Hokej: HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 4:2 v 43. kole extraligy

Košice 24. januára (TASR) –

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 4. Bartánus, 30. Bicek, 32. Jenčík, 42. Spilar – 35. Holovič, 51. Brňák. Rozhodovali: T. Orolin – Holienka, Valach, vylúčení: 4:8, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3547 divákov

Obidve družstvá začali aktívne, dobre korčuľovali a narúšali si rozohrávku už v strednom pásme. Prvú šancu si vypracovali domáci v presilovej hre, keď si v 4. minúte nakorčuľoval pred bránku Svatoš, no nechal vyniknúť iba Šúreka. Ešte v tej istej minúte zužitkoval početnú výhodu Bartánus, ktorý šikovne tečoval strelu Kloučeka – 1:0. Už o minútu neskôr vypálil spoza domáceho obrancu Chylo, Riečický aj so šťastím jeho strelecký pokus kryl. Z následného protiútoku nebezpečne pohrozil Jenčík, stav sa nezmenil. V 6. minúte mal vyrovnávajúci gól na hokejke hosťujúci Lušňák, ktorý sa v rozpätí niekoľkých sekúnd dva razy ocitol pred košickou bránkou osamotený, Riečický sa nenechal zaskočiť. V ďalšom priebehu úvodnej dvadsaťminútovky kontrolovali obidve mužstvá priestor pred svojím gólmanom, z ojedinelých šancí gól nepadol.

Na začiatku druhej tretiny pokračovali hráči oboch družstiev v pozornom bránení a vyrážali do protiútokov. V 26. minúte pálil z pravej strany domáci obranca Klouček, piešťanského brankára neprekonal. O dve minúty neskôr z podobnej pozície nepochodil ani Jenčík. V polovici stretnutia Češík našiel ideálnou prihrávkou pred bránkou Biceka a ten bekhendom zvýšil na 2:0. Na opačnej strane to skúšal Lušnák, ale v 32. minúte po ukážkovej biliardovej akcii skóroval Jenčík – 3:0. Na konci 33. minúty trafil konštrukciu piešťanskej bránky Jokeľ. Hostia kontrovali v 35. minúte, keď Holovič bezprostredne po buly tvrdo vypálil a prekvapil Riečického – 3:1.

V 42. minúte sa po časovanej prihrávke dostal do úniku domáci krídelník Spilar a po blafáku zvýšil už na 4:1. Hostia z Piešťan odpovedali v 51. minúte, potom ako Brňák v presilovej hre vymietol ľavý horný roh Riečického bránky – 4:2. "Oceliari" však pokračovali v útočnej aktivite, za ktorú si vyslúžili i početné výhody. Na šťastie pre hostí ich nedokázali pretaviť v ďalšie presné zásahy.