Bratislava 30. januára 2023 (HSP/Facebook/Noviny.sk/Foto: Sreenshot)
Medzi bývalými vládnymi politikmi sú stále takí, čo nevedia, že boli odvolaní. Stále si myslia, že sú pánmi situácie. Spomína Generál Jozef Viktorín vo svojom príspevku na sociálnej sieti, ktorý venoval špeciálne ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi (OĽaNO). Arogancia moci má tiež hranice a podľa jeho slov ich Naď neustále prekračuje
„Myslím, že sme sa už zbavili Migov, neviem, či sa o tom hovorí,” táto veta zaznela z úst predsedu Hlasu – SD Petra Pellegriniho pri odpovedi na jednu z diváckych otázok v relácii televízie JOJ Na hrane. Odkiaľ má túto informáciu novinárom v parlamente vysvetlil veľmi zaujímavo. „Priznám sa, že som ju počul niekde v bulvároch, možno ako klebetu, preto som ju včera v televízii len spomenul. Nech nám to pán minister Naď potvrdí,” dodal Pellegrini.
„Migy OZ SR sú zaparkované na Sliači, nemáme problém to kedykoľvek dokázať,” potvrdil Jaroslav Naď. Ukrajine začiatkom decembra pri rokovaniach v Kyjeve za účasti slovenských ministrov obrany, zahraničných vecí a hospodárstva totiž prisľúbili, že ich dostanú.
„Pán minister áno, vy ste boli odvolaný v parlamente. Aj vaši kolegovia vo vláde, celá vláda ste boli odvolaní. Keď o tom neviete, chcem to pripomenúť. A prečo vám to pripomínam ? Lebo vy rozmýšľate, čo ma zarazilo, akým spôsobom uzemnené Migy 29 dodať na Ukrajinu a čakáte na to, čo vám povedia spojenci. Nečakajte na to, čo vám povedia spojenci, vy sa riaďte tým, čo si želá občan SR a čo je dôležité pre jeho bezpečnosť a toto jeho bezpečnosť iba narúša,“ hovorí Generál Viktorín vo svojom videu.
Podľa jeho slov občana týmto vťahuje bližšie k vojne a k vojnovému konfliktu. „Pán minister uvedomte si to, vy ste minister, ktorého kompetencie sú výrazne, výrazne obmedzené,“ odkazuje. Zároveň poukázal na neustále na to, že práve minister Naď je ten, ktorý na opozíciu či na hnutie Republika vyťahuje frázy typu „politikárčia“, „nerozumejú“ a tak ďalej.
„Politikárčite akurát vy a vaši súkmeňovci v mimovládnych organizáciách,“ podotkol Viktorín. Zároveň pripomenul príklad, kedy sa hovorilo o tom, že Ukrajina môže byť bezpečnostným rizikom pre Slovenskú republiku, avšak minister Naď bol ten, ktorý toto tvrdenie vyvracal a tvrdil, že rizikom pre Slovensko nebude v strednodobom ani dlhodobom horizonte.
„Väčšinou sa hovorí, že človek, keď odchádza, bilancuje. Aj vy bilancujete, ale neviem čo. Lebo nič dobré za vami nezostáva. Vy neplánujte, čo chcete ešte urobiť, lebo všetko zlé ste už urobili. Keď neviete, že ste boli odvolaní, tak znova vám to pripomínam. Taká je realita. Takže pán minister vojny, vitajte v realite,“ skonštatoval Viktorín na záver.