NAŽIVO

Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky odhalili v Nitre vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom rôznych drog. Policajti kontrolovali vozidlo značky Alfa Romeo. Jeho 43-ročného vodiča podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.
Následný skríningový test na drogy však bol pozitívny na metamfetamín, amfetamín, benzodiazepín a kokaín, potvrdila polícia. Lekárskym vyšetrením v nemocnici bola zistená prítomnosť aj ďalšej omamnej látky, konkrétne metadonu.

10:20

75 % Američanov je proti tomu, aby Grónsko prešlo pod kontrolu USA, ako ukázal prieskum televíznej stanice CNN, ktorá je blízka Demokratickej strane.

Dokonca aj medzi Trumpovými priaznivcami sa názory rozdelili približne rovnako: 50 % republikánov a nezávislých voličov, ktorí inklinujú k republikánom, vyjadruje podporu tejto myšlienke, zatiaľ čo 50 % nesúhlasí.

Demokrati sú kategoricky proti tomuto kroku: 94 % je proti ako celku, 80 % vyjadruje svoj rozhodný nesúhlas.

80 % nezávislých voličov, ktorí nepatria k žiadnej strane, je tiež proti.

Pripomíname, že Trump vyhlásil, že USA potrebujú Grónsko na vytvorenie systému protivzdušnej obrany „Golden Dome“.

09:51

Avizované otvorenie ľadovej plochy na Námestí slobody v Seredi (okres Galanta) sa vo štvrtok (15. 1.) neuskutočnilo. Dôvodom sú technické problémy súvisiace s pripojením elektriny. Mesto doplnilo, že o novom termíne bude verejnosť informovať.
„Riešime problémy s pripojením elektriny, ktoré momentálne nevieme urýchliť,“ ozrejmila mestská samospráva.
Klzisko s rozmermi desať krát 20 metrov bude určené na rekreačné korčuľovanie a jeho kapacita má byť 30 osôb. V prevádzke má byť denne od 8.00 do 22.00 h, pričom dopoludnia bude čas vyhradený pre školy a partnerov projektu.

09:39

Horská záchranná služba (HZS) pomáhala v piatok v skorých ranných hodinách zranenému 43-ročnému mužovi slovenskej národnosti na Martinských holiach. HZS o tom informovala na svojej webovej stránke.
Muž si pádom pri chate na Martinských holiach spôsobil vážne poranenia v oblasti tváre a ústnej dutiny. „Po ošetrení záchranármi HZS bol skútrom a terénnym vozidlom transportovaný do nemocnice v Martine,“ spresnili horskí záchranári.

09:33

Francúzsko pohrozilo USA prerušením ekonomických vzťahov s Európou v prípade pokusu o obsadenie Grónska, informuje Financial Times.

Francúzsky minister financií Roland Lescure uviedol, že už v pondelok vo Washingtone odovzdal toto vyhlásenie Bielemu domu.

„Grónsko je suverénnou súčasťou suverénneho štátu, ktorý je členom EÚ. S tým sa nemožno žartovať,“ vyhlásil Lescure.

09:25

Cyklotrasy, ktoré vybudoval Nitriansky samosprávny kraj (NSK) využili v uplynulom roku desaťtisíce cyklistov. Podľa sčítacích zariadení je najvyššia návštevnosť dlhodobo zaznamenávaná počas víkendov.
Na cyklotrase v okolí obce Golianovo sa v roku 2025 previezlo 26.870 cyklistov. „Priemerná denná vyťaženosť tam dosahuje približne 70 až 80 cyklistov. Najfrekventovanejším dňom je stabilne nedeľa s dennými maximami presahujúcimi aj 500 prejazdov,“ informoval NSK.
Ponitrianskou cyklomagistrálou prešlo vlani 52.302 cyklistov. Podľa sčítacích zariadení umiestnených na cyklotrase presahuje priemerná denná vyťaženosť 140 cyklistov. „V najfrekventovanejších dňoch bolo zaznamenaných viac ako 800 prejazdov,“ doplnil NSK.

09:03

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva sa nezúčastní na podpisovaní obchodnej dohody medzi Európskou úniou a juhoamerickým zoskupením Mercosur v sobotu v Paraguaji. Agentúra AFP to uviedla s odvolaním sa na zdroj v brazílskej prezidentskej administratíve.

07:50

Súd v Južnej Kórei v piatok odsúdil bývalého prezidenta Jun Sok-jola na päť rokov väzenia za marenie spravodlivosti a ďalšie obvinenia, ktoré sa týkajú vyhlásenia stanného práva v decembri 2024 a jeho dôsledkov.

07:31

Dánsky minister zahraničných vecí Lars Lökke Rasmussen vo štvrtok vylúčil možnosť, že by Spojené štáty získali Grónsko.

07:30

Vláda českého premiéra Andreja Babiša získala dôveru Poslaneckej snemovne Parlamentu (PSP) ČR. Poslanci hlasovali po rekordných viac ako 24 hodinách rokovania.

07:30

V časti Záporožskej oblasti, ktorú obsadila Ruská federácia, je po útoku ukrajinskej armády bez elektrickej energie približne 87-tisíc odberateľov, uvádzajú miestne „orgány“ menované Ruskou federáciou.

07:00

V Kremli sa začal ceremoniál odovzdávania poverovacích listín 34 novým zahraničným veľvyslancom vrátane 10 veľvyslancov z európskych krajín.

Medzi nimi je aj Peter Priputen, veľvyslanec Slovenska a Daniel Koštoval z Českej republiky.

Včera 18:11

Dve hlavné japonské opozičné strany sa vo štvrtok dohodli na volebnej aliancii v snahe prilákať nerozhodných voličov v očakávaných predčasných voľbách. TASR o tom píše podľa agentúry AFP.

Včera 17:21

Európska komisia (EK) vyplatila Egyptu jednu miliardu eur v rámci partnerskej dohody podpísanej v marci 2024. Ide o druhú tranžu z balíka podpory päť miliárd eur, ktorá bola podmienená splnením viacerých kritérií.

Včera 17:00

Island je znepokojený rastúcimi územnými ambíciami Spojených štátov a zároveň sa čoraz viac približuje k obnoveniu rokovaní o možnom členstve v Európskej únii. Obavy zosilnela správa portálu Politico o výrokoch nominanta na post amerického veľvyslanca v Reykjavíku Billyho Longa, ktorý údajne žartoval, že Island sa stane 52. štátom USA a on bude jeho guvernérom.

Včera 16:50

V roku 2025 zomrelo na cestách na Slovensku 227 ľudí. Ide o najnižší počet od roku 1966, teda od začiatku vedenia tejto štatistiky.

Včera 16:22

Dohoda o kúpe ruského podielu v srbskej ropnej spoločnosti NIS medzi spoločnosťou MOL, Gazpromneft a srbským vedením je blízko. Oznámil to vo štvrtok v Belehrade minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó po rokovaní s ministerkou energetiky Srbska Dubravkou Dedovićovou Handanovičovou.

Včera 15:24

Hasiči z Rajca a Žiliny zasahujú vo štvrtok popoludní pri úniku hydroxidu sodného v Rajeckej Lesnej (okres Žilina). Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline.
Doplnilo, že na zásah bolo vyslaných 10 príslušníkov HaZZ z hasičských staníc v Rajci a Žiline so štyrmi kusmi techniky.

Včera 13:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ako vidia našu politickú situáciu Rusi? “Sorosov minimajdan zvrhol premiéra, ktorý bol naklonený Rusku”

“Slovenský premiér Robert Fico podal demisiu. Stalo sa to po vražde novinára, ktorý bol napojený na štruktúry škandalózneho obchodníka Georgea Sorosa, a po demonštráciách, ktoré potom nasledovali. Rusko stratilo jedného z najviac lojálnych politikov v EÚ. Nie náhodou kvôli tomu sa rozhodli Fica “odstrániť”?”, pýta sa komentátor Vadim Truchačev 

❚❚
.

Na prvý pohľad je dôvod podania Ficovej demisie celkom jasný. Premiér menoval ako svoju poradkyňu viac ako pochybnú osobu, 31 ročnú bývalú modelku Máriu Troškovú, a doplatil na to. Zosnulému žurnalistovi Kuciakovi sa podarilo prísť na spojenie medzi Troškovou a Talianom Antoninom Vadalom, ktorého usvedčili v súvislosti s kalábrijskou mafiou Ndrangheta.

Avšak nie je všetko tak jednoduché. Sám Fico pred svojím odstúpením hovoril veľmi tvrdo o správaní prezidenta Kisku. V septembri 2017 mal odcestovať do Spojených štátov na schôdzku Valného zhromaždenia OSN, kde sa stretol aj s miliardárom, architektom a zakladateľom “farebných revolúcií” Georgeom Sorosom. To, že sa spolu títo dvaja ľudia stretli, prezident Kiska neskrýval, ale premiér Fico požiadal hlavu štátu, aby vysvetlil, “čoho sa týkalo toto stretnutie s mužom s pochybnou povesťou”.

Teraz sa teda pozrieme na osobnosť Kisku. V minulosti strávil nejaký čas v USA, tu nazbieral kapitál, potom sa vrátil do svojej vlasti a stal sa jedným z popredných podnikateľov v krajine. Neskrýval svoje proamerické a euroatlantické názory. Od samého začiatku svojej politickej kariéry úzko spolupracoval so západnými mimovládnymi organizáciami a tiež so štruktúrami Sorosa.

.

Teraz je Kiska možno najviac proamerický a zároveň protiruský politik v krajine. Zúfalo podporuje Ukrajinu a protiruské sankcie, ktoré neustále vyzdvihoval ostrými útokmi proti Rusku. Vyslovuje sa tiež pre uznanie nezávislosti Kosova, hoci mnoho prozápadných slovenských politikov s týmito udalosťami nesúhlasí. Otvorene prijal vo svojej rezidencii LGBT aktivistov, hoci väčšina Slovákov nepodporuje homosexuálne manželstvo.

Je teda logické, že sa Kiska stretol so Sorosom a je celkom možné, že mohol konať buď podľa jeho pokynov, alebo podľa dohody na spoločných cieľoch. Zasahovať do slovenskej politiky sa škandalóznemu miliardári nepodarilo prvýkrát. Pred 20 rokmi bol pri jeho aktívnej účasti zbavený moci vtedajší predseda vlády Vladimír Mečiar, ktorý tiež udržiaval dobré vzťahy s Ruskom, neponáhľal sa do NATO, v 90. rokoch “išiel proti prúdu” a veľmi znepokojoval Spojené štáty a Európsku úniu. A teraz sa situácia opakuje…

Na Fica mal zamierené nielen Soros, ale aj mnohí v USA a Európskej únii. Považovať ho sa za proruského alebo euroskeptika by zrejme nebolo správne. Preto opakovane vyjadroval nespokojnosť s politikou Gazpromu a dlho sa vyjadroval proti výstavbe Severného prúdu 2. Keď sa susedné Poľsko, Maďarsko a čiastočne Česká republika začali meniť na euroskeptické, Fico všetkými možnými spôsobmi zdôrazňoval proeurópsku orientáciu Slovenska pod jeho vedením.

Avšak bývalý slovenský premiér získal slávu tiež ako jeden z najlojálnejších politikov voči Rusku a zároveň ako jeden z najnelojálnejšich politikov voči USA v Európe. Preto v roku 2006 ako premiér začal svoje prvé funkčné obdobie tým, že odvolal slovenských vojakov z Iraku. Fico kategoricky odmietal uznať nezávislosť Kosova a vysvetlil, že netúži po tom, aby sa na území Slovenska vyskytovali zložky amerického systému protiraketovej obrany.

Fico mnohokrát navštívil Rusko, kde uzavrel rad zmlúv. V roku 2008 bol prvým európskym politikom, ktorý povedal, že Gruzínsko rozpútalo vojnu v Južnom Osetsku. O šesť mesiacov neskôr sa stal jedným z mála v Európe, kto sa pridal k Rusku a postavil sa proti Ukrajine v ich “plynovej vojne”. Po roku 2014 opakovane vyzýval k zrušeniu protiruských sankcií, ktoré sú podľa neho bezvýznamné a poškodzujú ako slovenskú, tak európsku ekonomiku. Navyše od roku 2014 už mnohokrát navštívil Rusko.

.

Keď v roku 2015 vypukla v Európe migračná kríza, Fico sa spolu so svojimi kolegami z Maďarska, Poľska a Českej republiky striktne postavil proti kvótam o prijatí utečencov, ktoré boli prijaté Európskou úniou. Zdôraznil, že spolu s migrantmi sa do Európy môžu dostať tisíce teroristov. “Islam na Slovensko nepatrí,” hovoril otvorene Fico a zdôrazňoval, že jeho krajina zostáva jedinou v Európskej únii, kde nie je jediná mešita.

Ak si k tomu pridáte ostré výroky Sorosa, je celkom očividné, kto by si to mohol “objednať”. Vzhľadom na to, že zavraždený novinár pracoval pre škandalózneho miliardára, môže teraz vyzerať ako posvätná obeť, vďaka ktorej teraz “hustne” situácia v krajine , budú sa odohrávať protivládne demonštrácie a pripravovať sa “minimajdan”. Všetky tieto postupy sú známe už dlho a niektoré z nich môžu byť teraz použité aj na Slovensku.

Je veľmi pravdepodobné, že prezident Kiska prispeje k skorému zrúteniu vládnej koalície a k vyhláseniu predčasných parlamentných volieb. Ich výsledok môže byť rôzny. Ficova strana Smer – sociálna demokracia, ktorá bola najsilnejšou stranou viac ako 10 rokov, môže stratiť svoje hlasy. Koaliční partneri ako napríklad proeurópsky Most a Sieť, rovnako ako euroskeptická a mierne nacionalistická Slovenská národná strana môžu tiež stratiť podporu.

Mohlo by sa zdať, že v súčasnej situácii by mali vyhrať proeurópske a proamerické strany. Ide predovšetkým o strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti alebo Sloboda a solidarita alebo maďarské menšinovej strany, ktoré sú na slovenskom prevažne proeurópske. Takto by si to zrejme prial aj Soros, americká administratíva a väčšina politikov Európskej únie. S nimi môže Slovensko podporovať protiruské sankcie a možno aj uzná Kosovo.

Zároveň majú šancu na úspech tiež extrémne pravicová nacionalistická strana Ľudová strana Naše Slovensko alebo populistická strana Sme rodina – Boris Kollár, ktorá má tendencie k euroskepticizmu a nacionalizmu. Na rozdiel od Fica a od prozápadnej opozície nikdy neboli pri moci a ich predstavitelia nie sú zapojení do veľkých korupčných škandálov. A ak v roku 2016 mali celkom 15%, teraz sa ich výsledok na pozadí strachu z utečencov a únavy od iných politikov môže zdvihnúť.

.

Slovenský “vrcholný Majdan” určite pre Rusko neveštia nič dobré. Fico bol po dobu niekoľkých rokov predvídateľným partnerom, ktorému dokonca niektorí členovia vlastnej strany niekedy vyčítali jeho “mäkkosť” voči Rusku. Teraz sa celkom iste výrazne zvýši vplyv proamerickeho a extrémne protiruského Kisku. Slovensko riskuje, že vypadne z radu štátov, ktoré sú voči Rusku lojálne.

Vadim Truchačev

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Hrnko pre HS: PS asi dostalo z Bruselu príkaz rozoštvať Slovákov a Maďarov

Progresívne Slovensko sa vlani, koncom novembra, postaralo – na prekvapenie mnohých – o slušný rozruch, keď po dlhých rokoch vytiahlo…

16. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

.

V beznádeji urobili Zelenskyj niečo, čo nikto nečakal

Ukrajinský prezident sa posadil sa za rokovací stôl so svojím najväčším rivalom. Chcel týmto stretnutím vyslať jasný signál, píše denník…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Polícia obvinila Petra Kotlára

Splnomocnenec Peter Kotlár pre týždenník PLUS 7 DNÍ potvrdil, že o obvinení vie

16. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Oslobodený Harabin vracia úder

Bojovať proti bezpráviu, falošným obvineniam, alebo šikane zo strany úradov treba v demokratickom štáte zákonnými prostriedkami. Štefan Harabin ide do…

16. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Paríž, Rím a Berlín hľadajú cestu k Rusku. Prvá krajina povedala rázne: Nie!

Veľká Británia sa postavila proti priamym rokovaniam s Ruskom, ku ktorým v poslednej dobe vyzývajú v Európe

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Google rozposiela deťom návod, ako obísť rodičovskú kontrolu

Google obchádza britskú a americkú legislatívu a deťom poskytuje návod, ako obísť rodičovskú kontrolu

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Dostávame sa k nebezpečnej hranici

“Lídri” EÚ čoraz otvorenejšie hovoria o tom, že máme poslať európskych vojakov do vojny. V uplynulých rokoch padlo už mnoho…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európski diplomati sa boja „pasce zo strany Putina a Trumpa”

Urýchlené pristúpenie Ukrajiny k EÚ je „pasca zo strany Putina a Trumpa“, domnievajú sa európski diplomati, s ktorými rokovala Financial…

16. 01. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európsky plán, slovenský problém

Jeden rámec pre 27 príčin: Slovensko potrebuje viac bytov, stabilný nájom a viac ciest k bývaniu, nie ďalšie schémy

16. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump odkladá útok na Irán. Chystá tajný plán

Trump odkladá útok na Irán, aby mohol dôkladnejšie naplánovať ofenzívu, informuje korešpondent Axios Barak Ravid s odvolaním sa na zdroje

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nesmrteľný Slovák. Dres Zdena Cháru navždy stúpol k legendám NHL. Boston bola najlepšia voľba môjho života, vraví

Zvuk tribún silnel, presne ako v pamätný večer finále Stanleyho pohára v roku 2019, keď napriek silným bolestiam a zlomenej…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Premiér sa na Floride v sobotu stretne s Trumpom

Premiér SR Robert Fico sa v rámci svojej pracovnej návštevy v USA stretne aj s americkým prezidentom Donaldom Trumpom

16. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Deštruktorka Leyenová musí skončiť!“

Europoslanci Milan Uhrík a Milan Mazurek ako jediní Slováci podpísali návrh na odvolanie Ursuly von der Leyenovej, ktorému bude predsedníčka…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Mikulca na vlastnej tlačovke rozbil šéf hasičov

Matovičov poslanec Roman Mikulec chcel dnes verejne znemožniť Ministerstvo vnútra prostredníctvom nákupov hasičského zboru. Stalo sa však niečo nečakané

15. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Mohlo by to viesť k vytvoreniu nátlakovej skupiny, ktorá by sa snažila presadiť určitý smer.“ Ako kardináli vnímali prvé zasadnutie pápeža Leva XIV.

V nadväznosti na mimoriadne konzistórium pápeža Leva XIV., ktoré sa konalo 7. až 8. januára 2026, prináša tento exkluzívny článok…

16. 01. 2026 | Svetonázor | 11 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Svetonázor | 11 min. čítania | 0 komentárov

Putinovské řešení…

Noc ze středy na čtvrtek byla ve znamení vzájemného ujišťování. Saúdská Arábie ujišťovala Írán, že z jejího vzdušného prostoru nikdo…

16. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Grónska ministerka zahraničných vecí sa po stretnutí s Rubiom rozplakala

Spojené štáty odmietli vyhovieť Grónsku a Dánsku v otázke zachovania statusu quo na ostrove. Grónsku ministerku to dohnalo k slzám 

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Famózny Adam Liška odpovedal tromi gólmi kritikom jeho olympijskej nominácie

Niektorým politikom a médiám sa nepozdáva, že do slovenského olympijského tímu na hokejový turnaj ZOH 2026 v Taliansku boli nominovaní…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Orbánova vláda spúšťa petíciu proti Ukrajine

Gergely Gulyás upozornil, že na mimoriadnom zasadnutí Rady EÚ vo februári je Európska komisia pripravená obetovať nasledujúce desaťročia Európskej únie…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 01. 2026 | Aktualizované 16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Aktualizované 16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Putin vystupuje s vyhláseniami o medzinárodnej politike a vojne na Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin vystúpil s vyhláseniami o medzinárodnej politike a vojne na Ukrajine.Poznamenajme, že ide o prvé vyhlásenia prezidenta…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Dokážete nájsť dva identické dáždniky v tejto optickej ilúzii?

Dokážete nájsť dva identické dáždniky medzi desiatkami pestrofarebných vzorov v tejto optickej ilúzii? Táto vizuálna výzva preverí vaše pozorovacie schopnosti,…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Slovensko podpíše s USA dohodu o spolupráci

Podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva Slovenskej republiky Denisa Saková vo štvrtok spolu s predsedom vlády SR Robertom Ficom odcestuje do…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tak ešte raz… Hrnko vyškolil Tarabu

Anton Hrnko vo svojom najnovšom príspevku upozorňuje, že minister Taraba síce rád odkazuje na Štúra, no pritom prehliada historické fakty…

15. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Svadobné fotografie, ktoré boli tak trápne, že zničili internet

Svadobné fotografie majú byť krásnou spomienkou na jeden z najdôležitejších dní v živote. Väčšina z nás sa k nim po…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Merz tvrdí, že v Nemecku sú vysoké platy a plánuje zasiahnuť

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že v Nemecku sú príliš vysoké platy, a vyzval Nemcov, aby viac pracovali

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pavol Regenda s gólom pri výhre San Jose nad Washingtonom. Fehérváry asistoval

Po súboji dvoch Slovákov v zápase NHL medzi domácim Washingtonom Capitals a San Jose Sharks sa viac tešil odchovanec Michaloviec…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Putin: Najprv nová bezpečnostná architektúra v Európe a vo svete, potom urovnanie situácie na Ukrajine

Rusko, 15. januára 2026 - Na slávnostnom ceremoniáli prijatia vernostných listín novoprijatých veľvyslancov zahraničných štátov v Rusku prezident Putin vystúpil…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Čo chce Putin dosiahnuť ostreľovaním ukrajinských energetických zariadení?

Najčastejšia odpoveď na túto otázku, ktorú často uvádzajú aj predstavitelia ukrajinskej vlády, je, že Kremeľ sa týmto spôsobom snaží prinútiť…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky odhalili v Nitre vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom rôznych drog. Policajti kontrolovali vozidlo značky Alfa Romeo. Jeho 43-ročného vodiča podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.
Následný skríningový test na drogy však bol pozitívny na metamfetamín, amfetamín, benzodiazepín a kokaín, potvrdila polícia. Lekárskym vyšetrením v nemocnici bola zistená prítomnosť aj ďalšej omamnej látky, konkrétne metadonu.

10:20

75 % Američanov je proti tomu, aby Grónsko prešlo pod kontrolu USA, ako ukázal prieskum televíznej stanice CNN, ktorá je blízka Demokratickej strane.

Dokonca aj medzi Trumpovými priaznivcami sa názory rozdelili približne rovnako: 50 % republikánov a nezávislých voličov, ktorí inklinujú k republikánom, vyjadruje podporu tejto myšlienke, zatiaľ čo 50 % nesúhlasí.

Demokrati sú kategoricky proti tomuto kroku: 94 % je proti ako celku, 80 % vyjadruje svoj rozhodný nesúhlas.

80 % nezávislých voličov, ktorí nepatria k žiadnej strane, je tiež proti.

Pripomíname, že Trump vyhlásil, že USA potrebujú Grónsko na vytvorenie systému protivzdušnej obrany „Golden Dome“.

09:51

Avizované otvorenie ľadovej plochy na Námestí slobody v Seredi (okres Galanta) sa vo štvrtok (15. 1.) neuskutočnilo. Dôvodom sú technické problémy súvisiace s pripojením elektriny. Mesto doplnilo, že o novom termíne bude verejnosť informovať.
„Riešime problémy s pripojením elektriny, ktoré momentálne nevieme urýchliť,“ ozrejmila mestská samospráva.
Klzisko s rozmermi desať krát 20 metrov bude určené na rekreačné korčuľovanie a jeho kapacita má byť 30 osôb. V prevádzke má byť denne od 8.00 do 22.00 h, pričom dopoludnia bude čas vyhradený pre školy a partnerov projektu.

09:39

Horská záchranná služba (HZS) pomáhala v piatok v skorých ranných hodinách zranenému 43-ročnému mužovi slovenskej národnosti na Martinských holiach. HZS o tom informovala na svojej webovej stránke.
Muž si pádom pri chate na Martinských holiach spôsobil vážne poranenia v oblasti tváre a ústnej dutiny. „Po ošetrení záchranármi HZS bol skútrom a terénnym vozidlom transportovaný do nemocnice v Martine,“ spresnili horskí záchranári.

09:33

.

Máčovský pre HS: Veterné elektrárne krachujú po celom svete. Na Slovensku ich chcú stavať stovky. Sú za tým obrovské peniaze

Daniel Máčovský je asi najhlasnejším kritikom veterných elektrární na Slovensku. Spolu s tímom dobrovoľníkov zozbieral stovky vedeckých štúdií z celého…

15. 01. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

V konflikte medzi Iránom a Izraelom vystupuje Rusko ako mediátor

Izrael a Irán vedú prostredníctvom Ruska rokovania o neútočení, informuje The Washington Post s odvolaním sa na zdroje

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruská armáda dobila Guľajpole

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 01. 2026 | Aktualizované 15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 16 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Aktualizované 15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 16 min. čítania | 0 komentárov

Skladačka, ktorú začal spájať Šimečka a spol. začína do seba nádherne zapadať

Všetko do seba zapadá, všetko sedí a ide podľa progresívneho zámeru a plánu. Skladačka, ktorú začal spájať Šimečka a spol.…

15. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Macron zvolal mimoriadne zasadnutie vojenského kabinetu

Francúzsky prezident Emmanuel Macron zvolal na dnes mimoriadne zasadnutie vojenského kabinetu, aby diskutoval o Trumpových nárokoch na Grónsko a o situácii…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov