NAŽIVO

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov navštívil Peking. Stretol sa so svojím čínskym rezortným kolegom Wang Im. Diskutovali spolu o vyhliadkach na ukončenie konfliktu na Ukrajine, vzťahoch so Spojenými štátmi, ako aj o situácii v Pásme Gazy a na Kórejskom polostrove. Informujú agentúry Reuters a AFP.

Lavrov Wang I
Na snímke ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov (vľavo) a čínsky minister zahraničných vecí Wang I / Foto: TASR/AP-Russian Foreign Ministry Press Service via AP
18:41

Záchranné zložky dočasne odvolali pátranie po osobách, ktoré sa stratili pri ničivých záplavách v Texase. Urobili tak pre nové varovania pred dažďami, ktoré by mohli spôsobiť ďalšie povodne. Informuje agentúra AP.

18:04

Sýrsky úrad pre civilnú ochranu oznámil, že lesné požiare na západe krajiny sa po desiatich dňoch podarilo dostať pod kontrolu.

Plamene za ten čas spálili veľkú časť lesa a poľnohospodárskej pôdy a vyžiadali si evakuáciu tamojších obyvateľov. Informuje agentúra AFP.

18:03

Český premiér Petr Fiala v liste požiadal predsedu vlády SR Roberta Fica, aby na úrovni EÚ neblokoval osemnásty balík sankcií proti Rusku. Napísal v nedeľu na sociálnej sieti X.

18:01

Austrália sa vopred nezaviaže k nasadeniu vojakov v akomkoľvek konflikte, povedal minister obranného priemyslu Pat Conroy. Jeho slová sú reakciou na naliehanie amerického Pentagónu, ktorý od Canberry žiadal objasnenie svojej úlohy v prípadnom spore medzi USA, Čínou a Taiwanom. Informuje agentúra Reuters.

18:00

Generálny tajomník NATO Mark Rutte navštívi budúci týždeň Washington. Tam sa stretne s prezidentom USA Donaldom Trumpom a ďalšími vysokopostavenými predstaviteľmi americkej administratívy. Informuje agentúra Reuters.

18:00

EÚ predĺži lehotu, v rámci ktorej neuplatňuje odvetné clá voči USA, do augusta. Oznámila predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. EÚ tak reaguje na najnovšie rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa posunúť platnosť amerických ciel až na 1. augusta, zároveň však potrebuje posledné týždne na vyriešenie sporu, keďže Trump oznámil, že od augusta zavedie na produkty z EÚ 30-percentné dovozné clá. Informovali o tom agentúry DPA a AFP.

15:39

Európska únia a Indonézia dosiahli politickú zhodu na obchodnej dohode. Oznámila predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová po stretnutí s indonézskym prezidentom Prabowom Subiantom.

15:12

V minulých dňoch oznámil americký prezident Donald Trump dovozné clá na produkty z Brazílie. Tie znervóznili trhy s kávou, a preto sa dá očakávať, že po predchádzajúcom zvýšení cien bude šálka kávy stáť Američanov ešte omnoho viac. Odhadujú to analytici a obchodníci s kávou, ktorých oslovila agentúra Reuters.

15:11

Šesť ľudí utrpelo zranenia v nedeľu počas siedmeho dňa tradičného behu s býkmi v španielskej Pamplone. Informuje agentúra DPA.

Španielsko Pamplona beh býkov
Na snímke býky z farmy La Palmosilla bežia medzi účastníkmi počas siedmeho dňa behu býkov, ktorý je súčasťou slávností sv. Fermína v španielskej Pamplone v nedeľu 13. júla 2025 / Foto: TARS/AP-Miguel Oses
14:52

Iránsky prezident Masúd Pezeškiján utrpel ľahké zranenie nohy pri izraelskom leteckom útoku počas 12-dňovej izraelsko-iránskej vojny. Informovala o tom ešte včera iránska tlačová agentúra Fars.

14:25

Rusko odmietlo správu portálu Axios. Podľa správy mal prezident Vladimir Putin vyzvať Irán, aby súhlasil s princípom nulového obohacovania uránu v rámci jadrovej dohody s USA. Ruské ministerstvo zahraničných vecí túto správu označilo za „spolitizovanú očierňujúcu kampaň“. Informuje agentúra TASS.

 

14:25

Česká republika vyslala 16-členný špeciálny záchranný tím, takzvaný USAR, do amerického štátu Texas. Texas tento mesiac zasiahli ničivé povodne. Českí hasiči budú pomáhať pri pátraní po nezvestných osobách. Informuje portál Novinky.cz.

14:25
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Juncker uvedie na summite EÚ široký balík opatrení pre boj s utečeneckou krízou

Plán je rozdelený do štyroch bodov

❚❚
.

Ide o opatrenia vo vnútri únie, ako aj externého charakteru. Plán je rozdelený na operačné opatrenia, rozpočtovú podporu, implementáciu práva EÚ a plány do budúcnosti.

OPERAČNÉ OPATRENIA

.

Prvá časť je zameraná na uplatňovanie plánov relokácie utečencov a prípravu podporných jednotiek pre riadenie migrácie, ktoré budú pracovať v tzv. hotspotoch. Tieto tímy budú mať priamy vplyv na riadenie situácií v kritických bodoch migračného reťazca, v zónach, kde sú členské štáty najviac postihnuté. Pôjde o národných expertov z krajín EÚ a zamestnancov agentúr ako sú Frontex, Európsky podporný azylový úrad (EASO) či Europol.

Tímy, ktoré budú spolupracovať s vnútroštátnymi orgánmi, pomôžu určiť, preveriť a zaregistrovať migrantov pri vstupe do EÚ a pripraviť návrat tých, ktorí nemajú právo na pobyt.

Členské štáty musia do konca tohto týždňa predstaviť svoje plány na podporu tímov z hotspotov a určiť sieť styčných dôstojníkov pre všetky miestne a národné vládne agentúry, aby bolo možné čo najrýchlejšie zariadiť premiestňovanie utečencov podľa schémy.

K operačným opatreniam patrí aj normalizácia schengenského priestoru a zrušenie kontrol na vnútorných hraniciach členských krajín. Opätovné zavedenie hraničných kontrol, ku ktorému došlo v posledných týždňoch, môže byť iba krátkodobé opatrenie. Komisia situáciu posúdi a prijme stanovisko na základe Kódexu schengenských hraníc.

EK do tejto oblasti zaraďuje aj zintenzívnenie diplomatickej ofenzívy a posilnenie spolupráce s tretími krajinami. Summit o migrácii EÚ-Afrika v La Vallette (11-12.11.) bude príležitosťou stanoviť nové priority v otázkach migrácie vo vzťahoch EÚ s africkými partnermi.

.

ROZPOČTOVÁ PODPORA

EÚ tento rok zdvojnásobila svoj rozpočet v tejto oblasti na sumu 73 miliónov eur. Komisia chce na budúci týždeň predložiť návrh na vyčlenenie ďalších 100 miliónov eur ešte do konca tohto roka.

Európania by v tejto oblasti mali zvýšiť finančné prostriedky pre tri agentúry EÚ na sumu 1,3 milióna eur, ktorá pokryje náklady na 60 zamestnancov agentúry Frontex a po 30 expertov z EASO a Europolu na rok 2015. Okrem toho budú o 600 miliónov eur na rok 2016 zvýšené núdzové finančné prostriedky pre najviac postihnuté členské štáty a agentúry Frontex, EASO a Europol.

EÚ chce obnoviť finančné prostriedky na potravinovú pomoc prostredníctvom Svetového potravinového programu (WFP) na úroveň z roku 2014. Väčšina členských štátov EÚ znížila svoje príspevky do WFP, niektoré až o 99 percent. Komisia zvýši núdzovú humanitárnu pomoc a prostriedky civilnej ochrany o 200 miliónov eur na rok 2015.

Na budúci rok EÚ zvýši humanitárnu pomoc o 300 miliónov eur, aby bola pripravená pomôcť s poskytovaním základných potrieb pre utečencov, ako je jedlo a prístrešie.

.

Plán predvída aj zvýšenie podpory pre sýrskych utečencov. EK na budúci týždeň navrhne posilnenie Nástroja európskeho susedstva v roku 2015 o 300 miliónov eur, čo umožní finančne posilniť Regionálny fond dôvery EÚ pre sýrsku krízu a poskytnúť pomoc tretím krajinám, ktoré na svojom území hostia utečencov zo Sýrie. Spolu s ďalšími presunutými finančnými zdrojmi z nástroja predvstupovej pomoci dosiahne celková suma od EÚ pre tento fond vyše 500 miliónov eur. Príspevky členských štátov by mali doplniť financovanie EÚ, pričom sa očakáva, že tento nástroj dôvery dosiahne najmenej jednu miliardu eur.

EÚ pripomenula, že pri hľadaní finančných zdrojov pre krízu v Sýrii bolo doteraz splnených iba 38 percent záväzkov. Dôsledky tohto deficitu sú dramatické, keď v posledných mesiacoch až päť miliónov ľudí, z toho polovica detí, trpí nedostatkom pitnej vody a je vystavená šíreniu chorôb. EÚ a členské štáty by mali pokryť polovicu týchto výpadkov.

EÚ je v tejto oblasti pripravená na mobilizáciu súm vo výške jednej miliardy eur pre Turecko a po 17 miliónov eur pre Srbsko a Macedónsko v snahe pomôcť týmto susedom riešiť migračné výzvy.

V rámci programu Podpora pre Afriku sa plánuje zriadenie Núdzového fondu dôvery s počiatočným kapitálom 1,8 miliárd eur.

IMPLEMENTÁCIA PRÁVA EÚ

Komisia pripomenula, že vykonávanie právnych predpisov EÚ v oblasti azylovej politiky zlyháva, aj preto dnes prijala 40 rozhodnutí o porušení práva proti 19 členským štátom únie.

EK chce spolupracovať na znormalizovaní situácie najmä s Gréckom, ktoré v roku 2010 pozastavilo premiestňovanie utečencov podľa dublinského nariadenia. Grécko bude musieť zabezpečiť zodpovedajúci personál pre výkon azylových konaní a zaviesť účinnú návratovú politiku.

DLHODOBÉ OPATRENIA

Podľa EK medzi opatrenia, ktoré si vyžadujú “skúšku časom”, patrí ochrana hraníc EÚ. To znamená posilnenie agentúry Frontex, posilnenie jej mandátu a prijatie ambicióznych opatrení na zriadenie Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže. Komisia predloží príslušný návrh v decembri 2015.

Komisia zvažuje zavedenie dlhodobého celoeurópskeho systému na presídľovanie a premiestňovanie utečencov. Komisia chce predložiť návrh na trvalý presídľovací program v marci 2016. Návrh na trvalý mechanizmu relokácií je už v príprave.

.

Reformu dublinského nariadenia chce EK preložiť v marci 2016. Medzi dlhodobé opatrenia patrí aj dôveryhodná a účinná návratová politika. Nedávno predstavený Akčný plán EK v tejto oblasti má obnoviť dôveryhodnosť návratového systému v EÚ. To si vyžaduje lepšiu výmenu informácií, viac prostriedkov na vnútroštátnej a celoeurópskej úrovni, posilnenie úloh agentúry Frontex a nový dôraz na readmisie vo vzťahoch únie s tretími krajinami.

Komisia taktiež plánuje otváranie legálnych ciest pre migrantov v podobe udeľovania “modrých kariet”. Príslušný balík opatrení predloží exekutíva EÚ v marci 2016.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Peter Lipták

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Matej Michalička

Marek Brna

Branislav Čech

.
.
.

Fürst pre HS o pokračujúcom boji za pravdu ohľadom nežiadúcich účinkov mRNA vakcín: “Po tuhom boji sme teda napokon z ÚZISu vydolovali dáta”

Tomáš Fürst je vysokoškolský matematik a jeden zo zakladateľov združenia SMÍŠ – Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků v Českej republike.…

13. 07. 2025 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenskyj chce znovu “preniesť vojnu na ruské územie”

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj na stretnutí s vojenskými predstaviteľmi oznámil nové diaľkové údery na Rusko

13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Získať celú oblasť Pokrovska? Aký je zmysel ofenzívy Ruskej federácie pri Mirnograde?

V posledných dňoch ukrajinské vojenské verejné zdroje zaznamenávajú postup Rusov severovýchodne od Mirnogradu – mesta, ktoré bráni Pokrovsk z východu.…

13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Danko podporil premiéra Fica v boji s nátlakom z Bruselu a Berlína

Šéf vládnej SNS Andrej Danko v príhovore na včerejších Oslavách zvrchovanosti v Starej Bystrici vyhlásil, že je potrebné viac ochraňovať…

13. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kollár zverejnil reakciu na Kollára: “Stúpil si do mäkkéko!”

Podnikateľ Zoroslav Kollár vo videu na YouTube zareagoval na vyhlásenia bývalého predsedu NR SR Borisa Kollára o tom, že súčasná…

13. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Minister vnútra kritizuje “nepochopiteľné útoky” ľudí na sociálnych sieťach na prezidenta a osobnosti, ktoré podporili výcvik v NOS

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok považuje útoky na tých, ktorí sa rozhodli zapojiť do výcviku v rámci nových Národných obranných…

13. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensku hrozia od USA podľa ekonóma Kovandu ďalšie clá, možno až devastačné 500-percentné

Slovensko sa už možno v pondelok dozvie zdrvujúcu ekonomickú správu. Ako upozornil hlavný ekonóm Trinity Bank Lukáš Kovanda, americký prezident…

13. 07. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó: Vieme, kto je zodpovedný za americké clá uvalené na Európu

Americký prezident Donald Trump v sobotu oznámil, že od 1. augusta zavedie 30-percentné clo na tovar pochádzajúci z Európskej únie.…

13. 07. 2025 | 0 komentárov

Rakety alebo veľké drony? Aké zbrane dlhého doletu dostanú Ukrajinci od Nemecka?

Včera urobil nemecký generál Froyding veľké vyhlásenie, v ktorom sľúbil, že do konca júla Ukrajina dostane prvé diaľkové zbraňové systémy…

13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Uskutočnil sa ďalší ročník Osláv zvrchovanosti. Premiér Fico hovorí o odpovedi na festival Pohoda

Podľa slov predsedu vlády Roberta Fica by mohlo byť tradičné podujatie v obci Stará Bystrica vnímané aj ako odpoveď na…

13. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

V garáži rodinného domu v Korytárkach napadli starostu za Hlas-SD

Polícia vo Zvolene prijala v nedeľu v skorých ranných hodinách trestné oznámenie o tom, že v garáži rodinného domu v…

13. 07. 2025 | Aktualizované 13. 07. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Aktualizované 13. 07. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusi informovali o zničení ďalšieho systému Patriot

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 07. 2025 | Aktualizované 13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Aktualizované 13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Polícia začala trestné stíhanie pre nočný útok nožom v centre Bratislavy

Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s incidentom, ku ktorému došlo počas uplynulej noci v centre Bratislavy. Neznámy páchateľ mal…

13. 07. 2025 | Aktualizované 13. 07. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Aktualizované 13. 07. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

“Sprisahanie pedofilov”. Trump má čoraz väčšie problémy so svojimi stúpencami z MAGA kvôli “prípadu Epstein”

Jeffrey Epstein – miliardár, ktorý v roku 2019 spáchal samovraždu v americkej väznici po obvineniach z organizovania sexuálnych večierkov pre…

13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Transparentné bojisko. Ako bezpilotné lietadlá zmenili vojnu na Ukrajine a kto víťazí v týchto pretekoch?

Na Ukrajine, na Západe a v Rusku sa snažia pochopiť novú realitu vojny po tom, ako na fronte začali dominovať…

13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Advokát Ribár komentuje zrušenie obvinenia P. Ďurkovi paragrafom 363

Známy advokát a predseda občianskeho združenia Za demokraciu a právny štát JUDr. Martin Ribár sa na sociálnej sieti vyjadril k…

13. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Robí prezident kampaň zdravému životnému štýlu alebo NATO?

Je to na prvý pohľad veľmi sympatický obrázok: Prezident Peter Pellegrini spolu s niekoľkými predstaviteľmi SMERu a influencermi v maskáčoch…

13. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Prieskum: Mladí ľudia najhlasnejšie hovoria o udržateľnosti, no potraviny vyhadzujú dvakrát častejšie než starší ľudia

Mladí ľudia najhlasnejšie hovoria o udržateľnosti, no potraviny vyhadzujú dvakrát častejšie než starší ľudia. Vyplynulo to z prieskumu agentúry Ipsos…

13. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Uzbrojenie k smrti. Slovensko potrebuje viac lekárov, nie generálov. Mierová vízia existuje – hovorí sa jej Kostarika

Naši politici súhlasili s plánom minúť do roku 2035 päť percent HDP na zbrojenie – bez mandátu občanov, bez verejnej…

13. 07. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Kim Čong-un ponúkol Moskve plnú podporu vo vojne na Ukrajine

Severokórejský vodca Kim Čong-un počas rozhovorov s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom ponúkol Moskve plnú podporu vo vojne na…

13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Macron stanoví nové francúzske obranné ciele

Prezident Emmanuel Macron stanoví nové francúzske obranné ciele kvôli Rusku a možnému stiahnutiu Spojených štátov z Európy. Uviedol to jeho…

13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Poľský prezident vyzval Zelenského, aby exhumoval telá Poliakov zabitých Ukrajincami počas Volyňského masakru

Poľsko, 13. júla 2025 - Poľský prezident Nawrocki vyzval Zelenského, aby inicioval úplnú exhumáciu tiel Poliakov zabitých počas Volyňského masakru.…

13. 07. 2025 | 0 komentárov

Saková: REPowerEU poškodí najmä Slovensko a Maďarsko

Úplne sa odstrihnutie od ruských energií od roku 2028 je zrejme nezvratné. Konštatuje to podpredsedníčka slovenskej vlády a ministerka hospodárstva…

13. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia bude musieť podniknúť rozhodné kroky proti americkým clám

Európska únia bude musieť podniknúť rozhodné kroky proti americkým clám, ak sa s Washingtonom nedosiahne spravodlivá dohoda o odvrátení hroziacich…

13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Výsadkárska jednotka z nich nebude… Hlina má vysvetlenie, prečo Pellegrini a Kaliňák propagujú vojenskú službu

Prezident Peter Pellegrini, minister obrany Róbert Kaliňák či známy zápasník MMA Attila Végh v uplynulých dňoch propagujú výcvik a službu…

13. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

V Španielsku po brutálnom napadnutí dôchodcu migrantmi vypukli bitky a nepokoje

Pred pár dňami sa na 70-ročného Dominga na ulici vrhla skupina mladých marockých migrantov. Starca bili, kým bezvládne nepadol na…

13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Až 70 % Európanov cíti finančný stres, Slováci majú jedny z najnižších úspor

Podľa dát OECD až 70 % ľudí v Európe pociťuje finančný stres, pričom vyššiu mieru obáv majú ženy. Na Slovensku…

13. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Napätie na ministerstve spravodlivosti: šéfovia FBI zvažujú odchod kvôli prípadu Epstein

Riaditeľ FBI Kash Patel zvažuje odchod z funkcie, ak z nej odíde zástupca riaditeľa FBI Dan Bongino, obaja nespokojní s…

13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najprv nervózna a potom dominantná. Pohánková vyhrala dievčenskú dvojhru na Wimbledone

Slovensko je najúspešnejšia krajina vo wimbledonskej dvojhre dievčat za posledné dva roky. Znie to až neuveriteľne, ale v edíciách 2024…

13. 07. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov navštívil Peking. Stretol sa so svojím čínskym rezortným kolegom Wang Im. Diskutovali spolu o vyhliadkach na ukončenie konfliktu na Ukrajine, vzťahoch so Spojenými štátmi, ako aj o situácii v Pásme Gazy a na Kórejskom polostrove. Informujú agentúry Reuters a AFP.

Lavrov Wang I
Na snímke ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov (vľavo) a čínsky minister zahraničných vecí Wang I / Foto: TASR/AP-Russian Foreign Ministry Press Service via AP
18:41

.

Nikdy sme sa podľa Fica nedostali do takejto krízovej situácie. Všetkých politikov upozornil, aby nevymýšľali s koňakom a cigarou v ruke nezmysly

Slovensko ešte nikdy nebolo v takej krízovej situácii, ako je teraz. Uviedol to na sobotňajšej tlačovej besede premiér Robert Fico…

12. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Gaza bola ráno zasiahnutá niekoľkými izraelskými leteckými útokmi

Mesto Gaza bolo v noci a skoro ráno zasiahnuté niekoľkými izraelskými leteckými útokmi. Ako uviedol pre agentúru AFP hovorca civilnej…

13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Raši si myslí, že o návrhoch opozície na odvolávanie ministrov sa má rokovať

Parlament by už o opozičných návrhoch na vyslovenie nedôvery vláde aj na odvolanie viacerých ministrov mal rokovať. Diskusia by ideálne…

13. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Junta…

Jsme ve válce, říkali nám. Zlý Rus okupuje nebohou Ukrajinu a protože je neschopný, rabuje čipy z praček a co…

13. 07. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 07. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Niečo sa chystá? USA požadujú, aby Japonsko a Austrália prijali „jasné záväzky“

USA požadujú, aby Japonsko a Austrália prijali „jasné záväzky“ v boji o Taiwan, píše denník Financial Times

12. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Lipták

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Matej Michalička

Marek Brna

Branislav Čech

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov