NAŽIVO

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová vyhlásila, že Mexiko pomôže Kube pri hľadaní diplomatického riešenia a alternatív po tom, čo USA pohrozili clami štátom, ktoré dodávajú Havane ropu.

Včera 20:20

Vo veku 71 rokov zomrela Catherine O’Harová, známa z filmu Sám doma.

Catherine O'Harová
Na snímke Catherine O’Harová / Foto: Screenshot Youtube
Včera 20:03

Trump vyhlásil, že verí v uzavretie dohody s Iránom s cieľom predísť vojenskej konfrontácii. Armáda v regióne Blízkeho východu je podľa jeho slov však ešte väčšia, ako tá nasadená do operácie vo Venezuele.

Včera 19:46

Polícia v Španielsku zadržala majiteľa čínskeho kaderníckeho salónu pre podozrenie z financovania Hamasu. Podľa polície ide o prevody kryptomien vo výške 600.000 eur.

Včera 19:45

Trump uviedol celkové straty Ukrajiny a Ruska za posledné dva mesiace – 27-29 tisíc vojakov za mesiac.

„Stovky tisíc ľudí, prevažne vojakov, bolo zabitých. Minulý týždeň – alebo skôr minulý mesiac – stratili 29 000 ľudí. Za mesiac stratili 29 000 vojakov. Veríte tomu, ľudia? 29 000. Keď stratíte jedného pretekára, je to veľká udalosť. A tu je to 29 000 vojakov za jeden mesiac. Mesiac predtým to bolo 27 000,“ povedal americký prezident.

Zelenskyj skôr vyhlásil, že Rusko má mesačne 30-tisíc strát, ale Trump tvrdí, že celkové straty oboch armád sú nižšie ako táto cifra.

Včera 19:28

Špeciálny predstaviteľ Kremľa Kirill Dmitrijev sa pravdepodobne stretne s predstaviteľmi Trumpovej administratívy 31. januára v Miami.

Informuje o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje.

Včera 19:26

Kriminálna polícia z Komárna v spolupráci s Pohotovostným policajným útvarom v Nitre zadržala v piatok dopoludnia 47-ročného väzňa na úteku. Väzeň ušiel z pracoviska v Hurbanove 8. januára tohto roka, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre. Hľadaný muž bol zadržaný v Zemianskej Olči v okrese Komárno. Následne bol eskortovaný na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Komárne z dôvodu vykonávania ďalších procesných úkonov.

Včera 19:10

Nemecké ministerstvo vnútra oznámilo, že Nemecko a Izrael uskutočnili spoločné cvičenie na obranu proti prípadnému rozsiahlemu kybernetickému útoku.

Včera 18:55

Trump opäť vyhlásil, že Ukrajina a Rusko sú „veľmi blízko“ k mieru.

„Myslím si, že majú šancu. Snažíme sa. Ukončil som osem vojen. Myslel som si, že všetky budú možno tvrdšie ako táto. Ale Zelenskyj a Putin sa nenávidia. A to veľmi komplikuje situáciu. Ale myslím si, že sme veľmi blízko k dosiahnutiu dohody,“ povedal americký prezident.

Včera 18:54

Polícia pripomína vodičom víkendovú uzáveru diaľnice D2 medzi Kútmi a Malackami. Dopravné obmedzenia potrvajú od soboty (31. 1.) 22.00 h do nedele (1. 2.) 6.00 h. Dôvodom je osádzanie novej lávky pre peších a cyklistov ponad diaľnicu. Obchádzková trasa povedie po starej ceste cez obce Sekule, Moravský Sv. Ján a Veľké Leváre. Vyznačená bude dopravným značením. „Žiadame vodičov o trpezlivosť a rešpektovanie dopravného značenia,“ odkázala Bartošová.

Včera 18:38

Americké ministerstvo spravodlivosti zverejňuje viac ako tri milióny nových strán spisov súvisiacich s prípadom sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina. Zverejnenie spisov z federálneho vyšetrovania Jeffreyho Epsteina je doteraz najrozsiahlejšie a zahŕňa tisíce videí a fotografií. Reportéri New York Times prechádzajú tento materiál.

Včera 18:37

Sýrska vláda dosiahla dohodu s Kurdmi, ktorých pozície Damask nedávno napadol na severe krajiny. Informuje o tom BBC.

Podľa informácií médií boli práva Kurdov uznané a ich oddiely sa pripoja k sýrskej armáde.

Dohodu sprostredkovali USA. Veľvyslanec Washingtonu v Turecku a osobitný vyslanec pre Sýriu Tom Barrack označil dohodu za „fundamentálny a historický míľnik na ceste Sýrie k národnému zmiereniu, jednote a trvalej stabilite“.

Dohode predchádzali týždne bojov. Sýrskym jednotkám sa podarilo dobyť rozsiahle oblasti na severovýchode krajiny, ktoré boli viac ako 10 rokov pod kontrolou „Sýrskych demokratických síl“.

Včera 18:14

Do Iránu smeruje obrovská flotila, ktorá je väčšia ako tá, ktorá bola vyslaná do Venezuely, vyhlásil Trump.

„Ak nedospejeme k dohode, uvidíme, čo sa stane,“ dodal.

Pripomíname, že Irán už odmietol požiadavky USA týkajúce sa jadrového a balistického programu.

Včera 18:14

Nórske ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že Nórsko sa pripojilo k sankciám EÚ proti iránskym aktérom po smrti tisícov demonštrantov v Iráne.

Včera 18:13

Trumpova administratíva uvalila sankcie na viacerých iránskych predstaviteľov vrátane ministra vnútra Eskandara Mómeního, ktorého obvinila z potláčania celonárodných protestov.

Včera 18:12

Sudánske mesto al-Ubajjid sa stalo v piatok terčom dronových útokov. Podľa svedkov došlo k zásahu viacerých zariadení napojených na vládu krajiny.

Včera 18:11

Turecko vyslalo stíhačky F-16 do Somálska. „Turecko vyslalo do Somálska stíhačky F-16,“ uviedol vládny predstaviteľ pre AFP bez ďalších podrobností.

Včera 17:59
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Čaká európsky automobilový priemysel “krviprelievanie”?

Volkswagen, Renault a Stellantis sa plánujú spojiť so svojimi zarytými konkurentmi. Bloomberg informuje, že ich cieľom je vyrábať lacnejšie elektromobily a odvrátiť existenčné hrozby

Ilustračné foto
❚❚
.

Čínski konkurenti a spoločnosť Tesla Inc. odhaľujú konkurenčné slabiny najväčších európskych výrobcov automobilov pre veľký trh. Začína byť jasné, že súčasný prístup bude potrebné meniť.

 

“Hrozí krviprelievanie”

„V budúcnosti sa spoločnosti, ktoré nie sú schopné čeliť čínskej konkurencii, dostanú do problémov,“ povedal Carlos Tavares minulý týždeň v rozhovore. Tavares je výkonný riaditeľ spoločnosti Stellantis NV. Stellantis NV vznikla v roku 2021 zlúčením talianskeho Fiatu a francúzskej skupiny PSA. Už predtým Tavares povedal, že ak sa európsky automobilový priemysel neprispôsobí, hrozí mu “krviprelievanie”.

.

Automobilky začali viesť diskusie o rôznych prelomových nápadoch – od združovania vývojových zdrojov až po spájanie podnikov v rámci Európy. Cieľom je zvýšiť konkurencieschopnosť. Nasledujúce mesiace budú rozhodujúce.

V roku 2024 sa očakáva spomalenie predaja plne elektrických automobilov. Spomalenie, ktoré viedlo k rozsiahlemu zlacňovaniu, má vplyv dokonca aj na spoločnosť Tesla. Prepad jej akcií o 20 % v tomto roku vymazal z jej trhovej kapitalizácie približne 150 miliárd USD. To je viac ako dvojnásobok hodnoty VW.

Vlády znižujú stimuly, prenajímatelia sa bránia rastúcim nákladom na opravy a spotrebitelia sú čoraz viac frustrovaní z klimatickej politiky. Voľby v USA a Európe by mohli ešte viac zvýšiť odpor voči elektromobilom.

V roku 2025 začnú v Európskej únii platiť prísnejšie emisné predpisy. Znamená to, že výrobcovia musia predávať viac automobilov na batérie – inak im hrozia vysoké pokuty. Podľa výpočtov agentúry Bloomberg by v najhoršom prípade mohla spoločnosť Volkswagen AG čeliť pokutám vo výške viac ako 2 miliardy EUR. A to v prípade, ak sa jej nepodarí dostatočne znížiť emisie vyrábaných vozidiel.

 

.

Na trh vstupuje Čína

Zatiaľ čo sa zvyšuje tlak na európskych výrobcov automobilov, aby predávali viac elektrických vozidiel, čínski výrobcovia podporovaní štátom vstupujú na trh s chladiacimi zariadeniami a s modelmi, ktoré sú často lepšie a lacnejšie.

Ako príklad môžeme uviesť model Dolphin spoločnosti BYD Co.. Jeho cena je približne o 7 000€ nižšia ako podobne vybavený VW ID.3.

Čínsky výrobca zdôrazní svoje európske ambície vstúpiť na európsky trh tým, že na budúci týždeň na autosalóne v Ženeve predstaví niekoľko elektrických modelov. Vrátane luxusného SUV konkurujúceho Mercedesu-Benz triedy G.

Ak európski výrobcovia automobilov neprídu s funkčným plánom B odvetviu hrozí vážny otras. V automobilovom priemysle je zamestnaných približne 1,3 milióna Európanov a toto odvetvie predstavuje 7 % hospodárstva EÚ.

Generálny riaditeľ spoločnosti Renault SA Luca de Meo obhajuje alianciu. Podobnou alianciou sa vytvoril európsky výrobca lietadiel, aby mohol súperiť s Boeing Co.. Stalo sa tak spojením aktív v Nemecku, Francúzsku, Španielsku a Spojenom kráľovstve. Výkonný riaditeľ argumentoval, takáto aliancia by pomohla zdieľať obrovské náklady na výrobu lacných elektrických vozidiel a zároveň by im umožnila využívať výhody väčšieho rozsahu.

.

„Sme veľmi otvorení zdieľať tento druh investícií, pretože je veľmi ťažké zarábať peniaze s malými autami,“ povedal de Meo. Riaditeľ Renaultu predtým pracoval pre Volkswagen aj Fiat. „Snažíme sa nájsť spôsob,“ dodal.

 

Problém nie je nedostatok zdrojov

Tradiční výrobcovia automobilov obmedzili svoje investičné plány. Vrátili peňniaze akcionárom, čo naznačuje, že problémom nie je nedostatok zdrojov. GM, Ford a Stellantis minulý rok vynaložili spolu 22,7 miliardy dolárov na spätný nákup akcií a výplatu dividend. Renault minulý týždeň navrhol najväčšiu výplatu akcionárom za posledných päť rokov.

Nemalo to tak dopadnúť, keď EÚ minulý rok schválila plány na účinné zastavenie predaja nových automobilov so spaľovacími motormi od roku 2035. Existuje viacero dôvodov, prečo sa nálada v oblasti elektrických vozidiel zhoršila.

Spotrebitelia dostali poruchový softvér a nečakane vysoké prevádzkové náklady. Kvôli zložitej údržbe stojí poistenie elektromobilu viac ako poistenie bežného vozidla. Napríklad v Spojenom kráľovstve je to dvakrát viac. Najväčšou prekážkou pre bežných kupujúcich však môže byť cenová dostupnosť.

 

VW znižuje náklady

Volkswagen vo svojom centre pre elektromobily vo východonemeckom meste Zwickau prepustil viac ako 200 dočasných pracovníkov a zrušil jednu zmenu na jednej z montážnych liniek. Celkový predaj osobných automobilov v januári v Európe vzrástol o 11 %. Analytici však očakávajú, že podiel elektrických vozidiel sa v tomto roku v dôsledku apatie spotrebiteľov celkovo zastaví.

Rozhovory o spolupráci v oblasti elektrických vozidiel sa môžu ukázať ako rozhodujúce pre Volkswagen. Automobilový gigant zápasí s problémami napriek masívnym investíciám. Po škandále s naftovými motormi v roku 2015 najväčšia európska automobilka stanovila pravdepodobne najambicióznejšie ciele v odvetví elektrických vozidiel. Chybný softvér však oneskoril kľúčové elektrické modely, čo prispelo k jeho odvolaniu v roku 2022. To sa stalo ešte pod vedením vtedajšieho generálneho riaditeľa Herberta Diessa.

Jeho nástupca Oliver Blume mnohé iniciatívy stiahol. Medzi nimi bolo aj zrušenie továrne v Nemecku za 2 miliardy eur. Vedenie spoločnosti povedalo zamestnancom, aby sa tento rok pripravili na ďalšie znižovanie nákladov.

Ak sa im nepodarí vrátiť stratégie do správnych koľají, európskym automobilkám hrozí, že budú ešte viac zaostávať. Snaha o splnenie regulačných pravidiel môže znamenať, že Tesle budú platiť viac peňazí za emisné kredity – odovzdajú spoločnosti čistý zisk.

.

Možno majú poslednú šancu. VW, Stellantis a Renault nezávisle od seba pracujú na modeloch s cenou do 25 000 eur. Mercedes a BMW plánujú do roku 2025 uviesť na trh niekoľko nových elektrických vozidiel s vylepšenou technológiou.

Poslednou možnosťou by mohli byť výzvy na väčšiu obchodnú a regulačnú ochranu. EÚ má preskúmať plány na postupné vyradenie konvenčných automobilov.

Hoci odklad konca automobilov so spaľovacím motorom môže priniesť oddych, nevyrieši problémy s konkurenciou, ktoré brzdia prechod Európy do elektrickej éry.

„Medzi generálnymi riaditeľmi a v správnych radách vládne veľká nervozita a vyčkávanie, ako dopadne rok 2024,“ povedal Alexandre Marian, výkonný riaditeľ spoločnosti AlixPartners v Paríži.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Peter Bielik

.
.

„Strana nepokojov“. Reakcia Ruska na energetické prímerie

Spôsob, akým bola téma energetického prímeria prezentovaná v informačnom priestore Ruskej federácie, bol veľmi príznačný z hľadiska pozície siete blogerov…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Vyhlásenie Matice slovenskej k nesúhlasu so zapojením slovenských miest do súťaže „Maďarské hlavné mesto mládeže 2026″

Matica slovenská vyjadruje zásadný nesúhlas so zapájaním miest a obcí Slovenskej republiky do súťaže „Maďarské hlavné mesto mládeže 2026″, ktorú…

30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpa čaká dilema

Americký prezident Donald Trump stojí pred voľbou, od ktorej závisí budúcnosť systému jadrových obmedzení medzi Washingtonom a Moskvou, píše The…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Belousovová reaguje na kritiku Rizmana : „Ospravedlniť by sa mal niekto iný, nie ja“

Politička Anna Belousovová v nedávnom príspevku na sociálnej sieti upozornila na audit, ktorý vykonalo Ministerstvo financií SR a týkal sa…

30. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Recept na dlhovekosť: Ako sa stravujú najzdravší ľudia na svete

Aké je tajomstvo dlhého a zdravého života? Je skutočne veľmi jednoduché… Knihu nájdete TU

30. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Tajomník OSN varuje pred finančným kolapsom organizácie

Generálny tajomník Organizácie spojených národov António Guterres varoval pred „nevyhnutným finančným kolapsom“ organizácie v dôsledku neplatenia príspevkov a kvôli rozpočtovým…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Daniel Bombic, obžalovaný z extrémizmu, ostáva vo väzbe

Obžalovaný Daniel Bombic bude naďalej stíhaný väzobne. Rozhodla o tom dnes samosudkyňa Špecializovaného trestného súdu Eliška Šnajderová, ktoré zamietla jeho…

30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Valachová pre HS: 91-ročná pani profesorka mi odhalila svoje rituály. Každý sa môže dožiť vysokého veku – pokojne aj 120 rokov

Moderátorka podcastu Odznova Martina Valachová vo svojich rozhovoroch pravidelne predstavuje ľudí, ktorí sú nielen zaujímaví a majú čo povedať, ale…

30. 01. 2026 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov

Zlato, striebro a bitcoin rastie. Čo je za tým?

Dnes prudko klesla cena zlata, striebra a bitcoinu, zatiaľ čo dolár začal posilňovať

30. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Nastupujúca holandská vláda sľúbila zachovať podporu Ukrajine: “Čas na rozhovory s Moskvou ešte neprišiel”

Nastupujúca holandská vláda v piatok prisľúbila plnú podporu Ukrajine a záväzok dodržať výdavky na obranu podľa štandardov Organizácie Severoatlantickej zmluvy

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA neposkytli Ukrajine sľúbených 250 miliónov dolárov na energetiku

Spojené štáty americké neposkytli Ukrajine 250 miliónov dolárov na energetiku, ako jej predtým sľubovali. Informuje o tom agentúra Reuters s…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

EÚ zvažuje zákaz vstupu ruským vojakom, ktorí bojovali na Ukrajine

„Z Buče do Bruselu nemôže viesť žiadna cesta,“ vyhlásil estónsky minister zahraničných vecí, keď vyzval na celoeurópsky zákaz vstupu bývalých…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina. Ako ďalej?

S Ukrajinou som sa zoznamoval mnoho rokov. Nielen cez knihy a štúdium jej dejín. Prvýkrát som bol v Kyjeve roku…

30. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Kremeľ komentoval vyhlásenie Zelenského, že „neodovzdáme Donbas a ZJE bez boja“

„ZJE je už viac ako dva roky pod kontrolou Ruskej federácie. Vzniká jedna otázka, či to znamená, že kyjevský režim…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kráľovná sprostredkovateľov- Nadácia Pontis v číslach: koľko stojí uzol a komu tečie najväčší prúd

Nadácia Pontis v číslach: koľko stojí uzol a komu tečie najväčší prúd

30. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trump prezradil, čo mu Putin povedal a sľúbil

Americký prezident Donald Trump tvrdí, že požiadal ruského prezidenta Vladimira Putina, aby počas chladného obdobia neútočil na Kyjev a ďalšie…

30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pred 93 rokmi Londýn priviedol k moci Adolfa Hitlera

Rusko, 30. januára 2026 - 30. januára 1933 sa stal nemeckým kancelárom. Hlavnou úlohou Hitlera bolo rozpútať vojnu proti Rusku - ZSSR,…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Opozícia obkukala správanie Matoviča

Opozícia sa definitívne zmenila na poslušného panáčika Igora Matoviča. Čo sa rétoriky a správania týka určite. Myslí si generál Jozef…

30. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Jasná sa zmení na najväčšie zimné ihrisko. Olympijský festival ponúka zábavu pre fanúšikov

Nechce sa vám cestovať stovky kilometrov do Talianska, ale chcete zažiť pravú olympijskú atmosféru takpovediac naživo? Stačí prísť v dňoch…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj rýchlo zosmutnel: "Rusi presmerovali útoky na našu logistiku"

Ukrajina, 30. januára 2026 - Zelenskyj potvrdil, že v noci neboli útoky na energetiku, ale teraz ruské ozbrojené sily kladú…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Vo štvrtok večer v Bratislave smerovali dva vlaky oproti sebe

Vo štvrtok večer v úseku Bratislava – Vinohrady smerovali krátkodobo dva vlaky oproti sebe. Rušňovodič vlaku R 10737 prešiel návesť…

30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čurný rázne reagoval po zastavení toku miliónov eur z ministerstva športu: "Chodí to ako kačka, kváka to ako kačka, tak je to kačka” 

Na štvrtkovej tlačovej konferencii šéf rezortu cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak oznámil, že po vážnych zisteniach hlavného kontrolóra zastavuje…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Fotografie, ktoré dokazujú, že nie všetko máme pod kontrolou

Pod kontrolou máme v živote veľa vecí, aspoň si to radi myslíme, no realita nás občas s obľubou vyvedie z…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Slovensko odignorovalo tému LGBTi na európskej pôde

Zástupcovia SR sa nezúčastnili rokovania o zákaze konverzných praktík. V čom je háčik?

30. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia začala konanie proti Slovensku pre zmeny v ochrane oznamovateľov

Európska komisia v piatok oznámila, že začala konanie o porušení povinnosti (infringement) proti Slovensku. Dôvodom je nedávne prijatie zákona o…

30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

O lžiach o premiérovi, ktoré šíri portál Politico

Poslanec a predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry sa vyjadril k nedávnym správam, ktoré o slovenskom premiérovi priniesol probruselský…

30. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Irán uzatvorí Hormuzský prieliv pre cvičenia s bojovou streľbou. Trump sa môže pridať aj s jeho flotilou

Irán, 30. januára 2026 - Veľká Británia sa pravdepodobne nezapojí do možného útoku USA na Irán, uvádza britský denník The…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Fotografie ľudí, ktorí preskočili brífing o zdravom rozume

Fotografie majú schopnosť zastaviť čas a zachytiť momenty, ktoré by inak ostali len nepríjemnou spomienkou alebo varovaním pre ostatných. V…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Macron označil stretnutie s Ficom za „strategické prebudenie“

Predseda vlády SR Robert Fico sa vo štvrtok v Paríži stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Podľa jeho slov viedli…

29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová vyhlásila, že Mexiko pomôže Kube pri hľadaní diplomatického riešenia a alternatív po tom, čo USA pohrozili clami štátom, ktoré dodávajú Havane ropu.

Včera 20:20

Vo veku 71 rokov zomrela Catherine O’Harová, známa z filmu Sám doma.

Catherine O'Harová
Na snímke Catherine O’Harová / Foto: Screenshot Youtube
Včera 20:03

Trump vyhlásil, že verí v uzavretie dohody s Iránom s cieľom predísť vojenskej konfrontácii. Armáda v regióne Blízkeho východu je podľa jeho slov však ešte väčšia, ako tá nasadená do operácie vo Venezuele.

Včera 19:46

Polícia v Španielsku zadržala majiteľa čínskeho kaderníckeho salónu pre podozrenie z financovania Hamasu. Podľa polície ide o prevody kryptomien vo výške 600.000 eur.

Včera 19:45

.

Djokovič si v Melbourne zahrá finále Australian Open proti Alcarazovi, stále má šancu na rekordný titul

Po štyroch vlaňajších semifinále na grandslamových turnajoch sa Srb Novak Djokovič opäť prebojoval do finále na podujatia \"veľkej štvorky\". Tridsaťosemročný…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Gašpar: Ukrajinci si musia uvedomiť, že Európa nie je nikomu podriadená a Slovensko už vôbec nie!

Podpredseda NR SR Tibor Gašpar vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovorí, že pomoc sa dá poskytovať, ale jej podmienkou…

30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Washington reaguje na pokutu EÚ voči platforme X Elona Muska

Washington sa postavil proti Bruselu po tom, ako regulačné orgány Európskej únie začiatkom tohto mesiaca udelili pokutu platforme X Elona…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Venezuela-Krym a dilema Iránu pre Trumpa. Začne veľká vojna na Blízkom východe?

Západné médiá sú plné správ, že USA môžu v najbližšej dobe zaútočiť na Irán, hoci poznamenávajú, že Trump ešte neprijal…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vdova po Alanovi Rickmanovi varuje po smrti manžela pred „ťažkými“ príznakmi rakoviny pankreasu

Herec známy najmä z filmu „Harry Potter“ zomrel vo veku 69 rokov 14. januára 2016 po šesťmesačnom boji s rakovinou…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Peter Bielik

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov