NAŽIVO

Stovky študentov umeleckých odborov a ďalších zástupcov kultúry dnes dopoludnia protestovali na pražskom Malostranskom námestí. Následne išli pred ministerstvo kultúry. Protest bol namierený proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a plánovaným škrtom v rozpočte ministerstva.

Praha protest kultúra
Na snímke protest pred českým ministerstvom kultúry proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a proti škrtom v rozpočte pre jeho rezort, ktorý zorganizovala iniciatíva Stojíme za kultúrou! v Prahe 11. marca 2026 / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
Včera 19:53

Za útok raketou Tomahawk na iránsku dievčenskú školu v meste Mínáb v prvý deň vojny na Blízkom východe sú zodpovedné Spojené štáty.

Ako píše denník New York Times tragédiu spôsobila chyba v zameriavaní.

Včera 19:50

Prokuratúra oznámila, že požiar autobusu v meste Kerzers na západe Švajčiarska mohol spôsobiť “psychicky narušený” muž, ktorý sa zapálil.

Kerzers požiar autobus
Na snímke príslušníci záchranných služieb zasahujú pri zhorenom autobuse v meste Kerzers vo Švajčiarsku v utorok 10. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Kantonspolizei Freiburg via Keystone via AP
Včera 19:46

Nórska polícia oznámila zadržanie troch bratov. Tí sú podozriví z teroristického bombového útoku na americkú ambasádu v Osle.

Ako uviedol policajný prokurátor Christian Hatlo podozriví bratia sú nórskymi občanmi irackého pôvodu a zadržali ich v Osle.

Christian Hatlo
Na snímke policajný prokurátor Christian Hatlo / Foto: TASR/AP-Lise Aserud/NTB Scanpix via AP
Včera 19:43

Josého Antonia Kasta slávnostne uviedli do úradu prezidenta Čile.

José Antonio Kast
Čilský prezident José Antonio Kast máva svojim podporovateľom pri odchode z Kongresu po slávnostnom zložení prísahy vo Valparaiso v Čile v stredu 11. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Gustavo Garello
Včera 19:40
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Andrej Kiska – najlepší prezident či vlastizradca?

Proamericky orientovaný prezident Slovenskej Republiky Andrej Kiska rozdeľuje spoločnosť. Jedni ho milujú, druhí zas nenávidia. Jedni ho nazývajú “najlepším prezidentom akého sme kedy v dejinách mali”, iní ho nazývajú vlastizradcom a americkým agentom

❚❚
.

Andrej Kiska  sa narodil  2. februára 1963 v Poprade, v rodine učiteľov. Jeho otec bol členom Komunistickej strany Československa a istý čas podpredsedom okresného národného výboru, do ktorého kompetencie spadali záležitosti školstva, kultúry a náboženských otázok. Podľa vzoru otca chcel vstúpiť do KSČ, ale neprijali ho. V roku 1986 ukončil inžinierske štúdium v odbore mikroelektronika na Elektrotechnickej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a po absolvovaní základnej vojenskej služby pracoval ako projektant v spoločnosti Naftoprojekt v Poprade.

V roku 1990 odišiel na jeden a pol roka do Spojených štátov, kde vykonával manuálne práce na stavbách, čerpacej stanici a v k nej prislúchajúcom obchode so sendvičmi.

Skoro celý zárobok investoval do akcií americkej brokerskej spoločnosti obchodujúcej na komoditnej burze, ktorá ale po troch týždňoch zbankrotovala. Podľa vlastných vyjadrení, tento pobyt v USA ovplyvnil jeho budúcu kariéru: „Z Ameriky som si priniesol nesmiernu chuť podnikať.“

.

 

Podnikateľská kariéra

Kiska sa na Slovensko vrátil v decembri 1991. 18. februára 1992 spolu so svojim bratom Ing. Jaroslavom Kiskom a bratrancom Ing. Bystríkom Kiskom založili spoločnosť s ručením obmedzeným TRIANGLE GROUP INTERNATIONAL so sídlom v Kežmarku. Spoločnosť prevádzkovala sieť zlatníctiev na Slovensku, spolu s pobočkou v Ostrave v Česku.

 

Kiskove pôžičkárne

.

27. septembra 1996 založil spoločnosť s ručením obmedzeným TatraCredit, ktorá ponúkala službu Triangel a 4. októbra 1999 zriadil akciovú spoločnosť QUATRO, ktorá ponúkala konkurenčný produkt splátkového predaja priamo v predajniach.

Kiskove splátkové firmy a nebankovka niekoľko rokov ponúkali ľuďom financovanie na úver s ročným úrokom v niektorých prípadoch až okolo tridsiatich percent. Kto splátky neuhradil, čelil exekúcii. (Viac sme o tom písali TU) Kiska s partnermi biznis vybudovali a v roku 2005 predali bankovému domu. Kiska však zostal v Dozornej rade Consumer Finance Holdingu, ktorý finančné spoločnosti združuje, až do leta 2012. Bol v ňom dokonca aj v čase, keď sa už prezentoval ako prezidentský kandidát. Slovenská obchodná inšpekcia holding pokutovala za to, že v roku 2011 klamal spotrebiteľov. Kiskov brat holdingu šéfuje dodnes.Podľa politológa Michala Horského môže existovať podozrenie, že Kiskov majetok má “úžernícke pozadie.”

Kiska založil 1. augusta 2006 neziskovú organizáciu DOBRÝ ANJEL na poskytovanie humanitárnej starostlivosti najmä osobám s onkologickým ochorením, deťom v detských domovoch a osobám v hmotnej núdzi. Na financovanie organizácie venoval Kiska 1 000 000 EUR z vlastných peňazí

 

Kiskove prezidentovanie

.

Andrej Kiska bol zvolený za prezidenta SR 29. marca 2014 po tom čo v druhom kole porazil premiéra Roberta Fica.  Mnohí ľudia hovoria, že to bola voľba ” menšieho zla”.

Hneď od začiatku začali vznikať podozrenia na jeho nekompetentnosť a proamerické smerovanie, keď vyhlásil, že by Slovensko malo uznať Kosovo (ktoré sa v roku 2008 “odtrhlo” od Srbska) na čele s prezidentom Hashimom Thaçim, ktorý je obviňovaný z priamej podpory terorizmu a vojnových zločinov. 31. 3. 2015 sa Kiska stretol s Tureckým diktátorom Erdoganom, ktorého režim potláča základné ľudské práva, prenasleduje novinárov a tvrdo zakročuje proti Kurdskej menšine. “Turecko je dôležité pre Európsku úniu a Európska únia je dôležitá pre Turecko,” konštatoval Kiska. “Slovensko a Turecko sú nielen partneri, ale aj priatelia,” dodal s tým, že v hospodárskej oblasti sa tam darí viacerým slovenským firmám. Nakoniec dodal už známy výrok: “V tomto nepokojnom svete je Turecko ostrovom stability a prosperity, ale aj štítom voči hrozbám pre našu bezpečnosť”.

20.05.2015 sa Kiska stretol v Kyjeve s kontroverzným prezidentom Ukrajiny a oligarchom Petrom Porošenkom , ktorého režim spolupracuje s fašistickými bandami bojujúcimi proti separatistom a podieľa sa aj na mučení ľudí s inými názormi.

Ďalší Kiskov prešľap bol, keď  vo svojom príhovore “prisľúbil vybudovanie logistickej základne v Poprade pre potreby aliancie na našom území a to je jedna z konkrétnych aktivít”. Týmito slovami uzatvára Martin Glváč, exminister obrany, veľavravný Kiskov príhovor na summite NATO vo waleskom meste Newport zo septembra 2014. Prezident ignoruje naše národnoštátne záujmy či bezpečnosť a degraduje suverenitu republiky ponúkaním územia Slovenska na výstavbu zahraničných vojenských štruktúr. A to obzvlášť v čase, kedy dôvody na existenciu tohto militaristického paktu, reliktu mentality Studenej vojny, živí len nafúknutá rusofóbna hystéria.

Svoju Rusofóbnu hystériu potvrdil aj pri nedávnej návšteve Gruzínska kde si propagandisticky podával ruku s etnickým Gruzíncom cez ostnatý plot a vyhlásil, že Rusi sú hrozbou pre svojich susedov a že vyvolali vojnu v Južnom Osetsku, čo vyvrátil Eduard Chmelár a dal Kiskovi historickú lekciu, keďže vojnu začalo Gruzínsko. Viac sme o to písali TU.

Prezident Kiska dokonca  požiadal  o mohutnú “podporu NATO” na Slovensku. Ako informovali agentúry Reuters a TASR, prezidenti deviatich krajín strednej a východnej Európy a pobaltských štátov vyjadrili na  schôdzke v rumunskej metropole „vážne znepokojenie z agresívneho postoja Ruska“ a podporili posilnenie prítomnosti NATO na jeho východnom krídle. V ďalšej časti spoločnej deklarácie sa lídri 9 štátov verbálne zaväzujú spojiť sily, aby zaistili „masívnu, dôveryhodnú a udržateľnú prítomnosť NATO v regióne“.

Vasil Biľak je mnohými označovaný za vlastizradcu, preto, že v roku 1968 “pozval” do bývalého Československa Vojská Varšavskej zmluvy. Andrej Kiska pozýva na naše územie vojská NATO. Je v tom nejaký rozdiel?

Prezidentove vyjadrenia ohľadne migračnej krízy sa u ľudí tiež nestretli s pochopením, keďže po vzore Merkelovej by najradšej otvoril náruč moslimským imigrantom. Zdôraznil, že je dôležité pracovať s verejnou mienkou, pretože ak občanom vlády a elity nevysvetlia, prečo musíme pomôcť ľuďom v núdzi, extrémizmus a nenávisť v Európe bude narastať. Jasné nie treba podľa neho vysloviť xenofóbii a nenávisti a nešíriť v krajine zbytočný strach. Vo svojom prejave k téme prijatia utečencov tiež poďakoval všetkým, ktorí vyjadrili záujem podať ľuďom v núdzi pomocnú ruku.

„Prijatie niekoľko stoviek či tisícov ľudí utekajúcich pred násilím nemôže rozvrátiť našu bezpečnosť,“ napísal na svojom FB.

Ako kontraverzné je vnímané aj Kiskovo odignorovanie hlasu vyše 200 tisíc občanov Slovenska, ktorí zvolili ĽSNS do NR SR tým, že jej predsedu, Mariána Kotlebu, odmietol bezprostredne po voľbách pozvať do prezidentského paláca. Viac sme o tom písali napríklad TU.

.

V kuloároch sa šepká, že Andrej Kiska si chce založiť politickú stranu a kandidovať do parlamentných volieb 2020. Pred prezidentskými voľbami málokto vedel o Kiskovi niečo viac. Ľudia ho volili ako menšie zlo. Či však je prezident skutočne menším zlom o tom už dnes nevládne zhoda. Každopádne v najbližších voľbách už ľudia budú Andreja Kisku poznať omnoho lepšie a budú teda môcť voliť omnoho zodpovednejšie.

Samuel Gdovin

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Ministerstvo vnútra SR otvorilo v Prievidzi informačnú kanceláriu pre obete trestných činov

Ministerstvo vnútra SR rozširuje svoju pomoc pre obete trestných činov do vybraných okresných miest. V Prievidzi na okresnom úrade v…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump tvrdí, že vojna s Iránom sa môže čoskoro skončiť, vraj už niet na čo útočiť

Americký prezident Donald Trump v stredu naznačil, že vojna s Iránom by sa mohla čoskoro skončiť. Podľa jeho slov už…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Migaľ: Reforma samosprávy nesmie byť záťažou pre malé obce

O pripravovanej reforme územnej samosprávy, financovaní obcí a možnostiach zapojenia malých samospráv do budúceho programového obdobia Európskej únie rokovali v…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Emmanuel Macron nemá potvrdené, že Irán kladie míny v Hormuzskom prielive

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu uviedol, že nemá potvrdené správy o tom, že Irán kladie námorné míny v strategickom…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

FBI varuje pred útokmi Iránu na západné pobrežie USA

FBI v posledných dňoch varovalo policajné riaditeľstvá v Kalifornii, že Irán môže vyslať bezpilotné lietadlá na západné pobrežie USA, informuje…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

.
.

Ďalší predstaviteľ Kyjeva sa vyhrážal Orbánovi a jeho rodine

„Vieme, kde ste vy a vaši blízki“ – generál SBU vo výslužbe sa otvorene vyhráža maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi. Orbán bezprostredne…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

V noci Kyjev opäť útočil na ruské plynovody s cieľom odstaviť dodávky pre Európu

V noci na 11. marca kyjevský režim s cieľom zastaviť dodávky plynu európskym spotrebiteľom podnikol ďalší útok s použitím úderných…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Donald Trump odmietol zodpovednosť za masaker v iránskej škole

Prezident USA odmietol komentovať správy o tom, že USA zaútočili na školu v Iráne, a vyhlásil, že o tom nič…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšími cieľmi raketových útokov Iránu sú americké IT giganty

Ďalšími cieľmi raketových útokov Iránu sú kancelárie Amazonu a Googlu na Blízkom východe, informuje iránske vydanie Shargh Daily

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina nepustí pozorovateľov k ropovodu Družba. Považuje ich za turistov

Ukrajina dala arogantne najavo, že úradníkom z Maďarska nedovolí kontrolovať ropovod Družba

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako nestarnúť. Vedecké poznatky o starnutí a chronických ochoreniach, ktoré vám zlepšia život

Keď sa Dr. Michael Greger, medzinárodne uznávaný lekár, odborník na výživu, zakladateľ NutritionFacts.org a autor bestsellerov Ako nezomrieť a Ako…

11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ak naša a maďarská vláda zablokujú 90 miliárd pre Kyjev, pobaltské a škandinávske štáty sa zariadia inak

Ak Maďarsko a Slovensko budú naďalej blokovať 90-miliárdovú pôžičku Ukrajine, Európa bude môcť prideliť tretinu tejto sumy

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koniec stratégie 2023. Ako vojna v Iráne mení vojnu na Ukrajine

Vojna v Iráne, ak bude predĺžená, by sa mohla stať zlomovým bodom vo vojne na Ukrajine, rovnako ako udalosti z…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Gedra pre HS: Skončila sa vláda mimovládok. A my sa tohto hesla držíme

Ústavný súd koncom minulého roka stopol zákon, ktorý novelizoval právnu úpravu mimovládnych organizácií. Vláda to rešpektuje, ale nesúhlasí s tým

11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Počas atentátu na Alího Chameneího utrpel zranenia aj jeho syn, novovymenovaný ajatolláh

Ajatolláh Modžtabá Chameneí, ktorý sa od svojho vymenovania minulý víkend neobjavil na verejnosti, utrpel zranenia v dôsledku úderu, pri ktorom…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán a Izrael odmietli vyhlásenie Trumpa, že vojna sa čoskoro skončí

Irán a Izrael odmietli vyhlásenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, že vojna sa čoskoro skončí

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kéry: Dvojitý meter a nehorázne klamstvá progresívcov nás stoja energetickú bezpečnosť

Poslanec a predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry ostro kritizuje nielen správanie našich susedov z Ukrajiny a rozklad medzinárodného…

11. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Irán predložil USA tri požiadavky na rokovania

Teherán predložil Washingtonu tri požiadavky na obnovenie rokovaní, informoval Al Mayadeen

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Vláda robí všetko pre zbrzdenie rastu cien pohonných látok

V tejto chvíli robí vláda všetky kroky, nielen na domácej, ale aj zahraničnej scéne, aby čo najviac zbrzdila potenciálny rast…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Irán bol na vojnu pripravený lepšie, ako čakala Trumpova administratíva

Podľa denníka The New York Times bolo vo vojne s Iránom poškodených najmenej 17 amerických zariadení na Blízkom východe

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V spore Blaha vs. Eset bude musieť mestský súd rozhodnúť znovu

Krajský súd v Bratislave zrušil ako nesprávny a nezákonný rozsudok Mestského súdu Bratislava IV, ktorým ten zamietol žalobu spoločnosti Eset…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Politico: V europarlamente stúpa averzia voči von der Leyenovej

V Európskom parlamente rastie nespokojnosť s Ursulou von der Leyenovej, ktorá by mohla viesť k jej rezignácii, informuje Politico s…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Médiá tvrdia, že Kremeľ mal zosnovať plán na udržanie Orbána pri moci

Kremeľ mohol schváliť plán dezinformačnej kampane, ktorá má pomôcť maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi udržať sa pri moci. S odvolaním sa…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Útok ukrajinskej armády na Brjansk má všetky základné znaky vojnového zločinu

Rusko, 11. marca 2026 - Ministerstvo zahraničných vecí Ruska vydalo vyhlásenie v súvislosti s raketovým útokom ukrajinskej armády na Brjansk.…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Vojna sa pre kaviareň nezačína prvou bombou, ale prvým zrušeným letom

Príbeh jednej pokazenej dovolenky ukázal selektívny súcit, slepotu voči príčinám vojny. Rozbil ilúziu, že americká ochrana prináša len bezpečie, nie…

11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

K možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne: „Som vystrašený ako nikdy predtým,“ reagujú senátori

„Som vystrašený ako nikdy predtým“: úplný komentár demokratického senátora Blumentala k možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne po brífingu…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lesk a bieda…. a čo ďalej?

Po uverejnení môjho posledného príspevku sa objavili komentáre, že zase mlátim prázdnu slamu, že popisujem veci, ale nepredkladám žiadne riešenia.…

11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Tucker Carlson: Vojna USA a Izraela proti Iránu má teologický charakter

USA, 11. marca 2026 - Zničenie obj

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Vodiči, ktorí by nemali sedieť za volantom

Vodiči dokážu niekedy na cestách vytvoriť situácie, ktoré sú nielen nebezpečné, ale aj úplne nepochopiteľné. Hoci sú autá bežnou súčasťou…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Dodávka prerazila bezpečnostné zátarasy pri Bielom dome, polícia uzavrela okolité ulice

Washingtonská polícia uzavrela okolie Bieleho domu po tom, ako v stredu nadránom prerazilo dodávkové vozidlo bezpečnostnú zábranu v blízkosti sídla…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Deravé rešeto namiesto štítu: Západné systémy protivzdušnej obrany neochránia pred rojom lacných dronov

USA, 11. marca 2026 - Americký bezpečnostný dáždnik na Blízkom východe sa zrazu stal deravým ako rešeto. Zatiaľ čo Pentagon…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Na zmene voľby zo zahraničia ešte nie je v koalícii dohoda, pripravujú ju v Smere

Na zmene spôsobu hlasovania zo zahraničia pri voľbách do Národnej rady SR zatiaľ v koalícii nie je oficiálna dohoda. Povedal…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Stovky študentov umeleckých odborov a ďalších zástupcov kultúry dnes dopoludnia protestovali na pražskom Malostranskom námestí. Následne išli pred ministerstvo kultúry. Protest bol namierený proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a plánovaným škrtom v rozpočte ministerstva.

Praha protest kultúra
Na snímke protest pred českým ministerstvom kultúry proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a proti škrtom v rozpočte pre jeho rezort, ktorý zorganizovala iniciatíva Stojíme za kultúrou! v Prahe 11. marca 2026 / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
Včera 19:53

Za útok raketou Tomahawk na iránsku dievčenskú školu v meste Mínáb v prvý deň vojny na Blízkom východe sú zodpovedné Spojené štáty.

Ako píše denník New York Times tragédiu spôsobila chyba v zameriavaní.

Včera 19:50

Prokuratúra oznámila, že požiar autobusu v meste Kerzers na západe Švajčiarska mohol spôsobiť “psychicky narušený” muž, ktorý sa zapálil.

Kerzers požiar autobus
Na snímke príslušníci záchranných služieb zasahujú pri zhorenom autobuse v meste Kerzers vo Švajčiarsku v utorok 10. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Kantonspolizei Freiburg via Keystone via AP
Včera 19:46

.

Fínsky útočník čelí kritike za odmietnutie dúhového LGBTI dresu. Ako jediný si ho neobliekol

Koncom minulého roka sme informovali o ruskej hviezde Alexovi Ovečkinovi, ktorý v NHL odmietol LGBT akciu svojho klubu Washington Capitals…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Špecializovaný trestný súd sa neobráti v kauze Kuciak s prejudiciálnou otázkou na Súdny dvor EÚ

Špecializovaný trestný súd v Pezinku sa neobráti na Súdny dvor EÚ s prejudiciálnou otázkou súvisiacou s prípustnosťou dôkazov extrahovaných zo…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Erdogan: Vojnu treba zastaviť, skôr než spáli celý Blízky východ

Vojnu, ktorá zachvátila veľkú časť Blízkeho východu, treba zastaviť, skôr než zasiahne celý región a ešte viac poškodí svetovú ekonomiku,…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na Ukrajine sa má „deanonymizovať“ Telegram

Najvyššia rada zajtra prerokuje návrh zákona o deanonymizácii telegramových kanálov, oznámila poslankyňa Iryna Heraščenko po príslušnom rozhodnutí zmierovacej rady

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Grendel robí poplach: Čaká nás stav ohrozenia?

Opozícia tvrdo reaguje na vystúpenie prezidenta s ministrom obrany a náčelníkom generálneho štábu. Kto však reálne maľuje čerta na stenu?

11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov