Peter Kovařík

NAŽIVO

Index EuroStoxx 50 vzrástol o 0,2 % na 5585 bodov a index Stoxx 600 sa posilnil o 0,5 % na 579 bodov. Banka Nordea si odpísala 2,4 % a ING stratil 1,4 %.

Včera 20:10

Riaditeľ NASA Jared Isaacman oznámil, že NASA investuje 20 miliárd dolárov do výstavby základne na Mesiaci. Pozastaví tiež plány vybudovať vesmírnu stanicu obežnej dráhe Mesiaca.

Včera 20:08

Predstaviteľ amerického rezortu diplomacie uviedol, že USA naďalej zvažujú, ako vykonať Trumpov príkaz na obnovenie testovania jadrových zbraní.

Včera 20:07

Námestník ministra spravodlivosti Talianska Andrea Delmastro odstúpil z funkcie po škandále v súvislosti s tým, že vlastnil podiel v reštaurácii s napojením na mafiu.

Včera 19:59

Karol III. v posledný aprílový týždeň navštívi USA. Vystúpi s prejavom na spoločnom zasadnutí oboch komôr Kongresu USA.

Včera 19:41

Hizballáh označil rozhodnutie vlády vyhostiť iránskeho veľvyslanca z Libanonu za hriech. Žiada, aby tento krok zvrátila.

Včera 19:07

Čile oznámilo, že sťahuje podporu pre kandidatúru Michelle Bacheletovej na post generálnej tajomníčky OSN.

Včera 19:06

Podľa prieskumu agentúry Reuters/Ipsos klesla miera podpory Trumpa na 36 % – ide o najnižšiu hodnotu od jeho návratu do Bieleho domu.

Včera 19:05

Rusko zvýšilo príjmy z ropy na najvyššiu úroveň za posledné štyri roky v dôsledku prudkého nárastu cien, informuje agentúra Bloomberg.

Podľa výpočtov agentúry dosahuje Kremľ najvyššie príjmy z exportu ropy od marca 2022: rast cien v dôsledku eskalácie napätia na Blízkom východe a zmiernenie obmedzení zo strany USA podporili ceny ruských druhov ropy aj objem dodávok. Za posledné tri týždne sa priemerné denné príjmy zdvojnásobili na približne 270 miliónov USD oproti 135 miliónom USD v januári, hoci Putin tento efekt označuje za dočasný.

Včera 19:02

Orbán na Facebooku napísal, že ukrajinskí agenti sú už v našej špajze a pohybujú sa v strane TISZA. 

Včera 18:32

Čínsky minister zahraničných vecí Wang I telefonoval s Abbásom Arakčím. O vojne na Blízkom východe mu povedal, že rozhovor je vždy lepší než boj.

Včera 18:10

Z oznámenia Operačného velenia ozbrojených síl Poľska vyplýva, že pre zvýšenú aktivitu ruských dronov v západnej časti Ukrajiny druhý raz za deň vzlietlo poľské a spojenecké letectvo.

Včera 17:42

Podľa generálneho riaditeľa ČT Hynka Chudárka by ČT hrozil bankrot, ak by poslanci schválili avizovaný návrh na zrušenie koncesionárskych poplatkov pre určité skupiny ľudí.

Včera 17:40

Rádio Sloboda informovalo, že po útoku ukrajinských dronov stále horí ropný sklad prístave Primorsk v Rusku.

Včera 17:39

Hovorca katarského ministerstva zahraničia uviedol, že Katar nevystupuje ako sprostredkovateľ v konflikte medzi USA a Iránom.

Včera 17:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Brannobezpečnostný výbor odporučil na post šéfa polície Petra Kovaříka, Hamran nezískal dostatok hlasov. Mikulec do týždňa rozhodne: “Chcel by som to ešte prehodnotiť”

Výbor Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť odporučil do funkcie prezidenta Policajného zboru (PZ) Petra Kovaříka. Členovia výboru to odhlasovali po pondelkovom vypočúvaní kandidátov. Okrem Kovaříka sa o funkciu uchádzal Štefan Hamran. Šéfa polície má vymenovať minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO)

Peter Kovařík
Na snímke Peter Kovařík
❚❚
.

Kovaříka v hlasovaní podporilo desať poslancov, za Hamrana hlasovali šiesti. V oboch prípadoch jeden poslanec nehlasoval a ostatní sa zdržali. Predseda výboru Juraj Krúpa (OĽANO) skonštatoval, že hlasovanie bolo tesné, čo je dôkazom, že v koalícii nebola na mene dohoda.

Miesto policajného prezidenta sa uvoľnilo po odstúpení Milana Lučanského. Od septembra minulého roka PZ dočasne vedie Peter Kovařík. Hamran pôsobí ako veliteľ útvaru osobitného určenia Prezídia PZ.

Funkčné obdobie prezidenta PZ je štyri roky. Tá istá osoba môže byť vymenovaná do funkcie policajného prezidenta najviac na dve funkčné obdobia.

.

 

Mikulec do konca týždňa rozhodne, či vymenuje Kovaříka za šéfa polície

Do konca týždňa sa minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) rozhodne, či vymenuje do funkcie policajného prezidenta Petra Kovaříka. Berie do úvahy pondelkové odporúčanie parlamentného brannobezpečnostného výboru.

“Obidvaja kandidáti sú pre mňa kvalitnými kandidátmi. Každý z nich má svoje plusy a mínusy, každý z nich má svoj prínos. Ešte by som si to chcel prehodnotiť,” povedal novinárom s tým, že “absolútne berie do úvahy” odporúčanie výboru.  Svoje rozhodnutie nechce naťahovať, no chce si ešte prejsť koncepcie a návrhy, ktoré kandidáti prezentovali pred výborom.

Mikulec ubezpečil, že vláda určite nebude bojovať menej s extrémizmom, skôr naopak.

“To, že boli oznámené niektoré veci, že prokuratúra alebo NAKA bude meniť prístup, neznamená, že bude menej bojovať. Tu skôr ide o to, aby sa NAKA ako špecializovaný útvar nevybíjala na niektorých extrémistických prečinoch, ktoré by de facto mohli riešiť okresné či krajské riaditeľstvá. A aby NAKA riešila závažnú trestnú činnosť,” skonštatoval pred novinármi.

.

Doplnil, že to bude treba ešte v rámci pripravovanej reformy dovysvetliť.

 

Základnou prioritou pre Petra Kovaříka je zvýšenie dôveryhodnosti PZ

Základnou prioritou pre Petra Kovaříka vo funkcii šéfa polície by bolo zvýšenie dôveryhodnosti Policajného zboru (PZ). Skonštatoval to pred parlamentným brannobezpečnostným výborom, ktorý v pondelok vypočúva kandidátov na túto funkciu. Kovařík je v súčasnosti povereným šéfom polície. Jeho cieľom je, aby sa miera nedôveryhodnosti verejnosti v políciu znížila zo súčasných zhruba 55 percent na 25 percent. V oblasti dôveryhodnosti podľa neho treba zapracovať na tých policajtoch, s ktorými sú občania v kontakte – napríklad na úseku dopravnej či poriadkovej polície.

PZ podľa Kovaříka zlyháva v otázke zaisťovania výnosov z trestnej činnosti. “V tomto smere dlhodobo zlyhávame ako Policajný zbor, ale aj súdne rozhodnutia dostatočne nereflektujú na odnímanie výnosov z trestnej činnosti. Je zbytočné odseknúť jedno chápadlo mafii, ak sa neodsekne zdroj financovania tej organizovanej skupiny, mechanizmus pokračuje ďalej,” skonštatoval. Finančné vyšetrovanie je dnes v rozsahu jedného oddelenia, čo je podľa neho veľmi málo. Polícia by podľa neho tiež uvítala efektívny zákon o preukazovaní pôvodu majetku.

Kovařík na vypočutí hovoril, že niektoré extrémistické trestné činy by nemusela riešiť NAKA. Kapacity NAKA, Špecializovaného trestného súdu a špeciálnej prokuratúry treba podľa neho “nasystemizovať” tam, kde je to ozaj potrebné pre spoločnosť.

.

“Buď tam pridáme ľudí a necháme tam extrémizmus typu prečiny v sadzbe do dvoch rokov, alebo tam necháme závažnú časť, čo je môj model,” skonštatoval.

V rámci organizačnej reformy polície víta zámer vytvoriť špeciálny útvar, ktorý sa bude venovať finančnému vyšetrovaniu, teda odnímaniu ziskov z kriminality. Zvážiť by sa podľa neho malo aj to, ako posilniť inštitút služobného tajomstva, rovnako aj osobnú zodpovednosť, ktorá je s tým spojená.

Po reorganizácii prezídia by sa malo podľa Kovaříka začať diskutovať o ďalšom územnom členení. Poukázal na potrebu diskutovať o reforme na krajských či obvodných riaditeľstvách. Namiesto ôsmich krajských riaditeľstiev si vie predstaviť len tri oblastné riaditeľstvá a metropolitnú polícia Bratislavy. Na nižších úrovniach by sa to malo podľa neho nastaviť podľa potrieb.

Polícia musí podľa neho garantovať, že nebude možné vstupovať do trestných konaní, zvlášť do tých, ktoré majú politický dosah. Šéf PZ by mal byť podľa neho nárazníkom medzi politikou a systémom, ktorý dnes v PZ funguje.

Problematický je podľa Kovaříka mechanizmus celoživotného vzdelávania a kariérneho rastu. Policajti by mali mať podľa neho možnosť sa vzdelávať, ísť napríklad na špecializovaný kurz. Treba tiež urobiť poriadok v mechanizme príplatkov. Tam, kde je vysoká možnosť zamestnať sa, treba podľa Kovaříka zvážiť príplatky špecificky na tú lokalitu.

Kovařík si nemyslí, že by bolo vhodné rozohnať nepovolené demonštrácie slzným plynom či vodným delom. Účastníci nepovolených demonštrácií sa podľa neho dopúšťajú priestupkov. Počas jesenných protestov postupovala podľa neho polícia efektívne.

V súvislosti s úmrtím exšéfa polície Milana Lučanského skonštatoval, že nevidel nič, čo by v ňom vzbudzovalo závažné podozrenie, že došlo k inému úmyselnému konaniu vo vzťahu k jeho smrti. Verí, že zriadená komisia pôjde vo vyšetrovaní do hĺbky.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Ministerstvo zahraničia naďalej odporúča necestovať do určitých oblastí Venezuely , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Ministerstvo zahraničia naďalej odporúča necestovať do určitých oblastí Venezuely

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR aktualizovalo pre Venezuelu cestovné odporúčanie zo štvrtého stupňa na tretí stupeň – necestovať…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico navštívil spoločnosť Duslo Šaľa a stretol sa s jeho predstaviteľmi

Predseda vlády Robert Fico navštívil spoločnosť Duslo Šaľa a stretol sa s jeho predstaviteľmi. Zúčastnili sa aj viacerí ministri jeho…

24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

OSN: Násilie gangov na Haiti si za necelý rok vyžiadalo viac než 5 500 mŕtvych

Násilie gangov na Haiti a bezpečnostné operácie proti nim si od marca 2025 do polovice januára tohto roka vyžiadali viac…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rubio bude v piatok vo Francúzsku diskutovať s členmi G7 o vojne na Ukrajine, v Iráne a o hrozbách pre mier a stabilitu vo svete

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio sa v piatok stretne so svojimi partnermi zo skupiny G7 na rokovaniach o vojne…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Seniorka čelila nátlaku mužov pri nevyžiadanej oprave strechy

Seniorka z okresu Zlaté Moravce čelila nátlaku troch mužov pri nevyžiadanej oprave strechy. Pomohli jej policajti, ktorí si počas hliadky…

24. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov


.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

René Pavlík

Milan Šupa

Ján Droppa

Marek Brna

.
.
.
.
.

Podozrivého zo založenia požiaru v českých Pardubiciach mali zadržať na Slovensku

Podľa zistení českého servera Novinky.cz zadržala polícia na Slovensku minimálne jedného podozrivého v súvislosti s požiarom haly českej zbrojovky LPP…

24. 03. 2026 | Aktualizované 24. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Jeden z najväčších denných leteckých útokov stále pokračuje, pod paľbou je veľká časť Ukrajiny

Rusko v utorok vypustilo na Ukrajinu viac než 400 dronov v jednom z najväčších denných vzdušných útokov od začiatku vojny,…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Únia odkladá odpojenia sa od ruskej ropy

Európska únia odkladá svoj návrh na úplný zákaz ruskej ropy kvôli vojne s Iránom, prudkému nárastu cien a škandálu okolo…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trestné oznámenie na Fica pre vypnutie núdzovej elektriny Ukrajine prokuratúra posunula

Trestné oznámenie, ktoré podala opozičná strana strana Sloboda a Solidarita na premiéra Roberta Fica pre rozhodnutie zastaviť dodávky núdzovej elektriny…

24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Donbas ako prekážka. Čo sa skutočne deje v rokovaniach o ukončení vojny na Ukrajine?

Americká a ruská strana nezabudla na rokovania o Ukrajine a naďalej trvá na stiahnutí ukrajinských vojsk z Doneckej oblasti, aby…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Líná zahrada – moderným návratom ku koreňom

„Líná“ záhrada je moderným návratom ku koreňom. Prináša zmenu, ktorá spája zdanlivo protichodné veci: záhradkárčiť s rozumom a ľahkosťou, menej…

24. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Brusel má s nami zase problém. Tentokrát pre ceny palív

Rozhodnutie slovenskej vlády obmedziť predaj motorovej nafty a zároveň zaviesť vyššie ceny pre autá registrované mimo SR je v rozpore…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pekár z PS reaguje na kauzu okolo státisícových pôžičiek a nevhodného správania ku kolegyni

Bývalý poslanec parlamentu Peter Pčolinský nedávno poukázal na záhadný koniec exposlanca Martina Pekára v opozičnej strane Progresívne Slovensko. Pekár, štedrý…

24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najvyšší vodca Iránu súhlasil s rokovaniami s USA

Najvyšší vodca Iránu Modžtabá Chameneí súhlasil s rokovaniami s USA, tvrdí izraelský portál Ynet s odvolaním sa na vysokopostaveného iránskeho…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

24. 03. 2026 | Aktualizované 24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Aktualizované 24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Úrad inšpekčnej služby: Nehodu auta v Košiciach mal spôsobiť policajt, začne sa prepúšťacie konanie

Dopravnú nehodu na Moldavskej ulici v Košiciach z nedele , pri ktorej osobné auto skončilo v podchode pre chodcov, mal…

24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dron, ktorý včera v noci vletel do Litvy z Bieloruska, mohol byť ukrajinský

Dron, ktorý včera  v noci vletel do Litvy z Bieloruska, mohol byť ukrajinský, vyhlásil minister obrany tejto krajiny Robertas Kaunas

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Spájať oficiálnu návštevu Ruska s voľbami na Slovensku je hlúposť

Dávať do súvisu oficiálnu pracovnú návštevu Ruskej federácie a rozhovor s ruským premiérom o dodávkach energií so špekuláciami o ovplyvňovaní…

24. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovensko do 30 dní rozhodne o dvojitých cenách palív, s Maďarskom chystá žalobu proti Európskej komisii

Slovensko bude podľa premiéra v najbližších dňoch ďalej rokovať so Slovnaftom o vývoji na trhu s pohonnými hmotami a do…

24. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi v noci podnikli masívny útok na Ukrajinu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 03. 2026 | Aktualizované 24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Aktualizované 24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

“Deregulačná päťročnica” môže ohroziť sociálne štandardy na pracoviskách

Aktuálny vývoj EÚ sa týka firiem a podnikov, šéfka Európskej komisie totiž sľúbila „deregulačnú päťročnicu”. Dopady na obyčajných ľudí môžu…

24. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA stavajú na autonómne vojnové lode

Americké námorníctvo sa pri svojich celosvetových misiách spolieha na autonómne nákladné lode. Nová séria Liberty Class má zabezpečiť rýchlejšie a…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


Opozícia radšej potopí našu energetickú bezpečnosť, než by priznala pravdu a postavila sa za záujmy Slovenska

Povedzme si úprimne, koho záujmy v skutočnosti zastupujú politici ako Tomáš Valášek a jeho kolegyne či kolegovia z Progresívneho Slovenska…

24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nie škandál, ale nový normál. V Maďarsku sa spustil volebný režim podľa DSA

Komisia pred voľbami nezapína výnimočný stav, ale mechanizmus, ktorý si členské štáty samy schválili. Maďarsko ukazuje, kam pokračuje slovenský príbeh

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Fico očakáva v prípade víťazstva Magyara v Maďarsku zhoršenie vzťahov so Slovenskom

V prípade víťazstva opozičného kandidáta Pétera Magyara v maďarských parlamentných voľbách sa môžu zhoršiť vzťahy medzi Slovenskom a Maďarskom. Očakáva…

24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelený údel alebo tiež Green Deal

Keď pred vypuknutím ukrajinsko-ruských treníc G. Friedman z amerického Stratforu vyhlásil, že základnou úlohou americkej zahraničnej politiky je nepripustiť vytvorenie…

24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Trump bezpochyby ustúpil“

USA stanovili 9. apríl ako dátum ukončenia vojny, uviedol pre Ynet izraelský zdroj

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koniec sveta: Tajomné miesto na mape, ktoré môžete naozaj navštíviť

Koniec sveta je pojem, ktorý v ľuďoch vyvoláva predstavy o neznáme, dobrodružstve a hraniciach civilizácie. Koniec sveta však nie je…

24. 03. 2026 | 0 komentárov

Vedci zistili, kde by sa mohli nachádzať mimozemšťania

Niekoľko planét môže disponovať ideálnymi podmienkami pre mimozemský inteligentný život, vyplýva to zo štúdie odborníkov z Inštitútu Carla Sagana na…

24. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Presuň 2 zápalky tak, aby vzniklo 7 štvorcov

Zápalky dokážu poriadne potrápiť mozog, najmä keď ide o logické hádanky. Táto výzva preverí vašu predstavivosť aj schopnosť myslieť mimo…

24. 03. 2026 | 0 komentárov

Ukrajinská tajná služba informovala o pokuse o zabitie poradcu ministra obrany

SBU dnes oznámila odhalenie druhého pokusu o atentát na poradcu ministra obrany Sternenka. Zadržaných bolo viac ako 10 podozrivých, ktorí…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Video: Americký „Patriot“ zasiahol obytnú štvrť v Bahrajne

Izrael, 24. marca 2026 - Výbuch v obytnej štvrti v Bahrajne, pri ktorom bolo zranených viac ako 30 ľudí vrátane…

24. 03. 2026 | 0 komentárov

V jednej z najväčších rafinérií v USA došlo k výbuchu

V jednej z najväčších rafinérií v USA – Valero Port Arthur v Texase – došlo k výbuchu, po ktorom bola…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Krajiny Perzského zálivu sa snažia nezapliesť do vojny s Iránom

Krajiny Perzského zálivu sa snažia nezapliesť do vojny s Iránom a „sú nahnevané“, že USA ich nepočúvajú, píše WSJ s…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Index EuroStoxx 50 vzrástol o 0,2 % na 5585 bodov a index Stoxx 600 sa posilnil o 0,5 % na 579 bodov. Banka Nordea si odpísala 2,4 % a ING stratil 1,4 %.

Včera 20:10

Riaditeľ NASA Jared Isaacman oznámil, že NASA investuje 20 miliárd dolárov do výstavby základne na Mesiaci. Pozastaví tiež plány vybudovať vesmírnu stanicu obežnej dráhe Mesiaca.

Včera 20:08

Predstaviteľ amerického rezortu diplomacie uviedol, že USA naďalej zvažujú, ako vykonať Trumpov príkaz na obnovenie testovania jadrových zbraní.

Včera 20:07

Námestník ministra spravodlivosti Talianska Andrea Delmastro odstúpil z funkcie po škandále v súvislosti s tým, že vlastnil podiel v reštaurácii s napojením na mafiu.

Včera 19:59

.

Tieto “fake news” kaviareň nezaujímajú

Na pozadí agresie voči Iránu sa spustili aj rôzne propagandistické aktivity. Informuje vo svojom statuse na sociálnej sieti Juraj Draxler.…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Irán oficiálne oznámil, že na preplávanie Hormuzského prielivu musia lode získať povolenie od Teheránu

Irán oficiálne oznámil, že na preplávanie Hormuzského prielivu musia lode získať povolenie od Teheránu, informuje agentúra IRNA

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko späť na ľade? Kvôli tomu Slovensko môže prísť o veľkú šancu, varuje zámorský novinár

Návrat Ruska na medzinárodnú hokejovú scénu je téma, ktorá rozdeľuje fanúšikov aj odborníkov. Zo slovenského pohľadu však nejde len o…

24. 03. 2026 | 0 komentárov

Deväťdesiatdvaročný americký sudca rozhoduje v prípade Madura

Americký sudca Alvin Hellerstein, ktorý vedie konanie proti zosadenému venezuelskému vodcovi Nicolásovi Madurovi, má 92 rokov a rozhodoval v mnohých…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Premiér nevidí v ceste Pellegriniho do Moskvy žiadne porušenie pravidiel

Premiér Robert Fico nevidí v zahraničnej ceste Petra Pellegriniho v roku 2020 do Ruska žiadne porušenie pravidiel. Vyplýva to z…

24. 03. 2026 | Aktualizované 24. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Aktualizované 24. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

René Pavlík

Milan Šupa

Ján Droppa

Marek Brna

.
.
.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov
.