NAŽIVO

Do parlamentu putuje návrh uznesenia odsudzujúceho prejavy násilia namierené voči Slovákom žijúcim v Srbsku. Návrh do Národnej rady SR predložili poslanci Progresívneho Slovenska Lucia Plaváková, Zuzana Števulová a Ondrej Prostredník. Uznesenie má byť súčasne vyjadrením podpory pre príslušníkov slovenskej menšiny, ktorí sa v Srbsku dlhodobo cítia ohrození. Predkladatelia návrhu zdôraznili, že parlament má osobitnú zodpovednosť za ochranu základných práv a slobôd, čo sa týka aj Slovákov žijúcich v zahraničí. Táto zodpovednosť podľa poslancov za PS nie je iba symbolická. Ide o záväzok aktívne reagovať v situáciách, keď sú príslušníci národnostnej menšiny vystavení ohrozeniu, diskriminácii či porušovaniu základných práv a slobôd

Čítať viac | 12:49

Podľa odhadov Zväzu automobilového priemyslu SR sa výroba áut na Slovensku v minulom roku medziročne zvýšila približne o 7,5 percenta na 1,07 milióna vozidiel. Tento rast potvrdzujú aj údaje Štatistického úradu, podľa ktorých sa produkcia v segmente dopravných prostriedkov za prvých jedenásť mesiacov roka zvýšila v priemere o 1,8 percenta. Ako však upozorňuje analytik UniCredit Ľubomír Koršňák, ide o čísla, ktoré zakrývajú výrazne rozdielny vývoj v jednotlivých závodoch aj zmenu štruktúry produkcie. Rast výroby sa totiž nekonal naprieč celým sektorom. Zo štyroch automobiliek pôsobiacich na Slovensku zaznamenala medziročný nárast produkcie len jedna, zatiaľ čo v ostatných výrobných závodoch výroba klesla, a to od zanedbateľného poklesu až po takmer pätinu.

Čítať viac | 12:28

V zálive v Sydney Harbour napadol tínedžera žralok. Podľa tamojšej polície je chlapec v kritickom stave.

12:22

Ľudia sa v sobotu zhromaždili na protestoch proti korupcii v Srbsku po tom, čo tamojší študenti univerzít ohlásili novú etapu vo svojom odpore voči vláde Vučiča.

12:21

Francúzska ministerka hospodárstva Annie Genevardová uviedla, že aj USA utrpia v prípade, ak Trump uplatní hrozby zavedenia ciel na európske krajiny, ktoré sú proti jeho plánom na získanie Grónska.

11:57

EÚ zrejme zastaví schvaľovanie obchodnej dohody s USA. Dôvodom sú Trumpove hrozby, že zavedie clá na osem európskych krajín, ak sa nevyrieši otázka získania Grónska Spojenými štátmi.

11:15

Februárový kontrakt na ropu WTI si v piatok pripísal 25 centov alebo 0,42 % a uzavrel na 59,44 USD za barel. Ropa Brent s marcovým kontraktom stúpla o 37 centov alebo 0,58 % na 64,13 USD za barel.

11:14

Zo správy Microsoft AI Diffusion Report 2025 vyplýva, že Slovensko má 22,1 % aktívnych používateľov umelej inteligencie.

11:10

Abdullah Öcalan povedal, že nedávne ozbrojené potýčky v Sýrii medzi vládnymi silami a kurdskými bojovníkmi sú pokusom o „sabotáž“ mierového procesu medzi Tureckom a Stranou kurdských pracujúcich.

11:09

Indonézske pátracie tímy objavili viacero úlomkov, ktoré pravdepodobne pochádzajú z malého osobného lietadla, ktoré deň predtým stratilo kontakt s leteckými dispečermi pri indonézskom meste Makassar.

09:37
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Futbal-LM: Slovan v prípade postupu v 3. predkole do Moldavska alebo ČH – SÚHRN

Nyon 18. júla 2014 (TASR/HSP)

 

Slovan v prípade postupu odohrá prvý zápas 3. predkola na domácom štadióne. Všetky dátumy a dejiská ale ešte musí odsúhlasiť UEFA

Futbalisti rekordného osemnásobného slovenského majstra Slovan Bratislava sa v prípade postupu do 3. predkola Ligy majstrov 2014/2015 stretnú s úspešnejším z dvojice Sheriff Tiraspoľ z Moldavska – FK Sutjeska Nikšič z Čiernej Hory.

Rozhodol o tom piatkový žreb v ústredí Európskej futbalovej únie (UEFA) v Nyone. Prvé súboje 3. predkola LM 2014/2015 sú na programe 29.-30. júla, odvety potom 5.-6. augusta.

Slovan v prípade postupu odohrá prvý zápas 3. predkola na domácom štadióne. Všetky dátumy a dejiská ale ešte musí odsúhlasiť UEFA. V prvom súboji medzi Tiraspoľom a Nikšičom sa v Moldavsku zrodila výhra domácich 2:0.

.

Zverenci českého trénera Františka Straku zvíťazili v prvom zápase 2. predkola nad waleským šampiónom The New Saints na Pasienkoch 1:0, odveta je na programe v utorok 22. júla v meste Rhyl. UEFA v piatok pred žrebom rozhodla o rozdelení klubov do košov. Slovan figuroval v 2. skupine ako nenasadený. “Belasí” mohli dostať za súpera aj bývalého európskeho šampióna Celtic, ktorý v prvom zápase vyhral na ihrisku islandského KR Reykjavík 1:0 a odvetu hrá doma. Prípadne Salzburg, resp. postupujúceho z dvojíc BATE Borisov/KS Skënderbeu Korce a Dinamo Záhreb/Žalgiris Vilnius.

Od 3. predkola sa účastníci rozdelia do tzv. majstrovskej a nemajstrovskej vetvy. V majstrovskej vetve sa tímy nemôžu stretnúť s klubmi krajín z prvých trinástich miest v päťročnej klasifikácii UEFA – Španielska, Anglicka, Nemecka, Talianska, Portugalska, Francúzska, Ukrajiny, Ruska, Holandska, Turecka, Belgicka, Grécka a Švajčiarska. Slovensku aktuálne v klasifikácii patrí 26. miesto s koeficientom 14,208 bodu. Priamu účasť v skupine LM má doteraz zabezpečenú 22 klubov – Real Madrid, FC Barcelona, Atletico Madrid, Manchester City, FC Liverpool, Chelsea Londýn, Bayern Mníchov, Borussia Dortmund, Schalke 04 Gelsenkirchen, Juventus Turín, AS Rím, Benfica Lisabon, Sporting Lisabon, Paríž Saint-Germain, AS Monaco, Šachtar Doneck, CSKA Moskva, Ajax Amsterdam, Galatasaray Istanbul, Anderlecht Brusel, Olympiakos Pireus a FC Bazilej.

Tento ročník bude už 60. v elitnej európskej súťaži, resp. 23. odkedy UEFA zaviedla Ligu majstrov. Finále sa bude hrať v Berlíne v sobotu 6. júna 2015.

Zdolaní v oboch vetvách 3. predkola postúpia do play off EL 2014/2015.

Petr Kašpar, generálny riaditeľ Slovana Bratislava: “Samozrejme, že musíme najprv prejsť cez waleskú prekážku. Musíme to teda dobre vyskloňovať, a až v prípade postupu cez new Saints sa stretneme s jedným z dvojice Tiraspoľ – Nikšič. V prvej reakcii môžem povedať, že to je z tých súperov, čo sme mohli dostať ako Celtic, Salzburg či Borisov, to prijateľnejšie. Ale každý klub má v tejto súťaži svoje ambície, a ak postúpi, bude chcieť cez nás prejsť ďalej. Prvý zápas by sme mali hrať doma, čo je opäť prijateľnejšie aj z organizačnej stránky. Ak pôjdeme ďalej, budeme mať viac času na prípravu napríklad víz, veď aj teraz máme veľké problémy s vízami do Walesu pre Soumaha.”

.

Vizitky súperov slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava v prípade postupu do 3. predkola futbalovej Ligy majstrov 2014/2015, moldavského Šeriffu Tiraspoľ a čiernohorského FK Sutjeska Nikšič.

Sheriff Tiraspoľ (Moldavsko)

celý názov klubu: FC Sheriff Tiraspoľ

prezývka: Wasps (Osi)

rok založenia: 1997

.

štadión: Sheriff Stadium (kapacita 14.300 miest)

prezident: Victor Gusan

tréner: Vjačeslav Rusnač

klubové farby: čierna, žltá

najväčšie úspechy:

13x majster Moldavska (2000/2001, 2001/2002, 2002/2003, 2003/2004, 2004/2005, 2005/2006, 2006/2007, 2007/2008, 2008/2009, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013, 2013/2014

7x víťaz Moldavského pohára (1999, 2001, 2002, 2006, 2008, 2009, 2010)

5x víťaz Moldavského Superpohára (2003, 2004, 2005, 2007, 2013)

FK Sutjeska Nikšič (Čierna Hora)

celý názov klubu: Fudbalski klub Sutjeska (Sutjeska Football Club)

.

prezývka: Plavi (The Blues) – “modrí”

rok založenia: 1920

štadión: Štadión Kraj Bistrice (kapacita 6.180 miest)

prezident: Dordije Goranovič

tréner: Mile Tomič

.

klubové farby: biela, modrá

najväčšie úspechy: majster ČH 2013/2014

žreb 3. predkola LM 2014/2015:

nemajstrovská vetva:

AEL Limassol – Zenit Petrohrad

.

Dnipro Dnepropetrovsk – FC Kodaň

Feyenoord Rotterdam – Besiktas Istanbul

Grasshopper Zürich – OSC Lille

Standard Liége – Panathinaikos Atény

majstrovská vetva:

ŠK SLOVAN BRATISLAVA/The New Saints FC – Sheriff Tiraspoľ/FK Sutjeska Nikšič

FC Valletta/FK Karabach – Red Bull Salzburg

.

Cliftonville FC/Debrecín VSC – BATE Borisov /KS Skënderbeu Korce

Aalborg BK – Dinamo Záhreb/VMFD Žalgiris Vilnius

Legia Varšava /Saint Patrick’s Athletic – KR Reykjavík/Celtic Glasgow

Rabotnički Skopje/HJK Helsinki – APOEL Nikózia

Sparta Praha/Levadia Tallinn – Malmö FF/FK Ventspils

Ludogorec Razgrad/F91 Dudelange – Partizan Belehrad /HB Tórshavn

Dinamo Tbilisi/FK Aktobe – Stromsgodset IF/Steaua Bukurešť

.

HŠK Zrinjski Mostar/NK Maribor – Santa Coloma/ Maccabi Tel-Aviv

kalendár žrebov LM 2014/2015:

8. augusta: žreb play off (Nyon)

28. augusta: žreb skupinovej fázy (Monaco)

15. decembra: žreb osemfinále (Nyon)

20. marca 2015: žreb štvrťfinále (Nyon)

24. apríla: žreb semifinále a finále (Nyon)

.

zápasový kalendár LM 2014/2015:

29.-30. júla: 1. zápasy 3. predkola

5.-6. augusta: odvety 3. predkola

19.-20. augusta: 1. zápasy play off

26.-27. augusta: odvety play off

16.-17. septembra: 1. kolo skupinovej fázy

30. septembra.-1. októbra: 2. kolo skupinovej fázy

.

21.-22. októbra: 3. kolo skupinovej fázy

4.-5. novembra: 4. kolo skupinovej fázy

25.-26. novembra: 5. kolo skupinovej fázy

9.-10. decembra 6. kolo skupinovej fázy

17.-18. a 24.-25. februára 2015: 1. zápasy osemfinále

10.-11. a 17.-18. marca: odvety osemfinále

14.-15. apríla: 1. zápasy štvrťfinále

.

21.-22. apríla: odvety štvrťfinále

5.-6. mája: 1. zápasy semifinále

12.-13. mája: odvety semifinále

6. júna: finále (Berlín, Olympijský štadión)

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.

Diabol sa ukrýva v detailoch

Bývalý správca policajných sociálnych sietí David Púchovský (Hoaxy & podvody) sa nevzdáva boja o pozornosť. Tentoraz zverejnil svoju „prednášku pre…

18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Premiér sa na Floride stretol s Donaldom Trumpom. Zhodli sa, že EÚ je v hlbokej kríze

Ak sa správame sebavedome a konštruktívne a prejavujeme záujem o mierovú spoluprácu s každým, kto má záujem, nikto nami nepohŕda,…

18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove „grónske clá“ budú mať dopad na obchod s EÚ

EÚ sa chystá zastaviť proces uzatvárania obchodnej dohody s USA kvôli zavedeniu nových „grónskych“ ciel zo strany Trumpa

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump chce vytvoriť svoj vlastný ekvivalent OSN

Americký prezident Donald Trump vyslovil zámer vytvoriť „Radu mieru“ , teda ekvivalent Organizácie spojených národov (OSN), so vstupným poplatkom vo…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Opozícia opäť bije do premiéra, ale Slovensku nepomáha

Poslanec Juraj Krúpa očividne nechápe rozdiel medzi zmluvami o obrannej a hospodárskej spolupráci. Okrem toho sa pustil do premiéra, ktorému…

18. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

„Kaskádový efekt“ a úplný výpadok? Čo sa deje s ukrajinským energetickým sektorom

Podľa údajov spoločnosti „Ukrenergo“ je situácia najzložitejšia v Kyjeve a okolí , lenže situácia v energetickom sektore sa naďalej zhoršuje

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Brusel reagoval na Trumpovu hrozbu clami

„Európska únia pevne stojí za ochranou medzinárodného práva,“ povedal António Costa, predseda Európskej rady, v reakcii na najnovšiu hrozbu Donalda…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyhrážky clami kvôli Grónsku sú neprijateľné, varuje prezident Macron

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v sobotu ostro odmietol hrozbu prezidenta USA Donalda Trumpa uvaliť clá na európske krajiny, ktoré nesúhlasia…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove ambície v Grónsku: Rusko a Čína určite „pustili do gatí“

Reakcia Európy na Trumpove ambície v oblasti Grónska je žalostne smiešna, konštatuje generál Jozef Viktorín

18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Britská banka varuje pred mimozemšťanmi. Teóriu má potvrdiť Trump

Bank of England by sa mala pripraviť na možnú finančnú krízu, ktorá by mohla nastať, ak sa potvrdí existencia mimozemšťanov

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pred 20 rokmi pri obci Hejce havarovalo lietadlo so slovenskými vojakmi

Havária slovenského vojenského lietadla pri maďarskej obci Hejce, ktorá si vyžiadala 42 obetí – tri ženy a 39 mužov, bola…

18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nový jadrový reaktor by mal byť čisto štátny, elektrika by tak podľa ministra mala byť lacnejšia

Nový jadrový reaktor, ktorý chce Slovensko postaviť za pomoci USA, by mal byť čisto štátny, čo by malo viesť k…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Povolebná spolupráca medzi stranou Smer a hnutím Republika? Uhrík pre HS prezradil viac

Nedávno sa opäť otvorila téma prípadnej povolebnej spolupráce medzi stranou Smer a hnutím Republika. Z obidvoch strán zaznieva jasné áno,…

18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
.

Austrália zablokovala milióny detských účtov na sociálnych sieťach

Technologickí giganti v Austrálii zablokovali na svojich platformách 4,7 milióna účtov detí mladších ako 16 rokov, oznámil v piatok 16.…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Maďari by Ukrajinu do Európskej únie nepustili

Až 67 percent Maďarov má negatívny názor na možné členstvo Ukrajiny v Európskej únii a len pätina by ho podporila…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Kurňa, vzpamatujte se!

Předchozí tři roky v politice měly jednu výhodu. Člověk se postupně dozvěděl OFF – o fšech fšechno. Mám spoustu přátel…

18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

KOMENTÁRE

Oslobodený Harabin vracia úder

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Štefan Harabin na súdnom pojednávaní v kauze hanobenia rasy a národa na Najvyššom súde SR

Európsky plán, slovenský problém

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Európsky plán

Nemecko je pripravené bojkotovať futbalové MS, ak si Američania neprestanú nárokovať Grónsko

Nemeckí predstavitelia nevylučujú bojkot Majstrovstiev sveta vo futbale 2026 v prípade násilnej anexie Grónska Spojenými štátmi. Uviedol to Jürgen Hardt,…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

USA a Slovensko podpísali dohodu o posilnení civilného jadrového programu

Minister energetiky USA Christopher A. Wright a predseda vlády SR Robert Fico podpísali v piatok vo Washingtone medzivládnu dohodu o…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Unikla nahrávka, ako vyzeral rozhovor Zelenského a Macrona s Trumpom o „ultimáte“ Putinovi

Vo Francúzsku bola zverejnená nahrávka rozhovoru medzi Trumpom a Zelenským z 10. mája 2025. Macron, Merz, Tusk a Starmer navštívili…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský dvakrát skóroval pri výhre Montrealu v Ottawe po predĺžení

Slovenská hviezda dnes v noci dosiahla už svoj 18. a 19. gól v sezóne a počet kanadských bodov zaokrúhlila na…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Trump sa už údajne rozhodol, čo urobí s Iránom

Wall Street Journal informuje, že Trump sa rozhodol neurobiť útok na Irán kvôli varovaniam od ľudí blízkych jeho okoliu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Modre si v nedeľu pripomenú 170. výročie úmrtia Ľudovíta Štúra

V meste Modra v nedeľu programom ukončujú Rok Ľudovíta Štúra. Uskutoční sa tam pietna spomienka pri príležitosti 170. výročia úmrtia…

18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nečakané odhalenie: Fero Joke a pokrytectvo liberálneho tábora

Stalo sa to v programe Adela trochu inak: humorista Fero Joke priznal, že niektorí liberáli sa správajú ako falošní moralizátori

17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kto napokon rozhodol že nebude útok na Irán?

Rusko, 17. januára 2026 - Verím, že Donald Trump sám prijal rozhodnutie nezaútočiť na Irán. Sledoval som, ako ho tlačili…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Ruský politológ hovorí o jadrovom útoku v Európe, ak lídri EÚ neprestanú brániť mierovej dohode. Prvé na rane má byť Nemecko

Rusko by mohlo do roka spustiť jadrové útoky na Britániu a Nemecko, ak bude Európa naďalej „blokovať mierovú dohodu“ o…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Disciplinárny proces s Danielom Lipšicom sa blíži ku koncu

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR by mal vo štvrtok 22. januára pokračovať disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Petr Pavel chce Ukrajine dodať bojové lietadlá

Český prezident Pavel sľúbil Zelenskému bojové lietadlá schopné zostreľovať drony, informuje agentúra Reuters

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Začalo sa Australian Open, kde sa predstaví len jedna Slovenka. Tucet Rusov štartuje pod neutrálnou vlajkou

Dvanásť Rusov sa zúčastní dvojhry Australian Open 2026, no všetci budú hrať v neutrálnom statuse. Turnaj na preslávených modrých antukových…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Do parlamentu putuje návrh uznesenia odsudzujúceho prejavy násilia namierené voči Slovákom žijúcim v Srbsku. Návrh do Národnej rady SR predložili poslanci Progresívneho Slovenska Lucia Plaváková, Zuzana Števulová a Ondrej Prostredník. Uznesenie má byť súčasne vyjadrením podpory pre príslušníkov slovenskej menšiny, ktorí sa v Srbsku dlhodobo cítia ohrození. Predkladatelia návrhu zdôraznili, že parlament má osobitnú zodpovednosť za ochranu základných práv a slobôd, čo sa týka aj Slovákov žijúcich v zahraničí. Táto zodpovednosť podľa poslancov za PS nie je iba symbolická. Ide o záväzok aktívne reagovať v situáciách, keď sú príslušníci národnostnej menšiny vystavení ohrozeniu, diskriminácii či porušovaniu základných práv a slobôd

Čítať viac | 12:49

Podľa odhadov Zväzu automobilového priemyslu SR sa výroba áut na Slovensku v minulom roku medziročne zvýšila približne o 7,5 percenta na 1,07 milióna vozidiel. Tento rast potvrdzujú aj údaje Štatistického úradu, podľa ktorých sa produkcia v segmente dopravných prostriedkov za prvých jedenásť mesiacov roka zvýšila v priemere o 1,8 percenta. Ako však upozorňuje analytik UniCredit Ľubomír Koršňák, ide o čísla, ktoré zakrývajú výrazne rozdielny vývoj v jednotlivých závodoch aj zmenu štruktúry produkcie. Rast výroby sa totiž nekonal naprieč celým sektorom. Zo štyroch automobiliek pôsobiacich na Slovensku zaznamenala medziročný nárast produkcie len jedna, zatiaľ čo v ostatných výrobných závodoch výroba klesla, a to od zanedbateľného poklesu až po takmer pätinu.

Čítať viac | 12:28

V zálive v Sydney Harbour napadol tínedžera žralok. Podľa tamojšej polície je chlapec v kritickom stave.

12:22

Ľudia sa v sobotu zhromaždili na protestoch proti korupcii v Srbsku po tom, čo tamojší študenti univerzít ohlásili novú etapu vo svojom odpore voči vláde Vučiča.

12:21

.

Chlapec spadol z lanovky vo Vysokých Tatrách, zasahovali leteckí záchranári

K pádu dieťaťa z lanovky došlo v sobotu dopoludnia na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Na mieste zasahovali leteckí záchranári

17. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Rassvet“ pokryje Rusko satelitným internetom

Rusko, 18. januára 2026 - Šéf Roskosmosu Dmitrij Bakanov v priamom prenose na kanáli „Pervyj kanál“ informoval o tohtoročnom začatí…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Profesor Mearsheimer: Ukrajinský konflikt bude vyriešený na bojovom poli

USA, 17. januára 2026 - „Opakovane som vyhlásil, že celý tento diplomatický proces je fraška. Myslím si, že Rusi s…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Generálny tajomník OSN varoval pred mocnými silami, ktoré v dnešnom svete pôsobia proti globálnej spolupráci

Vo svete v súčasnosti pôsobia mocné sily, ktoré sa snažia narúšať globálnu spoluprácu, varoval v sobotu v Londýne generálny tajomník…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Postaví sa Ukrajina proti USA v otázke Grónska?

Uprostred škandálu okolo pokusov USA o odobratie Grónska od Dánska mnohí diskutujú o tom, ako zareagujú spojenci Kodane – krajiny…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov