NAŽIVO

Zelenskyj: Rusko uprednostňuje útoky pred diplomaciou. Útoky zasiahli Sumskú, Charkovskú, Kyjevskú, Dnepropetrovskú, Odeskú aj Vinnyckú oblasť.

09:31

Ukrajina sa so Západom dohodla na pláne posilnenia prímeria. Podľa návrhu by reakcia na porušenie prímeria Ruskom prišla do 24 hodín, pričom by najskôr dostalo diplomatické varovanie.

09:08

Elon Musk si myslí, že USA sú blízko k občianskej vojne. Na X zverejnil jeden profil fotky protestov a zrážok s políciou v Minneapolis s komentárom: „Je čas zmieriť sa s tým, že občianska vojna 2.0 už začala.“ „Taký je môj pocit,“ komentoval to Musk.

09:07

V Etiópii obnovili sa lety do regiónu Tigraj. Etiópsky predstaviteľ pod podmienkou anonymity uviedol, že lety sa obnovujú v utorok skoro ráno.

08:56

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov, ktoré nahlásili do systému Safety Gate Rapex – systému Európskej únie na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch. TASR o tom informoval odbor komunikácie ÚVZ SR.
Výrobky sa vyskytujú na slovenskom trhu, upozornil ÚVZ. „Výrobky majú v zozname zložiek uvedenú zložku Trimethylbenzoyl Diphenylphosphine Oxide (Diphenyl(2,4,6-trimethylbenzoyl)phosphine oxide; TPO), ktorej použitie v kozmetických výrobkoch je od 1. septembra 2025 zakázané,“ uviedol.

08:46

SAE: Blízky východ nepotrebuje ďalší konflikt medzi Iránom a USA. Poradca prezidenta SAE doplnil, že región už v minulosti prešiel viacerými vážnymi konfliktmi.

08:45

JAPONSKO POD SNEHOM: Kalamita má už 30 obetí. Premiérka Sanae Takaičiová na mimoriadnom zasadnutí kabinetu dala v utorok ráno ministrom pokyn, aby urobili všetko pre zabránenie úmrtiam a nehodám.

08:44

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline odvolalo pátranie po nezvestnej 15-ročnej Sidónii Rácovej z obce Višňové v okrese Žilina. TASR o tom v utorok informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Daniela Kocková.
Dievča bolo nezvestné od 1. februára, keď odišla do Žiliny a odtiaľ do Spišskej Novej Vsi. „Menovaná bola vypátraná hliadkou železničnej polície v Spišskej Novej Vsi. Je živá a v poriadku,“ uviedla Kocková.

08:31

Ukrajina: Rusko napriek silným mrazom útočilo na Kyjev i Charkov. Americký prezident Donald Trump vo štvrtok oznámil, že Vladimir Putin súhlasil so zastavením útokov na Kyjev a ďalšie mestá, kým pretrváva mrazivé počasie.

08:15

Trump žiada od Harvardovej univerzity odškodné jednu miliardu dolárov. Trumpova administratíva sa v decembri odvolala proti rozhodnutiu súdu, že nezákonne zrušila federálne granty v hodnote vyše dvoch miliárd dolárov pre Harvardovu univerzitu.

08:14

Pezeškiján nariadil začať spravodliv jadrové rokovania s USA. Trump v uplynulých dňoch Teheránu pohrozil útokmi pre násilné potlačenie protivládnych protestov z konca decembra.

07:39

Belgický princ priznal, že sa osobne stretol s Epsteinom. Belgický princ v pondelok uviedol, že ho Epstein kontaktoval v čase, keď pracoval ako stážista v OSN a neskôr v newyorskej banke, a chcel, aby ho predstavil svojim kráľovským rodičom.

07:38

Kuba komunikuje so Spojenými štátmi, ale nie o formálnej dohode. Šéf Bieleho domu vyvíja na Kubu tlak na uzavretie dohody so Spojenými štátmi odkedy americké špeciálne jednotky 3. januára zajali venezuelského prezidenta Nicolása Madura.

07:38

Rodríguezová rokovala s americkou chargée d’affaires. Dočasná prezidentka vymenovala bývalého ministra zahraničných vecí Félixa Plasenciu za vedúceho diplomatickej misie v USA.

06:59

Rokovania medzi USA a Iránom sa zrejme uskutočnia v piatok v Istanbule. Napätie medzi USA a Iránom sa v uplynulých týždňoch zvýšilo

06:58

Trump vyzýva kongresmanov, aby schválili zákon a ukončili shutdown. Republikánske vedenie v Snemovni reprezentantov verí, že v pondelok sa začne proces opätovného spustenia činnosti vlády presadením balíka financovania.

06:58

Bývalý peruánsky minister zomrel vo väzenskej nemocnici v Brazílii. Bývalý minister bol na úteku odkedy ho v roku 2015 odsúdil albánsky súd za finančný podvod.

06:56

Clintonovci budú vypovedať pred Kongresom v Epsteinovej kauze. Clintonovci v januári odmietli vypovedať s odôvodnením, že ich predvolanie je účelové a republikáni sa ich snažia dostať do väzenia.

06:40

Witkoff sa stretne s Netanjahuom, rokovať budú o Iráne. Americký prezident Donald Trump opakovane pohrozil iránskemu režimu vojenskou intervenciou.

06:40

Trump naznačil snahu prevziať kontrolu nad voľbami od štátov USA. Trumpove vyjadrenia zazneli v rozhovore s bývalým zástupcom riaditeľa amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie.

06:39

Federálni agenti budú v Minneapolise nosiť telové kamery. Vybaviť protiimigračných agentov telovými kamerami v uplynulých dňoch žiadali hlavne predstavitelia Demokratickej strany.

06:39

Klempíř pozval umelcov na ministerstvo, tí chcú debatu v divadle. Klempíř po víkendovej demonštrácii pozval umelcov na ministerstvo, aby si to „vyjasnili z očí do očí“.

06:38

V Iráne zadržali autora scenára k filmu, ktorý ašpiruje na Oscara. Spolu s Mahmudjánom zadržali aj vodcu študentov a aktivistku za práva žien. Všetci traja patria medzi 17 signatárov vyhlásenia proti ajatolláhovi Chameneímu.

06:37

USA a Izrael podnikli spoločné vojenské manévre v Červenom mori. Cvičenia, ktoré sa uskutočnili v nedeľu, sa konajú na pozadí zvýšeného napätia medzi Washingtonom a Iránom.

06:36

Počet migrantov dobrovoľne opúšťajúcich Nemecko výrazne stúpa. Z viac než 6000 dodatočných návratov tvorili vyše polovicu sýrski utečenci, ktorých bolo 3678. V roku 2025 sa zároveň o viac než 1000 osôb zvýšil počet ľudí, ktorí sa dobrovoľne vrátili do Turecka.

06:36
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Kanada zavádza nové sankcie na ruský ropný a plynárenský priemysel

John Baird priblížil, že sankcie sa vzťahujú na 11 ruských a 9 ukrajinských občanov v súvislosti s postupom Ruska na Ukrajine

❚❚
.

Kanada v piatok oznámila, že na Rusko uvalí ďalšie sankcie. Tie sa budú týkať obmedzení na vývoz technológií používaných v ropnom a plynárenskom priemysle. Uviedla to agentúra Reuters.

Kanadský minister zahraničných vecí John Baird priblížil, že sankcie sa vzťahujú na 11 ruských a 9 ukrajinských občanov v súvislosti s postupom Ruska na Ukrajine.

Na otázku, či sankcie majú potenciál niečo zmeniť alebo sú len obyčajnou provokáciou, Baird odpovedal: “Myslím, že dopad sankcií sme mali možnosť sledovať, či už ide o odliv kapitálu, situáciu na trhoch alebo pokles kurzu ruského rubľa. Spolu s prudkým prepadom cien ropy to má veľký vplyv, a ja dúfam, že prezident (Vladimir) Putin si vyberie odlišnú cestu.”

.

 

Moskva je pripravená na odvetné opatrenia voči USA a Kanade

Moskva je pripravená na odvetné opatrenia voči Spojeným štátom a Kanade, ktoré uvalili na Rusko sankcie v dôsledku ukrajinskej krízy.

“Odporučili sme Washingtonu a Ottawe, aby zvážili následky takýchto krokov. Pripravíme odvetné opatrenia”, informoval dnes hovorca ruského ministerstva zahraničných vecí Alexander Lukaševič.

Podľa spravodajského servera Sputnik hovorca poznamenal, že americké a kanadské sankcie ukazujú nezáujem Západu o vyriešenie konfliktu na Ukrajine.

.

Kanadský premiér Stephen Harper v piatok oznámil, že voči Rusku zavádzajú dodatočné hospodárske sankcie, obmedzenia na vývoz technológií používaných v ruskom v ropnom a plynárenskom priemysle a cestovné obmedzenia voči 20 ruským a ukrajinským občanom, informovala agentúra Ukrinform.

Americký prezident Barack Obama predtým vyhlásil, že Spojené štáty zavádzajú zákaz vývozu a dovozu tovarov, technológií a služieb na alebo z Krymu. Zároveň vyzval Rusko, aby ukončilo anexiu tohto územia.

Na základe nariadenia podpísaného Obamom americké spoločnosti a fyzické osoby nemôžu nakupovať nehnuteľnosti na Kryme ani finančne podporovať podniky na tomto polostrove.

Obama poveril americké ministerstvo financií, aby uvalilo sankcie na jednotlivcov a spoločnosti, ktoré v tejto oblasti podnikajú. Sankcie sa vzťahujú na 24 Ukrajincov a Rusov a niekoľko podnikov, ktoré podľa USA prispievajú k destabilizácii Ukrajiny.

Ako uviedla agentúra Reuters, tento krok Obamovej administratívy prichádza v tesnom závese za štvrtkovým rozhodnutím Európskej únie zakázať investičné aktivity na Kryme.

.

 

Rusko odmietlo nové americké sankcie ako zbytočné

Rusko odmietlo rozšírenie amerických sankcií na Krym a vyhlásilo, že je pripravené čakať, kým USA neuznajú jeho historické právo na Krymský polostrov. Informovala o tom agentúra Reuters.

Spojené štáty v piatok (19.12.) zakázali vývoz a dovoz tovarov, technológií a služieb, vrátane finančných, do alebo z oblasti Ruskom anektovaného Krymu. Zakázali tiež 24 Ukrajincom a Rusom z Krymu vstup na svoje územie a zmrazili ich aktíva v USA. Tento krok prichádza v tesnom závese za štvrtkovým (18.12.) rozhodnutím Európskej únie (EÚ) zakázať investičné aktivity na Kryme.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí dnes vyjadrilo ľútosť nad tým, že USA, ale ani Kanada, sa stále nedokážu vyrovnať s výsledkom marcového referenda na Kryme o jeho odtrhnutí od Ukrajiny a pripojení k Rusku. Západ vrátane EÚ referendum odsúdil a označil ho za nelegálne, pretože prebiehalo pod dozorom ruských vojakov.

Aj Kanada v piatok zaviedla cestovné a ďalšie reštrikcie proti desiatkam jednotlivcov z Krymu a zakázala vývoz technológií pre ropné firmy v Rusku a na Kryme.

Moskva Západu dnes odkázala, že ju nové sankcie neprinútia, aby sa vzdala Krymu, pretože tento polostrov je “historickou a integrálnou časťou Ruska”. Ministerstvo zahraničných vecí dodalo, že Rusko pripravuje nešpecifikované odvetné opatrenia.

Ministerstvo v súvislosti so sankciami uviedlo ako príklad Kubu. Pripomenulo, že Spojeným štátom trvalo celé desaťročia, kým obnovilo diplomatické vzťahy s Kubou a zrušilo sankcie proti Havane.

“Bielemu domu trvalo polstoročie, kým pripustil, že ekonomická blokáda Kuby je zbytočná. Dobre, aj my si počkáme,” uviedlo ruské ministerstvo.

 

.

Kremeľ označil západné sankcie voči Krymu za kolektívny trest

Nové sankcie Západu voči Krymskému polostrovu sú “kolektívnym trestom” pre tamojších obyvateľov, ktorí sa v marcovom referende vyslovili za pripojenie k Rusku. Uviedlo to dnes ruské ministerstvo zahraničných vecí, ktoré podľa agentúry Reuters pripravuje protiopatrenia.

“Zavedenie nových jednostranných sankcií voči Krymskej republike a mestu Sevastopol zo strany USA a EÚ je priamym dôkazom toho, že Západ uznáva rozhodnutie Krymčanov znovu sa pripojiť k Rusku ako jednomyseľné a dobrovoľné. To je dôvod, prečo sa (Západ) rozhodol pre kolektívny trest,” uviedol rezort diplomacie.

USA a EÚ prijali tento týždeň tvrdšie opatrenia týkajúce sa investícií na Kryme, cieliac najmä na jednotlivcov, turizmus a ťažbu energetických komodít v Čiernom mori. “Je smutné, že krajiny, ktoré sa nazývajú demokratickými, sa v 21. storočí uchyľujú k takýmto krokom,” doložil Kremeľ v tlačovom vyhlásení.

Marcové referendum, ktoré Ukrajina a západné štáty považujú za protiprávne, sa skončilo 97-percentnou podporou verejnosti pre pripojenie sa Krymu k Ruskej federácii. Prezident Vladimir Putin následne podpísal dekrét o anexii. Západ sankcie neskôr rozšíril aj ohľadom proruských separatistov v Donbase.

.

ml

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Ján Droppa

Erik Majercak

.
.

Energetická ombudsmanka: Toto je závažný problém. Europoslanec dostal 120 eur, bežní ľudia len pár drobných

Pred niečo vyše dvoma týždňami sme v štúdiu Hlavných správ privítali predsedníčku OZ Energetický ombudsman Moniku Jankovičovú. Bolo to krátko…

03. 02. 2026 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Kde sú lovci hoaxov? Magda Vášaryová sa utrhla pri teóriách o Epsteinovi a poriadne si zakonšpirovala

Bývalá herečka, diplomatka a politička Magda Vášáryová sa v statuse na Facebooku svojsky vyjadrila ku kauze nových odtajnených dokumentov amerického podnikateľa…

03. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Politické mimovládky. Keď sa „partnerstvo“ zmení na licenciu na vplyv

Prečo Slovensko potrebuje zákonný jazyk pre politické mimovládky a prečo samotná „transparentnosť“ nestačí

03. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Boh ochraňuj Slovensko pred „politickým deckom“ Šimečkom

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka pokračuje v šírení argumentačných nezmyslov na sociálnych sieťach v politických diskusiách poukazujúc pri tom na…

03. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bublina spľasla: Trans-fikcii neverí už ani sám Západ

Seriózne signály ukazujú jasne: verejná diskusia smeruje k odmietnutiu transgenderovej „revolúcie”

03. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Najlepší darček na Valentína! Veľká zľava na klasický Office 2021 Pro a najnovší Windows 11 Pro len za 12€!

Najromantickejší sviatok roka klope na dvere a už teraz je v ponuke množstvo valentínskych zliav. Potešte hráčov originálnymi kľúčmi WinOS…

03. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Aké sú záujmy Ruska v Sýrii?

Druhá návšteva sýrskeho prezidenta Ahmada Šaru do Moskvy za niekoľko mesiacov bola západnými médiami široko interpretovaná ako snaha Ruska zachrániť …

03. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Konferencia biskupov Slovenska reaguje na PS

Konferencia biskupov Slovenska prináša stanovisko na reakciu strany Progresívne Slovensko (PS) k Základnej zmluve medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou.…

03. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Liečivá sila stromov a plodov: Vstúpte s nami do sveta, kde sa liečivá sila prírody skrýva vysoko nad zemou

Vstúpte s nami do sveta, kde sa liečivá sila prírody skrýva vysoko nad zemou – v kvetoch, listoch, púčikoch či…

03. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Během covidu jsme obětovali děti

Na semináři „Tři roky od covidu – dopady očkování a mimořádných opatření“, který se konal v Poslanecké sněmovně dne 26. ledna 2026,…

03. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Psychické dôsledky vojny: „Dronofóbia“

Ukrajinskí vojaci ubúdajú na sile nielen fyzicky, ale aj psychicky. Denníky Welt a Mandiner píšu o novej psychickej či až psychiatrickej…

03. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Polícia začala trestné stíhanie v kauze dotácií pre Projekt Fórum Marty Šimečkovej

Polícia začala trestné stíhanie v kauze dotácií pre Projekt Fórum Marty Šimečkovej. Informovala o tom Nadácia Zastavme korupciu, ktorej ministerstvo…

02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Energetické prímerie skončilo: Ukrajina je pod masívnym útokom dronov a rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

03. 02. 2026 | Aktualizované 03. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Aktualizované 03. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Kallasová popiera rozkol medzi NATO a EÚ, odmieta výzvy na vytvorenie európskej armády

Šéfka zahraničnej politiky EÚ Kaja Kallasová varovala, že vytvorenie samostatnej armády Európskej únie popri NATO by bolo „nesmierne nebezpečné“, pretože…

03. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nazbieralo sa to: Šimečka by chcel kázať, no stratil morálne právo

Začneme ich miláčikom. Václav Havel kedysi „dokázal” majstrovský kúsok – napriek kontroverznému, priam pochybnému životnému štýlu sa stal nekriticky adorovanou…

03. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

V Epsteinových spisoch sa spomína aj „rafinovaná korupcia na Ukrajine“

Milióny stránok z nových amerických spisov svedčia o Epsteinovom záujme o Ukrajinu – obsahujú vyhlásenia o „rafinovanej korupcii“ a obrovských…

03. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Útok na NATO, EÚ aj útok na britskú korunu

Donald Trump je možno teatrálny, ale určite je racionálny. Používa taktiku kocky cukru v jednej ruke a bič v druhej.…

03. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Odvrátená strana Mesiaca: Prečo sa z nej stáva nový svätý grál astronómie

Odvrátená strana Mesiaca je dnes jediné miesto, kde môžu astronómovia pozorovať najstaršie svetlo vesmíru. Práve tam sa nachádza ideálne prostredie…

03. 02. 2026 | 0 komentárov

Co by dělalo jinak?

Vždycky mě fascinovala banalita zla. Ten stejný člověk byl schopen být milujícím otcem, nadšeným chovatelem králíků, ochráncem přírody a zároveň…

03. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ruské vojská prekročili hranicu na ďalšom úseku

Ruské verejné zdroje uvádzajú, že ruské vojská prekročili hranicu na ďalšom úseku v Sumskom regióne, keď vstúpili do obce Pokrovka…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Stav núdze v USA: nová protikubánska kampaň Trumpa

Kuba, 2. februára 2026 - Ostrov slobody čakajú mimoriadne zložité časy a náročné rozhodnutia. 30.januára bol na webovej stránke Bieleho…

03. 02. 2026 | 0 komentárov

Syna korunnej princeznej vzali do väzby

V Nórsku bol zatknutý 29-ročný syn korunnej princeznej Mette-Marit podozrivý zo štyroch znásilnení, informuje agentúra NTB

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lajčák sa dištancuje od toho, čo napáchal zosnulý sexuálny predátor Jeffrey Epstein a dôrazne to odsudzuje

Slovenský diplomat a donedávna aj poradca predsedu vlády Roberta Fica pre národnú bezpečnosť Miroslav Lajčák sa dištancuje od toho, čo…

02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Sochy, ktoré dokazujú, že trpezlivosť a ľudské ruky dokážu zázraky

Sochy vznikajú v protiklade k dnešnej dobe rýchlosti, okamžitého uspokojenia a neustáleho scrollovania. Žijeme vo svete, kde nás dokáže unudiť…

03. 02. 2026 | 0 komentárov

Americký tlak na Kubu je podľa Moskvy neprijateľný, Kremeľ jej prisľúbil politickú aj materiálnu podporu

Ekonomický a vojenský nátlak na spojeneckú Kubu je neprijateľný, vyhlásil v pondelok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Muži pod drobnohľadom: Ženy zdieľajú frustrujúce momenty, ktoré dobre pozná nejedna domácnosť

Muži sú v týchto príbehoch vykreslení nie ako zloduchovia, ale ako majstri selektívnej neschopnosti, ktorá dokáže každodenný život poriadne skomplikovať.…

03. 02. 2026 | 0 komentárov

Po skončení vojny na Ukrajine hrozí veľký problém na našej východnej hranici

Podľa Róberta Kaliňáka môže hroziť určité narušenie bezpečnosti na našich východných hraniciach v momente, keď sa skončí vojna na Ukrajine. Povedal…

02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Súd zamietol zastaviť exekúciu ministra vnútra Šutaja Eštoka

Okresný súd Banská Bystrica zamietol zastavenie exekúcie ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka v spore so skupinou policajtov známou ako…

02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev „nemá čas“

„Ukrajina je vyčerpaná.“ Guvernér Kim vyzval k mierovej dohode, „ktorá stavia ľudí nad zem“, píše britský denník The Independent

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zelenskyj: Rusko uprednostňuje útoky pred diplomaciou. Útoky zasiahli Sumskú, Charkovskú, Kyjevskú, Dnepropetrovskú, Odeskú aj Vinnyckú oblasť.

09:31

Ukrajina sa so Západom dohodla na pláne posilnenia prímeria. Podľa návrhu by reakcia na porušenie prímeria Ruskom prišla do 24 hodín, pričom by najskôr dostalo diplomatické varovanie.

09:08

Elon Musk si myslí, že USA sú blízko k občianskej vojne. Na X zverejnil jeden profil fotky protestov a zrážok s políciou v Minneapolis s komentárom: „Je čas zmieriť sa s tým, že občianska vojna 2.0 už začala.“ „Taký je môj pocit,“ komentoval to Musk.

09:07

V Etiópii obnovili sa lety do regiónu Tigraj. Etiópsky predstaviteľ pod podmienkou anonymity uviedol, že lety sa obnovujú v utorok skoro ráno.

08:56

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov, ktoré nahlásili do systému Safety Gate Rapex – systému Európskej únie na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch. TASR o tom informoval odbor komunikácie ÚVZ SR.
Výrobky sa vyskytujú na slovenskom trhu, upozornil ÚVZ. „Výrobky majú v zozname zložiek uvedenú zložku Trimethylbenzoyl Diphenylphosphine Oxide (Diphenyl(2,4,6-trimethylbenzoyl)phosphine oxide; TPO), ktorej použitie v kozmetických výrobkoch je od 1. septembra 2025 zakázané,“ uviedol.

08:46

.

Macron kopíruje Trumpa: rozhodol sa eliminovať "nežiaducich" afrických lídrov

USA, 2. februára 2026 - Podľa ruskej zahraničnej spravodajskej služby francúzsky prezident Emmanuel Macron schválil vykonávanie špeciálnych operácií špeciálnych služieb…

03. 02. 2026 | 0 komentárov

Trhák či prepadák? Za film o Melanii Trumpovej sa hanbia aj samotní tvorcovia

Prvá dáma Bieleho domu  Melania Trumpová si splnila sen a stala sa hlavnou postavou filmu „Melania“. Film s obrovským rozpočtom…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kanada to priznala: Vakcíny Covid-19 ublížili tisícom ľudí

Kanada priznáva, že vakcíny proti Covid-19 poškodili tisíce ľudí, a preto od apríla prevezme tamojšia vláda priamu kontrolu nad programom…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Infantino chce, aby FIFA urobila rázny krok v súvislosti s Ruskom

Medzinárodná futbalová federácia FIFA by mala zrušiť zákaz pre Rusko zúčastňovať sa medzinárodných súťaží, uviedol to v pondelok v rozhovore…

03. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vybudujte si bohatší život

Od detstva nás učia, že existuje len jedna správna cesta: dobre sa učiť, nájsť si „normálnu“ prácu a hlavne nikdy…

02. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nový nápad Sikorského: Európska armáda je zbytočná, čo tak „európska légia“?

Poľský minister zahraničných Radosław Sikorski vecí vyhlásil, že vytvorenie armády Európskej únie je nereálne, ale navrhol, aby členské štáty vytvorili…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Ján Droppa

Erik Majercak

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov