NAŽIVO

Podľa Wadephula už samotná ponuka Číny, že európskym podnikom umožní vývoz vzácnych zemín na základe všeobecných licencií, naznačuje možné zmiernenie obchodného napätia medzi Čínou a EÚ.

Včera 20:18

Orbán oznámil, že Turecko zaručí pokračovanie dodávok ruského plynu do Maďarska.

Včera 20:03

Európska komisia uviedla, že Meta, ktorej patria sociálne siete Facebook a Instagram, poskytne užívateľom v EÚ väčšiu kontrolu nad svojimi údajmi a bude sa im zobrazovať menej personalizovaných reklám.

Včera 20:02

EÚ vyzvala Thajsko i Kambodžu, aby „prejavili maximálnu zdržanlivosť“ po obnovení bojov v ich spornom pohraničí a naliehavo vyzvala obe krajiny, aby sa vrátili k pozastavenej mierovej dohode.

Včera 19:48

Pápež položil veniec bielych kvetov k stĺpu sochy Nepoškvrneného počatia Panny Márie na Španielskom námestí v Ríme. Pripomenul, že katolícka cirkev 8. decembra slávi Slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie.

Včera 19:23

Orbán po rokovaní s Erdoganom povedal, že európska ekonomika sa zmenila, vojenský priemysel bude mať čoraz väčší význam. Medzi Maďarskom a Tureckom, boli vybudované mosty, ktoré umožňujú vojensko-priemyselnú spoluprácu.

Včera 19:22

Zelenskyj opäť potvrdil, že kompromis v otázke územia v rámci mierových rokovaní v Ukrajine zatiaľ nebol dosiahnutý.

Pripomíname, že Rusko požaduje od Ukrajiny odovzdať celé územie Doneckej oblasti. Podľa médií túto požiadavku podporujú aj Američania, ktorí vyvíjajú tlak na Kyjev.

Včera 19:00

Film Jedna bitka za druhou o Paula Thomasa Andersona je s deviatimi nomináciami favoritom cien Zlatý glóbus. Nominácie oznámili v pondelok v Beverly Hills.

Včera 18:36

Grécki farmári požadujúci vyplatenie dotácií EÚ zastavili prevádzku dvoch hlavných medzinárodných letísk na ostrove Kréta – v Irakliu a Chanii.

Včera 18:14

Zelensky opustil Downing Street po rokovaniach s britským premiérom Starmerom bez komentára pre tlač, informujú ukrajinské médiá.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký kancelár Friedrich Merz opustili rezidenciu britského premiéra ešte skôr.

Včera 18:11

Merz a Macron už opustili rezidenciu britského premiéra, kde sa stretli so Zelenským a Starmerom, aby diskutovali o Trumpovom mierovom pláne.

Včera 18:06

Zelenskyj vyhlásil, že spolu s lídrami Veľkej Británie, Francúzska a Nemecka musia dnes prijať dôležité rozhodnutia.

Mertz zároveň povedal, že je skeptický voči niektorým detailom v návrhu USA na mierové urovnanie.

Macron povedal, že „ruská ekonomika začína trpieť, najmä po našich posledných sankciách“.

Starmer vyhlásil, že „otázka Ukrajiny je vecou Ukrajiny“.

Pripomíname, že Zelenskyj označil za najproblematickejšiu otázku požiadavku stiahnuť ukrajinské vojská z Donbasu.

Včera 18:05

Odborové zväzy Louvru majú v úmysle od 15. decembra začať štrajk proti zhoršujúcim sa pracovným podmienkam, informuje Le Monde.

„Každý deň sa sály múzea zatvárajú oveľa skôr, ako je plánované, kvôli nedostatku personálu, ako aj kvôli technickým poruchám a zchátralosti budovy. Prístup k umeleckým dielam je obmedzený… Návšteva Louvru sa stala skutočnou prekážkovou dráhou,“ uvádza sa vo vyhlásení troch odborových zväzov.

Včera 18:03

Wadephul vyzval Čínu, aby využila svoj vplyv na Rusko a prinútila Moskvu vstúpiť do serióznych rokovaní o ukončení vojny na Ukrajine.

Včera 17:49

Prezident KDR Félix Tshisekedi obvinil Rwandu z porušovania záväzkov, ktoré pre ňu vyplývajú z mierovej zmluvy podpísanej nedávno v Bielom dome s cieľom ukončiť ozbrojené násilnosti na východe KDR.

Včera 17:36
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Hamšík po 8. triumfe: “Je to úžasné. Ale tlačia sa na mňa mladsí”

Najlepším futbalistom Slovenska za rok 2018 sa stal obhajca tohto titulu Marek Hamšík. Pre stredopoliara čínskeho Ta-lien I-fang je to rekordný ôsmy triumf v prestížnej ankete, v ktorej dominoval aj v rokoch 2009, 2010, 2013, 2014, 2015, 2016 a 2017

❚❚
.

V 26. ročníku existencie ankety sa premiérovo stalo, že ju šesťkrát za sebou ovládol jeden muž. Hamšík už pred dvoma rokmi prekonal rekord Dušana Tittela, ktorý anketu vyhral trikrát za sebou v rokoch 1995 až 1997.

Hamšík pred rokom vyhral aj anketu slovenský Futbalista štvrťstoročia. Tridsaťjedenročný špílmacher reprezentácie SR dostal od 33 hlasujúcich odborníkov celkovo 350 bodov a na druhé miesto odsunul obrancu Interu Miláno Milana Škriniara. Ten tak zopakoval minuloročný výsledok. Na víťaza stratil 36 bodov. Tretie miesto získal tak ako pred rokom stredopoliar Stanislav Lobotka zo španielskej Celty Vigo (268 bodov). Štvornásobný víťaz Martin Škrtel z Fenerbahce Istanbul skončil piaty (209), keď sa pred neho dostal brankár Newcastle United Martin Dúbravka. Na ďalších priečkach sa umiestnili šiesty Róbert Mak zo Zenitu Petrohrad (144), na siedmom mieste Albert Rusnák z Realu Salt Lake (130), na ôsmom Ondrej Duda z Herthy Berlín (124), na deviatom Miroslav Stoch zo Slavie Praha (73) a desiatku uzavrel Juraj Kucka, ktorý prestúpil z Trabzonsporu do Parmy (41).

Cenu Petra Dubovského pre najlepšieho futbalistu Slovenska do 21 rokov získal obranca Dávid Hancko z Fiorentiny, ktorý na tróne nahradil Denisa Vavra z FC Kodaň. Druhý skončil Samuel Mráz z FC Empoli, ktorý už hosťuje v Crotone.

.

Najlepším slovenským trénerom sa stal Nestor El Maestro, ktorý minulý rok priviedol Trnavu k majstrovskému titulu. Pred rokom uspela dvojica – český odborník Pavel Hapal a Ján Kozák, bývalý kouč slovenského “áčka”. Na druhom mieste skončil Martin Ševela zo Slovana Bratislava a tretí bol Vladimír Weiss, ktorý vedie výber Gruzínska.

Najlepšou Futbalistkou roka sa už ôsmykrát celkovo a šiestykrát v sérii stala Dominika Škorvánková z Bayernu Mníchov. Uspela v konkurencii brankárky Márii Korenčiovej z AC Miláno a Alexandry Bíroovej (SKN St. Pölten). Cena fanúšikov sa ušla Milanovi Škriniarovi. Na pondelňajšom slávnostnom vyhlásení v Šamoríne uviedli do Siene slávy slovenského futbalu (SSSF) päť veľkých osobností – Ladislava Jurkemika, Ladislava Kačániho in memoriam, Ladislava Kubalu in memoriam, Alexandera Vencela st. a Milana Služaniča.

Laureáti si prebrali ceny v šamorínskom hoteli X-BIONIC, iba niekoľko dní pred štartom kvalifikácie EURO 2020. V nej sa zverenci kouča Hapala vo štvrtok 21. marca stretnú v Trnave s Maďarskom a v nedeľu 24. marca v Cardiffe s Walesom.

 

Reakcie laureátov:

.

Marek Hamšík, víťaz ankety Futbalista roka 2018: “Vždy je ťažké obhájiť prvenstvo. Som rád, že sa mi to podarilo. Ale tlačia sa na mňa mladší a budúcnosť patrí im. Budúci rok sa už nemusím v ankete umiestniť tak vysoko, myslím si, že môj prestup do Číny na to bude mať vplyv. Ale možno strelím 30 gólov a budem na tróne opäť.”

Milan Škriniar, druhý v ankete Futbalista roka 2018: “Toto druhé miesto neznamená, že sa mi nepodarila sezóna. Skončiť za Marekom Hamšíkom, to ma samozrejme veľmi teší. V reprezentácii si s Marekom rozumiem, rovnako aj mimo ihriska. Mám motiváciu byť najlepší, ale konkurencia je veľká a každý hráč po tom túži. V budúcej sezóne by som chcel vyhrať nejakú klubovú trofej.”

Stanislav Lobotka, tretí v ankete Futbalista roka 2018: “Je to pre mňa ocenenie driny za celý rok, aj keď na klubovej úrovni sa nám veľmi nedarilo. Na budúci rok by som chcel skončiť v prvej dvadsiatke.”

Dávid Hancko, víťaz Ceny P. Dubovského 2018: “Je to veľká pocta a veľmi si to vážim. Čítal som knihu o Petrovi Dubovskom a viem, aká to bola legenda. Je to preto veľký záväzok do budúcnosti, do ďalšej práce, aby som sa ešte viac zlepšoval. Verím, že to teraz hneď vo štvrtok a v nedeľu potvrdíme.”

Nestor El Maestro, najlepší tréner SR 2018: “Pamätám si na úspech, ktorý sme minulý rok dosiahli všetci spoločne. Hráči boli najdôležitejší. Chcel by som poďakovať vedeniu Trnavy, pánovi Poórovi, Keketimu a Hoftychovi, ktorí riskovali a dali mi šancu. Bol som prvýkrát hlavný tréner a hneď sa podaril titul. Nevedel som, že teraz bude vyhlásenie ankety. Už som bol ligový tréner roka a bol som teraz trochu prekvapený, že som na to zabudol. Jasné, toto je najväčší trénerský úspech v mojej krátkej kariére.”

.

 

Výsledky 26. ročníka Ankety Pravdy a Slovenského futbalového zväzu

Cena Jána Popluhára 2018:

1. Marek Hamšík (SSC Neapol) 350 bodov, 2. Milan Škriniar (Inter Miláno) 314, 3. Stanislav Lobotka (Celta Vigo) 268, 4. Martin Dúbravka (Newcastle) 241, 5. Martin Škrtel (Fenerbahce Istanbul) 209, 6. Róbert Mak (Zenit PetrohradPAOK Solún) 144, 7. Albert Rusnák (Real Salt Lake) 130, 8. Ondrej Duda (Hertha Berlín) 124, 9. Miroslav Stoch (Slavia Praha) 73, 10. Juraj Kucka (Trabzonspor) 41

ďalšie poradie: 11. Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň), Adam Nemec (FC Pafos/Dynamo Bukurešť) po 21 bodov, 13. Peter Pekarík (Hertha Berlín) 16, 14. Vladimír Weiss (Al Gharaffa) 12, 15. Adam Zreľák (1. FC Norimberg), Denis Vavro (FC Kodaň) po 3, 17. Boris Godál (Spartak Trnava), Ján Greguš (FC Kodaň) po 2, 19. Matúš Bero (Vitesse Arnhem/Trabzonspor), Dávid Hancko (ACF Fiorentina/MŠK Žilina), Lukáš Haraslín (Lechia Gdansk), Samuel Mráz (FC Empoli/MŠK Žilina), Erik Pačinda (Viktoria Plzeň/FC DAC 1904 Dunajská Streda), Michal Škvarka (MŠK Žilina) po 1

 

Cena Petra Dubovského 2018:

1. Dávid Hancko (ACF Fiorentina/MŠK Žilina) 16, 2. Samuel Mráz (FC Empoli/MŠK Žilina) 6
ďalšie poradie: 3. Róbert Boženík (MŠK Žilina), Andrej Fábry (FC Nitra) a Christián Herc (FC DAC 1904 Dunajská Streda) po 3, 6. Dominik Greif (Slovan Bratislava), László Bénes (Borussia Mönchengladbach) po 2, 8. Erik Jirka (Spartak Trnava) 1

 

Najlepší tréner 2018:

.

1. Nestor El Maestro (Spartak Trnava) 60, 2. Martin Ševela (Slovan Bratislava) 44, 3. Vladimír Weiss (reprezentácia Gruzínska) 36
ďalšie poradie: 4. Ján Kozák (Slovensko) 22, 5. Adrián Guľa (SR 21/MŠK Žilina) 14, 6. Radoslav Látal (Spartak Trnava) 13, 7. Peter Hyballa (FC DAC 1904 Dunajská Streda) 5, 8. Pavel Hapal (Slovensko), Marco Rossi (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Anton Šoltis (Zemplín Michalovce) po 3, 11. Oto Brunegraf (Slovensko) 2, 12. Marek Bazík (SR 17), Michal Gašparík (ŠKF Sereď), David Holoubek (MFK Ružomberok), Norbert Hrnčár (MFK Karviná/MFK Ružomberok), Jaroslav Kentoš (MŠK Žilina) po 1

 

Futbalistka roka 2018:

1. Dominika Škorvánková (Bayern Mníchov) 183, 2. Mária Korenčiová (AC Miláno) 144, 3. Alexandra Biróová (SKN St. Pölten) 122

 

.

Prehľad doterajších víťazov ankety Futbalista roka SR, Cena Jána Popluhára:

rok 1993: Peter Dubovský
rok 1994: Vladimír Kinder
rok 1995: Dušan Tittel
rok 1996: Dušan Tittel
rok 1997: Dušan Tittel
rok 1998: Jozef Majoroš
rok 1999: Vladimír Labant
rok 2000: Szilárd Németh
rok 2001: Ľubomír Moravčík
rok 2002: Miroslav Karhan
rok 2003: Vladimír Janočko
rok 2004: Marek Mintál
rok 2005: Marek Mintál
rok 2006: Róbert Vittek
rok 2007: Martin Škrtel
rok 2008: Martin Škrtel
rok 2009: Marek Hamšík
rok 2010: Marek Hamšík
rok 2011: Martin Škrtel
rok 2012: Martin Škrtel
rok 2013: Marek Hamšík
rok 2014: Marek Hamšík
rok 2015: Marek Hamšík
rok 2016: Marek Hamšík
rok 2017: Marek Hamšík
rok 2018: Marek Hamšík

 

Prehľad doterajších víťazov ankety Futbalista roka do 21 rokov, Cena Petra Dubovského:

rok 2000: Ľubomír Meszároš
rok 2001: Róbert Vittek
rok 2002: Róbert Vittek
rok 2003: Roland Števko
rok 2004: Milan Ivana
rok 2005: Martin Škrtel
rok 2006: Dušan Švento
rok 2007: Marek Hamšík
rok 2008: Marek Hamšík
rok 2009: Miroslav Stoch
rok 2010: Miroslav Stoch
rok 2011: Róbert Mak
rok 2012: Róbert Mak
rok 2013: Norbert Gyömbér
rok 2014: Ondrej Duda
rok 2015: Matúš Bero
rok 2016: Milan Škriniar
rok 2017: Denis Vavro
rok 2018: Dávid Hancko

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

.
.
.

Rusko sa chystá rozkolísať situáciu na Ukrajine, tvrdí Lubinec

Ombudsman Lubinec vyhlásil, že Rusi pripravujú na Ukrajine ďalší plán „Šatun“ vrátane protestov vo veľkých mestách

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Rada STVR schválila návrh rozpočtu, v uznesení aj povinnosti pre Flašíkovú

STVR bude v roku 2026 hospodáriť s rozpočtom bežných výdavkov vo výške 189.375.099 eur, kapitálovými výdavkami vo výške 12.889.849 eur,…

08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Únia odmieta výzvy Elona Muska na jej rozpustenie

Európska únia v pondelok odmietla online útoky miliardára Elona Muska po tom, čo jeho sociálna sieť X dostala od Bruselu…

08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Macron v snahe získať kontrolu nad médiami narazil. Vzoprela sa pravica aj médiá

Francúzsky prezident pred časom navrhol, aby médiá niesli označenie udelené odborníkmi, ktoré by ich odlišovalo od šíriteľov falošných alebo neoverených…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Policajti z Varšavy odhalili skupinu ukrajinských hackerov. Mohla skupina operovať aj u nás?

Policajti z varšavského okresu Śródmieście zadržali troch ukrajinských občanov. Podozrivé osoby „cestovali po Európe“ v osobnom aute, ktoré bolo plné hackerského…

08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Európska únia chce posudzovať žiadosti žiadateľov o azyl a zamietať ich priamo na svojich hraniciach

Európska únia chce posudzovať žiadosti žiadateľov o azyl a zamietať ich priamo na svojich hraniciach, píše Bild

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Puci nevylučuje „menšiu” rekonštrukciu vlády

Po aktuálnych vyhláseniach šéfa poslaneckého klubu sa otvárajú nečakané alternatívy

08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Novinka od Julie Caplin si získava srdcia čitateľov v predvianočnom čase

Žeby bola predsa len pravda, že Vianoce sú časom zázrakov, keď sa plnia aj tie najtajnejšie priania? To sa dočítate…

08. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko chce najvyššie ukrajinské vedenie súdiť kvôli genocíde

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Máme spoločných nepriateľov? Šialený výrok Tuska

Sotva som otvoril oči a už som im nechcel veriť. Poľský premiér Donald Tusk vidí podľa všetkého budúcnosť svojej krajiny…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj „nie je pripravený“ podpísať mierovú dohodu podporovanú USA, vyhlásil Trump

Donald Trump vyhlásil, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nie je pripravený podpísať mierový návrh podporovaný USA, ktorého cieľom je ukončiť…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Propaganda liberálnych médií môže utopiť opozíciu

Na to, že medzi nebezpečenstvami, ktoré hrozia opozícii, zaujíma bezohľadná propaganda liberálnych médií popredné miesto, v poslednej dobe upozornilo už…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Vzniká tretia sila v multipolárnom svete?

Prezident Vladimír Putin a indický premiér Naréndra Módí prijali po stretnutí v Naí Dillí spoločné vyhlásenie, v ktorom stanovili priority…

08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Lando Norris je hrdý na svoj spôsob víťazstva v seriáli F1

Novopečený majster sveta motoristickej formuly 1 Lando Norris vyjadril v nedeľu hrdosť na to, že svoj prvý titul získal vlastným…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Reparačná pôžička pre Ukrajinu je „veľmi krehká“. Takúto nehoráznu sumu nás to môže stáť

Belgický depozitár Euroclear, správca zmrazených ruských aktív, kritizoval reparačnú pôžičku pre Ukrajinu ako krehkú, nepredvídateľnú a rizikovú. Použitie ruských suverénnych…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Briti sú veľmi znepokojení výrazne zrýchleným postupom ruskej armády v Donbase a na Ukrajine

Londýn, 8. decembra 2025 - Poľsko nebolo pozvané na summit, ktorý sa bude konať 8. decembra v Londýne a na ktorom…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Generálna prokuratúra zistila rozsiahle nezákonnosti pri regulácii parkovania v samosprávach

Generálna prokuratúra SR zistila rozsiahle porušenia zákonnosti v oblasti právnej regulácie parkovania v mestách a obciach na úrovni 80 percent…

08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Tichý lovec: Prečo je sova najnenápadnejším predátorom noci

Tichý lovec je prezývka, ktorú si sova vyslúžila vďaka svojmu dokonale tichému letu, presnému lovu a neobyčajne vyvinutým zmyslom. Hoci…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Chránia progresívci korupčníkov?

Kým slovenská domácnosť sa trasie, či jej vznikne nárok na energopomoc v hodnote pár eur, na Ukrajine utápame milióny v…

08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Fehérváry na méte 10 bodov v sezóne, Thompson má 100 víťazstiev

Hokejista Martin Fehérváry má v tejto sezóne NHL na konte už 10 kanadských bodov. Slovenský obranca v službách Washingtonu mal…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Čím Evropská komise zdůvodňuje drastickou pokutu pro síť X a proč je to absurdní

Evropská komise rozhodla minulý týden o historicky první pokutě pro provozovatele sociální sítě za nedodržování unijního nařízení DSA o digitálních…

08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Fotografie, ktoré nedávajú zmysel. Prečo by to ľudia robili?

Fotografie, ktoré nedávajú zmysel, dokazujú, že niektorí ľudia fungujú v režime čistého chaosu bez jediného záblesku kritického myslenia - a…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Na zvyšovanie napätia v strednej Európe niekedy nie je potrebné odhodlanie, stačí hlúposť

Poslanci za Progresívne Slovensko prijali 20. novembra t. r. v Komárne vyhlásenie, v ktorom vyzývajú vládu, aby uznala, že v…

08. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

To nevymyslíš. FIFA rozhodla, že na MS sa odohrá "pride zápas". Stretnú sa v ňom konzervatívne krajiny Egypt a Irán

Na Majstrovstvách sveta vo futbale 2026 bude jeden zo zápasov venovaný liberálnej agende vyzdvihovania práv sexuálnych menšín. Už skôr sa…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Snahy o dosiahnutie mierovej dohody na Ukrajine dostávajú do kľúčovej fázy. Peskov vydal zásadné vyhlásenie

Kremeľ ocenil najnovšiu stratégiu národnej bezpečnosti Donalda Trumpa, označujúc ju za povzbudzujúcu zmenu politiky, ktorá do veľkej miery korešponduje s…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Maďarsko a Slovensko sa spájajú a podajú žalobu na súde EÚ, oznámil Szijjártó

Maďarsko a Slovensko podajú na súde EÚ žalobu o zrušenie plánu RePowerEU, ktorý počíta s odmietnutím ruského plynu do roku…

08. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Božie mlyny vyjavujú pravdu! Nielen Rusko, ale aj Británia mala počas incidentu v Salisbury nervovoparalytický „Novičok“

Londýn, 8. decembra 2025 - Nervovoparalytická látka A234, známa aj ako Novičok, o ktorej Británia tvrdí, že bola použitá na…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Chabé nádeje opozície sa nenaplnia. Črtá sa riešenie, tvrdí koaličný poslanec

Chabé nádeje opozície, že poslanec Ferenčák vyvolá koaličnú krízu sa nenaplnia. Ostáva síce faktom, že predseda Hlasu Matúš Šutaj Eštok…

08. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tranzice často neřeší to, co ji způsobilo. Co ukazuje analýza 82 příběhů trans lidí

Když se podíváte na pár jednotlivých příběhů trans lidí, může se zdát, že každý je úplně jiný a nejde nic…

08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Podľa Wadephula už samotná ponuka Číny, že európskym podnikom umožní vývoz vzácnych zemín na základe všeobecných licencií, naznačuje možné zmiernenie obchodného napätia medzi Čínou a EÚ.

Včera 20:18

Orbán oznámil, že Turecko zaručí pokračovanie dodávok ruského plynu do Maďarska.

Včera 20:03

Európska komisia uviedla, že Meta, ktorej patria sociálne siete Facebook a Instagram, poskytne užívateľom v EÚ väčšiu kontrolu nad svojimi údajmi a bude sa im zobrazovať menej personalizovaných reklám.

Včera 20:02

.

Bude RT India strategickým zlomom?

A čoho sa boja európske elity? Širšie povedomie vo svete o nenahraditeľnej úlohe, ktorú Rusko a India zohrávajú v globálnej systémovej…

08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trump si kopol do Zelenského. Najdôležitejší návrh nečítal

Trump vyhlásil, že je sklamaný z absencie reakcie Zelenského na návrh mierovej dohody. Podľa jeho slov návrh získal podporu Moskvy…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok ide do Bruselu s jasným odkazom: „Suverenita nie je na predaj. Pakt o migrácii odmietame“

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok dnes odlieta do Bruselu na rokovanie ministrov vnútra, ktorého prioritnou témou má byť nelegálna migrácia.…

08. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pôžičky, phishing aj falošné zľavy. Neviditeľné riziká, ktoré môžu pokaziť Vianoce

Vianoce 2025 prichádzajú v čase, keď slovenské domácnosti stále pociťujú dôsledky zvýšených cien potravín, energií aj služieb, no napriek tomu…

08. 12. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump trafil klinec po hlavičke. Europoslanec z AfD ocenil bezpečnostné ciele stratégie USA

Nová Trumpova Národná bezpečnostná stratégia znamená rozhodujúci zlom v transatlantickom partnerstve. Ako jeden z mála, europoslanec Petr Bystroň nezdráhal prehovoriť otvorene…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov