Ako ďalej uvádza, nastali časy, keď prebieha umelý a systematický presun nekvalifikovaných ekonomických migrantov, a tých skutočných utečencov je len zopár. Islam sa stal podľa neho ideológiou v rukách tajných služieb a veľa mladých moslimov je zmanipulovaných, i keď nakoniec konajú z vlastnej vôle.
Hatem navštívil už veľa európskych krajín a pri návšteve Štrasburgu mal podľa jeho slov dojem, že už nie je v Európe ale doma v Afrike. Stretol aj veľa Francúzov, ktorí si už na toto spolunažívanie zvykli. Až pri príchode naspäť do Česka však pocítil, že je opäť v Európe.
“Vyčítam prezidentovi Zemanovi, že svojim spôsobom rozdelil českú spoločnosť, vyčítam mu prehliadanie demokratického systému, jeho spojenie s podnikateľom v právnom štáte a stret záujmov, ale nemôžem ako moslim povedať, že jeho názory ohľadom dnešného islamu sú klamstvá”, dodáva na koniec Hatem.