NAŽIVO

Rutte pochválil USA a Izrael za vojenský zásah proti Iránu. Zároveň uviedol, že Aliancia ako taká sa do úderov nezapojí.

Včera 20:10

Pri útokoch izraelskej armády v Libanone zahynulo 52 ľudí a 154 zostalo zranených.

Včera 20:00

Ministerstvo obrany Nemecka uviedlo, že na Blízkom východe je umiestnených viac ako 500 nemeckých vojakov.

Včera 19:58

Po prepadnutí podlahy na stavbe jednej z budov v Johannesburgu zahynulo najmenej šesť ľudí a ďalšie dve osoby zostali uväznené pod sutinami.

Včera 19:44

Hizballáh odsúdil rozhodnutie libanonskej vlády, ktorá mu zakázala jeho vojenské aktivity.

Včera 19:43

Armáda Izraela oznámila, že pri útokoch v Libanone bol zabitý aj Adham Adnan al-Osmán, veliteľ Brigád al-Kuds.

Včera 19:23

Armáda Izraela, kvôli pokračujúcim útokom na Blízkom východe, predlžuje uzavretie škôl a pracovísk do soboty 7. marca do 20.00 h miestneho času.

Včera 19:14

Szijjártó oznámil, že maďarský rezort diplomacie si predvolalo ukrajinského veľvyslanca kvôli nútenému odvodu brancov, ktorého obeťami sa podľa neho stali ďalší dvaja Maďari.

Včera 19:13

Rumen Radev oznámil, že v parlamentných voľbách v Bulharsku bude o kreslá v parlamente bojovať aj Progresívne Bulharsko.

Včera 19:10

Iránska vláda vyzvala obyvateľov, aby sa v pondelok na znak podpory islamskej republike a vzdania úcty Alímu Chameneímu zhromaždili v Teheráne.

Včera 18:20

USA po prvýkrát použili v bojových podmienkach novú operačno-taktickú raketu Precision Strike Missile (PrSM) pri útokoch na územie Iránu, informuje vydanie The War Zone.

V publikácii sa uvádza, že experti identifikovali raketu na videu zverejnenom Centrálnym velením ozbrojených síl USA, kde je zaznamenaný štart bojovej hlavice s použitím raketových systémov HIMARS.

raketa Precision Strike Missile
Na snímke raketa Precision Strike Missile / Foto: Telegram
Včera 18:18

Irán odpálil najnovšiu superťažkú raketu smerom na americké základne na Blízkom východe, informuje iránska agentúra NourNews.

Včera 18:17

Švajčiarsko čelí kritike kvôli tomu, že nezadržalo Kazema Gharíbabádího. Ten je podozrivý z trestných činov proti ľudskosti pri potláčaní protestov v Teheráne.

Včera 18:07

Putin vyzval na prímerie na Blízkom východe. Kremeľ uviedol, že počas telefonátu s prezidentom Spojených arabských emirátov obaja lídri zdôraznili potrebu okamžitého prímeria.

Včera 18:04

Iracký minister zahraničia uviedol, že Irán pokračuje v útokoch na Kurdistan.

Včera 17:35

Macinka povedal, že novinári nemajú nárok na informácie kedykoľvek si zmyslia a on nie je povinný chodiť na tlačovky ak im nechce nič povedať.

Včera 16:46
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Boris Kollár: Rakúsky predseda Ústavného súdu je hrdina. Mainstream: Iracionálni Rakúšania napokon možno zvolia neonacistu

Na prekvapivú správu o neplatných prezidentských voľbách v Rakúsku väčšina ľudí reagovala s nádejou. Kollár si myslí, že ústavný sudca, ktorý vyniesol o tom rozsudok je hrdinom dnešných dní. Našli sa však aj pesimistické komentáre, ktoré kuvikajú, že Rakúsko možno bude mať za prezidenta neonacistu a z Rakúšanov sa vysmievajú, že sú iracionálni

❚❚
.

Podľa Borisa Kollára je Gerhard Holzinger hrdinom týchto dní. “Človek ktorý nepodľahol tlakom, ktorý skutočne chce dodržiavať demokraciu, ústavu a právo, rozhodol, že sa v Rakúsku budú opakovať voľby. Je to veľké víťazstvo, lebo ja som presvedčený, že tie voľby dnes dopadnú úplne inak. A toto je facka všetkým štandartným politikom, ktorí sú ochotní podvádzať, klamať, kradnúť a urobiť hocičo, len aby sa udržali pri moci, aby mohli ďalej rozkrádať systém a je jedno či u nás, alebo v Rakúsku, či priamo v Bruseli. Pozrite na nich čo robia! Zväzujú nám ruky, kradnú nám peniaze a budúcnosť. Nestarajú sa o ľudí, o deti, o dôchodcov, je im to úplne jedno. Ja tlieskam Rakúšanom a ich Ústavnému súdu. Som strašne rád, že tento ústavný sudca mal v sebe toľko hrdinstva a odvahy, že urobil toto veľké rozhodnutie.

Pre liberálne médiá bola správa o opakovaní volieb katastrofou

.

Iný názor však majú mainstreamove médiá. Denník Sme rozhodnutie Ústavného súdu v Rakúsku komentoval takto:

“Toto jednoducho nevymyslíš. Rakúsky ústavný súd rozhodol, že májové prezidentské voľby, v ktorých liberálny kandidát zdolal krajne pravicového tesným rozdielom 30-tisíc hlasov, treba opakovať. Nie preto, že by zistili nejaký skutočný volebný podvod, ale preto, že nedočkaví overovatelia začali počítať hlasy skôr, ako bolo dovolené. Na posratého aj hajzel spadne, veru. Zástancovia liberálneho usporiadania sveta sa len ťažko spamätúvajú z brexitu a hneď dostali ďalšiu facku – teraz z rúk rakúskych babrákov.

Problém je o to väčší, že sme dnes len na začiatku demokratickej vzbury v Európe, v ktorej čoraz sebavedomejší voliči získavajú šancu odmietať bližšiu integráciu, ale aj príchod migrantov. Rakúšania budú voliť v politickom prostredí v ktorom sa už Angličania otočili Únii chrbtom a prelomili tabu. Tak ako u nás sa stalo “legitímnim” zvoliť “kotlezberbovcov”, tak aj Rakúšania budú môcť zvoliť “nienacistu” Hofera, bez štipky hanby pred Európou a jej mierumilovnými generáciami. Začína byt jasné že sme v menšine a že nás nie je dosť, aby sme zachránili tú pomalú, komplikovanú a iritujúcu úniu. Iracionálny človek má v Európe momentálne prevahu”, povzdychol si komentátor denníka Sme.

Jeho kolega k situácii poznamenal toto:

“Politicky sa dá len prízvukovať, že Európu život fackuje zľava i sprava. Tentoraz teda sprava, keďže jediná pozitívna správa v pohnutých migračno-brexitových časoch, že slniečkar porazil v Rakúsku národného populistu, je už neplatná. Nikto nevie, čo prinesie opakované hlasovanie, ak sa ale echo brexitu donieslo až pod Alpy, tak o to, či rakúska demokracia obstála alebo nie, sa ešte povedie boj.”

.

Predseda rakúskeho ústavného súdu Gerhart Holzinger, bol štandardnými politikmi a mimovládnymi aktivistami kritizovaný aj za to, že v marci vyhlásil, že plánované zavedenie kvót na počet žiadateľov o azyl “je nezákonné a protiústavné”.

Zároveň na Slovensku vznikla tzv. výzva osobností s názvom “Za republiku”, ktorá paradoxne varuje pred snahami odtrhnúť Slovenskú republiku spod diktátu EÚ a je svojím spôsobom ideologicky totožná s rovnakými výzvami z minulého režimu za zachovanie nerozborného priateľstva s krajinami socialistického tábora. Vo výzve sa píše:

Za republiku!

Slovenská republika čelí v rastu protidemokratických síl – takéto šírenie mutácií fašizmu tu nebolo od čias druhej svetovej vojny. Súčasne sa dvíha úsilie za odtrhnutie Slovenskej republiky od EÚ. Obraciame sa preto na vládnucich, a tiež na slovenskú verejnosť s výzvou, aby neostávali pasívni.

Po BREXITE sa môžeme oprávnene obávať, že sa nepriatelia EÚ zamerajú na deštrukciu východu EÚ. U nás sú ich terčom piliere, na ktorých stojí Slovenská republika: 1. antifašistický odkaz SNP, 2. demokratický odkaz roku 1989, 3. sloboda a územná zvrchovanosť, dosiahnutá vyhnaním okupantov, 4. účasť na integračnom projekte EÚ a euroatlantická spolupráca.

.

Nevzdajme sa ich. Aj dnes platí, že bez protifašistického odboja (1944), a vyše 40 ročného zápasu o slobodu, ktorý vyvrcholil v Novembri 1989, by sme nedosiahli štátnu samostatnosť (1993). Nezabúdajme, ako sme v podmienkach samostatného štátu zastavili Mečiarov pokus o oddelenie Slovenskej republiky od Západu (1998). Vďaka tomu sme členmi EÚ (2004), kde užívame neobmedzený pohyb (2007), aj spoločnú menu (2009).

Slovenská štátnosť sa budovala súčasne s integráciou Slovenskej republiky do EÚ. Preto sme po studenej vojne žili v mieri a mladé generácie mali viac príležitostí na vzdelanie, aj na uplatnenie svojich schopností, než mali občania Slovenska kedykoľvek v minulosti. Príbeh Slovenska a EÚ sú dva neoddeliteľné príbehy. Nestali sme sa dokonalou republikou, no podstatné je, že náprava chýb, aké vidíme v správe štátu, je iba v našich rukách.

Proti úspechom republiky sa dvíhajú odporcovia slobody. Obnovuje sa tlak proti demokratickému poriadku a za oddelenie Slovenska od našich západných spojencov. Postavme sa preto za republiku!

Ján Budaj

Výzvu podporujú:

Iveta Radičová

Daniel Pastirčák

Zuzana Čaputová

Juraj Rizman

František Mikloško

.

Milan Kňažko

Viera Dubačová

Otto Žarnay

Ladislav Kováč

Eugen Korda

.

Anna Remiášová

Oleg Pastier

Ľubo Feldek

Bohuslav Kraus

Viktor Hulík

.

Alex Mlynárčik

Mária Smreková

Marta Šimečková

Márius Kopcsay

Juraj Marušiak

Juraj Mesík

Elena Pätoprstá

.

Juraj Smatana

Vladimír Ondruš

Mária Filková

Juraj Čarný

https://www.youtube.com/watch?v=nCXVAKvwnKM

 

 

.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

Miroslav Urban

.
.

NAŽIVO: Veliteľ iránskych revolučných gárd hlási uzavretie Hormuzského prielivu

Aj v pondelok sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po sobote , kedy Spojené štáty americké a Izrael zaútočili na…

02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 15 min. čítania | 0 komentárov

.

Blíži sa akcia ku Dňu žien: Získajte Office 2021 Pro za zvýhodnenú cenu 30,25€ a Windows 11 Pro za 13,25€!

Godeal24 spustil kampaň ku Dňu žien – Women’s Day Sale – so zľavou až 180€ na MS Office, pričom sa…

03. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina udrela na čiernomorský ropný terminál napriek výstrahe USA

Ukrajina v pondelok nadránom zasiahla ropný terminál v juhoruskom prístave Novorossijsk, oznámila ukrajinská armáda. Útok prišiel niekoľko dní po tom,…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Situácia je vážna. Vojna môže pokračovať aj dlhšie než päť týždňov. Trump pripúšťa nasadenie pozemných síl

Americký prezident Donald Trump v pondelok uviedol, že rozhodol o začatí vojny proti Iránu, pretože to podľa neho bola „posledná,…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svedectvo priamo z Dubaja: Keď na parkovisko padol dron, bol som práve v budove

Dubaj zažil napäté hodiny, ktoré vydesili miestnych aj turistov. HS sa podarilo spojiť s právnikom Jánom Čarnogurským, ktorý sa počas…

02. 03. 2026 | Rozhovory | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Rozhovory | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Hrozí tretia svetová vojna. Medvedev sa ostro pustil do Trumpa a USA

Dmitrij Medvedev vyhlásil, že tretia svetová vojna môže vypuknúť „kedykoľvek“, ak Trump „bude pokračovať vo svojom kurze“

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zdravé srdce po celý život? Skúste si prečítať toto

Nehrozí vám infarkt? Porážka? Reprint jednej z najúspešnejších kníh Kataríny Horákovej, profesorky všeobecnej biológie a populárnej propagátorky zdravého životného štýlu.…

02. 03. 2026 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov

Španieli vystavili stopku americkej agresii. Nesprístupnili dôležité letiská

Španielsko, ktoré odsúdilo útoky na Irán, zakázalo Spojeným štátom využívať jeho spoločne spravované vojenské základne na túto vojenskú operáciu, oznámil…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

“Neprijateľné zasahovanie do našich záležitostí!” Ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo veľvyslanca Holandského kráľovstva v SR

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR si na pokyn rezortného šéfa Juraja Blanára (Smer-SD) v pondelok predvolalo veľvyslanca Holandského…

02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Revolučné gardy zasiahli tanker s prepojením na USA, plavidlo horí v Hormuzskom prielive

Iránske revolučné gardy v pondelok oznámili, že v Hormuzskom prielive zaútočili na ropný tanker údajne napojený na Spojené štáty. Útok…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Katar zostrelil dva iránske stroje SU-24

Katarské vojenské letectvo v pondelok zostrelilo dve iránske lietadlá smerujúce k územiu Kataru po tom, čo Irán skôr počas dňa…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského kancelária navrhla Ficovi rokovania na Ukrajine 6. alebo 9. marca

Ukrajina navrhla premiérovi SR Robertovi Ficovi konkrétne dátumy pre jeho návštevu na rokovania „o všetkých otázkach“, o ktorých sa telefonicky…

02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Trump vyčlenil na vojnu s Iránom štyri týždne?

Včera Trump vyhlásil, že vojenská operácia v Iráne bude trvať „štyri týždne alebo menej“. Číslo štyri týždne pravdepodobne nebolo náhodné

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

„Sopliak, zasran.” Na výbore to iskrilo, ako ešte nikdy

Parlamentný Výbor pre obranu a bezpečnosť zažil nevídané: na jeho piatkovom sedení sa totiž niekto rozčúlil tak, že by ste…

02. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pentagón sa obáva, že konflikt na Blízkom východe môže vyjsť spod kontroly

Pentagón sa obáva, že konflikt na Blízkom východe, ktorý začal Izrael s podporou USA, môže vyjsť spod kontroly, píše The…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Michal Šúrek reaguje na tlačovku premiéra

Prokurátor Generálnej prokuratúry SR Michal Šúrek odmieta informácie, ktoré prezentovali premiér Robert Fico a ďalší predstavitelia strany Smer-SD v nedeľu…

02. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mrazivé scenáre, ako by mohla skončiť agresia proti Iránu

Vrcholové iránske politické, vojenské aj duchovné vedenie bolo čiastočne zabité hneď v úvode nevyprovokovaného vierolomného útoku USA a Izraela na…

02. 03. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Vojna s Iránom môže ovplyvniť dodávky rakiet Patriot

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Svet v plameňoch. Lindsey Graham vyhlásil, že táto krajina je „ďalšia na rade“

Republikánsky jastrab Lindsey Graham vyhlásil, že Kuba je „ďalšia na rade“ po zavraždení ajatolláha Chameneího a únosu Madura

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko je pripravené podieľať sa na obrane krajín Perzského zálivu

Francúzsko je pripravené podieľať sa na obrane krajín Perzského zálivu, vyhlásil minister zahraničných vecí Jean-Noël Barrot

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vláda a majitelia Slovalca začali koordináciu reštartu výroby, čiastočne už v roku 2026

Na Úrade vlády SR sa v pondelok uskutočnilo prvé koordinačné stretnutie predstaviteľov vlády a majiteľov spoločnosti Slovalco po podpise memoranda…

02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako prvý začal útočiť Izrael, prizvukujú Američania

Prvý úder na Irán vykonal Izrael, spoliehajúc sa na americké spravodajské informácie, uviedol generál Dan Kaine, predseda Zboru náčelníkov štábov

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Manželka iránskeho najvyššieho vodcu podľahla zraneniam utrpeným pri útokoch

Manželka zabitého iránskeho najvyššieho vodcu ajatolláha Alího Chameneího zomrela v pondelok na následky zranení, ktoré utrpela pri izraelsko-amerických útokoch, uviedli…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Konflikt medzi Djokovičom a prezidentom Vučičom neutíchol

Srbský politický líder Alexandar Vučič už skôr označil legendárneho tenistu Novaka Djokoviča za \"zradcu\", keď 24-násobný grandslamový víťaz v minulosti…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Afgánsko-pakistanský konflikt ako začiatok veľkej ázijskej krízy

Afganistan, 2. marca 2026 - USA nechcú bojovať s Čínou o nič viac, ako chceli bojovať s Ruskom.   Dokonca…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Najnebezpečnejšia myšlienka medzinárodných vzťahov modernej doby

Najnebezpečnejšia myšlienka medzinárodných vzťahov modernej doby: kľudne môžeme vybombardovať krajinu, ak “má zlý režim”, konštatuje exminister Juraj Draxler. Jeho príspevok…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kde vedenie Iránu pochybilo a aké má šance odraziť agresiu?

USA a Izrael vierolomne a hanebne, pod pláštikom mierových rokovaní, začali po ôsmich mesiacoch opätovnú vojenskú agresiu proti Iránu, ktorá…

02. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

"Krajiny, ktoré bojkotujú ceremoniál paralympijských hier, sú zastúpené hlupákmi," vyjadrili sa v Rusku

Napätie pred zimnými paralympijskými hrami v Miláne a Cortine d\'Ampezzo graduje. Po rozhodnutí Medzinárodného paralympijského výboru , ktorý v septembri…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Ačohentisti vo vytržení

Každý, kto v súvislosti s vojenskou operáciou Ruska na Ukrajine poukazoval na to, že obdobné problémy riešili veľmoci v minulosti…

02. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Rutte pochválil USA a Izrael za vojenský zásah proti Iránu. Zároveň uviedol, že Aliancia ako taká sa do úderov nezapojí.

Včera 20:10

Pri útokoch izraelskej armády v Libanone zahynulo 52 ľudí a 154 zostalo zranených.

Včera 20:00

Ministerstvo obrany Nemecka uviedlo, že na Blízkom východe je umiestnených viac ako 500 nemeckých vojakov.

Včera 19:58

Po prepadnutí podlahy na stavbe jednej z budov v Johannesburgu zahynulo najmenej šesť ľudí a ďalšie dve osoby zostali uväznené pod sutinami.

Včera 19:44

.

Francúzsko chce viac jadrových hlavíc

Francúzsko výrazne zvýši počet jadrových hlavíc a zapojí do spoločných cvičení aj ďalšie krajiny EÚ, vyhlásil Macron

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Špajz a odkladanie potravín. Tieto by ste tam rozhodne nemali skladovať

Špajz je miestom, kde má väčšina domácností uložené základné potraviny na bežné varenie aj núdzové situácie. Mnohé z nich však…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Kto tu podporuje medzinárodný teror?

Reakcie slovenských politikov na americkú/izraelskú intervenciu v Iráne nenechali na seba dlho čakať. Niektoré vyjadrenia sú však viac, než na…

02. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Irán ešte nepotopil americkú lietadlovú loď? USA na jej ochranu sústredili impozantnú silu

Irán, 2. marca 2026 - Iránske zdroje šíria správy, že spravodajská služba IRGC určila pobyt zástupcov amerického vojenského velenia v…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Po dronovom útoku na Cypre Brusel zrejme otvorí diskusiu o aktivácii spoločného obranného mechanizmu

Európska únia v najbližších dňoch otvorí diskusiu o možnej aktivácii klauzuly vzájomnej pomoci po tom, čo sa boje medzi Iránom…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vodiči, ktorí sú nebezpeční pre seba aj pre spoločnosť

Vodiči sú na cestách denne vystavení riziku, no ešte väčším rizikom sú často samotní vodiči okolo nich. Stačí chvíľa nepozornosti,…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Blanár rozhodol o evakuácii z inštitútu v Jeruzaleme i ambasády v Teheráne

V súvislosti s aktuálnou bezpečnostnou situáciou v Izraeli rozhodol minister zahraničných vecí SR Juraj Blanár o dočasnom uzavretí Slovenského inštitútu…

02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

Miroslav Urban

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov