NAŽIVO

Francúzsky prezident Emmanuel Macron na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii uviedol, že je nutné nastaviť pravidlá budúcej koexistencie s Ruskom po skončení vojny na Ukrajine s cieľom predísť ďalšej vojenskej eskalácii.

Emmanuel Macron
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron / Foto: TASR/AP-Michael Probst
20:26

Americký prezident Donald Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social opäť podporil maďarského premiéra Viktora Orbána pred blížiacimi sa voľbami v krajine.

20:25

Nemecký kancelár Friedrich Merz na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii uviedol, že sloboda je v ére veľmocenskej politiky čoraz viac ohrozená a krajiny by mali byť pripravené prinášať obete. Informuje agentúra AFP.

Friedrich Merz
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: TASR/AP-Michael Probst
20:21

Bývalý izraelský premiér Ehud Barak sa ospravedlnil za svoje dlhoročné priateľstvo s nebohým sexuálnym delikventom Jeffreym Epsteinom.

Ehud Barak
Na snímke bývalý izraelský premiér Ehud Barak / Foto: TASR/AP-Kelly Clark/The Canadian Press via AP
20:11

Zapálením festivalového ohňa v piatok slávnostne otvorila slovenská Športovkyňa roka 2025 Emma Zapletalová Olympijský festival v lyžiarskom stredisku Jasná na Liptove. TASR o tom informoval riaditeľ mediálneho oddelenia Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Peter Pašuth.

Emma Zapletalová
Na snímke slovenská Športovkyňa roka 2025 Emma Zapletalová zapaľuje festivalový oheň počas oficiálneho otvorenia Olympijského festivalu v lyžiarskom stredisku Jasná v Demänovskej Doline 13. februára 2026 / Foto: TASR-Veronika Mihaliková
Čítať viac | 19:57

Český prezident Petr Pavel uviedol, že neexistuje iný spôsob, ako dosiahnuť na Ukrajine mier, než pokračovať vo vojenskej podpore Kyjeva a zároveň ekonomicky a politicky tlačiť na Rusko. Povedal to na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii.

19:28

Predseda maďarskej mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA Péter Magyar podal trestné oznámenie pre podozrenie z nezákonného zhromažďovania a zneužívania osobných údajov v súvislosti s anonymnými vyhrážkami o zverejnení jeho tajne nahratého intímneho videa. Napísal to na sociálnej sieti Facebook. Informuje agentúra DPA.

19:27

Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha na sociálnej sieti uviedol, že generálneho riaditeľa Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu Rafaela Grossiho na stretnutí na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii informoval o „bezohľadných“ útokoch Ruska na energetický systém Ukrajiny.

19:25

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes podala novú žalobu na Harvardovu univerzitu.

Obviňuje ju z nespolupracovania s federálnym vyšetrovaním. Zároveň požaduje od nej dokumenty týkajúce sa jej prijímacích konaní. Informuje agentúra Reuters.

19:24

Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha uviedol, že sa stretol so svojím čínskym rezortným partnerom Wang Im na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii. Spolu diskutovali o ukončení ruskej invázie na Ukrajinu.

19:23

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj si v piatok v Nemecku prevzal nový dron. Tento dron vyrobila spoločná nemecko-ukrajinská zbrojárska spoločnosť Quantum Frontline Industries (QFI).

Zelenskyj dron
Na snímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vpravo v strede), nemecký minister obrany Boris Pistorius (vľavo v strede) a výkonný riaditeľ spoločnosti Quantum Systems Florian Seibel / Foto: TAST/AP-Sven Hoppe/dpa via AP
16:58

Africký mor ošípaných v Španielsku prvýkrát od vypuknutia epidémie v novembri minulého roka odhalili mimo kontrolnej zóny v severovýchodnom regióne Katalánsko. Uviedli tamojšie úrady.

16:56

Námestník amerického ministra zahraničných vecí Christopher Landau potvrdil, že líder bosnianskych Srbov Milorad Dodik nemá podporu Washingtonu.

A to pre akcie zamerané na podkopanie stability Bosny a Hercegoviny alebo Daytonskej mierovej dohody, ktorou sa v roku 1995 skončila občianska vojna v tejto krajine.

16:54

Nový prieskum ukázal, že s nedávnou snahou amerického prezidenta Donalda Trumpa prevziať kontrolu nad Grónskom nesúhlasí približne polovica členov jeho Republikánskej strany.

16:53

Po bezpečnostnom incidente a čiastočnom uzavretí letiska Kolín nad Rýnom/Bonn prevádzku predpoludním znovu obnovili. Incident sa odohral dnes ráno.

16:51

OSN vyjadrila hlboké znepokojenie nad krízou, ktorá sa odohráva na Kube. Tá súvisí s blokádou dodávok ropy zo strany USA. Informuje agentúra AFP.

16:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

KDŽP: Kto nechráni život, tomu nič nehovorí to, aby nekradol

Politické hnutie KDŽP- Kresťanská demokracia – Život a prosperita, na svojom profile na sociálnej sieti reagovalo na súčasnú kauzu, ktorá spája poslancov Smeru-SD s nitrianskym podnikateľom Norbetom Bödörom a Mariánom Kočnerom, ktorí majú stáť za vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice

❚❚
.

“Kto nechráni život, tomu nič nehovorí to, aby nekradol,” píše strana v príspevku.

Podľa nich sme dnes svedkami ďalších prepojení. “Ľudia sa pýtajú, ako sa to mohlo stať. Kedy prišlo k týmto prepojeniam.”

A pretože sa nedá sa oddeliť jedno od druhého, “nemôžete povedať, že ochrana života vás netrápi, ale kradnúť by sa nemalo.
To je totiž tak, ako keby ste stavali dom a neurobili pevné základy. A potom sa čudujete, že sa dom rozpadá a tečie cez strechu.”

.

Strana KDŽP pripomína, že je pre nich ochrana života základom hodnotového rebríčka. Ďalším prirodzeným pilierom je nekradnutie a ďalším spravodlivosť. “Následne je to výchova a vzdelania…” píše strana vo svojom facebookovom príspevku a na záver dodáva, že ak tie hodnoty niekto zamení, alebo niečo vynechá, tak sa potom nemôže čudovať, že sa mu “rozpadá dom”.

 

 

Zákon, ktorý by sprísnil interrupcie

.

Počas uplynulých týždňov sa začalo rozprávať o tom, že SNS so Smerom-SD pripravujú návrh, ktorým sa majú sprísniť interrupcie. Hovorkyňa Slovenskej národnej strany (SNS) Zuzana Škopcová uviedla, že nenarodený plod v tele matky požíva právnu ochranu a že je potrebné súčasný právny stav riešiť. „Návrh zákona prerokuje koalícia,” uviedla a dodala, že zákonom chcú zabrániť aj svojvoľným interrupciám. Podľa hovorcu Smeru Jána Mažgúta detaily návrhu predstavia, keď bude známe jeho konkrétne znenie.

Väčšina politických strán však s načasovaním a ani so samotným návrhom nesúhlasí. Most-Híld sa vyjadrila, že  je zásadne proti údajne účelovému nastoľovaniu takých tém, ktoré sú pre spoločnosť zvlášť citlivé.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je proti tomu, aby koaličné strany pred voľbami otvorili zákon regulujúci interrupcie na Slovensku. “Je už historicky overené, že táto otázka vyvoláva spoločenský konflikt. Pripravované zmeny považujeme za perfídny pokus strán Smer-SD a SNS odvrátiť pozornosť občanov od korupcie, ktorú tieto strany dostali na úroveň bežných spoločenských noriem,” povedal predseda SaS Richard Sulík.

Ako informoval hovorca SaS Róbert Buček, poslanci strany nepodporia nič, čo naruší súčasný status quo. “Interrupcie sú na ústupe, podstupuje ich mizivé percento žien a nie sú pre normálnych ľudí témou. Témou sú riešenia zlepšujúce život občanov. Pri nich však koalícia fatálne zhorela,” doplnila predsedníčka poslaneckého klubu SaS a tímlíderka strany pre osobné slobody Natália Blahová.

S návrhom nesúhlasí ani líder koalície Progresívne Slovensko/Spolu Michal Truban, ktorý je presvedčený, že toto je ukážka starej politiky. Keďže idú na takýto dôležitých a vážnych témach vytĺkať politické body a ide sa rozdeľovať spoločnosť.

.

“Rozdeľujú spoločnosť na konzervatívcov a liberálov, aby sme sa tu hádali pred voľbami a potom aby si oni mohli ďalej vládnuť. Nemyslím si, že to myslia úprimne. Zneužívajú tieto témy a verím, že im to ich voliči zrátajú, lebo toto sú také témy, ktoré by sa nemali na politický boj zneužívať,” povedal Truban s ktorým sa stotožnil aj líder Spolu Miroslav Beblavý.

Pripravovaný návrh jednoznačne odmietla aj Ženská platforma PS (PSF). Podľa PSF  takýto zákon “popiera právo na súkromie žien”.A PSF a ani PS by s takýmto návrhom zákona nikdy nesúhlasilo. “Budeme sa snažiť byť silným hlasom práva na súkromie a práva na slobodnú voľbu,” napísali vo svojom vyhlásení.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.

Slováci zdolali Talianov 3:2 a sú prví v B-skupine

Slováci zvládli náročný zápas s domácim výberom Talianska a vyhrali 3:2. Duel sme si skomplikovali mnohými vylúčeniami, ale po Hlavajovi dnes dobre zachytal aj Škorvánek. Po prvých dvoch zápasoch olympijského...

13. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Rubio rokoval v Mníchove s Wang Im, napätie medzi USA a Čínou pretrváva

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v piatok rokoval so svojím čínskym rezortným partnerom Wang Iom na okraji Mníchovskej bezpečnostnej…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump vysiela na Blízky východ ďalšiu lietadlovú loď, napätie sa stupňuje

Spojené štáty sa v piatok pripravovali na vyslanie druhej lietadlovej lode na Blízky východ po tom, čo prezident Donald Trump…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Munícia pre Ukrajinu nám došla,“ vyhlásil Pistorius

„V zásobách už nemáme nič, čo by sme mohli poskytnúť Ukrajine,“ hovorí nemecký minister obrany Boris Pistorius a požaduje od spojencov…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Maďarskému ministrovi došla s Ukrajinou trpezlivosť

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opäť dokázal, že Ukrajina je náš nepriateľ, povedal v piatok v Budapešti maďarský minister zahraničných vecí…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ruské jadrové palivo je pre USA a EÚ ako “droga”, bez ktorej sa nezaobídu

Európa a Spojené štáty sa síce formálne vzdali jadrového paliva z Ruska, ale v skutočnosti ho nakupujú ako blázni, píše…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Informácie, ktoré ste o Štúrovi (ne)vedeli

Ponúkame Vám cenovo výhodný komplet kníh, ktoré opisujú život a osobnosť velikána Ľudovíta Štúra a jeho najbližších. Ponuku nájdete tu

13. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico podľa Šimečku „urazil“ partnerov Slovenska. Naozaj?

Michalovi Šimečkovi neprekáža, že Holandsko zakotvilo v programe vlády klauzulu o obmedzení práva veta pre Slovensko. Namiesto toho, aby takýto…

13. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Igor Matovič sa mal ospravedlniť. Namiesto toho zase provokoval

Poslanec Národnej rady SR Igor Matovič (Slovensko – Za ľudí) v piatok vystúpil v pléne. Mal sa totiž na základe…

13. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rokovania o Ukrajine sa dostali do slepej uličky

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 02. 2026 | Aktualizované 13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Aktualizované 13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Machala okomentoval politický názor Vlhovej

Prebiehajúcu zimnú olympiádu v Miláne a Cortine na sociálnych sieťach komentujú aj mnohí politici. Naposledy svojimi vyjadreniami zaujal generálny tajomník…

13. 02. 2026 | 0 komentárov

NATO v problémoch. Rusku stačí armáda takto málo vojakov, aby nás uvrhli do krízy, súdia Nemci

V Nemecku dospeli k záveru, že Rusku stačí armáda s 15-tisíc vojakmi, aby uvrhla NATO do krízy, pretože spojenci nebudú…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slováka na úteku chytili po 16 rokoch v Miláne, keď išiel na hokejový zápas proti Fínsku

Talianska polícia chytila slovenského občana po 16 rokoch na úteku. Udialo sa tak po tom, ako sa vrátil do Talianska,…

13. 02. 2026 | 0 komentárov

Polícia zadržala syna muža, ktorý zavraždil ženu s jej dcérou v Leviciach

Polícia v piatok zadržala 17-ročného študenta strednej školy. Ide o syna 40-ročného muža, ktorý mal v Leviciach vo štvrtok 12.…

13. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Myslenie nie je pre každého. Týmto ľuďom dal zdravý rozum košom

Myslenie je schopnosť, ktorá nás denne chráni pred hlúpymi chybami a zbytočnými rizikami. Myslenie nám pomáha vyhodnocovať situácie, predvídať následky…

13. 02. 2026 | 0 komentárov

Úradujúca prezidentka Venezuely tvrdí, že Maduro je „nevinný“ a naďalej je „legitímnym“ prezidentom

Ministerstvo spravodlivosti USA obviňuje Nicolása Madura z organizovania desaťročia trvajúceho narkoterorizmu a sprisahania v oblasti obchodovania s drogami. Informuje o…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Orešnik-2? Čo vystrašilo Kyjev na cvičisku Kapustin Jar

Rusko, 13. februára 2026 - Dnes bol na Ukrajine dvakrát vyhlásený letecký poplach, údajne kvôli odpáleniu ruskej strednodosahovej balistickej rakety…

13. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Hlavný oponent Orbána sa dostal do sexuálneho škandálu

Hlavný oponent Orbána v nadchádzajúcich voľbách v Maďarsku Péter Magyar sa dostal do sexuálneho škandálu

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský prechod od diplomacie k vojenským argumentom – posledný varovný signál pre nepriateľa

Ukrajina, 13. februára 2026 - Možno konštatovať, že Kyjev s Európou takmer dosiahli svoj cieľ a Washington dostal od Moskvy…

13. 02. 2026 | 0 komentárov

Ďalší útok na ropovod Družba. Ukrajina viní Rusko a vysmieva sa Maďarsku

Na Slovensko a Maďarsko prestala po útoku na ropovod Družba prúdiť ruská ropa. Dodávky boli prerušené, informoval rezort hospodárstva agentúru Bloomberg.…

13. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nastane zvrat? Trump by sa mohol stiahnuť z mierových rokovaní

Americký prezident Donald Trump by mohol stiahnuť svoju angažovanosť v mierových rokovaniach a venovať sa volebnej kampani do Kongresu. Aký by to…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Polčas rozkladu v PS? Spišiak odhodil rukavičky

Opoziční poslanci sa začínajú prebúdzať. Kauza „Šimečkova mama” rozdeľuje ich vlastné rady…

13. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čínska lietadlová loď s katapultom: Americké monštrá už majú konkurenta

Čína, 13. februára 2026 - Čína uviedla koncom minulého roka do prevádzky svoju prvú super lietadlovú loď Fujian, informujú novinári…

13. 02. 2026 | 0 komentárov

Bednár pre HS: Teplá voda sa stáva luxusom, ľudia platia aj 18 eur za kubík. S bojlerom za 600 eur vás to bude stáť tri eurá a štvorčlennej rodine sa taká investícia vráti za rok.

Teplá voda a kúrenie sa na Slovensku stávajú luxusom. Ako sme sa dostali do situácie, keď ľudia platia za kubík…

13. 02. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Europoslanec Kaliňák upozornil na názorové „otočky“ progresívcov

Progresívni europoslanci menia svoje stanovisko v kľúčových otázkach podľa toho, ako to diktujú západné krajiny Euróspkej únie. Upozornil na to europoslanec…

13. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Čo obsahuje Dmitrievov plán a prečo vyzerá ako ekonomická kapitulácia Ruska

Kremeľ odovzdal Trumpovej administratíve takzvaný „Dmitrievov plán“ – návrhy na rozšírenie hospodárskej spolupráce

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vzdoruje

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj radšej neuzavrie žiadnu dohodu, než by mal Ukrajinu tlačiť do zlej. Podľa denníka The Kyiv Independent…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na Ministerstve vnútra dnes oficiálne zaregistrovali politickú stranu Bratia Slovenska. Stoja za ňou známe mená

Na Ministerstve vnútra SR dnes bola oficiálne zaregistrovaná nová politická strana Bratia Slovenska, týmto dňom začína svoju politickú činnosť. Ako…

13. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ostrov klinčekov: Prečo je Zanzibar známy týmto menom?

Ostrov klinčekov je prezývka, ktorá sa najčastejšie spája so Zanzibarom. Ostrov klinčekov si tento názov vyslúžil vďaka stáročiam intenzívneho pestovania…

13. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Francúzsky prezident Emmanuel Macron na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii uviedol, že je nutné nastaviť pravidlá budúcej koexistencie s Ruskom po skončení vojny na Ukrajine s cieľom predísť ďalšej vojenskej eskalácii.

Emmanuel Macron
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron / Foto: TASR/AP-Michael Probst
20:26

Americký prezident Donald Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social opäť podporil maďarského premiéra Viktora Orbána pred blížiacimi sa voľbami v krajine.

20:25

Nemecký kancelár Friedrich Merz na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii uviedol, že sloboda je v ére veľmocenskej politiky čoraz viac ohrozená a krajiny by mali byť pripravené prinášať obete. Informuje agentúra AFP.

Friedrich Merz
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: TASR/AP-Michael Probst
20:21

Bývalý izraelský premiér Ehud Barak sa ospravedlnil za svoje dlhoročné priateľstvo s nebohým sexuálnym delikventom Jeffreym Epsteinom.

Ehud Barak
Na snímke bývalý izraelský premiér Ehud Barak / Foto: TASR/AP-Kelly Clark/The Canadian Press via AP
20:11

.

Aké tajné zbrane použili USA na únos Madura?

Jednou z otázok, ktorá zostala nezodpovedaná po zajatí venezuelského prezidenta a jeho manželky americkými špeciálnymi jednotkami, je použitie americkými jednotkami…

13. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Nemecká europoslankyňa vyvolala pobúrenie po tom, ako vyhlásila, že v Nemecku „neexistujú“ hromadné znásilnenia

Oficiálne štatistiky kriminality však toto tvrdenie vyvracajú a ukazujú, že v posledných rokoch bolo zaznamenaných niekoľko stoviek takýchto prípadov. Informuje…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj je za vojnu, jeho poradcovia sú za kompromis. Čo vyplýva z článku v časopise The Atlantic

Zelenskyj je za vojnu, jeho poradcovia sú za kompromis. Čo vyplýva z článku v časopise The Atlantic

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšie zverstvá z Epsteinových spisov. Profesor poprednej univerzity mu ponúkal študentku

Do kauzy finančníka a pedofila Jeffreyho Epsteina je zapletený aj profesor z poprednej americkej univerzity – mal mu dať tip…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Bezhotovostná povinnosť sa odkladá, podnikatelia získali dva mesiace navyše

Poslanci parlamentu posunuli účinnosť povinnosti umožniť zákazníkom bezhotovostnú platbu nad jedno euro z 1. marca na 1. mája 2026. Novelu…

13. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov