NAŽIVO

Minister zdravotníctva Kamil Šaško spolu so zástupcami všetkých štyroch lekárskych fakúlt a študentskej obce predstavil projekt „MediFutura – Tvoja budúcnosť je na Slovensku“.

Ide o historicky prvý projekt, ktorý prepája Ministerstvo zdravotníctva SR so všetkými vysokými školami vzdelávajúcimi budúcich lekárov a zubárov. Hlavným cieľom je motivovať medikov, aby po skončení štúdia zostali pôsobiť doma, na Slovensku.

Medifutura
Na snímke zľava dekan Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach Peter Jarčuška, dekan Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Juraj Payer, štátny tajomník ministerstva zdravotníctva SR Ladislav Slobodník, minister zdravotníctva SR Kamil Šaško (Hlas-SD), dekanka Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine Andrea Čalkovská, doktorka a poradkyňa ministra pre ošetrovateľstvo Lenka Lučanská/ Foto: TASR-Jakub Kotian
Čítať viac | 08:12

Pohotovostné zložky pokračovali v boji proti rozsiahlym požiarom v tureckej provincii Izmir. Tam v stredu večer proti ohňu nasadili aj hasiace lietadlá a vrtuľníky. Informuje agentúra DPA.

 

07:56

Pozastavenie spolupráce Iránu s MAAE)je podľa hovorkyne amerického ministerstva zahraničných vecí Tammy Bruceovej neakceptovateľné. Informuje agentúra AFP.

07:19

Americké útoky na iránske jadrové zariadenia vrátili – podľa hodnotení amerických tajných služieb – vývoj iránskeho jadrového programu o rok až dva späť. Uviedl Pentagón. Informuje agentúra AFP.

 

07:18

Nemecká ministerka rozvoja Reem Alabali-Radovanová včera varovala pred vážnymi dôsledkami ukončenia programov zahraničnej pomoci riadených Agentúrou USA pre medzinárodný rozvoj (USAID).

Rozhodnutie ukončiť tieto programy môže mať podľa nej negatívny vplyv predovšetkým na ľudí žijúcich v chudobe. Informuje agentúra DPA.

07:16

Sýrska štátna televízia včera uviedla, že vyhlásenia o podpísaní mierovej dohody medzi Sýriou a Izraelom sú podľa jej zdrojov „predčasné“. Uviedla to dva dni po oznámení izraelskej vlády, že má záujem podpísať normalizačné dohody so Sýriou a Libanonom. Upozornila na to agentúra AFP.

07:14

Amerického rapera Seana “Diddyho” Combsa neprepustia na kauciu. Rozhodol o tom sudca Arun Subramanian. Ten sa rozhodol takto po tom, ako porota newyorského súdu uznala Combsa za vinného z obvinenia súvisiaceho s organizovaním prostitúcie, avšak za nevinného v prípade závažnejších obvinení z obchodovania so sexom i vydierania.

Combs sa vrátil do väzenia. Verdikt však privítal a rovnako aj jeho obhajcovia. Informuje agentúra AP.

07:13

Sedem ľudí je nezvestných po výbuchu a následnom požiari. Ten vypukol ešte v noci na stredu neďaleko obce Esparto v severnej časti Kalifornie.

Plamene sa rýchlo rozšírili do okolia a to si vynútilo evakuáciu okolitých obývaných oblastí. Informuje AP.

07:11

Na najväčšom gréckom ostrove Kréta sa rýchlo šíri lesný požiar. Ten ohrozuje obývané oblasti. Vynútil si už evakuáciu obyvateľov i turistov z prinajmenšom štyroch miest. Informujú agentúry Reuters a AP.

 

07:10

Nemecko a OSN kritizovali Irán pre rozhodnutie pozastaviť spoluprácu s MAAE. Podľa Berlína to vysiela „katastrofický signál“. Stéphane Dujarric označil rozhodnutie za „znepokojujúce“.

Včera 20:10

Podľa OSN ozbrojené gangy v meste Port-au-Prince v súčasnosti už kontrolujú približne 90 percent jeho územia.

Včera 19:58

Polícia odvolala pátranie po 17-ročnej Daniele z Dubnice nad Váhom. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Petra Klenková. Pátranie po nezvestnej vyhlásila polícia v utorok (1. 7.). „Daniela sa našla a je v poriadku,“ informovala hovorkyňa.

Včera 19:56

Agentúra Reuters získala prístup k dokumentu o Hnutí 23. marca v KDR. Experti OSN v ňom tvrdia, že rebeli na východe krajiny sú ovládaní vládou v susednej Rwande. Viacerí medzinárodní aktéri ju v minulosti obviňovali z podpory povstalcov.

Včera 19:54

Roberta Metsolová informovala, že Európsky parlament bude budúci týždeň rokovať a následne hlasovať o návrhu na vyslovenie nedôvery Európskej komisii.

Včera 19:53

Tlačová agentúra SNN informovala, že Irán opäť uzavrel pre medzinárodné lety svoj vzdušný priestor nad centrálnou a západnou časťou krajiny.

Včera 19:52

Policajný predstaviteľ pre agentúru AFP uviedol, že výbuch v provincii Chajbar Paštúnchvá v Pakistanu v stredu zabil najmenej štyroch miestnych vládnych úradníkov a policajtov.

Včera 19:51
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Atletika: Na HMS diskvalifikovali Lewandowského, poradie na 800 m sa menilo

Sopot 9. marca (TASR) – Dvanástimi finálovými disciplínami sa v poľskom Sopote ukončili v nedeľu 15. halové majstrovstvá sveta v atletike. Opäť priniesli dramatické súboje a kvalitné výkony, v očakávaní, že najmä v mužskej výške, alebo v behu na 3000 m žien sa zrodí svetový rekord.

V skoku do diaľky v 4. pokuse Francúzka Eloyse Lesueurová dopadla na 685 cm. S presne trafenou doskou, len s 2,6 cm nedošľapom sa 25-ročná Francúzka (séria 672 – x – 674 – 685 – x – 670) tešila z výsledkového maxima a prifarbila dosiaľ svoj najväčší úspech, 8. miesto na OH v Londýne i 4. na HMS vo Valencii’08.

V behu na 3000 m nezvíťazil štvrtýkrát na HMS Američan Bernard Lagat. Aj keď sa veľmi usiloval, o 18 rokov mladší Keňan sa nebojácne usadil na čele a v záverečnom okruhu už nikoho pred seba nepustil.

Vo finále behu na 800 m od začiatku až do konca vládla Američanka Chanelle Priceová. Udala si tón, vystupňovala ho v závere a žiadne pochybnosti pri svojom prvom veľkom zlate v najlepšom výkone roka 2:00,09 nepripustila.

Vo finále ženskej trojky momentálne najvýraznejšia postava sezóny Etiópčanka Genzebe Dibabová prišla do Ergo arény so suverénnosťou, s akou počas zimy vytvorila tri svetové rekordy počas 15 dní. Jej 8:16,60 zo Štokholmu ako výzva nepôsobila, Afričanka chcela zlato a aj si ho poľahky v 23 rokoch privlastnila. Pred dvoma rokmi v Istanbule na HMS triumfovala na polovičnej trati, teraz si ju o polovicu predĺžila a úsilie dopadlo rovnako, s trhákom dva okruhy pred cieľom a so zlatým koncom časom 8:55,04. Na obhajkyňu titulu Keňanku Obiriovú zostalo ‘len’ druhé miesto. Genzebe sa presvedčivo vydala po stopách slávnej staršej sestry Tiruneš Dibabovej, trojnásobnej olympijskej víťazky.

V skoku o žrdi až štyri prekonali 470 a dosť, takže opäť rozhodovali pokusy. Nakoniec určili za majsterku sveta 26-ročnú Kubánku Silvovú, striebornú na OH v Londýne, bronzovú na MS vlani v Moskve. Dve strieborné pridelili Ruske Sidorovovej a Češke Svobodovej, ktoré spotrebovali na 470 dva pokusy, kým zlatá Kubánka ich pokorila hneď na prvý. Sklamala olympijská víťazka z Londýna Američanka Suhrová, piata so 465 cm.

.

Dvadsaťročný víťaz finále behu na 800 m si poradil s poľskou presilo. Ani dvojblok na neho nestačil, domáci Poliaci robili čo mohli, no na 20-ročného rýchlika nemali. Obhajca titulu a zlatý vlani pod otvoreným nebom v Moskve momentálne nemá konkurenta a vo finiši si robí čo len chce. Na prílišné úsilie doplatil Poliak Lewandowski, z bronzovej priečky ho diskvalifikovali a bronz udelili Osagiemu z V. Británie.

V štvrtkárskych štafetách žien dominovalo kvarteto USA bez nejakých komplikácií s výrazným náskokom a v najlepšom výkone roka 3:24,83. Radovala sa hlavne McCororyová, zlatá z individuálnych pretekov i z tímových. Z trónu obhajkýň Američanky zosadili Britky, ktoré finišovali až na treťom mieste.

Vo výške mužov sa očakával svetový rekord a mal aj prečo. Rus Uchov, olympijský víťaz z Londýna, sa už v tejto sezóne oň pokúšal, šesťkrát v nej zvíťazil, zdolal aj 242 cm, no v najdôležitejšom vystúpení pod strechou prehral. Jediným, kto na neho dozrel, bol Katarčan Barshim vďaka lepšej bilancii pokusov. Uchov pôsobil spočiatku výborne, na prvý pokus zdolal 220, 229 i 234 cm. Komplikácie prišli na 238 cm, zdolal ich tesne s dotykom latky na tretí pokus a 240 bolo nad jeho sily. Dvadsaťdvaročný Barshim taktizoval menej, 236 cm nevynechal, pokoril ich na prvý pokus, rovnako, s trasiacou sa latkou aj 238 cm a v konečnom súčte pokusov sa tento ‘gumový’ skokan, strieborný na MS vlani v Moskve a bronzový na OH v Londýne, zvýhodnil. "Veril som si, že vyhrám a rátal som s výkonom 240 cm," povedal sebavedome Barshim. "Síce som ho neskočil, no zlato je pre mňa tou najdôležitejšou odmenou."

V šprinte žien na 60 m titul Jamajčanka Campbellová-Brownová neobhájila. Po všetkých predchádzajúcich problémoch, súvisiacich z dopingového obvinenia, sa tomu ani nikto nečudoval. Už v semifinále mala problémy, postúpila zásluhou stotinového vyhodnotenia ako ôsma v poradí. Najkratšej rovinke vládla jej krajanka Fraserová-Pryceová v najlepšom výkone roka 6,98. Dvojnásobná olympijská víťazka i trojnásobná majsterka sveta pod holým nebom zvládla aj iné parametre krátkej dráhy a v 27 rokoch obohatila zbierku o prvú podstrechovú medailu.

Finálové výsledky

.

ženy

60 m: 1. Shelly-Ann Fraser-Pryceová (Jam.) 6,98, 2. Murielle Ahoureová (Pobr. sl.) 7,01, 3. Tianna Bartolettová (USA) 7,06, 4. Asha Philipová (V. Brit.) 7,11, 5. Veronica Campbellová-Brownová (Jam.) 7,13, 6. Michelle-Lee Ahyeová (Trinidad a Tobago) 7,16

800 m: 1. Chanelle Priceová (USA) 2:00,09, 2. Angelika Cichocká (Poľ.) 2:,45, 3. Marina Arzamasovová (Biel.) 2:00.79, 4. Selina Büchelová (Švajč.) 2:01,06, 5. Natalija Lupuová (Ukr.) 2:01,17, 6. Lenka Masná (ČR) 2:02,46

3000 m: 1. Genzebe Dibabová (Et.) 8:55,04, 2. Hellen Onsando Obiriová (Keňa) 8:57,72, 3. Maryam Yusuf Jamalová (Bahr.) 8:59,16, 4. Irene Jelagatová (Keňa) 9:02,67, 5. Sifan Hassanová (Hol.) 9:03,22, 6. Betlhem Desalegnová (SAE) 9:04,06

diaľka: 1. Eloyse Lesueurová (Fr.) 685, 2. Katarina Johnson-Thompsonová (V. Brit.) 681, 3. Ivana Španovičová (Srb.) 677, 4. Shara Proctorová (V. Brit.) 668, 5. Tori Polková (USA) 661, 6. Teresa Dobijová (Poľ.) 652

.

žrď: 1. Yarisley Silvová (Kuba) 470, 2. Anželika Sidorovová (Rus.) 470 a Jiřina Svobodová (ČR) 470, 4. Fabiana Murerová (Braz.) 470, 5. Anna Rogowská (Poľ.) 465 a Jennifer Suhrová (USA) 465

4×400 m: 1. USA (Natasha Hastingsová, Joanna Atkinsová, Francena McCororyová, Cassandra Tateová) 3:24,83, 2. Jamajka 3:26,54, 3. V. Británia 3:27,90, 4. Rusko 3:28,39, 5. Poľsko 3:29,89, 6. Nigéria 3:31,59

muži

800 m: 1. Mohammed Aman (Et.) 1:46,40, 2. Adam Kszczot 1:46,76, 3. Andrew Osagie (V. Brit.) 1:47,10, 4. Andre Olivier (JAR) 1:47,31, 5.. Thijmen Kupers (Hol.) 1:47,74, Marcina Lewandowského (Poľ.) diskvalifikovali

3000 m: 1. Caleb Mwangangi Ndiku (Keňa) 7:54,94, 2. Bernard Lagat (USA) 7:55,22, 3. Dejen Gebremeskel (Et.) 7:55,39, 4. Galen Rupp (USA) 7:55,84, 5. Hagos Gebrhiwet (Et.) 7:56,34, 6. Hayle Ibrahimov (Azerb.) 7:56,37

výška: 1. Mutaz Essa Barshim (Kat.) 238, 2. Ivan Uchov (Rus.) 238, 3. Andrij Procenko (Ukr.) 236, 4. Erik Kynard (USA) 234, 5. Daniil Cyplakov (Rus.) 232, 6. Marco Fassinotti (Tal.) 229

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Matej Michalička

Štefan Konya

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Tibor Danáč

.
.
.

Oheň na streche: Tendenčnej novinárke museli ukázať, kde je jej miesto

Robert Fico s ministrom Richardom Takáčom poskytli po výročnej tlačovke pri žatve aj priestor pre novinárske otázky. Jedna osoba sa…

03. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Viete, ktorý politik zarobil na štáte najviac?

HLAS-SD navrhuje krátenie štátnych príspevkov pre politické strany. Tento „jasný a férový“ návrh by mal ušetriť desiatky miliónov eur.  Strana…

03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Z krvavého masakru v Gaze najviac profitujú nadnárodné spoločnosti

Ak niekto očakáva, že budeme očierňovať veľké svetové korporácie na základe pochybných zdrojov, bude sklamaný. Najnovšie údaje zverejnila Francesca Albanese,…

03. 07. 2025 | 0 komentárov

USA zmrazili dodávky zbraní nielen na Ukrajinu

USA zmrazili dodávky zbraní nielen na Ukrajinu, povedal predstaviteľ Bieleho domu pre CBS News

03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusku sa neodpúšťa? Znepokojivé postoje politikov strany HLAS

Šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár rozvíril verejnú debatu vyjadrením, že možno je načase v záujme mieru odpustiť Ruskej federácii. Je…

03. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

USA pozastavili dodávky zbraní Ukrajine

USA pozastavili dodávky Ukrajine aj tých zbraní, ktoré už boli v Poľsku, informuje Wall Street Journal

03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského diktát? Ruský vyslanec pri OSN nikoho nešetril

Mandát ukrajinského prezidenta Vladimíra Zelenského skončil – a predsa pokračuje ďalej v úrade. Argument, že kvôli vojne nemožno vyhlásiť voľby,…

03. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Suja o tom ako demokrati často hovoria, ako „rozviazali ruky polícii“ a „nezasahovali do rozhodovania súdov“

Miroslav Suja z hnutia Republika vo svojom príspevku informuje ako Juraj Šeliga v relácii v televízii TA3 „rozprával o tom,…

03. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nezamestnanosť klesá, problémy rastú: Ilúzia stability na trhu práce

Stav Slovenska podľa najnovšej správy Európskej komisie zo začiatku júna o stave veľa pozitívneho neukazuje. Síce vykazuje rast HDP a…

03. 07. 2025 | Komentáre | 13 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Komentáre | 13 min. čítania | 0 komentárov
.

Európu čakajú „dánske časy“. Europoslankyňa priblížila plán dánskeho predsedníctva v Rade EÚ a snahy o obmedzenie práva veta

Ďalšie rozširovanie Európskej únie, plnenie záväzkov v oblasti obranných výdavkov, bezpečnosť členských štátov ako „najvyššia priorita“, obmedzenie práva veta… Europoslankyňa Katarína…

03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Škandál multiverza: Ako akademická obec redefiniuje vedu, aby spochybnila existenciu Boha

Akademici alebo „Inteligencia“ – spoločenská vrstva, tvorená skupinou vysoko vzdelaných ľudí, ktorí sa zaoberajú intelektuálnou prácou a majú vplyv na…

03. 07. 2025 | Svetonázor | 6 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Svetonázor | 6 min. čítania | 0 komentárov

Nový nástroj umelej inteligencie je v diagnostike zdravotných problémov lepší ako lekári, tvrdí Microsoft

Spoločnosť Microsoft uvádza, že je o krok bližšie k „lekárskej superinteligencii“ po tom, ako v rámci výskumu otestovala nový nástroj…

03. 07. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump hrozí Japonsku clom až do výšky 35 %

Americký prezident Donald Trump pohrozil, že ak sa do budúceho týždňa obe krajiny nedohodnú, uvalí na Japonsko „30 % alebo…

03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

03. 07. 2025 | Aktualizované 03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Aktualizované 03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar: “Vojensko-strategický génius” Jaroslav Naď a jeho zneužité milióny na náboje do mínometov z múzea

Bývalý minister obrany Jaroslav Naď počas svojho „bačovania“ nakúpil muníciu do mínometov, ktoré slovenská armáda naposledy používala pred viac než…

02. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusi prelomili obranu v centre dediny Kamenskoje

Rusi prelomili obranu v centre dediny Kamenskoje v smere na Záporožie, píše vojenský publicistický portál Deep State, ktorý dnes zaznamenal…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina sa bez pomoci v oblasti munície a protivzdušnej obrany nezaobíde ani v krátkodobom horizonte

Ukrajina sa bez pomoci v oblasti munície a protivzdušnej obrany nezaobíde ani v krátkodobom horizonte, uviedol generálny tajomník NATO Mark…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Vietnam bude platiť USA 20-percentné clo na všetok tovar dovážaný do Spojených štátov

Vietnam bude platiť USA 20-percentné clo na všetok tovar dovážaný do Spojených štátov, zatiaľ čo americký tovar sa bude do…

02. 07. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Situácia na Ukrajine sa stane kritickou

Vojenský expert pre Bild vysvetlil, kedy môže dôjsť ku kritickej situácii na Ukrajine

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

“Washington sa z vojny vytráca”

Zmrazenie dodávok kritickej americkej munície na Ukrajinu je signálom, že “Washington sa z vojny vytráca”, píše The New York Times

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Generála zaskočili slová Korčoka: Toto myslíte naozaj?! To povie človek, ktorý chcel byť prezidentom

Tak a dočkali sme sa – keď sa Korčok pomýli povie aj to čo nechce, čiže povie pravdu. A tá…

02. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Belgicko dováža viac ruského plynu ako pred vojnou na Ukrajine

Belgicko doviezlo v roku 2024 viac ruského plynu ako pred začiatkom konfliktu na Ukrajine. Informuje o tom Brussels Signal s odvolaním…

02. 07. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – USA pozastavili dodávky rakiet a munície na Ukrajinu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 07. 2025 | Aktualizované 02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Aktualizované 02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Mätúca úloha so sedmičkami. Čitatelia sa sporia o správny výsledok

03.07.2025 Redakcia Vášeň v tebe - Toto je ukážka jednoduchej úlohy, ktorá môže mnohých veľmi ľahko zmiasť. Spočiatku máme dojem,…

03. 07. 2025 | 0 komentárov

Nemecko a Británia pripravujú obrannú dohodu o vzájomnej pomoci v prípade vonkajšej hrozby

Spojené kráľovstvo a Nemecko pripravujú podpis rozsiahlej zmluvy o vzájomnej obrane, ktorá bude obsahovať klauzulu o vzájomnej pomoci v prípade…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Marináda na bravčovú panenku podľa môjho starého otca. Je dokonale šťavnatá, jemná a rozplýva sa na jazyku.

3.7.2025 Redakcia Vášeň v tebe - Ak hľadáte inšpiráciu na chutný obed alebo večeru, potom je marináda na bravčovú panenku…

02. 07. 2025 | 0 komentárov

Najavo vyšiel ďalší dôvod konfliktu medzi Ruskom a Azerbajdžanom

V ruských verejných diskusiách sa rozoberá nová verzia príčin konfliktu medzi Ruskom a Azerbajdžanom

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Remeslo má aj poriadne trápne vrcholy: Tieto príspevky vás rozosmejú aj šokujú zároveň

Remeslo má aj poriadne trápne vrcholy: Tieto príspevky vás rozosmejú aj šokujú zároveň. „On The Tools

02. 07. 2025 | 0 komentárov

Americký raper Diddy je vinný v dvoch prípadoch z piatich, rozhodla súdna porota

Súdna porota na Manhattane uznala amerického rapera P. Diddyho vinným len v dvoch z piatich bodov obžaloby. Diddy bol uznaný…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Minister zdravotníctva Kamil Šaško spolu so zástupcami všetkých štyroch lekárskych fakúlt a študentskej obce predstavil projekt „MediFutura – Tvoja budúcnosť je na Slovensku“.

Ide o historicky prvý projekt, ktorý prepája Ministerstvo zdravotníctva SR so všetkými vysokými školami vzdelávajúcimi budúcich lekárov a zubárov. Hlavným cieľom je motivovať medikov, aby po skončení štúdia zostali pôsobiť doma, na Slovensku.

Medifutura
Na snímke zľava dekan Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach Peter Jarčuška, dekan Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Juraj Payer, štátny tajomník ministerstva zdravotníctva SR Ladislav Slobodník, minister zdravotníctva SR Kamil Šaško (Hlas-SD), dekanka Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine Andrea Čalkovská, doktorka a poradkyňa ministra pre ošetrovateľstvo Lenka Lučanská/ Foto: TASR-Jakub Kotian
Čítať viac | 08:12

.

Test osobnosti: Stojíte takto? Váš postoj môže prezradiť viac, než si myslíte!

Test osobnosti: Stojíte takto? Váš postoj môže prezradiť viac, než si myslíte! Podľa odborníkov na správanie

02. 07. 2025 | 0 komentárov

Misionár, ktorý pôsobí v Rusku pre HS: Ľudia, ktorí tam žijú, sú jednoduchí, prostí a veľmi srdeční. Majú radosť zo života a milujú ho

Keď naplníte dušu šťastím, emóciami a zjednotením s Bohom, telo toho už tak veľa nepotrebuje. Stačí mu málo, pretože nasýtená…

02. 07. 2025 | Rozhovory | 9 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Rozhovory | 9 min. čítania | 0 komentárov

Nabíjanie elektromobilov drahšie ako tankovanie: Kde sa stala chyba?

03.07.2025 Redakcia Auto trendy . Elektromobilita mala byť lacnejšou a ekologickejšou alternatívou k spaľovacím motorom. Realita však ukazuje, že náklady…

02. 07. 2025 | 0 komentárov

Nemecko si predvolalo iránskeho veľvyslanca kvôli údajnej špionáži Židov

Muž zatknutý v Dánsku je obvinený zo zhromažďovania informácií o „židovských lokalitách a konkrétnych židovských osobách v Berlíne“ uvádza The…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Maďarský expert Valdajského klubu: Sankcie poškodzujú Európu viac ako Rusko

Maďarsko, 2. júla 2025 - Maďarský politológ, šéfredaktor portálu moszkvater.com, expert Valdajského klubu Gábor Stier prehovoril o dôsledkoch protiruských sankcií…

02. 07. 2025 | 0 komentárov

„Naď pustil do gatí a utiekol do Kanady, teraz sa tvári ako martýr“

Jaroslav Naď, bývalý minister obrany a líder mimoparlamentnej strany Demokrati, keď zacítil, že mu horí pôda pod nohami, zutekal „na dovolenku“…

02. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Matej Michalička

Štefan Konya

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Tibor Danáč

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov