NAŽIVO

08:32

Páchateľom atentátu na ruského generála Alexsejeva bol ruský občan Korba. Bol zadržaný za pomoci partnerov zo SAE a odovzdaný Ruskej federácii.

Spolupracovníkmi boli Rusi V. Vasin a Z. Serebritskaja. Vasina zadržali v Moskve, Serebritskaja ušla na Ukrajinu. Vyšetrovanie prípadu pokračuje.

V noci došlo k silnému bombardovaniu mesta Kramatorsk v Doneckej oblasti, zasiahnutá bola obytná výšková budova. Sú zranení.

08:12

Päťdesiattri miliónov oprávnených voličov v Thajsku v nedeľu volí nový parlament a zároveň v referende rozhoduje o tom, či sa začnú prípravy na vytvorenie novej ústavy. Cieľom je demokratizovať politický systém a znížiť vplyv nevolených inštitúcií v tejto krajine v juhovýchodnej Ázii. Vo svojich správach o tom píšu agentúry DPA a AFP.

Podľa prieskumov verejnej mienky mierne vedie v boji o dominanciu v 500-člennej dolnej komore parlamentu reformne orientovaná Ľudová strana (PP), nástupkyňa strany Vpred, ktorú rozpustil Ústavný súd.

08:06

Americký prezident Donald Trump v sobotu po stretnutí vo svojom rezorte Mar-a-Lago na Floride pochválil honduraskú hlavu štátu Nasryho Asfuru. Toho zároveň podporil počas volebnej kampane. Informovala o tom správa  agentúry AFP.

08:05

Po intenzívnych ruských raketových útokoch na rozvodne a vysokonapäťové vedenia vyrábajú ukrajinské jadrové elektrárne menej elektriny, vyhlásil v sobotu prezident Volodymyr Zelenskyj. Informuje o tom správa agentúry DPA.

08:04

Ekonomické náklady dlhotrvajúcej krízy v Nemecku sa za posledné roky vyšplhali na takmer bilión eur.

Hrubý domáci produkt (HDP) za šesť rokov od roku 2020 klesol o celkovo 940 miliárd eur, uvádza sa v štúdii, ktorú zverejnil v sobotu Nemecký ekonomický inštitút (IW).

Posledné tri roky hospodárska aktivita v Nemecku neprekročila úroveň z roku 2019. V dôsledku tejto de facto stagnácie sa ekonomické straty v posledných rokoch neustále a výrazne zvyšovali, uzavrel ekonóm.

07:58

Americký denník The Washington Post (WP) v sobotu oznámil, že jeho generálny riaditeľ a vydavateľ Will Lewis s okamžitou platnosťou odchádza z pozície, len niekoľko dní po tom, čo tento slávny denník miliardára a zakladateľa technologickej spoločnosti Amazon Jeff Bezos, pristúpil k drastickému znižovaniu počtu pracovných miest. Informuje o tom správa agentúry AFP.

07:42

Juhoafrická republika stiahne svojich 700 vojakov nasadených v rámci mierovej misie Organizácie Spojených národov v konfliktmi sužovanej Konžskej demokratickej republike (KDR). Informuje o tom správa agentúry AFP, ktorá sa odvoláva informácie z prezidentskej kancelárie.

07:41

Po vypršaní mandátu prechodnej prezidentskej rady sa prehlbuje politická kríza na Haiti, pretože rade zriadenej v apríli 2024 sa nepodarilo stabilizovať bezpečnostnú situáciu ani pripraviť podmienky pre usporiadanie volieb. Píše o tom agentúra DPA.

„Jasne a s pocitom zodpovednosti dnes uznávam, že napriek neustálym snahám, obetiam a neprestajnej ochote konať v najlepšom záujme národa sa stanovené ciele nepodarilo úplne dosiahnuť,“ napísal člen rady Emmanuel Vertilaire v príspevku na sieti X.

07:40

V Japonsku sa v nedeľu o 7.00 miestneho času (v sobotu o 23.00 SEČ) začali voľby do dolnej komory parlamentu – Snemovne reprezentantov. Prieskumy verejnej mienky jasne favorizujú Liberálnodemokratickú stranu (LDP) premiérky Sanae Takičiovej. Informovali o tom správy AFP a televízie BBC.

Takaičiová-jd2025112105
Na snímke japonská premiérka Sanae Takaičiová / Foto: TASR/AP-Eugene Hoshiko
07:34

Netanjahu sa v stredu vo Washingtone stretne s Trumpom. Hlavnou témou ich rozhovorov bude Irán. „Premiér je presvedčený, že akékoľvek rokovania musia zahŕňať obmedzenia týkajúce sa balistických rakiet a ukončenie podpory iránskej osi,“ uviedol úrad izraelského predsedu vlády.

Včera 20:06

Lars Lokke Rasmussen vyhlásil, že Dánsko je aktuálne v omnoho lepšej pozícii v súvislosti s Trumpovym záujmom o získanie Grónska. Zdôraznil však, že kríza ešte nie je zažehnaná.

Včera 19:09

Do Iraku už zo Sýrie doteraz presunulo 2225 väzňov napojených na Islamský štát. S ich prevozom do krajiny začali minulý mesiac USA.

Včera 19:08

Dvojica Francúzov dosiahla cieľ svojej takmer 1,5 roka trvajúcej pešej cesty z francúzskeho mesta Annecy do čínskeho mesta Šanghaj. Muži prekonali celkovo 16 krajín.

Včera 19:05

Niekoľko tisíc ľudí sa na výročie islamskej revolúcie z roku 1979 stretli v centre Berlína na demonštrácii proti iránskemu režimu.

Včera 17:43

Maďarská strana TISZA predstavila svoj volebný program. Sľubuje stanovenie dátumu pre prijatie eura, daň pre bohatých a pevné ukotvenie Maďarska v EÚ a NATO.

Včera 17:28
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Iránci zmenili kódy sýrskej protileteckej obrany, čo Sýrčanom umožňuje útočiť na izraelské lietadlá

Portál warfiles priniesol veľmi zaujímavú informáciu o tom, že iránski odborníci zmenili kódy na sýrskych systémoch protilietadlovej obrany, ktoré majú Sýrčania k dispozícii. Vďaka zmeneným kódom teraz dokážu sýrske rakety útočiť na izraelské lietadlá, ktoré narúšajú vzdušný priestor Sýrie

❚❚
.

Podľa najnovších informácii Irán, ktorý získal ruské protilietadlové komplexy S-300, získal tým pádom aj možnosť skúmať a zmeniť kódy sovietskych a ruských systémov protilietadlovej obrany. Irán, ktorý chápe ruskú politiku a skutočnosť, že Rusi komunikujú aj s Izraelom sa preto rozhodol prelomiť zabezpečenie ruských kódov, čo sa podľa kuvajtského denníka Iráncom aj podarilo. Irán vytvoril vlastný systém protilietadlovej obrany BAVAR-373, ktorý je klonom ruského systému S-300.

Irán minulý mesiac vyslal do Damasku niekoľko svojich odborníkov a inžinierov a tí zmenili kódy niekoľkých sýrskych raketových systémov protilietadlovej obrany. Rusov o udalosti Irán spočiatku neinformoval a prekódovaná sýrska protilietadlová obrana dokáže identifikovať izraelské lietadlá už v v momente, kedy vzlietnu zo svojich základní.

.

Iránski odborníci vysvetlili, že doposiaľ sýrsky radar vnímal izraelské lietadlá ako vlastné a nepovažoval ich za nepriateľské lietadlá. To znamená podľa Iránčanov len jedno, Izraelci poznali ruské kódy. Iránci uviedli, že vďaka možnosti identifikovať izraelské útočiace lietadlá sa Hizballáhu podarilo opustiť svoje pozície a takisto vystreliť jednu zo svojich rakiet zem-zem vlastnej výroby (rakety Hizballáhu nesú iránsky rukopis) na izraelskú vojenskú bázu. Pokiaľ raketa Hizballáhu má cenu cca 2000 dolárov, izraelská raketa, ktorej úlohou je ničiť nepriateľské protilietadlové rakety stojí tri milióny dolárov.

Treba si však uvedomiť, ako Rusi a všeobecne veľmoci pracujú. Musia samozrejme udržiavať diplomatické kontakty s rôznymi krajinami a majú pomerne široký repertoár možností ako reagovať. Dňa 9. 3. 2017 zavítal do Moskvy Benjamin Netanjahu a dohodol sa s Rusmi na určitom postupe. Izrael však evidentne nemienil dodržiavať dohodnuté pravidlá hry, dokladom čoho je útok zo 17. 3. 2017 a 20. 3. 2017 a takisto pozvanie si izraelského veľvyslanca na koberec.

Keďže Izrael nedodržiava pravidlá hry, tak sa Rusi pravdepodobne zariadili po svojom. Odovzdali Iráncom kódy svojich rakiet, Iránci informovali tlač v romantickej rozprávke o tom, ako sa iránskym inžinierom podarilo prelomiť ruské kódy a tak urobia Iránci a Sýrčania to, čo Rusi urobiť oficiálne nechcú, alebo nemôžu. (A možno Iránci skutočne neskresľujú a hovoria pravdu).

Kódy teda majú Iránci a Sýrčania, Rusi majú alibi, Iránci a Sýrčania sa tešia že budú môcť strieľať po Izraelcoch. Izraelci sú nervózni, dokladom čoho je aj reakcia Avigdora Liebermana, ktorý sa vyhráža, že bude likvidovať sýrske systémy protivzdušnej obrany v prípade, ak budú útočiť na izraelské vojenské letectvo, narúšajúce vzdušný priestor Sýrie.

Pritom Rusi majú aj iné možnosti ako vplývať na Izrael. Môžu zvýšiť skrytú podporu pre Hizballáh, Sýriu, Irán a pod. Útoky izraelského letectva na Hizballáh, ktorý sa v Sýrii dostal k špeciálnym zbraniam svedčia o tom, že Izrael sa Hizballáhu a jeho možností obáva a neberie ich na ľahkú váhu. Vystrelenie rakety Hizballáhu na izraelské územie je podľa viacerých odborníkov rovnakou výstrahou, ako vystrelenie jednej z protilietadlových rakiet staručkého S-200 po izraelských lietadlách.

.

Čo sa stane, ak vystrelí Hizballáh na územie Izraela povedzme 100 rakiet zem-zem v celkovej cene približne 200 000 dolárov? Dopad rakety Hizballáhu priamo na izraelskú vojenskú bázu dosvedčuje, že Hizballáh dokáže svojimi raketami na rozdiel od Palestíncov, ktorí majú značne obmedzené možnosti aj pomerne presne zasiahnuť cieľ a akčný rádius rakiet, ktoré môže Hizballáh používať je určite aj vysoký (ak by Izraeliti nepovažovali rakety Hizballáhu za hrozbu, tak by predsa letecky neútočili na ciele Hizballáhu pri Palmýre (Pri Palmýre je známe vojenské letisko T4, na ktorom môžu pristávať rôzne nákladné lietadlá s rôznym nákladom). Ďalšia otázka – koľko rakiet môže mať Hizballáh ukrytých v blízkosti Golanských výšin?

Na archívnej snímke obrázok staručkého S-200 v nemeckom múzeu Gatow

Izraelci samozrejme dokážu väčšinu týchto rakiet zostreliť, ich protiraketová obrana je však neporovnateľne drahšia ako pomerne jednoduché rakety Hizballáhu. Aké financie si môžu dovoliť Izraelci minúť na odstránenie tejto hrozby Hizballáhu a čo by sa stalo, keby Hizballáh vystrelil na Izrael dajme tomu 500 pomerne primitívnych rakiet v cene smiešneho 1 milióna dolárov?

Oficiálne podľa iránskych zdrojov Iránci informovali Rusov o tom, že prelomili kódy ich rakiet a momentálne podrobne zisťujú, či sa v sýrskych obranných štruktúrach nachádza agent, ktorý by spolupracoval s Izraelom, alebo inou cudzou krajinou.

V súvislosti s týmito skutočnosťami je zaujímavý ešte jeden fakt. V roku 2012 opublikoval wikileaks informáciu o tom, že Rusi v minulosti odovzdali Izraelcom kódy od zenitno-raketového komplexa TOR-M1 a výmenou získali kódy izraelských bezpilotných strojov, ktoré využívali Gruzínci. Irán kúpil od Ruska aj 29 TOR-M1 a či sa Iráncom podarilo alebo v najbližšej dobe podarí prelomiť kód aj týchto zbraňových systémov a čo to bude znamenať pre Izrael si určite každý dokáže domyslieť aj sám.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Ivan Štubňa

.
.

Slovensko sa chveje: pro-opozičné sily útočia na všetkých frontoch

Ak by existoval koordinovaný útok proti vláde, nevyzeral by ináč…

08. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Blízky východ straší trhy, ponuka tlačí ceny dole. Čo čaká vodičov?

Ceny pohonných látok na Slovensku sa na prelome januára a februára opäť posunuli o pár centov nahor. No ako upozorňuje…

08. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zadržali vraha ruského generála Aleksejeva

Zadržali vraha ruského generála Aleksejeva

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prokuratúra si z vlády robí dobrý deň. Črtá sa hrozivý scenár

Tento týždeň zasiahli občanov znepokojených šafarením predošlých vlád tvrdé údery – podpásovky zo strany niektorých prokurátorov. Politický boj sa očividne…

08. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Babiš obvinil z pokračovania vojny západného politika

Český premiér Babiš vyhlásil, že v roku 2022 bola pre externé zasahovanie premárnená šanca na mier medzi Ruskom a Ukrajinou.…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To, ako skončí vojna na Ukrajine, rozhodne o „osude Nemecka a Európy”

Ukončenie vojny na Ukrajine nie je pre Európu výhodné, znova vyhlásil predseda Mníchovskej konferencie Wolfgang Ischinger

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Teória spochybňuje Epsteinovu smrť: Čo ak je stále nažive?

Svojho času sa šírili povesti, že samovražda odsúdeného pedofila Jeffreyho Epsteina je len trik. S otvorením jeho spisov však vychádzajú na…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Z učňa a robotníka olympijským šampiónom. Pomenovali po ňom aj klobásu

Keď sa Franjo von Allmen vrhol zo svahu v olympijskom zjazde v Bormiu, išiel naplno. Bez kalkulovania, bez brzdenia, presne…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Nějak si troufají…

Dnes na chvíli obrátíme hlavu od domácích problémů do daleké ciziny, kde se rozhoduje o třetí světové válce – na…

08. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – 20 hodín za deň bez elektriny, to je realita v Kyjeve

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vznikla v Európe nová mocenská os medzi Nemeckom a Talianskom?

Francúzsko je „novým Talianskom“, tvrdí jeden britský portál, keďže Francúzsko pod vedením Emmanuela Macrona začína vyzerať ako „problematický členský štát…

05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Osloboďte hory! Tisíce ľudí v Miláne protestovali proti zimným olympijským hrám

V talianskom Miláne sa v sobotu konal masový protest proti zimným olympijským hrám, a to len deň po slávnostnom otvorení…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Generálny prokurátor Žilinka reaguje na premiéra

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa ohradil voči vyjadreniam premiéra Roberta Fica, ktoré odzneli v sobotnej diskusnej relácii STVR Sobotné dialógy.…

07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

15 ľudí, ktorí zabudli na rozum a prekonali hranice logiky

Rozum je skvelá vec, kým ho niekto nezabudne doma, sadne do auta a rozhodne sa, že fyzikálne zákony sú len…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Zlyhanie rokovaní medzi USA a Iránom. Je vojna nevyhnutná?

V Ománe prebehli nepriame rokovania medzi USA a Iránom. Podľa slov ministra zahraničných vecí Iránu Abbása Arákčího sa týkali výlučne…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pellegrini a Sagan boli hlavnými hviezdami Slovenského domu v Miláne. Neuhádnete, ktorý je ich obľúbený zimný šport

Kým súčasnú hlavu štátu Petra Pellegriniho najviac láka estetický a ladný šport, bývalý trojnásobný cyklistický majster sveta by chcel na…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Svätec dňa: Závoj svätej Agáty

História a tradícia

08. 02. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Gemini číta vaše e-maily? Tu je pravda a návod, ako to vypnúť

Gemini je nová umelá inteligencia od Googlu, ktorá mení Gmail na inteligentného osobného asistenta. Dokáže zhrnúť správy, navrhovať odpovede a…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Paralelní mocenské struktury

Charlieho Tillyho, teoretika revolucí a velkých společenských změn obecně, jsme zde citovali již dvakrát. Nejprve jeho výčet toho, jaké nutné záležitosti musí…

08. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pedofilný škandál, ktorý môže pochovať britskú kráľovskú rodinu

Londýn, 8. februára 2026 - Politická budúcnosť premiéra bývalej veľkej Británie Keira Starmera sa ocitla pod vážnou hrozbou kvôli zverejneným…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Fico označil Žilinkovu tlačovku za „nepodarený vtip“. Moderátora uzemnil hneď v úvode

Žilinku nemožno odvolať, no u predstaviteľov vládnej koalície stratil akúkoľvek dôveru. Uviedol to predseda vlády Robert Fico v relácii STVR…

07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Od Migov-29 po S-300: Keď politika preváži nad ústavou a bezpečnosťou štátu

Rozhodnutie krajského prokurátora Rastislava Remetu zastaviť trestné stíhanie bývalého ministra obrany Jaroslava Naďa za darovanie vojenskej techniky Ukrajine nepredstavuje len…

07. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Orbán sa zúčastní na inauguračnom zasadnutí Trumpovej „Rady mieru“

Maďarský premiér Viktor Orbán v sobotu potvrdil, že sa o dva týždne zúčastní na inauguračnom zasadnutí „Rady mieru“, novej iniciatívy…

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najzásadnejšie otázky dneška. V tejto výnimočnej knihe sa svetovo známy autor púšťa do jedného z najodvážnejších projektov

Toto dielo nie je len interpretáciou Biblie, je to pozvánka na nové, hlboké zamyslenie sa nad samým sebou a nad…

07. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa deje v ukrajinskom energetickom sektore po ďalšom útoku?

Degradácia jadrových elektrární, útoky na „chrbticu“ energetického systému a 50 % deficit výroby energie. Čo sa deje v ukrajinskom energetickom…

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Migy neboli žiadnou kopou šrotu, zbaviť sa týchto stíhačiek bolo podľa Pellegriniho chybou

Migy neboli žiadnou kopou šrotu. Zbaviť sa ich bola chyba. Vyhlásil to prezident Peter Pellegrini vo videu na sociálnej sieti.…

07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Unikli nové informácie z rokovaní v Abú Zabí

V marci prímerie, v máji referendum a voľby? Agentúra Reuters informuje o nových informáciách, ktoré unikli po mierových rokovaniach v…

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajina po útokoch odpojila všetky energetické bloky jadrových elektrární

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 02. 2026 | Aktualizované 07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Aktualizované 07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

„Robia si z nás srandu?!“ Uhrík adresuje výzvu Žilinkovi. Zlyhanie pripisuje strane HLAS-SD a odhľauje politické väzby prokurátora Remetu

Europoslanec Milan Uhrík ostro kritizuje záver vyšetrovania v prípade odovzdania slovenskej vojenskej techniky Ukrajine, označil to za obrovskú ranu pre spravodlivosť.…

07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

08:32

Páchateľom atentátu na ruského generála Alexsejeva bol ruský občan Korba. Bol zadržaný za pomoci partnerov zo SAE a odovzdaný Ruskej federácii.

Spolupracovníkmi boli Rusi V. Vasin a Z. Serebritskaja. Vasina zadržali v Moskve, Serebritskaja ušla na Ukrajinu. Vyšetrovanie prípadu pokračuje.

V noci došlo k silnému bombardovaniu mesta Kramatorsk v Doneckej oblasti, zasiahnutá bola obytná výšková budova. Sú zranení.

08:12

Päťdesiattri miliónov oprávnených voličov v Thajsku v nedeľu volí nový parlament a zároveň v referende rozhoduje o tom, či sa začnú prípravy na vytvorenie novej ústavy. Cieľom je demokratizovať politický systém a znížiť vplyv nevolených inštitúcií v tejto krajine v juhovýchodnej Ázii. Vo svojich správach o tom píšu agentúry DPA a AFP.

Podľa prieskumov verejnej mienky mierne vedie v boji o dominanciu v 500-člennej dolnej komore parlamentu reformne orientovaná Ľudová strana (PP), nástupkyňa strany Vpred, ktorú rozpustil Ústavný súd.

08:06

.

Svetový finančný systém sa rozpadá a dolár sa stal „nebezpečným aktívom“

Píše o tom britský časopis The Economist s odvolaním sa na dynamiku dolárového indexu, ktorý od januára minulého roka klesol…

07. 02. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európa sa na monitorovaní prímeria nezúčastní, vyhlásil Zelenskyj

Ak bude konflikt na Ukrajine ukončený, Európa sa na monitorovaní prímeria nezúčastní. Vyplýva to zo slov ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľká Morava. Čo hovorí toponýmia?

Nie som sám, ktorý si všíma rozpory vedcov, bádateľov a verejnosti v tom, odkiaľ pokiaľ a kde až siahala zem…

07. 02. 2026 | Kultúra | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Kultúra | 5 min. čítania | 0 komentárov

USA a India dospeli k dohode

USA zrušili dodatočné 25-percentné clo voči Indii, ktoré bolo zavedené kvôli nákupu ruskej ropy. Teraz Washington obnovil základnú sadzbu 18…

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Epsteinom prekrývajú Šimečkovú

Opozičný progresívny tábor sa chytil kauzy vzniknutej okolo spisov Jeffreyho Epsteina,  sexuálneho predátora a pedofila. Ale nie sú tak trochu pokrytci?…

07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Ivan Štubňa

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov