NAŽIVO

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že vstup Ukrajiny do EÚ je „takmer nemožný“ pred ukončením vojny s Ruskom.

Vyhlásil to na tlačovej konferencii s rumunským prezidentom Nicușorom Dănuțom.

„Našou hlavnou prioritou je urobiť všetko pre to, aby táto vojna skončila,“ povedal kancelár a dodal, že až potom bude možné diskutovať o perspektívach vstupu Ukrajiny do EÚ.

Včera 20:33

Práve ste vstúpili do 179. dňa Trumpovej zlatej éry. „Zavalím ich peniazmi, zavalím ich dažďom…“. Klip s takýmto popisom bol uverejnený na stránke Bieleho domu na X.

Včera 20:21

Výrobcovia šampanského v severovýchodnom Francúzsku si musia nájsť nové trhy po tom, ako americký prezident Donald Trump pohrozil clami vo výške 30 % na dovoz z EÚ. Informuje Reuters.

Včera 19:58

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyjadril pochybnosti o možnom vstupe Ukrajiny do EÚ do roku 2034. Informuje agentúra Reuters.

Včera 19:58

Americký prezident Donald Trump zvýšil svoje požiadavky na obchodných rokovaniach s EÚ. Najnovšie sa snaží o minimálne clo vo výške 15 až 20 % pri akejkoľvek potenciálnej dohode. Uviedli noviny Financial Times

Včera 19:56

V Berlíne prial rumunského prezidenta Nicušora Dana jeho nemecký náprotivok Frank-Walter Steinmeier. Počas svojej návštevy sa stretol aj s nemeckým kancelárom Friedrichom Merzom. Dan vyhlásil, že Rumunsko chce partnerstvo s Nemeckom v nasledujúcich rokoch ďalej rozširovať. Informuje agentúra Agerpres.

Nicušor Dan a Frank-Walter Steinmeier
Na snímke rumunský prezident Nicušor Dan (vľavo) a nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier / Foto: TASR/AP-Malin Wunderlich/dpa via AP
Včera 18:49

Zásobníky plynu v Európskej únii musia byť do zimy naďalej takmer plné, ale o niečo neskôr ako v predchádzajúcich rokoch. Informuje DPA.

Včera 18:48

Slovinský parlament schválil návrh na zrušenie parlamentného dekrétu. Podľa neho sa v krajine malo uskutočniť konzultačné referendum o výdavkoch na obranu. Ako uviedli slovinské médiá a agentúra STA, znamená to, že sa neuskutoční ani referendum o členstve Slovinska v NATO.

Včera 18:48

Za 1,5 roka musia EÚ a USA stihnúť pripraviť sa na veľkú vojnu s Čínou a Ruskom, vyhlásil šéf európskeho velenia USA Alexus G. Grynkewich.

Ako informuje Bild, Grynkewich predpovedá, že rok 2027 môže byť rokom krízy.

Včera 18:19

Včera 17:48

V Taliansku robili prieskum. Ten ukázal, že takmer tretina Talianov si myslí, že ich krajina bude v priebehu najbližších piatich rokov priamo zapojená do vojny. Prieskum ďalej ukázal, že len 16 percent Talianov bolo ochotných zapojiť sa do bojov. Informuje agentúra Reuters.

Včera 17:28

Vo Francúzsku neďaleko Marseille vyčíňa mohutný požiar. Plamene už spôsobili rozsiahle škody. S ohňom bojuje vyše 1000 hasičov. Informuje DPA.

Včera 17:27

Nemecký kancelár Friedrich Merz chce posilniť globálne opatrenia na boj s klimatickou zmenou najmä prostredníctvom podpory vývoja moderných technológii. Informuje agentúra DPA.

Včera 17:27

Na Letisku Václava Havla v Prahe na krátky čas zastavili leteckú premávku. Na dráhu letiska sa dostal motorkár. Ten unikal polícii. Tá ho ďalej prenasleduje v okolí. Uviedla to polícia na sociálnej sieti X.

Včera 17:25

V Belgicku v meste Namur zomrelo na prehriate 15-mesačné dieťa, ktoré jeho otec zabudol v aute počas horúceho dňa. Informuje AFP.

Včera 17:24

Trump, Putin a Si Ťin-pching by sa mohli stretnúť v Číne začiatkom septembra, uvádza The Times.

Peking oznámil, že plánuje osláviť 80. výročie ukončenia druhej svetovej vojny sprievodom na Námestí nebeského pokoja 3. septembra a Putin už prijal pozvanie na toto podujatie.

Čína a USA boli počas vojny blízkymi spojencami a v ČĽR sa už ozývajú hlasy, aby využili príležitosť a zorganizovali stretnutie medzi Siom, Trumpom a Putinom v Pekingu.

Japonská tlačová agentúra Kyodo píše, že rozhodnutie o pozvaní Trumpa zo strany čínskeho vedenia už padlo.

Včera 17:16
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Analytik: Politický podnikateľ Okamura našiel dieru na trhu

Slovenskí komunisti sa po revolúcii prezieravo premenovali na Stranu demokratickej ľavice, čo im dovolilo podieľať sa i na vláde. Naopak, českým komunistom sa po roku 1989 vládnuť nikdy nepodarilo. Tým, že sa zakonzervovali ako najmenej pružná komunistická strana v strednej Európe, udržali si tvrdé jadro voličov, avšak zároveň sa vylúčili z podielu na moci, povedal pre TASR český analytik Matyáš Zrno

❚❚
.

Českí komunisti pravidelne dostávajú vo voľbách 10-15 percent. Tieto čísla sú však prakticky stratené, keďže s komunistami po voľbách nemožno nikdy počítať pre ich nulový koaličný potenciál, “čo je vcelku problém pre demokraciu,” poznamenal Zrno.

Je však zaujímavé, že po páde totality, keď komunistom mnohí predpovedali zánik, sa ich voličská základňa nezmenila. Znamená to, že k starším voličom musia pravidelne pribúdať aj mladší,” upozornil.

“Tomio Okamura je taký politický podnikateľ,” začal Zrno vysvetľovať úspech strany Sloboda a priama demokracia. “Našiel dieru na politickom trhu a využil to, že je známy a populárny.”

.

Okamura sa rozhodol vstúpiť do politiky ešte začiatkom tohto desaťročia – začal písať blogy, vydal knihu, cestoval po republike. “Chodil presne na tie miesta, kam normálne nikto z politikov necestuje a tam mal besedy s občanmi,” uviedol Zrno a pripomenul Okamurov česko-japonský pôvod. Časť života strávil v ČR, časť v Japonsku, nikde ho však plnohodnotne neprijali. On sa však medzitým vypracoval na úspešného podnikateľa v cestovnom ruchu a voličom predáva aj svoj životný príbeh.

“On je tak trochu exhibicionista. Má dar nadviazať kontakt s ľuďmi,” poznamenal Zrno.

Okamura pred niekoľkými rokmi založil politickú stranu Úsvit – Národná koalícia. Tá sa neskôr rozpadla a po nej založil ďalšiu, ešte úspešnejšiu – Sloboda a priama demokracia, ktorej hlavnou témou je dnes varovanie pred rizikami migrácie a islamu.

“Česká politická scéna je však konštantne opatrná voči imigrácii, dokonca aj sociálni demokrati, ktorí sú v Európe skôr vítačmi. Takže voliči sa v tejto veci nemusia vymedzovať voči establišmentu, ktorý odmieta napríklad kvóty,” povedal analytik.

Voličmi Okamuru sú podľa Zrna ľudia, ktorí z princípu neveria establišmentu a tí, ktorí čítajú konšpiračné weby. “Tomio Okamura, ktorý im to podáva všetko úplne plasticky – že ide o sprisahanie na zamorenie Európy islamskými imigrantmi, že vláda nás podvádza, pričom v skutočnosti sa všetko pripravuje na to, aby sem imigranti mohli prísť a že to všetko robí EÚ -, sa trafil do vkusu podstatnej časti populácie. Uvažuje sa, že môže dostať až desať percent, čo nikdy v histórii ČR nemala žiadna extrémistická strana, ani Miroslav Sládek v časoch svojej najväčšej slávy,” zdôraznil český novinár a analytik.

.

Okamura má nezvyčajne nadšených voličov – a to v krajine, kde sa politicky málokto angažuje. “Má to taký blbý zvuk; ľudia si povedia, že je to blázon,” vysvetlil Zrno bežné pohľady na angažovaných voličov.

Ak si však v súčasnosti v ČR niekto dá na auto nálepku politickej strany, sú to najmä ľudia, ktorí volia Tomia Okamuru. “To sú ľudia, ktorých si konečne niekto všimol a niekto, kto akcentoval ich strach, a oni majú pocit, že za nich niekto hovorí,” tvrdí Zrno.

Okamurovými ďalšími témami sú vystúpenie z EÚ, priama demokracia a boj proti exekútorom. “Čo napovedá, kto môže byť tá voličská skupina za ním – skôr ľudia, ktorí niekomu niečo dlžia, než tí, ktorým iní dlžia. Teda nízkopríjmové skupiny. Tým sa mu podarilo vytvoriť politický mix, ktorý funguje. Spolu s jeho šoumenstvom a schopnosťou sebapropagácie je to jednoducho recept na úspech,” zhrnul český analytik.

Ďalšou nezvyčajnou, avšak úplne odlišnou stranou sú Piráti. “Sú to kultivovaní, vzdelaní, šikovní ľudia – prevažne ľudia, ktorí vyštudovali technické školy, študovali alebo žili v zahraničí a pracujú v dobrých pozíciách,” hovorí Zrno a dodáva, že vekový priemer Pirátov je okolo 30 rokov. Podľa Zrna sú to “trochu exoti”. Sú to totiž prevažne ľudia s vášňou pre počítače a tí obyčajne žijú v trochu inom svete, vysvetľuje. Ich cieľovou skupinou sú nespokojní mestskí liberálni voliči.

Najpravdepodobnejším povolebným variantom je podľa Zrna trojlístok ANO, ČSSD a KDÚ-ČSL. Táto koalícia až do Babišovho núteného odchodu z postu ministra financií na jar tohto roku budila dojem stability. Nasledujúca vláda však až taká stabilná pravdepodobne nebude, vzťahy v nej už totiž nebudú také ako predtým. Preto je možné, že vláda celé volebné obdobie neprežije a situácia vyústi do predčasných parlamentných volieb, uzavrel analytik.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Brna

Erik Majercak

Michal Durila

Miroslav Iliaš

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.
.

Juraj Blanár obhajuje blokovanie aj rozhodnutie ustúpiť v prípade 18. balíka sankcií proti Rusku

Blokovanie schválenia 18. balíka sankcií proti Rusku zo strany SR sa ukázalo ako dôležité pri dosiahnutí akej-takej dohody pri pláne…

18. 07. 2025 | Aktualizované 18. 07. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

18-krát s holou riťou na horúcu pec

Ak si malé dieťa, resp. aj dospelý človek sadne holou riťou na horúcu pec, urobí to len raz v prípade,…

19. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump sprísnil požiadavky v rokovaniach s EÚ

Trump sprísnil požiadavky v rokovaniach s EÚ o obchodnej dohode, informuje The Financial Times

18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

O Trumpovej výzve prejsť do ofenzívy

V denníku The Washington Post sa dnes objavil článok, ktorý s odvolaním sa na anonymného ukrajinského predstaviteľa tvrdí, že Trump…

18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Danko vyjadril sklamanie, že SR podporí 18. balík protiruských sankcií. Kopol si do prezidenta, ten reaguje

Koaličná Slovenská národná strana vyjadrila sklamanie, že Slovenská republika (SR) podporí 18. balík protiruských sankcií. Uviedol to v piatok podpredseda…

18. 07. 2025 | Aktualizované 18. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Aktualizované 18. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Zdekuje sa Robert Fico z postu premiéra?

Zo zákulisia prichádzajú správy, že premiér Robert Fico ma zajačie úmysly. Vraj chce opustiť post premiéra a odísť na post, ktorý…

18. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rusi zúria a vyhrážajú sa Poľsku. Moskva považuje konanie svojich reprezentantov za správne

Ruskí veslári sa nezúčastnia na juniorských majstrovstvách Európy v Poznani po tom, čo odmietli podpísať deklaráciu požadovanú Poľskou asociáciou veslárskych…

18. 07. 2025 | Šport | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Šport | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ficov osamelý boj bol neúspešný. 18. balík sankcií dnes krajiny EÚ schválili, píšu v zahraničí

Európska únia sa dohodla na uvalení novej série sankcií proti Rusku, ktoré sa zameriavajú na energetický a finančný sektor krajiny…

18. 07. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Šéfka Bibiany Flach uznala chybu. Odstúpi?

K pochybeniu došlo, rovnako však i k náprave tohto pochybenia. V súvislosti s priestupkom v prípade porušenia zákona o slobodnom…

18. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Zmenu pohlavia rýchlo oľutoval. Daniel Black pre HS prezradil šokujúce detaily, ktoré sa skrývajú za procesom tranzície

Narodil sa ako chlapec, ale už v mladom veku zistil, že je iný, ako jeho kamaráti a spolužiaci. Že mužský…

18. 07. 2025 | Rozhovory | 27 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Rozhovory | 27 min. čítania | 0 komentárov

Trump nariadil odtajniť materiály veľkej poroty v prípade finančníka Epsteina

Prezident USA vyhlásil, že poveril generálnu prokurátorku Pam Bondiovú, aby zverejnila všetky materiály veľkej poroty v prípade Jeffreyho Epsteina, ak…

18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Západní analytici už vedia, kde Rusko zasadí rozhodujúci úder

Ukrajinská obrana sa podľa západných analytikov rozpadá na všetkých frontoch

18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Detaily smrti mladého slovenského športovca. Hrdinom bol do posledných chvíľ, pomáhal mužovi a zrazu odpadol

Pred pár dňami zasiahla slovenskú športovú komunitu smutná správa o úmrtí len 23-ročného futbalistu Tomáša Vaľovčina. Športovec mal vážnu dopravnú…

18. 07. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 07. 2025 | Aktualizované 18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Aktualizované 18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia sa znovu chystá oklamať Slovensko. Za ich podlosť zaplatíme všetci

Európska komisia na čele s predsedníčkou Ursulou von der Leyenovou usilovne pracuje na tom, aby sa Slovensko nemohlo dostať k…

18. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Západné médiá obvinili Zelenského z autoritárstva

Západné médiá uverejnili ďalší článok, v ktorom Zelenského obvinili z autoritárstva

18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo si Putin môže dovoliť ignorovať Trumpa

Putin reagoval na ultimátum a hrozby Trumpa úplnou ľahostajnosťou, a má na to svoje dôvody, píše Tencent. Sebavedomie ruského prezidenta…

17. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Rubio zakázal americkým diplomatom na celom svete vyjadrovať sa k voľbám v iných krajinách

Minister zahraničných vecí Marco Rubio zakázal americkým diplomatom na celom svete vyjadrovať sa k čestnosti a transparentnosti volieb v iných…

18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Preteky, ktoré sme už zrejme prehrali…

Skutočné preteky v oblasti umelej inteligencie prebiehajú v oblasti lacnej elektrickej energie, uvádza na svojom blogu „Inside China Business“ americký…

18. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Únia schválila 18. balík sankcií proti Rusku, vďaka Slovensku

Krajiny Európskej únie v piatok schválili nový balík sankcií proti Rusku za vojnu na Ukrajine, ktorý zahŕňa aj zníženie cenového…

18. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Orbán: Európu neohrozujú Rusi, ale masy moslimských migrantov

Vojna na Ukrajine sa neskončí, kým si ruský a americký prezident nesadnú za rokovací stôl - povedal maďarský premiér v…

18. 07. 2025 | 0 komentárov

.

Nová taktika ozbrojených síl Ruskej federácie umožnila zvýšiť tempo postupu a výrazne znížiť straty obrnených vozidiel

Letná ofenzíva ozbrojených síl Ruskej federácie naberá na obrátkach vďaka novej taktike, ktorú podrobne opisujú denník New York Times a…

18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fico sa stiahol z boja. Slovensko uvoľní cestu k 18. balíku sankcií proti Rusku

Premiér SR Robert Fico vo štvrtok večer informoval, že dá inštrukciu zástupcom SR pri Európskej únii, aby v piatok uvoľnili…

18. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: Voľby by v júli vyhralo PS, nasledoval by Smer-SD a Hlas-SD

Voľby do Národnej rady SR by v júli vyhralo hnutie Progresívne Slovensko (PS) so ziskom 20,7 percenta hlasov. Druhá by…

18. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na Podpoľaní sa začal pochod, nesúhlasí s plánovanou elektrárňou Málinec

Na Podpoľaní sa v piatok ráno začal vyše 40-kilometrový pochod, ktorý je za spravodlivé rozhodovanie o plánovanej prečerpávajúcej vodnej elektrárni…

18. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Navrhovaný rozpočet EÚ je z pohľadu maďarskej vlády „neprijateľný“, „beznádejný“ a „proukrajinský“, vyjadril sa Orbán

Maďarský premiér Viktor Orbán sa vyjadril, že bruselský rozpočet na roky 2028-2034 uprednostňuje Ukrajinu pred občanmi EÚ a chýba mu…

18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Tak se to povedlo…

Dohodli jsme se. Za hnutí STAČILO! budou kandidovat také Sociální demokraté. Jednání byla náročná, ale také byla zcela konstruktivní, obzvlášť…

18. 07. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ako správne porovnávať Rusko a Západ

Rusko, 18. júla 2025 - Z nejakého dôvodu sa snažíme byť veľmi spravodliví, keď ide o našich západných susedov. Sme…

18. 07. 2025 | 0 komentárov

Zelenského peniaze by mohli uživiť niekoľko kontinentov

Osobný majetok Volodymyra Zelenského by mohol uživiť niekoľko kontinentov, uviedla vo štvrtok hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová

18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že vstup Ukrajiny do EÚ je „takmer nemožný“ pred ukončením vojny s Ruskom.

Vyhlásil to na tlačovej konferencii s rumunským prezidentom Nicușorom Dănuțom.

„Našou hlavnou prioritou je urobiť všetko pre to, aby táto vojna skončila,“ povedal kancelár a dodal, že až potom bude možné diskutovať o perspektívach vstupu Ukrajiny do EÚ.

Včera 20:33

Práve ste vstúpili do 179. dňa Trumpovej zlatej éry. „Zavalím ich peniazmi, zavalím ich dažďom…“. Klip s takýmto popisom bol uverejnený na stránke Bieleho domu na X.

Včera 20:21

Výrobcovia šampanského v severovýchodnom Francúzsku si musia nájsť nové trhy po tom, ako americký prezident Donald Trump pohrozil clami vo výške 30 % na dovoz z EÚ. Informuje Reuters.

Včera 19:58

.

Vedel si, že tieto spotrebiče odoberajú energiu aj po vypnutí?

Vedel si, že niektoré domáce elektrické spotrebiče odoberajú energiu aj po tom, čo ich vypneš? Predpokladáme že určite áno. Tušil…

18. 07. 2025 | 0 komentárov

Lekári Trumpovi zistili chronické ochorenie

Americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi zistili počas lekárskej prehliadky chronickú žilovú nedostatočnosť, uviedla tlačová tajomníčka Bieleho domu Karolina Levittová

18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ak robíš toto, si výnimočne inteligentný!

Návyky, ktoré sa považujú za zlé, ako napríklad hryzenie nechtov, sú v skutočnosti znakom toho, že si múdrejší ako väčšina. Samozrejme,…

18. 07. 2025 | 0 komentárov

“Barbarské postupy.” Karoline Leavittová oslavuje zatvorenie transrodových nemocničných programov pre deti

Viaceré nemocnice, ktoré v USA poskytovali programy pre transrodové deti, zatvárajú svoje brány. Tento postup ocenila hovorkyňa Bieleho domu Karoline…

18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Prečo Zelenskému nikto nedá Tomahawky? Lebo je to okamžitý začiatok jadrovej vojny!

Slovensko, 18. júla 2025 - Už vieme, prečo Trump stanovil 50 dní! Z Washingtonu, Bruselu a Kyjeva prichádzajú protichodné informácie…

18. 07. 2025 | 0 komentárov

Emisné povolenky zdražia život českej domácnosti o tisíce eur. Ako na tom budú slovenské domácnosti?

Peňaženky slovenských domácností už onedlho potrápia nové dane s menom emisné povolenky. Tie začnú domácnosti v Európskej únii platiť od…

18. 07. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Brna

Erik Majercak

Michal Durila

Miroslav Iliaš

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov