NAŽIVO

Priemyselný index Dow Jones v dopoludňajšom obchodovaní klesol o 742 bodov. Index S&P 500 stratil 1,04 % a Nasdaq 1,2 %.

Včera 20:14

Petr Fiala označil Ficovo rozhodnutie zastaviť núdzové dodávky elektrickej energie na Ukrajinu za zločinné konanie. Podľa neho takéto kroky priamo pomáhajú Putinovi.

Včera 19:50

Dominikánsku republiku zasiahol výpadok elektrickej energie. Výpadok postihol aj niektoré oblasti hlavného mesta Santo Domingo.

Včera 19:40

Polícia zatkla bývalého britského veľvyslanca v USA Petera Mandelsona pre podozrenie zo zneužitia úradnej moci v súvislosti s jeho väzbami na Epsteina.

Včera 19:38

Súd v Madride zrušil rozhodnutie sudcu, aby sa v prípade manželky španielskeho premiéra pre údajnú spreneveru verejných financií začal súdny proces s porotou.

Včera 19:36

Politico a Reuters s odvolaním sa na predstaviteľa SBU informovali, že drony, ktoré zasiahli v Rusku prečerpávaciu stanicu dôležitú pre prevádzku ropovodu Družba, patrili Ukrajinskej bezpečnostnej službe.

Včera 19:34

Tusk vyhlásil, že Poľsko a Francúzsko začali rokovania o jadrovom odstrašovaní.

Včera 19:33

Waldemar Žurek vytvoril tím na preverenie poľských súvislostí v Epsteinovej kauze. Tím sa bude zaoberať aj podozreniami na trestnú činnosť v Poľsku.

Včera 19:32

Talianska polícia zadržala Mussoliniho poznámky. Podľa expertov sa poznámky týkajú stretnutia s Hitlerom na hrade Klessheim.

Včera 18:21

Letecké sily Peru informovali, že pri havárii vojenského vrtuľníka v departemente Arequipa v Peru zahynulo pätnásť ľudí.

Včera 18:18

Členské štáty EÚ sa nedohodli na prijatí 20. balíka sankcií proti Rusku. Kallasová naznačila, že dohodu okrem Maďarska blokovalo aj Slovensko.

Včera 18:13

Budanov uviedol, že ďalšie kolo rozhovorov o ukončení vojny na Ukrajine by sa mohlo uskutočniť koncom tohto týždňa.

Včera 18:06

USA nariadili svojim diplomatom a ich rodinným príslušníkom v Libanone aby krajinu opustili.

Včera 17:20

Rakúska ministerka zahraničných vecí Beate Meinl-Reisingerová kritizovala oznámené veto Maďarska voči protiruským sankciám. Ministerka uviedla, že mier bude možný len vtedy, keď budú náklady pre Rusko také vysoké, že už nebude mať zmysel pokračovať vo vojne.

Včera 17:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Danko: Stav súdnictva je veľké zlyhanie Lucie Žitňanskej

Problémom Slovenska je zanedbaná infraštruktúra. Potrebná je zmena systému sociálnych dávok, reforma sociálneho systému a výstavby diaľnic. V rozhovore pre TASR to skonštatoval predseda

❚❚
.

V prípade úspechu SNS vo voľbách by chcel rozšíriť opatrenia, ktoré sa im podarilo presadiť za posledné štyri roky, ako napríklad zrušenie koncesionárskych poplatkov a zavedenie rekreačných poukazov pre všetkých. V súvislosti s aktuálnou politickou situáciou podotkol, že zostaviť vládu po voľbách bude ťažké.

 

Čo považujete za najväčšie problémy Slovenska a aké riešenia ponúkate?

.

Problémom Slovenska je zanedbaná infraštruktúra a tá súvisí jednak s dopravnou infraštruktúrou a infraštruktúrou zdravotnej starostlivosti. Tridsať rokov sme zanedbávali veci, ktoré nás dobiehajú, neinvestovali sme do týchto vecí systémovo. Ani jeden premiér za 27 rokov nevytvoril systém štátnych fondov, ktoré by prirodzenou obnovou zabezpečovali každý rok investície. Nemáme napríklad vagóny, železničné trate. Najväčšia výzva bude dostavba diaľnic, úplná zmena stavebného zákona a vytvorenie štátnej siete zdravotnej starostlivosti.

 

Sú pre vás niektoré priority z vášho programu také dôležité, že nimi podmienite svoj vstup do prípadnej vládnej koalície?

Vždy sa dá búchať o zem. Pre mňa je najdôležitejšie, aby Slovensko ostalo v európskom spoločenstve, aby sme si plnili povinnosti voči spojencom, aby nám neušiel vlak pri spolupráci európskych armád, aby sme mali dobré vzťahy na západ aj na východ. Jedna zo základných vecí pre mňa je však úplná zmena systému výstavby diaľnic, ministerstvo cestovného ruchu a športu a rozšíriť napríklad zrušenie koncesií, zníženie dane na 15 percent, zníženie DPH na potraviny pre každého a podobne.

 

.

Sú to také podmienky, ktorými podmienite vstup do vlády, alebo ste o nich ešte ochotný rokovať?

Nikdy si nemôžete myslieť, že vaša pravda je absolútna. Asi ťažko by som fungoval s Robertom Ficom (predseda Smeru-SD) alebo Bélom Bugárom (predseda Mosta-Híd). Dali sme si principiálne veci. Záleží to však od toho, akí lídri by za stolom sedeli. Žiaľbohu, sú aj lídri, u ktorých pravidlá neplatia. Problémom Slovenska je aj to, že na jednej strane je Igor Matovič (líder OĽaNO), ktorý nikdy nechce vládnuť, a na druhej strane je Marian Kotleba (predseda ĽSNS), ktorý nikdy vládnuť nemôže. Zostaviť vládu bude veľké umenie.

 

Ako sa postavíte k reforme zdravotníctva? Budete ju presadzovať? Viete si predstaviť osvojiť si už tú pripravenú reformu?

Zdravotníctvo je príklad toho, že to ministri nezvládli, pretože nemali politickú podporu. V prvom rade je treba jasne stanoviť štátnu sieť zdravotnej starostlivosti a štátnych nemocníc. Nemyslím si, že v sieti nemocníc so základnou štátnou starostlivosťou by mali byť súkromné nemocnice. Chcem, aby mal štát dobudovanú štátnu sieť zdravotnej starostlivosti, aby tam bola racionalizácia, dôležitá je aj zmena ohodnocovania zdravotníckeho personálu a veľké štátne investície.

.

 

Aký je váš postoj k potrebe očisty súdnictva? Ak je potrebná reforma, ako si ju predstavujete?

Vidím to ako veľké zlyhanie Lucie Žitňanskej (exministerka spravodlivosti, pozn. TASR). Dostala rezort do vienka pri vzniku vlády a neurobila ani mäkké f, aby sa justícia očistila alebo aby fungovali mechanizmy. Myslím si, že sa ani neočisťujú. Rešpektujem úplnú nezávislosť súdnej moci, ale žasnem nad tým, že ľudia, ktorí zlyhali pri riadení tohto rezortu, dnes hovoria o zlyhaniach rezortu. Aj ja som sa do politiky dostal, pretože ma sklamalo množstvo súdnych rozhodnutí, stretávanie sa advokátov so sudcami. Chýba množstvo mechanizmov, chýbajú aj tresty pre sudcov.

 

Aké kroky mienite podniknúť v oblasti školstva? Naši žiaci nevynikajú v medzinárodných testovaniach a zrejme si to bude vyžadovať určité zmeny v spôsobe výučby…

Pokiaľ nás hodnotia západné štáty, tak máme ďaleko od toho, aby naše deti boli tak slabo vzdelané, ako sú tam. Naše deti sú veľmi šikovné, naši ľudia sú veľmi múdri. Som presvedčený, že sme urobili veľký krok v zlepšení sociálneho zabezpečenia učiteľov. Máme kvalitné školstvo, úžasných učiteľov a múdrych ľudí. Štát by mal dostať naspäť správu škôl, nie len učebné osnovy, aby sme mali jednotný systém. Nikdy som nesúhlasil s deväťročnými školami. Povedal by som, že model – osem rokov základná škola a štyri roky stredná škola – mal svoje racio.

 

Ako mienite prispieť k tomu, aby sa mladí neutiekali k extrémizmu a intolerancii?

Extrémizmus narastá pre napätie v spoločnosti a pre to, že je spoločnosť často médiami nastavovaná len do negatívnych informácií. V spoločnosti je radšej vnímané negatívum ako pozitíva. Vidím to aj v neobjektívnom prístupe médií. Snažím sa vysvetľovať národu, že národné, kresťanské a sociálne sily nemôžu byť označované za fašistické, extrémistické. Snažím sa s tým bojovať. Prosím zase aj opozičných politikov, aby nás rešpektovali.

 

.

Plánujete upraviť daňovo-odvodový systém? Ako? Presadzujete aj nové dane?

Často aj s inými európskymi lídrami diskutujeme o potrebe zavedenia nového druhu daní – digitálnych daní. Musíme zdaniť internetové giganty, ako sú Facebook či Google. Takisto som presvedčený, že by sme sa mali pozrieť na nekalé praktiky nadnárodných obchodných reťazcov, ktoré neraz Slovákom ponúkajú tovary za vyššie ceny ako v zahraničí a väčšinu ziskov vyvážajú do zahraničia. Ubližujú tým nielen kupujúcim, ale aj slovenským potravinárom a dodávateľom. Namiesto plošného zvyšovania daní by som sa však snažil rozšíriť opatrenia, ktoré už teraz pomáhajú občanom. Chcel by som rozšíriť rekreačné poukazy pre všetkých zamestnancov, znížiť dane z príjmu na 15 percent pre všetkých, zrušiť koncesionárske poplatky, znížiť DPH na všetky potraviny. Počas tohto volebného obdobia sme urobili množstvo dobrých systémových opatrení, ak by sme dostali možnosť, chcel by som ich ešte viac rozšíriť.

 

Ste za zachovanie súčasného zahranično-politického orientovania Slovenska?

Nikdy som ho nespochybnil. Samozrejme, že Únia má absolútnu výhodu a lepší projekt pre Slovensko nie je. Čo sa týka NATO, je samozrejmé, že je rozdiel medzi záujmami USA a NATO. Ak niekto hovorí o neutralite, tak tomu nerozumie. Svetové veľmoci vám musia garantovať neutralitu. Slovensko nemôže byť neutrálne, lebo by nám nikdy neutralitu negarantovali. Musíme byť v nejakom bezpečnostnom zväzku. Snívam, že tu raz možno bude európska obranná aliancia, napríklad.

.

 

V prípade neúspechu SNS vo voľbách vyvodíte zodpovednosť a ponúknete svoju funkciu predsedu?

Asi každý, keby prišla taká situácia, by tak urobil. Funkcia mi zaniká, myslím, v apríli 2020, takže nemusím nič robiť. Ale určite by som rozmýšľal aj nad tým, ako ďalej v živote.

 

Z povolebnej spolupráce ste vylúčili len ĽSNS, viete si teda predstaviť prípadnú vládu so všetkými ostatnými stranami, aj s tými opozičnými?

.

Kto s kým bude vládnuť, to ukáže čas. Ale ako by sa dalo vládnuť s Igorom Matovičom? Ráno sa usmeje, večer vás bodne, poobede vám vynadá, potom vám povie, že ste opitý, potom plače pred parlamentom, hodí sa o zem,… Igor Matovič potrebuje niečo iné ako vládu. To tu všetci vieme.

 

Súčasná vláda vznikala ako hrádza proti extrémizmu. Keby takáto situácia nastala aj po voľbách, že by sa museli spojiť viaceré strany proti jednej, viete si predstaviť vládu aj s Kiskom či PS-Spolu?

Opozícia je dnes taká rozbitá, že to vylučujem. Ja mám svoj program s SNS. Mám svoje principiálne postoje. Nechcem adopcie homosexuálnymi pármi. Chcem systémovú zmenu, reformy, úplnú zmenu sociálneho zabezpečenia. Musíme zmeniť systém sociálnych dávok. Ak sa niekto stará o chorého rodiča, nemôže sa tá dávka skladať z piatich, šiestich vecí. Potrebujeme reformu sociálneho systému, reformu výstavby diaľnic. Na to musíte mať mandát a odvahu.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.

Premiér požiadal SEPS o zastavenie núdzových dodávok elektriny na Ukrajinu

Predseda vlády Robert Fico po pondelkovom rokovaní s ministrom financií SR Ladislavom Kamenickým ako stopercentným akcionárom Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy…

23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Blanár: Slovensko od Ukrajiny nedostalo relevantné informácie ohľadom ropovodu Družba

Zastavenie tranzitu ruskej ropy cez územie Ukrajiny po útoku na čerpaciu stanicu je pre SR vážnou témou, ktorá si vyžaduje…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Smrť drogového bossa „El Mencha“ vyvolala v Mexiku vlnu násilia, zahynulo aj 25 vojakov

Dvadsaťpäť mexických vojakov zahynulo pri zrážkach s ozbrojencami drogového kartelu po operácii, ktorá viedla k smrti najhľadanejšieho narkobaróna v krajine,…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové kolo jadrových rokovaní medzi USA a Iránom sa uskutoční vo štvrtok v Ženeve

Americký prezident Donald Trump v piatok varoval, že sú možné obmedzené útoky proti Iránu, a Irán aj Spojené štáty dali…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vyjadrenie strany SNS k zastaveniu dodávok elektrickej energie na územie Ukrajiny

Podľa Slovenskej národnej strany , ktorej predsedom je Andrej Danko, nie je možné, aby Ukrajina využívala svoje problémy na to,…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Prieskum: Rozdiel volebných preferencií progresívcov a Smeru je na úrovni štatistickej odchýlky

Rozdiel volebných preferencií medzi Progresívnym Slovenskom a stranou SMER-SSD je v najnovšom prieskume minimálny. Ak by sa voľby do parlamentu…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako zlepšiť vaše zdravie. Radí odborník

Kniha Spite, pite, dýchajte od amerického odborníka na spánok Michael Breus, PhD., prináša praktický pohľad na to, ako môžu jednoduché…

23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Požiar ochromil chod uzla kľúčového pre prevádzku ropovodu Družba

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Čo vieme o mužovi, ktorý sa údajne pokúsil o atentát na Trumpa v Mar-a-Lago?

Americké médiá prinášajú informácie o mužovi, ktorý včera prenikol do areálu golfovej rezidencie Mar-a-Lago amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ochranka zastrelila muža,…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Žeby nastal koniec podvodnému financovaniu „apolitických“ mimovládok?

Maďarský europoslanec Csaba Dömötör zo strany Fidesz požaduje vytvoriť jednotný register mimovládnych organizácií financovaných Bruselom

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rakúska strana FPÖ, ktorá vedie v prieskumoch, požaduje ukončenie pomoci Ukrajine

Strana tvrdí, že daňoví poplatníci si zaslúžia odpovede na to, ako boli vynaložené finančné prostriedky, keďže životné náklady doma rastú.…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto financuje “ruskú agresiu”

Človek sa nestačí čudovať, čoho všetkého sú schopní vyprodukovať niektorí ľudia na Slovensku, len aby svoju vlasť poškodili. Pritom si…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zdechovský sa opäť utrhol z reťaze. Tentokrát útočí na Maďarsko a nahráva do karát Magyarovi

Český europoslanec Tomáš Zdechovský, stranícky kolega lídra maďarskej opozície Pétera Magyara, sa vyhrážal Maďarsku

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj prichádza s nápadom, ktorý by poškodil krajinám EÚ

Ukrajina chce umiestniť západných vojakov na frontovej línii alebo v jej blízkosti, ale Európania s tým nesúhlasia, vyhlásil ukrajinský prezident…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia sa zničí sama

Europoslanec Milan Mazurek upozorňuje a zároveň zdôrazňuje, že keď sa Európska únia nespamätá, postupne sa sama zničí

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinské drony zaútočili na kľúčový uzol systému Družba v ruskom Tatársku

Ukrajinské drony v noci na pondelok zaútočili na ruskú Tatársku republiku, pričom cieľom bola ropná prečerpávacia stanica Kalejkino pri meste…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Toto Ukrajinu veľmi zabolí

Slovensko sa ocitlo v ropnej kríze, presnejšie, vláda musela uvoľniť ropu zo železnej rezervy, aby zásobovanie Slovenska ropnými produktami úplne…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Madrid odtajní dokumenty súvisiace s pokusom o prevrat z roku 1981

Španielska vláda v pondelok oznámila, že odtajní doteraz utajené dokumenty o neúspešnom vojenskom prevrate z 23. februára 1981, ktorý takmer…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podozrivý telefonát v priamom prenose

Do televízneho kanálu C-SPAN zavolal muž s hlasom podobným Trumpovi a predstavil sa ako „John Barron“, Republikán z Virgínie. Objavili sa…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Štát Kalifornia sa stal vzorom eugenického štátu

USA, 23. februára 2026 - William Engdahl vo svojej knihe Semienko skazy, vysvetľuje, ako sa malá sociálno-politická americká elita snaží…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Trump pokračuje v útokoch na Najvyšší súd USA a označil ho za nekompetentný

Americký prezident Donald Trump v pondelok znovu ostro zaútočil na Najvyšší súd USA, ktorý minulotýždňovým verdiktom výrazne obmedzil jeho právomoci…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Stačili tri generácie Nemcov a máme tu nástup „Štvrtej ríše“

Nemecko, 23. februára 2026 - „Som šokovaný. Nemyslím si, že je správne, keď Maďarsko zrádza svoj vlastný boj za slobodu,…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Mimovládky reagujú na rozhodnutie vlády iniciovať zintenzívnenie kontrol v mimovládkach

Predseda Komory mimovládnych neziskových organizácií Marcel Zajac víta rozhodnutie vlády iniciovať zintenzívnenie kontrol v mimovládkach. Ako uviedol, kontrola je prirodzená…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Takto to dopadne, ak si rozum dá nečakanú prestávku

Rozum je niečo, na čo sa spoliehame každý deň, no tieto fotografie dokazujú, že niekedy si rozum jednoducho vezme nečakanú…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Pripomienka moralizátorom o ultimáte Roberta Fica

Dovolím si pripomenúť moralizátorom o ultimáte Roberta Fica, že imperiálny kapitalizmus sa vždy opieral o silu, ktorú uplatňoval a uplatňuje…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na fotografii je ukrytý králik. Podarí sa vám ho nájsť?

Králik sa v tejto optickej ilúzii skrýva tak šikovne, že ho mnohí nedokážu nájsť ani po niekoľkých sekundách sústredeného hľadania.…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Nemá kto robiť na dôchodky? My vám ich sem dovezieme

Neuveriteľné – existujú západní „teoretici”, ktorí sľubujú „záchranu” našej civilizácie úplným otvorením hraníc migrantom; dokonca ich cieleným dovážaním. A čo…

23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kováčik neodchádza. Potvrdil, že chce byť naďalej prezidentom SFZ

V piatok popoludní kráko pred semifinálovým duelom hokejového turnaja na ZOH 2026 Slovensko - Fínsko publikoval minister cestovného ruchu a…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Austrálsky premiér chce vyradiť bývalého princa Andrewa z nástupníctva na britský trón

Austrálsky premiér Anthony Albanese v pondelok podporil výzvy na vyradenie bývalého princa Andrewa z poradia nástupníctva na britský trón po…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Priemyselný index Dow Jones v dopoludňajšom obchodovaní klesol o 742 bodov. Index S&P 500 stratil 1,04 % a Nasdaq 1,2 %.

Včera 20:14

Petr Fiala označil Ficovo rozhodnutie zastaviť núdzové dodávky elektrickej energie na Ukrajinu za zločinné konanie. Podľa neho takéto kroky priamo pomáhajú Putinovi.

Včera 19:50

.

Podbrezová zatiaľ kráľom jari. Trnavčanom po prehre 0:5 rázne dohovárali fanúšikovia

V jarnej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Niké ligy 2025/2026 zatiaľ mužstvá odohrali len tri kolá, no prívlastok „doterajší kráľ…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Český minister kultúry mal cestou do práce nehodu, je v nemocnici

Vozidlo českého ministra kultúry Otu Klempířa malo v pondelok ráno nehodu, cestou na ministerstvo kultúry sa zrazilo s iným autom.…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

EÚ dnes nebude môcť schváliť sankcie proti Rusku

EÚ dnes nebude môcť schváliť sankcie proti Rusku, ktoré sú naplánované na zajtrajšie výročie začiatku plnohodnotnej vojny, vyhlásila šéfka európskej…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovenský mliekarenský zväz varuje pred mliečnou krízou

Slovenský mliekarenský zväz vyjadruje obavy z aktuálneho vývoja na trhu s mliekom v Európe aj na Slovensku, kde od októbra…

23. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj odmieta ustúpiť z hlavného bodu

Zelenskyj je „kategoricky proti“ stiahnutiu ukrajinských vojsk z Donbasu, aj keby to znamenalo zastavenie paľby

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov