Alois Hadamczik

NAŽIVO

Zástupcovia nepálskeho vedenia podpísali dohodu s predstaviteľmi hnutia Generácia Z, ktorého septembrové protesty viedli k zosadenie vlády.

Včera 19:59

Denisa Saková povedala, že poslanci dostanú energopomoc, ich vyňatie z nej by bolo protiústavné. Majú však možnosť ísť priamo za predajcom elektrickej energie a plynu a zmeniť si tarifu na takú, ktorá nie je kompenzovaná energopomocou.

Včera 19:36

ÚRSO pripravuje zásadné zmeny v spôsobe účtovania elektriny. Zavedením pásmových taríf budú mať odberatelia ceny odstupňované podľa výšky ročnej spotreby.

Včera 19:35

Islandská štátna televízia oznámila, že bude bojkotovať budúci ročník Eurovízie.

Včera 19:34

Sudca rozhodol, že tajné prepisy veľkej poroty z roku 2019 pochádzajúce zo súdneho vyšetrovania Jeffreyho Epsteina v kauze obchodovania s ľuďmi môžu byť zverejnené.

Včera 19:10

Ústavný súd v Kirgizsku zamietol návrh zákona, ktorý by obnovil trest smrti.

Včera 19:09

Rakúsky súd oznámil, že ako neprípustné zamietol odvolanie prokuratúry proti rozhodnutiu krajinského súdu v rakúskej metropole z novembra 2024 nevydať ukrajinského oligarchu Dmytra Firtaša do USA, kde je obvinený z úplatkárstva. Jeho rozhodnutie je konečné.

Včera 18:57

Dánsko oznámilo, že ženy postihnuté programom nútenej antikoncepcie v Grónsku budú môcť požadovať odškodnenie vo výške 300.000 dánskych korún.

Včera 18:14

Zahraničný výbor Poslaneckej snemovne českého parlamentu neschválil návrh uznesenia hnutia STAN o podpore Ukrajiny a podpore spojeneckých záväzkov v rámci NATO. Minulý týždeň neprešlo ani v obrannom výbore.

Včera 18:13

Európska komisia navrhla zmeny svojich vlastných environmentálnych predpisov s cieľom zmierniť byrokratickú záťaž podnikov.

Včera 18:13

Macron oznámil, že telefonicky hovoril s Trumpom a ďalšími európskymi lídrami. Témou rozhovoru bola Ukrajina a snahy o pokrok v rokovaniach o mieri.

Včera 18:01

Tomáš Drucker uviedol, že audit inovačných výziev neodhalil závažné nedostatky, iba nedostatky administratívneho charakteru a etické pochybenia.

Včera 17:43

Vydavateľstvo Fayard uviedlo na trh knihu Denník väzňa od Nicolasa Sarkozyho, v ktorej opisuje tri týždne strávené vo väzbe po odsúdení v tzv. líbyjskom procese.

Včera 17:41

Maďarský minister zodpovedný za záležitosti Európskej únie János Bóka potvrdil, že na ľvovské neformálne zasadnutie ministrov pre európske záležitosti krajín EÚ neodcestuje.

Včera 17:28
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Hadamczik si vie predstaviť spoločné MS, rád spomína na Demitru

Mať majstrovstvá sveta v Bratislave a Brne by bolo nádherné a určite by nehrozili poloprázdne štadióny. Pre TASR to uviedol prezident Českého zväzu ľadového hokeja (ČSLH) Alois Hadamczik, ktorý v nedeľu zavítal do dejiska ostravskej B-skupiny MS, aby si naživo pozrel aj zápas Slovenska s Lotyšskom

Alois Hadamczik
Na snímke Alois Hadamczik
❚❚
.

Už v sobotu 18. mája, v 10. deň šampionátu, prekonala návštevnosť hranicu 500-tisíc fanúšikov. Organizátori neskrývajú nadšenie z tohto míľniku, ktorý naznačuje, že pri zachovaní trendu vysokej návštevnosti vytvorí tento turnaj nový rekord v histórii MS. Vysoký počet divákov je však iba jeden z aspektov, ktoré vplývajú na pocit prezidenta ČSLH z organizácie šampionátu. “Prvoradý cieľ je, aby sme sa organizácie MS zhostili tak, aby na to celý svet spomínal ako na výborne zorganizované. Hokej je u nás fenomén, ale rovnako tak aj na Slovensku. Slovenskí fanúšikovia v Ostrave kričia, že sú tu doma a ja to môžem potvrdiť. Naozaj sú tu ako doma. Takisto sme boli doma aj my v Bratislave, keď som viedol český národný tím v roku 2011,” uviedol Hadamczik pre TASR.

V doterajšom priebehu šampionátu sledoval najmä český tím, ktorý v sobotu zvíťazil nad Veľkou Britániou 4:1 a pred utorňajším duelom s Kanadou sa usadil na prvom mieste A-skupiny. Pred sebou mal dva dni voľno, ktoré Hadamczik využil na návštevu Ostravy. S doterajšími výsledkami českého tímu bol spokojný, no uvedomoval si, že kľúčová fáza šampionátu ešte len príde. “Okrem jedného zápasu je to výborné. Stále však musíme mať na pamäti, že sú to iba čiastočné kroky a to hlavné ešte len príde. Keď však nemáte začiatok, tak nemáte čomu veriť. Na prípravnom turnaji v Brne pred MS sme nehrali dobre. Tréneri však dali dokopy tím, ktorý začal fungovať. Som spokojný aj s tým, že zápasy českého tímu sú vypredané, diváci sa bavia, skáču a povzbudzujú.”

Na diaľku sledoval aj výsledky slovenského tímu, ku ktorému má tiež blízko. “Môžem povedať, že Slováci robia dobrú prácu. Prezentujú sa dobrým pohybom, v kádri je veľa nadštandardných hráčov. V Česku sa môžeme pochváliť, že Slovákom naša liga vychovala polovicu reprezentačného tímu. Na druhej strane, títo hráči sú ozdobou českej ligy. Slováci hrajú veľmi dobre a je otázka, kam sa na MS posunú. Môže sa stať, že na seba narazíme vo štvrťfinále, necháme to na osud,” poznamenal Hadamczik, ktorý mal počas trénerskej kariéry blízko k mnohým slovenským hráčom: “Výborne som sa poznal s Ľubom Sekerášom, Vladom Vlkom, Braňom Jánošom, Jožom Daňom, ale aj s nebohým Paľom Demitrom. To bol skvelý človek, nech mu je zem ľahká. Spomínam na neho v dobrom, mám s ním fotku. Keď mal 18 rokov, tak som ho lákal do Vítkovíc, to už asi nikto nevie. Potom však šiel do NHL a tam spravil kariéru,” poznamenal Hadamczik.

.

V pozícii prezidenta českého zväzu pôsobí druhý rok a do českého hokeja by rád priniesol aj niektoré prvky zo slovenského. “Páči sa mi, že Slovákom sa podarilo vychovať veľké talenty ako Šimon Nemec a Juraj Slafkovský. To u nás v nedávnych rokoch nebolo. Aj preto som šiel kandidovať na prezidenta ČSLH, keďže chcem zmeniť výchovu mládeže. Veľa vecí sa mi totiž nepáčilo. Je pred nami veľa práce. Mnohí nás kritizujú, no človek to musí ustáť. Spravili sme krásnu Sieň slávy českého hokeja, pracujeme aj na ďalších veciach. Mám už svoj vek, no stále milujem hokej a nechýba mi ani energia. Hlavne som si však všetko prežil od nuly. Začal som trénovať nižšiu súťaž v Třinci a ten tím som potom dostal do finále extraligy, takže viem o čom hovorím a môže mi hocikto hovoriť o metódach v iných krajinách. Keď tam mám byť, tak musí po mne niečo zostať, inak tam nebudem,” poznamenal Hadamczik.

Čoskoro sa v dejisku prebiehajúcich MS rozhodne o tom, kto bude organizátor šampionátu v roku 2028. Jediným kandidátom bolo Francúzsko, keďže Kazachstan stiahol kandidatúru. Fanúšikovia na Slovensku aj v Česku veria, že by sa šampionát mohol čoskoro vrátiť do týchto krajín. V prípade Česka by však už nemuselo ísť o overenú dvojicu Praha – Ostrava, ale v hre by mohli byť aj Brno či Pardubice, v ktorých vyrastú nové haly. “V prvom rade treba povedať, že v Pardubiciach ešte žiadna nová hala nestojí. Je to iba v rovine diskusií. V Brne sa už stavia a je to veľké mesto s veľkými hokejovými fanúšikmi. Preto si myslím, že v budúcnosti by to malo byť v Brne. Ak by som to mal hodnotiť podľa toho, kto sa k nám ako správa, tak musím vyzdvihnúť Ostravu. Žiaľ, pražská radnica nám povedala, že hokej mestu nič neprináša. Ak by sme mali kandidatúru zopakovať a ja by som bol pri tom, tak nebudem za každú cenu presadzovať, aby boli MS v Prahe. Ľudia na mňa môžu byť nahnevaní, no ja bojujem za fanúšikov a na radnici si zvolili vedenie, ktoré ma veľmi sklamalo. Ale nepredbiehajme situáciu. MS do Prahy patria, pretože je to naše hlavné mesto a má najväčší štadión. Na radnici ma však veľmi ranili a to, čo mi pán Antonín Klecanda (poradca Prahy pre oblasť školstva a športu) povedal, neviem stráviť dodnes. Vtedy si človek povie, že jedného dňa tam oni nebudú, ale hokej tu vždy bude. A patrí do Prahy,” konštatoval Hadamczik, ktorý si vie predstaviť aj kombináciu Bratislava – Brno. “Bolo by to nádherné. Podobné to mali trebárs Fínsko a Švédsko. Tam však boli poloprázdne štadióny. To by sa v Česku ani na Slovensku nestalo. Bola by to odmena pre hokej,” zdôraznil Hadamczik pre TASR.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

René Pavlík

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

.
.
.

Potýčka po rokovaní vlády: Kaliňák drsne uzemnil novinára

Na brífingu ministrov po rokovaní vlády došlo v stredu k vážnej slovnej prestrelke

10. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Macron, Merz a Starmer rokovali s Trumpom

Macron, Merz a Starmer rokovali s Trumpom, informoval zdroj v Elyzejskom paláci

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Mierová dohoda do Vianoc“: Trumpovo ultimátum pre Zelenského

Americký prezident Donald Trump vyslal Kyjevu jasný odkaz, keď vydal ultimátum, v ktorom Washington nalieha na uzavretie mierovej dohody s…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Minister vnútra: „Čurillovcom, médiám ani opozícií ustupovať nebudem“

Matúš Šutaj Eštok vo svojom príspevku na sociálnej sieti upozorňuje na to, ako sa rozhodnutie súdu v jeho spore s…

10. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj oznámil nové rokovania s USA

Zelenskyj oznámil na dnes nové rokovania s USA o návrhu dokumentu, ktorý bude podrobne opisovať proces obnovy a hospodárskeho rozvoja…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Mogheriniovej korupčný škandál sa prekvapivo rýchlo zamietol pod koberec. Je v tom niečo viac?

Európski spojenci bývalej šéfky európskej diplomacie  a podpredsedníčky Európskej komisie Federicy Mogheriniovej sa horkokrvne snažia bagatelizovať korupčný škandál spojený s jej menom.…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Opozícia sa odkázaným ľuďom otočila chrbtom

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš včera oznámil, že parlament schválil tak dlho očakávanú reformu financovania sociálnych…

10. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 12. 2025 | Aktualizované 10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Aktualizované 10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Herodotos Dejiny

Herodotove Dejiny predstavujú prvé zachované historiografické dielo európskej kultúry. Knihu nájdete TU

10. 12. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Koso pre HS o ETS-2: Ľudia ani netušia, aká pohroma sa na nich valí

Téma ETS-2 sa na istý čas objavila aj v našom verejnom priestore, no potom, ako sa EK rozhodla začiatok jej…

10. 12. 2025 | Aktualizované 10. 12. 2025 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Aktualizované 10. 12. 2025 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov

Na diaľnici v Berlíne sa odohrala nočná mora všetkých vodičov. Trans osoba sa postavila pred súd

Skutok, ktorý nemá obdoby: Vyčíňanie transrodovej ženy na nemeckej diaľnici si mohlo vyžiadať desiatky obetí – z mosta zhadzovala dlažobné…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fero Joke nie je len príbeh obťažovania, ale hlavne mediálnej manipulácie

Influencer sa na druhý deň od zverenenia šokujúceho videa síce kajal, ale zaráža prístup mainstreamu a expertov na lov lží…

10. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Takto zlyhala hrádza voči progresivizmu

Progresívne sily diktujú spôsob, akým budú vysoké školy vzdelávať budúce generácie. Útočia aj na spisovnú slovenčinu

10. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Elon Musk projekt DOGE oľutoval

Miliardár a technologický mág Elon Musk sa obzerá do minulosti: Jeho pôsobenie v „Department of Government Efficiency“ pod vedením Donalda…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kéry: Bruselský aktivizmus ohrozuje naše hodnoty. Manželstvo musí zostať chránené

Súdny dvor EÚ nedávno členským štátom nariadil, že sú povinné  administratívne uznávať manželstvá osôb rovnakého pohlavia, ak boli uzatvorené v…

10. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia schválila pomoc vo výške 14 miliárd eur pre prvú jadrovú elektráreň v Poľsku

Stavba prvej jadrovej elektrárne v Poľsku sa má začať po schválení balíka štátnej pomoci vo výške 14,2 miliardy eur Európskou…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ak zvíťazí strana Tisza, Maďarsku hrozí masová migrácia

Kým Maďarsko už desať rokov chráni hranice Európy a minulo na to stovky miliárd forintov, bruselskí byrokrati by podporu poskytli…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Šutaj Eštok bude hovoriť s poslancom Ferenčákom, Drucker neočakáva stiahnutie návrhu na odvolanie Ferenčáka z čela výboru

Predseda Hlasu Matúš Šutaj Eštok bude hovoriť s poslancom Jánom Ferenčákom. Po rokovaní vlády to uviedol minister školstva a podpredseda…

10. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najdlhšie cesty na svete: Top 5 trás, ktoré spájajú kontinenty

Najdlhšie cesty predstavujú zásadné spojenia medzi krajinami a regiónmi, umožňujú rozsiahle cestovanie, obchod a globálnu konektivitu. Vďaka nim môže doprava…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

Rusko odpovedalo Zelenskému na návrh vyhlásiť “energetické prímerie”

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vyhlásil, že Rusko „pracuje na mieri na Ukrajine, nie na prímerí“

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bezpečnosť na pracovisku: 15 šialených momentov, keď ju zamestnanci totálne ignorovali

Bezpečnosť na pracovisku by mala byť samozrejmosťou, no niektorí zamestnanci ju berú skôr ako odporúčanie než povinnosť. A výsledkom sú…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Čo znamená vyhlásenie Zelenského o pripravenosti na voľby počas vojny?

Zelenskyj v odpovedi na výzvu Trumpa usporiadať voľby vyhlásil, že je pripravený tak urobiť aj počas vojny

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Yamalovi praskli nervy. Pri striedaní ledva podal ruku a zamieril preč

Lamine Yamal opäť pútal pozornosť - tentoraz nielen hrou, ale aj reakciou na svoje striedanie. V utorňajšom zápase proti Eintrachtu…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

Poľsko sa plánuje zbaviť posledných stíhačiek MiG-29 na Ukrajine. Nebude to zadarmo

Ukrajina, 10. decembra 2025 - Prevod lietadiel je údajne podmienený dosiahnutím ich cieľovej životnosti a absenciou perspektív ich ďalšej modernizácie…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

Na Hlavnej stanici v Bratislave sa vykoľajil vlak, k zraneniam nedošlo

Na Hlavnej stanici v Bratislave sa v stredu vykoľajil vlak súkromného dopravcu Leo Express. Pre TASR to potvrdil jeho hovorca…

10. 12. 2025 | Aktualizované 10. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Aktualizované 10. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Ďalší bod napätia - hraničné rieky na juhu USA

USA, 10.decembra 2025 - Trump žiada od Mexika, aby bezodkladne splnilo podmienky vodnej zmluvy z roku 1944. Mexiko sa odvoláva na…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

Dovolíme NEST-u a Gerulate, aby v ére DSA určovali hranice povoleného názoru?

Necháme v ére DSA rozhodovať NEST a Gerulatu, čo je „hnev“?

10. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Môžu ešte Briti prehovoriť nahlas o tom, že sú kresťanskou krajinou?

Britský učiteľ si dovolil napomenúť študenta s migračným pôvodom, ktorý v škole vykonával tradičný moslimský rituál, a upozornil ho, že „Británia je ešte…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Reálne kroky Donalda Trumpa pre ukončenie vojny na Ukrajine mierovou dohodou

Politické rozhodnutia  45. a následne 47. prezidenta USA Donalda Trumpa potvrdzujú môj názor, že pre geopolitický vývoj vo svete je…

10. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zástupcovia nepálskeho vedenia podpísali dohodu s predstaviteľmi hnutia Generácia Z, ktorého septembrové protesty viedli k zosadenie vlády.

Včera 19:59

Denisa Saková povedala, že poslanci dostanú energopomoc, ich vyňatie z nej by bolo protiústavné. Majú však možnosť ísť priamo za predajcom elektrickej energie a plynu a zmeniť si tarifu na takú, ktorá nie je kompenzovaná energopomocou.

Včera 19:36

ÚRSO pripravuje zásadné zmeny v spôsobe účtovania elektriny. Zavedením pásmových taríf budú mať odberatelia ceny odstupňované podľa výšky ročnej spotreby.

Včera 19:35

Islandská štátna televízia oznámila, že bude bojkotovať budúci ročník Eurovízie.

Včera 19:34

.

Začal sa boj o medzinárodné impérium: Kto kúpi Lukoil?

Ruská spoločnosť Lukoil má do 13. decembra čas na rokovania o predaji väčšiny svojich medzinárodných aktív. Medzi svetovými ropnými spoločnosťami…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

“Teenageri sa stanú pokusnými králikmi”

Austrália ako prvá krajina na svete zakazuje deťom do 16 rokov prístup na TikTok, Instagram a iné sociálne siete

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

EÚ rozhodla o povinnej solidarite pri prerozdeľovaní migrantov. Generál reaguje: „No nie je to krásne?!“

Európska únia na zasadnutí ministrov vnútra rozhodla o tzv. “….povinnej solidarite …” pri prerozdeľovaní žiadateľov o azyl. „Dočkali sme sa… No…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Na stretnutí ministrov financií krajín G7 USA a Japonsko dali najavo, že nebudú môcť financovať Ukrajinu podľa schémy navrhnutej EÚ

Na stretnutí ministrov financií krajín G7 USA a Japonsko dali najavo, že nebudú môcť financovať Ukrajinu podľa schémy navrhnutej EÚ

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Najvplyvnejší muž v Európe si myslí, že Európa je plná lúzrov

Najdôležitejší európsky politik podľa popredných európskych novinárov a vplyvných osobnosti z POLITICO v rámci hodnotenia, ktoré prebieha posledných desať rokov, nielen…

10. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

René Pavlík

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov