NAŽIVO

Britská verejnoprávna vysielacia spoločnosť BBC podnikne právne kroky s cieľom dosiahnuť zamietnutie žaloby amerického prezidenta Donalda Trumpa. Táto kauza sa týka prejavu Donalda Trumpa zo 6. januára 2021, ktorý bol v roku 2024 odvysielaný v relácii Panorama v zostrihanej podobe.

07:42

Cyperský prezident Nikos Christodulidis vyhlásil, že sa „nemá čoho obávať“ v súvislosti so škandálom, ktorý si už vynútil odstúpenie šéfa jeho kancelárie a odchod jeho manželky z vedúcej pozície v jednej z významných charitatívnych organizácií. 

07:33

Severná Kórea v uplynulých rokoch vymenila ľudí zodpovedných za ochranu vodcu Kim Čong-una, uviedlo juhokórejské ministerstvo pre zjednotenie citované agentúrou Jonhap.

06:47

Americký senátor Mark Kelly podal na ministra obrany USA Petea Hegsetha žalobu za porušenie Ústavy USA. Hegseth sa ho údajne dopustil tým, že sa snaží Kellyho potrestať za video, v ktorom vyzýval príslušníkov armády a spravodajských služieb, aby odmietali nezákonné rozkazy.

06:46

Za spoluprácu pri obchodovaní s drogami a páchaní finančných trestných činov v najbohatšom talianskom regióne, Lombardsku, bolo v pondelok v Miláne na tresty väzenia odsúdených vyše 60 členov troch hlavných talianskych organizovaných zločineckých skupín.

06:45

Gruzínska prokuratúra oznámila, že s obvineným bývalým premiérom Iraklim Garibašvilim dosiahla dohodu o vine a treste. V jej vyhlásení sa uvádza, že Garibašvili dostane päťročný trest odňatia slobody.

06:45

Marocký minister pre vodné hospodárstvo Nizár Baraka oznámil, že v dôsledku výdatných zrážok počas tohtoročnej zimy sa v Maroku skončilo sedemročné sucho.

06:44

Ministri financií skupiny G7 rokovali vo Washingtone s kolegami z iných krajín o prístupe ku kritickým surovinám. Nemecký minister financií Lars Klingbeil uviedol, že toto stretnutie sa zameralo na spôsoby, ako zlepšiť bezpečnosť dodávok kritických surovín, ktoré sú životne dôležité pre kľúčové technológie a ktorých výroba je často sústredená v niekoľkých krajinách vrátane Číny.

06:43

Americký štát Minnesota podal žalobu proti administratíve prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti so zásahom pracovníkov Imigračného a colného úradu, pri ktorom minulý týždeň v Minneapolise federálny agent smrteľne postrelil 37-ročnú ženu.

06:42

Iránsky najvyšší vodca ajatolláh Alí Chameneí ocenil provládne zhromaždenia, ktoré zvolali úrady v reakcii na pretrvávajúce protesty. Podľa Chameneího je účasť na zhromaždeniach varovaním pre Spojené štáty.

06:41

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty zavedú 25-percentné clá na všetky krajiny, ktoré obchodujú s Iránom. Tento svoj krok Trump oznámil na svojej platforme Truth Social.

06:40

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj s odvolaním sa na tajné služby vyhlásil, že Rusko pripravuje ďalší rozsiahly útok na Ukrajinu. Dôjsť by k nemu mohlo už v najbližších dňoch a nasadené by doň mohli byť drony, ktorých cieľom by bolo vyradenie ukrajinskej protivzdušnej obrany, ako aj rakety. Zelenskyj apeloval na Ukrajincov, aby v tejto situácii venovali pozornosť sirénam signalizujúcim letecký útok.

06:33

Takmer 800 budov v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev zostáva bez vykurovania aj tri dni po rozsiahlom ruskom útoku, oznámil primátor Vitalij Kličko.

Včera 20:20

Kubánsky prezident Miguel Díaz-Canel vyhlásil, že Havana nevedie rozhovory so Spojenými štátmi. Vyjadril sa po výzve prezidenta USA Donalda Trumpa, aby sa Kuba s Washingtonom dohodla, inak ponesie dôsledky.

Včera 19:36

Sýrske úrady zadržali dvoch členov džihádistickej organizácie Islamský štát pre obvinenia z decembrového bombového útoku na mešitu v meste Homs. 

Včera 19:34

Rusko zaútočilo na ďalšie dve zahraničné civilné lode v Čiernom mori, oznámil ukrajinský vicepremiér pre obnovu Olexij Kuleba na sociálnej sieti Telegram.

Včera 18:58

Líderka venezuelskej opozície a laureátka Nobelovej ceny za mier María Corina Machadová počas audiencie vo Vatikáne vyzvala pápeža Leva XIV., aby pomohol politickým väzňom vo Venezuele. Ľudskoprávne organizácie odhadujú, že takýchto väzňov je v krajine 800 až 1200.

Včera 18:57

Grónska vláda za žiadnych okolností nepripustí, aby Spojené štáty prevzali kontrolu nad týmto arktickým ostrovom. Vyhlásila to a zdôraznila, že bude pracovať na rozvoji grónskej obrany v rámci NATO.

Grónsko: Vláda dôrazne odmieta možnosť, že by kontrolu nad ostrovom prevzali USA
Na snímke pohľad na domy v grónskom meste Nuuk / Foto: TASR/AP-Kwiyeon Ha
Včera 18:56

Moldavská prezidentka Maia Sanduová vyhlásila, že pokiaľ by sa niekedy konalo referendum o zjednotení Moldavska s Rumunskom, hlasovala by za. Podľa jej slov je totiž pre Moldavsko čoraz ťažšie „prežiť“ samostatne.

Včera 18:54

Estónsko zakázalo vstup do krajiny 261 ruským občanom, ktorí sa podľa neho zúčastnili na vojne proti Ukrajine. Rozhodnutie oznámil minister vnútra Igor Taro.

Včera 18:53

Prezidentka Mexika Claudia Sheinbaumová oznámila, že viedla so svojím americkým náprotivkom Donaldom Trumpom dobrý rozhovor o bezpečnosti a úsilí eliminovať obchodovanie s drogami. Lídri diskutovali niekoľko dní po tom, ako prezident USA pohrozil pozemnými útokmi proti drogovým kartelom v Mexiku.

Sheinbaumová hovorila s Trumpom o bezpečnosti aj obchode s drogami
Na snímke mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová / Foto: TASR/AP-Claudia Rosel
Včera 18:52

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó prijal predsedu litovskej koaličnej strany Úsvit Nemanu (Nemuno aušra – NA) Remigijusa Žemaitaitisa. Uviedol to server 444.hu, ktorý podotkol, že litovský politik zastávajúci antisemitské názory rokoval v Budapešti iba dva dni po tom, čo maďarský premiér Viktor Orbán na zjazde Fideszu oznámil, že v Maďarsku platí nulová tolerancia voči antisemitizmu.

Včera 18:52

Okresný súd vo Varšave rozhodol o predĺžení väzby ruského archeológa Alexandra B. do 4. marca. Opatrenie súvisí s vyšetrovaním, ktoré voči nemu vedú ukrajinské orgány pre podozrenie z poškodenia kultúrneho dedičstva na Kryme.

Včera 18:51

České firmy zaistili v muničnej iniciatíve vojenský materiál v hodnote 274 miliárd českých korún (približne 11,3 miliardy eur). Oznámil premiér ČR Andrej Babiš. Bývalá vláda podľa neho projekt zahmlievala a skrývala ho v rozpočte rozviedky. Na sociálnej sieti X na to reagoval expremiér Petr Fiala, podľa ktorého týmito detailmi Babiš ohrozuje bezpečnosť ľudí, ktorí sa na iniciatíve podieľajú.

Včera 18:49
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Hokejistom roka sa stal premiérovo Gáborík

Gáborík prelomil dlhoročnú hegemóniu Cháru a Hossu, ktorí si rovnocenne podelili ocenenie v predchádzajúcich ôsmich rokoch

❚❚
.

“Je to pre mňa veľká pocta, znamená to pre mňa veľmi veľa. Prvýkrát sa mi dostalo tohto ocenenia. Veľmi si to vážim. Hokej je kolektívna hra, takže aj tento úspech je hlavne vďaka tomu, že sa mi podarilo vyhrať Stanleyho pohár. Bez svojich spoluhráčov by som to nedokázal. Chcem poďakovať všetkým, ktorí boli pri mne a pomáhali mi,” povedal víťaz.

Gáborík tak prelomil dlhoročnú hegemóniu Cháru a Hossu, ktorí si rovnocenne podelili ocenenie v predchádzajúcich ôsmich rokoch a spoločne sú rekordérmi ankety. Štvrtý obranca Andrej Sekera z Caroliny získal 47 hlasov, piaty Ján Laco (Barys Astana) 36 a na šiestom mieste skončil Tomáš Tatar z Detroit Red Wings (28).

.

Tridsaťdvaročný Gáborík dosiahol v uplynulom ročníku najväčší úspech kariéry, keď s Los Angeles Kings vyhral slávny Stanleyho pohár. Sezóna sa pre neho však nezačala vôbec dobre. Odštartoval ju v Columbuse Blue Jackets, v novembri si však 2013 zranil koleno a v prvom zápase po návrate na ľad v decembri si zase zlomil kľúčnu kosť. Vynechal tak aj zimnú olympiádu v Soči a za “modrokabátnikov” stihol odohrať len 22 zápasov, v ktorých nazbieral 14 bodov za šesť gólov a osem asistencií. V posledný deň prestupového obdobia si ho však vybralo Los Angeles Kings a jeho sezóna nabrala úplne iný smer. V LA našiel ideálnu partiu a hlavne potrebnú pohodu, čo potvrdil následne aj na ľade. V zostávajúcich 19 dueloch základnej časti vytvoril úspešnú spoluprácu so Slovincom Anže Kopitarom a nazbieral 16 bodov (5+11). Svoje ofenzívne kvality potvrdil najmä v play off, keď potiahol “kráľov” štrnástimi gólmi a 22 bodmi za ziskom druhého Stanleyho pohára za posledné tri roky a ako prvý Slovák ho zodvihol nad hlavu s prívlastkom najlepšieho kanoniera vyraďovacej časti.

“Táto sezóna naozaj nezačala veľmi príjemne a ani dobre. V Columbuse to bolo také, aké bolo, mal som opakované zranenia. Keď ma ‘vytrejdovali’ do LA, zrazu som videl svetlo na konci tunela a opäť som mal chuť hrať hokej. Podarilo sa mi vyhrať Stanleyho pohár a teraz aj túto cenu. Ďakujem rodine, priateľke a všetkým, ktorí mi dali hlasy,” uviedol absolútny víťaz počas slávnostného ceremoniálu.

Gáborík dostal na sobotňajšom galavečere dve ocenenia. Absolútneho víťaza ankety zvolili odborníci aj za najlepšieho útočníka. Cenu Jozefa Golonku získal aj v rokoch 2010 a 2012. V tejto kategórii dostal 86 bodov, druhý bol opäť Marián Hossa (70) a na tretej priečke sa umiestnil krídelník Michel Miklík (22).

Cenu Vlada Dzurillu pre najlepšieho brankára získal druhýkrát v kariére Ján Laco (96 b) za svoje výkony v drese Donbassu Doneck v KHL a taktiež v slovenskej reprezentácii. “Chcem sa veľmi poďakovať za toto individuálne ocenenie. Pred dvoma rokmi to bolo trošku veselšie, bohužiaľ, táto sezóna nevyšla tak, ako by sme chceli, ale aj taký je hokej. Chcem sa poďakovať spoluhráčom, trénerom a samozrejme rodine,” povedal v telefonickom rozhovore Laco, ktorý sa v súčasnosti nachádza na sústredení vo Švajčiarsku so svojím novým zamestnávateľom v KHL Barysom Astana. V hlasovaní predstihol Jaroslava Haláka zo St. Louis Blues (53) a Rastislava Staňu, ktorý strávil uplynulú sezónu v CSKA Moskva a HC Košice (41).

Najlepším obrancom (Cena Róberta Švehlu) sa ôsmykrát v kariére stal Zdeno Chára so ziskom 88 hlasov. Túto kategóriu ovládol aj v rokoch 2004, 2006, 2009, 2010, 2011, 2012 a 2013. “Chcel by som pogratulovať Mariánovi Gáboríkovi k zisku Stanleyho pohára a všetkým nominovaným. Táto cena pre mňa znamená veľmi veľa, veľmi si to vážim. Musím poďakovať spoluhráčom a trénerom, bez ktorých by som tu nebol, ako aj rodine, manželke a dcérke. Snažím sa nepozerať na to, čo už bolo, chcem sa neustále zlepšovať, neuspokojovať a pritom zostať skromný,” uviedol víťaz. Chára triumfoval pred Andrejom Sekerom z Caroliny Hurricanes (72) a Martinom Marinčinom z Edmontonu Oilers (10).

.

Najlepším trénerom sezóny sa stal Anton Tomko z HC Košice s tesným dvojbodovým náskokom pred Dušanom Gregorom, ktorý v nasledujúcej sezóne povedie Admiral Vladivostok v KHL. Tretí Vladimír Országh mal o ďalšie dva body menej (34). “Potešilo ma, keď som sa dozvedel, že som nominovaný na túto cenu a o ešte viac som sa potešil, keď som zvíťazil,” povedal Tomko.

Najlepším hráčom do 20 rokov sa stal jednoznačne Martin Réway so ziskom 94 hlasov, ktorý získal Cenu Pavla Demitru. Druhý Milan Kolena nazbieral 31 bodov a tretí Mário Lunter 24. Cenu Juraja Okoličányho pre najlepšieho rozhodcu obhájil Bratislavčan Vladimír Baluška.

Už pred slávnostným vyhlásením boli známe mená členov All-Star tímu Tipsport extraligy. Do elitnej šestky najvyššej súťaže sa dostali brankár Rastislav Staňa (HC Košice), obrancovia Peter König (HK Nitra) a Martin Štrbák (HC Košice) a útočníci Roman Tománek, Jozef Stümpel (Obaja HC Košice) a Richard Jenčík (HC Košice).

V sobotu sa rozšírila aj slovenská hokejová Sieň slávy, do ktorej zaradili bývalého československého a slovenského reprezentanta Zdena Cígera. Štyridsaťštyriročný niekdajší útočník je v poradí 28. členom Siene slávy. Kariéru odštartoval v Dukle Trenčín. V roku 1990 odišiel do zámorskej NHL, v ktorej obliekal dresy New Jersey Devils, Edmonton Oilers, New York Rangers a Tampa Bay Lightning. Po návrate do rodnej krajiny pôsobil v Slovane Bratislava. “Belasých” neskôr viedol aj ako tréner. Zahral si na siedmych majstrovstvách sveta a aj na zimných olympijských hrách v roku 1998.

“Počas hokejovej kariéry je veľmi veľa príjemných aj nepríjemných vecí, takže neviem, či dokážem vyzdvihnúť nejakú najlepšiu udalosť. Teraz je pre mňa veľmi dôležité toto ocenenie, je to veľká pocta a treba sa z toho tešiť. Vedel som, že pôjdem do Siene slávy, ale nie dlho, takže som z toho bol príjemne prekvapený,” uviedol Cíger.

.

Do hlasovania (uzávierka ankety bola 25. júna) sa tento rok zapojilo 47 odborníkov z radov funkcionárov, trénerov a zástupcov médií.

Výsledky ankety o najlepšieho hokejistu Slovenska za rok 2014:

Najlepší hokejista SR v sezóne 2013/2014:

1. Marián Gáborík 145, 2. Marián Hossa 130, 3. Zdeno Chára 75, 4. Andrej Sekera 47, 5. Ján Laco 36, 6. Tomáš Tatar 28, 7. Michel Miklík 12, 8. Ladislav Nagy 11, 9. Michal Handzuš 8, 10. Gabriel Spilar 8, 11. Adam Lapšanský 6, 12. Jozef Stümpel 4, 13. Roman Tománek 4, 14. Ľubomír Višňovský 3, 15. Dominik Graňák 1, 16. Miroslav Šatan 1, 17. Roman Tomas 1

Najlepší hráč do 20 rokov – Cena Pavla Demitru: 1. Martin Réway 94 , 2. Milan Kolena 31, 3. Mário Lunter 24

Najlepší brankár – Cena Vladimíra Dzurillu: 1. Ján Laco 96, 2. Jaroslav Halák 53, 3. Rastislav Staňa 41

Najlepší obranca – Cena Róberta Švehlu: 1. Zdeno Chára 88, 2. Andrej Sekera 72, 3. Martin Marinčin 10

Najlepší útočník – Cena Jozefa Golonku: 1. Marián Gáborík 86, 2. Marián Hossa 70, 3. Michel Miklík 22

Najlepší tréner – Cena Ladislava Horského: 1. Anton Tomko 38, 2. Dušan Gregor 36, 3. Vladimír Országh 34

Najlepší rozhodca – Cena Juraja Okoličányho: 1. Vladimír Baluška 64, 2. Miroslav Valach 57, 3. Milan Novák 17

.

All-Star Tipsport extraligy 2013/14:

Rastislav Staňa – Peter König, Martin Štrbák – Roman Tománek, Jozef Stümpel, Richard Jenčík

Predchádzajúci víťazi v hlavnej kategórii o najlepšieho hokejistu Slovenska:

Najlepší hokejisti Slovenska:

1994 Oto Haščák

.

1995 Peter Šťastný

1996 Jaromír Dragan

1997 Zdeno Cíger

Víťazi ankety Zlatý puk

1998 Istropolis, Bratislava Peter Bondra

.

1999 Holiday Inn, Bratislava Pavol Demitra

2000 Forum, Bratislava Miroslav Šatan

2001 Istropolis, Bratislava Miroslav Šatan

2002 Divadlo Andreja Bagara, Nitra Peter Bondra

2003 Istropolis, Bratislava Peter Bondra

2004 NTC, Bratislava Miroslav Šatan

2005 Crowne Plaza, Bratislava Ľubomír Višňovský

.

2006 Crowne Plaza, Bratislava Marián Hossa

2007 SND,Bratislava Marián Hossa

2008 Historická budova SND, Bratislava Marián Hossa

2009 Steel Arena, Košice Zdeno Chára

2010 Hotel Bonbón, Bratislava Marián Hossa

2011 Hotel Bonbón, Bratislava Zdeno Chára

2012 Hotel DoubleTree by Hilton, BA Zdeno Chára

.

2013 Hotel DoubleTree by Hilton, BA Zdeno Chára

Hokejista roka:

2014 Hotel DoubleTree by Hilton, BA Marián Gáborík

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

.
.
.

Život sa v roku 2026 skomplikuje. Začne vláda konečne reagovať na každodenné problémy ľudí?

Trestný zákon upravený, kultúra opravená, hodnotové otázky v Ústave vyjasnené. Je najvyšší čas na riešenie existenčných otázok obyčajných ľudí –…

13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Ústavný súd odmietol sťažnosť Matúša Šutaja Eštoka proti kontumačnému rozsudku

Ústavný súd SR odmietol ústavnú sťažnosť ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) proti vlaňajšiemu „kontumačnému“ rozsudku Mestského súdu Bratislava IV…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie. Diskutovalo sa o raketovom útoku Orešnik

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie venované Ukrajine, na ktorom sa diskutovalo o raketovom útoku „Orešnik“ na Ľvovskú oblasť

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

STVR pod Flašíkovou: audit šetrí na ľuďoch, zmluvy bežia ďalej

Nové vedenie je pri produkcii odkázané na úzky trh, otázniky však vyvolávajú bežné dodávky, služby a symbolické „paradoxy“ spoluprác

13. 01. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla zámienku

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla právne opodstatnenie, informuje BBC

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Hladná furt 4 – Rýchle a jednoduché recepty

WAU! Štvrtá kniha tejto milovanej série. Opäť je to poriadna zbierka receptov pre všetkých hladošov, ktorí ľúbia fajné jedlo, no…

13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Drahá chémia. Podarí sa Trumpovi zraziť svetové ceny ropy s pomocou Venezuely?

Jedným z oficiálne oznámených dôvodov útoku USA na Venezuelu a únosu Madura bolo to, že vlády tejto krajiny „ukradli Američanom…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vesmírna hanba? Rusko súťaží v štartoch rakiet s Novým Zélandom

Do USA a Číny má už tak ďaleko ako na Mesiac. A predtým na Čínu hľadelo zhovievavo zvrchu. Pritom predáva…

13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Grónska vláda za žiadnych okolností neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi

Grónska vláda vyhlásila, že neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, po tom, čo americký prezident Donald Trump uviedol,…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Poľský prezident blokuje implementáciu digitálneho zákona Európskej únie z dôvodu obáv o slobodu prejavu

Poľský prezident Karol Nawrocki vetoval vládny návrh zákona, ktorý by v Poľsku implementoval Zákon Európskej únie o digitálnych službách .…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo obrany Ruskej federácie oznámilo, čo zasiahlo Orešnikom

Uvádza sa, že tam prebiehala oprava a údržba leteckej techniky Ukrajinských ozbrojených síl, vrátane lietadiel F-16 a MiG-29, a vyrábali…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaja Kallasová presadzuje nové sankcie voči Iránu po smrtiacom zásahu

Opatrenia by vychádzali z rozsiahleho rámca sankcií Európkej únie voči Iránu za porušovanie ľudských práv, jadrové aktivity a podporu vojny…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

„Práca pre Slovensko prináša pokrok, ale občas aj chyby“

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok v televíznej diskusnej relácii hovoril o tom, že má ešte veľa chuti a energie robiť…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Víťazstvo Fideszu je čoraz istejšie

Podľa najnovšieho prieskumu maďarského inštitútu Nézőpont, ak by sa voľby konali túto nedeľu, získal by vládnuci Fidesz 47 percent hlasov,…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Známka fanatismu

Že někdo ztratil smysl pro střízlivou analýzu a propadl iracionálnímu fanatismu, to poznáte mimo jiné podle toho, že zcela ztratí…

13. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump hrozí Kube a navrhuje, aby uzavreli dohodu teraz, kým nie je neskoro

Donald Trump navrhuje, aby Kuba rýchlo uzavrela dohodu s Washingtonom, keďže oznámil, že karibská krajina už nebude dostávať ropu ani…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Jak trvalé je vymytí mozků?

Pokud někdo zásadním způsobem ovlivní mladou generaci , předurčí tím podobu národního života na 50 a více let? To je…

13. 01. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Blahoslavený Emil Szramek

Blahoslavený Emil Szramek bol mužom hlbokej viery, neúnavnej práce a nesmiernej lásky k blížnemu, ktorého životný príbeh sa stal symbolom…

13. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Stotisícová armáda pre Európu: spása alebo posledný klinec do našej rakvy?

Európa bude čeliť v roku 2026 existenčnej kríze z dôvodov ekonomických, sociálnych, ale aj vojenských. Na jej záchranu však vymýšľajú…

12. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý poľský premiér reaguje na udelenie azylu bývalému ministrovi spravodlivosti v Maďarsku

Zbigniew Ziobro, bývalý poľský minister spravodlivosti za konzervatívnu stranu Právo a spravodlivosť , dostal v Maďarsku azyl ako politický utečenec…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Keď sa neschopnosť stane samozrejmosťou

Neschopnosť sa na týchto fotografiách neprejavuje ako výnimka, ale ako znepokojujúca norma. Zábery zachytávajú momenty, v ktorých zdravý rozum, bezpečnostné…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Rozhodnutie o Duckého zmenkách považuje SPP za škandalózne, podá dovolanie

Slovenský plynárenský priemysel sa nestotožňuje s podľa neho škandalóznym rozhodnutím Najvyššieho súdu SR vo veci tzv. Duckého zmeniek, ktorý zrušil…

12. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Aston Villa a Tottenham súperia o prestup spoluhráča Dávida Hancka

Všetko nasvedčuje tomu, že londýnskemu Tottenhamu sa podarilo uchmatnúť Conora Gallaghera z Atletica Madrid skôr, ako sa upísal Aston Ville,…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Svedok opisuje Trumpov zásah v Caracase. Amerika použila zvukové zbrane

„Ako keby mi mala explodovať hlava,“ hovorí svedok zásahu USA v Caracase. Spojené štáty použili pri zajatí venezuelského prezidenta Nicolása…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruský protivzdušný raketový komplex S-300 zničil stíhačku F-16 ukrajinských ozbrojených síl

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 01. 2026 | Aktualizované 12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Aktualizované 12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovského s tromi bodmi menovali za druhú hviezdu duelu s Vancouverom

Hokejistom Montrealu Canadiens sa v domácej hale Bell Centre darí, čo potvrdili aj dnes v noci, keď v nej privítali…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Horor a hrôza. Nikto sa im nevyrovná. Ruskí sérioví vrahovia

Každý už pravdepodobne počul o Andrejovi Čikatilovi. Osudy „angarského maniaka“ Michaila Popkova alebo travičky detí Tamary Ivanutiny sú však málo…

12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európe ponúkajú na výber medzi Ukrajinou a Grónskom

Brusel, 12. januára 2026 - Americká armáda začala pracovať na pláne invázie do Grónska. Ako informuje denník The Daily Mail,…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Britská verejnoprávna vysielacia spoločnosť BBC podnikne právne kroky s cieľom dosiahnuť zamietnutie žaloby amerického prezidenta Donalda Trumpa. Táto kauza sa týka prejavu Donalda Trumpa zo 6. januára 2021, ktorý bol v roku 2024 odvysielaný v relácii Panorama v zostrihanej podobe.

07:42

Cyperský prezident Nikos Christodulidis vyhlásil, že sa „nemá čoho obávať“ v súvislosti so škandálom, ktorý si už vynútil odstúpenie šéfa jeho kancelárie a odchod jeho manželky z vedúcej pozície v jednej z významných charitatívnych organizácií. 

07:33

Severná Kórea v uplynulých rokoch vymenila ľudí zodpovedných za ochranu vodcu Kim Čong-una, uviedlo juhokórejské ministerstvo pre zjednotenie citované agentúrou Jonhap.

06:47

Americký senátor Mark Kelly podal na ministra obrany USA Petea Hegsetha žalobu za porušenie Ústavy USA. Hegseth sa ho údajne dopustil tým, že sa snaží Kellyho potrestať za video, v ktorom vyzýval príslušníkov armády a spravodajských služieb, aby odmietali nezákonné rozkazy.

06:46

Za spoluprácu pri obchodovaní s drogami a páchaní finančných trestných činov v najbohatšom talianskom regióne, Lombardsku, bolo v pondelok v Miláne na tresty väzenia odsúdených vyše 60 členov troch hlavných talianskych organizovaných zločineckých skupín.

06:45

.

Kéry k útoku na Schutza: „Zneužívanie incidentu na politické útoky neakceptujem“

Cez víkend sa dostala na verejnosť správa o útoku na Petra Schutza, politického komentátora známeho najmä v progresívnych kruhoch. Novinár…

12. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump veľmi nerád riskuje. Desia ho „nekonečné vojny“ a straty medzi Američanmi

USA, 12. januára 2026 - Za posledné roky by sme si už mali zvyknúť na všetko, ale svetová politika dosahuje…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Iránsky minister zahraničných vecí vysvetlil aktuálnu situáciu okolo protestov

Minister zahraničných vecí Iránu vyhlásil, že napriek pokračujúcim nepokojom majú iránske orgány situáciu s protestmi pod kontrolou

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo je spoofing a ako ho odhaliť: Praktický sprievodca ochranou pred podvodmi

Spoofing je forma kybernetického podvodu, pri ktorej sa útočník vydáva za dôveryhodnú osobu, firmu alebo inštitúciu s cieľom oklamať obeť.…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Brusel ponúkol Pekingu alternatívu k vysokým dovozným clám na elektromobily

Európska únia v pondelok ponúkla Číne alternatívu k clám v spore o vysoké dovozné sadzby na čínske elektromobily. Európska komisia…

12. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico: Samosprávy by si mali vyberať zhotoviteľov nájomných bytov jednoduchšie

Vláda uvažuje oslobodiť mestá a obce od komplikovaného verejného obstarávania obecných a mestských nájomných bytov. Chce im umožniť, aby si…

12. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov