NAŽIVO

K vybraným koncovým odberateľom tepla budú zaradené aj obecné byty, ktorým vzhľadom na charakter bytovej budovy a spôsob dodávky tepla nie je možné doručiť adresnú energopomoc pri dodávke tepla. Vyplýva to z novely nariadenia, ktoré v piatok schválila vláda. Rast nákladov za dodávku tepla tak bude pre tieto byty v tomto roku limitovaný.

12:14

Po viac ako 25 rokoch rokovaní je Európska únia na prahu uzavretia obchodnej dohody s krajinami Mercosur. Veľa sa očakáva od piatkového hlasovania na úrovni veľvyslancov pri EÚ (Coreper), ktoré by mohlo viesť k získaniu dostatočného počtu hlasov členských štátov, a to aj napriek odporu krajín, ako je Francúzsko, Poľsko či Maďarsko, a odporu farmárov.

Ursula von der Leyenová
Na snímke predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová / Foto: TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert
12:14

V novom systéme štátnej energopomoci je naďalej chaos a ľudia nevedia vyriešiť s ňou súvisiace problémy. Najväčší problém pritom budú mať v prípade zvýšených cien tepla. Tie budú musieť najprv zaplatiť v plnej výške a potom dúfať, že im príde od štátu energošek, ktorý by im časť nákladov vykompenzoval. Upozornili na to v piatok predstavitelia opozičnej SaS.

12:12

Český minister zahraničných vecí Petr Macinka pricestoval v piatok do Kyjeva na oficiálnu návštevu Ukrajiny, kam ho pozval minister zahraničných vecí Ukrajiny Andrij Sybiha. Podľa servera iDNES.cz Macinku okrem iných sprevádza aj poslanec za Motoristov Filip Turek.

„Je to moja druhá pracovná cesta do zahraničia v roli ministra zahraničných vecí, prvá viedla na Slovensko. Je to tiež istý signál toho, že tá relácia medzi našimi krajinami nie je úplne bežná,“ podotkol, vyjadril sa minister po príchode na Ukrajinu.

12:11

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) vo štvrtok oznámil, že sa rozhodol predčasne stiahnuť posádku misie Crew-11 z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) na Zem. Dôvodom sú nešpecifikované zdravotné problémy jedného z astronautov. NASA jeho meno nezverejnila, astronaut je však podľa nej v stabilizovanom stave. Informovala o tom agentúra AP.

12:10

Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Noël Barrot v piatok v každoročnom príhovore francúzskym veľvyslancom varoval, že európsky politický poriadok „je dnes v ohrození“. Odkazoval na nedávno schválenú stratégiu národnej bezpečnosti USA, podľa ktorej Európe hrozí hospodársky úpadok a perspektíva „rozkladu civilizácie“. Informovala o tom agentúra AFP.

12:07

Na sobotňajšom zjazde maďarskej vládnej strany Fidesz nebude potrebné prijať formálne rozhodnutie o kandidátovi na premiéra, pretože ním už oficiálne je Viktor Orbán. Vyplýva to z rozhovoru šéfa úradu vlády Gergelya Gulyása pre verejnoprávny podcast M5.

„V uplynulých rokoch sa v rámci Fideszu nikdy nevynorila otázka, že by strana mala väčšiu šancu začať volebnú kampaň s niekým iným ako s úradujúcim premiérom,“ dodal Gulyás.

Viktor Orbán
Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán / Foto: SITA/AP-Geert Vanden Wijngaert
12:01

Americký prezident Donald Trump v piatok vyhlásil, že zrušil pôvodne plánovanú druhú vlnu útokov vo Venezuele, pretože Caracas začal s Washingtonom spolupracovať. Informovali o tom agentúry DPA, AFP a Reuters.

„Venezuela prepúšťa veľké množstvo politických väzňov ako znak ‚hľadania mieru’. Toto je veľmi dôležité a múdre gesto. USA a Venezuela spolupracujú dobre, obzvlášť pokiaľ ide o obnovu ich ropnej a plynárenskej infraštruktúry. Vďaka tejto spolupráci som zrušil pôvodne očakávanú druhú vlnu útokov, ktorá zrejme nebude potrebná,“ napísal americký prezident na sociálnej sieti Truth Social.

12:00

Európu zasiahla hlboká tlaková níž Goretti, ktorá už spôsobuje silný vietor a sneženie a prinesie aj mrazivé teploty. Nepriaznivé počasie vo štvrtok postihlo juhozápad Anglicka a Wales, v noci na piatok hlásili jeho účinky aj vo Francúzsku. V najbližších dňoch meteorológovia očakávajú rozšírenie tlakovej níže do ďalších častí kontinentu vrátane Nemecka. Informovali o tom správy agentúr AFP a AP a stanice BBC.

11:59
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ako sa skončí sýrsky pochod Donalda Trumpa?

Andranik Migranijan na portáli Ria publikoval zaujímavú analýzu o tom ako sa môže skončiť “Trumpov sýrsky pochod”. Podľa Migranijan hrozí krach samotnému Trumpovi.

❚❚
.

Trump prišiel do Bieleho domu s celým balíkom úloh, ktoré sa rozhodol riešiť. Mal plány postaviť stenu s Mexikom, ktorú by zaplatili Mexičania stena nestojí, rozhodol sa ukončiť jadrovú dohodu s Iránom, ktorá dosiaľ k ničomu neviedla a Irán usilovne pokračuje v budovaní svojho jadrového programu, chystal sa zničiť režim v Severnej Kórei a zlikvidovať severokórejský jadrový program, ktorý aj naďalej existuje, napriek harašeniu americkými zbraňami pri severokórejských brehoch. Rozhodol sa znížiť deficit Američanov, čo ho privádza k obchodnému konfliktu s Čínou, deficit sa neznižuje.

Všetky problémy, ktoré sa rozhodol Trump riešiť sa mu riešiť nedarí. Mexičania, Irán, Severokórejci a Čína sa už otvorene zabávajú na politickom diletantizme Bieleho domu. A aby toho nebolo dosť, Trump vypustil aj silácke vyhlásenia ohľadne Ruska a “zvieraťu Asadovi”, ktoré  pobavili. Rusi však nenechávajú nič na náhodu a uviedli svoj vojenský kontingent v Sýrii do plnej bojovej pohotovosti, pretože človek nikdy nemôže vedieť, aký idiotizmus sa kovboji rozhodnú vykonať.

Trumpove aktivity sú vlastne ultimátom Rusku a Trump tvrdí že zaútočí raketovými a leteckými údermi na Sýriu. Zaútočiť chce na základe otvoreného klamstva, podľa ktorého Sýrčania použili vo východnej Ghúte chemické zbrane. Mantra Američanov je jednoduchá, keď už raz prešlo klamstvo o existencii irackých zbraní hromadného ničenia, prečo by nemohlo prejsť aj ďalšie klamstvo ohľadne existencie útoku sýrskymi chemickými zbraňami.

.

Podľa viacerých expertov sa tak má opakovať podobný útok ako približne pred rokom proti sýrskemu vojenskému letisku Shayrat, tentoraz však s použitím niekoľko stoviek rakiet Tomahawk. Rusi však otvorene Američanov slovami náčelníka ruského generálneho štábu Gerasimova upozornili, že ak budú ohrozené životy ruských vojakov, nemilosrdne zostrelia americké lode, ktoré sa útoku zúčastnia.

Žurnalisti radi hovoria o tom, že od Karibskej krízy v roku 1962 svet nikdy nebol tak blízko stretu dvoch jadrových veľmocí. Vojny v Kórei, Vietname, v Afganistane mali ohraničený charakter a z oboch strán sa ich zúčastňovali vojenské kontingenty. Američania sú presvedčení, že ak zaútočia na Sýriu a dajú si pozor, aby nezasiahli ruských vojakov, Rusi zostrelia väčšinu rakiet, tie americké rakety ktoré ciele zasiahnu budú Američania označovať ako prejav svojho víťazstva, otrasie sa postavením Ruska a Američania získajú lepšie pozície, z ktorých budú môcť aj naďalej tlačiť na Rusko.

Donald Trump svojimi vyhláseniami o potrestaní Sýrie, Ruska a Iránu zahnal celý Biely dom do nepríjemnej situácie. Už raz sa vyhrážal že zotrie z povrchu zemského celú Severnú Kóreu a zničí severokórejského lídra, svoje slová však nesplnil, pretože Severná Kórea by dokázala uštedriť veľmi nepríjemnú úder Južnej Kórei a Japonsku. Po veľkohubých vyhláseniach a rinčaní neprišlo k ničomu a dnes sa už naopak pripravuje stretnutie Trumpa a severokórejského lídra na najvyššej úrovni, čo predtým nebolo mysliteľné.

Rovnako trápne reagoval Trump aj v prípade Sýrie. Najprv veľkohubé vyhlásenia, ultimátum sa už blíži ku koncu a k žiadnemu útoku neprišlo, takže Trump začína upravovať svoje vyhlásenia. Ak teraz Američania ustúpia, budú na smiech celému svetu Američania blufujú a sú presvedčení že Rusi s Putinom ustúpia a stiahnu chvosty, pričom Američania budú všetkými velebení, že postavili Rusko a Putina na svoje miesto. Tento tupý kovbojský diletantizmus je však hrozbou pre celý svet, pretože Rusko, rovnako ako Čína už nemienia ustupovať arogantným americkým požiadavkám. Kvôli Američanom sa tak môže svet ocitnúť na hrane jadrovej vojny, hoci časť analytikov nepovažuje takúto možnosť za reálnu a tvrdí, že sa skôr staneme svedkami amerického nepríjemného potknutia, ktoré sa pre Američanov nepríjemne odrazí aj v geopolitickej situácii.

Odkiaľ však pramení istota amerických elít, že sa Rusko zlomí, keď sa nezlomila kvôli americkým hrozbám ani Severná Kórea so svojimi cca 10 jadrovými hlavicami a v porovnaní s americkými silami zastaranou armádou nikto nevie povedať. Americké elity proste nechápu, že od rozpadu ZSSR v roku 1991 prekonalo Rusko nepríjemný pád, pričom od roku 1997, kedy sa do čela Ruska postavil Putin, Rusko cieľavedome zvyšuje svoju silu a status.

.

Rusi videli, ako Američania nedodržiavajú žiadne dohody, rozširujú NATO na východ, bombardovali Juhosláviu, znova vtrhli na základe klamstva do Iraku, zničili Lýbiu, použili Gruzínsko a Ukrajinu na útok proti Rusku, rozhodli sa zničiť Sýriu, Irán, snažia sa o majdan v Rusku, používajú sankcie proti Rusom a dnes už sa ani nenamáhajú tvrdiť, že svoje akcie budú koordinovať s Bezpečnostnou radou OSN a navyše aj primitívne klamú, pričom tu už nejde z americkej strany  o nejaké rafinované renesančné intrigy, ktoré by sa možno dali aj obdivovať kvôli zvrátenej virtuozite, ale o úplne tupé a jednoduché klamstvá bez prejavov akejkoľvek inteligencie a kreativity.

Bolo by fajn, aby Američania zaútočili na Sýriu bez mandátu OSN, pretože Rusko bude môcť odpovedať tak, aby to pochopil aj najsprostejší kovboj v radoch amerických elít. Posunuli by sme sa tak o výrazný krok dopredu.

Andrannik Migranijan

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

Ján Droppa

.
.
.

Odveta Ruska po útoku na Putinovu rezidenciu. Zasiahli Ukrajinu Orešnikom

Zelenskyj potvrdil, že Rusko dnes v noci zaútočilo na Ukrajinu raketami „Orešnik“

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Tender na ťažbu lítia na Ukrajine vyhral “Trumpov priateľ”

Ukrajina prenecháva ťažbu veľkého ložiska lítia „Dobra“ v Kirovohradskej oblasti Trumpovmu priateľovi, informuje The New York Times s odvolaním sa…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vance varuje Európu pred Trumpovými ambíciami

Americký viceprezident JD Vance včera varoval Európu, aby brala Donalda Trumpa „vážne“ v otázke Grónska. Americký prezident totiž stupňuje hrozby…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Orság pre HS: Kolaps prišiel krátko po očkovaní a odvtedy sa môj stav zhoršuje. Dnes som odkázaný na pomoc iných

Vakcína je sloboda. A je bezpečná. Nie až tak dávno sme podobné vyhlásenia počúvali dookola a odvšadiaľ. Opakovali nám ich politici, lekári,…

09. 01. 2026 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov

Namiesto solidarity kolektívne šialenstvo

Kyjev a jeho spojenci z EÚ a partneri z G7 rokujú o ďalších 800 miliardách dolárov na povojnovú obnovu Ukrajiny.…

09. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Heredoš vyčíslil čiastku, akú doteraz EÚ zaplatila Ukrajine: „Táto suma je absolútne šialená!“

506 miliárd amerických dolárov – to je suma, ktorá doteraz odišla na Ukrajinu z kasy Európskej únie a teda aj…

09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Milujete mytológiu? Svetový hit, ktorý sa umiestňuje na popredných priečkach bestsellerov po celom svete

Mytológia Edith Hamiltonovej po prvý raz vyšla v roku 1942 vo vydavateľstve Little, Brown and Company, a odvtedy sa umiestňuje…

09. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka podá vo veci záchrankového tendra správne žaloby

Minister zdravotníctva Kamil Šaško nevyhovel protestom generálneho prokurátora Maroša Žilinku vo veci záchrankového tendra. Pretože nedošlo k odstráneniu zásadného poškodenia…

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko dobieha v eurách, ale zaostáva v kúpnej sile. Prečo a čo s tým

Keď ceny dobiehajú rýchlejšie než výkon, pridané eurá na výplatnej páske sa v obchode stratia. Potrebujeme nový motor: produktivitu, investície…

09. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Karibská kríza Trumpa a Putina. Prečo Moskva mlčí

Udalosti posledných dní – operácia USA vo Venezuele, zajatie ruského tankera vyvolali silné rozrušenie na ruských Z-kanáloch

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Rok 2026 – začiatok konca liberálnej demokracie?

Politický vývoj v kľúčových štátoch Západu je v tejto chvíli vyslovene dramatický, upozornil bývalý minister Juraj Draxler. Rok 2026 preto…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi vykonali odvetu za útok na Putinovu rezidenciu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

„Budíček pre Európu“

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok o tom, že sa Európa už musí zobudiť a Európska únia sa už musí…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump pripustil, že môže „vrátiť“ Grónsko za cenu rozpadu NATO

Povedal to v rozhovore pre The New York Times

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čína útočí. Úpadok európskeho automobilového priemyslu pocítime všetci

Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí – USA sa obracia do seba, zatiaľ čo EÚ márne naťahuje vojnu na Ukrajine…

09. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prevrátený hodnotový svet KDH

Magistrát hlavného mesta Bratislavy a Bratislavská župa má v oblasti tradícií a kultúrnych podujatí nové  priority. Poukázal na to poslanec…

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump navrhol radikálne zvýšiť vojenský rozpočet USA. Podľa Carlsona tieto plány znamenajú prípravu na veľkú vojnu

Americký prezident Donald Trump navrhol radikálne zvýšiť vojenský rozpočet USA – z 901 miliárd dolárov v tomto roku na 1,5…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Video: Dlho očakávaná ruská odpoveď raketa „Orešnik“ znovu ukázala svoju silu

Ukrajina, 9. januára 2026 - Všetky ukrajinské zdroje uvádzajú, že do podzemného skladu plynu v Ľvovskej oblasti dopadol Orešnik. To…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Vo Vígľaši-Pstruši bolo ráno mínus 25,6 stupňa, je to najmenej za 5 rokov

Meteorológovia namerali počas noci na piatok najnižšiu teplotu za uplynulých päť rokov. Vo Vígľaši-Pstruši bolo ráno mínus 25,6 stupňa Celzia.…

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri dopravnej nehode nákladného vozidla v Babíne umreli dvaja muži

V piatok nadránom umreli dvaja muži pri dopravnej nehode nákladného motorového vozidla v ťažko prístupnom teréne v katastri obci Babín…

09. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pyramida projevu a hledání ideálu

Díky všem za zaslané názory k otázkám v článku  Kde končí svoboda projevu při hodnocení historie. U některých reakcí stále…

09. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Nechcú mrznúť kvôli Zelenskému, ale vláda má iné starosti

Nemci vyšli do ulíc s transparentmi Mrznúť pre Zelenského?

09. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Takto lejú peniaze z Bruselu do Sorosových médií

Brusel nalieva peniaze do mediálnych produktov patriacich ku globálnej progresívnej sieti. Najnovšie získali značné prostriedky v rámci mediálneho projektu financovaného…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Do třetice u soudu. Opět bez ztráty květinky

Asi není příliš běžné, aby členové vědeckého sdružení trávili tolik času u soudů, jako je tomu v případě SMIS. Za…

09. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Románik medzi hviezdnymi zápasníkmi Oktagonu. "Aké je to s ňou chodiť?" Podpichol šéf Novotný

České bulvárne médiá priniesli správy o novom prominentnom páre z radov najväčších hviezd organizácie Oktagon MMA. Dvojnásobný írsky šampión Will…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Trump predpovedá „oveľa dlhší“ dohľad Spojených štátov nad Venezuelou

Americký prezident Donald Trump v stredu 8. januára vyhlásil, že očakáva, že Spojené štáty budú po odvolaní venezuelského prezidenta Nicolása…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský s gólom a prihrávkou pri ďalšom víťazstve Habs. Na konte má už skvelých 35 bodov

V zámorí sa začína Juraj Slafkovský stávať jedným z najviac ospevovaných útočníkov celej ligy. V decembri a na začiatku januára…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Francúzsko a Veľká Británia chcú do Ukrajiny vyslať až 15-tisíc vojakov, čo je podstatne menej, ako sa očakávalo

Francúzsko a Veľká Británia chcú do Ukrajiny vyslať až 15-tisíc vojakov, čo je podstatne menej, ako sa očakávalo, píše The…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Neohľaduplnosť týchto ľudí vás pobúri

Neohľaduplnosť je jav, s ktorým sa denne stretávame na uliciach, v obchodoch aj v dopravných prostriedkoch, no internet ju dokáže…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

K vybraným koncovým odberateľom tepla budú zaradené aj obecné byty, ktorým vzhľadom na charakter bytovej budovy a spôsob dodávky tepla nie je možné doručiť adresnú energopomoc pri dodávke tepla. Vyplýva to z novely nariadenia, ktoré v piatok schválila vláda. Rast nákladov za dodávku tepla tak bude pre tieto byty v tomto roku limitovaný.

12:14

Po viac ako 25 rokoch rokovaní je Európska únia na prahu uzavretia obchodnej dohody s krajinami Mercosur. Veľa sa očakáva od piatkového hlasovania na úrovni veľvyslancov pri EÚ (Coreper), ktoré by mohlo viesť k získaniu dostatočného počtu hlasov členských štátov, a to aj napriek odporu krajín, ako je Francúzsko, Poľsko či Maďarsko, a odporu farmárov.

Ursula von der Leyenová
Na snímke predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová / Foto: TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert
12:14

.

Raději smlouvu s ďáblem…

Tak se nám Donald Trump v posledních dnech vybarvuje. Nejprve nadějný mírotvůrce, ukončovatel válek… snižovatel vojenských rozpočtů… America first, ale…

09. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Tajomný ostrov Sommarøy: Miesto, kde čas plynie inak

Čas na niektorých miestach sveta ľudia vnímajú úplne inak než v bežnom živote, a jedným z nich je nórsky ostrov…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Smrteľné strety v Iráne vstúpili do 11. dňa protestov

V celom Iráne pokračujú násilné strety medzi protivládnymi demonštrantmi a bezpečnostnými silami, keďže demonštrácie vyvolané prehlbujúcou sa ekonomickou krízou vstúpili…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Venezuela je otvorená dohode o rope, tvrdí Rodríguezová, zatiaľ čo Vance tvrdí, že Spojené štáty „kontrolujú“ zdroje krajiny

Trumpova administratíva si nárokuje kontrolu nad venezuelskou ropou po tom, ako v stredu zadržala dva sankcionované tankery, informuje o tom…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Je náš svet simulácia? Vtipné fotografie nám ho ukazujú z inej perspektívy

Simulácia reality je myšlienka, ktorá sa zvyčajne objavuje vo vedeckej fantastike, no niektoré skutočné momenty ju dokážu znepokojivo pripomenúť. Svet…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Kolumbijský prezident sa dohodol s Trumpom na spoločnom postupe proti povstalcom pašujúcim kokaín

Kolumbijský ľavicový prezident Gustavo Petro sa dohodol so svojím americkým kolegom Donaldom Trumpom na „spoločných akciách“ proti povstalcom pašujúcim kokaín…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

Ján Droppa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov