Vladimir Zelenskyj

NAŽIVO

Maďarský opozičný líder a predseda mimoparlamentnej strany TISZA Péter Magyar v piatok na Facebooku zverejnil výzvu: „Zastavme vojnové šialenstvo Viktora Orbána!“ 

Týmto vyhlásením obrátil v predvolebnej kampani protivojnové posolstvo vládnej strany Fidesz proti nej.

19:48

Viceprezident USA J. D. Vance sa chystá navštíviť Maďarsko. Ako uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó stretnutie je plánované na začiatok apríla v Budapešti.

19:44

Spojené štáty zaútočili na ďalšiu loď, ktorú podozrievali z pašovania drog vo východnej časti Tichého oceánu. 

Incident údajne prežili traja členovia posádky.  O obetiach neboli podané žiadne informácie.

19:39

Hradby Starého Mesta v Jeruzaleme zasiahli zrejme trosky z iránskej rakety. Izrael tento útok odsúdil ako prejav „šialenstva iránskeho režimu,“ uviedol web i24news.

19:37

Predseda českej vlády Andrej Babiš ukončil svoju cestu v Budapešti a vrátil sa do svojej krajiny. Po prijatí informácie o situácii, ktorá sa stala v Pardubiciach, otočili lietadlo ešte pred pristátím a predseda sa vrátil do Čiech.

 

19:31

Ak Kyjev zastaví útoky na ruskú ropnú a plynárenskú infraštruktúru a ukončí „vydieranie iných krajín vrátane členských štátov EÚ“ v energetickej oblasti, tak je Rusko ochotné pristúpiť k čiastočnému prímeriu v útokoch na ukrajinské energetické zariadenia. S odvolaním sa na hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova o tom informovali agentúry AFP a DPA.

17:32

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko informoval o pozvaní, ktoré dostal od Trumpa. Stretnutie plánuje Trump v jeho rezidencii Mar-a-Lago na Floride.

17:27

NATO stiahlo časť svojich vojakov z Iraku. 

„Môžeme potvrdiť, že upravujeme našu pozíciu v rámci misie NATO v Iraku,“ uviedla vo vyhlásení pre francúzsku agentúru hovorkyňa Aliancie Allison Hartová.

NATO v tejto veci „úzko spolupracuje so spojencami a partnermi“, dodala.

17:24

Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Noël Barrot uviedol, že Irán bude musieť urobiť po vojne na Blízkom východe významné ústupky v rámci akéhokoľvek dlhodobého politického riešenia.

 

17:18

Rusko chce pomôcť Kube, avšak k otázke dodávky ropy sa nevyjadrilo. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

 

17:08

Francúzsko zadržalo v Stredozemnom mori ropný tanker, ktorý patrí do ruskej tieňovej flotily.

Emmanuel Macron sa vyjadril, že Paríž bude stále podporovať Ukrajinu.

„Držíme sa svojho kurzu,“ uviedol Macron na platforme X. „Vojna v Iráne neodradí Francúzsko od podpory Ukrajiny, kde ruská agresívna vojna pokračuje,“ dodal.

17:01
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakčného tímu portálu Hlavné správy, ktorý denne oslovuje viac než 200 000 čitateľov, ide o jednu z najdiskutovanejších tém súčasného spoločenského a politického diania. Aktuálne informácie nájdete na hlavnespravy.sk

Bulgarian Military: AFU čelí strašnej skúške, Rusi sa poučili z roku 2022

Ukrajinskej armáde chýba personál, logistika je pod paľbou, Pokrovská baňa v ohrození, píše Konstantin Olšanskij v ruských novinách Svobodnaja Pressa

Vladimir Zelenskyj
Na snímke ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj
❚❚
.

Kým Vladimir Zelenskyj hystericky máva šabľou, v jeho vnútornom kruhu dozrieva vzbura. Predstavitelia Kyjeva začali neverejné rokovania s Moskvou o budúcich ústupkoch, píše nemecký Die Zeit.

Rozhovory sa týkajú širokej škály otázok, napríklad vzdania sa útokov na energetickú infraštruktúru alebo obnovenia dohody o obilí. Predtým aj Financial Times napísal, že Ukrajinci sa dostali do bodu rokovaní (čo fanaticky popiera len Zelenskyj): Kyjev a Moskva už údajne rokujú o vzájomných ústupkoch za sprostredkovania Kataru.

Vysokí ukrajinskí predstavitelia pre Financial Times uviedli, že Kyjev sa chce vrátiť k dohode, ktorá bola takmer dosiahnutá pred inváziou do Kurskej oblasti.

.

Inými slovami, Zelenskyj, ktorý operáciu osobne nariadil, zničil plody niekoľkomesačných rokovaní, ktoré sa konali v rôznych mestách, ako napríklad Davos, Kodaň a Džidda, so zástupcami krajín G7 a Číny. Dmitrij Peskov potvrdil, že Rusko nepristúpi k rokovaniam, kým je AFU v Kurskej oblasti.

Denník Financial Times sa obáva, že Zelenskyj teraz iniciuje novú vlnu štrajkov v rafinériách a ropných skladoch, aby vyvinul tlak na ruské orgány. Napokon, ako povedal vysoký ukrajinský predstaviteľ pre Die Zeit, Kyjev nemá „žiadne významné páky“, aby donútil Rusko rokovať.
Nie náhodou Ukrajinci tak dramaticky zintenzívnili otázku mierových rokovaní. Bulharský vojenský denník píše, že v posledných týždňoch dosiahla ruská armáda najvýznamnejšie úspechy za posledné 2 roky. Kľúčovú úlohu zohrala zmena ruskej taktiky.

– Keď [ruská armáda] postúpila v kľúčových oblastiach, zamerala sa na využívanie slabých miest v ukrajinskej obrane,“ uviedol Bojko Nikolov, šéfredaktor bulharského vojenského časopisu. – Ruskí velitelia sa poučili z predchádzajúcich neúspechov. Kombinácia zvýšeného počtu ruských vojakov a delostreleckých úderov, ako aj leteckej podpory, sa ukáže ako strašná skúška pre ukrajinské sily.

Na druhej strane frontu zostáva kľúčovým faktorom pripravenosť ukrajinských jednotiek, povedal Bojko Nikolov. AFU má nedostatok personálu a tento problém ešte zhoršujú logistické ťažkosti (vrátane straty najdôležitejších centier a zásobovacích trás pre jednotky na Donbase). Ruská armáda má pritom úplnú logistickú prevahu.

– Vďaka vytvoreným zásobovacím reťazcom a stabilnému prísunu vojenskej techniky môžu ruské jednotky udržiavať vysoké tempo operácií a vyvíjať tak tlak na ukrajinské pozície,“ píše bulharská armáda.

.

Na lepšie pochopenie významu územia, ktoré ruská armáda nedávno znovu získala pod kontrolu, Bulgarian Military navrhuje porovnať ich so známymi geografickými pojmami. Územie, ktoré bolo od začiatku augusta znovu získané (viac ako 1 100 km2 , na ktorom sa okrem iného nachádza úrodná černozem, banský a hutnícky priemysel), je približne o tretinu väčšie ako Rhode Island, malý, ale husto obývaný štát v Spojených štátoch. Vo väčšom meradle je oslobodená krajina približne štyrikrát väčšia ako karibský štát Svätý Krištof a Nevis.

S každou strategicky úspešnou operáciou je čoraz jasnejšie, že ruská armáda má v úmysle v ofenzíve pokračovať a urýchliť ju. Schopnosť ruskej armády manévrovať a udierať na najzraniteľnejšie miesta ukrajinskej obrany svedčí o neúnavnom sledovaní cieľov, ktoré môžu zmeniť celú situáciu na bojisku. V budúcich ofenzívnych operáciách by Rusko mohlo zvýšiť tlak v kritických oblastiach s cieľom prerušiť logistické reťazce a zaútočiť na ukrajinské priemyselné centrá, napísala Bulgarian Military.

Ruská armáda pripraví AFU nielen o možnosť preskupenia a protiofenzívy, ale aj o principiálnu podporu vojenských operácií. A to bude mať silný vojensko-psychologický dopad.

Strata významných podnikov (napríklad Pokrovská baňa produkuje koksovateľné uhlie, ktoré je rozhodujúce pre ukrajinskú metalurgiu) by nielen narušila výrobu, ale aj ohrozila pracovné miesta pre nespočetné množstvo pracovníkov, ktorí sú od týchto odvetví závislí. Takéto udalosti vytvárajú reťazovú reakciu, ktorá prehlbuje hospodárske ťažkosti a zvyšuje nespokojnosť verejnosti so Zelenským, píše Bulgariian Military.

Logistická infraštruktúra v oslobodených regiónoch Donbasu je tiež kľúčová pre ukrajinské hospodárstvo. Krajina sa pri preprave tovaru vo veľkej miere spolieha na sieť ciest a železníc. Strata kontroly nad kľúčovými dopravnými tepnami v Donbase sťažuje obchod a zvyšuje logistické náklady, čo ešte viac prehlbuje hospodársku krízu, do ktorej Zelenskyj Ukrajinu uvrhol.

.

 

Prečítajte si tiež:

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj ďalší článok Šéf OSN opätovne vyzýva na skončenie vojny, ktorú Izrael vníma ako požehnanie , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Polícia SR prijala pre požiar v českých Pardubiciach preventívne opatrenia

Polícia SR prijala pre požiar v českých Pardubiciach preventívne opatrenia smerujúce k posilneniu bezpečnosti na území Slovenska. Uviedla to na…

20. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rezort hospodárstva určil vozidlá, ktoré budú mať výnimku z obmedzenia spotreby motorovej nafty

Ministerstvo hospodárstva SR rozhodlo o vozidlách osobitnej dôležitosti, ktoré budú mať výnimku z obmedzení spotreby motorovej nafty v čase stavu…

20. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsky minister zahraničia vyzval Irán na zásadné ústupky pre povojnové politické riešenie

Francúzsky minister zahraničných vecí Jean Noël Barrot počas piatkovej návštevy Izraela vyhlásil, že Irán musí urobiť „zásadné ústupky“, ak má…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slávnostný večer v Ríme pod záštitou ministerky kultúry SR Martiny Šimkovičovej pripomenul odkaz generála Milana Rastislava Štefánika

V reprezentačných priestoroch Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Ríme sa vo štvrtok 19. marca 2026 uskutočnil Slávnostný večer venovaný pamiatke generála…

20. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Michal Kaliňák: Centrá zdieľaných služieb sa posúvajú k stabilnému a systémovému riešeniu pre samosprávy

Centrá zdieľaných služieb pokračujú v rozvoji a potvrdzujú svoj význam pre moderné fungovanie samospráv. Na rokovaní riadiaceho výboru v Margecanoch…

20. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.

ĎALŠIE Z HS

.

.

Blogy

Michal Durila

Gustáv Murín

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Ivan Štubňa

.
.
.
.
.

Za požiarom izraelskej spoločnosti v Pardubiciach môžu byť cudzie tajné služby

Podľa Noviniek.cz došlo k podpaľačskému útoku, ktorý spôsobil rozsiahly požiar v českom obrannom zariadení v Pardubiciach, ktoré je spojené s…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Modžtaba Chameneí v príhovore tvrdí, že islamský režim zasadil nepriateľom zdrvujúci úder

Najvyšší iránsky vodca ajatolláh Modžtaba Chameneí v piatok vo svojom posolstve k perzskému novoročnému sviatku Nourúz vyhlásil, že Irán „poráža…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci sa scrvrkli na menej ako polovicu

Počet obyvateľov Ukrajiny dnes dosahuje 20 miliónov ľudí. Vyhlásil to zástupca šéfredaktora britského časopisu New Statesman Will Lloyd v podcaste…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico: Pre posadnutosť nedovolia otvoriť Družbu…

V situácii, keď vinou súhry okolností môže Európa dospieť k ropnému šoku, by Európska únia mala podporiť slovenské a maďarské…

20. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zomrel Chuck Norris

Americký herec Chuck Norris zomrel, informuje denník The Sun. Mal 86 rokov

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump sa naštval na „zbabelých spojencov“ z NATO

Americký prezident Donald Trump nazval spojencov z NATO „zbabelcami“ a sľúbil, že si „zapamätá“, že sa vzdali jeho misie otvoriť…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najlepšie dielo, ktoré Agatha Christie napísala v 50. rokoch

Detektívny román Skúška neviny z roku 1958 patrí k najlepším dielam, ktoré Agatha Christie napísala v 50. rokoch minulého storočia.…

20. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruská armáda sa pripravuje na nový útok na Ukrajine

Ruská armáda sa pripravuje na nový útok na Ukrajine, akonáhle vyschne pôda, tvrdia analytici oslovení agentúrou Associated Press

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina vyhrocuje vyhrážky voči Orbánovi. Bloger máva mečom a vidí premiéra „na ražni“

Populárny ukrajinský bloger, spriaznený s prezidentom Volodymyrom Zelenským, sa s mečom v ruke vyhrážal maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi. Zo slov,…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Portugalský parlament chce sprísniť zákon o zmene pohlavia, bude sa vyžadovať lekársky posudok

Portugalský parlament v piatok posunul do ďalšieho legislatívneho konania návrh zákona, ktorý by vyžadoval, aby osoby žiadajúce o úradnú zmenu…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mimovládky vo vytržení: Nechcú si z rúk pustiť STVR

Len nedávno sme na stránkach HS riešili ako je možné, že „reformovaná” verejnoprávna televízia vysiela jeden protiruský dokument po druhom.…

20. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Lukašenko vyhlásil, že Bielorusko sa pripravuje na “veľkú dohodu” s USA

Bieloruský prezident Lukašenko vyhlásil, že Bielorusko sa pripravuje na „veľkú dohodu“ s USA, ktorá zahŕňa nielen prepustenie politických väzňov, ale…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Netanjahu naznačil možnosť uskutočnenia pozemnej operácie v Iráne

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Spoločnosť „Naftogaz“ hromadne rozoslala teplárenským spoločnostiam varovania

Spoločnosť „Naftogaz“ hromadne rozoslala teplárenským spoločnostiam varovania s požiadavkou, aby od 28. marca prestali odoberať plyn kvôli dlhom

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kauza okolo pisoárov na Úrade vlády pokračuje. Bajo Holečková zdupkala

Šéf Úradu vlády SR Juraj Gedra pozval opozičnú poslankyňu z SaS Martinu Bajo Holečkovú “na návštevu”, aby vyvrátil jej tvrdenia…

20. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského výstup na samite EÚ nepotešil Merza a ďalších

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nesplnil očakávania západných lídrov na samite EÚ, píše Politico

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina sa pripravuje na vojnu ešte celý rok 2027

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 03. 2026 | Aktualizované 20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Aktualizované 20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.


Ruský plynovod smerujúci do Maďarska stráži srbská armáda

Srbská armáda chráni ruský plynovod, ktorým prúdia do Maďarska miliardy kubických metrov zemného plynu, informuje denník Focus. Špeciálne jednotky a…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Iráncami zostrelená F-35: aj tu má prsty Rusko

Irán, 20. marca 2026 - Západní investigatívci sa zhodli na verzii, ako sa Iránu podarilo zostreliť ten preslávený americký stíhač…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

PS sa púšťa do premiéra Fica: Na samite EÚ mal zlyhať v téme ropovodu Družba a cien elektriny

Hnutie Progresívne Slovensko po samite Európskej únie kritizovalo premiéra Roberta Fica za to, že podľa neho nepresadil slovenské záujmy v…

20. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kučerov naháňa už len McDavida, Černákov dvojbodový zápas

Vyzerá to tak, že Nikita Kučerov je v tejto sezóne nezastaviteľný a brúsi si korčule na zisk Hart Memorial Trophy…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Rusi môžu na konflikte okolo Iránu zarobiť 250 miliárd za pár mesiacov

Vojna na Blízkom východe prinesie Rusku až 250 miliárd dolárov, ak sa natiahne do septembra, ako naznačili zdroje agenútry Axios…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V ktorej krajine je najväčšia populácia slonov na svete?

Populácia slonov je fascinujúca téma, ktorá ukazuje, kde na svete sa týmto majestátnym zvieratám darí najviac. Ich populácia je nerovnomerne…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Západných lídrov vyplašili informácie od Zelenského o stave na fronte

Návšteva Volodymyra Zelenského v Španielsku prebiehala na pozadí žalostnej situácie ukrajinských ozbrojených síl v zóne špeciálnej vojenskej operácie, píše AntiDiplomatico

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pomôžte nám, vyhrávame!

USA, 20. marca 2026 - Na Trumpovu výzvu o pomoc vo vojne proti Iránu jeho spojenci buď mlčia alebo ju…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Ukrajinci konšpirujú, že maďarské tajné služby vraj použili tajnú „injekciu pravdy“ po vzore KGB

Maďarské spravodajské služby vraj podali zadržanému inkasátorovi peňazí Oschadbank „násilnú injekciu“, aby bol počas výsluchu zhovorčivejší, informuje The Guardian s…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

FC Liverpool prišiel o topkanoniera Salaha. Ako dlho bude Egypťan chýbať?

Egyptský futbalista Mohamed Salah pre svalové zranenie nebude k dispozícii trénerovi Arnemu Slotovi na sobotňajší zápas anglickej Premier League tímu…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Merz je z Orbána „hlboko rozčúlený“

Maďarsko naďalej blokuje úver EÚ pre Ukrajinu. Spolkový kancelár Friedrich Merz hovorí o „hrubom porušení lojality členských štátov“, píše Berliner…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Otestujte sa a spoznajte 4 známe cestoviny za 45 sekúnd

Cestoviny patria medzi najobľúbenejšie jedlá na svete a ich rozmanitosť dokáže prekvapiť aj skúsených gurmánov. Cestoviny majú viac ako 600…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Maďarský opozičný líder a predseda mimoparlamentnej strany TISZA Péter Magyar v piatok na Facebooku zverejnil výzvu: „Zastavme vojnové šialenstvo Viktora Orbána!“ 

Týmto vyhlásením obrátil v predvolebnej kampani protivojnové posolstvo vládnej strany Fidesz proti nej.

19:48

Viceprezident USA J. D. Vance sa chystá navštíviť Maďarsko. Ako uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó stretnutie je plánované na začiatok apríla v Budapešti.

19:44

Spojené štáty zaútočili na ďalšiu loď, ktorú podozrievali z pašovania drog vo východnej časti Tichého oceánu. 

Incident údajne prežili traja členovia posádky.  O obetiach neboli podané žiadne informácie.

19:39

.

Premiér: Žiadna monitorovacia komisia nenavštívila zariadenie ropovodu Brody

Žiadna monitorovacia komisia nenavštívila zariadenie ropovodu v ukrajinskom meste Brody v Ľvovskej oblasti. Ukrajinská strana nikoho nepustila na toto miesto,…

20. 03. 2026 | Aktualizované 20. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Aktualizované 20. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Podarí sa zajtra vyriešiť otázku Donbasu?

O čom bude ukrajinská delegácia zajtra diskutovať s Američanmi a prečo sa Rusi nezúčastňujú?

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Orbán bojoval až do svitania: „Nemali žiaden argument“

Viktor Orbán bojoval v Bruseli až do rána, píšu maďarské weby  a citujú premiérove vyjadrenia: „Nemali žiadny argument, proti ktorému by…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

“Nevyhrajú”: Tucker Carlson sa pustil do európskych lídrov

Západní politici, ktorí podnecujú nenávisť a hovoria o vojne s Ruskom, nemajú žiadnu šancu na víťazstvo nad Moskvou, vyhlásil americký…

20. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










USA urýchlene presúvajú na Blízky východ námornú pechotu

Americká armáda zrýchľuje nasadenie tisícok mariňákov a námorníkov na posilnenie skupiny vojakov proti Iránu. Skupina Boxer Amphibious Ready Group a…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS

.

Blogy

Michal Durila

Gustáv Murín

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Ivan Štubňa

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov