Bagdad 27. júna (TASR) – Najmenej 22 ľudí zahynulo pri sérii bombových útokov, ktorých terčom sa vo štvrtok neskoro večer stali rušné reštaurácie a ďalšie ciele v Iraku. Informovali o tom miestna polícia a záchranné služby.
Dva výbuchy zasiahli v severnom a južnom Bagdade reštaurácie, v ktorých sa zišli desiatky mladých mužov sledovať televízny prenos futbalového zápasu. O život pri nich prišlo osem ľudí, informovala s odvolaním sa na policajné zdroje tlačová agentúra Reuters.
Dve ďalšie explózie zabili desať ľudí v reštauráciách v meste Bakúba severovýchodne od Bagdadu, oznámila polícia. Výbuch pri reštaurácii a bomba umiestnená na vozidle si vyžiadali štyri obete v mestách južne od irackej metropoly.
V Iraku od začiatku roka vzrástlo násilie. Len v máji pri ňom prišlo o život viac než 1000 ľudí, čím sa stal najkrvavejším mesiacom v krajine od vrcholu konfliktu medzi irackými náboženskými skupinami v rokoch 2006-07.