NAŽIVO

V utorok sa v Kosove konal protest. V Prištine sa zhromaždilo tisíce ľudí s transparentmi na protest proti súdnemu procesu s bývalými vodcami tzv. Kosovskej oslobodzovacej armády. Tí sú obvinení z vrážd, mučenia, prenasledovania a nútených zmiznutí ľudí počas i krátko po povstaní v rokoch 1998 – 1999.

09:37

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová  je pobúraná z konania Británie. Tá poskytla politický azyl bývalej štátnej úradníčke Maciasovej. Karime Maciasová bola obvinená z sprenevery miliónov dolárov.

09:31

 „Muž tisícich mien“ , ktorý patrí do peruánskeho gangu Los Terribles del 17, bol zadržaný v Madride. Po podozrivom sa dlhodobo pátralo. Bol obvinený z násilných zločinov.

09:24

V utorok cena ropy poklesla takmer o 2 %. Dnes ráno sa jej cena stabilizovala.

09:18

V pondelok (16. 2.) v Prahe sa uskutočnilo stretnutie juhokórejského ministera obchodu a priemyslu Kim Čung-kchwana s českým premiérom Andrejom Babišom. Minister Kim Čung-kchwan potvrdil plnú podporu úsilia o rozšírenie jadrovej elektrárne Dukovany.

09:14

Od zosadenia prezidenta Nicolása Madura, kedy prestalo mnoho medzinárodných dopravcov lietať do Venezuely, v utorok znova pristálo lietadlo španielskej spoločnosti Air Europa.

08:29

Po lavíne v lyžiarskom stredisku Castle Peak v americkom štáte Kalifornia  je nezvestných desať lyžiarov. Zo šestnásť člennej skupiny, ktorú tvorili štyria lyžiarski sprievodcovia a dvanásť hostí, je zatiaľ jej šesť členov v poriadku.

08:24

V dôsledku lavín vo francúzskych Alpách prišli o život v utorok najmenej traja ľudia. Podľa doterajších zistení prišli o život dva mladí ľudia, Poliak a Brit poľského pôvodu.

V tejto oblasti doposiaľ už túto zimu prišlo o život 28 ľudí.

07:31

V utorok zverejnili otvorený list osobnosti filmového priemyslu. V tomto liste kritizujú „mlčanie“ vedenia medzinárodného filmového festivalu Berlinale k vojne v Pásme Gazy.

Okrem oskarových hercov Bardema a Swintonovej podpísali otvorený list aj známi režiséri ako Mike Leigh či Adam McKay.

07:19

Viceprezident USA J.D. Vance po rokovaniach medzi Teheránom a Washingtonom, ktoré sa konalo v utorok v Ženeve, oznámil, že Irán stále nie je ochotný uznať všetky „červené čiary“ stanovené americkým prezidentom Donaldom Trumpom pre diplomatické riešenie.

Podľa doterajších informácii sa však zhodli na základných princípoch, ktoré by mohli pripraviť pôdu na dosiahnutie jadrovej dohody.

07:02

Humanitárnu pomoc vo výške 81,2 milióna eur poskytne Európska únia ľuďom zasiahnutým pretrvávajúcim konfliktom na východe Konžskej demokratickej republiky.

Včera 20:28

Návšteva amerického ministra zahraničných vecí Marca Rubia v Maďarsku sa uskutočnila pred aprílovými parlamentnými voľbami, preto zahraničné média vyjadrili názor, že vyjadril svoju politickú podporu premiérovi Viktorovi Orbánovi.

 

Včera 20:23

Hormuzský prieliv, ktorý je významnou námornou trasou spájajúcou producentov ropy, Irán v utorok čiastočne uzavrel. Dôvodom by malo byť zabezpečenie bezpečnosť lodnej dopravy počas vojenského cvičenia.

Včera 19:19

Český prezident Petr Pavel informoval, že vo štvrtok sa stretne s novým kandidátom na ministra životného prostredia Igorom Červeným a následne ho v pondelok vymenuje do funkcie.

Včera 19:16

Stranu Alternatíva pre Nemecko Úrad na ochranu ústavy v nemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko klasifikoval ako extrémistickú organizáciu. 

Po vlaňajších parlamentných voľbách sa strana stala najsilnejšou opozičnou stranou v Nemecku. Avšak stále bola obviňovaná z extrémistických postojov.

Včera 19:13

Rada mieru pre Gazu je súčasťou Trumpovho 20-bodového plánu na ukončenie vojny medzi Izraelom a Hamasom.

Palestínske militantné hnutie Hamas tvrdí, že novo vytvorená Rada mieru Donalda Trumpa by mala vyvíjať tlak na Izrael, aby prestal „porušovať prímerie v Pásme Gazy“.

Včera 19:09

Predstavitelia opozičného Progresívneho Slovenska sa na tlačovej konferencii vyjadrili, že premiér Robert Fico je v téme o dostupnom nájomnom bývaní stratený.  Podľa ich názoru nepriniesol žiadne riešenia k tejto tematike.

Včera 17:53
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

FT: Slovensko sa stáva stredoeurópskou odpoveďou na Silicon Valley

Táto krajina je domovom jednej z popredných svetových firiem v oblasti vývoja lietajúcich automobilov, podporuje systém hyperloop, ktorý sľubuje prepravu ľudí v superrýchlej vákuovej trubici a pomáha pri testoch autonómnych vozidiel.

❚❚
.

To všetko je typické skôr pre Kaliforniu, až na to, že sa to deje na opačnej strane zemegule, na Slovensku, ktoré sa stáva stredoeurópskou odpoveďou na kalifornské Silicon Valley. Miestna spoločnosť Aeromobil vyvinula obzvlášť atraktívnu formu dopravy – lietajúce auto.

Na rozdiel od elektrických vrtuľníkov, s ktorými počíta Uber a ďalší hráči v doprave, ktorí nazvali svoje produkty “lietajúce autá”, vozidlo spoločnosti Aeromobil dokáže oboje: jazdiť po ceste aj lietať. “V mestách je obrovský trh, obrovský dopyt,” povedal Juraj Vaculík, výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ firmy, podľa ktorého je riešením práve posun dopravy z dvojrozmernej do trojrozmernej dimenzie.

Aeromobil je nečakanou inováciou z tejto stredoeurópskej krajiny, ktorá má prezývku “Detroit Európy”. Je totiž známa ako nízkonákladová destinácia pre výrobcov automobilov.

.

Spoločnosť Aeromobil začala, ako veľa tzv. start-upov, v garáži. Svoj prototyp lietajúceho auta odhalila v roku 2014. “Prvý prototyp sme postavili s tímom 12 ľudí za 10 mesiacov,” hovorí Vaculík.

V apríli predstavila firma v Monaku prvé lietajúce auto, ktoré bude predávať verejnosti – vozidlo s benzínovým motorom za 1,3 milióna dolárov (1,16 milióna eur), ktoré dokáže preletieť 750 kilometrov. Podľa Vaculíka toto auto prekoná vzdialenosť medzi Londýnom a Parížom za jednu hodinu. “Prvých 500 vozidiel bude na trhu do roku 2020,” dodal.

Pre firmu je dôležité dostať svoje autá na trh čo najrýchlejšie, aby mala náskok pred potenciálnou konkurenciou. Airbus, Uber a start-up, ktorý podporuje spoluzakladateľ spoločnosti Google Larry Page, už tiež pracujú na vývoji lietajúcich áut.

Vaculík v hangári na okraji Bratislavy priznáva, že firma Aeromobil uvažovala aj o sťahovaní do inej krajiny, aby zvýšila svoju produkciu, ale nakoniec sa rozhodla zostať na domácom ihrisku. “Slovensko je správnym miestom pre vývoj tohto vozidla, a to nielen historicky, pretože odtiaľto pochádza, ale v ostatných rokoch sa tu alebo v blízkosti vyvíja aj obrovské množstvo lietadiel.”

Aeromobil je závislý od siete dodávateľov pre automobilový aj letecký priemysel. Považuje preto svoju súčasnú polohu vo vzdialenosti 100 km od väčšiny dodávateľov komponentov za ideálnu. V blízkosti Bratislavy je aj 15 malých letísk vhodných na testovanie vozidla, ktoré vyžaduje vzletovú a pristávaciu dráhu.

.

Ďalším významným faktom je lokálna pracovná sila, ktorá je relatívne vysoko kvalifikovaná. “Veľa ľudí, s ktorými sa stretávame na Slovensku, chce byť technikmi, nie manažérmi,” vysvetľuje Pete Rogers, riaditeľ IT spoločnosti Ness pre Európu, ktorá si vytvorila základňu na východe Slovenska.

Okrem toho vláda v Bratislave podporuje novátorov, ako je Aeromobil. “Môžete sa smiať,” povedal slovenský minister financií Peter Kažimír, “ale toto je vízia budúcnosti. Chceme sa na nej podieľať.”

V rozhovore pre Financial Times (FT) uviedol, že slovenská vláda podpísala memorandum o porozumení aj s Hyperloop Transportation Technologies, ktoré sa týka testovania nepovolenej technológie prepravy vo vákuovej trubici. Slovensko chce vyskúšať, či je možné vytvoriť potrubie do Brna a Viedne. Teoreticky by mala cesta do vzdialenosti 100 míľ trvať len o niečo viac ako 10 minút.

Na konkurenčnom projekte už pracuje blízkovýchodná spoločnosť Hyperloop One, ktorá chce spojiť Abú Zabí s Dubajom. Minister Kažimír dodal, že vláda plánuje spolu s kolegami v Českej republike ponúknuť priestor aj firmám, ktoré chcú testovať autonómne autá.

Kažimír si podľa vlastných slov uvedomuje, že jednotlivé projekty, ako napríklad Hyperloop, samotné nebudú stačiť na to, aby sa región premenil na Silicon Valley.

.

“Investori neprídu len kvôli jednej spoločnosti,” hovorí aj Vaculík z Aeromobilu. Potrebujú tzv. kritickú masu, aby pre nich malo zmysel začať podnikať v danom regióne. Dúfa však, že sa tu už vytvára “začiatok ekosystému”.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Ján Droppa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

.
.

Analýza: Progresívny pád priniesol smútok na liberálne hlavy

Čo sa to deje na predvolebnej šachovnici?

18. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Falošné ocenenie, falošná bezpečnostná konferencia

Zelenskému sa na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii ušla aj cena – za jeho prínos k mierovým rokovaniam a za reprezentovanie odvahy…

18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci chcú ručiť za ukrajinské pôžičky peniazmi Slovákov

Tomáš Valášek, opozičný poslanec z Progresívneho Slovenska, mení názory zo dňa na deň. Najnovšie tvrdil, že rezort obrany pod vedením…

18. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Koniec ilúzií a tvrdý dopad na zem

Mníchovská bezpečnostná konferencia dlhé roky slúžila ako výkladná skriňa „starého Západu“. Lenže svet sa zmenil. Výsledky tohtoročnej konferencie zhrnul v príspevku…

18. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dvojaký meter v imunite: keď Európsky parlament chráni symbol a vydáva protivníka

Bystroňa vydali na stíhanie. Salisovú podržali. Visí nad tým jednoduchá otázka: má mať pouličné násilie silnejší štít než ekonomická kauza?

18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

USA odmietli povoliť výrobu rakiet Patriot v Európe

USA odmietli povoliť výrobu rakiet Patriot v Európe, uviedol Zelenskyj vo večernom prejave

18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zahmlievanie dejín: Keď sa minulosť stáva nástrojom moci

Kniha Zahmlievanie dejín od autora Svätoslava Rastipuka prináša provokatívny pohľad na to, ako sa história môže cielene upravovať, prepisovať či…

18. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

BRICS vytvára systém platieb neviditeľný pre USA

Túžba USA kontrolovať všetky svetové finančné toky vedie, ako to často býva, práve k opačnému výsledku. Združenie BRICS sa čoraz…

18. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Španielsko otvára hranice migrantom, vraj „doktori a inžinieri“ zaplnia medzery na trhu práce

Španielsko prišlo so „skvelým“ nápadom: chce prijať približne pol milióna nelegálnych migrantov aby zaplnilo medzery na trhu práce a podporilo starnúcu…

18. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 02. 2026 | Aktualizované 18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Aktualizované 18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slováci sú oddýchnutí, Nemci zase v rytme. Čo povedal obranca Černák pred štvrťfinále?

Slovenská hokejová reprezentácie vo štvrťfinále ZOH 2026 v Taliansku vyzve výber Nemecka. Ak chcú zverenci trénera Vladimíra Országha pomýšľať na…

18. 02. 2026 | 0 komentárov

Londýnske gangy verbujú deti na Snapchate, aby kradli iPhony

Metropolitná polícia nasadzuje drony a elektronické bicykle, aby pomohla chytiť mladistvých zlodejov telefónov, informuje o tom denník The Guardian

18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vlhová sa od 10:00 predstaví v prvom kole olympijského slalomu

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dnes po dvojročnej pauze absolvuje svoje prvé individuálne preteky. Minulý týždeň Vlhová nedokončila svoju jazdu v…

18. 02. 2026 | 0 komentárov

15,5 milióna ľudí v Nemecku nehovorí po nemecky

Turečtina, ruština a arabčina boli identifikované ako najčastejšie používané jazyky v domácnostiach v Nemecku. Informuje o tom spravodajský portál The…

18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ahoj v rôznych jazykoch: Ako sa ľudia zdravia na celom svete?

Ahoj je jedno z najpoužívanejších slov v ľudskej komunikácii na celom svete. Ahoj používame na začatie rozhovoru, vyjadrenie zdvorilosti aj…

18. 02. 2026 | 0 komentárov

Rakúsko obvinilo muža z terorizmu v súvislosti s plánovaným útokom v rámci koncertu speváčky Taylor Swift

Rakúski prokurátori vzniesli obvinenia súvisiace s terorizmom voči 21-ročnému obvinenému, ktorý údajne plánoval zaútočiť na koncerte speváčky Taylor Swift vo…

18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko údajne zničilo výrobnú linku riadených striel s plochou dráhou letu FP-5 Flamingo

Kyjev, 17. februára 2026 - Informáciu priniesol ukrajinský obranný portál defence-blog, ktorý sa odvolával na ukrajinského prezidenta V. Zelenského.     V…

18. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Vance: Irán zatiaľ neprijal všetky Trumpove „červené čiary“

Irán zatiaľ neprijal všetky podmienky, ktoré americký prezident Donald Trump stanovil ako „červené čiary“ pre diplomatické riešenie sporu. Po rokovaniach…

18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mrzne…

Kdo by to byl řekl, že? Macinka si jen tak mýrnyx týrnyx ukončí klimatickou krizi a najednou máme zimu, jakou…

18. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Export ruskej ropy rastie už štvrtý týždeň po sebe

Export ruskej ropy rastie už štvrtý týždeň po sebe, píše Bloomberg. Publikácia konštatuje, že zvýšenie objemu dodávok v kombinácii s…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump čoskoro rozhodne o ďalších dodávkach zbraní pre Taiwan

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že v najbližšom čase rozhodne, či Spojené štáty pošlú Taiwanu ďalšie zbrane. Vyjadril sa tak,…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Uhádni PIN tohto zámku a dokáž, že tvoje IQ je vysoké

Uhádni PIN je výzva, ktorá preverí vaše logické myslenie a schopnosť dedukcie. Uhádni PIN znamená analyzovať indície, vylúčiť nesprávne čísla…

18. 02. 2026 | 0 komentárov

Mimovládky si ešte nevydýchnu: premiér má plán

Neziskovky boli zhrozené, keď parlament prijal vládny návrh novely zákona o mimovládnych organizáciách . Malo sa tak – okrem iného…

17. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia ekonomicky degraduje

Tomáš Taraba, minister životného prostredia SR oceňuje, že ďalší premiér rozpráva o tom, že Európska únia ekonomicky absolútne degraduje

17. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Vojna na Ukrajine sa tento rok neskončí, vyhlásil generálny riaditeľ Rheinmetallu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Doživotná licencia MS Office 2021 Pro za 30€ a Win 11 Pro za 12€. Nakúpte lacné MS kľúče z Godeal24 Software Special Sale už dnes!

Internetový predajca špecializovaného softvéru Godeal24 nedávno spustil akčný výpredaj Software Special Sale, ktorý je príležitosťou na obnovenie vašich systémov a…

17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

Život v tieni smrti: Neuveriteľné príbehy matiek, ktoré odmietli prehrať

Kniha „Odsúdení prežiť“ od britskej autorky Wendy Holdenovej nám prináša silné a pravdivé svedectvo o ľudskej vôli prežiť aj v…

17. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako bude Rusko riešiť blokovanie ruskej “tieňovej flotily”

Už viac ako rok sa neustále diskutuje o zadržiavaní lodí ruskej tieňovej flotily silami námorných síl krajín NATO. Až po…

17. 02. 2026 | | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | | 6 min. čítania | 0 komentárov

Donald Trump potrebuje na záchranu svojej veľmoci „lacné“ peniaze

USA, 17. februára 2026 - Konečné rozhodnutie bude prijaté po vypočutiach a hlasovaní na Kapitolskom pahorku.   29. januára americký…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V utorok sa v Kosove konal protest. V Prištine sa zhromaždilo tisíce ľudí s transparentmi na protest proti súdnemu procesu s bývalými vodcami tzv. Kosovskej oslobodzovacej armády. Tí sú obvinení z vrážd, mučenia, prenasledovania a nútených zmiznutí ľudí počas i krátko po povstaní v rokoch 1998 – 1999.

09:37

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová  je pobúraná z konania Británie. Tá poskytla politický azyl bývalej štátnej úradníčke Maciasovej. Karime Maciasová bola obvinená z sprenevery miliónov dolárov.

09:31

 „Muž tisícich mien“ , ktorý patrí do peruánskeho gangu Los Terribles del 17, bol zadržaný v Madride. Po podozrivom sa dlhodobo pátralo. Bol obvinený z násilných zločinov.

09:24

V utorok cena ropy poklesla takmer o 2 %. Dnes ráno sa jej cena stabilizovala.

09:18

.

Irán oznámil pokrok po dnešných rokovaniach s USA

„V porovnaní s predchádzajúcim stretnutím bol dosiahnutý dobrý pokrok a v tomto kole panovala konštruktívnejšia atmosféra,“ povedal minister zahraničných vecí…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev na pokraji katastrofy

Primátor Kyjeva oficiálne priznal, že Ukrajina môže byť na pokraji zániku a že je ohrozená samotná existencia krajiny

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V kauze Mýtnik ŠTS odsúdil Jozefa Brhela a jeho syna

Špecializovaný trestný súd , pracovisko Banská Bystrica, vyhlásil v utorok rozsudok v kauze Mýtnik, ktorá sa týka predražených IT tendrov…

17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Írsko začalo rozsiahle vyšetrovanie chatbota Grok Elona Muska v súvislosti so sexuálnymi snímkami vytvorenými Al

Írsko môže podľa pravidiel Euróspskej únie uložiť spoločnosti Elona Muska pokutu až do výšky 4 % z celosvetových príjmov spoločnosti.…

18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vojna v opozícii: Toto už nerozchodia

Opozícia sa naďalej vnútorne sama rozbíja. Tentokrát na seba tvrdo narazili dvaja bývalí kolegovia…

17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Ján Droppa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov