NAŽIVO

Gruzínska vládna strana Gruzínsky sen plánuje žalovať britského vysielateľa BBC pre reportáž, že policajné zložky vlani na potlačenie protivládnych demonštrantov v Tbilisi použili aj brómbenzylkyanid – chemickú bojovú látku z čias prvej svetovej vojny.

20:22

Vojna medzi Ruskom a Ukrajinou dosiahla bod, kedy jasne ohrozuje bezpečnosť plavby v Čiernom mori, domnieva sa turecký prezident Erdoğan.

„Cielené napadnutie komerčných lodí v našej výhradnej hospodárskej zóne v piatok signalizuje znepokojujúcu eskaláciu. Útoky na obchodné lode v Čiernom mori sú neprijateľné a varoval som všetky zainteresované strany,“ vyhlásil turecký prezident.

Pripomíname, že predtým boli pri pobreží Turecka napadnuté dva tankery ruskej tieňovej flotily. Ukrajinské médiá s odvolaním sa na zdroje napísali, že išlo o operáciu SBU.

19:42

Americký prezident Donald Trump pozval počas telefonátu „v blízkej budúcnosti“ Benjamina Netanjahua na návštevu Bieleho domu, oznámil úrad izraelského predsedu vlády.

19:41

V Nemecku začal fungovať nový tribunál na riešenie sporov týkajúcich sa kultúrneho dedičstva zhabaného nacistami. Vláda dúfa, že sa zefektívni proces vybavovania doteraz nevyriešených nárokov.

19:38

Slávnostným položením základného sa v Dánsku začali práce na výstavbe prvej ukrajinskej zbrojovky na výrobu raketového paliva. Projekt v mestečku Vojens neďaleko nemeckých hraníc vytvorí pracovné miesta v južnom Jutsku a zároveň posilní dánsky obranný priemysel.

19:25

Softvérový problém lietadiel Airbus A320 už bol do značnej miery vyriešený. Uviedol ich výrobca so sídlom v Toulouse s tým, že intenzívne slnečné žiarenie mohli poškodiť údaje, ktoré sú kľúčové pre správne riadenia letu.

19:24

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odsúdil nedávne útoky ukrajinských námorných dronov na dva tankery takzvanej ruskej tieňovej flotily v Čiernom mori neďaleko tureckého pobrežia. Takéto konanie je podľa neho neakceptovateľné.

19:23

Kryptomeny vstúpili do ďalšieho mesiaca v červených číslach, pričom bitcoin, najznámejšia digitálna mena, si pripísala ďalšie straty, keďže sa na trhoch zhoršil sentiment voči riziku.

18:52

Tento rok bol rokom izolácie Európskej únie, ktorá už nie je hráčom vo svetovej politike. Všetka frustrácia Bruselu z Maďarska pochádza z tejto izolácie a je pochopiteľná. Podľa agentúry MTI to vyhlásil maďarský minister zahraničných vecí a obchodu Péter Szijjártó.

18:51

Americký prezident Donald Trump varoval Izrael pred destabilizáciou Sýrie a jej nového vedenia, len niekoľko dní po útoku izraelských síl na juhu krajiny.

18:50

Európska únia pripravuje sankcie voči vláde bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka v reakcii na „hybridné útoky“ proti Litve, oznámila predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

18:33

Anglickým slovom roka 2025 sa podľa vydavateľstva Oxford University Press stal hovorový výraz „rage bait“, čo je zámerne provokatívny obsah na sociálnych sieťach s cieľom zvýšiť návštevnosť alebo dosah online príspevku.

18:32

Francúzsky prezident Emmanuel Macron po stretnutí s prezidentom Ukrajiny Volodymyrom Zelenským v Paríži vyhlásil, že prebiehajúce rokovania medzi s USA by mohli byť „bodom zlomu“ pre budúcnosť mieru na Ukrajine a bezpečnosť v Európe.

18:30

Bývalý príslušník bosnianskosrbskej armády Novak Stjepanovič sa pridal k paramilitárnym jednotkám bojujúcim v prospech Moskvy na ukrajinskom území a tým sa vyhol nástupu do väzenia. 

18:29

Maďarsko naďalej pevne stojí za Gruzínskom a nikdy nebude súhlasiť s tým, aby Európska únia uvalila sankcie na lídrov tejto krajiny za to, že sa postavili proti medzinárodnému liberálnemu mainstreamu.

18:29

 Je v záujme Nemecka udržiavať úzke a rovnocenné politické vzťahy so susedným Poľskom, a to najmä vzhľadom na hrozbu zo strany „revizionistického“ režimu v Rusku. Vyhlásil to v Berlíne nemecký kancelár Friedrich Merz po stretnutí s poľským premiérom Donaldom Tuskom, pričom obaja lídri sa zhodli aj na potrebe pokračovať v podpore Ukrajiny.

Nemecký kancelár Friedrich Merz sa stretol v Berlíne s poľským premiérom Donaldom Tuskom
Na snímke nemecký kancelár a líder nemeckých kresťanských demokratov (CDU) Friedrich Merz (vpravo) víta poľského premiéra Donalda Tuska / Foto: TASR/AP-Ebrahim Noroozi
18:27

Dolná komora slovinského parlamentu (Národné zhromaždenie) schválila návrh na zmenu ústavy, ktorý do nej zakotví právo na používanie hotovosti ako platobného prostriedku v bankových a iných zákonných transakciách.

18:26

Rusko a Saudská Arábia podpísali dohodu o bezvízovom režime pre turistov a podnikateľov s dĺžkou najviac 90 dní. Zástupcovia oboch strán dohodu podpísali na okraji saudsko-ruského investičného a biznisového fóra v Rijáde.

18:25

Redaktori litovského verejnoprávneho vysielateľa LRT budú protestovať proti novele zákona, ktorá mení spôsob financovania a personálne zmeny vedenia televízie. Novela podľa nich ohrozuje redakčnú nezávislosť.

18:23

Bielorusko obvinilo Litvu z využitia dronu na špionáž a zhadzovanie „extrémistických materiálov“ na bieloruskom území. Vilnius obvinenia popiera.

16:43

Španielska polícia rozbila bunku nadnárodnej neonacistickej skupiny The Base (Základňa), ktorá presadzuje nadradenosť bielej rasy. Európska únia, Británia, Kanada, Austrália a Nový Zéland ju zaradili medzi teroristické organizácie.

16:42

Využitie takzvanej reparačnej pôžičky pre Ukrajinu, financovanej zo zmrazených ruských aktív, by podľa šéfky únijnej diplomacie Kaje Kallasovej posilnilo pozíciu Európy voči Moskve. Uviedla to po zasadnutí ministrov obrany členských krajín Európskej únie.

16:42

Azerbajdžanský súd poslal prominentného opozičného lídra Aliho Kerimliho na viac ako dva mesiace do vyšetrovacej väzby na základe obvinenia z prípravy prevratu. Informovali o tom azerbajdžanské provládne médiá.

16:41

Prezident Vladimir Putin podpísal výnos o bezvízovom styku pre čínskych občanov na obdobie 30 dní. 

16:40

Ukrajina v pondelok vyzvala spojencov z Európskej únie, aby pomohli zabezpečiť „spravodlivý a trvalý“ mier vo vojne proti Rusku. Minister obrany Denys Šmyhaľ uviedol, že počas zasadnutia Rady EÚ v Bruseli informoval únijných ministrov o naliehavých potrebách Kyjeva.

16:40
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Hokej-MS14-servis: Prvýkrát v Bielorusku, náruč otvára moderna i atmosféra

Bratislava 4. mája (TASR/HSP)

 

Prvýkrát v histórii sa svetový šampionát elitnej kategórie v hokeji uskutoční v Bielorusku. Hlavné mesto krajiny Minsk sa na toto podujatie svedomito už niekoľko rokov pripravuje a či ho organizačne zvládne, sa budú môcť návštevníci i akreditovaní účastníci presvedčiť už o pár dní.

Šampionát v Bielorusku (9.-25. mája) je špecifický najmä pre režim prezidenta Alexandra Lukašenka, ktorému mnohé západné inštitúcie dávajú prívlastky ako autoritatívny, diktátorský či nedemokratický. Americký Kongres, Európsky parlament a mnohé ďalšie organizácie ho dlhodobo kritizujú pre trvalé porušovanie ľudských práv, potlačovanie opozície či cenzúru. Z týchto dôvodov dokonca legendárny slovenský hokejista a europoslanec Peter Šťastný spísal v Bruseli spolu s poľským kolegom Marekom Migalským petíciu, v ktorej vyzval k odobratiu práv hostiteľskej krajine. “Požadujeme zbavenie Bieloruska organizácie MS 2014, pokiaľ diktátor Alexander Lukašenko neprepustí všetkých politických väzňov a nezruší trest smrti,” napísal v zdôvodnení petície. Prezident IIHF René Fasel však podobné výzvy niekoľkokrát rázne odmietol so slovami, že politika by sa nemala miešať do športu. Aj bieloruskí novinári, ktorí nedávno absolvovali na Slovensku mediálnu stáž, nepovažujú za šťastné presadzovanie názoru, že by malo dôjsť k bojkotu MS a naopak si myslia, že prítomnosť zahraničných žurnalistov pomôže odhaliť čosi viac zo skutočného života v Bielorusku, ktorý sa do tamojších oficiálnych médií nedostane.

Bielorusko je ináč krajinou protikladov. Ak turisti zablúdia na vidiek, prenesú sa o storočie dozadu. Zato Minsk s 1,89 milióna obyvateľmi je typickou modernou metropolou, v ktorej jazdia nové autá svetových značiek, mladí ľudia nosia značkové oblečenie a zabávajú sa v podnikoch. Centrum mesta ponúka široké bulváre, v ruštine známe prospekty, množstvo parkov, kde sa môžu vyblázniť najmä deti, ale aj plavbu výletnou loďou po mestskom komplexe jazier. Idylku narúšajú akurát všadeprítomní milicionári.

Prvé zmienky o osídlení mesta ležiacom na riekach Svislač pochádzajú z 11. storočia, napriek svojej dlhej histórii však Minsk nedisponuje mnohými historickými pamiatkami. Mesto bolo totiž počas II. svetovej vojny značne zruinované. Zrejme najstaršou zachovalou miestnou pamätihodnosťou je Katedrála Ducha Svätého z roku 1642. Pri brehu rieky Svislač sa nachádza rezidencia Lee Harvey Oswalda, kde svojho času žil údajný atentátnik na prezidenta Kennedyho. Lákadlom pre návštevníkov aj Múzeum Veľkej občianskej vojny. Zahraniční turisti síce normálne potrebujú k vstupu do krajiny víza, no počas MS bol pre držiteľov vstupeniek a účastníkov šampionátu (športovcov, trénerov, rozhodcov, funkcionárov IIHF a národných federácií, akreditovaných novinárov…) zavedený bezvízový styk. Čo sa týka nočného života, turistom sa neodporučuje konzumovať alkoholické nápoje vrátane piva či prejavovať opilosť na verejných priestranstvách, vtedy hrozí zaistenie policajnými orgánmi a pokuta. Rovnako za zdržanie drog sú v Bielorusku prísne tresty.

.

V meste sú zastúpené všetky druhy mestskej dopravy – autobusy, trolejbusy, električky, metro, mikrobusy traťového taxi (maršrutnoje taxi) a klasická taxi-služba. Pasažierom je k dispozícii 10 liniek určených pre električky, vyše 70 trolejbusových liniek a viac než 160 autobusových liniek. Metro otvorené v roku 1984 za deň prepraví 800-tisíc cestujúcich, ktorí môžu využiť 23 staníc. Tradičné minské “štátne” taxíky sú žltej farby (alebo so žltým pruhom), po stranách je nezameniteľný bielo-čierny štvorcovaný pruh. Neoficiálne taxi služby sú zvyčajne oveľa drahšie.

Návštevníkov však bude zaujímať hlavne hokej. Krajina dlhodobo podporuje tento ľadový šport, miestnym funkcionárom sa podarilo do nej pritiahnuť mnohých zahraničných trénerov a v podstate každý rok vyrástla v krajine jedna nová aréna. Zápasy 78. svetového šampionátu budú hostiť 15-tisícová Aréna Minsk a vyše 9-tisícová Aréna Čižovka, v ktorej odohrajú všetky svoje zápasy v základnej A-skupine aj slovenskí hokejisti.

Organizátori sľubujú bezproblémový priebeh akcie, akurát upozorňujú, aby na zápasy diváci chodili včas. Takisto by fanúšikovia hokeja mali vziať na vedomie, že ich do arény nepustia s nebezpečnými predmetmi, alkoholom a zvučnými vecičkami, akými sú napríklad rapkáče a vuvuzely. Lepšie je nechať ich doma, alebo na hoteli. Pre fanúšikov sú pripravené tradičné fanzóny nachádzajúce sa hneď pri oboch arénach, kde môžu sledovať zápasy tí, ktorí nezohnali vstupenky na tribúny. Okrem veľkopološných obrazoviek tu nájdu množstvo obchodov so suvenírmi, miniihrísk, kaviarní, občerstvovacích zariadení a stánkov sponzorov a oficiálnych partnerov MS.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.

Reforma Úradu oznamovateľov je podľa zástupcov whistleblowerov nevyhnutná

V parlamente prebieha horúca schôdza k zmenám Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti. Nahradiť ho má po skrátenom legislatívnom konaní…

01. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Šutaj Eštok narýchlo požiadal o zvolanie koaličnej rady

Vzhľadom na aktuálne dianie v koalícii a Národnej rade SR požiadal predseda strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok o zvolanie koaličnej…

01. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Danko: Nechápem, prečo prezident ponižuje Šutaja Eštoka pri zákone o zmene ÚOO

Prezident Peter Pellegrini sa má zákonmi zaoberať až vtedy, keď prídu do jeho kancelárie. Uviedol to šéf koaličnej SNS Andrej…

01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Estónsko vyzvalo Ukrajinu, aby neútočila na ruské lode v Baltskom mori

Estónsko vyzvalo Ukrajinu, aby neútočila na ruské lode v Baltskom mori po útokoch na ropné tankery pri pobreží Turecka, informuje…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Igor Matovič na súde prehral spor s predsedom vlády Robertom Ficom

Šéf opozičného hnutia Igor Matovič na prvostupňovom súde prehral spor s predsedom vlády Robertom Ficom, ktorý od neho žiada ospravedlnenie.…

01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Arcibiskup Orosch vs. matka zavraždeného chlapca spred Teplárne: Okresný súd rozhodol

Tragédia, ktorá sa stala 12.10.2022 pred bratislavským podnikom Tepláreň, v nás dodnes zanecháva silné emócie. Kvôli silným emóciám však mnohí…

01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Set pre milovníkov pečenia a šou Pečie celé Slovensko

Získajte jedinečný set, ktorý ponúkame v limitovanom množstve. Pri tomto sete ušetríte až 15 eur oproti pôvodnej cene kníh. Nepremeškajte…

01. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa deje v zákulisí rokovaní o Trumpovom mierovom pláne?

Na včerajšom stretnutí v Miami, ako oznámili americké médiá, Trumpov tím chcel vyriešiť všetky sporné otázky s ukrajinskou delegáciou, aby…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Balogh vs. Žilinka: Krajský prokurátor je presvedčený, že spadá pod ochranu oznamovateľov, nemali by ho preto odvolať

Žilinský krajský prokurátor Tomáš Balogh je presvedčený, že spadá pod ochranu Úradu na ochranu oznamovateľov. Ako dnes povedal pre médiá,…

01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Armáda Ruskej federácie postúpila na predmestiach Guljaipola

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Liberálny prieskum: PS vedie pred Smerom

Ak by sa parlamentné voľby konali koncom novembra, zvíťazilo by v nich hnutie Progresívne Slovensko . Volilo by ich 23,6…

01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pri výkone práce v Štrbe prišiel o život zamestnanec ŽSR

Pri výkone práce v Štrbe prišiel v pondelok o život zamestnanec Železníc Slovenskej republiky . TASR o tom informovali z…

01. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Graham zhodil Zalužného nápady zo stola

Bývalý veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny Valerij Zalužnyj vyzval na umiestnenie jadrových zbraní na Ukrajine ako jednu z možných záruk bezpečnosti.…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Záver tajného stretnutia vo Vilniuse: Európa v súčasnosti nie je schopná konkurovať ruskému vojenskému priemyslu

Vysokopostavení predstavitelia zahraničných vecí, obrany a priemyslu na uzavretom samite vo Vilniuse analyzovali súčasnú obranyschopnosť Európy.  Účastníci sa jednohlasne zhodli,…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Mníšku v Záhrebe dobodali pri útoku, ktorý môže mať náboženské motívy

34-ročná mníška v Záhrebe sa zotavuje v nemocnici potom, čo bola v piatok 28. novembra viackrát bodnutá nožom. Podľa prvých…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Transformácia tela? Novak Djokovič plánuje veľké zmeny pred novou sezónou

Novak Djokovič chce \"zrekonštruovať“ svoje telo, aby držal krok s mladými puškami Carlosom Alcarazom a Jannikom Sinnerom. Naznačil to v…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Po rokovaniach s USA je potrebné vyriešiť „zložité veci“, vyhlásil Zelenskyj

„Všetko bolo veľmi konštruktívne. Existujú zložité veci, na ktorých je ešte potrebné popracovať. Naši zástupcovia sa v najbližších dňoch vrátia…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

PS navrhuje riešenia, ktoré sú účinné ako lepiaca páska na deravú fľašu vody, tvrdí minister vnútra

Riešenia Progresívneho Slovenska vyzerajú dobre len na sociálnych sieťach, v praxi sú to návrhy účinné asi ako lepiaca páska na…

01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Belgicko súhlasí s prevodom ruských aktív na Ukrajinu po splnení troch podmienok

Belgicko súhlasí s prevodom ruských aktív na Ukrajinu po splnení troch podmienok, informuje Suddeutsche Zeitung s odvolaním sa na list…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: „Bruselského poučovania máme už plné zuby“

Europoslanec Milan Uhrík v Európskom parlamente hovoril o demokracii a o tom, že Brusel robí presný opak toho čo nazýva…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Neviem, či…

Neviem, či sa mám smiať alebo plakať, keď sa pozerám na posledný vývin v „Tátokrajine”, lebo nazvať to, čo ju…

01. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

NATO chce preštudovať možnosť “preventívneho úderu” na Rusko

Organizácia Severoatlantickej zmluvy zvažuje „agresívnejšiu“ reakciu na kybernetické útoky, narušenia vzdušného priestoru a ďalšie hrozby zo strany Ruska. Ako referuje…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Aký je „správny“ vek na to, aby ste svojmu dieťaťu kúpili smartfón?

Mnohé krajiny diskutujú o zavedení zákazu sociálnych sietí pre deti a mladistvých, niektoré navrhujú dokonca obmedzenie mobilných telefónov. Existuje vôbec správny vek,…

01. 12. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

Dožil sa úctyhodných 92 rokov. Na večnosť odišla talianska legenda

Vo veku úctyhodných 92 rokov odišla na večnosť talianska tenisová legenda Nicola Pietrangeli. O úmrtí dvojnásobného víťaza Roland Garros v…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Podľa najnovších informácií sa na stretnutí delegácie USA a Ukrajiny nepodarilo dosiahnuť dohodu v žiadnej z kľúčových otázok

Podľa zdrojov vydania RBC-Ukrajina sa na stretnutí delegácie USA a Ukrajiny v Miami nepodarilo dosiahnuť dohodu v žiadnej z kľúčových…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Orbán kričí „budíček” Európe snívajúcej o vojne

Keď hovoríme o európskych politikoch, nemyslíme tým všetkých. Existujú aj osviežujúce výnimky. Napríklad maďarský premiér Viktor Orbán, ktorého prejav na…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Vyhlásenie Rubia po rokovaniach s ukrajinskou delegáciou v USA

Prinášame vám úplné vyhlásenie ministra zahraničných vecí Marca Rubia po rokovaniach s ukrajinskou delegáciou v USA

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Telo známej rakúskej influencerky našli v Slovinsku v lese ukryté v kufri

Telo známej rakúskej influencerky a vizážistky z Grazu, Stefanie Pieperovej, ktorá má na Instagrame desiatky tisíc sledovateľov, našli v Slovinsku…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Maskovaná skupina mužov použila sekery. Pozrite si záznam z lúpeže v bratislavskom klenotníctve

V nákupnom centre pri bratislavských Zlatých pieskoch ukradla v nedeľu skupina maskovaných osôb šperky. Polícia po nich pátra. TASR o…

01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Gruzínska vládna strana Gruzínsky sen plánuje žalovať britského vysielateľa BBC pre reportáž, že policajné zložky vlani na potlačenie protivládnych demonštrantov v Tbilisi použili aj brómbenzylkyanid – chemickú bojovú látku z čias prvej svetovej vojny.

20:22

Vojna medzi Ruskom a Ukrajinou dosiahla bod, kedy jasne ohrozuje bezpečnosť plavby v Čiernom mori, domnieva sa turecký prezident Erdoğan.

„Cielené napadnutie komerčných lodí v našej výhradnej hospodárskej zóne v piatok signalizuje znepokojujúcu eskaláciu. Útoky na obchodné lode v Čiernom mori sú neprijateľné a varoval som všetky zainteresované strany,“ vyhlásil turecký prezident.

Pripomíname, že predtým boli pri pobreží Turecka napadnuté dva tankery ruskej tieňovej flotily. Ukrajinské médiá s odvolaním sa na zdroje napísali, že išlo o operáciu SBU.

19:42

Americký prezident Donald Trump pozval počas telefonátu „v blízkej budúcnosti“ Benjamina Netanjahua na návštevu Bieleho domu, oznámil úrad izraelského predsedu vlády.

19:41

V Nemecku začal fungovať nový tribunál na riešenie sporov týkajúcich sa kultúrneho dedičstva zhabaného nacistami. Vláda dúfa, že sa zefektívni proces vybavovania doteraz nevyriešených nárokov.

19:38

Slávnostným položením základného sa v Dánsku začali práce na výstavbe prvej ukrajinskej zbrojovky na výrobu raketového paliva. Projekt v mestečku Vojens neďaleko nemeckých hraníc vytvorí pracovné miesta v južnom Jutsku a zároveň posilní dánsky obranný priemysel.

19:25

.

Diskutuje sa o variante, pri ktorej Ukrajina fakticky stratí možnosť vstúpiť do NATO

Na rokovaniach v USA sa diskutuje o variante, pri ktorej Ukrajina fakticky stratí možnosť vstúpiť do NATO, informuje televízny kanál…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čínsky online gigant Shein bojkotuje nariadenia Európskej únie

Shein, čínsky online predajca tzv. „rýchlej módy“, odmietol výzvy Európskeho parlamentu zúčastniť sa vypočutia, ktoré sa malo týkať predaja nelegálnych…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trenčín šokoval Nitru tromi gólmi za 24 sekúnd, Žilina pretrhla sériu prehier

V 24. kole Tipsport ligy až tri tímy zdolali svojich súperov suverénne na nulu. Košice si doma poradili s Liptovským…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Umerov „dosiahol hmatateľný pokrok na ceste k nastoleniu spravodlivého mieru“

Umerov po rokovaniach vyhlásil, že „dosiahol hmatateľný pokrok na ceste k nastoleniu spravodlivého mieru“

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Slovenská televízia prekvapivo objektívne informovala o Proteste proti progresivizmu

Košice, 1. decembra 2025 - \"Protestom proti progresivizmu v Košiciach sme chceli poukázať na škodlivosť nebezpečnej a podľa nás aj…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Karol de Foucauld

Bože, ak existuješ, daj sa mi poznať

01. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov