NAŽIVO

Stovky študentov umeleckých odborov a ďalších zástupcov kultúry dnes dopoludnia protestovali na pražskom Malostranskom námestí. Následne išli pred ministerstvo kultúry. Protest bol namierený proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a plánovaným škrtom v rozpočte ministerstva.

Praha protest kultúra
Na snímke protest pred českým ministerstvom kultúry proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a proti škrtom v rozpočte pre jeho rezort, ktorý zorganizovala iniciatíva Stojíme za kultúrou! v Prahe 11. marca 2026 / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
19:53

Za útok raketou Tomahawk na iránsku dievčenskú školu v meste Mínáb v prvý deň vojny na Blízkom východe sú zodpovedné Spojené štáty.

Ako píše denník New York Times tragédiu spôsobila chyba v zameriavaní.

19:50

Prokuratúra oznámila, že požiar autobusu v meste Kerzers na západe Švajčiarska mohol spôsobiť “psychicky narušený” muž, ktorý sa zapálil.

Kerzers požiar autobus
Na snímke príslušníci záchranných služieb zasahujú pri zhorenom autobuse v meste Kerzers vo Švajčiarsku v utorok 10. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Kantonspolizei Freiburg via Keystone via AP
19:46

Nórska polícia oznámila zadržanie troch bratov. Tí sú podozriví z teroristického bombového útoku na americkú ambasádu v Osle.

Ako uviedol policajný prokurátor Christian Hatlo podozriví bratia sú nórskymi občanmi irackého pôvodu a zadržali ich v Osle.

Christian Hatlo
Na snímke policajný prokurátor Christian Hatlo / Foto: TASR/AP-Lise Aserud/NTB Scanpix via AP
19:43

Josého Antonia Kasta slávnostne uviedli do úradu prezidenta Čile.

José Antonio Kast
Čilský prezident José Antonio Kast máva svojim podporovateľom pri odchode z Kongresu po slávnostnom zložení prísahy vo Valparaiso v Čile v stredu 11. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Gustavo Garello
19:40
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Slovensko porazilo Nemecko 3:0. Brankári zatiaľ ozdobou, Rybár: “Mal som aj šťastie”

Slovenskí hokejisti majú po roku opäť možnosť zdvihnúť nad hlavu trofej za víťazstvo na Nemeckom pohári

❚❚
.

Vo svojom záverečnom zápase na turnaji nastúpia Slováci v nedeľu o 13.15 h proti olympijskému tímu Ruska.

     Nemecký pohár – 2. deň:

.

Nemecko – Slovensko 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 5. Bakoš (Haščák, Bubela), 48. Haščák (Bubela), 60. Čerešňák. Rozhodovali: Kopitz, Mayer – Gaube, Schwenk (všetci Nem.) – vylúčení: 5:5, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 6139 divákov.

     Zostavy:

Nemecko: Pielmeier – J. Müller, Mo. Müller, Krupp, Ebner, Abeltshauser, Akdag, Zerressen, Boyle – Ehliz, Hager, Pföderl – Kammerer, Kahun, Holzmann – Plachta, Ma. Müller, Raedeke – Loibl, Kink, Eder

Slovensko: Rybár – Čerešňák, Čajkovský, Jánošík, Mikuš, Romančík, Gernát, Valach, Ďaloga – Hovorka, Ölvecký, Bezúch – Haščák, Bubela, Bakoš – Cingeľ, Marcinko, Lamper – Paulovič, Krištof, Sukeľ

.

Slováci na rozdiel od piatkového zápasu proti USA začali aktívnejšie ako súper. Pielmeier v bránke Nemecka zasahoval hneď v úvode dvakrát po strelách od modrej čiary. Aktivitu Ramsayho zverencov ešte viac zvýraznila štvrtá minúta, keď mali k dispozícii prvú presilovku. Po 37 sekundách ju po kombinácii s Haščákom a Bubelom využil Bakoš. To domácich nakoplo k väčšej aktivite a začali sa viac dostávať pred Rybárovu bránku. Slovenský gólman však zneškodnil dve dobré šance Nemcov. Na druhej strane mohol zvýšiť Cingeľ, ale z ľavej strany mieril v čistej šanci iba do brankára.

V druhej tretine sa nehral príliš pekný hokej, bol to boj z oboch strán. Nemci vsadili na húževnatosť, slovenská obrana mala plné ruky práce. Rybár však všetky pokusy domácich zlikvidoval a neinkasoval ani v oslabení. V druhom dejstve sa gólových šancí zrodilo iba minimum, dominovala defenzíva. Najväčšiu však mali v závere Nemci v presilovke, strela Marcela Müllera skončila iba na žŕdke. Slováci si tak aj po 40. minútach udržali jednogólové vedenie.

V 43. minúte mal výbornú možnosť Sukeľ, ktorý sa predral po pravej strane až pred Pielmeiera, ten však výborne zasiahol pravým betónom. V 48. minúte hrali Slováci presilovku a v nej už mieril presne Marcel Haščák. Na ich výhre už nič nezmenila ani záverečná power play Nemcov, naopak, 23 sekúnd pred koncom poistil víťazstvo Slovenska do prázdnej bránky Peter Čerešňák.

 

Slováci s druhou výhrou, Ďaloga: “Pomáhali sme jeden druhému”

.

Craig Ramsay, tréner SR: “Nemecký tím ukázal, že je veľmi silný. Nie som spokojný s výkonom v druhej tretine. Brilantný výkon podal opäť náš brankár, ktorému pomohli aj obrancovia. Zajtra nás čaká veľmi kvalitný tím s výbornými korčuliarmi a šikovnými strelcami.”

Peter Ölvecký, kapitán SR: “Veľmi nám pomohol prvý gól v presilovke. Od tej chvíle sme si začali veriť, hrali sme lepšie. Nemci mali možno viac šancí, ale dobre sme bránili a podržal nás brankár.”

Marek Ďaloga, obranca SR: “Dnes sme nekorčuľovali tak dobre ako v predchádzajúcom zápase, ale pomáhali sme jeden druhému. Podržal nás brankár Rybár a vyšli nám presilovky.”

 

Brankári Slovenska zatiaľ ozdobou, Rybár: “Mal som aj šťastie”

Slovenským brankárom sa zatiaľ na Nemeckom pohári 2017 darí. V piatok po zápase s USA (2:1) vyhlásili za najlepšieho hráča SR Jána Laca, v sobotu po dueli s Nemeckom (3:0) prebral cenu Patrik Rybár.

“Mal som aj veľa šťastia, ale to patrí k tomu. Som rád, že som sa popasoval so svojou šancou, teší ma víťazstvo,” skonštatoval po stretnutí 24-ročný gólman, ktorému ku čistému kontu pomohla aj žŕdka. Tá zvonila v druhej tretine v presilovke Nemcov. “Naozaj? No tak o tom ani neviem. Ale dobre som si postavil bránku. Ak by z toho bol gól, aj tak by sme stále vyhrali. A to je najdôležitejšie,” dodal.

Rybár si výbornú formu priniesol z českej ligy. Brankár Mountfieldu Hradec Králové nedávno ťahal sériu bez inkasovaného gólu, ktorá trvala 245 minút a 27 sekúnd. V historickej tabuľke sa v tejto štatistike dostal na druhé miesto. K prekonaniu rekordu Vladimíra Hudáčka zo Zlína zo sezóny 1999/2000 mu chýbalo iba osemnásť minút. “Áno, v klube sa mi darí, ale na medzinárodnom fóre je to iná liga. Nemci hrali veľmi dobre, rýchlo, nebolo to jednoduché,” priznal najlepší hráč Slovenska, ktorý nemal jednoduchú úlohu, pretože v hale Curta Frenzela bola búrlivá atmosféra, ktorá hnala dopredu domácich hokejistov. “Mne sa hrá lepšie, keď je plný dom. Som na to zvyknutý z Čiech,” uviedol Rybár.

Nemci vyslali na slovenskú bránku 23 striel, množstvo odrazených pukov však Slováci poslali včas do bezpečia. Aj preto nemali domáci veľa možností presadiť sa v bránkovisku. “Všetci hrajú na sto percent, aj Nemci bojujú o olympiádu. Bolo to cítiť a aj keď sa to možno nezdalo, tak boli naozaj nepríjemní,” poznamenal Rybár, z ktorého výkonu mal radosť aj jeho otec Pavol, bývalý vynikajúci brankár. “Voláme si každý deň, ale nerozprávame sa napríklad o tom, ako by som mal chytať proti tomu a tomu. Len mi povedal, aby som bol pokojný. Som rád, že sme vyhrali.”

V záverečnom zápase nastúpia Slováci proti olympijskému výberu Ruska, tento duel rozhodne o tom, kto sa stane víťazom turnaja. Do bránky sa v ňom postaví Marek Čiliak, pre ktorého sú výkony jeho kolegov hodenou rukavicou. “Budem mu veľmi držať palce. Verím, že aj on to vychytá. Mne sem tam niečo vypadlo, ale dúfam, že to bude len lepšie,” uzavrel Rybár.

.

 

Darilo sa aj reprezentantom do 17 rokov

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov zvíťazili v záverečnom zápase na turnaji v Púchove nad Nemeckom 5:2 a obsadili prvé miesto.

Na Turnaji štyroch krajín vyhrali vo všetkých troch stretnutiach, keď v predchádzajúcich dueloch zdolali Francúzsko “18” 3:2 po nájazdoch a Švajčiarsko “17” 3:1.

      Výsledok:

.

Slovensko “17” – Nemecko “17” 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

 Góly: 6. Kormúth (M. Hlaváč), 25. Jevoš (A. Valigura), 31. J. Haščák (M. Hlaváč), 42. Mudrák (Golian, Kupka), 60. Kormúth – 2. L. Reichel (Schumacher), 21. Kinder (Alberg). Vylúčení: 4:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránu: 34:25. Rozhodovali: Müllner, Kalina – Korba, Bogdaň, najlepší hráč zápasu: Matúš Hlaváč – Lukas Reichel, 298 divákov.

 Zostava SR: Kozel – Golian, Mudrák, Ganz, Kňažko, Hudík, Hlaváč, Lavička, Haško – Lobodowski, Jellúš, Ďuriš – Haščák, Jevoš, Valigura – Škultéty, Kupka, Kormúth – Bača, Gergel, Švajlen

Ján Lipiansky, hlavný tréner SR “17” (SZĽH): “Začali sme znovu veľmi zle, keď sme hneď z prvej akcie dostali gól, ale tím sa nepoložil. Dnes to bol z našej strany výborný výkon, najlepší na turnaji. Taktické pokyny a veci, ktoré sme od hráčov chceli, dnes naplno splnili. Za dnešné tri tretiny si chalani zaslúžia absolutórium, vyhrali úplne zaslúžene nielen dnešný zápas, ale aj celý turnaj.”

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Ministerstvo vnútra SR otvorilo v Prievidzi informačnú kanceláriu pre obete trestných činov

Ministerstvo vnútra SR rozširuje svoju pomoc pre obete trestných činov do vybraných okresných miest. V Prievidzi na okresnom úrade v…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump tvrdí, že vojna s Iránom sa môže čoskoro skončiť, vraj už niet na čo útočiť

Americký prezident Donald Trump v stredu naznačil, že vojna s Iránom by sa mohla čoskoro skončiť. Podľa jeho slov už…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Migaľ: Reforma samosprávy nesmie byť záťažou pre malé obce

O pripravovanej reforme územnej samosprávy, financovaní obcí a možnostiach zapojenia malých samospráv do budúceho programového obdobia Európskej únie rokovali v…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Emmanuel Macron nemá potvrdené, že Irán kladie míny v Hormuzskom prielive

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu uviedol, že nemá potvrdené správy o tom, že Irán kladie námorné míny v strategickom…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

FBI varuje pred útokmi Iránu na západné pobrežie USA

FBI v posledných dňoch varovalo policajné riaditeľstvá v Kalifornii, že Irán môže vyslať bezpilotné lietadlá na západné pobrežie USA, informuje…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

.
.

Ďalší predstaviteľ Kyjeva sa vyhrážal Orbánovi a jeho rodine

„Vieme, kde ste vy a vaši blízki“ – generál SBU vo výslužbe sa otvorene vyhráža maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi. Orbán bezprostredne…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

V noci Kyjev opäť útočil na ruské plynovody s cieľom odstaviť dodávky pre Európu

V noci na 11. marca kyjevský režim s cieľom zastaviť dodávky plynu európskym spotrebiteľom podnikol ďalší útok s použitím úderných…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Donald Trump odmietol zodpovednosť za masaker v iránskej škole

Prezident USA odmietol komentovať správy o tom, že USA zaútočili na školu v Iráne, a vyhlásil, že o tom nič…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšími cieľmi raketových útokov Iránu sú americké IT giganty

Ďalšími cieľmi raketových útokov Iránu sú kancelárie Amazonu a Googlu na Blízkom východe, informuje iránske vydanie Shargh Daily

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina nepustí pozorovateľov k ropovodu Družba. Považuje ich za turistov

Ukrajina dala arogantne najavo, že úradníkom z Maďarska nedovolí kontrolovať ropovod Družba

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako nestarnúť. Vedecké poznatky o starnutí a chronických ochoreniach, ktoré vám zlepšia život

Keď sa Dr. Michael Greger, medzinárodne uznávaný lekár, odborník na výživu, zakladateľ NutritionFacts.org a autor bestsellerov Ako nezomrieť a Ako…

11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ak naša a maďarská vláda zablokujú 90 miliárd pre Kyjev, pobaltské a škandinávske štáty sa zariadia inak

Ak Maďarsko a Slovensko budú naďalej blokovať 90-miliárdovú pôžičku Ukrajine, Európa bude môcť prideliť tretinu tejto sumy

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koniec stratégie 2023. Ako vojna v Iráne mení vojnu na Ukrajine

Vojna v Iráne, ak bude predĺžená, by sa mohla stať zlomovým bodom vo vojne na Ukrajine, rovnako ako udalosti z…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Gedra pre HS: Skončila sa vláda mimovládok. A my sa tohto hesla držíme

Ústavný súd koncom minulého roka stopol zákon, ktorý novelizoval právnu úpravu mimovládnych organizácií. Vláda to rešpektuje, ale nesúhlasí s tým

11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Počas atentátu na Alího Chameneího utrpel zranenia aj jeho syn, novovymenovaný ajatolláh

Ajatolláh Modžtabá Chameneí, ktorý sa od svojho vymenovania minulý víkend neobjavil na verejnosti, utrpel zranenia v dôsledku úderu, pri ktorom…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán a Izrael odmietli vyhlásenie Trumpa, že vojna sa čoskoro skončí

Irán a Izrael odmietli vyhlásenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, že vojna sa čoskoro skončí

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kéry: Dvojitý meter a nehorázne klamstvá progresívcov nás stoja energetickú bezpečnosť

Poslanec a predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry ostro kritizuje nielen správanie našich susedov z Ukrajiny a rozklad medzinárodného…

11. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Irán predložil USA tri požiadavky na rokovania

Teherán predložil Washingtonu tri požiadavky na obnovenie rokovaní, informoval Al Mayadeen

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Vláda robí všetko pre zbrzdenie rastu cien pohonných látok

V tejto chvíli robí vláda všetky kroky, nielen na domácej, ale aj zahraničnej scéne, aby čo najviac zbrzdila potenciálny rast…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Irán bol na vojnu pripravený lepšie, ako čakala Trumpova administratíva

Podľa denníka The New York Times bolo vo vojne s Iránom poškodených najmenej 17 amerických zariadení na Blízkom východe

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V spore Blaha vs. Eset bude musieť mestský súd rozhodnúť znovu

Krajský súd v Bratislave zrušil ako nesprávny a nezákonný rozsudok Mestského súdu Bratislava IV, ktorým ten zamietol žalobu spoločnosti Eset…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Politico: V europarlamente stúpa averzia voči von der Leyenovej

V Európskom parlamente rastie nespokojnosť s Ursulou von der Leyenovej, ktorá by mohla viesť k jej rezignácii, informuje Politico s…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Médiá tvrdia, že Kremeľ mal zosnovať plán na udržanie Orbána pri moci

Kremeľ mohol schváliť plán dezinformačnej kampane, ktorá má pomôcť maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi udržať sa pri moci. S odvolaním sa…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Útok ukrajinskej armády na Brjansk má všetky základné znaky vojnového zločinu

Rusko, 11. marca 2026 - Ministerstvo zahraničných vecí Ruska vydalo vyhlásenie v súvislosti s raketovým útokom ukrajinskej armády na Brjansk.…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Vojna sa pre kaviareň nezačína prvou bombou, ale prvým zrušeným letom

Príbeh jednej pokazenej dovolenky ukázal selektívny súcit, slepotu voči príčinám vojny. Rozbil ilúziu, že americká ochrana prináša len bezpečie, nie…

11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

K možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne: „Som vystrašený ako nikdy predtým,“ reagujú senátori

„Som vystrašený ako nikdy predtým“: úplný komentár demokratického senátora Blumentala k možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne po brífingu…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lesk a bieda…. a čo ďalej?

Po uverejnení môjho posledného príspevku sa objavili komentáre, že zase mlátim prázdnu slamu, že popisujem veci, ale nepredkladám žiadne riešenia.…

11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Tucker Carlson: Vojna USA a Izraela proti Iránu má teologický charakter

USA, 11. marca 2026 - Zničenie obj

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Vodiči, ktorí by nemali sedieť za volantom

Vodiči dokážu niekedy na cestách vytvoriť situácie, ktoré sú nielen nebezpečné, ale aj úplne nepochopiteľné. Hoci sú autá bežnou súčasťou…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Dodávka prerazila bezpečnostné zátarasy pri Bielom dome, polícia uzavrela okolité ulice

Washingtonská polícia uzavrela okolie Bieleho domu po tom, ako v stredu nadránom prerazilo dodávkové vozidlo bezpečnostnú zábranu v blízkosti sídla…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Deravé rešeto namiesto štítu: Západné systémy protivzdušnej obrany neochránia pred rojom lacných dronov

USA, 11. marca 2026 - Americký bezpečnostný dáždnik na Blízkom východe sa zrazu stal deravým ako rešeto. Zatiaľ čo Pentagon…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Na zmene voľby zo zahraničia ešte nie je v koalícii dohoda, pripravujú ju v Smere

Na zmene spôsobu hlasovania zo zahraničia pri voľbách do Národnej rady SR zatiaľ v koalícii nie je oficiálna dohoda. Povedal…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Stovky študentov umeleckých odborov a ďalších zástupcov kultúry dnes dopoludnia protestovali na pražskom Malostranskom námestí. Následne išli pred ministerstvo kultúry. Protest bol namierený proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a plánovaným škrtom v rozpočte ministerstva.

Praha protest kultúra
Na snímke protest pred českým ministerstvom kultúry proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a proti škrtom v rozpočte pre jeho rezort, ktorý zorganizovala iniciatíva Stojíme za kultúrou! v Prahe 11. marca 2026 / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
19:53

Za útok raketou Tomahawk na iránsku dievčenskú školu v meste Mínáb v prvý deň vojny na Blízkom východe sú zodpovedné Spojené štáty.

Ako píše denník New York Times tragédiu spôsobila chyba v zameriavaní.

19:50

Prokuratúra oznámila, že požiar autobusu v meste Kerzers na západe Švajčiarska mohol spôsobiť “psychicky narušený” muž, ktorý sa zapálil.

Kerzers požiar autobus
Na snímke príslušníci záchranných služieb zasahujú pri zhorenom autobuse v meste Kerzers vo Švajčiarsku v utorok 10. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Kantonspolizei Freiburg via Keystone via AP
19:46

.

Fínsky útočník čelí kritike za odmietnutie dúhového LGBTI dresu. Ako jediný si ho neobliekol

Koncom minulého roka sme informovali o ruskej hviezde Alexovi Ovečkinovi, ktorý v NHL odmietol LGBT akciu svojho klubu Washington Capitals…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Špecializovaný trestný súd sa neobráti v kauze Kuciak s prejudiciálnou otázkou na Súdny dvor EÚ

Špecializovaný trestný súd v Pezinku sa neobráti na Súdny dvor EÚ s prejudiciálnou otázkou súvisiacou s prípustnosťou dôkazov extrahovaných zo…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Erdogan: Vojnu treba zastaviť, skôr než spáli celý Blízky východ

Vojnu, ktorá zachvátila veľkú časť Blízkeho východu, treba zastaviť, skôr než zasiahne celý región a ešte viac poškodí svetovú ekonomiku,…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na Ukrajine sa má „deanonymizovať“ Telegram

Najvyššia rada zajtra prerokuje návrh zákona o deanonymizácii telegramových kanálov, oznámila poslankyňa Iryna Heraščenko po príslušnom rozhodnutí zmierovacej rady

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Grendel robí poplach: Čaká nás stav ohrozenia?

Opozícia tvrdo reaguje na vystúpenie prezidenta s ministrom obrany a náčelníkom generálneho štábu. Kto však reálne maľuje čerta na stenu?

11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov