NAŽIVO

Austrália ako prvá krajina na svete zakázala osobám mladším ako 16 rokov používať sociálne siete typu Facebook či TikTok. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP, podľa ktorej toto opatrenie má zmierniť škody spájané so sociálnymi médiami, no zostáva otázne, ako bude v praxi fungovať.

16:16

Japonská vláda poprela informácie portálu Politico, podľa ktorých mala odmietnuť žiadosť Európskej únie zapojiť sa do plánov na využitie zmrazených ruských aktív na financovanie pomoci Ukrajine.

16:15

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko vyhlásil, že Litva zveličuje incidenty, ktoré sa týkajú narušenia vzdušného priestoru pašeráckych balónmi. Zároveň zdôraznil, že Bielorusko nechce vojnu s Litvou.

16:15

Vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Kaja Kallasová vyhlásila, že kritika slobôd na kontinente by mala smerovať inam, „možno do Ruska“. Reagovala tak na novú stratégiu národnej bezpečnosti USA, ktorú Washington zverejnil minulý týždeň a Európu v nej vo viacerých oblastiach kritizoval. 

16:14

Turecká dcérska spoločnosť ruského Gazpromu, ktorá prevádzkuje plynovod Turkish Stream, bude presunutá z Holandska do Maďarska. Sťahovanie spoločnosti sa už začalo a jej ďalšej prevádzke nebránia žiadne sankcie. Podľa servera hvg.hu to oznámil v Moskve maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó dva dni po tom, čo okresný súd v Amsterdame zaistil majetok spoločnosti South Stream Transport.

16:12

Prezident USA Donald Trump v rozhovore pre portál Politico zverejnenom označil Európu za skupinu štátov v „rozklade“, ktorú vedú slabí lídri. Európe vyčítal zlyhania pri zvládaní migrácie, ako aj neschopnosť ukončiť vojnu na Ukrajine. Naznačil tiež, že v Európe môže podporiť kandidátov, ktorí sa zhodujú s jeho vlastnou víziou pre kontinent.

16:12

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov rázne odmietol tvrdenia európskych krajín, že ruský prezident Vladimir Putin sa usiluje o obnovu Sovietskeho zväzu. Správy o jeho údajných plánoch napadnúť členský štát NATO Peskov označil za „úplnú hlúposť“.

13:31

Historicky prvú ambasádu Alžírska na Slovensku dnes spoločne otvorili v Bratislave minister zahraničných vecí Alžírskej demokratickej ľudovej republiky Ahmed Attaf a šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár. Podľa oboch ide o významný míľnik budúcej spolupráce a zintenzívnenie vzťahov.

Blanár Ahmed Attaf
Na snímke sprava minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár (SMER-SD) a štátny minister a minister zahraničných vecí, krajanov v zahraničí a afrických záležitostí Alžírskej demokratickej ľudovej republiky Ahmed Attaf / Foto: TASR-Jaroslav Novák
Čítať viac | 12:53

Policajný vyšetrovateľ z Nového Mesta nad Váhom obvinil 37-ročného muža zo zločinu neoprávnenej výroby a obchodovania s omamnou látkou a psychotropnou látkou. Našli u neho viac ako 650 gramov sušenej konopy. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Petra Klenková.
Policajti zasahovali v obci v okrese Nové Mesto nad Váhom na základe oznámenia o domácich nezhodách. V izbe obvineného našli 654 gramov rastliny rodu cannabis, ktoré prechovával bez povolenia. Sušinu si muž zaobstaral v októbri v Českej republike.
Obvinenému policajti obmedzili osobnú slobodu a umiestnili ho do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie.

11:46

Generálny prokurátor Maroš Žilinka plánuje zhodnotiť zákonnosť postupu orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) vo všetkých trestných veciach korupcie, ktoré prešli po zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) do pôsobnosti krajských prokuratúr. Ide o jednu z úloh, ktoré zaradil do Plánu hlavných úloh prokuratúry SR na rok 2026. Informuje o tom na sociálnej sieti.
Do plánov na budúci rok zaradil taktiež zhodnotenie zákonnosti postupu OČTK vo veciach podplácania zahraničných verejných činiteľov.
Žilinka to uvádza pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti korupcii (9. 12.).

10:37

Grécka vláda sa v utorok snažila nastoliť poriadok na Kréte po tom, čo farmári zablokovali dve hlavné letiská ostrova, aby požadovali vyplatenie dotácií EÚ.

Grécko Kréta poľnohospodári protest
Na snímke poľnohospodári počas protestu proti oneskoreným poľnohospodárskym dotáciám EÚ v Chanii na Kréte v Grécku v pondelok 8. decembra 2025 / Foto: TASR/AP-Eurokinissi via AP
Čítať viac | 10:30
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Harabin k burcujúcemu prípadu aktivistov o nezaplatenej dani: “Je to štandard a je to hanba”

Nedávno sme písali o prípade, keď dvaja aktivisti z Prievidze, ktorí sa dlhodobo neúspešne pokúšajú cez zodpovedné štátne inštitúcie riešiť problematiku nebankových subjektov, úžerníctva a exekučnej mafie, napokon skúsili odvážnu vec: zámerne nezaplatiť daň, tak ako ju neplatili niektoré nebankovky, a týmto spôsobom na veci upozorniť. Na Slobodnom vysielači sa k veci vyjadril aj Štefan Harabin.

❚❚
.

Prípad nezaplatenej dane pána Ľubomíra Špacíra z Prievidze, potom ako sme o ňom písali, vzbudil veľkú pozornosť verejnosti. Článok čítali desaťtisíce ľudí, žije si na internete už vlastným životom (môžete si ho prečítať TU), ale zo strany úradov je naďalej mŕtve ticho.

 

Slobodný vysielač – prvý diel

.

O prípade hovoril so sudcom Najvyššieho súdu SR a kandidátom na prezidenta republiky JUDr. Štefanom Harabinom pred týždňom aj moderátor Juraj Poláček v internetovom rádiu Slobodný vysielač v relácii S Harabinom o práve (diel č. 53 z 24. júla).

Dr. Harabin k prípadu povedal: „Vychádzajme z toho, že je pravda všetko, čo sa v článku hovorí, lebo to v tejto chvíli nevieme zistiť. Ale ak to pravda je, potom to treba všetko rozmeniť na drobné. Do akého stavu sa dostala Slovenská republika, pokiaľ ide o vymožiteľnosť práva, pokiaľ ide o právny štát, pokiaľ ide o stíhanie reálne spáchaných trestných činov, pokiaľ ide o zákonnosť práce daňových úradov? Ak je to tak, ako sa hovorí v článku, potom tu ide aj o trestnú činnosť zamestnancov daňových úradov. A dokonca to mal prikryť generálny prokurátor. Ten istý generálny prokurátor, ktorý kričí, keď bol nezákonne stíhaný policajt za dvadsaťeurový úplatok, a ktorý robí tlačové konferencie, keď ide o bitku pred nitrianskym barom.“

„No a keď nefunguje panstvo práva, vláda zákona pre všetkých, pre bohatých, pre chudobných, pre bankové i nebankové inštitúcie,“ pokračuje Harabin, „keď sa raz rozkrúti špirála nezákonnosti, potom aby dotyční zakryli dôsledky, keď sa niekto snaží situáciu riešiť – lebo tí dvaja páni sa snažili situáciu riešiť, aby boli trestne stíhaní páchatelia neplatenia dane – tak dotyční idú až tak ďaleko, že zakryjú aj novú trestnú činnosť, ktorá bola testovacím lakmusovým papierikom.“

Harabin ďalej hovorí, že ryba smrdí od hlavy a ak prezident republiky je daňový podvodník, ak premiér a minister vnútra sa vyjadria, že nebudú rešpektovať rozhodnutie najvyššieho súdu, od toho sa potom odvinie reťazová reakcia a aj reprezentanti štátu na nižších úrovniach začnú konať podobne. A hovorí: „Toto je prax, štandard výkonu práva, resp. nepráva. A preto tu už konečne je potrebné zoťať dračiu hlavu korupcie, aby mohla nastúpiť vláda zákona. Ináč to nemôže byť, lebo v opačnom prípade to môže skončiť tak, že ľudia, keď sa nedovolajú spravodlivosti, budú zúfalí, vezmú vidly a lopaty a budú si vymáhať právo každý individuálne.“

 

.

Slobodný vysielač – druhý diel

To bolo pred týždňom. Včera bol na programe ďalší diel relácie S Harabinom o práve (diel č. 54 z 31. júla) a do štúdia sa dovolal ako poslucháč aj pán Ladislav Uhlár, druhý zo spomínaných aktivistov z Prievidze. Vysvetlil, že on je ten, o kom bol predmetný článok, že to on po dohode s pánom Špacírom podal na neho trestné oznámenie, aby sa veci začali konečne riešiť. A povedal, že aj po odvysielaní minulotýždňovej relácie ostalo ticho, nikto z kompetentných nezareagoval.

Harabin: „Ja som potvrdil vašu verziu, že ak je to všetko pravda, tak som povedal, aké budú dôsledky. A preto je ticho. Čiže spolužiak (spolužiak bývalého premiéra R. Fica, pozn. red.) odobruje tú trestnú činnosť a dokonca aj zakrýva následnú umelú trestnú činnosť.“

Uhlár: „Ja som podal trestné oznámenie na pána Špacíra a riešil to vyšetrovateľ v Prievidzi poručík Ňoch. Vypočul ma a aby mi nemusel odôvodňovať, prečo to zastavujú, tak to dali pod iné ČVS (číslo vyšetrovacieho spisu) a riešil to pán Adamec pod týmto novým ČVS. A ten to zastavil, on už to nemusel nikomu vysvetľovať. Takto vlastne odobrili pánovi Špacírovi nezaplatenie dane, vrátane odôvodnenia, ktoré uviedol daňovému úradu, že zaplatiť chce, ale až potom, keď zaplatí svoj dlh aj nebankovka. A daňový úrad to od neho nevymáhal a už ani nemôže, pretože je to už premlčané. Tu sa ukázalo, že polícia a prokuratúra sú totálne nefunkčné.“

Harabin: „Som veľmi rád, že to hovoríte aj vy, a žiaľ, je to pravda. Ja to hovorím už minimálne tri roky a tieto fintičky ako zakrývanie, odluky, odklony, nové čísla, spájanie a odpájanie spisov, to veľmi dobre poznám. A ja som preto už minule na ten váš prípad hovoril to, čo som hovoril, lebo som bol presvedčený, a doteraz som presvedčený, že máte pravdu.“

.

Uhlár: „Chcel som vám povedať, že nie je hanba (čo všetci hovoria, že je hanba), keď vy hovoríte o polícii alebo generálnom prokurátorovi to, čo hovoríte. Hanba je, že je to pravda.“

Harabin: „Veď to aj naozaj je hanba. A preto je tu aj výsledok 14 : 0 (medzi vyhratými a prehratými procesmi Š. Harabina, kde je orgánmi obviňovaný z rôzneho fiktívneho protiprávneho konania, pozn. red.). Preto sú bezmocní a preto vás za ten týždeň ani neoslovili a nezačali vás trestne stíhať. Treba o tom stále rozprávať, ale vidíte, mainstream nerozpráva, je ticho. Ja toto zažívam denno-denne. A keď o tom hovorím, tak už aj ten Shooty volá, nech radšej kandiduje na prezidenta Lajčák, lebo by bolo niečo strašné, keby sa do druhého kola prezidentských volieb dostal nedemokratický kandidát Harabin. Čiže podľa pána Shootyho sudca Najvyššieho súdu je nedemokratický kandidát, kým Shooty z denníka Sme je slobodný novinár.“

Obidve spomenuté relácie S Harabinom o práve si môžete vypočuť TU.

Ivan Lehotský

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.

Poslanci schválili návrh, ktorým sa zruší ÚOO. Parlamentom sa ozýval krik, piskot a buchot

Koaliční poslanci strán Smer-SD, Hlas-SD a Slovenskej národnej strany 78 hlasmi schválili zákon, ktorým sa ruší Úrad na ochranu oznamovateľov…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Energochaos? Pozreli sme sa na faktický stav veci

V pondelok mali byť spustené informačné kanály k energopomoci. Avšak…

09. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Británia: Peniaze za „rady“ počas lockdownu išli vyvoleným vedcom do vrecka. Reč je o stovkách miliónov libier

V Británii vyšla na povrch šokujúca správa. Vedci, ktorý dávali vláde odporúčania ako zvládnuť pandémiu COVID-19, získali na grantoch stovky miliónov…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka odvolal Tomáša Balogha z funkcie krajského prokurátora v Žiline

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka po predchádzajúcom odporúčajúcom vyjadrení Rady prokurátorov SR odvolal Tomáša Balogha z funkcie krajského prokurátora v…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Putin bol pozvaný do Maďarska, nie však do Budapešti

Ruský prezident Vladimir Putin pravdepodobne navštívi Maďarsko, a to už o niekoľko týždňov. Prvýkrát však nebol pozvaný do Budapešti

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Black Friday ponuky sú späť! Doživotné balíky Office za menej ako 30€ a ďalšie kľúče s 90% zľavou!

Pozor! Godeal24 Vám znovu prináša výpredaj Black Friday! Toto je posledný týždeň, kedy počítačový softvér s mimoriadnym výkonom bude zrazu stáť…

09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump prirovnal Zelenského k zakladateľovi kočovného cirkusu

Trump prirovnal Zelenského k zakladateľovi kočovného cirkusu Phineasa Taylora Barnuma

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prvá dáma Brigitte Macronová sa vulgárne vyjadrila o protestujúcich feministkách

Francúzska prvá dáma Brigitte Macronová si vyslúžila kritiku po tom, čo sa na internete objavilo video, v ktorom pred návštevou…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto dnes vládne na Ukrajine?

Reálnu moc na Ukrajine už nemá v rukách ani prezident, ani parlament. Kto teda na Ukrajine vláde? A aký bol…

09. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Pravdivý opis bitky pri Moháči

Bitka pri Moháči bola dôležitým medzníkom vo vývoji európskeho kontinentu. Osmanská armáda po dvojhodinovom zápase porazila uhorské vojská a predznamenala…

09. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová si zvýšila plat, zatiaľ čo Európska únia sa ďalej zadlžuje

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová opäť zvýšila svoj plat, ako aj platy svojich kolegov z bruselských úradov, a…

09. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Uzavretý ekosystém namiesto nezávislosti. Ako sa regulácia obsahu ocitla v rukách úradníkov a mimovládok

Slovensko sa môže ocitnúť v najhoršej verzii implementácie DSA: regulácia obsahu sa dostáva do rúk úradníkov a mimovládok, ktorých mená…

09. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že Európa „sa rozpadá”

Trump vyhlásil, že Európa „sa rozpadá“, pričom spomenul masovú imigráciu

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

S každým alebo s nikým?

Právnik a kontroverziami sprevádzaný podnikateľ Zoroslav Kollár sa v poslednom čase činil: okrem videí, v ktorých rozoberá osobnosti verejného života…

09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov mierový plán sa ocitol “na pokraji zrútenia”

Trumpov mierový plán sa ocitol „na pokraji zrútenia“ po vyhlásení Zelenského, že Ukrajina nie je povinná odstúpiť územia Rusku, píše…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prezident Petr Pavel vymenoval Andreja Babiša za premiéra

Český prezident Petr Pavel v utorok na Pražskom hrade vymenoval predsedu hnutia ANO Andreja Babiša za premiéra. Babišovu tretiu vládu…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Slepá ulička. Čo sa deje ohľadne mierových rokovaní na Ukrajine?

Posledné vyhlásenia Trumpa a Zelenského naznačujú, že nezhody medzi Kyjevom a Washingtonom ohľadom plánu na ukončenie vojny pretrvávajú a zatiaľ…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Demitrov syn si možno zahrá v Európe. Angažmán v USA mu nevyšiel

Lucas Demitra bol pred pár rokmi považovaný za jedného z najperspektívnejších futbalistov na Slovensku. V marci 2024 odišiel z AS…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

TIPOS dosiahol historicky najlepšie výsledky, tvrdí rezort športu

Národná lotériová spoločnosť TIPOS dosiahla k 31. októbru 2025 historicky jedny z najsilnejších výsledkov, ktoré potvrdzujú jej stabilné hospodárske postavenie…

09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozbitá vojenská technika na Ukrajine ešte poslúži Rusku

Ukrajina, 9. decembra 2025 - Podľa najnovších správ ministerstva obrany bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených viac ako 26-tisíc…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Stratégie národnej bezpečnosti USA je šokom pre európske elity

Piateho decembra bola zverejnená Stratégia národnej bezpečnosti USA. 29 strán textu odzrkadľuje víziu Donalda Trumpa a jeho stúpencov o nových…

09. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Dokáže lampa odhaliť tvoj pracovný štýl? Vyber si jednu a dozvieš sa viac

Tento osobnostný test vám ukáže, ako lampa, ktorú si intuitívne zvolíš, odráža tvoj jedinečný pracovný štýl a prístup k úlohám.…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

MMF varuje EÚ pred zámerom siahnuť na zmrazené ruské aktíva

Medzinárodný menový fond vyzval európskych lídrov, aby rešpektovali národné a medzinárodné právo vzhľadom na ich plány využiť ruské aktíva na…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ruské letectvo zničilo ukrajinskú stíhačku Su-27, zahynul aj najstarší navigátor 39. brigády

Ukrajina, 9. decembra 2025 - Včera popoludní bolo v Záporožskej oblasti zničené lietadlo Su-27, ktoré patrilo 39. brigáde taktického letectva…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Čo sa na Ukrajinu pošle, to sa aj ukradne

Syn amerického prezidenta Donald Trump Jr. si nedáva servítku pred ústa a otvorene povedal, kam sa „tratia“ peniaze, ktoré na Ukrajinu…

09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci nás zaplavujú nebezpečnými dezinformáciami

Podľa najnovšej analýzy maďarského Úradu na ochranu suverenity sa viac ako 56 percent maďarského obyvateľstva stretlo s vojnovou propagandou v…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

V Nemecku zadržali zamietnutého žiadateľa o azyl s 28 identitami

Spolková polícia v Aachene 6. decembra zatkla 37-ročného Libanončana, ktorý žil v Nemecku pod mimoriadnou sieťou falošných identít, čo opäť…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tesári do týchto projektov vytesali svoje srdcia

Svet ručných drevených výtvorov nikdy neprestáva udivovať, a práve preto dnes predstavujeme výnimočné momenty, keď tesári premenili obyčajné drevo na…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Austrália ako prvá krajina na svete zakázala osobám mladším ako 16 rokov používať sociálne siete typu Facebook či TikTok. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP, podľa ktorej toto opatrenie má zmierniť škody spájané so sociálnymi médiami, no zostáva otázne, ako bude v praxi fungovať.

16:16

Japonská vláda poprela informácie portálu Politico, podľa ktorých mala odmietnuť žiadosť Európskej únie zapojiť sa do plánov na využitie zmrazených ruských aktív na financovanie pomoci Ukrajine.

16:15

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko vyhlásil, že Litva zveličuje incidenty, ktoré sa týkajú narušenia vzdušného priestoru pašeráckych balónmi. Zároveň zdôraznil, že Bielorusko nechce vojnu s Litvou.

16:15

Vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Kaja Kallasová vyhlásila, že kritika slobôd na kontinente by mala smerovať inam, „možno do Ruska“. Reagovala tak na novú stratégiu národnej bezpečnosti USA, ktorú Washington zverejnil minulý týždeň a Európu v nej vo viacerých oblastiach kritizoval. 

16:14

Turecká dcérska spoločnosť ruského Gazpromu, ktorá prevádzkuje plynovod Turkish Stream, bude presunutá z Holandska do Maďarska. Sťahovanie spoločnosti sa už začalo a jej ďalšej prevádzke nebránia žiadne sankcie. Podľa servera hvg.hu to oznámil v Moskve maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó dva dni po tom, čo okresný súd v Amsterdame zaistil majetok spoločnosti South Stream Transport.

16:12

.

Čoho sa bojí Zelenskyj, že pojednávania s Kolomojským sa už štvrtýkrát neuskutočnilo?

Advokáti Igora Kolomojského vyhlásili, že už štvrtý týždeň po sebe nebol podnikateľ predvedený na súdne pojednávania

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Éra tzv. dúhovej liberálnej demokracie na Západe pomaly končí“

Europoslanec Milan Uhrík vo svojom príspevku na sociálnej sieti uvádza, že ľudia už nechcú „totalitu slniečkarov“ ale chcú „skutočnú demokraciu“

09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyšetrovanie korupcie odhaľuje dvojité štandardy Bruselu

Vysokopostavení predstavitelia členských štátov Európskej únie, ktorí sú už dlho terčom bruselského establišmentu pre údajné „porušovanie“ zásad právneho štátu, sú…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

V obľúbenom morskom kúpalisku na španielskom ostrove Tenerife zahynuli dvaja Slováci

Prírodné kúpalisko na Isla Cangrejo, na pobreží Los Gigantes na Tenerife, je podľa miestnych médií obľúbené u zahraničných turistov, informuje…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Meta po pokute z EÚ podniká prvé kroky. Môžeme čakať menej reklám?

Spoločnosť Meta, gigant v oblasti sociálnych médií, sa poddala tlaku Európskej únie a dáva používateľom jej platforiem na výber. Opatrenia spoločnosti budú…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov