Chybná informácia bola publikovaná 20. januára 1853 v článku s názvom The Kidnapping Case (Prípad únosu). Príbeh opisoval život černocha Northupa, ktorý sa narodil ako slobodný muž na severe Spojených štátov. V roku 1841 bol vo Washingtone unesený a predaný do otroctva v Luisiane. V článku sa o ňom hovorilo ako o Solomonovi Northropovi, ale v titulku bolo napísané meno Northrup.
Americký denník vydal opravu po nedeľnom oscarovom galavečere na podnet twitterových príspevkov spisovateľky Rebeky Sklootovej.
Agentúra Reuters uviedla, že The New York Times je známy úzkostnou snahou o presnosť a preto neváha vydávať opravy.
Film 12 rokov otrokom sa stal prvým filmom černošského režiséra s najvýznamnejším oscarovým ocenením. Do súboja o Oscary vstupoval s deviatimi nomináciami, nakoniec získal tri.
ru