NAŽIVO

Minister zahraničia Iraku oznámil, že Turecko repatriuje svojich občanov napojených na Islamský štát, ktorých do Iraku presunuli z väzníc v Sýrii.

14:07

Cisár Naruhito upozornil na osudy ľudí, ktorých v roku 2011 postihlo zemetrasenie, vlny cunami a katastrofa jadrovej elektrárne vo Fukušime.

14:06

India odporučila svojim občanom, aby odišli z Iránu. Podľa vyhlásenia by sa mali vyhýbať oblastiam, kde prebiehajú protesty, zostať v kontakte s veľvyslanectvom a sledovať médiá.

14:05

Francúzska strana Národné združenie predložila návrh na vyslovenie nedôvery vláde.

14:04

Merz uviedol, že helma, ktorá viedla k vylúčeniu Vladyslava Heraskevyča, je symbolom statočnosti národa.

14:03

Na hlavnej železničnej stanici v meste Würzburg útočil tridsaťpäťročný muž nožom. Nemecká polícia uviedla, že traja muži utrpeli počas incidentu ľahšie zranenia.

14:01

Poľská vládna agentúra podala trestné oznámenie na Mateusza Morawieckého a ďalších osôb. Ide o podozrenie zo spáchania trestného činu v súvislosti s uhoľnou aférou bývalej vlády strany PiS.

13:59

Merz odsúdil „úplné barbarstvo“ Ruska za Putinovej vlády. Obvinil Rusko z psychologickej vojny a vyzval európske krajiny, aby podporili Ukrajinu.

13:58

Medzinárodný trestný súd začal pojednávanie voči bývalému prezidentovi Filipín Rodrigovi Dutertemu. Bude súdený za zločiny proti ľudskosti počas vojny proti drogám.

13:56

Americké jednotky sa začali sťahovať zo svojej hlavnej základne na severovýchode Sýrie. V Sýrii sa stále nachádza  približne 1000 amerických vojakov.

13:55

V Holandsku sa oficiálne ujala úradu nová holandská vláda pod vedením premiéra Roba Jettena.

13:50

Prezident Spolkového zväzu nemeckého priemyslu Peter Leibinger vyhlásil, že Európa by mala zotrvať pri obchodnej dohode so Spojenými štátmi. Podľa neho by ju mal Európsky parlament ratifikovať podľa plánu, inak hrozí zbytočná neistota, ktorú si európsky priemysel nemôže dovoliť. Informuje o tom agentúra DPA.

12:34

Cena zlata v pondelok stúpla na trojtýždňové maximum. Investori zvýšili dopyt po drahom kove po tom, čo Najvyšší súd USA zrušil väčšinu dovozných ciel prezidenta Donalda Trumpa, čo oslabilo dolár. Informovala o tom agentúra Reuters.

Spotová cena zlata dosiahla do 8.35 h SEČ 5136,22 USD za uncu, čo je o 0,6 % viac než pri predchádzajúcej uzávierke. Krátko predtým vyskočila až na 5163,60 USD, najvyššiu úroveň od konca januára.

12:33

Slovensko vlani vyviezlo 18,319 TWh elektriny, čo je o 5 % viac než rok predtým.

Najviac elektriny smerovalo do Maďarska (14,741 TWh) a druhým najväčším odberateľom bola Ukrajina (2,955 TWh).

Väčšina exportu však cez Slovensko iba pretekala – z Česka a Poľska sme doviezli 15,966 TWh, takže skutočný prebytok tvoril len 2,353 TWh. Vyplýva to z údajov SEPS.

12:32

Rodičovský dôchodok sa od januára 2025 zmenil na asignáciu dane. Prvýkrát bude vyplatený v roku 2026 na základe daňových priznaní za rok 2025 a údajov z Finančného riaditeľstva SR. Deti budú môcť každému rodičovi, ktorý poberá dôchodok, poukázať 2 % zo zaplatenej dane. Sociálna poisťovňa to uviedla v odpovediach na najčastejšie otázky.

12:31

Najnovšie clá, ktoré oznámil americký prezident Donald Trump, podľa prezidentky ECB Christine Lagardovej narúšajú doterajšiu rovnováhu v obchodných vzťahoch medzi EÚ a USA a môžu priniesť ďalšie ekonomické otrasy. Na jej vyjadrenia upozornila agentúra Bloomberg.

Európska centrálna banka Christine Lagardová
rezidentka Európskej centrálnej banky (ECB) Christine Lagardová gestikuluje počas tlačovej konferencie po zasadnutí guvernérskej rady ECB vo Frankfurte nad Mohanom / Foto: TASR/AP-Matthias Schrader
12:30
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

KHL: Slovan prehral v Nižnekamsku 3:4 po predĺžení – tabuľka (4)

Nižnekamsk 7. januára (TASR) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom stretnutí KHL na ľade ruského tímu Neftechimik Nižnekamsk tesne 3:4 po predĺžení. "Belasí" tak získal prvý bod v novom roku, no stále čakajú na svoje prvé víťazstvo.

Zverenci trénera Rostislava Čadu odštartovali veľmi pasívne, v prvej tretine ťahali za kratší koniec a inkasovali góly z hokejok Taratuchina a Polygalova. Po prestávke však vykročili na ľad ako vymenení a už v 22. minúte znížil Juraj Mikúš. Do konca druhého dejstva sa ešte dvakrát presadil Šatan, najprv v oslabení a potom i v presilovke a Slovan viedol 3:2. V 49. minúte však vyrovnal Mamašev a v predĺžení rozhodol o triumfe domácich Polygalov.

"Belasí" zakončia štvorzápasovú sériu na klziskách mužstiev z Východnej konferencie vo štvrtok 9. januára o 14.00 h proti Salavatu Julajev Ufa. Domácim fanúšikom sa predstavia najbližšie v pondelok 13. januára o 19.00 h v stretnutí so Sibirom Novosibirsk.

Neftechimik Nižnekamsk – Slovan Bratislava 4:3 pp (2:0, 0:3, 1:0 – 1:0)

Góly: 5. Taratuchin (Belousov), 11. Polygalov (Tolpeko), 49. Mamašev, 62. Polygalov – 22. J. Mikúš (Ölvecký), 30. Šatan (Sigalet), 37. Šatan. Rozhodovali: Kulakov, Bondar – Fatejev, Palej, vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Štajnoch 10 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, 4500 divákov.

.

Neftechimik Nižnekamsk: Dalton – Jarullin, Belov, Mamašev, Berezin, Kosmačov, Romanov, Beľakov, Šulakov – Milovzorov, Koukal, Netík – Polygalov, Chochrjakov, Tolpeko – Taratuchin, Truňov, Belousov – J. Aľševskij, Kulikov, S. Aľševskij

Slovan Bratislava: Kopřiva (11. Janus) – Škoula, Sigalet, Trončinský, Mihálik, Štajnoch, Mojžíš, Brejčák (od 10. min) – Miklík, Bližňák, Vondrka – J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič – Šatan, Radivojevič, Hudáček – B. Mráz, Šťastný, T. Mikúš – Matoušek (od 11. min)

Slovana odohral bezzubú úvodnú tretinu a na ľade Nižnekamsku v nej prakticky nič nepredviedol. "Belasí" nezachytili úvod duelu a už v 5. minúte inkasovali, keď nedôrazne bránili tretiu formáciu domácich, Belousov našiel Taratuchina a ten prestrelil Kopřivu. Po ďalších hluchých minútach prišla 10., keď Mojžíš pridržal Tolpeka a Slovan hral v oslabení. Navyše v rovnakom čase dostal ďalší obranca Štajnoch desaťminútový osobný trest za nešportové správanie. Domáci potrebovali na premenenie presilovky iba niečo vyše pol minúty. Tolpeko najprv napálil do žŕdky, vzápätí však získal puk, prihral ho Polygalovovi a ten zvýšil na 2:0. Tréner Čada ihneď reagoval a do bránky poslal Janusa. Ten sa zapotil päť minút pred koncom tretiny, keď zlikvidoval šance Netíka a Tolpeka.

Hostia mali úspešný vstup do druhého dejstva a už v 22. minúte sa im podarilo streliť kontaktný gól. Ölveckého strelu Dalton iba vyrazil a Juraj Mikúš zasunul puk do siete – 2:1. Nasledovala séria početných vylúčení, počas ktorej predviedli obaja brankári niekoľko výborných zákrokov. Blízko k vyrovnaniu mal počas presilovky Bližňák, no Daltona neprekonal. Čo nevyšlo hosťom v početnej výhode, podarilo sa o pár minút v oslabení. Svoje skúsenosti a umenie predviedol Šatan, ktorý kľučkou oklamal obrancu a vytiahol Daltona, obišiel bránku a spoza nej zasunul – 2:2. V 37. minúte sa dostal Slovan prvýkrát v zápase do vedenia vďaka pohotovej dorážke Šatana počas presilovky.

.

"Belasí" však v úvode tretieho dejstva doplatili na nedisciplinovanosť. Prvú presilovku domácich síce prežili bez ujmy, no v nasledujúcej vyrovnal na 3:3 Mamašev. V ďalšom priebehu sa už oba tímy sústredili najmä na zabezpečenú obranu a tak zápas pokračoval v predĺžení. V 62. minúte sa po veľkej chybe hosťujúcej obrany dostal do úniku Polygalov a rozhodol o triumfe domácich 4:3.

Rostislav Čada, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Dnes sme mali zlý vstup do zápasu. Zlepšeným výkonom v druhej tretine sa nám podarilo otočiť priebeh. Príčinou toho, že sme v Nižnekamsku nezískali viac než jeden bod, bolo to, že sme odohrali zle dve oslabenia, v ktorých sme dostali dva góly, a samozrejme veľká rozhodujúca chyba v predĺžení."

Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Bol to pre nás dosť smolný zápas. Nezachytili sme úvod, rýchlo sme prehrávali o dva góly. Pozitívom môže byť aspoň to, že sme sa nevzdali, otočili sme to a bojovali o všetky body do posledných minút. Streliť tri góly v jednej tretine nie je jednoduché proti žiadnemu súperovi, takže vďaka tomu máme dnes aspoň jeden bod. V predĺžení sme pred rozhodujúcim gólom urobili chybu vpredu, ich útočník si to hodil pomerne dosť pred seba. Ja som veril, že náš obranca ho ešte pri dobiehaní trochu spomalí, ale bohužiaľ, tentoraz som tam bol o zlomok sekundy neskôr, ako bolo treba. Obaja sme sa snažili zo všetkých síl tomu gólu zabrániť, hoci ten moment v televízii možno nevyzeral práve najlepšie, ale urobili sme, čo sme mohli."

Miroslav Šatan, útočník a strelec dvoch gólov Slovana: "Nemyslím si, že to bola smola. Jednoducho robíme stále ťažké defenzívne chyby. Po takých sa zápasy ťažko vyhrávajú. Vždy je to síce niekto iný, ale tie góly si strieľame takpovediac sami."

.

Juraj Mikúš, útočník a strelec prvého gólu Slovana: "V prvej tretine využili svoje dve-tri šance a išli do dvojgólového vedenia. V druhej časti sme sa zdvihli a zápas sa nám podarilo otočiť. Potom sme urobili chybu pri striedaní a v následnom oslabení sme dostali gól na 3:3. V predĺžení sme chceli uchmatnúť ten jeden extra bod navyše, naša tretia formácia mala výborné striedanie, dlho dokázala držať puk v ich obrannom pásme, ale v závere striedania prišla chyba, ktorú bohužiaľ pre nás využili."

Tabuľka Západnej konferencie:

1. Dinamo Moskva 42 28 3 3 8 139:84 93

2. SKA Petrohrad 42 23 5 3 11 136:85 82

3. Donbass Doneck 43 21 6 1 15 109:80 76

4. HC Lev Praha 41 17 8 5 11 111:84 72

5. Dinamo Riga 41 17 8 5 11 104:89 72

6. CSKA Moskva 43 20 5 1 17 107:101 71

7. Medveščak Záhreb 42 17 4 9 12 111:103 68

.

8. Lok. Jaroslavľ 41 15 5 5 16 75:79 60

——————————————————–

9. Atlant Mytišči 41 13 7 3 18 83:91 56

10. Sev. Čerepovec 42 13 4 5 20 91:114 52

11. Spartak Moskva 41 11 7 5 18 84:103 52

.

12. SLOVAN BRATISLAVA 41 12 6 3 20 94:126 51

13. Viťaz Podolsk 42 10 6 8 18 87:111 50

14. Dinamo Minsk 42 11 2 5 24 81:121 42

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o tabuľku.

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

René Pavlík

Milan Šupa

.
.

Ukrajinské drony zaútočili na kľúčový uzol systému Družba v ruskom Tatársku

Ukrajinské drony v noci na pondelok zaútočili na ruskú Tatársku republiku, pričom cieľom bola ropná prečerpávacia stanica Kalejkino pri meste…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Čo vieme o mužovi, ktorý sa údajne pokúsil o atentát na Trumpa v Mar-a-Lago?

Americké médiá prinášajú informácie o mužovi, ktorý včera prenikol do areálu golfovej rezidencie Mar-a-Lago amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ochranka zastrelila muža,…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kto financuje “ruskú agresiu”

Človek sa nestačí čudovať, čoho všetkého sú schopní vyprodukovať niektorí ľudia na Slovensku, len aby svoju vlasť poškodili. Pritom si…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zdechovský sa opäť utrhol z reťaze. Tentokrát útočí na Maďarsko a nahráva do karát Magyarovi

Český europoslanec Tomáš Zdechovský, stranícky kolega lídra maďarskej opozície Pétera Magyara, sa vyhrážal Maďarsku

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj prichádza s nápadom, ktorý by poškodil krajinám EÚ

Ukrajina chce umiestniť západných vojakov na frontovej línii alebo v jej blízkosti, ale Európania s tým nesúhlasia, vyhlásil ukrajinský prezident…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Európska únia sa zničí sama

Europoslanec Milan Mazurek upozorňuje a zároveň zdôrazňuje, že keď sa Európska únia nespamätá, postupne sa sama zničí

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Toto Ukrajinu veľmi zabolí

Slovensko sa ocitlo v ropnej kríze, presnejšie, vláda musela uvoľniť ropu zo železnej rezervy, aby zásobovanie Slovenska ropnými produktami úplne…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ako zlepšiť vaše zdravie. Radí odborník

Kniha Spite, pite, dýchajte od amerického odborníka na spánok Michael Breus, PhD., prináša praktický pohľad na to, ako môžu jednoduché…

23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Madrid odtajní dokumenty súvisiace s pokusom o prevrat z roku 1981

Španielska vláda v pondelok oznámila, že odtajní doteraz utajené dokumenty o neúspešnom vojenskom prevrate z 23. februára 1981, ktorý takmer…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Podozrivý telefonát v priamom prenose

Do televízneho kanálu C-SPAN zavolal muž s hlasom podobným Trumpovi a predstavil sa ako „John Barron“, Republikán z Virgínie. Objavili sa…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mimovládky reagujú na rozhodnutie vlády iniciovať zintenzívnenie kontrol v mimovládkach

Predseda Komory mimovládnych neziskových organizácií Marcel Zajac víta rozhodnutie vlády iniciovať zintenzívnenie kontrol v mimovládkach. Ako uviedol, kontrola je prirodzená…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pripomienka moralizátorom o ultimáte Roberta Fica

Dovolím si pripomenúť moralizátorom o ultimáte Roberta Fica, že imperiálny kapitalizmus sa vždy opieral o silu, ktorú uplatňoval a uplatňuje…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemá kto robiť na dôchodky? My vám ich sem dovezieme

Neuveriteľné – existujú západní „teoretici”, ktorí sľubujú „záchranu” našej civilizácie úplným otvorením hraníc migrantom; dokonca ich cieleným dovážaním. A čo…

23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Český minister kultúry mal cestou do práce nehodu, je v nemocnici

Vozidlo českého ministra kultúry Otu Klempířa malo v pondelok ráno nehodu, cestou na ministerstvo kultúry sa zrazilo s iným autom.…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

EÚ dnes nebude môcť schváliť sankcie proti Rusku

EÚ dnes nebude môcť schváliť sankcie proti Rusku, ktoré sú naplánované na zajtrajšie výročie začiatku plnohodnotnej vojny, vyhlásila šéfka európskej…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovenský mliekarenský zväz varuje pred mliečnou krízou

Slovenský mliekarenský zväz vyjadruje obavy z aktuálneho vývoja na trhu s mliekom v Európe aj na Slovensku, kde od októbra…

23. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj odmieta ustúpiť z hlavného bodu

Zelenskyj je „kategoricky proti“ stiahnutiu ukrajinských vojsk z Donbasu, aj keby to znamenalo zastavenie paľby

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Požiar ochromil chod uzla kľúčového pre prevádzku ropovodu Družba

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Štát Kalifornia sa stal vzorom eugenického štátu

USA, 23. februára 2026 - William Engdahl vo svojej knihe Semienko skazy, vysvetľuje, ako sa malá sociálno-politická americká elita snaží…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Šport má Slovákov spájať, nie rozdeľovať. Na ZOH sme však videli opak

Slovenská olympijská reprezentácia rozdelila Slovensko na dva tábory. Progresívny tábor kritizoval účasť hokejistov z KHL zatiaľ čo iným boli proti…

23. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Šatan: Nemôžeme robiť reprezentáciu na základe želania jednej politickej frakcie

Po príchode slovenskej hokejovej reprezentácie z Milána malli krátky mediálny brífing aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja a zároveň generálny…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Čo donútilo NASA odložiť pilotovanú misiu obletu Mesiaca?

Technické problémy prinútili NASA odložiť pilotovanú misiu na oblet okolo Mesiaca. Americká vesmírna agentúra uviedla, že príčinou je problém s…

23. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Jágr zhodnotil Slovákov na ZOH. V Slafkovskom vidí seba

Slovenský útočník Juraj Slafkovský bol po včerajšom finálovom zápase medzi Kanadou a USA menovaný do all-stars tímu celého podujatia. Ešte…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Mnohým je tu smutno, niektorí z toho aj žijú

Pro-opozičná propaganda mala cez víkend rušno…

23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Stačili tri generácie Nemcov a máme tu nástup „Štvrtej ríše“

Nemecko, 23. februára 2026 - „Som šokovaný. Nemyslím si, že je správne, keď Maďarsko zrádza svoj vlastný boj za slobodu,…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

USA mení kurz. Obrana Európy už nie je hlavnou prioritou NATO

Trumpova administratíva tlačí na vojenskú alianciu NATO, aby prehodnotila svoje politiky. V rámci EÚ sa preto šíri neistota ohľadom budúcnosti Ukrajiny…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ktorý ľadovec si vyslúžil titul ôsmeho divu sveta?

Ľadovec patrí medzi najúchvatnejšie prírodné útvary na planéte a jeden konkrétny ľadovec sa často označuje ako ôsmy div sveta. Tento…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina momentálne prežíva jednu z najťažších demografických kríz na svete a mení sa na krajinu vdov a sirôt

V krajine prudko klesá pôrodnosť, čoraz viac ľudí má problémy s plodnosťou alebo odkladá rozhodnutie o narodení detí. Zároveň rastú…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Americký hrdina Jack Hughes! Američania po 46 rokoch vyhrali olympijské zlato

Hokejisti USA sa stali víťazmi olympijského turnaja mužov v Miláne. V očakávanom finále zámorských gigantov Američania zdolali Kanaďanov 2:1 po…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Minister zahraničia Iraku oznámil, že Turecko repatriuje svojich občanov napojených na Islamský štát, ktorých do Iraku presunuli z väzníc v Sýrii.

14:07

Cisár Naruhito upozornil na osudy ľudí, ktorých v roku 2011 postihlo zemetrasenie, vlny cunami a katastrofa jadrovej elektrárne vo Fukušime.

14:06

India odporučila svojim občanom, aby odišli z Iránu. Podľa vyhlásenia by sa mali vyhýbať oblastiam, kde prebiehajú protesty, zostať v kontakte s veľvyslanectvom a sledovať médiá.

14:05

Francúzska strana Národné združenie predložila návrh na vyslovenie nedôvery vláde.

14:04

.

Ladislav Kužela končí vo funkcii riaditeľa Nemocnice svätého Michala

Ladislav Kužela končí vo funkcii predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Univerzitnej nemocnice – Nemocnice svätého Michala . Pre TASR to…

23. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

18 fotiek ľudí, ktorým je váš názor úplne ukradnutý

Názor okolia dokáže mnohých ľudí ovplyvniť, no existujú aj takí, ktorým je každý cudzí názor úplne ľahostajný. Títo ľudia sa…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Několik mrzáků…

Moji dlouholetí čtenáři vědí, že prakticky vůbec nepíšu o sportu. Toto téma mě celoživotně míjí. Sám jsem nikdy sportovní typ…

23. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Pôst je “kráľovskou sieňou ticha”: Pastiersky list arcibiskupa Jána Oroscha

Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch sa prihovoril veriacim arcidiecézy pastierskym listom, ktorý sa čítal namiesto homílie pri všetkých svätých omšiach…

23. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Arákčí: Teherán má právo na sebaobranu, ak rokovania s USA zlyhajú

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v nedeľu varoval, že Teherán sa bude brániť každému útoku Spojených štátov, ale zároveň…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

René Pavlík

Milan Šupa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov