NAŽIVO

Ukrajinské drony zaútočili na Rostovskú oblasť, zahynuli pri tom tri osoby a ďalšie utrpeli zranenia, uviedol tamojší gubernátor Jurij Sľusar.

07:12

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil schválenie dohody o vývoze plynu s Egyptom za takmer 30 miliárd eur. Ide o „najväčšiu exportnú dohodu v histórii štátu“.

06:48

Zástupca riaditeľa amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie Dan Bongino oznámil, že v januári odstúpi z funkcie po necelých desiatich mesiacoch. 

06:47

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa oznámila, že Taiwanu predá zbrane za viac ako desať miliárd dolárov, a to vrátane rakiet so stredným doletom, húfnic a dronov. 

06:47

Ústrednou témou decembrového summitu lídrov Európskej únie v Bruseli bude zabezpečenie finančných potrieb Ukrajiny na nasledujúce dva roky. Napriek intenzívnym rokovaniam sa členským štátom zatiaľ nepodarilo dosiahnuť zhodu na spôsobe financovania. Viacerí diplomati avizovali, že rokovanie potrvá dovtedy, kým sa túto otázku nepodarí vyriešiť. Medzi ďalšie kľúčové body programu patria rozširovanie bloku, dlhodobý rozpočet EÚ na roky 2028 – 2034, ako aj otázky geoekonomiky a konkurencieschopnosti. Slovensko na summite zastupuje premiér Robert Fico.

06:45

 Senát amerického Kongresu potvrdil do čela Národného úradu pre letectvo a vesmír miliardára Jareda Isaacmana. 

06:44

Na rastúci počet migrantov reagovalo Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov už v roku 1990, keď 18. decembra, schválilo Medzinárodný dohovor o ochrane práv všetkých migrujúcich pracujúcich a členov ich rodín. O desať rokov neskôr, 4. decembra 2000, vyhlásilo VZ OSN 18. december za Medzinárodný deň migrantov. Medzinárodný dohovor o ochrane práv všetkých pracujúcich migrantov a členov ich rodín vstúpil do platnosti 1. júla 2003.

06:43

Je považovaný za jeden z najlepších romantických filmov 20. storočia. Slávna snímka Spomienky na Afriku (1985) mala premiéru pred 40 rokmi. O tri mesiace neskôr film získal sedem Oscarov vrátane za najlepší film, réžiu či scenár.

06:42

Jeden z najznámejších vojnových reportérov Peter Arnett pôvodom z Nového Zélandu, ktorý informoval o vojnách vo Vietname či Iraku, zomrel v Kalifornii vo veku 91 rokov. 

06:40

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že Rusko sa pripravuje na nový „rok vojny“ proti Kyjevu v roku 2026. Reagoval na slová ruského prezidenta Vladimir Putin, že Moskva „určite“ dosiahne svoje ciele, vrátane obsadenia ukrajinského územia, ktoré si nárokuje.

Včera 19:53

Nemecké vojenské námorníctvo prevzalo do užívania na základni Nordholz prvý bojový vrtuľník NH90 Sea Tiger. Do roku 2030 má „Deutsche Marine“ získať celkovo 31 strojov tohto typu.

Včera 19:53

Desiatky rumunských novinárov a niekoľko mimovládnych organizácií podpísali otvorený list na podporu webu Recorder.ro a jeho investigatívy Justiie capturata (Zajatá spravodlivosť). Na podporu sudcov a prokurátorov, ktorí verejne kritizovali systémové zneužívanie právomocí v súdnictve a politický vplyv, sa už niekoľko dní konajú protesty.

Včera 19:52

Ruský prezident Vladimir Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska. 

Včera 19:32

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva varoval Európsku úniu pred odkladaním podpisu dohody o voľnom obchode s juhoamerickým blokom Mercosur. Únii odkázal, že ak dohoda nebude podpísaná podľa plánu túto sobotu (20. 12.), nebude počas jeho pôsobenia v úrade podpísaná vôbec. Na dohode sa pracovalo 26 rokov, pripomenul Lula s tým, že mu už „došla trpezlivosť“.

Včera 19:31

Český prezident Petr Pavel telefonoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Hovorili spolu o pokračujúcej českej podpore Ukrajiny, pokroku v mierových rokovaniach, situácii v Kupiansku i muničnej iniciatíve.

Včera 19:30

Dánska vláda navrhla rozšírenie zákazu nosenia odevov zahaľujúcich tvár na verejných priestranstvách aj pre školy a univerzity. Návrh zákona by mala v parlamente odprezentovať vo februári 2026.

Včera 19:29

Fínsky premiér Petteri Orpo sa ospravedlnil ázijským krajinám za rasistický škandál, do ktorého sa zapojili aj politici jednej z koaličných strán.

Včera 19:28

V severotalianskom meste Busto Arsizio sa objavilo ďalšie graffiti s nápisom „Spara a Giorgia” (Zastreľte Giorgiu).

Včera 19:27

Grécka polícia rozbila rozsiahlu drogovú sieť, ktorá do Európy pašovala kokaín. Po víkendovej razii neďaleko francúzskeho pobrežia zadržali desať ľudí.

Včera 19:23

Taliansko zatiaľ nie je pripravené podpísať dohodu o voľnom obchode medzi EÚ a juhoamerickým združením Mercosur. Vyhlásila to premiérka Giorgia Meloniová, ktorá zároveň vyjadrila presvedčenie, že podmienky na podpísanie by mohli byť splnené začiatkom budúceho roka.

Včera 19:06

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že plán Európskej únie na využitie zmrazených ruských aktív na financovanie ukrajinskej obrany je nevyhnutný, aby sa zvýšil tlak na ruského prezidenta Vladimira Putina. 

Včera 19:05

Francúzsko vyšetruje bezpečnostnú hrozbu zo zahraničia pre škodlivý softvér, ktorý infikoval počítačový systém osobnej lode v Stredomorí. V prípade použitia by mohol umožniť diaľkové ovládanie plavidla, uviedol minister vnútra Laurent Nuez.

Včera 19:04

V Bruseli sa uskutoční summit Európskej únie a západného Balkánu, na ktorom bude Slovensko zastupovať premiér Robert Fico. Otázka rozširovania Únie o krajiny tohto regiónu sa stáva čoraz naliehavejšou, a to najmä z geopolitických dôvodov.

Včera 19:03

Európsky parlament schválil uznesenie na podporu tzv. vojenského schengenu proti potenciálnej ruskej agresii. Poslanci v ňom požadujú odstránenie vnútorných hraníc pre pohyb vojsk a vojenského vybavenia v rámci EÚ, ako aj modernizáciu železníc, ciest, tunelov a mostov.

Včera 19:02
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Americké straty v Sýrii budú podľa vietnamského scenára už len rásť

Michail Ošerov na portáli RusVesna upriamil svoju pozornosť na pozíciu Američanov v Sýrii a pertraktuje názor, podľa ktorého očakáva Američanov v Sýrii nepríjemný rast strát na životoch.

❚❚
.

Američania, ktorí sa snažili zničiť legitímnu sýrsku vládu pomocou svojich rozličných zástupných armád (tie sú už z väčšej časti zničené) sa snažia udržať v Sýrii, aj keď z USA prichádza k rôznym signálom, podľa ktorých sa americký prezident Donald Trump snaží stiahnuť americký vojenský kontingent zo Sýrie.

Dnes sú Američania, po úspešnom  vyčistení východnej Ghuty vládnymi vojskami, lokalizovaní v Sýrii na dvoch hlavných miestach. Na vojenskej základni At Tanf na jordánskej hranici sa nachádza okolo 600 amerických vojakov, ktorí cvičia arabských bojovníkov a podľa ruských inštruktorov v zóne okolo at Tanf chránia zvyšky svojej zástupnej armády ISIS. Približne 2400 Američanov sa nachádza aj v Manbidži a na územiach pod kontrolou Kurdov. Takže spolu sa v Sýrii nachádza okolo 3000 amerických agresorov.

Sýrska vláda niekoľkokrát poukázala na to, že Američania sa v Sýrii nachádzajú v rozpore s medzinárodným právom. Američanov do Sýrie bojovať proti ISIS nikto nepozval, Američania nie sú so Sýriou vo vojnovom stave, takže v Sýrii nemajú čo robiť. Americké sily, zasahujúce proti Sýrii sa aktivizujú aj v Iraku a v Jordánsku.

.

V posledných dňoch sa však zvýšil počet guerillových útokov priamo na americké konvoje a amerických vojakov. Zatiaľ ide o úspešné útoky, podľa posledných správ zahynulo pri troch útokoch 15 amerických vojakov. Je veľmi pravdepodobné, že podľa vzoru z Afganistanu budú proti Američanom bojovať aj príslušníci sýrskych, ruských, iránskych a tureckých špeciálnych jednotiek, rovnako ako svojho času bojovali príslušníci americkej námornej pechoty, Zelených baretov a členovia CIA proti sovietskym vojakom v Afganistane. Takisto je veľmi pravdepodobné, že sýrski guerilloví bojovníci útočiaci proti americkým cieľom budú mať k dispozícii moderné zbrane, vrátane prenosných systémov proti lietadlám a vrtuľníkom.

Situácia vykryštalizovala do podoby, kedy je zrejmé, že debatovať s Američanmi nemá zmysel, bude potrebné naučiť Američanov silovým spôsobom ako dodržiavať medzinárodné zákony.

Vo Vietname muselo zahynúť niekoľko desiatok tisíc amerických vojakov, približne 100 tisíc Američanov utrpelo zranenia. Američania museli stratiť 3000 lietadiel a vrtuľníkov, aby konečne dostali rozum. Dnešná americká armáda nie je v takej kondícii ako americká armáda vo Vietname, takže nebude potrebné zlikvidovať až také množstvo amerických vojakov a techniky. V Sýrii sa nachádza len 3000 amerických vojakov, pričom z histórie je zrejmé, že pomerne početné americké vojenské kontingenty v Afganistane a Iraku nedokázali splniť strategické ciele a po niekoľkých rokoch sa urýchlene z Afganistanu a Iraku stiahli. Dnes v Iraku a Afganistane pôsobia už len americkí žoldnieri zo súkromných spoločností.

Sýrska armáda úspešne čistí sýrske územie od rôznych proamerických bánd. Po likvidácii Izraelom podporovaných bánd v Kuneitre a Daraa, ku ktorej presúvajú momentálne Sýrčania vojenské jednotky, môžu Sýrčania prikročiť alebo k čisteniu Idlibu (možno Idlib vyčistia Turci), alebo zamerajú svoju pozornosť na východ Sýrie, kde sa momentálne nachádzajú americkí vojaci. Podľa ruských odborníkov k tvrdým bojovým operáciám proti Američanom môže prísť približne do pol roka.

Američania nebudú môcť v Sýrii používať bojové otravné látky ako vo Vietname, takisto nebudú môcť používať zbrane s ochudobneným uránom, alebo nedajbože atómové zbrane. V blízkosti Sýrie sa totiž rozkladá Izrael a ten si podobné americké  aktivity samozrejme neželá. V konvenčnej vojne pri čoraz silnejšej sýrskej a ruskej protivzdušnej obrane, rozširovaní iránskej pomoci Sýrii, vrátane rozširovania potenciálu raketových vojsk, nemá 3000 Američanov v Sýrii príliš vysoké šance.

.

Rovnako v oblasti rádioelektronického boja ťahajú Američania za kratší koniec – stačí si spomenúť na to, ako elegantne Rusko vyriešilo problém s americkými Tomahawkami. Sýrska armáda v zrýchlenom režime vyčistila východnú Ghutu, znemožnila pripravované provokácie s chemickými zbraňami, Rusko zablokovalo v Sýrii signál GPS, takže nasadenie Tomahawkov sa stalo problematické, až nemožné.

Ak načrieme do histórie a všimneme si ako sa rozvinul konflikt vo Vietname, zistíme, že sa rozvíjal podobným spôsobom ako konflikt v Sýrii. Spočiatku sa v južnom Vietname nachádzali len americké tábory a inštruktori, potom prišlo k nasadeniu americkej armády, po približne 15 rokoch sa celé americké dobrodružstvo vo Vietname skončilo tvrdou americkou porážkou a útekom. Vietnam  s pomocou ZSSR a Číny vyhnal amerických agresorov z územia svojej krajiny. Pokiaľ americká armáda si ešte dokáže vziať ponaučenia z bojových kampaní ktorých sa zúčastnila a americkí dôstojníci poznajú klady i zápory vlastných ozbrojených síl, predstaviteľom amerických politických elít evidentne chýba zmysel pre realitu.

Američania sa snažia blufovať a budia dojem, že v Sýrii pôsobia členovia širokej koalície. Samozrejme to nie je tak. Nasadenie Britov, Francúzov, Jordánska, Saudov či Izraela má značne obmedzený charakter a nepredstavuje hrozbu, ktorú by sýrska armáda nedokázala vyriešiť. V prípade konfliktu by tieto “mini kontingenty” utrpeli drvivú porážku. Problémom sú Američania so svojou arogantnosťou, presvedčení, že môžu diktovať svetu svoje predstavy.

Sýrska armáda za pomoci Ruska a Iránu už zlikvidovala väčšinu zástupnej armády USA. Ostávajú ešte Kurdi, potom Američania. Územie Sýrie však bude určite oslobodené od okupantov, otázka znie koľko amerických vojakov bude musieť zahynúť kvôli neschopnosti amerických politických elít vyrovnať sa s realitou multipolárneho sveta.

Michail Ošerov

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

.
.
.

Šaling pre HS: Úrad, ktorý ma mal chrániť, mi viac uškodil než pomohol. Z ÚOO sa stal selektívny nástroj a systém chráni páchateľov, nie oznamovateľov. Boj proti korupcii sa často mení na kupčenie s korupciou

MUDr. Rastislav Šaling sa pred desiatimi rokmi stal prvým slovenským – ako rád hovorí mladý pán Šimečka – „whistleblowerom“, keď…

18. 12. 2025 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov

.

Vládny špeciál, ktorý priviezol premiéra, po nehode v Bruseli uzemnili

Vládny špeciál Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR, ktorý v stredu priviezol do Bruselu premiéra SR Roberta Fica , bol po…

18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vplyv, ktorý netreba skrývať: Prípad Sorošovej Open Society v normatívnych politikách EÚ

Vplyv mimovládnych organizácií na politiky Európskej únie nie je tajný ani nelegálny, ale verejne zdokumentovaný a inštitucionalizovaný. Analýza dát o…

18. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina je na pokraji bankrotu

Ukrajina je na pokraji bankrotu, píše agentúra AP

18. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako ďaleko ešte zájdu? Európsky parlament odhlasoval „fond na potratovú turistiku“

Europoslanci včera schválili uznesenie, v ktorom vyzývajú na vytvorenie „mechanizmu solidarity EÚ“ na pomoc ženám, ktoré nemajú vo svojej krajine…

18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Žiadne AI a krásny odkaz. Virálnym fenoménom sa stala dojímavá vianočná reklama

Francúzsky supermarket Intermarché sa po zverejnení čarovnej vianočnej animovanej reklamy o vlkovi stal virálnym fenoménom. Klip si pozreli desiatky miliónov…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo môžu obsahovať bezpečnostné záruky pre Ukrajinu

V rámci diskutovaných bezpečnostných záruk pre Ukrajinu môžu USA použiť stíhačky F-35, rakety Tomahawk alebo podobné systémy umiestnené na území…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Gruzinsko zrušilo právo voliť zo zahraničia

Na najbližších voľbách v Gruzínsku budú môcť hlasovať len občania s trvalým pobytom v krajine

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Český detranziter Daniel Black v Evropském parlamentu. Itálie reaguje, Česko mlčí

Když osobní svědectví zazní na půdě Evropského parlamentu, přestává být pouze individuálním příběhem. Stává se součástí veřejné debaty a politického…

18. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Švajčiar sa dostal za mreže za výrok, že kostry sú len ženské a mužské, a nie LGBTIQ

Švajčiarsky súd v Berne prejednával naozaj kuriózny prípad. Emanuel Brünisholz bol odsúdený za príspevok na sociálnej sieti Facebook, v ktorom naznačil,…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ktoré kluby Premier League najviac postihne odchod hráčov na Africký pohár národov?

V decembri sa znovu začína Africký pohár národov, ktorý sa tento raz odohrá v Maroku a potrvá až do januára.…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

Zkouška Uršulou

Přátelé, dneska dojde na závěrečnou zkoušku naší nové vlády, protože dneska se na Evropské radě bude rozhodovat o penězích pro…

18. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Maďarská opozícia by zakázala slobodu slova

Ďalší škandál vyvolal Péter Magyar, keď oznámil, že sa obrátil na súd so žiadosťou, aby okamžite zakázal distribúciu mimoriadneho vydania…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

Štátny fond rozvoja bývania: Podporujeme rozvoj sociálnych služieb

V meste Stará Turá bolo slávnostne odovzdané do užívania nové Zariadenie sociálnych služieb, ktoré vzniklo prestavbou objektu na ulici SNP.…

18. 12. 2025 | Regióny | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Regióny | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nájdite správnu siluetu stromu a dokážte, že patríte medzi tých najšikovnejších

Nájdite správny tieň stromu v tomto virálnom hlavolame, ktorý pobláznil sociálne siete po celom svete. Na prvý pohľad ide o…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

O ukradnutí ruských rezerv. Belgicko tvrdí, že vyjednávania sa začínajú odznova

24 hodín pred samitom EÚ Belgicko oznámilo, že rokovania o „reparačnom úvere“ pre Ukrajinu sa vrátili späť

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Absurdné servírovanie jedla, ktoré šokovalo hostí v reštauráciách

Servírovanie jedla sa v moderných reštauráciách často mení na divadlo, ktoré má ohromiť hostí ešte skôr, než ochutnajú prvé sústo.…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

Keď úplne stratíš súdnosť: Merz vyhlásil, že nemecké jednotky môžu byť vyslané na zabezpečenie bezpečnosti demilitarizovanej zóny

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že nemecké jednotky sa môžu zapojiť do koalície na zabezpečenie bezpečnosti demilitarizovanej zóny na Ukrajine…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európski vojnoví štváči nám všetkým vyrobili problém: Rusko požaduje od EÚ stovky miliárd euro

Rusko, 17. decembra 2025 - \"Hľadáme právne riešenia ako využiť zmrazené ruské peniaze pre Ukrajinu. Európska centrálna banka pripravila model,…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

Ústavný súd pozastavil účinnosť zákona o transformácii ÚOO na nový úrad

Ústavný súd SR pozastavil účinnosť zákona o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad. Rozhodol o tom v stredu…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej "tieňovej flotily" strážia vojaci

Švédsko, 17. decembra 2025 - \"Nestali sme sa rovnocennou súčasťou tejto rodiny. Naopak, na Rusko sa naďalej vyvíjal tlak zo…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

Koaličná poslankyňa v hľadáčiku „študentstva”

Poslankyňa Paula Puškárová sa stala terčom rebelskej časti študentov

17. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Môžem ti všetko dať aj vziať. Číňanka obvinila nadriadeného zo šikany

Čínske športové úrady začali vyšetrovanie po tom, ako mladá reprezentantka obvinila vedenie svojho tréningového centra zo šikany a odvetných krokov…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

Vedci odhalili biologický proces, ktorý dokazuje súvislosť mRNA vakcín s ochorením srdca

Výskumníci zo Stanford Medicine odhalili biologický proces, ktorým vakcíny proti COVID-19 na báze mRNA môžu spôsobiť poškodenie srdca u niektorých…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Tieňovú flotilu Ruskej federácie strážia vojaci

Tieňovú flotilu Ruskej federácie strážia vojaci, vyhlásil veliteľ operačného velenia švédskych námorných síl Marco Petkovič v éteri švédskej televíznej stanice…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová pred stretnutím lídrov Európskej únie zvýšila stávky

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová deň pred dôležitým stretnutím 27 lídrov Európskej únie v Bruseli zvýšila stávky a…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kto kryje Igora Matoviča?

Občiansky aktivista Miroslav Heredoš upozornil na nepriamu korupčnú schému, ktorá siaha až k Igorovi Matovičovi, a vyzýva orgány činné v trestnom konaní,…

17. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

Po ruských útokoch má tretina ukrajinských obranných podnikov problémy

Rusko začalo cielene útočiť na sklady vojenského materiálu, problémy s dodávkami začali u tretiny obranných podnikov Ukrajiny, tvrdí ukrajinský vojenský…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ukrajinské drony zaútočili na Rostovskú oblasť, zahynuli pri tom tri osoby a ďalšie utrpeli zranenia, uviedol tamojší gubernátor Jurij Sľusar.

07:12

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil schválenie dohody o vývoze plynu s Egyptom za takmer 30 miliárd eur. Ide o „najväčšiu exportnú dohodu v histórii štátu“.

06:48

Zástupca riaditeľa amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie Dan Bongino oznámil, že v januári odstúpi z funkcie po necelých desiatich mesiacoch. 

06:47

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa oznámila, že Taiwanu predá zbrane za viac ako desať miliárd dolárov, a to vrátane rakiet so stredným doletom, húfnic a dronov. 

06:47

.

Realitný maklér pre HS: Ceny bytov v Bratislave už neporastú raketovo, čaká nás skôr stagnácia. Predávať sa bude stále, no nie ako v minulých rokoch a kupujúci majú priestor zjednávať

Ceny nehnuteľností na Slovensku za ostatné roky prudko rástli, výnimkou nebol ani rok 2025. Šialené sumy za vlastné bývanie, ale…

17. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov

Prejednávajú sa tri skutky Daniela Lipšica

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR dnes pokračuje disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR Danielom Lipšicom. Jeho disciplinárne stíhanie…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Marshallove ostrovy ako prvé na svete zaviedli základný bezpodmienečný príjem

Marshallove ostrovy ako prvé na svete zaviedli základný bezpodmienečný príjem – všetkým občanom začali vyplácať 200 dolárov raz za tri…

17. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hlasovanie o využití zmrazených ruských aktív môže vytvoriť nebezpečný precedens

Brusel chce obísť hroziace veto zo strany Slovenska či Maďarska a využiť právnu kľučku nachádzajúcu sa v európskych zmluvách. Neopodstatnené…

17. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Andrea Predajňová končí vo funkcii generálnej riaditeľky SNM

Generálna riaditeľka Slovenského národného múzea Andrea Predajňová končí na svojom poste. TASR o tom informovala Petra Demková, riaditeľka odboru komunikácie…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov