýmto stranám chceme odobrať hlasy a najlepšie všetky,“ vyhlásila.

.

„Mne sú tieto obavy pravicových strán ukradnuté. SKOK nie je ani pravica ani ľavica, ale strana rozumných riešení,“ reagoval Miškov. „Myslím si, že ľudia majú po 25 rokoch dosť hašterenia medzi pravicou a ľavicou. My sme si povedali, že ideme v kampani hovoriť ľuďom pravdu. Začali sme tým, aká je pravda o slovenskej politike. Ako sa politické strany vykrúcajú, ako nevedia povedať, čo chcú realizovať, ako to chcú realizovať a najmä, s kým to chcú realizovať,“ dodal.

Podnikateľa a lídra strany Sme rodina Borisa Kollára označil podpredseda #Siete Andrej Hrnčiar v televíznej diskusii za osobu zo šoubiznisu s tým, že jeho vyjadrenia komentovať nechce. „Je mi veľmi vtipné toto vyjadrenie pána z Martina. Je to človek, ktorý pochádza zo strany, ktorá nevie vysvetliť ani vlastné financovanie. A bojí sa prezradiť meno oligarchu, ktorý im ručí za ten úver,“ reagoval Kollár v TABLET.TV.

„Nech sa radšej starajú o svoje transparentné financovanie. A nech sa stará o duševné zdravie svojho pána predsedu, ktorý za tri – štyri dni otočí štyrikrát o 180 stupňov názor,“ odkázal Hrnčiarovi Kollár.

Zatiaľ čo Kollár do značnej miery schvaľuje postup vlády v migračných otázkach, Babitzová a Miškov podozrievajú kabinet Roberta Fica, že túto tému v prvom rade zneužíva v predvolebnom boji.

„Súhlasím s krokmi vlády, ale možno by som išiel v niektorých opatreniach ešte ďalej. To už nie sú imigranti, to je už invázna vlna. Nie sme schopní ich absorbovať a integrovať,“ vyhlásil Kollár. Pripomenul, že krajiny ako Švédsko či Nemecko pôvodne migrantov vítali, v poslednej dobe však začínajú svoju politiku meniť.

.
Na snímke predseda strany SKOK Juraj Miškov
Na snímke predseda strany SKOK Juraj Miškov

„Predtým na nás nadávali, teraz začínajú stavať ploty a idú reči o tom, ako ich idú transportovať späť. Jasne potvrdzujú to, na čo sme dávno upozorňovali,“ povedal Kollár. „Táto politika predsedu vlády je správna. Ale na druhej strane, zasadla Rada obrany štátu a konštatovala, že máme všetko pod kontrolou. Čo máme pod kontrolou? Jedného ‘hovnomana’ nevedeli chytiť niekoľko mesiacov. Lietajú nám cez hranicu čmeliaky a zistíme to, až keď tu havarujú. Lietajú nám cez ukrajinskú hranicu vrtuľníky s imigrantmi. Nemyslím si, že to má táto vláda úplne pod kontrolou,“ vyhlásil podnikateľ, podľa ktorého v prevencii možných problémov máme ešte rezervy.
Na poznámku, že myzofila, ktorý terorizoval ženy v Bratislave výkalmi, polícia napokon dokázala zaistiť, Kollár reagoval, že to bolo skôr náhodou. „Chytili ho, ale nie vlastnou zásluhou. Chudák sa tak opil, že bol zamazaný, s taškami s tými hovnami, jasné, že ho chytili. Smrdel celý autobus,“ povedal s tým, že za takýchto okolností by ho dokázala zaistiť aj stará babka a nemusela to byť polícia.

Kollár sa zhoduje s premiérom Robertom Ficom v tom, že na Slovensku nechce vznik „ucelenej moslimskej komunity“. „Nebudem politicky korektný. V prvom rade si budem chrániť vlastnú rodinu. Nechcem, aby niekto znásilnil alebo nebodaj zabil čo i len jednu slovenskú ženu. Áno, nechcem tu ucelenú moslimskú komunitu a no–go zóny,“ povedal Kollár.

Miškov reagoval, že posudzovanie ľudí na základe vierovyznania je absolútne neprípustné. „Vierovyznanie je intímnou sférou každého človeka. Ani keď prijímate človeka do zamestnania, nemôžete žiadať, aby uviedol vierovyznanie,“ zdôraznil.
V diskusii o utečencoch podľa neho zaznievajú dva extrémne postoje. „Jeden reprezentuje pán Kollár. Na druhej strane zaznievajú aj opačné extrémne postoje, ktoré podceňujú vážnosť situácie. Sme presvedčení o tom, že je nevyhnutné dostať celý proces urýchlene pod kontrolu. Posilniť vonkajšie hranice EÚ a vytvoriť bezpečné koridory pre ľudí, ktorí naozaj strádajú, trpia, utekajú pred smrťou, mučením, znásilňovaním. Týmto ľuďom treba rozhodne pomôcť,“ vyhlásil Miškov.

„A nepáči sa mi, keď je táto téma zneužívaná v politikom boji,“ dodal. Za 23 rokov existencie SR podľa neho u nás požiadalo o azyl 58.000 ľudí, dostalo ho 650 a ostalo ich tu 138. „Na Slovensku je dnes možno 2000 moslimov. To číslo je zanedbateľné. Neviem, či je na Slovensku 2000 scientológov,“ poznamenal Miškov.

To isté si myslí aj Babitzová. „Žijeme v krajine, kde sa premiér postaví na tlačovku v čiernej košeli a straší ľudí utečencami. Chystá peniaze na zaplatenie ďalších 2500 policajtov, ktorých máme v tejto krajine aj tak nadproporčne veľa. Využíva túto tému na svoju kampaň a aby zakryl kauzy ako Váhostav, Hornonitrianske bane a podobne,“ zdôraznila. „Takmer žiadnych utečencov tu nemáme a neochránil nás Smer, ale naša zemepisná poloha,“ dodala Babitzová.

.

„Chceme ostať medzi vyspelými krajinami Európskej únie a riešiť krízu spolu s nimi. To neznamená, že nemôžeme mať kritický pohľad na to, že EÚ mala konať viac a rýchlejšie a že kvóty nie sú najšťastnejší nápad,“ uzavrela.

Všetci traja hostia podporujú protesty učiteľov a sestier. „Sme strana, ktorá podporuje učiteľov v ich štrajku. Stojíme aj za sestričkami, lebo sú to ťažko pracujúci ľudia za mizerné platy a pohybujú sa na trhu, kde sa im platy bez štátneho zásahu nezvýšia. Keď chce vláda urýchlene riešiť obchvat a všetky možné kšefty, môže urýchlene riešiť aj požiadavky učiteľov,“ reagovala Babitzová na otázku, či by sa vláda mala snažiť naplniť požiadavky protestujúcich už v čase pred voľbami.

„Keď kúpite do školy plagát, ktorého reálna hodnota môže byť 20 eur, a to ešte preháňam, za 492 eur, tak kradnete školákom z vrecka,“ pripomenula aktuálnu kauzu rezortu Babitzová.

Na snímke zakladateľka strany Šanca Eva Babitzová
Na snímke zakladateľka strany Šanca Eva Babitzová

Kollár by preferoval, ak by požiadavky protestujúcich riešila už nová vláda. „Aj my podporujeme tieto protesty. Pozrel som si vyhlásenie ministra Čisláka, ktorý dal trestné oznámenie na zástupcov sestier. Keď teraz vedel pribehnúť a dať trestné oznámenie, kde bol vtedy, keď sme sa bavili o rozkrádaniach v zdravotníctve?“ pýta sa Kollár. „Treba navýšiť platy, chceme to podporiť. Ale osobne si myslím, že by sa to nemalo šiť horúcou ihlou. Mala by to riešiť nová vláda. Ale nie sa na nich vykašlať alebo ísť nátlakovým spôsobom proti nim,“ povedal Kollár.

Miškovov SKOK sa v parlamente neúspešne pokúsil iniciovať mimoriadnu schôdzu o školstve. „Urobili sme pre učiteľov maximum, vyjadrili sme im podporu a pokúsili sme sa zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu ešte pred začiatkom štrajku. A toto je pravda o slovenskej politike a opozícii. Zo 150 poslancov parlamentu nás podporili štyria,“ konštatoval.

Všetky tri strany odmietli sociálne balíčky Smeru-SD. „Nepokračoval by som v žiadnych balíčkoch. Premiér sa správa tak, akoby vám večer vykradol špajzu a ráno vám z nej dal jeden džem. Treba zrušiť rozkrádanie a prerozdeliť prostriedky do všetkých segmentov,“ vyhlásil Kollár. „Aby človek mohol slušne žiť a mohol si dovoliť ten vlak zaplatiť. Nie, že celý rok živorí, nemá na chleba a na lieky, ale môže sa zadarmo odviesť vlakom,“ dodal.

My sme štandardná pravicová strana. Nič také ako veci zadarmo neexistuje, je to zaplatené z našich daní. Táto krajina potrebuje systémové riešenia, a nie predvolebné kupovanie si voličov,“ vyhlásila Babitzová.

„Samotné sociálne balíčky sú dôkazom zlyhania vlády v oblasti sociálnej politiky. Ak by bola vláda v sociálnej politike úspešná, sociálne balíčky netreba,“ doplnil ju Miškov.

SKOK si zakladá na ekonomickej kompetentnosti. „Naša základná ekonomická línia je program Singapur, teda sto konkrétnych merateľných opatrení,“ povedal Miškov. Cieľom je zefektívniť fungovanie štátu a zlepšiť podnikateľské prostredie. „Projekt eurovratka prinesie každej domácnosti 30 až 50 eur mesačne. Vyčíslili sme možnosť úspor na strane štátu vo výške 1,1 miliardy,“ upozornil.

Šanca sa orientuje na podporu živnostníkov a malých a stredných podnikateľov. „Chceme zaviesť inštitút mikropodnikania,“ poznamenala Babitzová. Ľudí, ktorí dnes nevládzu platiť vysoké odvody a pracujú načierno, by mal podľa nej tento inštitút vtiahnuť späť do legálneho systému.

.

„Do výšky 5000 eur príjmu mesačne by mikropodnikateľ zaplatil štátu 120 eur a mal by pokoj s daňovým úradom aj sociálkou,“ povedala s tým, že poplatky by boli paušálne a „mikropodnikatelia“ by boli oslobodení aj od účtovníctva.

Efektívnejšiu verejnú správu presadzuje aj Sme rodina – Boris Kollár. „Je to prebyrokratizované,“ poznamenal. „Naša ekonomika dosahuje výkonnosť možno 60 percent Nemecka alebo Rakúska, ale platy sú 30-percentné. Problém je v prerozdeľovaní, niekde to uteká. Treba to prenastaviť. Pre všetkých podnikateľov chceme znížiť dane na 16 percent, ale zvýšiť ich pre monopoly a oligopoly,“ uzavrel Kollár.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

René Pavlík

Milan Šupa

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

.
.

V pokuse o atentát na generála Alexejeva sa objavila „britská stopa“

V pokuse o atentát na zástupcu náčelníka GRU generála Alexejeva „je možné vysledovať britskú stopu“. Vyhlásil to riaditeľ FSB Alexander…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Premiér: Slovensko nie je banánová republika, ktorá hneď urobí všetko, čo si želá Brusel alebo Kyjev, či Washington, alebo Moskva

„Ak nám prezident odkazuje, že si máme kúpiť plyn a ropu niekde inde ako v Rusku, hoci to je ťažšie…

22. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

Arákčí: Teherán má právo na sebaobranu, ak rokovania s USA zlyhajú

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v nedeľu varoval, že Teherán sa bude brániť každému útoku Spojených štátov, ale zároveň…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší pokus o atentát na Trumpa? Svedkom streľby bol ukrajinský podnikateľ

Trumpova ochranka zastrelila ozbrojeného muža, ktorý sa pokúsil vniknúť do rezidencie Mar-a-Lago, kde sa nachádza sídlo amerického prezidenta. Podľa správ…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpa „zrazili z vrcholu“

Čo znamená rozhodnutie Najvyššieho súdu USA o clách a aký bude vplyv na Irán a Ukrajinu?

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Objavte cestu k trvalému šťastiu a slobode

Táto kniha odhaľuje, ako prevziať kontrolu nad svojím životom a prekonať strach zo zmeny. Nájdete ju TU

22. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj v panike: Odvetu Slovenska a Maďarska nečakal

„Ultimáta by mali byť adresované Kremľu, nie Kyjevu,“ uviedlo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení, ktorým reagovalo na hrozby…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Americký hrdina Jack Hughes! Američania po 46 rokoch vyhrali olympijské zlato

Hokejisti USA sa stali víťazmi olympijského turnaja mužov v Miláne. V očakávanom finále zámorských gigantov Američania zdolali Kanaďanov 2:1 po…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Brusel vyzval Washington, aby dodržiaval podmienky obchodnej dohody z minulého roka

Európska komisia v nedeľu vyzvala Washington na dodržiavanie podmienok obchodnej dohody, na ktorých sa Spojené štáty a Európska únia (EÚ)…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Vojna na Ukrajine si podľa nových odhadov vyžiadala 150-tisíc obetí

Počas vojny na Ukrajine zahynulo v dôsledku bojových operácií 150-tisíc ľudí. Takéto výpočty uvádza nemecká výskumná nadácia Rockwool Foundation Berlin,…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajine chýba najmenej štvrť milióna vojakov, aby prelomila situáciu na fronte

Ukrajina musí zmobilizovať minimálne 250-tisíc dodatočných vojakov a zabezpečiť omnoho viac zbraní, aby mohla zmeniť situáciu na fronte

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo sme si mohli dovoliť za pomoc venovanú Ukrajine?

Ukrajine sme poskytli pomoc v neuveriteľnej hodnote. Ako prejav vďaky nám zastavili kohútik ropovodu Družba. Občiansky aktivista Miroslav Heredoš sa…

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinu v noci napadlo takmer 300 úderných dronov a 50 rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

EÚ chce nafukovať svoj rozpočet, zatiaľ čo my musíme šetriť

Európska únia plánuje v dlhodobom výhľade navýšiť vlastný rozpočet. Na tom by možno nebolo nič zlé, keby tie peniaze išli…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podivná Majerského hra

Šéf kresťanských demokratov vysiela do éteru protichodné signály…

22. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA zverejnili termín pre rokovania s Iránom

USA sú pripravené uskutočniť nové kolo rokovaní s Iránom 27. februára, ale pod podmienkou, že Teherán do 48 hodín predloží…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sú známe nové podrobnosti dohody o vzácnych surovinách medzi Ukrajinou a USA

Ukrajinský kabinet ministrov stanovil mechanizmus rozdeľovania peňazí z dohody s USA o vzácnych zdrojoch. V čom spočíva podstata?

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Maďarsko napokon nezastaví dodávky elektriny na Ukrajinu. Szijjártó prezradil stanovisko k 20. balíku sankcií

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó vyhlásil, že Maďarsko napokon nezastaví dodávky elektriny na Ukrajinu, ako to krajina pôvodne zamýšľala.…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán ráta s útokom USA. Chámeneí vypracoval plán pre prípad jeho zabitia

Irán sa pripravuje na odrazenie útoku zo strany USA, vychádzajúc z toho, že údery sú nevyhnutné, píše The New York…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Trh s ropnými produktmi na Slovensku nie je ohrozený

Trh s ropnými produktmi na Slovensku nie je ohrozený. Ropa začne do krajiny prúdiť v najbližších dňoch. V diskusnej relácii…

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na amnestiu Banderovcov v roku 1955 dnes dopláca celá Európa

Ukrajina, 22. februára 2026 - 17. septembra 1955 vyšiel dekrét Prezídia Najvyššieho sovietu ZSSR „O amnestii sovietskych občanov, ktorí spolupracovali…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Vo Washingtone sa v otázke operácie v Iráne vytvorili dve vetvy

Naďalej prichádzajú veľmi protichodné informácie o plánoch Washingtonu vo vzťahu k Iránu

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Z rozsudku v kauze Mýtnik podľa ministra vyplýva, že nevznikla žiadna škoda

Z rozsudku v kauze Mýtnik vyplýva, že štátu nevznikla žiadna škoda a IT tendre na finančnej správe neboli predražené. V…

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Útek z väzenia: 8 najlegendárnejších príbehov, ktoré obleteli svet

Útek z väzenia fascinuje verejnosť už celé desaťročia. Príbehy odvážnych, vynaliezavých a často až neuveriteľných únikov dokazujú, že ani tie…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Macron osobným listom požiadal Trumpa o zrušenie sankcií proti viacerým európskym predstaviteľom

Francúzsky prezident Emmanuel Macron nedávno listom požiadal amerického prezidenta Donalda Trumpa o zrušenie sankcií, ktoré Washington uvalil na viacerých európskych…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Korčok proti Slovensku

Bývalý poslanec György Gyimesi si posvietil na to, ako Ivan Korčok v politike prezlieka kabáty

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sikorski: Poľsko má viac tankov než Nemecko, Francúzsko a Británia dokopy, malo by viesť Európu

Nemecko, 22. februára 2026 - Čas Nemecka a Francúzska pominul, Európa potrebuje nového lídra a on už existuje - a…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Uhrík: Hnutie Republika konštruktívne komunikuje s viacerými politickými stranami

Mimoparlamentná strana Republika rokuje o úzkej spolupráci v komunálnych voľbách s koaličnou SNS. Vládny Smer-SSD nie je pre Republiku „vysnívaným…

22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vynálezy, ktoré svet radšej poslal do zabudnutia

Vynálezy dokážu meniť svet, no nie všetky vynálezy sa zapíšu do histórie ako úspešné. Niektoré produkty vznikli s ambíciou riešiť…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Aprílový kontrakt na zlato si na burze Comex polepšil o 83,50 dolárov a uzavrel na 5080,90 dolárov za uncu. Spotové zlato v piatok vzrástlo na 5107,45 dolárov za uncu.

Včera 19:58

Mexické médiá informovali, že armáda zabili mexického drogového bosa Nemesia Rubéna Osegueru Cervantesa, známeho ako „El Mencho“.

Včera 19:55

Aprílový kontrakt na ropu WTI v piatok stúpol o 8 centov na 66,48 USD za barel. Ropa Brent s aprílovým kontraktom uzavrela so ziskom 10 centov na 71,76 USD za barel.

Včera 19:48

Pri Sabahu na ostrove Borneo došlo k  zemetraseniu s magnitúdou 7,1.

Včera 19:36

.

Orbán pomenoval, prečo konflikt na Ukrajine pretrváva

Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil Ukrajinu z toho, že nemá v pláne ukončiť konflikt – kvôli financiám plynúcim zo Západu

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Má Irán šancu v boji proti USA?

Podľa celého radu indícií sa príprava USA na útok na Irán dostala do záverečnej fázy a nevyprovokovaná agresia USA a…

22. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Trump chce začleniť Čínu do vznikajúcej bezpečnostnej architektúry obmedzenia jadrových zbraní

USA, 22. februára 2026 - Po vypršaní zmluvy New START sa svet ocitol bez záväzných limitov medzi dvoma najväčšími jadrovými…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Švajčiarsko chce v referende hlasovať za obmedzenie počtu obyvateľov na 10 miliónov

Švajčiarska ľudová strana nazbierala dostatočný počet podpisov, aby vynútila referendum na 14. júna 2026, keďže cudzinci tvoria v súčasnosti 27…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Witkoff prezradil možný termín stretnutia Putin/Zelenskyj. Akceptuje stanovisko ruského prezidenta

Americký vyjednávač Steve Witkoff pripustil, že o tri týždne by sa mohlo uskutočniť stretnutie ukrajinského a ruského prezidenta, Volodymyra Zelenského…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

René Pavlík

Milan Šupa

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov