NAŽIVO

Bezpečnostná situácia v Európe a vo svete sa podľa českého prezidenta nezlepšuje, ale je horšia než pred rokom. Zdôraznil, že česká spoločnosť súčasné bezpečnostné hrozby nevníma dostatočne naliehavo a od toho sa odvíja aj vôľa politikov konať.

Kritizoval návrh programového vyhlásenia vznikajúcej vlády, v ktorom podľa jeho slov chýba akákoľvek zmienka o Rusku ako hrozbe či o vôli ČR napĺňať záväzky NATO. Povedal to v utorok na veliteľskom zhromaždení českej armády.

Petr Pavel
Na snímke český prezident Petr Pavel / Foto: TASR-Martin Baumann
11:11

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR 18. a 19. novembra 2025 vykonal neohlásené inšpekcie u viacerých podnikateľov pôsobiacich v oblasti výroby a dodávky pekárenských výrobkov. Inšpekcie sa realizovali na základe dôvodného podozrenia, že medzi podnikateľmi existovala dohoda, ktorej cieľom alebo následkom bolo alebo mohlo byť obmedzenie hospodárskej súťaže. Informovala o tom Lívia Cseresová, riaditeľka odboru komunikácie a protokolu PMÚ.

11:09

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet zaznamenala nárast zisku za 4. štvrťrok aj za celý finančný rok 2024/25. Informuje o tom správa RTTNews.

Zisk spoločnosti pred zdanením za tri mesiace do konca septembra 2025, teda počas kľúčovej letnej dovolenkovej sezóny, vzrástol na 773 miliónov libier (878 miliónov eur) z minuloročných 724 miliónov GBP.

10:47

Spoločnosť Ryanair oznámila plány na zrušenie letov na Azorské ostrovy v roku 2026. Nízkonákladová letecká spoločnosť tam doteraz zabezpečovala šesť liniek, informujú správy denníka The Independent a agentúry Lusa.

Ryanair
Ilustračné foto / Foto: TASR/AP-Mindaugas Kulbis
10:45

Poľský Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže a spotrebiteľa (UOKiK) začal protimonopolné konanie proti trom spoločnostiam koncernu Apple. Cieľom vyšetrovania je preveriť, či politika ochrany súkromia v operačných systémoch firmy nenarušuje hospodársku súťaž. Informuje o tom agentúra PAP.

10:44

Vo veku 78 rokov v pondelok zomrela česká herečka a dabérka Jorga Kotrbová známa napríklad ako Zlatovláska z rovnomenného filmu Vlasty Janečkovej z roku 1973. Oznámila to v utorok česká herecká asociácia, píšu servery Novinky.cz a Blesk.

„S hlbokým zármutkom v mene rodiny oznamujeme, že nás včera 24. novembra 2025 navždy opustila významná filmová a divadelná herečka a dabérka Jorga Kotrbová,“ oznámila herecká asociácia vo vyhlásení.

10:42

Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha v utorok odsúdil ruské nočné útoky na hlavné mesto Kyjev, pri ktorých zahynulo najmenej šesť ľudí. Ide podľa neho o „teroristickú odpoveď“ Ruska na diplomatické snahy USA o ukončenie konfliktu. Uviedol to na sociálnej sieti X.

Zároveň upozornil, že cieľom ruských útokov nebolo iba hlavné mesto ale aj objekty v Černihivskej, Charkovskej a Kyjevskej oblasti.

Andrij Sybiha
Na snímke minister zahraničných vecí Ukrajiny Andrij Sybiha / Foto: SITA/AP-Mikko Stig/Lehtikuva via AP
10:05

Holandská banka ABN Amro plánuje zrušiť 5200 pracovných miest na plný úväzok do roku 2028 v snahe znížiť náklady a zvýšiť ziskovosť. Uviedla to nová generálna riaditeľka Marguerite Berardová podľa správy Bloomberg.

Chce tiež dosiahnuť návratnosť vlastného kapitálu vo výške najmenej 12 % do roku 2028.

10:03

Rumunské ministerstvo obrany v utorok oznámilo, že vyslalo do vzduchu dve nemecké stíhačky Eurofighter Typhoon a neskôr dve rumunské F-16 po tom, čo dva drony narušili vzdušný priestor Rumunska v delte Dunaja neďaleko hraníc s Ukrajinou. Informovali o tom správy tlačovej správy rumunského ministerstva obrany a agentúry Reuters.

09:59

Plán Spojených štátov na ukončenie vojny medzi Ruskom a Ukrajinou obsahuje časti hodné diskusie, uviedol v utorok francúzsky prezident Emmanuel Macron. Varoval však pred „kapituláciou“ Kyjeva a hrozbou pre Európu zo strany Ruska, informuje agentúra AFP.

„Chceme mier. Ale nie mier, ktorý je v podstate kapituláciou, ktorý Ukrajinu stavia do bezvýchodiskovej situácie a dáva Rusku úplnú voľnosť pokračovať ďalej,“ poznamenal francúzsky prezident.

Macron-jd2025112242
Na snímke prezident Francúzska Emmanuel Macron reční počas tlačovej konferencie na záver prvého dňa stretnutia hláv štátov a vlád krajín skupiny G20 v Johannesburgu / Foto: TASR/AP-Thibault Camus
09:56

Pokračujúce útoky džihádistov a nestabilita na severe Nigérie spôsobujú, že čoraz viac ľudí tam trpí hladom. V utorok to vyhlásil Svetový potravinový program (WFP) a varoval, že od decembra mu dôjdu prostriedky na núdzovú potravinovú a výživovú pomoc a milióny ľudí závislých od jeho podpory zostanú v roku 2026 bez pomoci. Informovali o tom správy agentúr Reuters a AFP.

09:43

Black Friday sa aj na Slovensku stal celonárodným nákupným fenoménom, no z kedysi jednodňovej akcie sa stalo niekoľkotýždňové obdobie, počas ktorého sa marketingové sľuby čoraz častejšie rozchádzajú s realitou. Zľavy sú nižšie, než bývali v minulosti, prudko stúpa riziko podvodov a naprieč internetom sa množia falošné e-shopy, weby cestoviek či platobné brány. Čoraz viac inštitúcií preto upozorňuje, že hoci Black Friday dokáže priniesť výhodné nákupy, stal sa zároveň aj jedným z najrizikovejších období roka.

09:40

Predaj nových automobilov v Európe v októbri vzrástol, už štvrtý mesiac po sebe, pričom predaj elektromobilov prekonal predaj áut so spaľovacími motormi. Informovali o tom správy Reuters a RTTNews.

Počet zaregistrovaných nových osobných automobilov v Európskej únii (EÚ) sa v októbri 2025 medziročne zvýšil o 5,8 % na štvormesačné maximum 916.609 kusov po 10-percentnom náraste v septembri.

09:04

Ceny ropy v utorok ráno klesli. Prispeli k tomu vyhliadky na mierovú dohodu medzi Ruskom a Ukrajinou. Ale straty komodity sú obmedzené, keďže nadobudli platnosť prísne sankcie USA voči najväčším ruským ropným spoločnostiam. Informovala o tom správa agentúry Bloomberg.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v januári sa v utorok o 6.28 h SEČ predával po 58,50 USD (50,68 eura).

09:03

Americká federálna sudkyňa Cameron McGowanová Currieová v pondelok zamietla trestné oznámenia voči bývalému riaditeľovi Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Jamesovi Comeymu a generálnej prokurátorke štátu New York Letitii Jamesovej. Zdôvodnila to tým, že prokurátorka Lindsey Halliganová, ktorá vzniesla obvinenia a osobne si ju vybral prezident Donald Trump, bola vymenovaná nezákonne. Informovala o tom správa AFP.

Corney-jd2025112511
Na snímke James Comey / Foto: TASR/AP-Stephan Savoia
08:33

Predstavitelia Spojených štátov počas rokovaní v Ženeve tlačili na zástupcov Kyjeva, aby Ukrajina prijala americký návrh na ukončenie vojny s Ruskom. Pre agentúru AFP to pod podmienkou zachovania anonymity povedal vysokopostavený predstaviteľ oboznámený s rokovaniami.

Marco Rubio
Na snímke Marco Rubio / Foto: SITA/AP/Keystone-Martial Trezzini
08:29

Laureátom tohtoročnej Ratzingerovej ceny sa stal taliansky dirigent Riccardo Muti. Prevezme ju 12. decembra počas tradičného vianočného koncertu vo Vatikáne, oznámili v pondelok v Ríme vedecký výbor a správna rada vatikánskej nadácie Josepha Ratzingera-Benedikta XVI.

Ratzinger Benedikt XVI.-jd2025112510
Na snímke emeritný pápež Benedikt XVI., občianskym menom Joseph Ratzinger / Foto: TASR/DPA-Hoppe/dpa-Pool/dpa-Bildfunk
08:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Jurišta odhaľuje existenciu cenzúry zamlčiavaním, už to je vzrušujúce

Ján Jurišta Foto: TASR/Martin Turanovič

Bratislava 2. marca (TASR) – Slovenská republika je ekonomicky okupovaná a je skôr banánovou republikou než sľubovaným Švajčiarskom.

Prezident v tejto situácii nemôže byť človekom, ktorý len na štátny sviatok rozdáva bižutériu, ale má chrániť a dodržiavať ústavu. Uchádzač o post hlavy štátu Ján Jurišta (KSS) v rámci projektu TASR rozhovorov s prezidentskými kandidátmi uviedol, že nevychádza zo žiadnej dogmy ani ideológie, ale z Charty ľudských práv.

Prečo chcete byť prezidentom SR?
Po 23 rokoch od Nežnej revolúcie sú ľudia nespokojní. Ani vláda, ani parlament, ani prezident nerobia kroky, aby nespokojnosť vyriešili. Sme ekonomicky okupovaní, náš ekonomický model je založený na celoplošnej privatizácii a majetkovom prevrate, pričom tento model nikde vo svete neuspel. Sme skôr banánovou republikou než sľubovaným Švajčiarskom. Máme pätinové platy v porovnaní so západnou Európou, hypotekárne úvery sú drahšie, každý tretí študent nedostane prácu. Tento systém vytvorili predovšetkým pravicové strany, ktoré odmietajú zdemokratizovať ekonomický totalitný model. Ani Smer-SD ho nechce zmeniť, jedine KSS.

Chcete byť ale prezidentom, nie predsedom vlády. Čo z toho môže hlava štátu zmeniť?
Vy si myslíte, že prezident nemôže nič zmeniť? Nerobte z prezidenta človeka, ktorý len na štátny sviatok rozdáva bižutériu. On má chrániť a dodržiavať ústavu. V jej preambule sa píše, že slovenský národ sa bude usilovať o ekonomickú prosperitu. Ja tento stav za prosperitu nepovažujem. Prezident v sľube hovorí, že bude dbať o prospech a blaho tohto národa. Do blaha patria sociálne istoty.

Kandidujete s podporou KSS. Ste stále presvedčený komunista?
Tu nejde o presvedčenie komunistu alebo nie. Ja vychádzam z Charty ľudských práv, kde sa hovorí, že človek má právo na prácu, spravodlivú odmenu, dostupnosť bývania, bezplatné zdravotníctvo a školstvo. Toto je najpokrokovejší dokument v histórii ľudstva, na ktorý sa zabúda. Nevychádzam zo žiadnej dogmy ani ideológie.

.

V spoločnosti často rezonuje volanie, mať konečne prezidenta bez komunistickej minulosti. Rozumiete tomuto volaniu?
Prečo takto diskriminovať? Túto otázku nepovažujem za relevantnú. Kandidujem ako osobnosť, ktorej umožnila kandidatúru KSS tým, že mi vyzbierala hlasy. Ja nechcem vytvárať štátny sektor privatizáciou, ale zakladaním nových podnikov, aj keby sme si na to mali požičať od Číny lacný úver. Mňa stále niekto podozrieva z nejakej ideológie, ale ja chcem model ako vo Francúzsku či Nemecku. Hlásim sa k modernej ľavici, nebojím sa trhu, chcem ho ale využiť lepšie.

V čom máte navrch pred ostatnými kandidátmi?
Jednoznačne som lepší v tom, že mám konkrétny návod, ako začať vychádzať z civilizačného, ekonomického a sociálneho závozu, v ktorom sa dnes SR nachádza. Chcem zdemokratizovať a spluralizovať súčasný model.

Na svojej tlačovke ste povedali, že máte konkrétne návrhy, ako vyviesť krajinu z krízy, nedostatku, nerovnosti a chudoby. Skúste ich vymenovať.
Je potrebné vytvoriť štátne podniky. Slovensko má solídne základy v biotechnológii, a preto navrhujem, aby sme vytvárali podniky vyrábajúce a vyvážajúce zdravé potraviny, lieky, nábytok. Máme možnosť vyrábať aj záchranné obojživelné vozidlá. Všade vo svete ich potrebujú, my ich vieme vyrábať a mohli by sme zásobovať celý svet. Náš finančný systém je zase potrebné doplniť aspoň jednou silnou štátnou bankou a jednou silnou štátnou sporiteľňou. Zisky dnes odchádzajú preč, prečo by ich nemohla využiť slovenská vláda?

Prezidenta volia občania priamo. Myslíte si, že jeho právomoci vzhľadom na silný mandát od občanov sú dostatočné?
Myslím si, že áno, len sa nevyužívajú. Záleží však, kto v tom úrade je. Ak je prezident erudovaný, ak niečo vie o svete, tak áno.

Prezident je hlavný veliteľ ozbrojených síl SR. Ako sa pozeráte na členstvo SR v NATO a našu účasť na zahraničných misiách?
Do NATO sme sa dostali nie na základe referenda, teda vôle ľudu, ale na základe nejakých partikulárnych záujmov. Prosím, sme tam. Ja som pragmatik, nebudem bojovať za vystúpenie, ale nemôžem súhlasiť, aby NATO bolo útočnou organizáciou, ktorou sa stalo. Nemôžem súhlasiť, že hlavný člen NATO, teda USA, zlegalizovali vypočúvanie mučením formou simulovaného topenia. Nemôžem súhlasiť, aby USA rozbili jednu z kolísok civilizácie, a to Irak, alebo aby viedli nejaké preventívne vojny.

.

Dôležitou kompetenčnou sférou hlavy štátu je podieľať sa na formovaní zahraničnej politiky SR. Máte v tomto smere ambície?
Tu je potrebné robiť všetko pre to, aby sa získavali výhody pre slovenský národ. Je absurdné, že sme ekonomicky okupovaní. Trúfol by som si chodiť aj na summity EÚ. Úniu riadia najmä nevolené orgány, a vlády, ktoré majú mandát od voliča, sú v predklone pred Angelou Merkelovou. Tá má v rukách dirigentskú paličku, ale nekoncepčne mení názory.

Kam bude smerovať vaša prvá služobná cesta?
Do Českej republiky. S Čechmi nás spája veľa, vďaka spojeniu s nimi sme sa zachránili pred maďarizáciou. Škoda, že 28. október nie je štátnym sviatkom aj u nás, lebo keby nebolo Československa, nebolo by ani Slovenska.

Prezident je najvyšší ústavný činiteľ v SR. Ako by mala vyzerať jeho spolupráca s vládou a parlamentom?
Do konfliktu by som nešiel, treba debatovať. Z postu prezidenta by som najprv povedal vláde, čo navrhujem. Až keby som neuspel tam, šiel by som do parlamentu. Hojne by som využíval aj možnosť predniesť správu o stave republiky. Všimnite si, čo robí Miloš Zeman. Ide na vládu, už bol aj v parlamente. Vidno, že má problematiku prežutú, bol schopný o probléme hovoriť bez papiera a to už o niečom svedčí.

Pozdáva sa vám, ako Miloš Zeman pristupuje k svojim právomociam?
Nemôžem tvrdiť, že sa mi páčilo všetko, čo robil. Naťahoval nejaké termíny, ale ešte prešlo na hodnotenie málo času.

Jednou z prezidentských právomocí je práve aj vymenúvanie a odvolávanie vysokých štátnych úradníkov či sudcov. Ako by ste ako prezident pristupovali k výkonu tejto kompetencie?
Keby som bol postavený pred takýto problém, žiadal by som podrobnú právnu expertízu a rozhodol by som podľa svojho svedomia. Ale nenaťahoval by som to toľko.

.

Čo bude vaším volebným úspechom?
Ja už som volebný úspech dosiahol. Už to, ako odhaľujem, že existuje cenzúra zamlčiavaním, je vzrušujúce a zároveň zahanbujúce pre našu spoločnosť. Mojou ambíciou bolo vyvolať vedomostnú revolúciu, teda odstrániť túto cenzúru.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Martin Kovac

.
.
.

Vedia len zavádzať, urážať a byť osobní. A možno by vás aj zavreli

Z času na čas sa v rámci sociálnych sietí ponoriť do kalných vôd nositeľov neoliberálnej ideólogie môže byť veľmi poučné.…

25. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Som si takmer istý, že Šimečka junior sa zbláznil, reaguje generál

A spolu s ním každý, kto mu poradil jeho najnovšiu aktivitu – zastaviť platnosť Benešových dekrétov. Túto iniciatívu treba okamžite…

25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko má spojenca aj na severe. Získa skupina V4 opäť na sile?

Vzhľadom na zosúladenie postojov Maďarska, Slovenska a novej českej vlády vedenej Andrejom Babišom sa poľský prezident Karol Nawrocki snaží vrátiť…

25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia zlyhala: „Naliala stovky miliárd do vojny, ktorá smeruje k prehre a ku kapitulácii Ukrajiny“

Spojené štáty americké vypracovali spoločne s Moskvou podmienky mierového plánu pre Ukrajinu. Európa ostala opäť bokom. Šéfka Európskej komisie bola nielenže…

25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ako Európa upadá do priepasti bezvýznamnosti

Európa rýchlo stráca zvyšky svojho globálneho vplyvu a jej ekonomika upadá do stagnácie. Kým kľúčoví dodávatelia energií a najväčšie exportné…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Posledná ponuka na výpredaj Black Friday! Microsoft Office 2021 Pro len za 29,28 €! Zaplaťte raz a používajte ho navždy!

Výpredaj Black Friday je ideálnou príležitosťou na obrovské úspory – ide o najvyššie zľavy, aké ste mohli vidieť počas roka!…

25. 11. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

STVR pod paľbou PS: kde sú reálne problémy zákona a kde začína politické divadlo

PS tvrdí, že vláda porušila pravidlá EÚ, keď prijala zákon o STVR. No v čase jeho schvaľovania EMFA nebola uplatniteľná…

25. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Japonsko „prekročilo červenú čiaru“ svojimi vyjadreniami o vojenskej intervencii na Taiwane

Čína ostro odsúdila vyhlásenia japonskej premiérky Sanae Takaičiovej, ktoré naznačujú možnú vojenskú akciu Japonska voči Taiwanu ako nezodpovedné a šokujúce,…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Len dve veci neznesiem – feministky a margarín… Japonský bestseller inšpirovaný skutočným príbehom sériovej vrahyne

Len dve veci neznesiem – feministky a margarín…. Knihu, ktorá sľubuje napätie, zvraty a záhady, nájdete TU

25. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Šíri propagandu globalistov a zavádza o medzinárodných vzťahoch

Máme v politike veľmi zvláštnych ľudí. Jedným z nich je Róbert Ondrejcsák , slovenský exdiplomat so srdcom na Ukrajine…

25. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Britský novinár hanil Djokoviča za postoj k očkovaniu. Teraz sa hlboko ospravedlňuje

Známy britský novinár Piers Morgan, ktorý bol v minulosti šéfredaktorom Daily Mirror a dnes usporadúva na YouTube podcasty o politike…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

Trump má v úmysle osobne hovoriť s prezidentom Venezuely

Trump má v úmysle osobne hovoriť s prezidentom Venezuely Nicolasom Madurom, hoci USA ho deň predtým oficiálne zaradili na zoznam…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nechajte to bidenovcom. Keď hovoríte vy, je to propaganda

Nie je právo na poskytovanie informácií, ako právo na poskytovanie informácií…

25. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako prebiehali rokovania o mierovom pláne USA pre Ukrajinu

Trumpov tím oznámil Zelenskému návrh mierového plánu už minulý víkend telefonicky, a nie vo štvrtok v Kyjeve, ako sám uviedol,…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európski lídri nad mierovým plánom ohŕňajú nos. Kto bráni Ukrajine dosiahnuť mier?

Medzi európskymi lídrami pretrváva pocit neistoty, pokiaľ ide o mierový plán, ktorý pre Ukrajinu vypracovali Spojené štáty americké spoločne s Ruskom, píše…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Strana Fidesz Viktora Orbána vedie v prieskume portálu Politico

Strana Fidesz zaviedla a rozšírila rad opatrení v prospech rodín, žien a dôchodcov a voliči to zrejme berú na vedomie,…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Môžeme očakávať stretnutie Trumpa so Zelenským?

Zelenskyj potvrdil, že sa stretne s Trumpom, aby diskutovali o sporných bodoch jeho mierového plánu

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia nedosiahla pokrok v otázke zmrazenia ruských aktív

Napriek prebiehajúcim rokovaniam Európska únia nedosiahla pokrok v otázke zmrazenia ruských aktív, píše Politico s odvolaním sa na viaceré zdroje

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kritika mierového plánu USA pochádza od ľudí, ktorí „nemajú ani najmenšiu predstavu o tom, čo hovoria“, vyhlásila Leavittová

Kritika mierového plánu USA pochádza od ľudí, ktorí „nemajú ani najmenšiu predstavu o tom, o čom hovoria“, vyhlásila tlačová tajomníčka…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: „Globalistom sa treba postaviť“

Europoslanec Milan Uhrík spolu zo svojou manželkou navštívili cez víkend poľský parlament, kde sa konala konferencia o Svetovej zdravotníckej organizácii

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ďalší zranený Slovák v NHL v predolympijskom období. Mimo bude niekoľko týždňov

Tento mesiac sa dlhodobo zranil útočník Calgary Flames Samuel Honzek, ktorý príde aj o možnosť zahrať si na Olympijských hrách…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

Španielsky generálny prokurátor odstúpil po odsudzujúcom rozsudku za únik dôverných informácií

Je to úder pre ľavicovú koaličnú vládu španielskeho premiéra Pedra Sáncheza, ktorý Álvara Garcíu Ortiza vymenoval v roku 2022, uvádza…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brusel by nás chcel vydierať už aj investíciami

Na najnovší útok bruselských byrokratov upozornil v pondelok maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Podľa predstáv Bruselu by o tom,…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

Americká motivace k míru…

Nechte nám naši válku! Takový dojem jsem si odnesl z nedělních rozhovorů mezi Ukrajinou, USA a Evropou ve Švýcarsku. Ano,…

25. 11. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Svätec dňa: Svätá Katarína Alexandrijská

Odvaha, múdrosť, krása

25. 11. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Opäť sa pletú do našich záležitostí. Eurokomisia bude od Slovenska žiadať vysvetlenie

Európska komisia bude od Slovenska žiadať vysvetlenie vo veci vládou schváleného návrhu zákona, ktorý počíta so zrušením Úradu na ochranu…

24. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov mierový plán pre Ukrajinu „už neexistuje“

Trumpov mierový plán pre Ukrajinu pozostávajúci z 28 bodov „už neexistuje“, vyhlásil účastník rokovaní v Ženeve, poradca úradu prezidenta Alexander…

24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Test osobnosti: Vyberte si dvere a objavte svoj štýl rozhodovania

Test osobnosti založený na voľbe dverí ponúka zábavný a intuitívny spôsob, ako odhaliť, ako premýšľate, reagujete a rozhodujete sa v…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Bezpečnostná situácia v Európe a vo svete sa podľa českého prezidenta nezlepšuje, ale je horšia než pred rokom. Zdôraznil, že česká spoločnosť súčasné bezpečnostné hrozby nevníma dostatočne naliehavo a od toho sa odvíja aj vôľa politikov konať.

Kritizoval návrh programového vyhlásenia vznikajúcej vlády, v ktorom podľa jeho slov chýba akákoľvek zmienka o Rusku ako hrozbe či o vôli ČR napĺňať záväzky NATO. Povedal to v utorok na veliteľskom zhromaždení českej armády.

Petr Pavel
Na snímke český prezident Petr Pavel / Foto: TASR-Martin Baumann
11:11

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR 18. a 19. novembra 2025 vykonal neohlásené inšpekcie u viacerých podnikateľov pôsobiacich v oblasti výroby a dodávky pekárenských výrobkov. Inšpekcie sa realizovali na základe dôvodného podozrenia, že medzi podnikateľmi existovala dohoda, ktorej cieľom alebo následkom bolo alebo mohlo byť obmedzenie hospodárskej súťaže. Informovala o tom Lívia Cseresová, riaditeľka odboru komunikácie a protokolu PMÚ.

11:09

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet zaznamenala nárast zisku za 4. štvrťrok aj za celý finančný rok 2024/25. Informuje o tom správa RTTNews.

Zisk spoločnosti pred zdanením za tri mesiace do konca septembra 2025, teda počas kľúčovej letnej dovolenkovej sezóny, vzrástol na 773 miliónov libier (878 miliónov eur) z minuloročných 724 miliónov GBP.

10:47

Spoločnosť Ryanair oznámila plány na zrušenie letov na Azorské ostrovy v roku 2026. Nízkonákladová letecká spoločnosť tam doteraz zabezpečovala šesť liniek, informujú správy denníka The Independent a agentúry Lusa.

Ryanair
Ilustračné foto / Foto: TASR/AP-Mindaugas Kulbis
10:45

.

Fico: O návrhu Európskej komisie o zmrazených ruských aktívach by mal rokovať aj parlament

Návrh Európskej komisie na „konfiškáciu“ ruských zmrazených aktív a ich použitie na vojenské potreby Ukrajiny je podľa predsedu vlády SR…

24. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Najznámejšie a najmenej rozpoznateľné vlajky na svete

Vlajky sú oveľa viac než len kusy farebnej látky. Sú to symboly histórie, kultúry a hodnôt krajiny. Od bojísk až…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

Spoveď rakúskej učiteľky: „Učím 4 triedy, dokopy 100 žiakov. Len jedno dieťa hovorí nemecky…“

Christine je učiteľkou na základnej škole vo Viedni. Učí približne 100 žiakov. Takmer žiadne dieťa nepoužíva nemčinu ako materinský jazyk

24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tucker Carlson: "Prečo v USA kryjú korupčné schémy druhého najvplyvnejšieho človeka na Ukrajine?"

USA, 24. novembra 2025 - Nová fáza ukrajinskej krízy to je diplomatický boj na troskách imidžu dua Zelenskyj-Jermak. Súčasná situácia znamená…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Pre milovníkov Poirota prichádza trojitá dávka: Elegancia, logika a záhady

Piaty výber z diela Agathy Christie poteší všetkých milovníkov klasickej detektívky, ako aj fanúšikov najslávnejšieho literárneho detektíva na svete Hercula…

24. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Haraslín zariadil víťazstvo Sparty a vypočul si superlatívy

Kapitán futbalovej Sparty Praha Lukáš Haraslín sa po reprezentačnej prestávke vrátil vo výbornej forme. V zápase na pôde Mladej Boleslavy…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

Všetko smeruje k tomu, aby mierové dohody už nepodpisoval Zelenskyj

Z frakcie „Sluha ľudu“ plánuje vystúpiť viac ako 10 poslancov, a Arachamia sa môže stať novým predsedom Rady, informuje bývalý…

24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Martin Kovac

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov