Bratislava 6. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Arne Dedert/dpa via AP)
Davisov pohár
Americkí tenisti postúpili do štvrťfinále Davisovho pohára. Po druhom dni domáceho stretnutia 1. kola svetovej skupiny vedú nad Švajčiarskom nezvratne 3:0, o tretí bod sa vo štvorhre postaralo duo Steven Johnson a Jack Sock, ktoré zdolalo Adriena Bossela a Henriho Laaksonena 7:6 (3), 6:3, 7:6 (5).
Na USA vo štvrťfinále čaká Austrália, ktorá vyradila Česko 4:1.
Medzi najlepšiu osmičku postúpili aj Belgičania, ktorí zdolali Nemecko 3:1. Rozhodujúci bod získal Steve Darcis, keď v nedeľu vyhral nad Alexandrom Zverevom 2:6, 6:4, 6:4, 7:6 (8). Srbsko si v Niši poradilo s Ruskom 4:1.
1. kolo svetovej skupiny Davisovho pohára:
Melbourne
Austrália – ČR 4:1
Jordan Thompson – Jiří Veselý 6:3, 6:3, 6:4
Nick Kyrgios – Jan Šátral 6:2, 6:3, 6:2
Samuel Groth, John Peers – Jan Šátral, Jiří Veselý 6:3, 6:2, 6:2
Samuel Groth – Jiří Veselý 6:3, 5:7, 3:6
Jordan Thompson – Jan Šátral 7:6 (5), 6:2
Tokio
Japonsko – Francúzsko 1:4
Taro Daniel – Richard Gasquet 2:6, 3:6, 2:6
Jošihito Nišioka – Gilles Simon 3:6, 3:6, 4:6
Juiči Sugita, Jasutaka Učijama – Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut 3:6, 4:6, 4:6
Jošihito Nišioka – Nicolas Mahut 1:6, 1:1 – skreč Nišioka
Jasutaka Učijama – Pierre-Hugues Herbert 6:4, 6:4
Frankfurt nad Mohanom
Nemecko – Belgicko 1:4
Philipp Kohlschreiber – Steve Darcis 4:6, 6:3, 6:2, 6:7 (2), 6:7 (5)
Alexander Zverev – Arthur De Greef 6:3, 6:3, 6:4
Alexander Zverev, Mischa Zverev – Ruben Bemelmans, Joris De Loore 3:6, 6:7 (3), 6:4, 6:4, 3:6
Alexander Zverev – Steve Darcis 6:2, 4:6, 4:6, 6:7 (8)
Mischa Zverev – Ruben Bemelmans 5:7, 1:6
Niš
Srbsko – Rusko 4:1
Viktor Troicki – Karen Chačanov 6:4, 6:7 (3), 6:3, 1:6, 7:6 (6)
Novak Djokovič – Daniil Medvedev 3:6, 6:4, 6:1, 1:0 – skreč Medvedev
Viktor Troicki, Nenad Zimonjič – Konstantin Kravčuk, Andrej Kuznecov 6:3, 7:6 (3), 6:7 (5), 6:4
Dušan Lajovič – Konstantin Kravčuk 6:3, 4:6, 6:3
Nenad Zimonjič – Daniil Medvedev – bez boja
Osijek
Chorvátsko – Španielsko 2:3
Franko Škugor – Pablo Carreno Busta 3:6, 6:3, 6:4, 4:6, 7:6(6)
Ante Pavič – Roberto Bautista Agut 4:6, 2:6, 3:6
Marin Draganja, Nikola Mektič – Feliciano Lopez, Marc Lopez 6:7 (6), 7:6 (7), 7:6 (5), 2:6, 6:4
Franko Škugor – Roberto Bautista Agut 1:6, 7:6 (4), 3:6, 6:7 (6)
Nikola Mektič – Pablo Carreno-Busta 6:7 (4), 1:6, 4:6
Buenos Aires
Argentína – Taliansko 1:2 po 2. dni
Guido Pella – Paolo Lorenzi 3:6, 3:6, 3:6
Carlos Berlocq – Andreas Seppi 1:6, 2:6, 6:1, 6:7 (6)
Carlos Berlocq, Leonardo Mayer – Simone Bolelli, Andreas Seppi 6:3, 6:3, 4:6, 2:6, 7:6 (7)
Ottawa
Kanada – Veľká Británia 1:2 po 2. dni
Denis Shapovalov – Daniel Evans 3:6, 3:6, 4:6
Vasek Pospisil – Kyle Edmund 6:4, 6:1, 7:6 (3)
Daniel Nestor, Vasek Pospisil – Dominic Inglot, Jamie Murray 6:7 (1), 7:6 (3), 6:7 (3), 3:6
Birmingham
USA – Švajčiarsko 5:0
Jack Sock – Marco Chiudinelli 6:4, 6:3, 6:1
John Isner – Henri Laaksonen 4:6, 6:2, 6:2, 7:6 (1)
Steven Johnson, Jack Sock – Adrien Bossel, Henri Laaksonen 7:6 (3), 6:3, 7:6 (5)
Sam Querrey – Adrien Bossel 6:3, 7:5
Steve Johnson – Antoine Bellier 6:4, 6:3